Haarlem's Dagblad JAN ROOZEN Vijftien dooden door luchtaanvallen De jacht op distributie overtreders. Winterslaper. Bommen op ziekenhuis te Rotterdam Groot deel van Santander dreigt in vlammen op te gaan. Haarlem's Dagblad Zextieifkaactr Artikelen enz. 58e JAARGANG No. 17689 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM MAANDAG 17 FEBRUARI 1941 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10* per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55. losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels 2.—, elke regel meer 0.40 Reclames 0.65 pet regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag* Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meec 0.17J/4. Groentjes zie rubriek. Het centrale rioleeringsplan van Haarlem. Aankoop van grond voor de zuiverings installatie. In het plan van uitbreiding voor den Waarder en Veerpolder (havenplan), vastgesteld bij raadsbesluit van 5 Juli 1939, is het terrein aan gewezen, hetwelk in verband met de uitvoering van het centraal rioleeringsplan noodig werd geoordeeld voor den bouw van een rioolwater zuiveringsinstallatie, in den aanvankelijk ge dachten omvang. Een verdere bestudeering van den bouw van deze installatie heeft echter uitge wezen, dat niet zal kunnen worden volstaan met de bij gemeld uitbreidingsplan voor die in stallatie bestemde oppervlakte. Te dezer zake zijn inmiddels onderhandelingen gevoerd met den gemachtigde van de eigenaars van de gronden die noodig zijn. Het resultaat is, dat de gemeente tegen den prijs van f 0.30 per M2 al deze gronden kan aankoopen. Aangezien de gezamenlijke oppervlakte - van die gronden 25.18.60 H.A. is, zal de koopsom in totaal f 75.558 bedragen. Het komt B. en W. voor in het belang van de gemeente te zijn, dat deze gronden tegen ge- melden billijken prijs worden aangekocht. Wel iswaar is dan in dezen koop grond begrepen, welke nog niet direct voor genoemde installatie noodig is, doch het bezit ook van dien grond, opent voor de gemeente de mogelijkheid, om ter plaatse in de toekomst zoo noodig betere slibvelden aan te leggen dan die. waarop bij den oorspronkelijken opzet van het plan was gerekend. Bovendien verkrijgt de gemeente alsdan tevens een grootere lengte terrein langs den Mooien Hel, hetgeen de afvloeiïngmogelijk- heid naar dat water in belangrijke mate doet toenemen en de bruikbaarheid van de zuive ringsinstallatie in de toekomst mitsdien ten goe de kan komen. Dit voorstel van B. en W. wordt reeds in de a.s. Woensdagmiddag te houden raadsvergade ring behandeld. Kapper gebruikte zijn mes te onpas. Zaterdag kregen aan de Bakenessergracht te Haarlem een 29-jarige kappersbediende en een 63-jarige bode verschil van meening over een be ta 1 ingsa angelegenh eid De kappersbediende wond zich daarbij zoo op dat hij den bode met zijn scheermes te lijf ging. Deze kreeg een jaap over zijn gezicht en liep ook aan den arm eenige snij wonden op. Na door O.D. behan deld te zijn werd hij per ziekenauto naar het zieken huis St. Johannes de Deo vervoerd, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. De kappersbediende werd door de politie aan gehouden en legde een bekentenis af. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Gereformeerde Kerk te Haarlem. Ds. Js. v. d. Linden beroepen. Tot predikant bij de Gereformeerde Kerk te Haarlem is in de vacature Ds. C. Veenhof, die het beroep naar Utrecht heeft aangenomen be noemd ds. Js. v. d. Linden te Ten Post (Gr.). Zooals wij reeds berichtten werd ds. v. d. Linden in 1911 geboren. Hij studeerde aan de Theologische School te Kampen waar hij in 1936 candidaat werd om 26 September 1937 zijn ambt te aanvaarden te Ten Post. Meisje door auto gedood. Jongeman ernstig gewond. Op den rijksweg te Neer werd Zondagavond een wandelend paartje door een uit de richting Venlo komende luxe auto aangereden. Het meisje L. N. werd vrijwel op slag gedood. De jongeman liep een hersenschudding op. Britsche vliegtuigen