PENSION Middenstw PUNTEN D Centrifugist Litteraire Kantteekeningen. Heeft iemand? N.V. Holster Aïe,^f Type- en Vertaalwerk HEERENHUIS Een Arbeidershuisje RUIM BOVENH Nog één Geëmailleerd Kolenfm GELD 0 Oranje Gei onder- on bovenwoning ZATERDAG 1 FEBRUARI 1941' T-T A ARDE M'S D A C B TI ■;ad Een mooie kans voor jeugdige werkloozen: Tlieuia schip pecskamp. 'Jongens worden kosteloos opgeleid voor Kust-, Rijn- en binnenvaart. De leider van de Gemeentelijke Jeugdregistralie deelde ons het volgende mede: De Slichting „Nederlandsch Volkskracht" bericht ons dat naast het reeds bestaande schipperskamp „Ysselstein" te Hattem, begin Maart a.s. een tweede schipperskamp geopend zal worden te Sellingen (Z.O. Groningen). Dit kamp zal zich, evenals de andere, tot taak stel len, jeugdige werkloozen tusschen 16 en 24 jaar, die zich tot varen voelen aangetrokken, op te leiden voor de Kust-, Rijn- en Binnenvaart. Deze opleiding duurt 6 maanden; de deelnemers verplichten zich zich den geheelen cursus te volgen en na afloop te gaan varen. Daarom moeten ze bij opneming in het kamp een verklaring van ouders of voogden over leggen, dat ze de buitenlandsche zeevaart mogen beoefenen. Deze verplichting is noodzakelijk omdat de opleiding vele financieele offers vraagt. De opleiding is geheel kosteloos, terwijl de cur sisten wekelijks aan zakgeld f 1.75 ontvangen, waar van telkens f 1wordt gespaard voor aan te schaf fen uitrustingstukken. Bij aankomst in het kamp wordt op dit gespaarde geld als voorschot twee blauwe werkpakken, één uniformpet, een blauwe trui en gymnastiekschoenen, verstrekt, terwijl van het resteercnde geld, voor zoover aanwezig, nog uitrustingsstukken worden gekocht. Na afloop van het kamp krijgen dé jongens een getuigschrift en kunnen dan geplaatst worden bij de kustvaart als matroos-kok.- Na enkele reizen kunnen zij dan bevorderd worden tot 2de of 1ste man. De deelneming is opengesteld voor alle gezindten het kampwerk staat op neutralen grondslag, terwijl ieder der deelnemers in de gelegenheid wordt ge steld zijn godsdienstige plichten waar te nemen De personen die er serieus iets voor voelen een dergel ij ken cursus mee te maken, en de daarmede gepaard gaande verplichtingen op zich nemen, kun nen zich hiervoor wenden tot het bureau der Ge meentelijke Jeugdregistratie, Nassauplein 2 te Haarlem. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST IN DE SCHOENINDUSTRIE? Bij het college van Rijksbemiddelaars is ingediend een verzoek tot algemeen verbin dendverklaring van bepalingen eener collec tieve arbeidsovereenkomst, afgesloten tusschen de federatie van Nederlandsche schoenfabri kanten eenerzijds en den Ned. R.K. Fabrieks arbeidersisters) bond ,,&t.-Willebrordus", den Ned. Bond van Christelijke fabrieks- en trans portarbeiders en de Ned. Vereeniging van Fa brieksarbeiders anderzijds, voor de geheels Ne derlandsche schoen-industrie. NIEUWE HOUTZAGERIJ. B. en W. van Haarlem hebben aan S. de Clercq vergunning verleend tot oprichting van een hout zagerij in het perceeel aan het Soendaplein 110. 23 te Haarlem. Morgen gaat het niét beter Als U met verzwakte oogen blijft doorsukkelen. Integendeel. - Laat daarom vandaag nog Uw oogen controleeren dan kunt U vanaf morgen prettig, rustig zien en lezen. Deskundige voorlichting bij .ZIJLSTRAAT 57 TELEF. 19223 Leverancier alle Ziekenfondsen (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden ZATERDAG 1 FEBRUARI. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Als sterren vallen", door het Nederlandsch Tooneel, 7.30 uur. Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat: Filmvoorstel ling Ned. Christ. Reisvereeniging, 3 uur. Luxor Theater: Anny Ondra in „Liefde op ski's", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pompadour", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Hoera, ik ben papa!", 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Lach dan Paljazzo" en „Het Model", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 115 uur. ZONDAG 2 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein:. Matinee Char lotte Kohier, 2 uur. 