VAN HOUTEN S CACAO Uit de historie van 3 maanden Winterhulp In korten tijd groote organisatie opgebouwd N.V. Holster A£M?n35 Van Houten s goede raad aan de Nederlandsche huisvrouw KORT NIEUWS. UN/T EMITTEREN PE^ ZATERDAG 8 FEBRUARI 1941 HA ARE EM'S DAG BE AD 9 Binnengekomen geld voor behoeftige Nederlanders besteed 's-GHAVENHAGE, 7 Februari. Naar aanlei ding van het feit, dat de stichting Winterhulp Ne derland nu ongeveer drie maanden bestaat, heeft een verslaggever van het A.N.P. een onderhoud ge had met een der naaste medewerkers van den di recteur-generaal, den heer Piek, over den gang van zaken en de resultaten gedurende deze periode. Hieraan wordt het volgende ontleend: Toen Winterhulp Nederland eind October 1940 werd opgericht was er geen enkele organisatie, ter wijl daar nog bij kwam, dat dit mooie sociale werk onder de groote massa van onze bevolking nagenoeg nog geen bekendheid genoot en de meeste Neder landers hiervan slechts op de hoogte waren door de steeds in succes opklimmende resultaten van de Winterhilfe in Duitschland. Doch thans is dit reeds anders geworden. Ook in Nederland heeft de gedachte van de Winterhulp actie weerklank gevonden en geleidelijk heeft het Nederlandsche publiek zich meer en meer en in steeds breeder lagen met dit werk vertrouwd ge maakt en er zijn sympathie aan gegeven. Dit blijkt ook wel duidelijk uit de tot dusver behaalde resultaten. Want bij een beschouwing van de binnengekomen gelden kan, zonder op de preciese uitkomst vooruit te loopen, gevoeg lijk worden aangenomen, dat in de afgeloopen drie maanden het Nederlandsche volk ruw ge schat circa 3 millioen gulden heeft bijeenge bracht. Daarnaast is het verheugend te kunnen con- stateeren, dat op dit oogenblik ongeveer het zelfde bedrag voor de behoeftige Nederlanders 'beschikbaar is gesteld. De directeur-generaal heeft zich nl. op het stand punt gesteld, dat in deze koude-periode de belan gen van de behoeftigen vóór moesten gaan en daar om heeft hij geen moment geaarzeld in Januari 11e ingekomen fondsen direct voor uitkeering ter J beschikking van de burgemeesters te stellen, na tuurlijk in het vaste vertrouwen, dat ook de vol gende collecten deze gedragslijn ten volle zullen rechtvaardigen, zoodat hij eveneens bij de eerst komende uitkeering in staat zal zijn den dringen den nood zooveel mogelijk te lenigen. In dit ver band moge de hoop worden uitgesproken, dat dit vertrouwen niet zal worden beschaamd, en dit zal zeker niet gebeuren, indien iedere Nederlander, die iets kan missen, naar vermogen zijn bijdrage offert ten bate van zijn landgenooten, die in min der gelukkige omstandigheden verkeeren, Dit is meen sociale plicht, waarvan allen moeten zijn door drongen. Moge daarom de komende collecte op 14 en 15 Februari staan in den zin van den volgen den rijm: Geeft wat ge leunt 'P1 Voor arme landgenooten. Hun zij gegund Wat gij reeds hebt genoten. Schenkt daarom mild, 5C1 Om 't lijden te verzachten; J De nood zij dan gestild. re| Vervuld het blij verwachten. In het onderhoud kwam verder ter sprake de Itrraag, hoe het mogelijk is, dat gemeenten een groo ver bedrag voor uitkeeringen ontvangen dan de op- s brengst van de collecten in de desbetreffende ge- isWieente is. Hierbij moet in het oog worden gehou- p faen, dat er naast de opbrengst der collecten ook trjiog een aanzienlijk bedrag aan giften binnenvloeit. i&Zoo werd b.v. in November ontvangen 800.000 van 0()de collecte en 600.000 gulden aan giften. Hiervan ,e«s toen in December 900.000 gulden uitgekeerd, pet overgebleven gedeelte is in Januari gevoegd ij het nadien ontvangen bedrag aan collecten en ften, als gevolg waarvan de meeste gemeenten in Januari meer hebben kunnen krijgen dan de laatste opbrengst der oolletce. Uit het voorgaande blijkt voorts wel duidelijk, at en zulks in tegenstelling met allerlei wilde jeruchten