fitler voorspelt een )uitsche overwinning TT DAG 31. JANUARI 1941 HÏAütEM'S C'AGBEAD 5 De weermacht versterkt, de productie opgevoerd Met elke denkbare mogelijkheid rekening gehouden Een waarschuwing tot de Ver. Staten dl, het jaar der nieuwe peesche ordening Het D.N.B. meldt: Ter gelegenheid van den fctsten verjaardag der nationaal-socialistï- üt revolutie is Donderdag in het Sportpaleis Berlijn een massa vergadering gehouden, in Ster middelpunt een met groote spanning ibeide redevoering van den Führer en rijks- uselier stond. ^minister dr. Goebbels verwelkomde den er en herinnerde aan den gedenkwaardigen rai acht jaar geleden, toen het geheele Duit volk den Führer trouw beloofde, wat de toe- t ook zou mogen brengen In de afgeloopen jaren, aldus dr. Goebbels, heeft de Führer het the volk van overwinning tot overwinning, triomf tot triomf gebracht. Onder het storm- l gejubel van de geestdriftige menigte be- caarop de Führer de sprekerstribune. DRIEHONDERD JAAR ENGELAND zijn redevoering gaf de Führer eerst een bïsto- overzióht van den tijd voor acht jaren. De lijke oorzaak van den toen zoo ellendigen toe- van Duitsdhlamd, zoo zeide hij o.a., is natuur- te wereldoorlog geweest. Aan den wereldoorlog heeft Duitschland geen schuil Dat hebben ikaansche doctoren in opdracht van den te- oordigen president Roosevelt vastgesteld. De dijke oorzaken hingen daarmede samen dat and zijn wereldheerschappij wilde handhaven, railie 300 jaar, zoo vervolgde de Führer, is Bgelsche wereldrijk opgebouwd en slechts geweld opgebouwd, door voortdurende oorlo- jaarbij was de democratie slechts een masker, rde democratie staat in werkelijkheid de «scihing dier volken in het algemeen en de der mensdben in het bijzonder. Deze de lft kan het niet aandurven haar volken er fe laten stemmen of zij nu vrijwillige leden let wereldrijk zouden willen worden. Iritegen- Ifcrptische en Indische nationalisten verdwij- Ij duizenden in de gevangenissen. Concentra ten, zoo zeide Aicblf Hitier, zijn niet in tf'iand uitgevonden, maar door de Engelschen. edden geleerd om door dergelijke instellingen ggegraat van andere volken te breken en ze ji te maken om het Britsche juk der demo- op zich te nemen. Een aml:"er middel daar- het middel van de leugen en de phrase. Als woord wordt gezegd dat wanneer de En- bman van God spreekt, hij katoen bedoelt, heden ten dage nog zoo. Zelden is de men- ike huichelarij tot een diergelijk maximum «i als het bij de tegenwoordige Engelschen wal is. eder geval is het resultaat van dezen 300 jaar en met bloed bevlekten weg dat thans de ingelschen drievierde deel van de wereld be- chen, dat 46 menschen op vijftig vierkante leter ruimte wonen. Het is van belang dit te ateeren, omdat onbeschaamde democratische ears beweerd hebben, dat de z.g. autoritaire de wereld wilden veroveren, terwijl in wer- Beid onze oude vijanden de wereldveroveraars M Britsche wereldrijk heeft op den weg van atstaan slechts een grooten stroom van bloed ren achtergelaten. Ook thans woiift deze we- frtieersching niet door de macht van een «!d uitgevoerd, maar door de macht van het *8 en van kapitalistische of economische be- Wanneer men zich dit eigenaardige ont- van het Britsche wereldrijk voor oogen houdt, rordt heöBiroees zelf alleen begrijpelijk r'ioor li' dat he'r Europeesche vasteland als gesloten miLsche factor tegenover deze ontwikkeling Ren was uitgeschakeld. Deze afzondering ^oral gekenmerkt door het uitschakelen van uitsehe rijk. Driehonderd jaar lang is er van jftitschland practisdh geen sprake geweest. Ijl de Briitten wel over God spraken maar hun mische belangen in het oog hacflfien, heeft het te volk zijn godsdiensttwisten tot zulk een verheven dat het daarvoor eeuwenlang ge oorlogen gevoerd heeft. Naarmate het Öie volk zijn kracht inwendig begon te ver- 'n en daarmede practisdh als machtsfactor buiten verdween, heeft Engeland zijn wereld zeen kunnen rooven. „EVENWICHT DER KRACHTEN". 