Haarlem's Dagblad BRANDHOUT PRIMA BRANDHOUT et intersportseizoën. Textiel. Duitsche operaties boven Zuidoost Engeland. Ir. J. A. Reus overleden Betaling oude inkomstenbelasting Artikelen eni. JAARGANG NO. 17676 tgave lourens Coster, Maatschappij voor Courant- igjven on Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote jtitiaal 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- wt 38310. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. jloon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 00, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 25 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM HoofdreAictenr: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 1 FEBRUARI 1941 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regel» ƒ1.75, elke regel meer 035. Reclames ƒ0.60 pet regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. In den loop van deze week hebben de Neder- (Jsdie Voetbalbond en de Nederlandsche Korf- bond voor 'de zooveelste maal moeten berichten, alle wedstrijden voor den komenden Zondag geus onbespeelbaanheid der terreinen moesten iden afgelast. Voor den Nederlandschen Hockey- id bleef ook geen andere oplossing over en het Fel duidelijk dat het met de competitieprogram- 's der wintersche balspelen leelijk spaak begint loopen. Vooral bij de voetballers gaat het knij. want zij hebben de grootste programma's. Een voorbeeld is dat van de oudste club in Ne- land, H.F.C., die van de tweeëntwintig wed&trij- die het eetrste elftal te spelen heeft, er pas achter den rug heeft, zoo idat er nog veertien [en, Mocht H.F.C. op de «laatste plaats blijven Igeen men alom hoopt dat niet geschieden zal) zouden het er zelfs, met de degradatie-eompe- er bij, achttien worden. Het is niet duidelijk dit ooit luikken kan zonder de competitie tot p jn den zomer uit te strekken, hetgeen een lot nadeel is. In H.F.C.'s geval zou het niet alleen haar voetballers, die 's zomers liever andere tanning zoeken, maar ook voor de cricketclub jtjfcc en Wit zeer onplezierig worden. Want die taat niet alleen vrijwel geheel uit H.F.C.'ers, jr speelt bovendien op hetzelfde terrein. Iét gen-al van de Spanjaardslaan zal wel niet dt en staan. Ik weet het niet zeker, want ik heb overzicht van de tallooze afdeelingen van den Jb. bij de hand. Maar het is zeker dat vele rfe5,( met inbegrip van de a s. kampioenen der !e klasse-afdeelingen, die elkaar nog bestrijden in een tijdroovende kampioenscompetitie, voomitzicht van zomervoetbal voor zich hebben, rieden jaar is het, wat de afdeelingen betrof, il losgeloopen. Na den langen, strengen winter ir.en denzelfden stand van zaken als nu, maar i waren er minder groote afdeelingen en boven- r. i gold het een noodcompetitie, zonder promo- Iop". en degradatie, zoodat men tenslotte maar be- ors iter mee uit te scheiden en vele afdeelings-pro- nma's onafgewerkt te laten. Ditmaal wordt een one competitie, dus met promotie en degradatie, van leela. Het wordt de vraag of zij werkelijk af- t hij andeld zal kunnen worden. In elk geval is wel leken dat de bestaande regeling niet voldoet als 'oe£ een lang Ijsseizoen is. Igeeft aainleid'n'S om nog maar eens de oude të°P werpen, of het nu werkelijk niet mo- gw ijk zou zijn een gesloten voetbalseizoen in te en grootte der afdeelingen, de program- en haar afwerking zoo te berekenen dat men jsseizoen van b.v. twee maanldten er in verwer- tan. Dat is toch de normale en logische op- lom h'voering van een hoofdklasse zou daarbij lc fi® maken aan de overbodige kampioenscom- nert bet veel te groot aantal topklassers, dat feen klein land buiten alle verhoudingen staat. Zomersporten zouden er mee gediend zijn maar n°jj| ie lichaamscultuur, die de sport dienen moet, pt algemeen. Want het is niet gezond en nor- ll een groote