in de groei-periode van Winterhulp Ne erland al het door de Nederlanders bijeenge brachte geld voor behoeftige Nederlanders is be- pteed. In dit verband moge er nog even aan worden erinnerd, dat in het begin der Winterhulp-actie ij een deel van het Nederlandsch publiek het be waar bestond, dat de bezettende overheid behulp- :aam is geweest bij de oprichting der stichting "it de besteding van de gelden kan men echter ien, dat er een Nederlandsch belang mee is ge iend en aan het eind van deze eerste drie maan- en werken mag toch wel worden geconstateerd, at de hulp, welke de bezettende macht bij de op- •i oh ting van deze sociale instelling heeft verleend, llerminst laakbaar, doch integendeel te waar eeren is geweest. Verder kan worden vastgesteld, dat het hiervoor ;enoemde resultaat van de Winterhulp-actie is be ukt ondanks het aanvankelijk ontbreken van lenige organisatie. De geheele last van het werk heeft de eerste »vee maanden na de oprichting gerust op de schou- lers van den heer Piek en een klein aantal vaste iedewerkers, benevens de commissarissen van de irovincie en de burgemeesters. Eerst omstreeks Kerstmis zijn de werkzaamhe- !en van de provinciale bureaux van Winterhulp 'ederland begonnen, welke bureaux een groot ge deelte van het organisatorisch werk op zich hebben [enomen. Het goed functionneeren van de inzamelingen en van de uitdeelir.g aan de behoeftigen zal echter 13 eerst kunnen geschieden, wanneer de geheele or ganisatie, welke dan voor 99 procent door vrij willige medewerkers zal worden gedragen tot stand is gekomen. Maar inmiddels mochten de be hoeftige Nederlanders niet op dezen opbouw van de organisatie wachten en daarom is gedurende de s' afgeloopen drie maanden het werk zoo goed en zoo kwaad als het ging ten uitvoer gebracht. Geleidelijk is echter de opbouw voltooid en van nu af aan komt het ten zeerste aan op den inzet van hen. die zich als vrijwillige medewerkers be schikbaar hebben gesteld. En de rest van het Nederlandsche volk zal zich 8 moeten realiseeren, dat het door het brengen van zijn offer het belangrijkste deel van het werk op J1?zich moet nemen. Men vergete daarbij niet, dat een groot aantal ..onzer landgenooten niet in staat, is uit eigen mid- llSdeler, de kosten van den wintertijd te bestrijden. Het is dus plicht van de overigen hen bij te w staan. In de eerste plaats richten zich dan de gedachten op de eerstkomende collecte op 14 en 15 Februari, waarbij politie, brandweer en luchtbescherming medewerking hebben toegezegd, om daarmede tot uitdrukking te brengen, hoezeer ook deze open bare diensten zich achter het nationale werk van Winterhulp Nederland willen plaatsen. En in de tweede plaats moge de hoop worden uit gebroken. dat alle Nederlanders in de daadwer kelijke medewerking van genoemde categorieën kan personen, welke een algemeene bescherming Iran onze geheele bevolking beoogen, daarin een symbool zullen zien van de actie van Winterhulp Nederland, welke ten doel heeft voor een bepaald gedeelte van onze landgenooten een zekere be scherming te waarborgen. Dit is de sympathieke gedachte van de Winter hulpcollecten, welke reeds geschraagd werd door vele vooraanstaande autoriteiten en ook metter daad in verwezenlijking werd gebracht door het personeel van vele instellingen in zijn bereidver klaring een zeker percentage van zijn inkomsten af te staan ten behoeve van minder goed bedeelde landgenooten. Dat deze voorbeelden navolging mogen vinden is begrijpelijkerwijze de wensen van de leiding van Winterhulp Nederland, maar dient die ook te zijn van iederen Nederlander, die het wel meent met de belangen van het geheele Nederlandsche volk Een volgend punt van het vraaggesprek betrof de van sommige zijden gemaakte opmerking, dat de collecten voor de Winterhulp elkaar te snel opvolgen, als gevolg waarvan een zekere „collecte