1* niet Duïtsdhland alleen is in deze idirie practLsch van de concurrentie dezer aarde gebleven, hetzelfde heeft ook gegolden van °aar zijn het dezelfde verschijnselen geweest Dmtsohland. hoewel minder van godsdtien- aard en meer van staatkundigen aarid' en van *e. Weer om andere redenen zijn andere volken in Oost-Azië er buiten gebleven. Zij eveneens sinds 400 jaar bezig met zich van fcige-wereld af te zonderen en. zonder te let- fbet eigen levensgebied, waren zij onderge- in hun -vrijwillige teruggetrokkenheli. '«vooral in Europa een ordening van krach- ttstaan die Engeland kenmerkte als het z.g. Mg der krachten, hetgeen in werkelijkheid een desorganisatie van het Europee- ^^and ten gunste van het Britsche eilan- V- Daarom is het ook het doel van de Brit- tobtek eeuwenlang geweest deze desorgani- stanii te houden, natuurlijk niet met den |van desorganisatie, maar met een veel mooie- im. Men spreekt niet van de desorganisatie J^o'k, maar men spreekt van het evenwicht renten en dit z.g. evenwicht der krachten. werkelijke inwendige onmacht van Euro- - bet, zoo zeide de Führer, Engeland mo- s2«riaakt om steeds weer van geval tot geval en al naar de behoeften den eenen staat tegen dien anderen uit te spelen en daardoor de kracht van Europa steeds bij een inwend'iigen strijd te betrek ken om van zijn kant in volkomen rust te kunnen opdringen in gebieden van de wereld, waar be trekkelijk geen verzet geboden vyerd. En todh, wanneer wij thans nog van een wereldmacht En geland of van Engeland als beheersoher der wereld spreken, dan is diait toch slechts een waanvoorstel ling. Ondanks zijn verovering van de wereld is En geland in sociaal opzicht de achterlijkste staat, die er in Europa bestaat. Sociaal achterlijk, d.w.z. een staat, wiens geheele inrichting gericht is op de be langen van een betrekkelijk kleine en dunne bo venlaag en van de met deze bovenlaag verbonden Joodsche gemeenschap. De belangen van de groote massa spelen bij de inrichting van deze staat in het geheel geen rol. Ook hier behelpt men zich met leuzen, men spreekt van vrijheid, men spreekt van democratie, men spreekt van prestaties van een liberaal stelsel en verstaat toch niets anders dan de stabilisatie van een bewind der goed gesitueerden, wien het mogelijk is dank zij hun kapitaal de pers in hanldten te krijgen en te dirigeeren en daarmede de openbare meening te vormen. (Foto Stapf.) Zoo is het mogelijk, vervolgde Adolf Hitler, dat in een staat, die over de grootste rijkdommen der aarde beschikt, wien reusachtige levensgebieden ter beschikking staan, millioenen menschen geen deel hebben aan deze zegeningen, maar anti zaliger gehuisvest zijn dan de menschen in onze overbe volkte staten van Midlden-Europa. Het land dat voor enkele weinigen een paradijs is is voor de massa in werkelijkheid slechts een voortdurende ellende, een ellende in de voeding, in de kleeding, vooral ook in de woning, een ellende in de zeker heid van het bestaan en tenslotte een ellende in de geheele sociale wetgeving, en. wanneer thans plot seling een Britsche vakbondssecretaris, die echter als oppositieman van staatswege bteaald wordt te voorschijn komt en zegt: Engeland zal na dezen oorlog, na zijn' overwinning moeten beginnen so ciale vraagstukken aan te pakken en sociale pro blemen op te lossen, wij zullen ons ook om de groote massa moeten bekommeren dan kan ik tot dezen secretaris slechts zeggen: dat is bij ons allang gebeurd. Maar zoo naar buiten is de Britsche wereldheer schappij nog slechts een schijn. De wereld heeft nieuwe centra gekregen, nieuwe staten zijn ont staan. De geheele Britsche wereldheerschappij be rust nog op het denkbeeld steeds weer vreemde landen te kunnen krijgen om tegen het continent op te treden. Maar buiten dit Europeesche conti nent zijn groote .staten ontstaan die voor Engeland volkomen onaantastbaar zijn. Engeland moet thans probeeren wereldstaten tegen elkaar uit te spelen om althans nog den schijn van een