Haarlem's Dagblad KOLEN zieldienst. Reukorgaan. van KRUL n.v. Haarlem's Dagblad Jex tieikaactr Nieuwe bonnen. Boete van f 100.000 aan de gemeente Heerlen opgelegd Luchtaanvallen op Engeland. Aciiketeu ea<z. •!e JAARGANG No. 17687 •ygave lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Jgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote lutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- jnst 38810. Drukkerij. Zuider Buiten Spaarne 12. lefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie (CO, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, |25. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- DirectieP. W PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM VRIJDAG 14 FEBRUARI 1941' Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0 40 Reclames ƒ0.65 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.171,4. Groentjes zie rubriek. Een paar maanden geleden schreef ik over den door ondernemende ex-soldaten isterdam gesticht en spoorde aan tot navolging leze omgeving. Natuurlijk beval ik het initiatief |bij aan en duidde op de mogelijkheden die alle len bieden. Ook de moeilijke, want daarin ont- it altijd vraag naar allerlei bijzondere artikelen velerlei diensten. Het betoog had zijn uitwer- Ondernemende jongelui kwamen mij prompt ken om te vertellen dat zij de zaak meteen jepakt hadden. Het duurde maar enkele weken it wij de schier gelijktijdige oprichting van twee lien sten konden aankondigen: een in Haarlem een in Heemstede. Zij togen te werk en spoedig imen er berichten van groeiend succes. Het valt ten deel, die nadenkt over hetgeen anderen ig hebben en door hem verschaft zou kunnen len, die niet alleen kijkt maar ook ziet en de ischen tracht te begrijpen. Want die zijn altijd belangrijkst. Zij zijn belangrijker dan de dingen [menschenkennis is en blijft het grootste studie ter wereld. |ïet geval met den sneldienst, heeft mij aan een de ervaring herinnerd. Die moet wel een kwart- r<w geleden zijn, in de jaren van den wereldoor- dus, toen vindingrijkheid ook opgeld deed. r"ïr is in deze streek een weg door de weilanden, jjj de spoorbaan kruist. Het is geen primaire weg jJar hoogstens een tertiaire. Ik ben er nu in lan- ioj tijd niet langs gekomen en weet dus niet pre- hoe de toestand er nu is. In elk geval wordt de veel milder gebruikt dan vroeger want er is _j heele buurt naast gebouwd en geriefelijke stra ta loopen er op korten afstand evenwijdig aan. r-jdie dagen van ólim was hij evenwel voor vele IWiers van het villapark achter de weilanden, en cJuurlijk ook voor allen die hen bezochten, de irftste verbinding met de stad. De spoorwegen evenwel geen lust er een behoorlijken over- met boomen in te maken, de onbewaakte met Andreaskruis was in dat tijdvak nog niet aan aard en dus had men de spoorbaan landelijk af floten met twee scheefstaande klaphekjes. Ieder k| er over wou en per fiets kwam hetgeen 99 de 100 Nederlanders ook toen deden was ioodzaakt af te stappen, de baan af te turen naar na zijn veiligen overtocht klaphek er, 2 te openen en dan weer op te stijgen. een goeden dag in 1915 of daaromtrent vond n nieuwen toestand. Er stond een overweg- iodiener. Hij riep: „Veilig meneer". Hij opende de es voor mij. Het was heelemaal niet noodig, it ik kon dat zelf ook wel doen, maar hij deed zoo vlug en handig dat ik zelfs niet hoefde af ppen. Dus stapte ik wel af en gaf hem iets. deden anderen ook. Ik vroeg hem er later eens want hij bleef trouw op zijn post en maakte heel langen werkdag en hij zei dat de oosten wat gaven en dat hij er een behoorlijk mitaantje aan had. Toen vertelde de man ook hoe 'Ti hiertoe gekomen was. Heel eenvoudig. Hij was geworden en op een schoonen