Uit Wilde Gewesten Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen DINSDAG '18 FEBRUARI 1941 HAA'REEM'S DAGBEAD VOOR DE KINDEREN Alle ontslagen beroepsofficieren moeten zich aanmelden. De weermachtbevelhebber in Nederland heeft de aanmeldingsplicht voor de ontslagen beroeps officieren der voormalige Nederlandsche land en zeemacht gelast. Alle beroepsofficieren der voormalige Nederlandsche land- en zeemacht die sinds 15-5-'40 den actieven dienst hebben veria ten, zijn verplicht zich aan te melden. Vrijgesteld van deze aanmelding zijn alleen die beroepsoffi cieren, die in actieven dienst van het hoofdrege- lingsbureau en het regelingsbureau departement van defensie staan. Voor de aanmelding moet de aanmeldingsplich tige persoonlijk op het bureau van den staf officier der Ordnungspolizei bij den gevolmach tigde van den Rijkscommissaris voor de provin cies in die provincie verschijnen, waar de aanmel- dingspliehtige zijn woonplaats heeft. Bij de aan melding is een vragenlijst in duplo in te vullen. De aanmelding moet als volgt geschieden: De aanmeldingsplichtigen der provincie Noord- Holland op 24 en 25 2 mi fn Haarlem, Kenau park 19, als volgt: beginletters van den familie naam A—E: 24 2 9—12 uur; F—K: 24/2 15—18 uur; L—R: 25'2 9—12 uur: S—Z: 25/2 15—18 uur. Ieder aanmeldingsplichtige heeft zich over zijn persoon te Iegitimeeren door het toonen van het legitimatiebewijs en zijn acte van aanstelling. Bovendien moet hij 2 pas kort geleden in burger- ikleeding gemaakte pasfoto's medebrengen. Indien een aanmeldingsplichtige op den voor geschreven dag van aanmelding niet verschijnt, of de vragenlijst onvolledig of onjunst invult, dan worden de strafbepalingen van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied nr. 20 van 7/2/'41 van kracht, welke openbaar zijn gemaakt in het Verordenin genblad stuk 5 van 10 Februari 1941. (A.N.P.) FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam). Surseance van betaling: N.V. Textielgroothandel v.h. H. H. Cromme en Co. in liquidatie, gevestigd en kantoorhoudende te Zwolle. D.d. 5 Februari 1941 is bepaald: Schuldvorderingen, ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten uiterlijk 5 Maart 1941 bij den bewindvoerder, Mr. J. G. Nijsingh, Koestraat 10 te Zwolle worden ingediend. Verhoor: in raad kamer der Arrondissements-Rechtbank te Zwolle op Woensdag, 26 Maart 1941 des v.m. om 10.30 uur. Uitgesproken: 13 Februari: Petrus Johannes Messink, beroeps keuze-adviseur, Arnhem, Renssenstraat 4. R. C. Jhr. Mr. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer. Cur. Mr. Eling Visser, Arnhem. Eusebiusbinnensingel 1 b. 13 Februari. A. Lepelaar, sigarenwinkelier, Den Haag, Isingstraat no. 157. R. C. Mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder. Cur. Mr. M. J. Broekhuijsen, Den Haag. 13 Fe'or. De N.V. Residentie Bazar, te Den Haag, Voorthuizenstraat 194. R.C. Mr. L. Vliegenthart. Cur.. Mr. R. C. Broekhuijsen, Den Haag. 13 Februari. J. E. Raaijmakers, ongehuwd, te Den Haag, Bankastraat no. 34. R.C. Mr. A. Ikman van Burck. Cur. Mr. L. J. Th. Bakker, Den Haag. 13 Februari. Jan Beenen, chauffeur, Oudeschoot. R.C. Mr. Baron van Harinxma thoe Slooten. Cur. Mr. F. H. van den Brink te Wolvega. 13 Februari. P. Schillings, wonende te Nieuwen- hagen aan den Herenweg no. 16. R.C. Mr. B. Ruland. Cur. Mr. F. van der Kroo, Heerlen. In de week van 10 t.m. 15 Februari 1941 werden in Nederland 12 faillissementen uitgesproken. Vernietigd door het Hof te Den Bosch: 6 Febr. Fr. van Herk, Zeelst, gemeente Veldhoven. Geëindigd door homologatie van het accoord: 8 Febr. Abe Hamersma, timmreman, Huizen Groot 70 pet. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 21 Jan. M. J. G. P. v. d. Lindengeb. Rasch, kantoorboekhan delaarster Apeldoorn. Geëindigd door het verbin dend worden der slotuitdeelingslijst. Uitkeering 8.4869 pet. 5 Febr. N.V. de Boer's Tapijt en Vloerzeilhandel, Rotterdam. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 0.26336 pet. 6 Febr. H. G. Walraven, wonende te Heer. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 7 Febr. Th. van Gestel, coiffeur, Eindhoven. Idem. Uitk. 16.75 N.V. Automobiel New-Road Service, Den Haag. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. „VOLKSHUISVESTING". Zaterdag 22 Februari 1941 zal het 25 jaar ge leden zijn dat de Coöp. Woningbouw Ver. „Volks huisvesting" te Haarlem, werd opgericht. Na vele moeilijkheden te hebben overwonnen, werd met de medewerking van de autoriteiten van het toenmalige Schoten, een bouwvoorschot ver kregen voor het bouwen van 68 arbeiderswoningen aan de Kastanjestraat en omliggende straten. In 1920 kon tot den bouw worden overgegaan. Na eenige jaren kreeg men van de Gem. Schoten nog 50 en daarna 29 woningen in exploitatie, resp. aan het Meidoornplein en Elzenplein, terwijl in 1930 wederom 61 woningen, thans aan de Wilgen straat, werden gebouwd. Thans exploiteert de vereeniging 208 woningen. Voorts vernemen wij dat het bestuur de Jaarver gadering heeft vastgesteld op Vrijdag 21 Februari, waar tevens het 25-jarig bestaan in intiemen kring zal worden herdacht. Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEOD RAINE. (Nadruk verboden.) 8) Dat brengt ons alweer iets verder, want het wijst erop dat hij probeerde goede vrienden met haar te worden en zij daar niet van gediend was, Daardoor was hij dus genoodzaakt, het ket tinkje weg te nemen, terwijl zij sliep, inplaats van als hij met haar speelde. Maar hij kan niets van dat geheim hebben geweten; we hebben hem nooit iets over de tee- kening meegedeeld. Ik veronderstel dat u er met uw vriend meermalen thuis en op allerlei andere plaatsen over hebt gesproken. Dat wel, want het trok ons aan, plannen er over te maken. Wel, het is zoo duidelijk als iets dat uw kok een en ander afgeluisterd heeft. Maar ge vergeet het voornaamste punt, na melijk dat Dave in dienzelfden nacht is verdwe nen. mét mijn kleine meisje Bucky hield met moeite een scherpe vraag in en zei toen snel: Hoe weet ge zoo precies, dat hij met haar is verdwenen? Waarom niet daarna? Dat Is op het oogenblik mijn theorie. Dat lijkt me een verkeerde veronderstelling. Waarom zou hij daarna zijn gegaan? En wat voor verschil zou dat per slot maken? Het grootste verschil dat ge maar denken kunt. Als hij na den kok vertrokken is, zoudt ge hem vijftien jaar lang een groot onrecht heb ben aangedaan. Mackenzie, leunde ver voorover, in groote op gewondenheid. Bewijs me dat. jonge man en ik zal u m(jn heele leven dankbaar zijn. Het is nog meer voor mijn vrouw dan voor mezelf, dat ik het kind zoo vurig terugwensch. Maar wat mijn vriend be (A.N.P.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gemeenschappelijke moeder- en kinderuitzending. Door N. V. V. en N. S. V. De begrafenis van den W. A.