wereldmacht te kunnen handhaven. In Europa zelf is aan de des organisatie van het continent reeds een einde ge komen, doordat de volken ontwaakt zijn. Op dit continent heeft het nieuwe rijk van het Duitsche volk zich gevormd en in het zuiden het nieuwe rijk van het Italiaansche volk. Daar zijn nieuwe elementen bijgekomen, die het „evenwicht der krachten" tot hersenschim maken. Het bestaat niet meer. ENGELAND'S HOUDING JEGENS DUITSCHLAND NA 1871. De diepste oorzaak van den wereldoorlog, zoo vervolgde de Führer, moet in het volgende gezien worden: Sinds 1871, sinds den tijd', dat de Duitsche stammen zich begonnen te organiseeren en zidh met de nationale wedergeboorte van het Duitsche volk de staatkundige eenheid aankondigde, begon Engeland Duitschland met zijn haat te achtervol gen. Reeds in 1871 begonnen Engelsche dagbladen te vertellen, dait deze nieuwe schepping voor Engeland schadelijker was dan het oude Frankrijk. Zoo kwam de tijd van 1871 tot 1914, waarin Engeland onverstoord tegen Duitschland tot den oorlog op hitste en wel bij elke gelegenheid, totdat de oor log eindelijk uitbrak. Ook bij deze gelegenheid, zoo zeide Adolf Hitler, heeft Engeland weer vreemde hulp gekregen. In al de 490 jaar der verovering van zijn wereldheerschappij heeft Engeland zich van vreemde hulp bediend. Eerst de strijd tegen Spanje met behulp van de Hollanders, dan de strijd tegen de Hollanders met de hulp van an dere landen, waaronder ook van Frankrijk, dan de strijd tegen Frankrijk met de hulp van Europa en eindelijk de strijd tegen Duitschland met behulp van Europa en met behulp van de rest van de we reld, welke ter beschikking stond. De wereldoorlog is uitsluitend het beoogde product van Britsche sta a tsm anskunst Ondanks het feit dat de heele wereld toen tegen Duitschland gemobiliseerd was, is Duitschland in feite niet overwonnen. Thans kan Duitschland dat rustig zeggen. Ik zou geen critiek leveren op het verleden, als ik het niet beter gedaan had. Thans echter kan ik als een der historische mannen die het beter gedaan hebben ook het verleden beoor- deelen en ik kan slechts zeggen: het resultaat van het jaar 1918 is uitsluitend het gevolg van een zelden voorkomende opeenhooping van persoon lijke onbekwaamheden in de leiding van ons volk. Een dergelijke opeenhooping. verklaarde de Führer. is in de geschiedenis nooit voorgekomen en zal zich in de toekomst niet herhaler. En desondanks heeft Duitschland en de Duitsche soldaat ruim vier jaar lang stand gehouden tegen den aanval van een vijandelijke wereld en het had nog langer stand gehouden als niet de toen nog aanwezige lichtge- loovigheid van het Duitsche volk in ce achtens waardigheid van de democratische wereld en haar staatslieden er nog bij gekomen was. Wanneer de Engelsehen thans meenen dat het voldoende is weer de oude propagandaplaat van 1917 op te zet ten. teneinde nieuwe resultaten te verkrijgen, c&n hebben zij niets geleerd. Het Duitsche volk heeft sindsdien wel geleerd. Het heeft echter sindsdien ook niets vergeten. Wij willen daarbij niet klein hartig zijn. De geschiedenis maakt herhaaldelijk melding van afzonderlijke woordbreuken. Wat echter van 1918 tot 1921 is geschied waren woord breuken aan een loopenden band. Nog nooit is een volk zoo bedrogen geworden als toen het Duit sche volk. Wat heeft men het Duitsche volle niet allemaal beloofd om het vervolgens uit te plunde ren en uit te persen. Men heeft zich van een bud- tenilandsdhe staatsman, een Amerikaan, bediend, en dat was wellicht de oorzaak dat het heele Duit sche volk er in geloopen is. Het is daardoor echter tevens immuun tegen al dergelijke pogingen in de toekomst. Het Duitsche volk heeft toen jaar na jaar ge legenheid gehad om over de betrouwbaarheid van democratische beloften en woorden en over de betrouwbaarheid van democratische staatslieden na te denken en door vergelijkingen met zichzelf te onderzoeken. Uit dien tijd is toen eindelijk de nationaal-socialistische