bij Vlissingen neergeschoten. BERLIJN, 17 Februari (D.N.B.) Een Britsch jachtvliegtuig vloog Zaterdagmiddag in scheer- vlucht boven de eilanden aan de monding van de Schelde. Duitsche jagers achtervolgden het toestel en schoten de Hurricane in de buurt van Vlissingen omlaag. Kort nadat dit toestel was neergeschoten verscheen een tweede vijandelijke machine van hetzelfde type boven de Wester-Schelde. Het werd evenals het eerste door Duitsche jagers neergescho ten. Daarmede verloren de Britten op één dag reeds drie vliegtuigen aan de monding van de Schelde, daar in de ochtenduren, zooal in het Duitsche weer- machtsbericht is gemeld, eveneens een gevechts vliegtuig was neergehaald. Behalve deze drie Britsche vliegtuigen is er, naar het D.N.B. verneemt, nog een ander vijandelijk toe stel van het type Handley Page door luchtdoelartil- lerie neergehaald. Daarmede werden vier vijande lijke vliegtuigen neergeschoten, terwijl bovendien nog minstens twee machines op den beganen grond vernield werden. Twaalf menschen zwaar gewond Het A.N.P. meldt: Het Engelsche luchtwapen is ln den nacht van Vrijdag op Zaterdag bijzonder actief geweest in het Nederlandsche luchtgebied en heeft een groot aantal steden en dorpen met bommen aangevallen. Vooral verschillende plaat sen in het Oosten des lands hebben van de Brit sche bommen te lijden gehad. In het bijzonder zijn woonwijken door de aanvallen geteisterd. Zes huizen zijn geheel vernield, twintig zwaar beschadigd, ongeveer vierhonderd woonhuizen zijn licht beschadigd en een groot aantal wonin gen moest worden ontruimd. Ook is een klooster beschadigd. Een waterleiding Ls gedeeltelijk ver nield. In een plaats is ook de gasleiding bescha digd. Ook is schade aan verschillende kleine bin nenschepen toegebracht. Voor het overige is de glasschade zeer groot. Verontwaardiging heeft het feit gewekt, dat ergens mitrailleurvuur bene denwaarts afgegeven, waardoor verschillende woningen zijn getroffen. Het valt na het bovenstaande niet te verwon deren, dat vele slachtoffers zijn gevallen. In totaal zijn er vijftien dooden. onder wie vier vrouwen en drie kinderen, twaalf zwaar gewon den. onder wie zes vrouwen en vijf en twintig licht gewonden waaronder verschillende kinderen. De successen van de Haarlemsche politiebrigade. In een onderhoud dat wij met den Commissaris van Politie te Haarlem hadden, hoorden wij inte ressante dingen over het werk van de distributie brigade, Deze brigade, die ongeveer 3 maanden geleden werd gevormd, staat onder leiding van in specteur A. S de Jong, die 1 hoofdagent en 9 agen ten als medewerkers heeft.. Met 1 Maart a.s. krijgt de brigade een afzonderlijke huisvesting in het bo venhuis naast het pand dat bij het politiebureau in de Smedestraat getrokken is. Al deze menschen zoo zei de heer E. H. Tenckinck doen niets anders dan zich bezig houden met distributie-aan gelegenheden en ik weet dat zij daarmee de han den vol hebben. Er zijn steden waar de politie de gewoonte heeft, via de pers, steeds vee gewag te maken van haar strijd tegen de hamsteraars, prïjs- opdrijvers en kettinghandelaars. In Haarlem doen wij dat niet, hier volstonden wij tot heden met sobere mededeelingen. Het kan evenwel geen kwaad daarvan voor een enkelen keer van dit systeem af te wijken, omdat het zijn nut kan hebben aan de ingezetenen eens duidelijk voor oogen te stellen, dat zij zich aan ernstige gevaren wagen als zij het niet te nauw nemen met de distributie-voorschrif ten. Ook de Haarlemsche distributie-brigade kan bo gen op eenige mooie successen. Het klinkt vrij een voudig als het politierapport vermeldt dat er 40 varkens in beslag genomen werden die clandestien geslacht werden, maar als wij even gaan rekenen blijkt het groote gewicht van zoo'n slag. Het zijn niet de lichtste varkens die in den smokkelhandel komen. A's wij voor elk varken 100 K.G. aanne men, wil het zeggen dat die 40 varkens 4000 K.G. wegen of hei vle-schrantsoen van 40.000 menschen voor 10 dagen. Voor de vleescnvoorziening van ons land is het d-,van veel beteekenis, dat dit geknoei wordt tegenge. >:*n. Een anderen keer werden 12 koeien, 10 va-1.ens en 14 kalveren achterhaald, wat dus een nog grootere partij was. Het is een moeilijk werk om zulk clandestien slachten te achterhalen, want natuurlijk gaat alles zoo geheim.'