-ma Koot. AMSTERDAM, 17 Februari. Vanmorgen is te sterdam het stoffelijk overschot van den wat meester der W.A., H. E. Koot, die de vorige \v ten gevolge van zware mishandeling is overlet ter aarde besteld. Gistermorgen is zonder eenig remonieel. het stoffelijk overschot van het Binn gasthuis naar het vendelhuis Singel 400, ovei bracht, waar van elf tot vijf uur gisteren een groot aantal leden der N. S. B. gedefileerd heb langs de baar en waar den ganschen dag tal kransen werden gebracht. Tegen half tien was het op den Singel in de i geving van het vendelhuis reeds zeer druk. E derden hadden zich opgesteld aan de overzijde de gracht om getuige te zijn van den laatsten g van Koot. Tegenover het vendelhuis hadden zich de he ban Amsterdam en de heerban den Haag van W. A. opgesteld onder commando van heerban der Hofman. Het was tegen half elf toen de 1 door twaalf W. A.-mannen van Koots vendel, naaste kameraden, werd uitgedragen. De tromn roffelden, de met rouwcrépe omfloerste vaam neigden en onder doodsche en indrukwekke stilte van het publiek, waarvan velen den N. S. groet brachten, zette kort daarop de stoet zich beweging. De lijkwagen werd gevolgd door eenige ho functionarissen der N. S. B., op de rijtuigen, was de familie had plaats genomen, volgde de heerl Amsterdam, gevolgd door een zeer groote afdeel van den jeugdstorm, waar ook de heerban i Haag der W.A. aansloot, gevolgd door honden N. S. B.'ers. Zoo trok de stoet, onder somber tromgerof door de straten van de hoofdstad naar de begra plaats Zorgvlied. Ook langs de straten hadden z duizenden opgesteld om getuige te zijn van i laatsten gang van dezen W. A.-man. (Bovenstaande is reeds in een deel van onze voi oplaag opgenomen.) Het was half een, toen de indrukwekkende si de begraafplaats Zorgvlied te' Amsterdam nader Duizenden hadden zich langs den weg en in de o geving van den doodenakker opgesteld. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezng de gemeen leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert en z adjudant mr. dr. G. H. J. Kessler. De eerste spreker was de heer Zondervan, al( meen commandant der W.A. „Wederom zeide heeft de W.A. een zijner beste mannen gr waarts gedragen. Een tweede bloedoffer is gebrat Er is in de wereld nooit iets goeds tot stand j bracht zonder dat er bloed vloeide. Gij, kamera Koot, zijt een goed W.A.-man geweest en gij zijt niet voor teruggeschrokken om het hoogste of voor uw ideaal, uw volk en uw land, te breng Uw leven hebt gij gegeven". Woorden van troost sprak spr. tot de vrouw de acht kinderen van Koot. „Wij zullen zoo z de hij u opnemen in het groote W.A.-gezin voor u zorgen. Wij zullen het niet meer dulden, dat een der c zen door een Jood wordt gedood. Wij zullen c de scherpste vergeldingsmaatregelen nemen. zfju bereid ieder de vriendschapshand te reik maar niet aan den Jood. In naam van de gehe W.A. neem ik afscheid van u, kameraad Koot. R zacht. Met vliegende vaandels en slaande trom z: len wij van den doodenakker terugkeeren en strijd hervatten". Vervolgens trad naar voren kreklei ter Pausti; vertegenwoordiger van Oberdienstleiter Schmid „Beste kameraad Koot, zeide hij, „jij had v< vrouw en kinderen te zorgen en als nationaal-soc list stond je op je post. Diegenen die jou op bec achtlge en ons volkomen vreemde wijze van 1 leven beroofden, zijn ook onze tegenstanders. D' tig mannen vielen je aan. Dertig tegen één en trapten je dood. Deze schanddaad werd door Joden bedreven. Toen de Joden onze kamerad Gustloff en Von Rath vermoordden, ging een stoi van verontwaardiging door geheel D'uitschland. Joden, dat zal ieder duidelijk zijn, zijn de verb terde tegenstanders van alle nationaal-socialisti Aan jouw graf, kameraad, roepen wij de Nede landsche nationaal-socialisten toe: gij zijt onze k meraden en gij zult dit blijven. Heil Hitier". Hierna spraken nog de heer Hofman, heerbanle der Amsterdam en vendelcommandant F. Raad heer. Het orgel speelde daarna uit Valerius' gedend clanc „Wilt heden nu treden". W.A.