lentemid- hierheen gewandeld. De grasberm langs de lokte hem tot rust; hij was dus gaan zitten, niet om te suffen. Hij keek naar de menschen r?j voorbij kwamen lette op en zag dat zij allen [n'j hekjes moesten openen. Toen was hem meteen 1 licht opgegaan. „Hier is waarachtig werk", zei in luid tot zichzelf, sprong op en zei tegen den fietser die naderde, dat hij de overwegwachter was. „Net mezelf aange meneer!" „Dat zullen we erkennen", zei fietser en opende de verdiensten met een neik moet er bij zeggen dat de vindingrijke een ajjewekt man was en een vriendelijken groet had )r iedereen, ook voor degenen die niets gaven. m)dat zij veelal de volgenden maal wel wat ga- Het is zeer belangrijk voor het welslagen in leven, een vriendelijken groet te geven. Heele heele diensten en bedrijven worden -~#stig beïnvloed door de opgewektheid en vrien- ^rijkheid, waarmee de chef of directeur 's mor bis bij zijn binnenkomst zijn medewerkers be- mjet. 'ij fel er niet aan dat de man bij den over- later weer beter werk gevonden heeft. Hij door zijn initiatief en optreden toe voorbe- Hij was ook niet bang voor slecht weer etj als u wilt: tegenvallers en voor wat langer gidstijd. ^Dat was een van de vele menschen die ik ont- j-et heb en nooit vergeten. infer zijn ook anderen, die wel werk hebben maar kans zien vooruit te komen. Zij doen wellicht afgepasten plicht maar ze schieten niet op in leven en schrijven dat aan de tijdsomstandighe- toe. Eerst moet de oorlog uit zijn en dan moet 9|naar hopen ;n|Iaar je komt er niet met net genoeg doen en et Jen en denken dat je collega op dezelfde afdee- die wèl vooruitkomt, stom geluk heeft of een eHndje van den chef is. Neen, hij komt vooruit pat hij iets meer doet dan van hem geëischt En iets beter. Omdat hij nadenkt en ideeën die hij uitvoert ook. Omdat hij met plezier e*is wat langer blijft om iets af te maken. Omdat lijzondere belangstelling toont, of een lastig en reiend werkje vrijwillig en opgewekt op zich it. Omdat hij buiten zijn vastgestelden werk- niet leeg zit en zijn kennis vermeerdert of wat opknapt voor het bedrijf. Omdat hij er op toelegt zijn menschenkennis te vermeer- en dit in den omgang met zijn chefs en col- en met de cliëntèle. als hij daarmee te ajken heeft bewijst. Hij komt vooruit omdat r- b zulke menschen noodig heeft en blij is er eens een gevonden te hebben Om geen en- andere reden. >e steeds iets meer en iets beter dan van je pacht wordt". Het is een kostbare raad om in igd, bij den aanvang van je arbeid in de maat- ippij, te krijgen. Maar het blijft ook een kost- advies als het later komt In alle tijden is het (De Tennesseean, een dagblad in de Amerikaansche stad Nashville, heeft iets nieuws vertoond, door een ad vertentie af te drukken met inkt, vermengd met rozenparfum, waar door het blad een duidelijk merkba ren rozengeur verspreidde.) Het pleegt ook hier zeer dikwijls te gebeuren, Dat er een winkelier of fabrikant, Door middel van annonces in de krant Met een product van zijn bedrijf wil geuren. De kwaliteit ervan wordt hoog geprezen In taal die goed tot de verbeelding spreekt En met een beeld dat interesse kweekt, Opdat het goed gezien wordt en gelezen. Maar als wij woord en beeld hiervoor gebruiken, Desnoods gesteund nog door een felle kleur, Blijft het daarbij, men kan den goeden geur Waarin 't artikel staat hier nog niet ruiken. Het is een denkbeeld, dien erbij te voegen, De krant te maken tot een reukorgaan In waren zin. maar denkt men hier dan aan: Niet ieder vindt in eiken geur genoegen. En mocht hieruit een nieuwe mode komen, Met tal van geuren in één krant vermengd, Daar iedereen zijn geurannonces brengt, Wordt dat door lezers dankbaar aangenomen? Men moet mijns inziens wel voorzichtig blijven, De lezer krijgt zijn krant en neust erin. 