inspanning eischende wintersport ®e hitte te beoefenen. Vooral niet als het be- ove kampioenschappen, promotie en de- "'ie geldt die de spelers er toe brengen, him st| krachten in te zetten, rijn blijkbaar veel voetballers die geen zomer- it beoefenen en liefst maar zoowat 'het heele uitsi rooor voetballen. Is er bezwaar tegen, hen in eigen belang van deze eenzijdigheid' af te hei- De hoofdzaak zou trouwens gewonnen zijn als lompetities maar uit de zomermaanden ver- Ben. Wilden de fanatieksten dan nog voortgaan rdg vQendschappelijke wedstrijden, dan zouden zij i kunnen blijven doen. Maar allicht zou dat wel ihs c minderen bij een goed doorgevoerde bevorde- van de zomersporten, waaraan zij zelf veel genoegen zouden kunnen beleven als zij er 1 d eenmaal op toelegden. il instemming heb ik onlangs in een geleerd 'i over „homo ludens", den spelenidën mensdh, prof. tir. J. Huizinga eenigen tijd geleden een breedvoerige studie wijdde, gelezen dat •ten mensch in zijn spel niet aan banden moet als men wil dat het spel blijft. Dat wil zeg- <kt hij in de keuze van zij.n spelvormen die rigens een oneindig grooter gebied dan alleen °er sport betreffen niet gedwongen moet Maar als het spelvormen geldt die terwille mogelijkheid van hun toepassing -geregle- ird zijn, waarvan de speler trouwens zelf de laak volkomen inziet, dan dienen die regle- kn ook in alle opzichten de belangen van li-. 11 en geest te bevorderen en allerminst een sanctie op overdrijving te plaatsen. Of zelfs dingen tot overdrijving, zooals nu in de prac- vaak gebeurt omdat het clubbelang vele jon- er toe gaat nopen, te voetballen in een tijd zij veel liever iets anders zouden doen. Er 1 °°k geen twijfel aan bestaan dat velen aan het 2°uden gaan deelnemen of er aan zouden blij— deelnemen als het niet gedurende een veel te tijd des jaars en in een er voor ongeschikt ten hun tijd en hun toewijding eischte. In de kking toont zich niet alleen de meester maar het aantal van zijn volgelingen. Ook de (in de sle iaren afnemende) publieke belangstelling er mee bevorderd worden. r. p. tikt' wen Mlkie naar Washington terug geroepen. Buil zond een dringende boodschap. YORK, 1 Febr. (D.N.B.) Wendell Willkie <1 uit Londen gemeld wordt, van mi- een dringende boodschap gekregen, spoealg mogelijk huiswaarts te keeren, om «8 te zijn bij de behandeling van de wet Jr^kening aan Engeland. Voorts wordt n-CUndat Willkie reeds Woensdag a.s. en pdhderdag per vliegtuig naar New al terugkeeren. De huisvrouw krijgt zoo weer wat uit te kienen Met de textiel; haar man natuurlijk ook, Maar die laat ook hierin zich graag bedienen, Het puntenstelsel brengt hem van de kook. Graag heeft hij in het leven iets te zeggen, Maar dit ziet hij als vrouwelijk terrein, Is blij wanneer zij hem de kaart wil leggen, Of zou ik mooglijk een exceptie zijn? Zij neust dus in de lijsten in de bladen En constateert: dit is er nu ook bij, Hier zijn speciale punten voor geraden, En dat tenslotte is nog altijd vrij. Zij piekert over wat zij straks kan koopen, Maai- meer nog over wat zij koopen moet. Daar Jan of Mien er niet meer mee kan loopen. Het wordt vol zorg, en zorgen, uitgebroed. Ik heb er ook terloops eens naar gekeken, Al geef ik toe. alleen voor mijn fatsoen Twee punten bleven in 't geheugen steken, Voor één daarvan kan 'k me de das omdoen. En 't ander, ook al is het overbodig 'k Vermeld het toch als een merkwaardig punt Tenslotte heb je een speciaal punt noodig, Voor j' iemand in de luren leggen kunt. P. GASUS. Voor Haard, Kachel en Centrale Verwarming vanaf 31 cent p. k.g. Ook aanmaakhout verkrijgbaar Transvaalstraat 5 - Tel. 20549 - Na 7 u. 26998 (Adv. Ingez. Med.) Wederom frauduleuse slachtingen. De politie te Haarlem heeft in samenwerking met ambténaren van den crisisdienst een on