-mannen droegen hun vriend en kamera: uit en de indrukwekkende plechtigheid werd b sloten met een laatste appèl aan het graf, waa langs duizenden defileerden. Maar ook de dikke hengelaar Staat door de kou bevangen daar. Men hoort hem hevig klappertanden. Hij wrijft zijn paarsig-roode handen: Hij blijft niet langer op de been En valt dan neer naast Prikkebeen. De zeelui zien 't mirakel aan. Zijn met hun beider lot begaan. Wel lachen zij om 't vreemd gebeuren, Zij schat'ren: „Laat ons niet lang zeuren, Zet overeind die malle twee, Dan nemen wij hen strakjes mee". Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smed straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 ui Etui m. i., de Jong, Coornherlstraat 9. Han schoenen. Brossens, Gen. Cronjéstraat 148. Han .warmer, Duinkerken, Hooimarkt 10. Handschoenc 3rins, Haarlemmerliedestraat 22 zw. Pantoffe Braak, Viersterrenstraat 2. Ring, Spijker, Raa huisstraat 7. Ring, Luttik, v. Nieveldtstraat 14. Vt lotlood, Stuurman, Judith Leysterstraat 2. Zweef Wassenaar, Jansweg 17. treft: als ge me een mooie, ongeschonden her innering aan hem kunt teruggeven, hebt ge iets bizonders voor me gedaan, O'Connor. Het is nog maar een theorie, maar ik meen een goede. U hebt me immers verteld, dat u en Hendersïon den volgenden morgen voor twee dagen op jacht zouden gaan, heel vroeg? Ja, ons plan was om ongeveer vier uur te vertrekken. Wel, laten we dan nog eens een andere veronderstelling maken. Voor het aanbreken van den dag komt Dave op uw plaats en ziet juist een paard in de duisternis weggaloppee- ren. Wellicht hoort hij zelfs het kind huilen. In elk geval: in plaats van verder de plaats op te rijden, besluit hij het paard te volgen. Mis schien was hij zich toen nog niet eens bewust, dat er iets niet in den haak was, maar als hij merkt, hoe geweldig het paard wordt aange spoord, krijgt hij argwaan. Hij begint een wilde jacht en mogelijk 'verliest hij het paard in de duisternis uit het oog. Maar als het lichter begint te worden, vindt hij het spoor terug, dat naar het Zuiden voert, naar Mexico. Hij blijft ingespannen achtervolgen en de man vóór hem merkt hem op en wordt natuurlijk bang, omdat hij geen kans ziet, hem van zich af te schudden. En vermoedelijk denkt hij, dat gij hem op het spoor zijt. In elk geval, terwijl het kind slaapt, wacht hij in een hinderlaag en als Henderson langs komt, schiet hij hem neer. Dan trekt hij dieper Chihuahua in en tracht zichzelf on vindbaar te maken, door zijn naam te verande ren. Denkt, ge dat hij Dave vermoord heeft? De farmer stond op en begon in het vertrek heen en weer te loopen. Ik houdt dat inderdaad voor mogelijk. Mackenzie's gezicht was heel bleek geworden, maar er was een nieuw en hoopvol licht in zijn oogen. Ik geloof dat ge gelijk hebt en God weet dat ik het hóóp ook. Het is misschien ellen dig om dat van een vriend te zeggen, maar als ik kiezen moet tusschen die twee dingen: als hij gedood is midden in Chihuahua, terwijl hij trachtte mij baby te redden en dat hij in le ven zou zijn als een gemeene verrader en lafaard dan hoop ik met mijn heele hart, dat hij dood mag zijn. Allereerst moeten we opsporen of uw doch tertje nog in leven is, concludeerde Bucky. Ten tweede moeten we Dave Henderson opsporen of anders zijn graf. Ten derde moeten we den schurk