KORT NIEUWS Voor lange avonden. DINSDAG 18 FEBRUARI 1941 HAAR E EM'S DAGECAD Italiaansch weermachtsbericht net liet Heftige Engelsche aanvallen bij Dzjaraboeb. In den sector-Keren bedrijvigheid \der artillerie. Na ERGENS IN ITALIë. (Stefani): Het 255ste com- an,nnmiqué van het Italiaansche hoofdkwartier *e" luidt: en ^Aan het Grieksche front duurden de gevechten Zondag voort, in het bijzonder in den sector van het 11de leger. Onze luchtmachtafdeelingen heb rat-ben bases, verbindingswegen en verdedigingswer ken van den vijand krachtig gebombardeerd en con- decentraties van troepen en voertuigen in scheervlucht bestookt met lichte bommen en machinegeweer ooi vuur. Een vijandelijk vliegtuig is neergeschoten. In den nacht van 15 op 16 Februari hebben onze .jommenwerpers met duidelijk succes treffers ge- de plaats op het vliegveld Mikabba op Malta. Jacht vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps hebben boven het eiland drie Hurricanes neergescho- ool ten. te Te Dzjaraboeb heft de vijand op 12 en 14 fe bruari met buitengewone heftigheid zijn aanvallen hervat, waarbij hij op groote schaal gebruik maakt van gemechaniseerde strijdmiddelen. Zijn aanvallen braken tegen den tegenstand van onze dappere troepen. Afdeelingen van het Duitsche vliegercorps hebben vijandeijke luchtbases, verbindingswegen ;n Engelsche afdeelingen van gemechaniseerde .strijdmiddelen hevig gebombardeerd. Een der Duit sche bommenwerpers is niet teruggekeerd. In de Aegeïsche Zee is een vijandelijke lucht basis op het eiland Kreta bestookt met bommen van zwaar en licht kaliber. In den sector-Keren in Oost-Afrika bedrijvig heid der artillerie aan weerskanten. In den sector- Kenya is op een sterke colonne vrachtwagens die getracht had onze stellingen te naderen onmiddel lijk een tegenaanval ondernomen. De vijand moest zich met aanzienlijke -verliezen aan menschen en materiaal terugtrekken. Onze luchtmachtafdeelingen blijven de operaties op den beganen grond voortdurend steunen. Bij den aanval dien de vijand in den nacht van 15 op 16 Februari op Brindisi heeft ondernomen is, behalve de twee vliegtuigen waarvan in het 254ste weermachtbericht melding is gemaakt nog een de nu derde vijandelijk vliegtuig neergeschoten". de Dp broodvoorziening van België. Duitsche levering van 80.000 ton broodgraan toegezegd. Naar aanleiding van de besprekingen der Bel- kische economische afvaardiging te Berlijn op 15 ct- jJanuari heeft de heer Backe, staatssecretaris bij het rijksministerie voor voedselvoorziening, de hulp van het Duitsche rijk toegezegd inzake de broodvoorziening in België. Deze belofte ging ge paard met de voorwaarde dat de Belgische boer door de grootst mogelijke levering van graan zijn itreven naar medewerking zou laten blijken en lat alle maatregelen ter bestrijding van den smok kelhandel zouden getroffen worden. Intusschen heeft ministerial-direktor Mo- Titz van het rijksministerie voor voedselvoorzie ning de gelegenheid te baat genomen om zich, in verstandhouding met den militairen bevelhebber ier plaatse te overtuigen van de resultaten der in- evering van broodgraan in België. Tevens heeft üj gedurende zijn besprekingen met den secre- a'ris-generaal bij het ministerie van landbouw, den 'heer de Winter, vooreerst een Duitsche leve ling van 80.000 ton broodgraan toegezegd, aldus ;astbaren vorm gevend aan de te Berlijn in uit- sicht gestelde hulpactie. Deze levering, waarvoor •eeds aanstaande week te Berlijn definitieve chikkingen zullen worden getroffen, beteekent len buitengewone ontlasting voor de bevoorrading van broodgraan in België. Zooals het rijk aan deze levering de conditie heeft verbonden van een overeenkomstige inleve ring van het in België nog aanwezige broodgraan, zoo zullen ook in de toekomst de eigen Belgische prestaties de voorwaarde vormen voor verdere everingen van broodgraan uit Duitschland. Meer nog dan voorheen rust aldus de verant woordelijkheid