beweging voortgesproten. Vervolgens besprak Adolf Hitler de oprichting van de nationaal-socialistische beweging die de eerste was welke toen de gedachte, die men fan tastisch noemde en waarom men lachte tot werke lijkheid maakte, nl, de vereeniging van het natio nalisme met het socialisme. Italië is de tweede staat waar dit proces als geslaagd beschouwd kan worden. In eenige demo cratieën probeert men den schijnt te wekken, als of men dezelfde vereeniging tot staj»d wilde bren gen. LANGS WETTIGEN WEG NAAR DE MACHT. Vervolgens stelde de Führer opnieuw vast, dat hij in 1933 onder het presidentschap van den generaal-veldmaarschalk von Hindenburg langs wettigen weg aan de macht gekomen is. Het na- tionaal-socialisme heeft in de democratie, met de democratie, de democratie overwonnen. Langs streng wettigen weg heeft het alle machtsmiddelen in handen gekregen. Ook thans, zoo verklaarde Hitier, sta ik nog hier op grond van het mandaat van het Duitsche volk, een mandaat dat uitgebrei der is dan eenig democratisch staatsman heden ten dage bezit. Toen ik, zoo vervolgde Hitler, in 1933 aan het bewind kwam, was onze weg duidelijk afgebakend. In het binnenland was die weg nauwkeurig be paald door een strijd van vijftien jaar en ik zou eerloos zijn en verdienen dat .men mij steenigde wanneer ik ook maar een stap van dit program was afgeweken of zou terugkrabbelen. Maatschap pelijk gezien behelsde dit program: de tot stand brenging van de Duitsche voksgemeensehap, het overwinnen van alle vooroordeelen van klassen en standen, het opvoeden van den Duitschen mensch tot de gemeenschap en zoo noodig het breken van het verzet dergenen die zich in deze gemeenschap niet willen schikken In economisch opzicht: opbouw van een Duitsche Rationale economie, die onder er kenning der beteekenis van het particuliere initiatief toch het geheele economische leven ondergeschikt maakt aan het algemeen belang. En ook hier is een andere doelstelling niet meer .denkbaar. In tijden, waarin de volken genoodzaakt zijn om op de slagvelden hun belangen te verdedigen en daarbij een verschil kunnen maken tusschen die genen die veel en diegenen die weinig te verdedi gen hebben, in dergelijke tijden zijn economische voordeelen of machtsposities ten nadeele van het Igémeen belang niet meer te handhaven Zooals overal betrad ik ook hier den weg van leeren, van .opvoeden, den langzamen weg van aanpassing, want het was mijn trots deze revolutie uit te voeren zonder dat er in Duitschland ook maar een ven sterruit vernield werd, een revolutie, die slechts geleidelijk alles verandert, die slap voor stap alles nieuw inricht totdat eindelijk deze geheele groote gemeenschap haar nieuwen vorm gevonden heeft. LIQUIDATIE VAN VERSAILLES. Precies zoo was het op het terrein van de buitenlandsche politiek. Hier heb ik het volgende program opgesteld: Liquidatie van Versailles. Men moet thans in de rest van de wereld niet zoo dwaas zijn met te beweren dat dat een program was, dat ik in 1933 ontdekt had. De heeren hadden slechts eens moeten lezen wat ik duizenma^l geschreven heb: Ver sailles was het grootste onrecht en de gemeenste mishandeling van een groot volk, welke ooit in de geschiedenis hebben plaats gehad. Met dit pro bleem ben ik in het jaar 1919 opgetreden, heb ik daarover voor de eerste maal gesproken en dit program heb ik mij als een plechtig bindend ge bod alle jaren van den strijd om de macht voor gehouden. Maar ook hier wilde ik dit program niet met geweld uitvoeren, maar ik heb gepraat wat een mensch maar praten kon. Mijn redevoeringen in den Rijksdag leggen daarvan getuigenis af. Wat een aanbiedingen heb ik niet gedaan. Wat heb ik niet gebedeld verstandig te zijn en aan een groot volk de levens- en bestaansmogelijkheden niet te Aan de camera tijdens een vlucht boven Engelsch grondgebied. Een operateur aan den arbeid in een He III. (Foto Weltbild) beknibbelen. Maar elk voorstel dat van mij kwam was