vinden, die voor dit alles aansprakelijk is. Ten vierde moeten we de kwestie van die teekening oplossen en ten laatste moeten we na gaan in hoeverre de geschiedenis, welke ge mij hebt verteld, verband houdt met het aanhouden van de Limited. Want het blijkt wel duidelijk, dat deze twee zaken met elkaar te maken heb ben. En ik denk dat het eerste wat ons te doen staat is: beginnen bij het overvallen van de Limited. Als we dat doen, hebben we kans den sleutel te vinden tot het geheim van het ver dwijnen van uw kind. Ik vermoed dat ge terstond een begin met de zaak maakt? Ik moet alleen eerst dien jongen naar mijn boerderij brengen. Ik wil niet, dat hij een slaaf van dien messengeweldenaar wordt. Er is niets tegen, dat ik den fongen mee zou nemen naar mijn farm Rocking Chair, vindt u niet? Mijn vrouw en ik zullen goed voor hem zorgen tot u terug komt. Dat zou wel de beste oplossing zijn, als het u niet te lastig is. We kunnen hem beter ergens stil en goed verborgen houden, tot die schurk van een Hardman verdwenen is uit de streek. Ja, hoewel ik geloof, dat hij brutaal ge noeg zal zijn naar Rocking Chair te komen, maar ik zal mijn menschen zeggen dat ze, als hij zich in den omtrek vertoont, hem net zoo zijn bekomst mogen geven als u zooeven hebt ge daan. Zooiets zou hem ongetwijfeld veel goed doen lachte Buckey en bande daarmee de messen- kampioen uit zijn gedachten. Hoofdstuk V. BUCKEY IN ACTIE. Bucky begon allereerst alle telegraaflijnen af te tappen, waartoe zijn positie hem het recht gaf. Het waxen de lijnen die over Zuid-Arizona,1 Sonora en Chihuahua naar al die plaatsen lie pen, waar misdadigers met geld heen trekken en zich verzamelen. Want Bucky's ervaring had hem geleerd dat de menschen, die hij zocht, zoo dra ze geld hadden uit hun eenzame schuilhoe ken kwamen en getrokken werden naar de roulette en speeltafels. De foto die Webb Mackenzie hem van den kok Anderson zond, bereikte hem in Tucson, drie dagen na hun onderhoud, op hetzelfde oogen blik dat Collins bij hem kwam om verslag uit te brengen van de vorderingen, die hij gemaakt had. O'Connor vertelde hem van het voorgevallene te Aravaipa en schoof hem over de tafel de foto toe. Als we den kerel, dje voor deze foto heeft geposeerd, konden ontdekken zou dat van enor me beteekenis zijn. Kun je hem niet thuis brengen, Val? De sheriff schudde zijn hoofd. Hij behoort niet in de mij bekende rij van schurken. De speurder bekeek opnieuw aandachtig de foto. Een vage herinnering aan een gelijkenis met iemand, dien hij wel eens moest hebben ontmoet, kwam in hem op. En die onbestemde herkenning werd al duidelijker. Het was een foto vanden kermisman, die zich Hardman noemde. De snorren, en het lange haar ont braken hier. Maar zonder twijfel waren het de zelfde slimme gemeene oogen. Toch verbaasde het Buckey niet, dat Mackenzie hem gezien had en niet had herkend als zijn ouden kok. De man was volkomen veranderd, maar de foto grafie kon niet liegen en zekere trekken verdoe zelen. Daarna ging Bucky telefoneeren. wel een half uur achtereen. Maar in den loop van den volgen den middag kwam zijn belooning. in den vorm van een Western Union-telegram. De inhoud luidde: „De Easternman zegt, dat ge niet moet verlangen wat hier niet te koop is." De luitenant ontcijferde de code en er stond: „De man. dien ge zoekt, is hier. Het bericht was afgegeven in Epitaph en de speurder en sheriff namen terstond den trein naar die plaats. Op het perron keek Buckey spiedend rond naar den man, die hem het telegram had gezon