Weer Sneeuw I Hit de Omstreken X BOUVY- voxnafoeAcg Ut f X 6R9EPWEER! VICKS HOESTBONBONS ti BURGERLIJKE STAND VRIJDAG 7 FEBRUARI 1941 HAARLEM'S DAGBLAD gilF ^llllllinwiiiiiiiiiiii BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Voorstel over het Streekplan goedgekeurd. De gemeenteraad van Bloemendaal hield Don derdag een vergadering onder leiding van den bur gemeester Jhr. mr. J. C. A. den Tex. De agenda vermeldde behalve de ingekomen stukken slechts één punt, nl. verleening van mede werking aan de totstandkoming van een gemeen schappelijke regeling betreffende het ontwerpen en vaststellen* van een streekplan met de gemeenten Haarlem, Velsen, Heemstede, Haarlemmerliede c.a. en Bennebroek. Aan deze openbare zitting ging' een geheime zit ting vooraf. Toen de vergadering heropend was, herinnerde de heer R o h 1 i n g aan de bezwaren van de Juridische Commissie en andere Commis sies; hij dankte B. en W. die hun best hebben ge daan, om aan de bezwaren tegemoet te komen. Het speet spreker, dat dit geen goede resultaten heeft opgeleverd; hij kan daarom niet een regeling aan vaarden, die schadelijk is voor Bloemendaal. Moeilijker wordt het nu, nu andere gemeenten de regeling hebben geaccepteerd. Bij een eventueele verwerping van het voorstel zullen Ged. Staten een regeling opleggen, -waarbij dan aan de Bloemen- daalsche wenschen wordt tegemoet gekomen. Spre ker zou tegenstemmen. De heer Noorman zei voor het voorstel van B. en W. te zullen stemmen. De heer H ij s z e 1 e r vond het niet juist, dat deze schadelijke regeling, die voor langen tijd zal gelden tot stand komt. Ook de heer V a n T i 1 1 was er tegen. Na de voorbesprekingen, die slechts een inleidend karak ter hadden, komt nu ineens dit voorstel, waardoor de mogelijkheid tot verdere besprekingen wegge nomen wordt. Vooral de artikelen 13-24 en 25 zijn voor spreker aanleiding om tegen te stemmen. Na een toelichting door den burgemeester werd tot stemming overgegaan. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Bij de rondvraag informeerde de heer P r i n- senberg of in Bloemendaal ook een regeling kan worden ontworpen, zooals in andere gemeenten, die de inwoners verplicht, de Voetpaden voor hun huis sneeuwvrij te maken. De Voorzitter antwoordde, dat dit denk beeld reeds het vorige jaar bij hem is opgekomen, maar dat hij het middel erger vindt dan de kwaal. Deze quaestie zal door B. en W. worden besproken Mevr. Dalmeyer informeerde hoe groot in Bloemendaal het aantal werkloozen is en hoeveel arbeiders uitgezonden zijn naar Duitschland. Wethouder Cassee antwoordde, dat er 60 te- Werkgestelden zijn en 15 kastrekkenden; 8 arbeiders ziin te werk gesteld in Duitschland, 1 in Frankrijk en 4 in het Zuiden van ons land. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: J. M. Immink—van der Schalk, d.; N. He- rinea—Ghijsels. z. ONDERTROUWD: Geen. GETROUWD: A. de Buck en L. Jansen; C. de Boer en N. Oosterwij k. OVERLEDEN: M. P. j. Menningh, A3 j.; H. A. Tameling, 88 j.; Th. Veenings. 79 j.; H. Toornent. 