's Avonds 7.30 uur: „Rooie Sien" door het Amsterdamsch Tooneelgezelscliap. Rembrandt Theater: „Het wonder der voortplan ting", half twaalf. Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat: The Ame rican Club, Luxor Theater: Anny Ondra in „Liefde op ski's", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pompadour", 2, 4.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Hoera, ik ben papa", 11.30, 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Lach dan Paljazzo" en „Het Model", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 115 uur. MAANDAG 3 FEBRUARI. Bioscooptheaters. Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 115 uur ROOSTER VAN APOTHEKEN. Van 2 Februari tot en met 8 Februari zijn op Zondag en op werkdagen gedurende de avond uren (na 8 uur) en nachturen (tot 8 uur 's mor gens) geopend: Fa. C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11, Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793 Teyler Apotheek, Teylerplein 79. TeL 17946. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel 18197. Vooral de jeugd was druk vertegenwoordigd onder het publiek dat de ski-kam pioenschappen te Spindelmühle bijwoonde. (Foto Weltbild) Advocaten-praktijk. Door Pierluigi en Ettore Erizzo. Zuid Holl. Uitg. Maat schappij, Den Haag. Wie ook maar eenigszins uit gewoonte of nieuwsgierigheid de advertentiekolommen van zijn dagblad pleegt door te zien is nu wel tot de wetenschap geraakt, dat zoowel het koopen van een flesch haarwater als de keuze van een huwe lijksbureau. het verwerven van een stofzuiger zoowel als het sluiten van eenige verzekering een zaak van vertrouwen is. Het is misschien be angstigend, zoo vaak als daar in de advertentie op gewezen wordt, want per slot van rekening behoort alles, waartoe wij dagelijks overgaan of het besluit nemen op een zeker vertrouwen ge baseerd te -zijn dat wij nu eenmaal genoodzaakt worden in een leverancier, adviseur of ander ge dienstige te stellen. Ontbreekt dat vertrouwen, dan is het wellicht beter niets te beginnen, doch dan komt men ook niet aan zijn haarwater, echt- genoote, polis of stofzuiger. Om de menschen over die moeilijkheid heen- te helpen zijn die adver teerders nog zoo gék niet, die vertellen dat juist hunne levensbezigheid een „zaak van vertrouwen" uitmaakt, met welke openhartigheid zij tevens suggereeren, dat juist zij dat vertrouwen volko men waard zijn. Iemand die werkelijk veel van zijn, vak, zijn levenswerk, houdt is altijd geneigd die bezigheid als een nobile officium, als een sacraal beroep, van hooger glans omgeven, voor te stellen. Wan neer hij geen geboren huichelaar is leeft en werkt hij daar ook naar en .zal het alleen bij tusschen- poozen moeten betreuren, dat de omstandigheden hem het spelen van die voorname rol onmo gelijk maakten. Maar men moet bij het uiten van zijn beroepsliefde zekere verhoudingen in het oog houden: wat voor den geestelijke, den medicus, dan advocaat gepast kan schijnen zou voor de waarzegster, den likdoornsnijder of den loterij- man vlug ridicuul kunnen zijn. Gepast en het tegendeel van ridicuul is hetgeen de gebroeders Erizzo, bekende Italiaansche advo caten, in hun boek Advocatenpraktijk over hun beroep, dat 'hun een roeping werd, meedeelen. Men moet van de lezing geen thrillers, geen boe venstreken, geen schandaalprocedures verwach ten a, la Roothaert én anderen: dan komt men bedrogen uit. Zij geven slechts beschouwingen over en een kijk in hun vak, van den eenvoudigst menschelijken kant af bezien, hun arbeid beziend als een dienen, waarvoor hun zeker een loon competeert, doch waaraan geen winstbejag vast zit en waarvoor de eerzucht van te mogen dienen de motor is. -Te idealistisch? Ach neen, ook