moeheid" zou ontstaan. Het antwoord hierop was, dat dit argument geheel en al als onjuist moet wor den aangemerkt. In de eerste plaats wetden vroeger veel meer collecten gehouden en wel in sommige plaatsen bijna eens per week, terwijl thans bij het kleiner aantal inzamelingen bovendien voor den gever een totaal overzicht aanwezig is, hoe en waar het geld wordt besteed. En wanneer dan iemand hoort, dat het tot nog toe voor de Winterhulp opgebrachte geld nog slechts een deel is van de som, noodig om alle in nood ver- keerende Nederlanders eenigszins toereikend voort te helpen, dan zal hij toch zeer zeker genegen zijn, zijn offer te brengen voor dit werk tot instandhou ding van de Nederlandsche volkskracht en het brengen van vreugde in het leven diergenen, voor wie de materleele nood zoo drukkend is. Natuurlijk is in de praktijk nog veel critiek op het werk van Winterhulp mogelijk maar men ^°r- gete daarbij niet. dat van dag tot dag de organi satie beter wordt, terwijl steeds minder voorberei dende werkzaamheden behoeven te worden ver richt. zoodat verwacht kan worden, dat s-poedig ook bij de plaatselijke organisaties alles veel soepeler zal loopen, waardoor dan een snellere uitkeering aan de behoeftigen zal zijn verzekerd. Tenslotte kwam de kwestie der waardebons ter sprake. Helaas bestaan omtrent deze bons nog steeds misvattingen en wel voornamelijk deze, dat de winkelier niet direct aan zijn geld zou kunnen komen. De oorzaak van dit misverstand moet ge zocht worden in het feit, dat op de eerste serie der uitgegeven waardebons stond vermeld: „De terug betaling van de waarde van dezen bon vindt uiter lijk op den 15en Mei 1941 plaats bij alle banken en spaarbanken". Hieruit heeft men abusievelijk de gevolgtrek king gemaakt, dat by inlevering der bons de uit betaling op zich zou laten wachten tot uiterlijk 15 Mei. Niets is echter minder waar, want in wer kelijkheid beteekende deze clausule, welke in dien vorm op de nieuwe bons niet meer voorkomt, dat iedere waardebon door den betrokken leverancier onmiddellijk na ontvangst en voor het volle be drag bij alle banken en spaarbanken kon worden verzilverd. Alleen de mogelijkheid voor deze ver zilvering werd aan een termiin gebonden, zoodat bij niet tijdige aanbieding na 15 Mei de bons waar deloos zouden worden. DANSAVOND „NIEUW LEVEN". De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" te Haarlem organiseert Zaterdag 15 Febru ari een dansavond in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. Het verdere programma van deze vereeniging luidt: Zondag 9 Maart tooneelvoorstellig van „Bet- je regeert" in den Stadsschouwburg; Zondag 6 April cabaretvoorstelling eveneens in dezen schouwburg; Zaterdag 12 April Paaschbal en Zon dag 18 Mei weer een tooneelvoorstelling in den stadsschouwburg, waarvoor nog een stuk gekozen moet worden. Centrale Verwarming AUTOM. OLIE - KOLENSTOOKINR. SANITAIRE INSTALLATIES. (Adv. Ingez. Mid.) Vele van onze trouwe klanten hebben een extra bus Van Houten's Cacao in voorraad genomen, want zij weten dat Van Houten's Cacao een bijzonder smakelijk en waardevol artikel is. Cacao kan ook langen tijd bewaard worden maar 'n droge plaats is noodig, te meer omdat Van Houten's Cacao, door gebrek aan blik, thans in carton wordt verpakt en vocht de grootste vijand is van cacaopoeder. De keukenkast is dan ook niet de goede plaats; een provisiekast in een verwarmd vertrek is veel beter. Controleert U Uw voorraad eens en dat is de beste raad die wij U kunnen geven gebruikt geregeld fHBlfl „DE BESTE riaaifWWfMtffW EN VOORDEELIGSTE IN IflHflMVll HET GEBRUIK" (Adv. Ingez. Af cd.) Kleur en Licht. Voor leden en genoodigden van Ihet Genoot schap „Kunst Zij Ons Doel" te Haarlem heeft de heer K. Verwey. lid van dit college, een causerie gehouden over het onderwerp: Kleur en licht. Kleur, aldus de spr., is een moeilijik