voor de voeding der Belgische be volking op den Belgischen boer en de Belgische overheden. De bereidwilligheid van den boer bij de inlevering en zijn wil om het laatste beschik bare broodgraan ter beschikking te stellen van het land. evenals in het algemeen de strijd tegen den misdadigen sluikhandel, zullen den omvang der levering bepalen, welke Duitschland ook in de toekomst aan de Belgische bevolking wil doen. te Daarom dient de boer met een uiterste krachts inspanning zijn laatste reserves aan broodgraan n te leveren, teneinde den Belgischen stedeling en arbeider het dagelij ksche brood te bezorgen. (Belgapress). Wonderbare isclivangst. School haringen op Xoord-Fransche kust vastgeloopen. Aan de Ylaamsche kust en de kust van Noord- Frankrijk is dezer dagen een school haringen aan gespoeld. Het hooge tij had de vangst aangevoerd en toen het water zich terugtrok is een deel van de school blijven steken .Zoo heeft de kustbevolking zich aan een ware wonderbare vïschvangst kun nen overgeven. De burgers en Duitsche soldaten die langs de kust liggen hebben daar ook gulhartig gebruik van gemaakt om een rijken oogst aan visch op te doen, welke een welkome afwisseling zal uit maken op de dagelijksche spijskaart. Spoedig ook kwamen echte visschers ter plaatse met hun netten. Op sommmige plaatsen was de school zoo compact dat men de haringen met heele karrevrachten kon wegvoeren. Zulks was onder meer het geval te Boulogne. Weldra liep de mare van dit ongewoon gebeuren rond en de koopers kwamen van heinde en verre, tot van Brussel toe, naar de kust gesneld. Natuur lijk bleven ook hier weer de woekeraars niet achter wege en zoo gebeurde het dat de haringen die in den namiddag nog werden verkocht tegen ander- halven frank per stuk, den zelfden avond reeds tegen 3 of 4 frank werden aangeboden. (A.N.P.) De oorlog ter zee. Ten westen van Ierland is Maandag een trawler van 600 ton door een gevechtsvliegtuig tot zinken gebracht. (D.N.B.) VERTREK VAN BRITTEN UIT THAILAND. Naar de Londensche nieuwsdienst meldt, heeft het Britsche gezantschap in Bangkok gelast, dat de Britsche vrouwen en kinderen zich voor vertrek uit Thailand gereed zullen houden. (D.N.B.) SCHIP VOOR DE SCHOTSCHE KUST GETROFFEN. BERLIJN. 17 Febr. (D.N.B.) Op grond van rechtstreeksche berichten van een vliegtuig is be kend geworden, dat voor de Oostkust van Schotland een schip van 6000 b.r.t. door de bommmen van een Duitsch gevechtsvliegtuig is getroffen. Naar de inmidddels teruggekeere vliegers rapporteeren werd het vaartuig door een bom midscheeps getrof fen en brak uit elkaar. Binnen dertig seconden waren de wrakstukken gezonken. De gevechtsgroep van het aanvallende vliegtuig heeft met dit schip, in het optreden tegen Groot-Brittannië, tezamen 150.000 b.r.t. vijandelijke scheepsruimte tot zinken gebraoht. VOORBEREIDINGEN VOOR EEN. NIEUWE VLUCHT. De motoren en apparaten van een Duitsch gevechtsvliegtuig worden nauwkeurig gecontroleerd, voordat het sein tot den start gegeven wordt. (Foto Weltbild) De Britsche politiek op den Balkan. De „Giornale d'Italia" aan het woord. Stefani meldt: Het „Giornale d'Italia" schrijft over teleur stellingen en mislukkingen van de Engelsche politiek ten aanzien van den Balkan, met uit zondering van het geval van Griekenland. „Roemenië" schrijft het blad, „is voortaan aan lederen Britschen invloed onttrokken. Bulgarije heeft duidelijk den wensch te kennen gegeven, een onafhankelijke politiek te volgen, gericht op de verdediging van de nationale belangen die het natuurlijk nader brengen tot de politiek van de as. Joego-Slavië, dat een verstandige en voorzichtige politiek voert, heeft met de re cente reis naar Duitschland en de ontmoeting met den Führer van zijn minister-president en minister van buitenlandsche zaken bevestigd dat zijn politieke koers niet ingegeven wordt door de Britsche plannen en belangen. Dit al les beteekent dat de geweldige propaganda, die