hun spelen de omstandigheden wel eens parten, ook zij moeten wéleens dingen doen, die zij liever zouden hebben nagelaten en zoo er al iets idealistisch is in hun boek dan is 't de levende vereering voor hun over leden vader, beroemd Romeinscb pleiter in zijn tijd, hoogstaand als mensch en als rechtsgeleer de en in wiens geest het door hem gestichte kantoor der Erizzo's wordt voortgezet. Heel dit boek door stroomt een geest van eerbiedige her innering aan het werk van den vader, die voor zijn beide zonen, die zijn opvolgers zouden zijn, tegelijk vriend, leermeester en ideaal zou blijven. Dat geeft aan dit boek iets voornaams, iets dat men getroffen blijft volgen. De beide jong;e Erizzo's ontkennen niet dat er op de advocatuur, al van Cicero's tijd af, grappen gemaakt zijn en soms terecht verwijten naar haar hoofd geslin gerd worden. Er is nu eenmaal geen menschelijk bedrijf dat niet zoo nu en dan door een slecht of minder nauwgezet vertegenwoordiger een slech ten roep kan krijgen. De grappen op de honoraria der advocaten zijn ontelbaar en de schrijvers citeeren er zelfs een paar. „Een muis heeft het beter in den bek van de kat dan een cliënt in de klauwen van den advocaat" is er één van, die, in klassieke versmaat nog wel, in Italië een popu lair gezegde schijnt te zijn. En niet ongeestig schijnt een New Yorksch advocaat eens gezegd te hebben ik vraag mijn cliënten maar één dollar, hun laatsten". De Erizzo's behooren niet tot die soort. Maar met groote en zeer sympathieke menschkundig- heid behandelen zij alles wat in hun dagelijksch bedrijf, zoowel in strafzaken als in civiele proce dure, onder hun oogen is doorgegaan. Zonder zich zelf te verheffen, zonder in hunne cliënten iets anders dan toevallig ontspoorden te zien, die zij slechts weer in het rechte spoor terug te voe ren hebben. En allerlei amusants komt daarbij van zelf te pas, zooals het 'leven dat, in rijke af wisseling, in ieder bedrijf biedt. Naast de tragiek van den ontspoorde staat de komische kant van den reiziger in potlooden of kunstwerken, die het bureau van den rechtsgeleerde weet binnen te dringen of de opgewonden juffrouw, die ruzie om haar poes met de bovenburen gemaakt heeft. De Erizzo's behandelen het een zoowel als het ander met een beminnelijke levenswijsheidde groote erfenis van hun beroemden vader. In die meer amusante gedeelten worden wij onwillekeurig herinnerd aan een klassiek gewor den Nederlandsch boek, dat vele lezers misschien niet kennen of vergeten zijn. Ik bedoel het boek- last van verstopping, slechte spijsvertering, overmatige vet- vorming ol de schadelijke gevol gen er van: aambeien, onzuiver bloed en vale onreine huid, dan zuivere men bloed en inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisseling szout De betrouwbare en aangename werking hiervan is een weldaad voor het geheele organisme. flacon f 1.05. Dubbele flacon f1.75 bij apothekers en vakdrogisten. (Adv. Ingez. Med je van den jong gestorven Anton Bergman (Tony) dat „Ernest Staas, acjvocaat" getiteld is en in de vorige eeuw een der ëerste successen der jong Vlaamsehe litteratuur werd. Iets van Tony's hu mor, zelfspot en gevoeligheid herleeft op breeder Schaal in het boek der Errizo's, dat echter veel- zijdiger en omvangrijker is. „Advocatenpraktijk" is door Dra. A. J. van dei- Hoeven uit het Italiaansch vertaald. De Rotter- damsche advocaat Mr. W. R. Emmen Riedel heeft, voor zoover noodig, het juridische gedeelte van het werk gecontroleerd en van aanteekenin- gen voorzien, waar verschillen in Italiaansche en Nederlandsche rechtspraktijk dat gewenscht de den zijn. Het is een boek geworden dat door advocaten en anderen met belangstelling gelezen zal wor den en door zijn inkleeding en voordracht op een geestelijk hoog plan staat. J. H. DE BOIS. OVERTREDING DER PRIJZENBESCHIKKING. De politie te Haarlem hééft wegeins overtreding van art. 1' der Prijzenbeschikfcing proces-verbaal op gemaakt tegen een 29-jarige winkelierster te Haar lem, die o.a. handdoeken had ingekocht voor 21 y2 cent en deze weer had verkocht voor 32cent. Er zijn 417 handdoeken en 5 coupons stof in beslag ge nomen. WANNEER ZIJN DE POSTAGENTSCHAPPEN OPEN? De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem brengt het volgende'ter ken nis: Met ingang van 3 Februari wordt de open stelling voor het publiek van alle postagent schappen, tot nader order van 9.3018 uur. NEDERL. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Op het programma van de Nederlandsche Vereeniging voor huisvrouwen, afdeeling Haar lem, voor de maand Februari staat op Vrijdag 7 Februari een tooneeluitvoering. Dan wordt door het gezelschap van Cees Laseur „Vader thuis" opgevoerd. Op Maandag 10 Februari houdt mevrouw W. L. Bolding—Goemans een lezing over Marga ret Mitchell's boek „Gejaagd door den wind." Op Vrijdag 14 Februari is er een handwerk- middag, en op Dinsdag 25 Febr. wordt in de zaal van „Zang en Vriendschap" de jaar vergadering gehouden. De boekententoonstelling verlengd. Di de Haarlemsche Stadsbibliotheek. De tentoonstelling „Het goed verzorgde boek", mag zich in een gunstige belangstelling ver heugen. Een groot aantal bezoekers heeft genoten van de fraaie kloosterhandschriften uit de 14de en 15de eeuw, terwijl de facsimiles van de meest be kende blokboeken aller aandacht hebben. Het logische overzicht van den afkomst der boek drukkunst wekt verwachtingen, die, gekomen aan de bloeiperioden van de Nederlandsche druk kerskunst (17e en 18e eeuw) in een groote col lectie heel mooi boekwerk bevredigd worden. De gunstige uitzonderingen van de 19e eeuw, de mooie steendrukillustraties en de hoi>t°T«vn-~ van Gustave Doré worden onverdeeld bewonJdérd. Het moderne uitgeversboek ls een hoogte punt. Opvallend is de bijzondere zorg, die aan letterkeuze, bladspiegel, illustratie en band wordt besteed. De bezoekers tonen veel interesse voor deze collectie, die het goed uitgevoerde 20ste eeuwschc boek onder de aandacht brengt. De plaatselijke commissie van de Vank,vak groep drukkunst, die deze expositie organi seert, heeft besloten, de tentoonstelling een week te verlengen. Gelegenheid tot bezoek be zoek bestaat dus tot en met 8 Febr. a.s. Het afscheid van den heer F. Bulthuis. Hedenochtend nam de heer F. Bulthuis, verifica teur bij.den dienst van invoerrechten en accijnzen te Haarlem, wegens het bereiken van tien pensioen gerechtigden leeftijd afscheid van 's Rijks diepst. Uit de kringen van Nijverheid en Handel had zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren F. H. Schneider, P. G. André de la. Porte, D. van Eg- mont ,J. Oremus en H. J. Lips om den scheidenden ambtenaar een huldeblijk aan te bieden. Heden morgen vond dit plaats in een der zalen van restau rant Brinkmann. De heer W. S. Noordhof, inspecteur van invoer rechten en accijnzen te Haarlem, was de eerste spreker. Gij zijt jarenlang een onmisbaar deel geweest in het staatsraderwerk, aldus de heer Noordhof f. Als 23-jarig jongeling trad ge in de rijen van' de fiscus, als 65-jarige grijsaard verlaat ge de gelederen. Met olie overgave hebt ge al uw kunnen in uw werk gelegd. In 1917 bereikte de heer Bulthuis den verifica teursrang. Het Rijk heeft steeds zijn belangen met het volle vertrouwen aan hem kunnen toevertrou wen. Hij begreep dat ambtenaar wat anders is dan alleen maar penningen schrapen. Het beteekent wetten uitvoeren uitleggen naar geest en bedoeling en recht doen. De verhouding tusschen den scheidénden verificateur en zijn schef was steeds voortreffelijk. IJver en Godsvertrouwen hebben steeds in zijn blazoen gestaan. Spr: dankte den heer Bulthuis voor zijn samen werking en liet zijn beste wenschen voor og vele rustige jaren vergezeld gaan van de aanbieding van bloemen en een fraaie leeslamp. De heer I-I. E. Visser roemde de samenwer king met den scheidenden