79 j. HAARLEMMERMEER NED. HERV. KERK TE VIJFHUIZEN. In verband met de uitvoering van schilderwerk in de kerk worden de Hervormde kerkdiensten Zondag a.s. om 10 en 3 uur in het Jeugdgebouw gehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: een muts; een Friesche schaats; eejj want; een portemonnaie met inhoud; eenige handschoenen; een beige hoedje; een vulpen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pleuntje, d. ,v. H. van Luiing en G. Verhoeven; Lein, z. v. J. Adriaanse en L. Bouterse; Albert, z. v. G. J. Post en J. C. Smit; Cornelia Maaike, d. v. G. van Gammeren en J. P. A. van Vuuren; Gijsbertha Johanna, d. v. M. Blommestijn en G. Schönhage; Nikolaas Jakobus Albertus, z. v. H. Salomons en W. Brandsema; Nicolaas Maria, z. v. P. Dekker en H. Meester. Aukje Sara Petronella, d. v. Th. van der Meer en T. Epping; Daniel, z. v. T. van Rijswijk en H. M. Boon. Ondertrouwd: Herman Cornelis August Hakman, 32 j. en Christina Rebecca Langerak, 26 j.; Cornelis Stroomer, 24 j. en Antonia Johanna Knoppert, 20 j.; Hendrik van Dongen 22 j. en Catharina Maria Derks, 24 j.; Pïeter Kuipers, 22 j. en Cornelia Wil- helmina Roodenburg, 24 j. Getrouwd: Johannes Weel, 30 j. en Johanna Cor nelia Blom, 27 j.; Pi'eter Havenaar, 25 j. en Dora Dina van Stam, 24 j.; Albertus Steffens, 38 j. en Anna Theodora Welage, 25 j. Overleden: Arie Gerrit van den Heuvel, 82 j., ongeh.; Arie Groeneweg, 40 j., echtg. v. H. M. den Ouden; Antoinetta Reep, 92 j., wed. v. N. van Andel; Johanna van Westerhuizen, 62 j., echt. v. P de Vette; Maartje Hoogenes, 65 j., echt. v. A. A. de Gans; Gerrit Reijnders, 69 j., echtg. v. M. Boom. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 7 OP 8 FEBRUARI 1941 van 18.59 tot 9.11 Maan op op 8 Februari15.11 Maan onder op 8 Februari6.14 AGENDA Heden: VRIJDAG 7 FEBRUARI. Stadsschouwburg: Centraal Tooneel. „Vader thuis", 7.30 uur. Luxor Theater: Watt en y2 Watt in: „Je moet maar boffen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Met geheime opdracht", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Dansmeisjes", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Het onsterfelijke hart", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 115 uur. Heemstede: Raadhuis Gemeenteraad 3 uur ZATERDAG 8 FEBRUARI. Stadsschouwburg: Muziekschool Toonkunst, afd. Haarlem. Voordrachtmiddag der leerlingen, 2 uur. Stadsschouwburg: Het Ned. Tooneel: „Lastige mannen", 7.30 uur. Bioscooptheaters. Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 115 uur. Haarlemmerliede en Spaarnwoude: Gemeentehuis, Raadsvergadering, 10.30 uur. (Adv Ingez Vied.) HEEMSTEDE UITVOERING FANFARECORPS „EXCELSIOR" Donderdagavond had in ihet R.K. Vereenigings gebouw de jaarlijksohe uitvoering plaats voor donateurs en begunstigers van het fanfarecorps „Excelsior" onder leiding van den directeur den heer J. Oomes. Ondanks de slechte weersomstan digheden was de opkomst zeer goed te noemen. De voorzitter, de heer E. M. v. Pel, opende met een kort welkomstwoord. Hij deelde vervolgens mede, dat door ziekte het corps lang niet voltallig was en riep daarom de clementie der luisteraars in. Vervolgens werd begonnen met het muzikale gedeelte, waaronder de twee concertnummers waarmede het corps op het concours te Haarlem een eersten prijs wist te behalen. Beide nummers zaten er nog goed in. Over het geheel genomen hadden alle muziek nummers onder leiding van den kranigen direc teur een goede vertolking. Het verdere gedeelte van het programma was voor rekening van Harry Meyer en Cor Dollé die door hun zeer beschaafde voordrachten de aan wezigen wisten te boeien, en gedurig de lachspie ren der bezoekers in beweging wisten te brengen. Rest ons nog te melden de medewerking van het Haarlemsche muziek-ensemble onder leiding van den heer J. Nibbering die als altijd beschaafde en vroolijke