voldoende om een bepaalde Joodsche in ternationale kapitalistische kliek terstond in op schudding te brengen. Mijn Rijksdagredevoering van 17 Mei 1933 en mijn latere redevoeringen, al mijn geschriften, zij worden beheerscht door een gedachte: in alle omstandigheden een weg te vin den om de herziening van dit verdrag op vreed zame wijze uit te voeren. En dat dit verdrag een gemeen document was, dat hebben tenslotte zijn makers zelf toegegeven, ja zij hebben zelfs toege geven dat de mogelijkheid van een herziening on der het oog diende te worden gezien. Zij hebben daarvoor den Volkenbond uitverkoren. De demo craten van Berlijn hebben daSr gebedeld. Zij vielen in Genève voor dit internationale forum op de knieën en smeekten: geeft ons de herziening. Alles was tevergeefsch. Ik heb als nationaal-socialist na enkele maanden gezien dat er voor dit forum niets te winnen viel. In ieder geval heb ik toen de gevolgtrekking gemaakt. Onze tegenstanders hebben ons blijkbaar steeds met de lieden verwis seld, met wie zij sinds November 1918 te doen hadden. Het Duitsche volk had met die lieden echter niets te maken. Ons daarmede in verband te brengen is een beleediging. Men mag van ons niet verwachten dat wij naar Genève zouden gaan en blijven' bedelen. Daarmede verwisselen zij den vroegeren Duitschen frontsoldaat met de ver raders van het jaar 1918. Beelden de Engelschen zich misschien werkelijk in dat. ik tegenover Enge land een minderwaardigheidscomplex had? Zij hebben ons toen door een leugen neergeslagen. Maar de Britsche soldaten hebben ons niet neergesla gen. Nadat de Führer had aangetoond dat Duitsch land door dwang van buiten den Volkenbond en de ontwapeningsconferentie moest verlaten, ver volgde hij: DE GRENZEN IN HET WESTEN. Wij zijn den weg opgegaan dien wij moesten opgaan, daarbij steeds voor oogen houdende om. wanneer dit eenigszins mogelijk was, toch nog tot overeenstemming te komen. En ik mag er de aan dacht op vestigen dat het in een geval bijna scheen te gelukken, n.l. met Frankrijk. Toen het Saarge- bied tot ons terugkeerde, hebben wij de con sequenties getrokken. Ik heb toen van een verdere herziening der Duitsche grenzen in het Westen af gezien. De Franschen hebben dit heel natuurlijk gevonden. Den Franschen ambassadeur heb ik ge zegd dat dit niet zoo natuurlijk is als de Fran schen zich dit voorstellen. Wij brengen hier een offer ter wille van den vrede. Maar wij willen daarvoor op zijn minst den vrede bewaard zien. De nietsontziende tactiek der kapitalistische pluto craten in deze landen is echter kort daarop weer aan den dag getreden. Nu staat mijn besluit echter vast. Wij zijn niet gekomen om de belangen van het Duitsche volk maar wij zijn gekomen met den eed: ik geef geen belangen prijs ik ben vastbe sloten geen duimbreed te wijken. Toen ik daarop zag, dat in Engeland de oude oorlogsophitsers van den wereldoorlog hun misdadig spel gingen hervat ten, toen Churchill. Eden. Duff Cooper. Hore Be- lisha. Vansittard. Chamberlain en Halifax, precies zooals toen weer met hun ophitsing begonnen, toen werd het mij duidelijk dat het dien lieden niet erom te doen was een rechtvaardige overeen komst met Duitschland te vinden, maar dat zij weer geloofden op goedkoope wijze te kunnen verslaan. In deze jaren, te beginnen met 1934, ben ik gaan bewapenen en wel zwaar gaan bewapenen. Het Duitsche volk weet het nu. Het weet echter nog lang niet alles. Het beslissende is inmiddels dat alles gebeurd is. Toen Frankrijk dezen oorlog be gon, had het in het geheel geen reden daartoe. Het was eenvoudig de lust om weer tegen Duitschland te vechten. Maar zij zeiden: wij willen het Rijn land, wij willen uiteraard nu Duitschland uit el kaar rukken, wij willen de Oostmark losscheuren Duitschland ontbinden. Vervolgens hebben zij zich overgegeven aan fantasieën der vernietiging van ons rijk, welke in de twintigste eeuw, de eeuw van de nationaal-socialistische gedachte volkomen onmogelijk