derzoek ingesteld naar het frauduleus slachten in Haarlem en omgeving. Daarbij is gebleken, dat in de afgeloopen twee maanden ongeveer 30 varkens in een schuur te Haarlem frauduleus zijn geslacht. In deze schuur werden nog elf varkens levend aangetroffen. In verband hier mede is tegen drie boeren uit Haarlemmer meer van wie de varkens afkomstig waren, en tegen twee Haarlemsche slagers, die de dieren hadden geslacht, proces-verbaal opgemaakt. Twintig K.G. vleesch kon nog in beslag worden genomen. Voorts heeft de politie bekeurd den 24-jari- gen koopman E. en den 19-jarigen koopman J„ beiden te Haarlem, wegens het frauduleus slachten van een kalf. Ten huize van E. zijn de huid en de ingewanden van het kalf in be slag genomen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Leiden raadt een ieder aan, alvorens in relatie te treden met het Advertentiebureau „Leiden", eigenaar W. 2. Voor ham, wonende Nachtegaallaan 16 te Leiden, zich tot hem om inlichtingen te wenden. Voorham houdt zich voornamelijk bezig met het uitgeven van zoo genaamde zakengidsen. Verrassende aanval op Londen. Het D.N.B. verneemt over het weermachtsbericht van Vrijdag (men zie pag. 1) nog het volgende: Het Duitsche duikbootwapen brengt de Britsche scheepvaart slag na slag toe. Op 29 Januari rap porteerde een duikboot het tot zinken brengen van 11.500 b.r.t. en het weermachtsbericht van Vrijdag kon door het tot zinken brengen van opnieuw 20.000 b.r.t. vijandelijke handelsscheepsruimte wederom een belangrijk duikbootsucces bekend maken. Het Duitsche luchtwapen bracht op 30 Januari' zulk een harden slag toe dat de Engelsche propaganda, die aan de „negen nachten zonder vijandelijke vlie gers te Londen" de onzinnigste beschouwingen vastknoopte, het woord in den keel is blijven steken. Het zwaartepunt van de Duitsche aanvallen lag in het Zuidoostelijk gebied van Engeland. In onophoudelijke aanvallen werden voor den oorlog belangrijke doelen te Londen met brisant- en brandbommen bestookt. Naar uit de Engelsche be richten blijkt, moet de Duitsche aanval op Londen zoo verrasend geweest zijn dat de bevolking in vele gevallen geen tijd meer had in de schuilkelders teg aan, want, zoo wordt voor de Londensche radio gezegd, vele lieden die op het punt stonden in de zakenwijken inkoopen te doen gingen om eenïge dekking te hebben plat op de straat liggen. Een. Duitsche bommenwerper daalde, eveneens volgens een Engelsch bericht, tot honderd meter en veroorzaakte in de betreffende industriewijken een paniek. Tijdens talrijke stoutmoedig tenuitvoer ge legde afzonderlijke aanvallen in Zuidoost Engeland werden groote successen behaald bij het bombar deeren van voor de oorlogvoering belangrijke en militair belangrijke doelen. Vliegvelden, troepen- opleidingskampen, batterijen der luchtdoelartiilerie. industrieele installaties, autocolonnes en spoorwegen werden deels met vernietigende uitwerking van zeer geringe hoogte, varieerende van tachtig tot honderd meter, aangevallen. Op vijandelijke vliegvelden werd een aantal vliegtuigen in brand geworpen en een aantal door machinegeweervuur beschadigd Een troepen opleidingskamp aan de Zuidoostkust werd zwaar getroffen. De Duitsche bommen troffen een munitie opslagplaats dat onmiddellijk na het inslaan der bommen in de luchtv loog. Een Duitsch vliegtuig viel in duikvlucht een vijandelijke luchtdoelbatterij succesvol met ma chinegeweervuur aan. De bedienïngsmanschappen sloegen op de vlucht. In verscheidene werkplaatsen en fabriekshallen ontstonden door voltreffers ont ploffingen. Op stations en spoorwegemplecementen werden eveneens een aantal treffers tot ontsporing gebracht. In twee gevallen werd autocolonnes door machinegeweervuur van zeer geringe hoogte uit elkaar geslagen. engelsche mededeelingen. Omtrent de