muziek ten geihoore bracht. ZAND VOORT ELFSTEDENTOCHT. Van de twee deelnemers uit Zandvoort aan den Elf stedentocht heeft de heer J. Zeepvat den zwaren strijd moeten opgeven. De politieagent Van Akooy heeft den tocht glansrijk volbracht. Als we bedenken, dat hij zich den vorigen winter uitsluitend toelegde op kunstrijden en pas het vorige jaar op hardrijden, is deze laatste presta tie toch zeker vermeldenswaard. DE SNEEUWVAL. Nadat de sneeuwvlokken den geheelen dag in dichte dwarreling waren neergedaald, klaarde de lucht Donder dagnamiddag op. Toen was weer te zien, hoe mooi hier alles was onder de smetteloos witte sneeuwlaag. De straten de daken der huizen, de golvende duinen en het vlakke strand alles was zóó wit, dat het zeewater er grijsgrauw tegen afstak. De jeugd genoot natuurlijk volop van sleetje rijden. Zoodra de duisternis was gevallen, was het ook uit met de pret. Het verkeer ondervond natuurlijk grooten hinder van de dikke laag sneeuw, hoewel velen zich door het gebruik groote en kleine sleden zich aardig door de moeilijk heden voor 't vervoer weten heen te slaan. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 30 Jan., Gerda, dochter van P. Kerkman en; J. Paap. van Ostadestraat 3. ONDERTROUWD: J. J. Menke en J. W. Wieringa, Bre- derodestraat 2. OVERLEDEN: P. de Bruin, weduwe van A. Cluwen, 50 jaar, Brederodestraat 29; M. A. Hoogklimmer, weduwe A. F. Stroink, 96 jaar, wonende te Sehiebroek; S. S. Crok. 83 jaar, Brederodestraat 67; J. v. d. Wolde, 75 jaar, Koningstraat 83. IJMUIDEN Ernstige brand aan de Zuidzijde. Dinderdagmiddag omstreeks 5 uur ontstond brand in de rookerij van den heer S. Meij aan de Tweede Industriestraat te IJmuiden, die nagenoeg diens geheelen eigendom in vlammen deed opgaan. Personeel van den heer M. was bezig visch te speten, toen de mannen plotseling werden opge schrikt door een hevig knetteren van vlammen. Het bleek dat in een aangrenzende bergplaats van hout, papier, touw enz. brand was uitgebroken. Hooge vlammmen schoten reeds uit 'n grooten stapel kistenhout en weldra stond het dak van het ge bouw in brand. Men waarschuwde direct de brandweer, maar toen deze met de groote motorbrandspuit ter plaatse kwam, sloegen de vlammen reeds het dak uit. Met vier slangen op de waterleiding werd het vuur bestreden; voorts werd de brandbare voorraad zoo spoedig mogelijk op straat gewor pen. De brandweer had het niet gemakkelijk wam in den grooten stapel hout woedde het vuur zeer hevig en bovendien ontwikkelden zich dikke rook wolken in dit gebouw, waar anders rook zulk een belangrijk „materiaal" is. Eerst nadat de brandweer gedurende een paar uur een groote hoeveelheid water in den vuurhaard had gespoten en het geheele dak was doorgebrand, kon zij het vuur meester worden. De schade wordt weliswaar dbor verzekering ge dekt, maar toch berokkent deze brand den eige naar een groot verlies, omdat het verloren gegane materiaal zeer moeilijk en alleen tegen zeer hooge prijzen vervangen kan worden Marktberichten en besommingen. Bot f 63, Kleine schol f 68, Puf schol f 22, Schar f 49.50, Kleine schad f 25f 16, Pufschar f 14.50 f 9.50, Wijting f 43f 39, alles per 50 kg. Zoetwatervisch: Snoek f 1.20f 1.14, Snoek baars f 2.16, Baars f 0.64f 0.60, Karper f 1.10, Blei f 0.58—f 0.54, Zeelt f 0.64, Voorn f 0.48, Spie ring f 0.85f 0.47, alles per kg. Besomming loggers: KW 49 f 44, KW 40 f 44, KW 43 f 45, KW 3 f 84, SCH 23 f 41. Kotters: KW 21 f 64, TH 24 f 68, TH 32 f 86, IJM 209 f 3009. SANTPOORT Centrale vereeniging ,Het Ziekenhuiswezen" opgericht. Men schrijft ons uit Santpoort: De reeds 13 jaren beslaande samenwerking, welke o.m. tot uitdrukking komt in de gezamen lijke uitgave van het tijdschrft „Het ziekenhuis wezen", heeft er toe geleid, dat met ingang van 1 Januari 1941 de Bond van directrices en ad junct-directrices van de Ziekeninrichtingen en Vereenigingen voor ziekenverpleging in Nederland en Koloniën, de Geneeskundige Vereeniging tot bevordering van het ziekenhuiswezen in Nederland en zijne Koloniën en de Vereeniging voor admini stratie en economie in ziekeninrichtingen, zich nauwer aaneen hebben gesloten en in federatief verband hun arbeid zullen voortzettten. In de daaroe opgerichte centrale vereeniging ,Het ziekenhuiswezen" werd uit de drie boven genoemde vereenigingen een negen-tal personen aangewezen, vormende het voorloopige bestuur. Tot dit negental behooren mej. M. J. Rebel, ad junct-directrice van het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem en de heer R. Verbeek, hoofd van den econ. en adm.dienst van het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort. Mej. M. J. Rebel vervult de functie van penningmeesteresse de heer R. Verbeek die van secretaris. De totstandkoming van deze combinatie moet voor het terrein van het ziekenhuiswezen van groote beteeken is worden geacht, omdat hierdoor alle functionarissen aan wie de dagelijksche leiding in de ziekeninrichtingen is opgedragen, met elkander in nog nauwere samenwerking worden gebracht Het is van veel beteekenis, dat zij, die bij hun dagelijkschen arbeid regelmatig tot de practische oplossing hiervan zijn geroepen, van nu af in onderlinge samenwerking hun deskundige inzichten aan elkaar kunnen toetsen. Dit zou op zichzelf reeds voldoende zijn om de totstandkoming der federale toe te juichen. Duidelijker treedt echter de be teekenis hiervan in het licht, wanneer men be- io van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877. Stort op 5553 of 877 Winterhulp Nederland: geeft niet al leen, offert ook werkelijk. vendien in het oog houdt, dat het niet alleen een tot stand gekomen samenwerking tusschen genees- heeren-directeur, directrices en administrateurs op zichzelve betreft, maar dat als gevolg daarvan gemeenschappelijke arbeid wordt verricht, zich uit strekkende over het geheele terrein der zieken verzorging. De in federatief verband samenwerkende dage lijksche leiders zijn niet alleen zij, die hun be moeienissen uitstrekken over overheids-, parti culiere en kerkelijke inrichtingen, maar ook over ziekenhuizen, inrichtingen voor geesteszieken, sanatoria, enz. Er moge dan op sommig gebied van schaarsch- te kunnen worden gesproken, tekoi* aan sneeuw en ijs hebben w dezen winter niet. Dat dwar relde daar gisteren weer heel den dag neer en in den avond bescheen de maan een witte wereld. Erg mooi en erg poëtisch zoodang je het uit de warme kamer kunt bekijken, maar erg lastig als pe er door moet. En nu gevalt het deze dagen nog al eens, dat ijverige besturen profiteeren van den maneschijn, om vergaderingen uit te schrijven, hetgeen de menschen op het pad brengthoe moeilijk te begaan was dat pad en hoe koude yoeten veroorzaakte de avondlijke wandelingEn vanmorgen was het kwik wel een weinig gezaakt, maar warm water regenen deed het nog niet. Wie zal de verzuchtingen tellen, in den morgen van dezen