is. Herhaalde malen heb ik Engeland de hand gereikt. Het was juist een punt van mijn program ma, met het Engelsche volk tot een accoord te komen. Wij hadden ook in het geheel geen con flict. Een enkel punt bestond er: het teruggeven van de Duitsche koloniën en daarover zeide ik' daar zullen wij eens oevr onderhandelen. Ook de tijd speelt geen rol. Voor Engeland zijn zij doelloos Het heeft immmers veertig millioen vierkante kilometer. Wat doet het ermede? In het geheel niets. Het is slechts de geest van oude woekeraars die wat zij bezitten niet willen afstaan. Niets heb ik verlangd wat den Engelschman heeft toebe hoord. Slechts datgene, wat zij ons in 1918 en 1919 in strijd met de plechtige verzekering van den Amerikaanschen president Wilson geroofd hebben Steeds weer reikte ik den Engelschen de hand en desondanks was alles vergeefsch. De redenen zyn ons duidelijk. Zij zijn gelegen in de Duitsche een wording. Zij haten onzen staat, onverschillig hoe hij er uitziet, keizerrijk of nationaal-socialistisch democratisch og autoritair en ten tweede, zij haten vooral den socialen bloei van dit rijk. Aan de heeren aan deze zijde en aan de over zijde van den Oceaan kan ik slechts een ding zeggen: De wereld van het ontwakende sociale geweten zal tenslotte de succesvolle wereld zijn. Wij heb ben bewijzen in handen dat het ook in de andere landen op dit gebied thans reeds kritiek begint te worden. Wanneer Engelsche arbeidersleiders thans plotseling met nieuwe sociale gedachten komen, zoo versleten en oeroud, kan ik slechts zeggen: leg ze weer terug in de kist, dat is reeds afgedankt materiaal van ons. Wanneer de oorlog nog langei duurt, zoo vervolgde de Führer, zal dit voor Enge land een groot ongeluk zijn. Dan zal men nog van alles beleven. Plotseling zullen de Engelschen een commissie sturen om ons program over te nemen DUITSCHE AANBIEDINGEN TIJDENS DEN OORLOG. Vervolgens besprak de Führer weer de pogingen ook het conflict tusschen de volken bij te leggen en zeide hijzelfs in den oorlog echter bestond nog de mogelijkheid om tot een accoord te geraken Terstond na den Poolschen veldtocht heb ik weer de hand uitgestoken. Ik heb niets verlangd, noch van Frankrijk, noch van Engeland. Het was te vergeefsch. Terstond na de ineenstorting in het Wes ten heb ik weer de hand uitgestoken naar Enge land Met gekakel en geschreeuw ben ik ontvangen "Het is dus alles vergeefsch. Het bloed der volken moet dus weer in dienst van het geld eener heel kleine belangengroep gesteld worden. Een terug blik werpend kan ik echter dit eene zeggen: reeds het jaar dat achter ons ligt heeft practisch dezen oorlog beslist. De poging om ons in het Noorden den ertstoevoer af te snijden en een aanvalsbasis tegen Noord-Oost-Duitschland te verkrijgen, werd binnen enkele weken verijdeld. De poging om via Nederland en België het Roergebied te bereiken is binnen enkele dagen ineengestort. Engeland werd van het Continent verdreven. Ik heb nu eenige ma len gelezen dat de Engelschen het voornemen heb ben om ergens met een groot offensief te begin nen. Ik had slechts den eenen wcnsch dat zij mij dit tevoren zouden mededeelen. Ik zou het gebied dan van te voren laten ontruimen, want ik zal hun graag de moeilijkheden der landing besparen. Wat verwachten de Engelschen nu? Wij staan hier op dit Continent, en waar wij staan, haalt niemand ons meer weg. Wij heb ben bepaalde steunpunten voor ons ingericht en wij zullen, wanneer het uur komt den be- slissenden slag slaan. Dat wjj den tijd daar voor gebruikt hebben dat zullen de heeren dit jaar historisch meemaken. Waar hopen zij op? Op hulp van anderen? Op Amerika? Ik kan slechts het volgende zeggen Wij hebben van tevoren met elke mogelijkheid rekening gehouden. Dat het Duitsche volk tegen he: Amerikaansche volk niets heeft, is iedereen duide lijk, die niet bewust de waarheid verdraait er het tegendeel beweren wiL Duitschland heeft nog nooit op het Amerikaansche vasteland belangen