definieer baar begrip, dat in haar verhouding tot het licht misschien het best gekenschetst kan worden als een zelfde verhoudfhg tusschen vlak en ruimte. De een is element van de ander. Kleur ls daarbij voor een groot deel van wat het voorwerp absorbeert van zijn omgeving. Wie koper wil schilderen weet, hoeveel daarin al niet reflecteeren kan met kleuren, die van den koper- tint maar heel weinig overlaten. Of, iets anders, wie wel eens sneeuw geschilderd heeft, weet dat hij even goed de lucht er boven kan schilderen, omdat de sneeuw eenvoudig de functie vervult van vlakke spiegel. Wie kleur wil maken, moet kleuren leeren zien. Hij moet ervaren, dat geen enkel voorwerp volkomen zwart is en dat wit veel, veel meer kleuren bevat dan menig beginner vermoedt. Met eenige voorbeelden ging spr. hierop wat dieper in. Wat moet de schilder schilderen? Geen kleur, maar sfeer. Wie een molen zou willen schilderen met dezelfde kleuren als de molenaar er op streek zou bedrogen uitkomen. Die twee, molen en schilderij van den molen hebben niets, in 't ge heel niets met elkaar te maken. Wat moet de schilder overigens doen: kleuren lezen of kleuren scheppen? Het eerste streeft naar het slaafsch navolgen van het waargeno men object; het tweede volgt een subjectieve be schouwing. Hier bepaalt de intensiteit van het zien het resultaat en de kleurenschepper zal dan ook dikwijls den voorrang verdienen boven hem, die wel zuiver tracht te zien. maar in zijn werk het karakter van het object niet vermag weer te geven. Thans het licht. Licht is een actie. Het licht sc h ij n t Wat doet nu de schilder, die het licht schildert? Hij copieert, maar ervaart, dat hij geen licht kan schilderen zonder de schaduw, die op zich zelf ook weer licht bevat. Wie dit in zijn werk ervaren heeft begrijpt den term: lichtgordijn. De ware schilder zoekt het niet in de felle schakee ring, omdat zoo goed het licht als het donker schakeering vertoont, die als een gordijn over het tafereel ligt. Spr. kwam hierna tot het illustratief gedicht van den avond, te weten een serie lan taarnplaatjes van de 11e eeuw tot heden, die e>en kostelijke aanvulling op de inleiding vormden. De heer H. F. Boot, voorzitter van „Kunst Zij Ons Doel" sprak een woord van dank voor de leerrijke, interessante lezing. „DOELMATIGE VOEDING IN OORLOGSTIJD". De afdeeling Haarlem van de Commissie Huis houdelijke Voorlichting heeft uitnoodigingen ver zonden voor het bijwonen van een bijeenkomst op Dinsdag 11 Februari 's namiddags om 2 uur in de Raadzaal, Prinsenhof, waar dr. W. B. Smit, directeur van den Gem. Geneskundigen Dienst te Haarlem, een Inleidend woord zal spreken over: „Doelmatige voeding in verband met den gezond heidstoestand der bevolking". Daarna hoopt de Commissie in overleg met de genoodigden, allen Maatschappelijke Werksters te Haarlem, te kunnen komen tot het vaststellen van een Werkplan. Immers het doel der commissie: voorlichting a. in voeding b. in vermaken en verstellen van kleeding, c. in eenvoudig toegepaste hygiëne en waschbehandeling, behoeft een goed doordacht werkplan om practische resultaten te kunnen af werpen. De 77-jarige heer J., wonende In de Geraniumstraat te Zwolle, gleed door de gladheid uit en kwam op zijn hoofd te vallen. Hij liep een schedelbasLsfractuur op en is kort na het ongeval overleden. Wegens het groote aantal grieppatiënten onder de schooljeugd zijn zoowel de R.K. als de Christelijke en de openbare school te Heino ge sloten. Er wordt thans geen onderwijs in het dorp te Amsterdam die met verlof van zijn werk in Noord-Frankrijk terugkwam, trof in zijn woning zijn beide kinderen van drie en ruim een jaar on verzorgd aan. De moeder was verdwenen. HOOIEN IN DEN WINTER. Als het hooi in den „berg" binnenshuis vervocderd is, wordt de reserve in de kapbergen of klampen aan gesproken. (Foto Pax Holland) DE