't Effect hiervan in letterlijken zin Moet men vooral, dunkt mij, niet overdrijven. Ik vrees ook wel, dat vaak te laat zou blijken, Dat niet elk geurtje zich goed mengt met inkt. Wordt het daardoor tot eigen lof die stinkt, Dan kan men er slechts nadeel mee bereiken. Eén keertje, goed, om eens iets geks te geven, Maar verder blijve elk op zijn terrein, Een krant behoort geen reuksachet te zijn, Tenslotte moet de parfumeur ook leven. P. GASUS. beslissend. Het kan nooit missen, of om een nog populairder term te bezigen: altijd prijs. In een verstandig boek las ik eens: „Als u straat veger bent, veeg dan om de lantaarnpalen heen en als u minister van financiën bent, bestudeer dan in uw vrije middagen hoe u de belastingen kunt verlagen". Vandaag zal er wellicht bij die sneldiensten een man zijn, die een straatje moet vegen en om de boomen of lantaarnpaalen heen veegt, er extra zorg aan bestedend. Hij zal slagen in het leven. R. P. De collecte voor „Winterhulp". Politie en Brandweer zulle# morgen te Haarlem collecteeren. De directeur van de afdeeling Haarlem van Winterhulp Nederland schrijft ons: Zaterdag 15 Februari a.s. zullen de collec tanten van Winterhulp-Nederland weer over de stad uitzwermen om de gaven van onze minder bedeelde landgenooten in te zamelen. Deze collete staat in het teeken van het ver keer. De insignes die aan de gevers zullen worden uitgereikt, stellen de verschillende verkeerstee- kens voor. De medewerking is gevraagd en verkregen van de gemeentelijke politie en de vrijwillige brand weer. Leden van deze onderscheiden corpsen zullen geüniformeerd en gewapend met de collectebus van Winterhulp-Nederland in Haarlem's Stra ten collecteeren. Laat hun medewerking met die der andere collectanten tot resultaat moge hebben, dat Haarlem eens te meer bewijst, dat het zijn plicht ten opzichte van het minder gegoede volksdeel verstaat. Dus geldt voor Zaterdag weer te leuze: „Voor het volk, door het volk". TELEFOON 23517, OVERVEEN. TELEFOON 24028. Directeur 30S. M. K. GöBEL (Adv. Ingez. Med.) Dc Haarlem's Dagblad Textielkaart, opnieuw uitgegeven met alle wijzi gingen van de nieuwe textielregeling en vele nuttige gegevens, is weder ver krijgbaar tegen 4 cent per stuk afge haald aan onze kantoren Groote Hout straat 93 en Soendaplein 37. Toezending kan niet geschieden. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende, be kend. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft de met „02'' genummerde bon van de laatst uitgereikte bo ter. en vetkaart recht op het koopen van 250 gram boter of margarine. De met „02" genummerde bons, die op 23 Fe bruari nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 2 Maart a.s. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elk der met „03" genummerde bons van de nieuw uitge reikte broodkaart recht op het koopen van onge veer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „03" genummerde brood bons recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijpro ducten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram, biscuits en wa fels 90 gram, speculaas 140 gram. andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid om vat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 23 Februari nog niet gebruikte bons blij ven voorts nog geldig gedurende de week van 24 Februari tot en met 2 Maart a.s., met dien ver stande. dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 23 februari a.s. geeft de met „05" genummerde bon van de nieuw uitgereikte „bonkaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bons, welke op 23 Februari nog niet gebruikt zijn. blijven geldig tot en met Zondag 2 Maart a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 24 Februari tot en met 2 Maart niet gebruikt mo gen worden in hotels, restaurants e.d. SUIKER. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 16 Maart a.s. geeft de met „06" genummerde bon van de nieuw uitgereikte „bon kaart algemeen" recht op het koopen van 1 K.G. suiker. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het tijd vak waarin de met „06" genummerde bon is geldig verklaard op Maandag in plaats van op Zaterdag begint te loopen. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Woensdag 26 Februari a.s. geeft elk der vier met „02 vleesch" gemerkte bons van de laatst uitgereikte vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of één rantsoen vleeschwaren. De met „02 worst, vleeschwaren" ge merkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bons, welke op 26 Februari a.s. nog niet ge bruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 2 Maart a.s. Het rantsoen vleeschwaren dat per bon kan wor den gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of ge kookt varkens, fund-, of kalfsvleesch en voor ge rookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor le verartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. PEULVRUCHTEN. Omtrenl de distributie van peulvruchten zullen nog nadere mededeelingen worden gedaan. Het A.N.P. meldt: Van bevoegde zijde vernemen wij dat de Duitsche instanties zich genoodzaakt Ihebben gezien de gemeente Heerlen een geldboete van f 100.000 op te leggen. Deze strafmataregel vindt zijn motiveering in het ongedisciplineerde gedrag en de overtredingen door bepaalde krin gen der bevolking, alsmede in de anti-Duitsc-he provocaties, die zich in deze stad op 31 Januari hebben voorgedaan. In verband hiermede is de Commissaris van Politie te Heerlen uit zijn ambt ontheven. Bestrijding der werkloosheid te Haarlem Bijzonderheden over werkobjecten Voor de bestrijding van de werkloosheid is het uitvoeren van belangrijke werken van overheids wege natuurlijk van beteekenis. Door de bijzondere tijdsomstandigheden die maken dat groote zuinig heid betracht moet worden wat verschillende mate rialen betreft, is de kans dat daaronder den eer sten tijd ook groote bouwwerken zullen zijn, niet groot. Er zal zooveel dit mogelijk is, worden voortge gaan met woningbouw van gemeentewege om te voorkomen dat er woningnood ontstaat. Bouw- en Woningtoezicht houdt bij het uitwerken der plan nen rekening met de aanwijzingen dat daaraan zou weinig mogelijk hout en ijzer verwerkt mogen worden. Vooral in dezen tijd zijn werkobjecten van be teekenis als daarvoor weinig materialen noodig zijn. Daaronder kan in het bijzonder gerangschikt worden de ophooging van de spoorbaan. Dit is, zooals wij al eerder uiteengezet hebben, een mil- lioenen-werk waarin in verhouding zeer veel arbeidsloon zit. Er zijn verschillende instanties bij dit werk be trokken. In het bijzonder geldt dit de financiering temeer omdat de Nederlandsche Spoorwegen zich indertijd op het standpunt gesteld hebben, dat alleen de zuivere spoorwegwerken door haar betaald moeten worden. Het departement van Sociale Zaken is thans bezig om een weg te vinden voor de financiering. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft zich bereid verklaard een belangrijk bedrag te betalen voor de tot standkoming van dit werk, Bovendien heeft het gemeentebestuur er in Den Haag op aangedrongen spoed met de verdere voor bereiding te betrachten. Het is de bedoeling dat voor dit werk ook bijdragen in de kosten gegeven worden door het Wegenfonds en Werkfonds. De hoop is gegrond dat het thans spoedig tot een gunstige beslissing zal komen. Wat andere werkobjecten te Haarlem betreft, is mede te deelen, dat de gemeente geregeld voort gaat met het uitvoeren van werken voor het groote centrale rioleringsstelsel. In 1941 zullen werken worden aanbesteed waarvan de kosten op f 372.000 geraamd zijn. Onder de werken van grooten omvang kan ook gerekend worden het maken van een groente- en fruitmarkt, annex veiling, waaraan reeds lang groote behoefte is, daar het marktterrein aan den Koudenhorn veel bezwaren heeft. De directeuren van Openbare Werken en van het Marktwezen werken thans een plan daarvoor uit. Het plan voor de verbetering van de Bakenesser- gracht kan voorloopïg slechts gedeeltelijk uitge werkt worden. De vernieuwing van de kademuren en het verbreeden van den weg aan de Westzijde van de gracht kunnen tot uitvoering komen. De uitvoering van dit werk wordt thans door Openbare Werken voorbereid. De rioleeringswerken worden gedeeltelijk in werkverschaffing uitgevoerd. In 1941 zullen B. en W. van Haarlem nog ver schillende andere objecten in werkverschaffing laten uitvoeren. Welke dit zijn kan thans nog niet medegedeeld worden. Aan den Langendijk worden, nu het vervoer Ie water weer mogelijk is, zulke groote hoeveelheden bewaarkool aangevoerd, dat aan de veiling maatregelen genomen moeten worden om den toevloed te regelen. (Foto Pax Holland) Briketten voortaan ook op den bon. Het A.N.P. meldt: Aangezien hier en daar bij den handel en onder het publiek een onjuiste opvatting blijkt te bestaan omtrent den verkoop van uit kolengruis en/of afval van vaste brand stoffen vervaardigde briketten (tegels), wel ke tot dusverre door vele handelaren buiten de distributie werden aangeboden, heeft de noodzakelijkheid zich doen gevoelen om den verkoop van dergelijke briketten in het vervolg uitsluitend op geldige brandstoffen- bonnen te doen geschieden. Waar verder ls komen vast te staan, dat het product in vele gevallen minderwaardig was en tegen abnormaal hooge prijzen van de hand werd gedaan, heeft de overheid ingegrepen en bij een wijziging van de „vaste brandstoffen- distributie 1940 III" onder mëer de volgende eenheden vaste t>randstoffen vastgesteld: Briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/of afval van vaste brandstoffen, geen turf zijnde: 100 K.G.; Brikettten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/of afval turf: 250 K.G.; niet tot briketten geperst uitval en/of afval van vaste brandstoffen, geen turf zijnde: 75 K.G.. Door het Rijkskolenbureau worden maatrege len genomen om een zekere kwaliteitsgarantie voor het product te verkrijgen en tot het vast stellen van een maximumprijs te komen. SUIKERBON VERVALSCHT. Bij een winkelier te Haarlem-Noord bood een negenjarig kind dat door haar moeder was uitge zonden om suiker te halen, een vervalschten bon aan. De moeder werd gearresteerd. Bij het ver hoor bekende zij zich reeds eerder aan 'n dergelijke vervalsching te hebben schuldig gemaakt. Tegen haar werd proces-verbaal opgemaakt. Actie boven Oost-Engeland en Noord-Schotland. Het D.N.B. meldt: Het Britsche ministerie van Luchtvaart en dat van binnenlandsche veiligheid hebben volgens den Engelschen Berichtendienst in een officieel communiqué bekend gemaakt dat en- kelijke vijandelijke vliegtuigen die voefr het groot ste deel afzonderlijk opereerden, Donderdag over dag boven Oost-Engeland en Noord-Schotland bommen hebben laten vallen. Behalve materieele schade valt ook een aantal slachtoffers te melden. OOK AANVALLEN OP LONDEN. Het D.N.B. meldt: Naar de Londensche berichten dienst meldt, is Donderdagavond te Londen reeds vroeg luchtalarm gegeven. In een der stadswijken werden bommen geworpen. Er is „zekere materieele schade" aangericht. Overigens hebben