vertegenwoordigd, tenzij dat het medegestreden heeft voor de vrijheid van dit Continent. Wanneer staten van dit continent nu probeeren wellicht in het Europeesche conflict in te grijpen, dan zal de doelstelling zich slechts nog sneller wijzigen, doch dan zal luist ■"'«•digen. Over een ding vooral moet men zich geen ver keerde voorstelling maken: wie meent Engeland te kunnen helpen, moet in ieder geval zich van het volgende bewust zijn: Elk schip, hetzij wel of niet van beteekenis dat voor onze torpedolanceerbuizen komt, wordt getorpedeerd Wij bevinden ons in een oorlog, die wij niet gewild hebben, integendeel. Va ker kan men de andere partij niet de hand gereikt hebben. Wanneer de anderen dan echter willen vechten en als doel hebben het Duitsche volk uit te roeien, dan zullen zij leelijk hun neus stooten. Dit maal vecht men niet tegen een afgemat Duitsch land als in den wereldoorlog. (Groote bijval).) Wanneer men echter andere verwachtingen heeft, dan kan ik slechts zeggen: ik begrijp ze niet. Wan neer er gezegd wordt: Italië zal afvallig worden, dan moeten de heeren toch geen revoluties in Mi laan uitvinden, doch dan moeten zij oppassen, dat er bij hen zelf geen onrust ontstaat. De verhouding tusschen Duitschland en Italië wordt door deze staten slechts zoo gezien, zooals zij dat zelf meestal plegen te doen. Wanneer bij de democratieën de een den snder helpt, dan moet hij daarvoor altijd wat hebben, bijv. steunpunten. Die bezet hij dan. Toen de Italiaansche vliegtui^eskaders naar de kust van den Atlantischen Oceaan verplaatst werden, spraken de Engelsche kranten erover dat de Italianen zich thans in onze oorlogvoering mengen en dat zij in de toekomst daarvoor op den Atlantischen Oceaan een steun punt zouden verlangen. Thans nu de Duitsche eska ders op Sicilië zijn, zeggen zij dat Duitschland waarschijnlijk beslag zal leggen op Sicilië. De heeren kunnen ervan overtuigd zijn: nWt dit grapje kan men noch in Duitschland. noch in Italië iemand bezorgd maken. Zulke grapjes bewijzen vooral dat de anderen de beteekenis van den oorlog niet be grepen hebben. Wij hebben die echter wel begrepen: waar wij Engeland kunnen verslaan, zullen wij het verslaan. Wanneer zij echter in e'enige mislukkingen van onzen bondgenoot thans reeds het bewijs van hun overwinning zien. dan besrijn ik de Engelschen niet. In hun eigen mislukkingen hebben zij tot dus verre altijd het bewijs voor hun groote overwin ning gezien. De heeren kunnen ervan overtuigd zijn: de rekening is een totale rekening en zii zal aan het einde van den oorlog worden vereffend. Dunt voor punt, vierkante kilometer voor vierkante kilometer En opnieuw moc+en zii ervan overt tigd worden: De Duce en ik. wij zijn geen Joden jf handelaars. Wanneer wij elkaar de hand schudden, dat is dat de hand van mannen die eer bezitten En dat zal ook. naar wij hopen, in den loop van het jaar nog duidelijker worden. Misschien hopen zij ook op den Balkan. Ik zou ook daarom niet veel geven, want dit eene Is zeker: waar Engeland verschijnt, zullen wij het aanvallen er. wij zijn daartoe sterk genoeg Wellicht koesteren zij hoop op andere staten die zij nog erbij kunnen halen. MET ALLE MOGELIJKHEDEN REKENING GEHOUDEN. Ik kan slechts deze eene verzekering geven: met elke denkbare mogelijkheid hebben wij rekening gehouden. Aan het einde staat onze overwinning. De anderen hopen dan misschien nog op d--n honger. "Vij wisten van te voren dat er in den oorlog van overvloed natuurlijk geen sprake kan zijn, maar verhongeren zal - het Duitsch volk nooit. Eerder het Engelsche. Gebrek aan grondstoffen? Ook daarvoor heb ben wij gezorgd. Daarom bestaat het vierjaren plan. Nadat de Führer zich op ironische wijze geuit had over de door Duitsche emigranten gimaakte Britsche propaganda, vervolgde hij: en wanneer zij dan zeggen, ja, maar de fouten die ge maakt. Nu ja, wie maakt er geen fouten? Ik heb vanmorgen gelezen dat ik in het jaar 1940 zeven fouten ge