aanvallen van Vrijdag heeft de Engelsche Berichtendienst gemeld dat door de uit geworpen bommen in het geibed van Londen een aantal branden ontstaan is. Ook boven andere wijken van de stad zijn bommen uitgeworpen, die slechts „geringe" materieele schade aangericht en weinig slachtoffers geëischt hebben. Naar 'Reuter meldt hebben de Duitsche vliegers hun bommen niet op „bijzondere militaire doelen" te Londen geworpen. Een laagvliegend vliegtuig, aldus wordt verder gezegd, wierp ook bommen op East Anglia. „Hitier zal niet blijven stilzitten." Verklaring van Halifax. WASHINGTON. 1 Febr. (D.N.B.) De Britsche ambassadeur Lord Halifax heeft na zijn bezoek aan den voorzitter der buiten- landsche politieke senaatscommissie in ant woord op de vraag wat hij dacht van de verklaring van den minister van marine Knox „dat Engeland binnen zestig tot negen tig dagen aan een crisis zal zijn blootgesteld" verklaard dat hij over het aantal dagen niet op de hoogte is, maar dat hij zich moeilijk kon voorstellen dat Hitier zal blijven stilzitten. wij leveren alt .een MAXIMUM TEGEN DEN VASTGESTELDEN PRIJS. KWALITEIT GEWICHT Het is ons gebleken, dat met misbruik van onzen naam hout van mindere kwaliteit en van minder gewicht wordt verkocht. Men lette dus goed op onzen naam ELECTR. BRANDHOUTZAGERIJ FA. DE CLERCQ VAN LENNEP TELEFOON 10677, DREEF 32, SOENDAPLEIN S, TELEFOON 2S424 (Adv. Ingez. Med.) MELKTKANSPORT IN DAGEN VAN VORS'i - Dan wordt dankbaar gebruik gemaakt van de slede, die het mogelijk maakt de bussen over de bevroren vaarten te brengen. UPoto Pax Holland»), Duitsch weermachtsbericht. Strategische doelen in Londen aangevallen. Fabrieken bij Stortford, Nottingham en Cambridge verwoest. BERLIJN, 31 Januari (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede; „Een duikboot heeft 20.000 b.r.t. aan vijande lijke koopvaardijscheepsruimte tot zinken ge bracht. Gevechtsvliegtuigen hebben ook gisteren in opeenvolgende golven strategische doelen in Londen met brisant- en brandbommen bestookt. Stoutmoedig uitgevoerde afzonderlijke aanval len van zeer geringe hoogte richtten zich tegen vliegvelden, troepen-opleidingskampen, lucht doelbatterijen, autocolonnes, fabrieksinstallaties en spoorwegen in Zuid-oost Engeland. Hierbij werden meermalen treffers geplaatst op de op den beganen grond staande gevechtsvliegtui gen van het type Bristol-Blenheim. In een troepen-opleidingskamp ten noordoosten van Londen vloog een munitiedepot in de lucht. Fa brieksgebouwen ten oosten van Cambridge, na- hij Stortford en Nottingham, werden door bom- treffers verwoest. Gevechtsvliegtuigen hebben op ongeveer 400 K.M. ten westen van de golf van Donegal het koopvaardijschip „Austvard" (3677 b.r.t.) en ten zuiden van de monding van de Humber een kleiner schip tot zinken gebracht. Ver dragend geschut van het leger zette de be schieting van strategische doelen in Zuid-Oost Engeland voort. De vijand heeft noch boven het Duitsche rijksgebied, noch boven het be zette gebied gevlogen. Duitsche jagers hebben boven Dover 5 en boven Londen 7 Britsche ver sperringsballons neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist." Aanvallen op vliegvelden. Het D. N. B. meldt nader: Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Don derdag aanvallen op Britsche vliegvelden on dernomen en een aantal vijandelijke vlieg tuigen vernield. Op het vliegveld Mildenhall werden van honderd meter hoogte verschei dene bommen tusschen de daar opgestelde vlieg tuigen geworpen, waarvan er drie verbrandden. Op dezelfde wijze werd het vliegveld Wattis- ham aangevallen. Verscheidene bommen vielen te midden eener groep van drie bommenwer pers, terwijl andere vliegtuigen die daar opge steld stonden, met machinegeweervuur wer den bestookt. Minstens drie der toestellen