Churchill in de Middellandsche Zee op touw heeft gezet tegen de Italiaansche posities en die gegrond is op gedeeltelijke successen, geen suc- heeft gehad op den Balkan, waar ieder ge constateerd heeft dat Italië goed stand houdt en in toenemende mate aanzienlijke strijdkrach ten van den vijand bindt. De mislukkingen van de Britsche politiek op den Balkan houden bo vendien verband met de ware belangen van de Balkanstaten die deze landen er toe brengen zich te verstaan met de asmogendheden en met Rusland, die hun onmiddellijke naburen zijn en met wie zij een hoogstbelangrijk ruilverkeer on derhouden. De Balkanlanden hebben begre pen dat Engeland op den Balkan mannen en gebieden zoekt voor zijn imperiale bedoelingen, terwijl de asmogendheden er medewerkers zoe ken voor den herbouw van Europa. DARLAN TE PARIJS VERWACHT. Admiraal Darlan wordt Dinsdag te Parijs -/er- Wacht. 4D.N.B.) Regeeriiig-Pétaiii bindt den strijd aan tegen het alcoholgebruik. Om het sterftecijfer en het percentage zelfmoor den, misdaden en geestesstoornissen te verminde- ■en welke een gevolg zijn van den alcohol, is de regeering Pétain thans een systematische campagne tegen het gebruik van alcohol begonnen. Als begin van dezen veldtocht werd dezer dagen een officieel overzicht van de door den alcohol aangerichte scha de en de verspreiding welke de alcohol in Frankrijk sedert den wereldoorlog bereikt heeft, gepubliceerd. Dit overzicht komt tot het resultaat, dat mis daden, zelfmoorden en geesesstoornissen parallel met het alcoholgebruik stegen, welk gebruik in de afgeloopen 85 jaar met 500 pCt. gestegen is; verder dat Frankrijk alleen evenveel wijn drinkt als de overige wereld te zamen. Frankrijks jaarlijksche consumptie bedraagt zeven milliard liter; de we reldproductie bedraagt veertien milliard liter. Van het jaar 1850, waarin Frankrijk 940.000 hectoliter alcohol produceerde, tot het jaar 1935 steeg de productie tot 4.772.000 hectoliter. Frankrijk, zoo gaat dit rapport verder, bezit in verhouding tot zijn aantal inwoners meer cafés dan welk 'and ter wereld; het had één café per 80 inwoners. Deze ge tallen bedragen in Duitschland één café per 246 menschen, in Engeland één op 340 en in Noorwegen één op 3.000 menschen. De Franschman verbruikt per jaar gemiddeld ongeveer 19 liter alcohol, in vergelijking met 4.3 liter voor den Engelschman en 3.8 liter voor den Duitscher. Fransche ziekenhuis statistieken toonen dat 40 procent van de binnen gebrachte zieken alcoholmisbruikers zijn, doch dat men dit percentage tot 60 verhoogen kan, indien men rekening houdt met de ziektes die door de alcohol verergerd zijn. Als gevolg daarvan is het sterftecijfer in Frankrijk jaarlijks 15 per duizend, in Engeland daarentegen 12, en in Duitschland 11 per duizend. Officieele statistieken, zoo werd verder verklaard, hebben bewezen, dat meer dan een derde der ver pleegden uit Fransche gekkenhuizen alcoholisten zijn; het departement Seine spant hier de kroon met 38 procent. De zelfmoorden in Frankrijk zijn van 3.600 in het jaar 1850 tot 10.000 in het jaar 1912 gestegen en de gevallen van alcohol-waanzin zijn toegenomen van 4.500 in het jaar 1890 tot 9.900 in het jaar 1910 en 11.900 in het jaar 1930. Gerechte lijke statistieken toonen dat van de 100 misdaden 26 onder invloed van sterken drank gepleegd wor den en dat 50 procent van de jeugdige misdadigers kinderen van alcoholisten zijn. Legerstatistieken toonen dat 43 procent der in het leger begane mis daden onder den Invloed van alcohol zijn begaan. Het rapport sluit met de woorden: „Wanneer wij het alcoholisme den kop in zouden kunnen drukken, dan zouden wij het aantal gevangenissen, zieken huizen en gekkenhuizen met bijna de helft kunnen verminderen. (United Press). HET SPOORWEGONGELUK OP DE BRUG VAN UROLA. SAN SEBASTIAN, 17 Febr. (D.N.B.) Bij het treinongeluk op de brug van Urola, waarbij drie wagons in de rivier vielen, zijn tot dusver