maakt heb. Zeven fouten. De man heeft zich vergist. Ik heb het nagerekend. Ik heb niet zeven fouten gemaakt maar 724. Maar ik heb verder ge rekend- en mijn tegenstander heeft 4.383 000 fouten gemaakt. Met onze fouten zullen wij wel verder komen.Wanneer wij dit jaar evenveel fouten maken als het vorige jaar. dan zal ik aan het einde van dit jaar den Heer op mijn knieën danken dat hij mij slechts zeven fouten heeft laten maken. En wanneer de tegenstanders zooveel slimmigheden uithalen als in het afgeloopen laar. ben ik ook tevreden. Zoo gaan wij thans het nieuwe jaar in met een weermacht, zoo sterk als nog nooit in de Duitsche geschiedenis het geval ls geweest. Het aantal divi sies te land is geweldig uitgebreid. De geweldige oorlogservaring bij de leiding en bij de manschap pen, hebben wij ons te nutte gemaakt, want er is gewerkt en er wordt voortdurend gewerkt. De uit rusting is verbeterd. Onze tegenstanders zullen zien hoe zij verbeterd is. Ter zee zal dit voorjaar de duikbootenoorlog beginnen en ge zult dan ook daar bemerken dat wij niet geslapen hebben. En het iuchtwapen zal eveneens tonnen wat het vermag. De geheele weermacht zal de beslissing afdw'ngen. Onze productie is op alle gebieden geweldig ge stegen. Wat bij anderen voornemens zijn. is bij ons werkelijkheid. Het Duitsche volk echter staat hecht achter zijn leiding, vertrouwend op zijn weer macht en is bereid datgene te verduren, wat het lot nu eenmaal vergt. JAAR DER NIEUWE ORDENINGT Het jaar 1941. daar ben ik van overtuigd, zal het historische jaar eener groote nieuwe ordening van Europa zijn. Het program kan geen ander zijn, dan de ontsluiting van de wereld voor allen, het te niet doen der voor rechten van enkele en het breken der tvrannle van bepaalde volken. Tenslotte zal dit iaar ertoe bijdragen om werkelijk de grondslagen te leggen voor een overeenstemming tusschen de volken en daarmede voer een verzoening tus schen de volken. Ik mag niet nalaten er de aandacht op te vestigen zooals ik reeds op 1 September 1939 in den Duit schen Rijksdag gedaan heb, dat wanneer werkelijk de wereld buiten ons door het Jodendom in een algemeenen oorlog gestort werd, het geheele Joden dom zijn rol in Europa zal hebben uitgespeeld. Thans kunnen zij er nog om lachen, maar de ko mende maanden en jaren zullen bewijzen dat ik ook hier goed voorspeld heb. Thans reeds zien wij hoe ons rasseninzicht bij steeds meer volken ingang vindt en ik hoop dat ook de volken, die thans nog vijandig tegenover ons staan, op zekeren dag hun grooten binnenlandschen vijand zullen ontdekken en dat zij dan toch nog in een front met ons zullen aantreden: het front eener arische menschheid tegen de internationale Joodsche uitbuiting en Joodsch volkenbcderf. Het afgeloopen jaar was 't jaar van de grootste suc cessen maar ook van de grootste offers. Al Is ook het aantal dooden en gewonden klein vergeleken met alle vroegere oorlogen, toch is het offer zwaar voor degenen, die erdoor getroffen worden. Onze vol ledige sympathie, onze liefde en onze zorg gaan uit naar hen die dit offer moesten brengen. Zij hebben geleden wat geslachten voor ons aan offers moesten brengen. Op alle gebieden heeft het land gewerkt. Ter vervanging van den man heeft zij voor alles de Duitsche vrouw. Ons volk worrit door een wonderlijke gedachte van gemeenschap be heerscht. Dat deze gedachte in haar volle kracht ons in het komende jaar moge bijblijven is de wensch van den dag van hedeh. Dat wij vooi deze gemeenschap willen werken is onze gelofte. Dat wjj in dienst van deze gemeenschap de overwinning behalen is ons geloof en ons vertrouwen. En dat de Heer ons in den strijd van het komende jaar niet moge verlaten, dat moet ons gebed zijn. Deulschland, sieg heil! Na de slotwoorden van den Führer brak de menigte los in een oorverdoovend gejuich. Ook de redevoering werd steeds weer door geestdriftig® toejuichingen onderbrokea.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9