-'-.nig mogelijk toe. Het slachten ge schiedt meestal in ce naaste omgeving van Haar lem, mar - toch wordt de Haarlemsche brigade er bij betrekhen, ornaat af en toe van zoo'n complot te Haarlem sporen gevonden worden. Bij het na dere onderzoek er. het volgen dezer sporen blijkt dan. dat de eigenlijke daad, het clandestien slach ten, in bu'lengemeenten zal plaats hebben. De po litie moet dan tactisch te werk gaan, niet te gauw ingrijpen, want dan ontsnappen de daders, maar ook, r.ie: te lang wachten, want dan is het vleesch al aan der. man gebracht. En het is juist van be teekenis, dat de daders op heeterdaad betrapt wor den. Dan wordt het vleesch in beslag genomen, zoodat het dan alsnog in de distributie gebracht kan worden. Dat wil zeggen als het vleesch geschikt is voor de consumptie, want het is ook voorgekomen dat varkens die clandestien" geslacht waren, lijdende bleken te zijn aan varkenspest! Hieruit blijkt weer eens, dat er voor het publiek groote gevaren verbonden zijn aan het koopen van vleesch buiten de distributie, want ongekeurd vleesch kan immers schadelijk zijn voor de gezond heid. Veel is ook gedaan om prijsopdrijving tegen te gaan. Daarbij zijn enkele keerën groote hoeveel heden in beslag genomen. Het klinkt niet veelzeg gend, maar 400 K.G. wol wil zeggen 4000 knotten van 100 gram, waarvoor dus niet minder dan 20.000 textielkaarten noodig zijn. Een keer zijn lappen wollen stof tot een gezamenlijke lengte van 6700 Meter in beslag genomen, de afstand dus van Haar lem naar Halfweg. Verder zijn nog te noemen een partij van 200 overhemden, 15000 sigaren en 800 rijwielbanden. Als van ernstige prijsopdrijving sprake is worden de goederen in beslag genomen. Af en toe lijkt het bureau van de distributiebrigade dan ook op een warenhuis in het klein. Als de goederen verbeurd verklaard worden, belast het Distributiebureau zich met den verkoop. Streng wordt ook opgetreden tegen de ketting handelaars. die er op uit zijn de prijzen van de le vensmiddelen op te drijven. Thee wordt nu al bui ten de distributie verkocht voor 8 gulden per pond! Is het smokkelen zoo erg als in den vorigen oor log? zoo vroegen wij den Commissaris. Het antwoord was; Neen, het is nu niet zóó om vangrijk, de excessen zijn minder groot. Dit komt omdat de maatregelen om het geknoei tegen te gaan talrijker zijn, terwijl bovendien de straffen nu veel zwaarder zijn. In den eersten tijd was op prijsop drijving een straf van 2 tot 4 jaar gesteld, maar nu is het maximum verhoogd tot 10 jaar. IemaTïd die een ons kaas buiten de distributie koopt, kan reeds veroordeeld worden tot 4 jaar gevangenisstraf. Zulke straffen voor betrekkelijk eenvoudige ver grijpen zijn nog niet gegeven, maar wel blijkt bij de rechtbanken de opvatting gehuldigd te worden, dat het gewenscht is distributie-overtredingen zwaar te straffen. Reeds is iemand die schoenen zonder bon verkocht, tot 14 dagen gevangenisstraf ver oordeeld. (Een Amerikaan, Arthur Gehrke genaamd, heeft reeds 25 ja ar el- ken winter in bed doorgebracht en beveelt dit iedereen aan, ter herstel van het psychisch even wicht en het opdoen van nieuwe krachten.) Reeds een kwarteeuw heeft die man, Eiken winter door geslapen, Je vraagt wel, hoe hij dit kan, Daarvoor moet je zijn geschapen. In den winter is 't plezier Toch wel zoek door felle koude, Neem een voorbeeld aan het dier, Door een winterslaap te houden; Aldus luidt zijn vreemde raad En men krabt zich achter d'ooren, Zoo eenvoudig als 't hier staat, Laat het zich zoo gek niet hooren. 