wer den vernield. Een ander Duitsch gevechts vliegtuig beschoot op het vliegveld Honnington verscheidene daar opgestelde bommenwerpers van het type Bristol-Blenheim met machinege weren en plaatste treffers met groote uitwer king. Ook hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen een aantal afzonderlijke acties tegen strategische doelen in Zuid- en Zuid-oost Engeland onder nomen. Bij Cambridge werd een fabriek getrof fen, in een der hallen waarvan een ontploffing werd verwekt. Evenzoo was bij aanvallen op fabrieken nabij Nottingham en Bishops de uit werking zeer groot. Op verscheidene plaatsen werden stations, installaties en spoorwegen ge troffen. De aanvallen werden alle van zeer ge ringe hoogte ondernomen, zoodat het mogelijk was nauwkeurig te richten. Behalve de verwoes tingen door de scherfwerking der bommen wer den verscheidene branden veroorzaakt. Britsche militaire missie in Athene. Onderhoud met kolonel Donovan. BERLIJN, 1 Februari. (D.N.B.) De Britsche mi litaire delegatie, die :n Ankara met den Turkschen generalen staf besprekingen heeft gevoerd, is giste ren, naar de Londensche Berichtendienst meldt, op de terugreis in Athene aangekomen. De bijzondere afgezant van president Roosevelt in Zuidoost-Euro pa, kolonel Donovan, heeft met leden der Britsche missie besprekingen gevoerd. In aansluiting daar op is hij gisteravond naar Turkije vertrokken, waar hij besprekingen zal voeren met vooraanstaande Turksche personen. TEGENSPRAAK INZAKE DE „KING GEORGE V". WASHINGTON, 1 Febr. (DN.B.t Dc mi nister van marine. Knox. heeft de berichten volgens welke overwogen wordt het nieuweg Brit sche slagschip „King George V" te ruilen voor twintig Amerikaansche torpedojagers, geken merkt als „dom geklets", waarvan geen woord waar is. Ook de Britsche ambassade alhier heeft het bericht tegengesproken. Dc gasprijs te Haarlem. Een kleine verhooging. Het Haarlemsche gemeentebestuur zendt ons het volgende communiqué: In November j.l. werd door den Haarlemschen Gemeenteraad besloten, Burgemeester en Wet houders te machtigen, in overleg met het De partement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, een gasprijsverhooging in te voeren, wan neer de stijging der productiekosten (o.a. hoogere kolenprijzen) een herziening der tarieven mocht noodig blijken. In aansluiting hierop heeft het college zich dezer dagen na ampele overweging genoodzaakt gezien het besluit te nemen de prijzen van het gas volgens tarief aan particulieren geleverd, met ingang van de eerste meteropneming na 1 Fe bruari 1941, met Vz cent per M~3. te verhoogen. De inwerking treding van de nieuwe omzetbelasting is mede een omstandigheid geweest, welke B. en W. tot het nemen van dit besiuit heeft genoopt. Weliswaar zouden deze verschillende factoren een prijs verhooging van het gas met ongeveer één cent per M3. rechtvaardigen en heeft ook het Departement te kennen gegeven, dat een dus danige prijsverhooging toelaatbaar zou zijn, doch het gemeentebestuur heeft, gelet op de nooden der bevolking in dezen tijd, gemeend vooralsnog te moeten volstaan met een verhooging van \'2 cent per M3 Daarbij komt dan nog bovendien, dat de nieuwe gasprijzen voortaan inclusief omzetbelas ting zullen zijn. zoodat op dit punt van een zekere tegemoetkoming kan worden gesproken. Wij gelooven. dat deze van de zijde der gemeen te ingevoerde prijsverhooging een alleszins rede lijke mag worden genoemd. Directeur van G. E. B. Vrijdag is te Haarlem op ruim 63-jarigen leeftijd overleden ir. J. A. Reus directeur van het Gem. Electr. Bedrijf te Haarlem en direc teur der N.V. P.E.G.E.M. Ir. Reus heeft het belangrijkste deel van zijn leven te Haarlem doorgebracht. Na ongeveer een jaar bij de Technische Maatschappij Heringa en Wüthrich te hebben gewerkt, trad hij op 