zich vol gens den Engelsche berichtendienst de Duitsche luchtoperaties uitgestrekt tot N.O. Schotland en Oost-Engeland. Het D.N.B. meldt voorts: Kleine groepen Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht afzonderlijke aanvallen ondernomen op militaire en voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Enge land. Een aantal vliegvelden in Zuid- en Z.O. En geland en de havenwerken van Harwich en Margate werden met bommen bestookt. In Londen werd een wapenfabriek aangevallen. Duitsch weermachtsbericht Aanvallen op het Suez-kanaal Twee schepen in de vaargeul gezonken. BERLIJN 13 Februari (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede: „Na de vernietigende slagen, die de laatste dagen door duikbooten en bommenwerpers met grooten actieradius aan het Britsche convooislel- sel ten Westen van Portugal zijn toegebracht, heb ben thans, zooals reeds in een speciaal bericht be kend is gemaakt, in den Atlantischen Oceaan opereerende Duitsche oorlogsschepen een groot vijandelijk convooi aangevallen. Zij slaagden er in 13 gewapende vijandelijke koopvaardijschepen waaronder verscheidene groote Oceaanschepen, die zwaar geladen waren met oorlogsmateriaal voor Engeland tot zinken te brengen Door dezen aan val werd het convooi verstrooid. Bij aanvallen op militaire doelen aan den mond van Theems en I-Iurnber hebben gevechtsvliegtuigen treffers geplaatst op een scheepswerf en op rots versterkingen. Gewapende verkenningsvliegtuigen hebben met goed gevolg een vrachtschip aan de Noordkust van Schotland en een patrouillevaar tuig aan de Zuid-Oostkust van Engeland aangeval len. Ver dragend geschut van het leger heeft over dag en in den afgeloopen nacht voor den oorlog belangrijke doelen in het Zuid-Oosten van Enge land beschoten. In het Noorden van Cyrenaica heeft de Duitsche luchtmacht bomtreffers van zwaar kaliber ge plaatst op Britsche troepenkampen en militaire in stallaties. Op een vliegveld bij Benghazi werden op den grond staande vliegtuigen door bommen getroffen. Autocolonnes werden verstrooid door machinegeweervuur en bommen Gevechtsvlieg tuigen hebben rnet succes het vliegveld Luca op Malta aangevallen. Bij luchtgevechten boven het eiland verloor de vijand drie vliegtuigen van het type Hurricane. Sedert midden-Januarl hebben Duitsche gevechts formaties verschillende geslaagde luchtaanvallen op het Suez-kanaal gedaan. Bij deze moedige aan vallen der Duitsche luchtmacht zijn bomtreffers geplaatst op de kanaalvakken spoorwegemplace menten en havenwerken. Zooals reeds gemeld, ls bij de luchtverkenning gebleken, dat als gevolg van deze actie ook twee koopvaardijschepen midden in de vaargeul zijn gezonken. Bij het onderzoek der luchtfoto's kwam tevens vast te staan, dat zich ten Noorden en ten Zuiden van de versperde plaatsen aanzienlijke concentraties van schepen bevonden. Het zinken der schepen heeft dus geleid tot ernstige belem mering van de scheepvaart door het kanaal. Een duikbootjager heeft gisteren aan de Atlan tische kust oen Britsch bombardementsvliegtuig dat zonder resultaat bommen had geworpen, neer geschoten. In den afgeloopen nacht zijn noch boven Duitsch- land, noch boven het bezette gebied vijandelijke vliegtuigen verschenen. Drie eigen vliegtuigen wor den vermist". C000TE HOUTSTDQPT (nonST LUXOD^ (Adv. Ingez. Med.) HEDEN: 8 PAGINA'S R. P.: Sneldienst pag. 1 P. Gasus: Reukorgaan. pag. 1 Eigenaardigheden in Haarlem en omgeving. pag. 3 Flitsen pag. 3 Langs de Straat: „De onbevangene". door J. C. E. pag. 3 Bijzondere correspondentie: Druk verkeer langs de IJszeestraat. pag. 5 De invloed van reglementsverande ringen op het vpetbalspel. pag. 6

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1