den. Maar diens afwezigheid werd weldra ve klaard door een briefje dat in het hotel op he wachtte: ,De oude man heeft mij met e< spoedboodschap weggezonden en ik weet ni< wanneer ik terug kan zijn. Stel u voor hedei avond naar de opera te gaan om den tijd dooden". De laatste zinsnede trok Buck's aandach want Jim Malloy zou die niet zonder reden h< ben geschreven. En daarom nam de luitenai twee plaatsen voor de avondvoorstelling, acht in de zaal. Uit het stedelijke krantje vernam h dat de hoofdpersoon die zou optreden, een ii woner van' Epitaph was. Mr. Jay Hardman Signor Raffaello Cavellado, zooals hij overi bekend was bij de duizenden, die hij met kunsten had vermaakt. En dien avond had Raffaello Cavellado wet enorm succes, deed gewichtig en hield de tof schouwers in ademlooze spanning. Bucky -sloeg hem al dien tijd gade, verschole achter het groote lichaam van den sheriff. Na afloop gingen O'Connor en de sheriff naa hun hotel terug, waar ook Hardman logeeerd en ze zonden hem een briefje dat een van zij bewonderaars, die zeer van zijn prestaties hai genoten, er prijs op zou stellen een glas wijl met hem te drinken en hem daarvoor in kame zeven noodde. Signor Cavellado voelde zich zeer gevleid ei volgde zijn briefje, waarin hij de uitnoodigin! aannam, reeds vijf minuten later. Buckey bleef rustig in de kamer, terwijl de ar tist binnenkwam en toen hij zich met den she< riff onderhield, sloot hij zacht de deur met dei sleutel, welken hij in den zak stak. De sheriff was niet al te vriendelijk tegen Hard man en deed of hij diens uitgestoken hand nie zag. Zeer vereerd u te zien, meneer, maar g< vergist u als ge denkt dat ik uw gastheer ben Dat is deze heer, die achter u staat. De man keerde zich om en. zag Buckey, die mei zijn rug tegen de deur stond en minzaam lachte. Ja meneer, ik ben vanavond uw gastheer es sheriff Collins is ook mijn gast. Ik ben heel blij kennis met u te maken, meneer Raffaello Cavel lado, verzekerde Bucky hem op zijn zachte vriendelijke manier. (Wordt vervolgd.) Het A.N.P. schrijft van bevoegde zijde: Bij de afdeeling „Volkswohlfahrt" van de N.S. D.A.P. en bij het N.V-V. treft men thans voorberei dingen voor de uitzending van moeders en kinderen naar ontspanningsoorden in Duitschland. Reeds be gin April van dit jaar zullen Ner'erlandsche et» Duitsche moeders en kinderen uit Nederland naar de prachtig gelegen ontspanningsoorden der N.S.V. in de gouwen Westfalen-Noord en Weser-Ems ver trekken. In totaal zullen in den loop van den zomer van dit jaar niet mineer dan 600 Nederlandsche en 200 Duitsche kinderen en voorts 300 Nederland sche en 90 Duitsche moeders zich telkens in perio den van vier tot zes weken in Duitsche tehuizen ontspannen, om vervolgens met frissche kracht en opnieuw gesterkt bij hun families terug te keeren. Het N.V.V. heeft op zïoh genomen de Nederland sche moeders en kinderen, die voor deze uitzending in aanmerking komen, aan te wijzen. De Duitsche mceders en kinderen zullen door de nationaal-so- cialistisohe „Volkswohlfahrtdïenst" der N.S.D.A.P. in Nederland aangewezen worden. Beide organisa ties zullen elkaar bij deze keuze behulpzaam zijn. om bij voorbaat een goede verstandhouding in de ontspanningsoorden te verzekeren. Al deze uitzen dingen zullen voor de betrokkenen geheel zonder kosten zijn. Beide organisaties bewijzen daarmee, dat hun socialisme er een van de daad is. Om juis de uitzending van kinderrijke moeders mogelijk te maken, zullen de organisaties 'er voor zorgen, dat gedurende de afwezigheid van de