't Denkbeeld is misschien niet slecht, Maar er kwam, als allen 't deden Van de wereld niets terecht, Dat wordt toch wel niet bestreden. En wanneer er moet beslist, Hoe wij zulk een man bekijken? 's Werelds grootste egoïst Zal nog haast een lofzang lijken. HAARLEM Oudste Zaadhandel van Nederland. PRIJSCOURANT OP AANVRAAG. (Adv. tngez. Aledj Doordat de maximum straffen verhoogd zijn is voor de Justitie de mogelijkheid geopend overtre ders in voorloopige hechtenis te stellen. Van die bevoegdheid is ook al gebruik gemaakt. Nu de tuchtrechters zijn aangesteld is het ook mo gelijk geworden, dat van winkeliers die van één artikel den prijs opgedreven hebben, den geheelen winkelvoorraad in beslag genomen wordt. Boven dien kan de tuchtrechter dan nog boeten opleggen, die in de meeste gevallen niet licht zijn. Men ziet daaruit zoo besloot de Commissaris dat ook te Haarlem de politie streng optreedt om de samenleving in bescherming te nemen tegen elk die het niet te nauw neemt met de distributie bepalingen. Ik hoop dat deze uiteenzetting voor velen een aansporing zal zijn om zich varn zulke verkeerde dingen te onthouden. In het belang van zich zelf en van de samenleving. Vele dooden BERLIJN, 16 Februari (D.N.B. Engelsche bombardementsvliegtuigen hebben in den nacht van 15 op 16 Februari op verscheiden plaatsen in het bezette Nederlandsche gebied brisantbommen geworpen. Daarbij werd te Rotterdam een huis volkomen vernield, een ander werd ernstig be schadigd. Een aantal Nederlanders werd gedood, onder wie een vrouw en twee kinderen. Voorts werden verscheiden burgers gewond, onder wie drie vrouwen en zeven kinderen. Volgens tot dusver ontvangen berichten werd geen enkel militair doel of voor de oorlogvoering belangrijk doel getroffen. ST. FRANCISCUS ZIEKENHUIS. Nader meldt het D.N.B. nog: Naar achteraf bekend wordt, is bij dezen aanval in Rotterdam het St. Franciscus-zieken- huis getroffen. De inrichting werd zwaar be schadigd. Het dak van het gebouw brandde volkomen af. Vier patiënten en drie verpleeg sters vonden den dood en verscheidene perso nen werden gewond. Eenige ziekenoppassers en een vrij groot aantal kinderen geraakten be dolven. Duitsch weermachtsbericht van Zondag: Onderzeeboot brengt drie gewapende koopvaardij schepen tot zinken. Duitsche luchtwapen bestookt Britsche steunpunten in Cyrenaïca. BERLIJN. 16 Februari. (DN.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Een onderzeeboot meldt het tot zinken brengen van drie gewapende vijandelijke koopvaardijsche pen van tezamen 19000 br.t. Een oorlogsschip in overzeesche wateren, waarvan reeds bekend ge maakt is dat het in den handelsoorlog bij elkaar 110.000 br.t. vijandelijke scheepsruimte tot zinken heeft gebracht, heeft opnieuw 10.000 ton scheeps ruimte vernietigd. Verkenningsvliegtuigen hebben gisteren bij aan vallen aan de monding van de Theems en de Hum- ber twee vijandelijke koopvaardijschepen door bomtreffers zwaar beschadigd. Lange-afstandsge- schut van het leger heeft op 14 en 15 Februari be langrijke militaire doelen in Zuid-Oost Engeland beschoten, z In Cyrenaïca hebben duikbommenwerpers van het Duitsche luchtwapen Britsche steunpunten met bommen van zwaar kaliber bestookt. Aanvallen van sterke formaties gevechtsvliegers waren in den nacht van 15 op 16 Februari op belangrijke militaire inrichtingen in Zuid-Oost en Midden-En- geland gericht, alsmede op schepen. Bomtreffers veroorzaakten op verscheidene vliegvelden groote branden en vernielden, schuilplaatsen en vliegtui gen. Er ontstond groote schade in de havenwerken aan de Theems en in het havengebied van een stad aan de Westkust. Twee koopvaardijschepen van tezamen 8.000 br.t. werden tot zinken ge bracht Een ander vijandelijk koopvaardijschip werd in brand geschoten. Een gevechtsvliegtuig plaatste bomtreffers op een lichten kruiser. Pogingen van den vijand om het bezette gebied binnen te vliegen werden reeds aan ce kust ver ijdeld. Hierbij verloor de vijand vijf vliegtuigen en wel twee jagers en drie