behalve de 25 dooden ruim 120 gewonden, meeren- deels ernstig gewonden, gevonden en naar het militaire ziekenhuis van Zumaya vervoerd. Men vreest onder de in het water liggende wagons nog een aantal lijken te zullen vinden. Thans zijn eenige duikers bezig de wagons met dynamiet los te maken. De „Tjitjalen<;ka" naar Hongkong MANILLA, 17 Februari (Domei) Met een zucht van verlichting heeft men op de Philippijnen vernomen dat de „Tjitjalengka" (10.972 ton) van de JavaChinaJapan lijn op 15 Februari van hier naar Hongkong vertrokken is. Er wordt aan her innerd, dat de „Tjitjalengka" op 13 Februari naar Manilla was teruggekeerd als gevolg van gemelde instructies der Nederlandsche autoriteiten om een schuilplaats te zoeken in een neutrale haven. In middels heeft de uitgeweken Nederlandsche regee ring te Londen tegengesproken, dat zij aan de Ne derlandsche scheepvaart bevel heeft gegeven, een schuilplaats te zoeken in een neutrale haven. Minister Osoesji over de Japansche Zuidzeepolitiek. Zekere misverstanden in 'de besprekingen met Ned.-Indië uit den weg geruimd VERMANING AAN HET ADRES VAN ENGELAND. Het D.N.B. meldt uit Tokio: De plaatsvervangen de minister van buitenlandsche zaken Osoesji heeft Maandag in het Lagerhuis de Japansche Zuidzee politiek als alleszins vredelievend bestempeld. Japan wenscht, zoo verklaarde hij, dat alle on derhandelingen welke de Zuidzeegebieden betref fen, op vreedzame wijze gevoerd worden. Met betrekking tot Nederlansch-Indië .zijn bij de eer ste besprekingen zekere misverstanden gerezen die echter intusschen weer opgehelderd zijn. De onder handelingen worden thans hervat. Bepaalde pogingen van Britsche zijde de atmos feer te verontrusten zijn er op gericht de Zuidzee gebieden in het geweer te brengen tegen militaire operaties van Japan, die zoogenaamd te verwach ten zouden zijn, en de V. S. in steeds scherpere tegenstelling tot Japan te brengen. Het Zuidzee- vraagstuk is geen politiek vraagstuk. Daarom dient men in een zoo sterk gespannen atmosfeer als de tegenwoordige uiterst voorzichtig te zyn om Japan niet tot tegenmaatregelen te provoceeren. Voor de Philippijnen heeft 't de natuurlijke belangstelling van een buuurland en 't hoopt daarom dat van deze zijde alle eventueele provocaties achterwege zullen blijven. Duitsch-Italiaansche vlootbespreking Admiraal Rader te Merano. Het D.N.B. meldt: Tusschen den onder staatssecretaris der Italiaansche marine admi raal Riccardi en den opperbevelhebber der Duitsche marine groot-admiraal Rader zijn op 13 en 14 Februari te Merano besprekingen gevoerd. Bij deze door een kameraadschappe- lijken geest bezielde gedachtenwisseling bleek de volledige eensgezindheid ten aanzien van de gemeenschappelijke oorlogvoering ter zee tegen Engeland. Amerikaansch plan voor het zenden van levensmiddelen naar de bezette gebieden. Protest van Lord Halifax. Het D.N.B. deelt mede: In een radiorede heeft de vroegere Amerikaansche president Hoover medegedeeld dat aan de regeeringen van Duitsch land en Engeland een plan is toegestuurd op grond waarvan de kleine bezette landen geholpen zouden kunnen worden om hun gebrek aan levensmiddelen te overwinnen. Hierbij zou België als proefgeval beschouwd kunnen worden teneinde vast te stellen of en onder welke voorwaarden zulke levez'ingen mogelijk zouden zijn. De Britsche ambassadeur te Washington Lord Halifax heeft onmiddellijk tegen dit plan protest aangeteekend. Hij zeide dat Engeland niet zal toe laten dat levensmiddelen geheel onverschillig onder welke voorwaarden door landen buiten Europa aan de bezette gebieden ter beschikking zouden worden gesteld. Met deze verklaring, zoo wordt naar aanleiding hiervan in Duitsche poli tieke kringen opgemerkt, heeft Halifax officieel toegegeven dat de Engelsche blokkade tegen Europa in zijn geheel is gericht. Engelsche vliegtuigverliezen. In een week gingen 161 toestellen verloren. Naar het D.N.B. verneemt heeft Engeland