dag geslaakt, door hen wie in den schemer zich voortspoedden over de gladde straten, de heuvelachtige buitenwe gen, de morsige wegen? Onder zulke omstandig heden waardeert men meer dan ooit een voort varende Gemeentereiniging. Gelukkig hebben we er in Haarlem zoo een, getuige de ons van morgen verstrekte mededeeling. Donderdagmorgen zijn in verband met den sneeuwval 5 strooimachines voor het pekelen der straten uitgerukt. Des middags zijn 11 mo torsneeuwploegen de stad ingezonden om de hoofdwegen begaanbaar te maken. Hedenmorgen zijn pl.m. 300 werklieden aan het werk gezet om met 20 paardenwagens en 50 handwagens de sneeuw uit de drukke stra ten in de binnenstad te verwijderen. In verband met de benzineschaarschte kan slechts het meest noodzakelijke geschieden. Best gedaan, al gedaan. De winter geeft nu eenmaal winterschen last. Maareen klein hittegolfje zou toch wel erg van pas komen. TERAARDEBESTELLING H. A. TAMELING. Onder zeer groote belangstelling heeft gistermid dag op de begraafplaats Westerveld de teraarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer H. A. Tameling, directeur der Senembah Maatschappij, bestuurslid van het Ko loniaal Instituut te Amsterdam, overleden te Bloemendaal. Allereerst sprak de heer E. Tweer, oud-directeur van de Senembah-Maatschappij, die dankbaar was jegens de familie, dat hij hier iets mocht zeggen. Spr. zeide den ontslapene te hebben zien komen op Deli als jonge man, die zijn leertijd in den tabakshandel in Bremen had genoten. Van na ture had hij meegekregen een tabaksneus en ook tact om met menschen om te gaan. Hij had een sportieve natuur en een opgewekt humeur. Na eenige jarèn bleek dat hij ook een goed planter was. Ook wist hij de goede eigenschappen in anderen te erkennen Spr. was dankbaar hier velen te zien van de oude garde, die zijn collega's waren en dat voor hem gebleven zijn. Hij diende als commissaris ook andere maatschappijen en gaf ook daaraan zijn krachten. Hij was ook een goed echtgenoot en huisvader. Het personeel der Senembah Mij. had gedacht weer een goed directeur te hebben voor jaren, maar dat mocht niet zoo zijn. Wij zullen hem zeer mis sen, ook in andere functies, ook op het tabaks bureau. Voor spr. is hij een vriend geworden en gebleven. De heer Herbert Cremer, directeur van de Deli- Mij., zeide den overledene 50 jaar geleden te heb ben leeren kennen in Bremen, waar zij samen ge- -oond, gewerkt en de sport beoefend hebben. We zijn vrienden geworden en altijd die vriendschap trouw gebleven. Trouw is hij altijd geweest, voor zijn gezin, zijn vrienden, zijn werk. Later hebben wij tien jaar tezamen gewerkt bij de Deli Mij. Voor de familie is zijn heengaan een zeer groot verlies. Duitscher van geboorte, werd hij Neder lander door naturalisatie, maar ihij behield de beste eigenschappen van zijn geboorteland en nam over de goede van zijn nieuwe vaderland. Bij het uitdragen van de baar speelde de organist „Es ist bestimmt in Gottes Rat", van Mendelssohn. Daarna volgden allen het stoffelijk overschot naar de groeve, waar de zoon voor de belangstelling heeft bedankt Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van (Adv. Ingez. Med.) (Onderstaande ts reeds tn een deel van onze vorige oplage opgenomen..) HAARLEMSCHE RECHTBANK HAARLEM Donderdag DIEFSTAL VAN MARGARINE. Hedenmorgen hadden zich voor de Haarlem sche rechtbank te verantwoorden drie jongelin gen van 17 tot 21 jaar uit de