gevechtsvliegtuigen in luchtgevechten. Op verscheidene plaatsen in West- Duïtschland liet de vijand in den afgeloopen nacht een gering aantal brisant- en brandbommen vallen die eenige slachtoffers onder de burgerbevolking maakten. Er ontstond geen militaire schade. Bij deze vluchten en bij nachtelijke aanvalspogïngen op de bezette gebieden schoten de nachtjagers vier machines en de luchtdoelartillerie een vijandelijk toestel neer. De gezamenlijke verliezen van den vijand op 15 Februari en in den nacht van 15 op 16 Februari bedroegen dientengevolge tien vlie- tuigen. Een eigen machine wordt vermist". VERDRAGEND GESCHUT IN ACTIE. BERLIJN, 16 Februari. (D.N.B.) Als aanvulling op het weermachtbericht van Zondag verneemt het D.N.B. nog dat in de beide afgeloopen dagen voor den oorlog belangrijke doelen in Zuid-Oost-Enge- land, vooral in het graafschap Kent opnieuw bloot gesteld waren aan het vuur van de Duitsche ver dragende batterijen. In den nacht van 15 op 1 Februari hebben sterke afdeelingen gevechtsvlie gers Zuid-Oost-Engeland, het bewapeningscentrum in de Midlands en de haveninstallaties in West-En geland aangevallen. Groote branden in de Dockin- stallaties in het Theemsgebied en in een West-En- gslsche haven bewezen de uitwerking van de neer geworpen bommen. Behalve de reeds gemelde sche pen, die tot zinken resp. in brand geworpen zijn. is een lichte Engelsche kruiser door een bom mid scheeps zwaar getroffen. Over de aanvallen van Duitsche gevechtsafdee- üngen in Noord-Afrika wordt bekend dat evenals in de vorige dagen en nachten weer steunpunten en onderkomens der Britsche troepen met zware bom men bestookt zijn. De vuurgloed der ontploffingen en de geweldige rookzuilen binnen in de vijande lijke installaties toonden aan, dat de Duitsche bom men prachtig het doel geraakt hebben. Volgens Engelsche berichten zoo wordt verder verklaard, beweert de Royal Airforce, dat zij haar tot dusver grootsten luchtaanval op ce Duitsche ha vens aan de Kanaalkust heeft ondernomen. De Engelsche berichtendienst spreekt in zijn berichten over „een vernietigende uitwerking van deze aan vallen". Van Duitsche zijde, zoo wordt verklaard, is van dezen ..tot dusver grootsten aanval op Duitsche kanaalhavens „nauwelijks iets gemerkt. De vijf neergeschoten vliegtuigen van de Royal Airforce vormen, zoo wordt nadrukkelijk verklaard, onge veer een vierde tot een vijfde van de totaal in actie geweest zijnde Britsche vliegtuigen, die vol gens den Engelschen berichtendienst den „tot dus ver grootsten aanval op Duitsche invasiehavens aan het kanaal" ondernomen zouden hebben. De eerste badgasten aan het Scheveningsche strand. Toch was het nog wat al te frisch voor een dergelijke escapade. (Foto Schimmelpenningh) Dc toestand van ex-koning Alfonso. Reden tot bezorgdheid. Het D.N.B. meldt uit Rome: De toestand van den tc Rome wonenden ex-koning Alfonso van Spanje, die eenige dagen geleden een aanval van hartzwakte kreeg, is in de avonduren van Zater dag plotseling slechter geworden en geeft aan leiding tot bezorgdheid. Nadat zijn artsen den be kenden specialist professor Frugoni bij het ziek bed geroepen hadden, werd het volgende bulletin uitgegeven: „Toestand onveranderd, met nu en dan zeer zwakke werking van 'het hart". In den loop van den avond bracht de Italiaan- sche kroonprins den ex-koning een bezoek. Het bulletin van Zondagochtend, zoo meldt Stefani, vermeldt dat de ex-koning een vrij kalmen nacht heeft gehad en dat zich geen nieuw ge zichtpunt heeft voorgedaan. De gemalin en vier zoons van den ex-koning bevinden zich bij hem. De Italiaansche koninklijke familie en het Vati- caan laten zich over het verloop der ziekte voort durend op de hoogte stellen. Wijziging in Mexicaansche olieconcessiepolitiek. United Press meldt: De Mexicaansche regeering heeft bij het Con gres een voorstel ingediend tot wijziging van artikel 27 van de Mexicaansche grondwet. Deze wijziging houdt in, dat ïndividueele personen