verificateur. Zijn ■apporten waren steeds helder. Namens het per soneel van het ontvangkantoor bracht spr. dank en hoopte dat de heer Bulthuis nog lange jaren een rustig pensioen zou mogen genieten. Namens de collega's sprak de heer J. Brouwer, die zijn respect uitte voor de kennis van zaken en de activiteit; voor alles was de heer Bulthuis een 14 karaats verificateur. Hij werkte in goeden geest samen met den bonafide handel. De collegiale ver houding was steeds zeer prettig. De heer Homghart, die vroeger te Haarlem werk zaam was, haalde de herinneringen op. De heer J. S n i t j e r, assistent van invoer- leiding, die hij van den heer Bulthuis ontvangen rechten en accijnzen roemde de voorlichting en 'heeft. De heer H. J. L i p s sprak namens een comité dat zich uit den kring van nijverheid, handel en in dustrie gevormd heeft. Bij zijn ambtelijke be moeiingen is de heer Bulthuis er in geslaagd om de belangen van handel en industrie voor oogen te houden. Binnen het raam der wetten was^hij den handel zooveel mogelijk behulpzaam. Het was waar devol' voor den handelsman om zich te kunnen wenden tot een rechtvaardig en behulpzaam ambte naar. Aan het spreekwoord „Geeft den keizer wat des keizei-s is" heeft hij zich steeds gehouden. Nooit was hem iets te veel. Doch wee dengene Centrale Verwarm AUTOM. OLIE - KOLENSTOOi SANITAIRE INSTALLATIES. (Adv. Ingez. jj die probeerde hem om den tuin te leiden, .fi derlanders zijn trotsch op zulke ambtenares bood den scheidenden ambtenaar een albii met foto's en een fraai geschenk namens del van nijverheid, handel en industrie, n.l. eenfc gewoon fraai bureau met-een stoel. De heer J. J. S w e n s, voorzitter van de van Koophandel, bracht uitdrukking aan het; voor de wijze waarop de heer Bulthuis lichtingen heeft verstrekt. De gedegen kennis en de snelheid waana zich in nieuwe besluiten wist in te leven wars merken. Steeds stond hij de menschen vriend woord. De heer O. Huisman, stationschef te Hi bracht dank namens het personeel van de Het jubileum van den lieer A. J. de Landmeter. Heden iherdenkt de heer A. J. de Land griffier ter gemeente-secretarie te Haarlet feit dat hij 40 jaar geleden in dienst vam meente Haarlem trad. In de Raadszaal werd de heer de Lani met familie door B. en W. hedenmorgen om ontvangen in het bijzijn van ambtenaren noodigden. De heer de Landmeter werd d« burgenieester toegesproken en door den geus secretaris. Namens het secretariepersoneee' hem een salonla'mp aangeboden. Aan het slot van de bijeenkomst was erg?' heid den jubilaris geluk te wenschen, van gelegenheid door velen geibruik werd gera In ons nummer van Maandag komen wijt plechtigheid nader terug. Verduister goed, Zooals het moet. VAN 1 OP 2 FEBRUARI 1941 van 18.24 tot 9.21 Maansondergang 0.16 Maansopkomst 11.56 VAN 2 OP 5 FEBRUARI 1941 van 18.28 tot 9.19 Maansondergang 1.19 Maansopkomst 12.00 Inpoldering van het Twiske nader datum uitgesteld. OOSTZAAN. 1 Februari. Zooals reeds gemeld is, zou te zijner tijd tot inpoldering! Twiske bij wijze van werkverschaffing t overgegaan. Het vervaardigen van een ringdi den te vormen polder is bereids opgedragen! Amsterdamsche Ballast Maatschappij en d? Broekhoven te Den Haag. Het lag aanvanii de bedoeling in den loop van de komende wt de voorbereidende werkzaamheden, verboni het maken van dezen dijk te beginnen, door van doorbraken van den kanaaldijk te Dj en den verkeersweg te den lip, opdat op dor de baggermolens het werkterrein kunnen bi Thans vernemen wij echter van zeer be- zijde, dat het nog geruimen tijd zal duren dat met de bedijking van den te vormen'I polder een begin zal worden gemaakt. (A." De loonbelasting in het hotel-,i en restaurantbedrijf. Aan den secretaris-generaal van heli tement van financiën was de vraag gesteldf loonbelasting moet worden toegepast indl hotel-, café en restaurantpersoneel fooi! den gegeven. Deze heeft hierop thans geaf dat <Je patroon, indien hij met de uitbetaj fooien aan het personeel in het hotel-/! restaurantbedrijf eenige bemoeienis heeft,! belasting dient in te houden. In andere 1 kan van inhouding wegens loonbelasting! van fooien worden afgezien. GEVRAAGD: op expeditie-kantoor te Haarlem een NETTE JUFFROUW leeftijd boven 18 jaar. Goed handschrift vereischt en goed kunnende telefoneeren. Liefst met Exp. eenigszins bekend. Aanmel den onder brieven no. 4911 bur. van dit blad Juffr. uit netten stand, P.G., 36 j., b. z, a. tegen 15 Maart of 1 April als HUISHOUDSTER 'in kl. moederl. gezin of bij be jaard echtpaar, ook wel v. tijd. Hulp voor r. werk gew. Goede beh. boven hoog salaris. V. g. g. v. Br. no. 4906 bur. van dit blad Gevraagd beschaafde flinke HULP i. d. HUISH. P.G., boven 50 jaar, bij echtpaar z. k. Br. no. 132 Daudeij Boek handel, Heemstede. Flinke Dienstbode gevraagd, van 95. Mevrouw WINTERINK, Herm. Heijermans- laan 10, Heemstede. Flink DAGMEISJE gevraagd in doktersgezin te Hrl. Netjes en zelfst. k. w. Leeftijd niet ben. 20 j. Br. met opg. refe rentiën ond. no. 4917 bur. v.d. bl. Dienstmeisje gevraagd te Aerdenhout, kl. gez. schoolg. kinderen, v. 1 Maart of eerder, leeft. bov. 21 j. Hulp v. werkster. Br. no. 196 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraa/t 32, Haarlem. Jongedame vraagt thuis. Brieven onder no. 4918 bur. van dit blad. GEVRAAGD Eenige actieve heeren voor aanwerven lezers porte feuille op geheel nieuw systeem. Aanmelden Maandag 68 Bij kantoor Haagsche Leeskring, Ha venstraat 33, Heemstede. Ter overname gevraagd Br. no. 4914 bur, v. d, blad Jongeman - Fries - vrijgezel, 35 j., goed ontwikkeld, met prima referentiën, zoekt interne betrekk. als Huisknecht. Bekend met tui nieren. Brieven F. Engbringhof, Heerenweg, Marrum W. Nijkerk (Friesland). HUWELIJK Eenv. Wed., niet geh. onbem., P.G., z. k.m. m. degelijk Heer bo ven 55 j., gepens. Rijks- of Gem.- betr. Br. met uitv. inl. no 4916 bur. van dit blad gevraagd. Stoomwasscherij „Hol- landia", Zandvoort. Cemeub. Zit- en Slaapkamer agb. aan Dame, Heer of Echtpaar, m. of z. pension. Zoo noodig gebr. van keuken. Raamvest 45 zw. TE HUUR GEVRAAGD Op goeden stand in het Zuiden. Het liefst met recht van koop. Brieven met volledige beschrij ving worden gaarne ingewacht onder no. 4913 bur. van dit blad MIDDENSTANDS WONING te koop agb. Koopsom 6600. vrij. op naam. Huur 10.50 pet- week. Te bevragen makelaar J. W. TH. FIBBE, Koninginneweg 7, Telefoon 14938. Geldbelegging Woning met werkplaats te koop aangeboden. Koopsom f 6250 v. o. n. Huuropbrengst f 468 p. jaar Hypotheek' f 4500 a 4'/s pet. be schikbaar. Inl. II. SNOECK, Ko ninginneweg 10B. Telef. 18226. TE KOOP 1625 vrij op naam. Huuropbr. 169 per jaar. Te bevr. Mercu- „riusstr. 5, Kloppersingel 191, tel, 23118 13449. Gevraagd: FLINKE WERKSTEE voor 3 ochtenden per wed melden Maasstraat 36. te huur, centrum, pr. si kam. etc. f 35 p. m. Bevr foon 10398 bui-, van dit blai Degene die Vrijdagmk Vroom en Dreesman le va PORTEMONNAI MET PL.M. ft heeft opgeraapt wordt ve die tegen belooning terug i zórgen Wagenweg 62. te huur, omg. Lorentzkac 32,50 p. m., met bruinzèe en douchecel 35 p. m, 1 bouw. Inl. Bouwbur. De^ Lorentzkade 360, Tel. landh. te koop. Bev. kam. a. d. weg, keuk. etc. Bo' kam., 2 vaste wascht. K« 6500. Op 2-jarig contt, Inl. Bouwbur. De Gids, 1' kade 360, Tel. 10024. Te koop gevraagd: Brieven met afmeting e» sten prijs aan C. J. van Eü Spaarndam. Geen nood! Voor. het zorgd. Voor 't 2e kunt zorgen door uw zolderopR uw ongebruikte meubel® ding, koperwerk enz. koopen aan KROON, ui!' met de b. d. Gr. Kerk, tel. 1Ö& Uw adres Rivierv.m^ Te koop in onmiddellijke omge ving begin Cronjéstraat geheel ontruimde Br. no. 4912 bur. van dit blad VERLOREN gouden potlood merk Woensdag, komende uit tram van A'dam naar b de Zwijgerlaan. Teg. bez. Louise de Col'""" Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2