1 Augustus 1908 in dienst van de Gemeente Haarlem, als ingenieur bij de Gemeente-Lichtfabrieken en sindsdien is hij onafgebroken in dienst der gemeente Haarlem gebleven. Aan het bedrijf gaf ir. Reus zijn beste krachten en op 1 Januari 1912 werd zijn arbeid beloond met de benoeming tot directeur bij de Electrische Centrale. Dat was toen nog een bedrijf van be scheiden omvang, maar onder de leiding van ir. Reus heeft het spoedig een groote ontwikke ling gekregen. Tijdens het beheer van den thans overledene, is de electrische stroom zijn triomftocht in Haarlem begonnen en het is on getwijfeld de groote ver dienste van ir. Reus ge weest, dat hij niet door den stroom meegesleurd werd. maar leiding wist Ir. J. A. Reus. (Foto archief H.D.) te geven, actieve leiding aan het zich steeds weer uitbreidende bedrijf, dat hij steeds weer een ant woord wist te vinden op de vele vragen die zich op dit terrein voordeden. De officieele erkenning van deze verdiensten vond hij ook in zijn benoeming tot directeur van de P.E.G.E.M. Ir. Reus is 6 September 1877 te Dordrecht ge boren. in welke plaats hij ook de II.B.S. doorliep. Daarna liet hij zich inschrijven als student aan de Polytechnische School te Delft, waar hij in 1902 het werktuigkundig ingcnidUrsdiploma ver wierf. Ter voltooiing van zijn studie bezocht ir» Reus daarna de Technische School te Karlsruhe, waar hij in 1904 het diploma electro-technisch ingenieur wist te behalen. Geurende enkele jaren was hfj werkzaam bij de machinefabriek Eszlin- gen te Canstatt, waar hij bleef totdat hij naar Haarlem vertrok. Ir. Reus, die vrijwel geheel Europa heeft be reisd, was in zijn studententijd een enthousiast roeier. Later hadden automobilisme en wandel sport zijn belangstelling. Zijn overlijden beteekent voor de Gemeente Haarlem een groot verlies, om dat ir. Reus een bekwaam ambtenaar was. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal plaats hebben a.s. Dinsdagmiddag 2 uur op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg te BloemendaaL Onderscheidingen voor generaal Fr. Christiansen en gcneraal-majoor Schumann. DEN HAAG, 31 Jan. (A.N.P.) Aan den mili tairen bevelhebber in Nederland generaal der vlie gers Fr. Christiansen is op 30 Januari door dea Führer het „Kriegsverdienstkreuz" eerste en twee de klasse met de zwaarden verleend en door den Rijksmaarschalk Hermann Goering persoonlijk overhandigd. Naar wij verder vernemen is de bevelhebber dep Ordnungspolizei generaal-majoor Schumann op 80 Januari tot Brigadeführer, onder gelijktijdige ver leening van .het „Kriegsverdienstkreuz" tweede klasse, benoemd. In afwachting van de regeling, welke ter uitvoering van artikel 42 van het besluit op de loonbelasting 1940 inzake het verleenen van ontheffingen op de bovengenoemde aan slagen zal worden gegeven, kunnen de aan- geslagenen, van wie reeds loonbelasting is ingehoulden, bij de berekening van de ter mijnen, welke per 1 Februari verschuldigd zijn, er van uitgaan, dat hun een uitstel van betaling ten bedrage van 1/3 van hun aan slag is verleend. De vervallen termijnen kun nen mitsdien over 2/3 gedeelte van den aan slag worden berekend. HEDEN: 12 PAGINA'S. ^iiiiummmniiiiiiiiiiiiiiiiuin R. P.: Het Wintersportseizoen, pag. 1 Zweden leent. pag. 3 P. Gasus: Textiel. pag. 1 J. H. de Bois: Litteraire Kantteeke- ningen. pag. 2 Flitsen: Oprapen. pag3 P. v. d. Hem: Twee oudjes doen het nog best. pag. 3 v. H.: Op ontdekkingsreis in de ar beidssfeer van den gerant, pag. 3 Voor de Vrouw pag. 4 Voor lange avonden pag. 5 J. B. Schuil: Paul Huf. pag. 6 Bioscopen pag. 6 A. J. D.: Galanthus Niralis: Sneeuw- Jdokje. pag. 7 K. de Jong: H. O. V. Ledenconcert. pag. 7 Deurwaarder volgende zaak. pag. 7 De verdwenen markten. pag. 8

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1