Zaanstreek, thans gedetineerd, die verdacht werden op 12 Decem ber uit een pakhuis te Koog aan de Zaan een kistje margarine te hebben gestolen ten nadeele van een inwoner van Aalsmeer. Daartoe had één hunner aan den achterkant van het pakhuis een deur opengebroken, waarna zijn twee mede daders binnen konden komen. De drie jongens bekenden. Het was de bedoeling, nog meer te stelen, maar zij werden daarin verhinderd, omdat zij be trapt werden. Zij hadden toen ijlings de vlucht genomen. Het pak margarine hadden zij aan iemand voor f 12 verkocht. De Officier was van. meening, dat de 18-ja rige verdachte bij dit misdrijf de aanstichter is geweest; hij is trouwens ook reeds eerder ver oordeeld. Spreker eischte tegen hem een jaar gevangenisstraf. Mr. J. G. Baron, Mr. Van Giffen en Mr. Ali Cohen vroegen aan de rechtbank, clementie te betrachten. Voor den hoofddader achtte Mr Van Giffen verblijf in de buitenlucht noodig, om dat deze aan longontsteking heeft geleden. Plei ter vroeg, hiermede rekening te willen houden. De verdachten verklaarden er toe gekomen te zijn, omdat zij te weinig steun kregen; de hoofd dader was bovendien te zwak om in de werkver schaffing te worden geplaatst. VERDUISTERING. De jongste verdachte van bovengenoemd drie tal had zich daarna alleen voor een ander delict te verantwoorden. Hij was als chauffeur in dienst van een melkhandelaar, voor wien hij melk bij de veehouders moest halen en daarna bij de klanten bezorgen. Hij moest geld, dat in een gesloten enveloppe zat, aan een veehouder overhandigen; daaruit heeft hij een bedrag ge stolen en vervolgens eenige kwitanties bij klan ten geïnd, welk geld hij niet aan zijn patroon heeft afgedragen. De President nam het verdachte zeer kwalijk, dat hij het heeft doen voorkomen alsof hij het geld verloren had. Hij was zelfs zoo brutaal geweest er een advertentie voor in een krant te De Officier achtte de verduistering wettig en overtuigend bewezen en eischte acht maan den gevangenisstraf. Mr. Ali Cohen vestigde er de aandacht op, dat verdachte nog een vordering voor overwerk op zijn patroon had van tezamen f 785. Daarom had hij f 300 van het geïnde geld achterge houden. Verdachte heeft dus nog f 485 te goed. Pleiter verzocht deze zaak aan te houden, opdat er eerst klaarheid kome over een aanhangig gemaakte civiele zaak, die hiermede verband houdt. De Officier vroeg aan verdachte, of hij *vel eens aan zijn baas om uitbetaling van de over uren had gevraagd. Verdachte antwoordde, dat hij dit een paar maal heeft gevraagd. Getuige ontkende dit. De Officier gaf verdachte in overweging, er niet omheen te draaien, omdat hij de zaak voor hem daarmee erger maakte. „Denk er aan",, zei spreker, „deze getuige staat hier onder eede". Verdachte hield zijn beweringen echter vol en deelde ook mede, dat zijn patroon nog méér onwaarheid had gesproken. Deze had beweerd, dat verdachte voor zijn Zondagswerk een vrijen dag in de week kreeg. „Dit is niet waar", zei verdachte. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. DIEFSTAL VAN LEVENSMIDDELEN. Een inwoner van Hillegom had met een vriend uit Hoofddorp ingebroken in een pakhuis te Nieuw-Vennep en daaruit een hoeveelheid le vensmiddelen gestolen, die op een bakfiets ge laden en naar een familielid gereden. Later heeft hij ze verkocht voor een bedrag van f 600. Dit geld hadden ze opgemaakt. De President onderhield den Hillegommer, die reeds eerder veroordeeld werd, op een zeer ern stige wijze. „Het blijkt dat de straf, die je op gelegd werd, je niets geleerd heeft. Het zal nu wel aan je verstand gebracht worden, dat je niet meer op dezen weg der misdaad kunt voortgaan." De Officier was het daarmede volkomen eens. „Het zal hun in ieder geval voor gerui- men tijd belet worden, deze leelijke praktijken uit te halen." Spreker eischte tegen den Hille gommer twee jaar en tegen den verdachte uit Hoofddorp anderhalf jaar gevangenisstraf. Mr. B. W. Stomps verdedigde den verdachte uit Hillegom. Hij herinnerde aan het spreek woord: „Er is geen koe zoo bont of er is een vlekje aan". Dit bleek volgens hem ook uit deze zaak. Hij achtte het van zijn cliënt heel onver standig, zoo heel ver van den goeden weg af te wijken, maar hij meende toch clementie te mo gen pleiten, omdat hij zijn kameraad niet ver raden wilde. Mr. J. H. van Wijk achtte de straf, tegen den verdachte uit Hoofddorp geëischt, te hoog. Ook hij pleitte clementie. De Hillegomsche verdachte schetste den be narden financieelen toestand, waarin hij steeds verkeerde. „Ik wil graag een vak leeren". zei hij, „opdat ik hier niet meer behoef terug te komen, want ik kom hier heusch niet voor mijn plezier, zooals de heeren schijnen te den ken." De uitspraak in deze zaken komt over veer tien dagen. Engelscke luchtaanvallen op Nederlandsch gebied. Het A.N.P. meldt: Enkele Britsche vliegtuigen vlogen in den afgeloopen nacht het Nederlandsche luchtgebied binnen en wierpen op verscheidene plaatsen bommen uit. Ongeveer 12 woonhuizen 2ijn beschadigd. Personen zijn niet gekwetst. ANNA SABLAIROLLES. die heden 80 jaar is geworden. (Men zie het artikel op pag, 7.). Engelsche vliegtuigen poogd de Kanaalkust aan te vallen Zeventien toestellen neergeschoten, Het D.N.B. meldt: Woensdagmiddag bij een aanval op de Kanaalkust die werd af geslagen zeventien Engelsche vliegtuigen neergeschoten. Een vijandelijke gevechtsafdeeling pro beerde onder bescherming van een bijns -geheel dicht wolkendek een aanval op de Kanaalkust uit te voeren. De poging mis lukte. Duitsche jagers sloegen de af dee- ling reeds bij de aankomst uit elkaar en schoten snel achter elkaar vijftien Britsché vliegtuigen neer en dwongen de overige vliegtuigen terug te keeren, voordat z\ hun doel konden bereiken. Bovendien wer den twee Engelsche vliegtuigen door lucht doelartillerie neergehaald. De Duitsche jachtformaties leden geen verliezen. Het D.N.B. verneemt nog de volgende b| zonderheden van bevoegde zijde: De Engelschen hadden klaarblijkelijk geloo dat zij, beschermd door een buitengewoj zwaar wolkendek en door andere voor het n deren gunstige weersomstandigheden, een g concentreerden aanval konden doen op het b zette gebied, zooals sedert vele maanden meer door hen was ondernomen. Zij hadden echter geen rekening mede gehouden dat Duitsche afweer ingesteld is op alle mogeliji heden van een aanval en dien weet op te vangi met de meest volmaakte technische middelen. Ondanks de sterke begeleiding van jach vliegtuigen gelukte het den Engelschen nl eens de afweer der Duitsche jachtvliegtuigen beletten een orkaanachtigen aanval te dernemen op de aanvallers. Voor zoover de Bril sche vliegtuigen niet werden neergeschote moesten zij in het nauw gebracht, hun bommi laten vallen. Daardoor richtten zij ook niet geringste militaire of materieele schade aan. rest van de Engelsche machines brak den ai val af en keerde terug. Verilacht van