VOLKSMUZIEKSCHOOL TE HAARLEM. In Maart a.s. vangt de volksmuziekschool voor Haarlem en omstreken haar nieuwen cursus aan het gebouw van de Haarlemsche Meisjescluo, Dam straat 10, en in het gebouw van den Protestanten bond, Berkenstraat 10. Reeds van Maart 1939 af hebben deze twee groepen leerlingen de lessen van de Volksmuziek- school, die gegeven worden in het Clubhuis van de Haarlemsche Meisjesclub Damstraat 10 gevolgd. Daar de groote afstand voor vele kinderen van Haarlem-Noord te bezwaarlijk was, zullen de les sen voor de leerlingen van Haartem-Noord in bo vengenoemd lokaal van den Protestantenbond Ber kenstraat worden gegeven. Het doel van de Volksmuziekschool is muziek onderwijs te geven aan kinderen van onbemiddelde ouders, die anders van goed muziekonderwijs uit gesloten zouden zijn. De volksmuziekschool bevat drie afdeelingen: Aid. A: voorbereidend muziekonderwijs, 2 uur per week, duur van den cursus 2 jaar. Afd. B: Voortgezet en instrumentaal onderwijs duur 3 jaar. Afd. C: Instrumentaal onderwijs. Tot Afd. B. worden slechts leerlingen van Afd. A; tot Afd. C leerlingen van Afd. B. toegelaten. Tot Afd. A worden toegelaten jongens en meisjes van 911 jaar. Het schoolgeld bedraagt 6 per jaar. hetgeen voldaan kan worden in maandelijk- sche termijnen van 0.60 of wekelijksche van f 0,20 In bijzondere gevallen (werkloosheid o.a.) kan reductie op het leesgeld worden verleend. De lessen voor de nieuwe leerlingen worden ge geven Maandags en Vrijdags van 5—6 uur. Om het werk van de Volksmuzieksehool meer bekendheid te geven zal op Zaterdag 15 Februari om half drie in het gebouw van Zang en Vriend schap. Jansstraat 44 te Haarlem een demonstratie met leerlingen worden gegeven. Op Zondag 23 Februari zal een demonstratie in het gebouw" van den Protestantenbond Berkenstraat 10 plaats vin den eveneens om half drie. Uitnoodigingen kunnen gratis afgehaald worden bij mevr. Berkelbach—v. d. Sprenkel, Jac. van Lenneplaan 10, tel. 17106 te Haarlem en bij mevr C. KatBeylevelt, Zomerlaan 17, tel. 23624 te Heemstede en bij mevr. H. van TuinRicmersma. Bronsteeweg 76, tel. 15538 te Heemstede, alwaar ook alle inlichtingen verstrekt worden. Aangifte voor den nieuwen cursus kan ook aan bovenstaande adressen geschieden of na afloop van de demonstratie in het gebouw van Zang en Vriend schap of in den Protestantenbond, Berkenstraat 10. VERLO VINGSPORTRETTEN' „RICHE FOTO ART" 169 GROOTE HOUTSTRAAT - TEUEF. 13113 (Adv ingez. REDDINGSLIJN GESTOLEN. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een reddingslijn van ongeveer 30 M. lengte uit een wisselcabine van den zwemvijver. Men heeft zich toegang verschaft door een deur Ut te drukken. De politie stelt een onderzoek in. ALLEDAG-KERK. Het Alledag-kerk-comité te Haarlem verzoekt ons mede te declen dat deze week geen diensten in de Alledag-kerk worden gehouden. De panters vormen een interessant nummer van het programma, dat het circus MikkenieStrassburger op het oogenblik in „Carré" te Amsterdam biedt. (Foto Pax Holland.) CENTR ALE KEUKEN. Het menu van de Centrale Keuken te Haarlem van 12 Februari t 'm 17 Februari is: Woensdag Stamppot roode kool: Donderdag: Hutspot: V- ijdag Groentesoep. Zaterdag: Stamppot zuurkool: Maan dag: Aardappelen met capucijners; Dinsdag: Stamp-1 pot snijboonen. CENTRAAL TOONEEL. Vader thuis. Cecs Laseur zien wy hier niet al te veel Gis teren op de matinee voor de Vereeniging voor Huisvrouwen trad hij voor de eerste maal in dit seizoen te Haarlem op en het was dus geen wonder, dat hij een slainpvolien schouwburg vond. Het blijspel „Vader thuis" behoort tot het reper toire van het vorige seizoen. Laseur speelde het in het begin van Mei, eenige dagen voordat de oor log over ons land kwam. In de weken, die op 14 Mei volgden, bleef het in het Centraal Theater op het programma, maar het moest maanden duren voordat Laseur er mee naar Haarlem kwam „Vader thuis" is een tooneelbewerking van HrVward Lindsay en Russel Croux naar Clarence Day's short stories „Life with Father". Ik ken deze Arnei ikaan- sche schetsen, welke in het Nederlandsch in eon vertaling van prof. dr. Jan Walch onder den titel van „Dictator" zijn verschenen, niet, maar te oor- deelen naar het stuk moet Clarence Day een man met veel humor zijn. Wij leeren vader Clarence kennen als de dictator in zijn gezin, een buldcrbassend heerschap, dat ziin huis vult met zijn volumineuse stem, maar tor.