niet alleen, zooals reeds gemeld, de cijfers van de door de Duitsche weermacht vernietigde Britsche vlieg tuigen onjuist weergegeven, doch de Engelschen hebben de in den strijd met Italië verloren gegane vliegtuigen ook niet juist opgegeven. In de pe riode van 9 tot 15 Februari hebben de Italianen n.l. 55 Britsche vliegtuigen in luchtgevechten neergeschoten en 37 Engelsche vliegtuigen op den grond vernietigd, dus in totaal 92 Engelsche vlieg tuigen buiten gevecht gesteld. Daar tegenover zijn aan het Italiaansche front slechts vijf Duitsche en een Italiaansch vliegtuig verloren gegaan. In totaal heeft Engeland in genoemde week dus 69 vliegtuigen in luchtgevechten met Duitschland en 92 vliegtuigen in den strijd tegen Italië verlo ren. In het geheel zijn dus 161 Britsche vliegtui gen vernietigd. Naar de Britsche nieuwsdienst meedeelt, moeten alle Engelschen van de lichting 1921 zich a.s. Zaterdag voor den militairen dienst melden. (D.N.B.) Bij zijn aankomst te Berlijn, aldus meldt het D.N.B., is de nieuwe Japansche ambassadeur Osjima op het station namens den rijksminister van buitenlandsche zaken verwelkomd door staatssecretaris von Weizsacker, alsmede talrijke andere hooge Duitsche autoriteiten. Volgens een publicatie van de Britsche Ad miraliteit bedraagt het aantal officieren en man schappen dat met den Britschen kruiser ..South ampton" ten onder gegaan is 482. zoo meldt een D.N.B.-bericht. Over het lot van de gewonden en geredden van de uit zevenhonderd koppen be staande bemanning van den kruiser zijn geener lei gesevens verstrekt. Het AN.P. verneemt uit Kaïro dat koning Faroek thans weer geheel hersteld is. - Uit Algeeiras meldt het D.N.B.: Bij La Linea is het Fransche vrachtschip „Rose Eschiaffinos" aan den grond geloopen. Ook het Engelsche schip „San George" is vastgeloopen. Bovendien wordt gemeld dat in de baai van San Felipe zeven bar kassen en een passagiersschip gekenterd en ver gaan zijn. De sterke golfslag in deze zeeëngte maakt iedere scheepvaart onmogelijk. Derde deel van Santander in de ascb gelegd. Twintigduizend dakloozen. Uit Santander verneemt het D.N.B.: Volgens de laatste berichten is een derde gedeelte van de stad Santander door den brand verwoest. Het of ficieele persagentschap meldt dat vier kerken, de kathedraal, het gebouw van de financieele dien sten, het douanekantoor, de centrale van de so ciale hulpverleening, de tabaksfabriek, een aantal winkelhuizen en verscheidene dozijnen huizen blokken een prooi der vlammen zijn geworden. De brand heeft het handelscentrum van Santander zwaar geteisterd. Hier zijn een dozijn winkelstra ten totaal door den brand verwoest. Tot dusver zijn er 20.000 dakloozen welke gedeeltelijk in het vroegere zomerverblijf van den koning onder zijn gebracht. Tot nu toe zijn er meer dan honderd gewonden. Santander is de hoofdstad van de geliiknamige provincie in Spanje, en ligt op het schiereiland, dat de Rio van Santander aan de Cantabrische zee vormt. Vele spoorwegen komen hier tezamen. De stad bezit vele belangrijke gebouwen, waarvan wij noemen de in 1904 gestichte Pauselijke universi teit, een seminarium voor priesters, een museum voor oudheden, een teeken-, handels- en scheep- vaart-school en natuurlijk een arena voor stieren gevechten. De Gotische kathedraal die thans, naar gemeld wordt, door het vuur vernield is. domi neerde in het stadsbeeld. Een kasteel is een getuï genis van de historie. Er ziin hier zeebaden. El Sardinero en Comillas. die in het seizoen door gaans druk bezocht worden, en het industrieele leven der stad betreft voornamelijk de producten tabak, papier, bier. suiker, ijzer enz. Santander beschikt over een ruime haven, waar vooral ijzererts, tarwemeel, papier en wijn uitge voerd worden. In de buurt van Santander, dat aan den voet van een heuvelketen op de plaats van het Romein- Gche Portus Victoria! gebouwd is, bevinden zich een zevental warme minerale bronnen. No. 44. HEKWERK-PUZZLE. Horizontaal: 5. Schoeisel. 