het recht zullen krijgen olieconcessies te gebruiken. Tot dusver was dit alleen aan de regeering toegestaan. In de thans voorgestelde wijziging wordt bepaald, dat de regee ring aan particuliere ondernemingen waarin zij de meerderheid der aandeelen bezit concessies tot het exploiteeren van oliehoudende terreinen mag ver- leenen. Op grond van deze bepaling zal het dus aan buitenlanders mogelijk zijn aandeelen in Mexicaan sche oliemaatschappijen te h&zhten. United Press meldt uit Madrid dat in Spaansche havenstad Santander een brand is uigebroken, die door den nog steeds voortdurenden orkaan, door welken ook reeds, naar elders in dit blad is gemeld, een treinramp is veroorzaakt, zulk een omvang heeft aangenomen, dat een groot deel der stad met vernietiging wordt bedreigd Reeds staan 200 gebouwen in vlammen. Dc brandweren uit Bilbao, Victoria, Burgos en Valladolid zijn te hulp geroepen om het vuur te stuiten. Door den orkaan zijn reeds, behalve de 22 personen die bij het treinongeluk om het leven zijn gekomen150 personen gewond. Zooals de eerste uitgave van de Haar lem's Dagblad Textielkaart vele dui zendtallen huisvrouwen van nut was, kan deze nieuwe kaart haar groote diensten bewijzen. Zü leidt den weg in de nieuwe textiel- regeling. Dagelijks te verkrijgen aan onze kan toren Groote Houtstraat 93 en Soenda plein 37. Vier cent per stuk afgehaald. Handelsbesprekingen tusschen Japan en Ned.-Indië hervat. Vertrek van aantal Japanners uit Ned.-Indië. BATAVIA, 17 Febr. (Domei) De handelsbespre kingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië zul len vandaag hervat worden. De heer van Hoog straten, chef van de afdeeling industrieele zaken van het bureau voor handelsaangelegenheden en gedelegeerden van Nederlandsch-Indië voor de be sprekingen met de Japansche delegatie, heeft Za terdagochtend een bezoek gebracht aan Joetaka Is- jizawa, den Japanschen consul-generaal, en hem voorgesteld weer met de besprekingen te beginnen. De in Ned.-Indië wonende Japanners TOKIO, 17 Febr. (DNB) De in Nederlandsch-In dië wonende Japanners maken met het oog op da ontwikkeling van den algemeenen politieken toe stand toebereidselen zoo meldt het blad Tokio Asahi Sjimboen uit Batavia om hun gezinsleden huiswaarts te sturen. Op alle Japansche schepen, welke in het gebied van de Zuidzee varen, zijn tot eind April alle hutten besproken. De in Neder landsch-Indië wonende Japanners volgen met de grootste aandacht het verloop van de handelsbe sprekingen tusschen de Japansche en Nederlandsch Indische delegatie, daar de afloop van deze onder handelingen hun toekomst op verstrekkende wijze zal beïnvloeden. 144 dooden bij bombardement van Genua. ROME, 16 Februari. Volgens een offl- mieel communiqué^ zijn bij het recente bombar dement van Genua door Engelsche oorlogssche pen 144 menschen om het leven gekomen en 272 gekwetst. (D.N.B.) AMELAND ITT ISOLEMENT VERLOST. HOLLUM, 17 Februari. Nadat de postboot NesAmelandHolwerd vice-versa sinds 31 Janu ari j.l. niet had kunnen varen tengevolge van het ijs, heeft deze Vrijdag voor het eerst weer de heenreis naar Holwerd volbracht. Zaterdag is de boot terug gekeerd mét post van negen dagen. Men hoopt, dat hiermede weer een geregelde dienst zal zijn her steld. Ook de beurtvaartdienst HollumLeeuwar den heeft plan Maandag weer van Ameland te ver trekken. HEDEN: 10 PAGINA'S. piiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim P. Gasus: Winterslaper. pag. De jacht op distributie-overtreders. pag. 1 v. H.: Vis a vis. pag. Eigenaardigheden in Haarlem en omstreken. pag. 3 Flitsen. pag. J. B. Schuil: Het Masker speelt „Re becca". pag. 8 Cor Ruys' „Mallemolen" pag. 8 K. de Jong: Derde concert der Haar lemsche Bachvereeniging pag. 8 „Zigeunerliefde" door het gezelschap „Diogé" pag. 8 Openbare les der Haarlem sche VolksMuziekschool. pag. 8 G. J. Kalt: Kerkconcert in de Re- monstrantsche Kerk. pag. 8

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1