brandstichting. Groenteboer uit Beverwijk vrijgesproken. HAARLEM Donderda De groenteboer uit Beverwijk, die veertien di gen geleden voor de Haarlemsche rechtbank t( recht heeft gestaan, verdacht op 15 Maart van hl vorig jaar brand te hebben gesticht in zijn per ceel Breestraat 129 te Beverwijk, werd hedenmoi gen vrijgesproken. De Officier van Justitie ha rnderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. Op 76-jarigen leeftijd is te Baarn overlede mr. H. van Loghem de Josselin de Jong, oud rechter in de Arrondissementsrechtbank te Haar lem. Mr. van Loghem de Josselin de Jong, die b Zutfen was geboren, heeft in Leiden in de rechte: gestudeerd. Na zijn studie te hebben voltooid,! hij korten tijd als candidaat-notaris werkzaal geweest, doch hij voelde zich meer aangetrokke tot een justitieele loopbaan, welke hem gelbode werd toen in de rechtbank te Dordrecht ee: plaats als rechter vacant kwam. Van Dordreci is hij naar Haarlem gekomen, waar hij jarenlai in de rechtbank zitting heeft gehad en de funeï van kinderrechten heeft vervuld. Tengevolge ziekte was hij gedwongen pensioen aan te vra® en korten tijd nadat hem dit was verleend, Is li naar Baarn vertrokken, waar hij nu is overlede Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong wi een zeer kunstzinnig man, die hooge kwaliteit*! bezat als amateur-schilder. Hij heeft zeer ver dienstelijke copieën vervaardigd. De teraardebestelling zal plaats hebben 0| Vrijdag 7 Februari a.s. om 12.15 uur op d nieuwe algemeen e begraafplaats te Baarn. Onbewoonbaar-verklaarde buizen té Haarlem. In de vergadering van 27 Juli 1938 werd beslot*! de woningen aan de Lange Lakenstraat nos. 17 t 19, aan de Lange Poellaan nos. 8B en 8D, aan Lange Raamstraat no. 11 aan de Leidschevaart n 28M, 28N, 28C, 28T en 28U, aan de Magdalenastra no. 2 en aan de Rustenburgerlaan nos. 75E en 7a onbewoonbaar te verklaren. Bij besluit van 17 Juli 1940 werd de termijn va ontruiming voor de nog bewoonde woningen op nieuw met zes maanden verlengd, t.w. voor de w: ningen aan de Rustenburgerlaan nos. 75E en 75 tot 4 Maart 1941, voor de woningen aan de Lans! Poellaan nos. 8B en 8D tot 15 Februari 1941 en de overige woningen tot 1 Februari 1941. De bewoners hebben nog geen andere hun pas sende woning gevonden en zullen daarin binnei den gestelden termijn vermoedelijk ook niet slagea In verband hiermede stellen B. en W. den raai voor den termijn van ontruiming alsnog met ^aar te verlengen. - AARLEM'S DAGBLAD wordt dagelijks op 19700 adressen van betalende abonnés bezorgd. Met Uw advertentie bereikt U dus ook dit enorme aantal adressen, in lezers en lezeres sen een veelvoud van dit aantal. Adverteer en doe het met de zekerheid van succes. Dus in Haarlem's Dagblad. HAARLEM 6 Februari Bevallen: 4 Febr.: A. M. C. Grannetia-Kemp, d. W. A Wakkie-Warnier, d. M. M. Smit-Horn, d. Febr.: A. Weller-Koopman, z, W. M. Bruins- Kroder. d. A. A. Vermeulen-Werk, z. 6 Febr,! A. M. van Kimmenaede-van Meel, z. E. Geerts- van den Berg, d. Overleden 3 Febr.: A. M. Hallie, 56 j., Duinoordstraat. —I Febr.: S. Schuurman-aan de Kerk, 78 j„ Oranje boomstraat. A. Vermaak, 69 j., RijksstraatweJ P. van Haren. 27 j.. Elzenplein. 5 Febr. A M A, Bos. 72 j.. Pijlslaan D Visser-Kistemaket 73 j„ Kleine Houtstraat. W. M. J. C., 10 m., 2- van W. J. F. Coenders, Gasthuislaan. H. D. H; Dinne&e-Marwite 66 j., Minahass astraat

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2