6. Voorkeur geven. 7. Verzuimen. Verticaal: 1. Kinderziekte. 2. Dorens. 3. Aanbieding. 4. Herhaaldelijk vragen. Op het hekwerk komen de volgende letters voor: abdeeeeeeeeeefffikllllmnnnnn ooprrrsstttvvzz. OPLOSSING VORICE OPGAVE. No. 45. KRUISWOORD-PUZZLE. MAAT AMARIL E D LAST L E K N A P R 0 P E R A K E N A L R D N E R O M A O 0 R A R A B I E L E S A D A D 0 L 0 G E M 0 T O R E R A R M A R G E E E M 0 E K E S R W E E S P E L S B A A S P A N T S E R R A N T K U S N I 0 R B E L T P C E K A R I G M E E K E R S T F E E S T S T De luchtaanvallen op Kreta. Over de luchtaanvallen die de laatste dagen op Kreta zijn ondernomen melden speciale corres pondenten een aantal bijzonderheden. De nachte lijke aanvallen, in de afgeloopen week door de Engelschen op Rhodos gedaan, zijn door de Italianen beantwoord met een aanval overdag op het vlieg veld Spelia op Kreta. In de ochtenduren vloog een afdeeling driemotorige vliegtuigen die een aanzienlijke hoeveelheid brand- en brisantbommen bij zich hadden op een hoogte van eenige hbnder- den meters over het vliegveld. De drie over het veld verspreid staande tweemotorige bommenwer pers en twee andere vliegtuigen werden gebom bardeerd. terwijl andere vliegtuigen aanzienlijke schade opliepen tengevolge van scherven. Vroeg in den middag werd het vernielingswerk door een tweede afdeeling herhaald. Een vijande lijk vliegtuig werd in brand geschoten, de terrein installaties werden ernstig beschadigd. Nog voor zonsondergang volgde een derde aanval in twee golven uitgevoerd, waarbij men geen vijandelijken afweer meer ondervond. (D.N.B.) PROGRAMMA Een blik op de Spaansche havenstad Santander, waarvan een gedeelte door een catastrofalen, door den orkaanwind aangewakkerden. brand vernield is. (Foto archief H. D.) WOENSDAG 19 FEBRUARI 1941. HILVERSUM L 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgvmnas- tiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Orgelconcert (opn.), 8.20 Och tendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ka mermuziek en gramofoonmuziek. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 1.00 Jac. Stoffer'.s sextet en gramofoonmuziek. 2.20 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 3.00 Christelijke lec tuur. 3.30 Gramofoonmuziek, 4.00 Christelijk kin derkoor „Lenteleven" en gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en lezing over meteorologie. 6.00 Berichten. 6.05 Or gelspel. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Brabantsch praatje ANP. 7.15 Gramofoonmuziek (7.307.45 Berichten En- gelsch). 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Gramo foonmuziek. 8 30 Berichten (Engelsch). 8.45 Utrechtsch Stedelijk orkest. 9.10 „Goed gekauwd is half verteerd", lezing. 9.30 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. 9.30 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP en stuiting. HTUVFRSUM II 301.5 M. VARA. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnas tiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8 20 Ochtendgymnas tiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. Hierna Gramo foonmuziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10 20 Gramofoonmuziek. 10.30 Zang en piano. 11.00 De clamatie. 11.20 Esmeralda en sol'sten. 12.00 Berich ten. 12.15 VARA-orkest. 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Naai- en knipcursus. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.40 „De lichamelijke opvoe ding van de schoolvrije jeugd", lezing. 3.00 Resi dentie-orkest en solist, 4.00 Gevarieeerd proeram- ma. 5.00 VPRO- Cvclus „Het geestelijk karakter van ons volk". 5 15 Nieuws-, economische en beurs berichten ANP. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 VARA- orkest. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmu ziek. 7.007.15 Economische vragen van den daz ANP. en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9