* tegen de slimheid en den tact van zy'n zachte vrouw niet op kan. Hij moge in hel kleine overwinnen en de baas in huis zijn, in het groote moet hij het tegen zijn onlogisch denkende, maar toch sluwe vrouw afleggen, want deze geweldenaar in schijn heeft au fond een klein goed hartje. In den strijd tusschen zijn vrouw en hem over de quaestie of hij gedoopt zal worden of niet. blijft zij de winnende partij. Hij mag zich nog zoo hard verzetten, aan het slot weet zij hem mee te krijgen naar de kerk, waar hij een der in de oogen van zijn vrouw ergste fouten van zijn leven zal herstellen en den doop zal ondergaan. In de milieuschildering is dit,wat fragmenta rische stuk zeer zeker amusant, maar in hande ling is het vrij arm. Wanneer wij vier tafereelen in dit gezin hebben doorgebracht en wij den bulder bassenden Clarence en de verhoudingen in deze familie kennen komt bij ons het verlangen op, dat er nu eindelijk ook eens iets bij Vader thuis zal gebeuren. Zelfs in de laatste tafereelen wordt dat verlangen slechts gedeeltelijk bevredigd, want ten slotte is het voor ons niet van zoo groot belang of Clarence al of niet gedoopt zal worden, maar wij volgen den strijd tusschen man en vrouw toch ge amuseerd, omdat zij beiden er zoo aardig in getee- kend zijn, al is de vader meer dan de moeder dan ook 'n tikje caricaturaal. Ik vroeg mij bij deze tweede voorstelling, welke ik van dat stuk bijwoonde, af. of Vader thuis bij een ander gezelschap ook een zoo groot succes zou hebben gehad als bij Het Centraal Tooneel. Laseur heeft aan de opvoering een prettige vaart gegeven en speelt de rol van den Vader met rijken humor en vol fijne détails. Hij vult het tooneel met zijn bruyant spel, dat aldoor vol leven en kleur is Ik vermoed zoo, dat Laseur zelf veel pleizier in deze rol heeft, d:e hij breed uit speelt en werkelijk ..ka rakter" geeft. In zijn explosies vooral in het begin gaat hij misschien wel eens even over de grens, maar in het tweede gedeelte, wanneer hij hoe langer hoe meer onder den invloed van zyn vrouw komt, is hij volkomen een mensch en geeft hli sterk karakterspel. Rie Gilhuys doet als moeder niet voor hem onder. Zij speelt haar fijn, geestig en met echt vrouwelijke charme. Men voelt bij deze vrouw al door, dat zij in dit huis met haar tact toch feitelijk de baas is. Als steeds bij Laseur kregen wij weer een uit stekend op elkaar ingespeeld ensemble. Alleraar digst, die drie „rooie" jongens, Ko van Dijk. Bab Wijsman en Mies Hagen, de laatste en travcsti van welke drie Van Dijk zich onderscheidde door zyn fijnen humor als Clarence Jr. Sara Heyblom en Elly Weller waren vermake lijk als de twee vrouwelijke familieleden, die vader Clarence zoo sterk irriteeren. Joan Remmelts maakte een kabinetstukje van Dr Lloyd. Dat was prachtig van typeering en zonder eenige charge. Hoe karakteristiek was die kamer uit den tijd van onze grootouders en hoe volkomen pasten daarin de familieleden van Vader Clarence in hun ouder- wetsche kleedij. De stampvolle zaal genoot zicht- en hoorbaar van stuk en spel. Een flink succes dus voor Het Centraal Tooneel en voor de afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor Huisvrouwen, die „Vader thuis" voor haar leden liet opvoeren. J. B. SC HUILi,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7