moe ders familieleden of buren de huiselijke plichten op zich nemen, of dat uit de kas der organisatie betaalde hulpkrachten het werk der moeders over nemen. Bovendien heeft de N.S.V. zich nog bereid verklaard, zeer kleine kinderen, die nog veel moe derhulp van noode hebben, in eigen tehuizen op Nederlandsch gebied op te nemen, zoodra werkelijk elke moeder zonder zorg haar reis ter ontspanning naar Duitsohland aanvaarden kan. Deze maatregel is weer een klein voorbeeld van de groote werk zaamheid, die een nationaal-socialistische organi satie op het gebied van de volkswelvaart en volles- gezondheid aan den dag legt. Kampmuts voor de Padvinders. „Woest Paraat", het officieel orgaan van „De Neder landsche Padvinders", bevat een mededeeling, dat de pad- vlndershoeden uitverkocht raken. De afdeeling verkoop van de Padvindersvereeniging is er nimmer in geslaagd, de padvindershoeden ergens anders dan uit Engeland te betrekken. Voor de overige uniform- en uitrustingsstuk ken zijn reeds jaren lang Nederlandsche fabrikanten de leveranciers voor het benoodigde van „De Nederlandsche Padvinders". Nu de padvindershoeden dus niet meer kun nen worden ingekocht, besloot het Nationaal Hoofd kwartier dezelfde gedragslijn te volgen als in de moblli- saliejaren 19141918 en de kampmuts wederom voor den dag te halen. Reeds zijn hier en daar padvinders met deze kampmutsen te zien en het laat zich aanzien, dat gelei delijk de padvindershoed door deze muts zal moeten worden vervangen. De dag der politie. De viering te Amsterdam. Zondagmiddag heeft een bataljon der groene politie een groot aantal kinderen uit minder goed gesitueerde Amsterdamsche gezinnen een warmen maaltijd verstrekt. Volgens opgaaf zou den 1300 kinderen komen, doch evenals de vo rige keer zijn het er veel meer geweest. Het juiste aantal is moeilijk op te geven, doch zon der twijfel ligt het dichter bij de 2000 dan bij de 1300. De keuken had er evenwel op gerekend, er was voldoende voor allen. De kinderen werden met de bekende auto's van de groene politie van een aantal verzamel punten in de stal naar het Koloniaal Instituut en de nabijgelegen H38. aan de Mauritskade gebracht. Toen allen gezeten waren werd in groote schalen het eten opgedragen, rijst met kip, ge kookt als stamppot. Het eten smaakte uitmun tend, hiervan hebben we ons zelf kunnen over tuigen en ook de kleine Amsterdammertjes de den het alle eer aan. Velen speelden het klaar. drie of vier borden vol naar binnen te werken, tot groot plezier van de ijverig ronddienende politiemannen. Na de rijst met kip, kregen de kinderen nog een kop chocolade en tenslotte werden zij met auto's teruggebracht naar de verzamelpunten, vanwaar zij gehaald waren. Plechtigheid op de nieuwe Ooster begraafplaats. Voor deze spijziging van de Amsterdamsche kinderen had het bataljon de gevallenen van het geheele corps der groene politie herdacht bij het graf van een gevallen kameraad op de Nieuwe Oosterbegraafplaats. Op het kerkhof was ook aanwezig een deputatie van de N.S.N.A.P. leider dr. E. H. van Rappard. „FRASQUITA". Mevrouw Charlotte Kohier zal op Zaterdagavond 22 Februari in den Stadsschouwburg te Haarlem een herhaling geven van de 50ste voorstelling van „Frasquita". De voedingsraad heeft een voorlichtingsbureau ingesteld, waarvoor mcj. H. Dommerholt, de dieethiste, aan de hand van wetenschappelijke ervaringen recepten samenstelt voor de huisvrouwen, centrale keukens, tehuizen enz. (Foto Schimmelpenningh)

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6