De strijd in Oost-Afrika. Bulgaarsch—Turksch verdrag bedreigt niema nd. DONDERDAG 20 FEBRUARI 1941 HAARDEM'S DA'GBC A ft Duitsche luchtmacht bestookt Erigelsche vliegvelden. Ook ernstige schade aan het Britsche spoorwegnet toegebracht. In aanvulling op het Duitsche weermaohtbericht van Woensdag verneemt het D.N.B. het volgende: „Naar gemeld werd de gewapende verkenning van de Duitsche luchtmacht Dinsdag boven Zuid en Zuidoost Engeland voortgezet. Ondanks felle afweer werden in scheervlueht troepenkampemen ten, vliegvelden, spoorwegwerken en vrachtauto- colonnes met goed gevolg aangevallen. Verschei dene Engelsche vliegvelden werden door vernieling van hangars, startbanen en opgestelde vliegtuigen ernstig getroffen. Groote uitwerking had de aan val op een Engelsch troepenkamp nabij Ports mouth. waarbij voltreffers werden geplaatst op barakken en gebouwen en troepenafdeelingen uiteengedreven werden. In Zuid- en Zuidoost En geland hebben de Duitsche aanvallen het weg- en railverkeer ernstig getroffen. Bij Sudbury kwa men bommen midden in een vrachtautocolonne terecht. Bij Bury St. Edmonds en Lowestoft wer den spoorbanen door voltreffers vernield en goe derentreinen in brand geworpen. Een aanzien lijke storing van het verkeer veroorzaakte een voltreffer op een spoorwegbrug over de Owall, ten Noordwesten van Ipswich. Ook in Zuid Engeland werden spoorwegemplacementen met succes met bommen bestookt en o.a. werd een voltreffer ge plaatst op de spoorbaan dicht bij den tunnel ingang in de nabijheid van het groote troepen opleidingskamp Aldershot. Deze geslaagde aanvallen op het Britsche spoor wegnet hebben vooral het verkeer op de hoofdlijn van het industriegebied in de Midlands naar de Oost-Engelsohe havens Great Yarmoubh, Lowe stoft en Harwich gestoord en daarmede aan de binnenlandsche transportorganisatie een gevoe- ligen slag toegebracht. Op den Atlantisohen Oceaan op 750 km. ten westen van Ierland nam een Duitsche lange-afstandsbommenwerper een ongeveer 10.000 b.r.t metend vijandelijk tank schip waar en gine terstond tot den aanval over. Twee bommen troffen het schip onder de water lijn zoo zwaar dat het als totaal verloren kan worden beschouwd. Een vrachtschip is ten Oosten van Harwich door bomtreffers beschadigd. In Cyrenaïca hebben de Duitsche luchtstrijd krachten haar stelselmatige aanvallen voortgezet. Bij Agedabia ondernamen de Duitsche gevechts vliegtuigen bij verrassing een aanval op Engelsche troepenconcentraties en vrachtautocolonnes die uiteengedreven werden. In de haven van Benghasi werd een voor anker liggend Britsch convooi aan gevallen. De bommen vielen op den kademuur in de onmiddellijke nabijheid van verscheidene transportschepen en een Engelschen ikruiser". Dc gevolgen van liet noodweer te Bilbao. D.NJ3. meldt uit Bilbao: Volgens een voorloo- pige opgave zijn als gevolg van het noodweer in de provincie Bilbao 250 huizen ingestort. Vier hui zen zijn door brand verwoest en 350 zwaar bescha digd. Acht scholen werden verwoest, een schip is gezonken. Twee personen zijn om het leven ge- comen, terwijl 111 zwaar gewond werden. Meer dan 1500 gezinnen zijn dakloos. De schade aan de electriciteits- en stroomleidingen is nog niet te overzien. Oude kolenschepen voor Engeland. D.N.B. meldt uit New York: Engelsche scheep vaartkringen bieden voor twee kolenschepen van 19.000 ton tezamen, die voor den wereldoorlog ge bouwd zijn, 600.000 dollar. Beide schepen kunnen tot vrachtschepen verbouwd worden. De Ameri- kaausche marine heeft verklaard, dat de schepen voor de Vereenigde Staten niet meer bruikbaar zijn. Het Engelsche bod was 360.000 dollar hooger dan dat van een Aimerikaansche reederij. HET HULPPLAN VAN HOOVER BRUSSEL, 19 Februari. (DNB) Het brutale ,neen" van Groot Brittannië op het plan van Hoover tot hulpverleening met levensmiddelen, heeft in de Belgische pers de grootste veront waardiging gewekt. „Volk en Staat" schrijft: Churchill blijft zijn woord van 1914-1918 ge trouw: „Laat ze sterven". ..Algemeen Nieuws" spreekt van een onmenschelijk antwoord. De ,Soir" schrijft: Engeland laat het masker vallen. Italiaansch weermachtsbericht In Noord-Afrika Engelsche aanval op Dzjaraboeb afgeslagen. Verdediging te Keren (Eritrea) houdt stand. ERGENS IN ITALIë, 19 Febr. (Stefani). Het 257ste communique van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front heeft de vijand in den sector van het elfde leger zijn aanval voortgezet zonder resultaten te behalen. Onze troepen hebben verscheiden malen tegenaanvallen gedaan en aan den vijand gevoelige verliezen toegebracht. In Noord-Afrika is een nieuwe hevige aanval van den vijand op Dzjaraboeb afgeslagen. Te Koef- ra zijn vijandelijke auto's, die onze stellingen trachtten te naderen, op doeltreffende wijze gebom bardeerd. Afdeelingen van het Duitsche vlieger corps hebben herhaaldelijk een vijandelijke basis aangevallen en de daar liggende schepen, alsmede de havenwerken, gebombardeerd. Een afdeeling Stuka's heeft aanzienlijke concentraties van vijandelijke gemechaniseerde strijdmiddelen ver rast en met zeer goed gevolg gebombardeerd. Aan het front van Kenya in Oost-Afrika zijn pogingen van den vijand, onze stellingen te nade ren, onmiddellijk verijdeld door onze troepen, die aan den tegenstander zware verliezen toebrachten. Aan den benedenloop van de Joeba hebben onze vuiegtuigen vijandelijke gemechaniseerde strijd middelen en troepen gebombardeerd. Te Keren heeft de hardnekkige tegenstand van onze dappere troepen den vijandelijken aanval opgehouden. Ge durende de gevechten van de laatste dagen heb ben zich het vierde koloniale bataljon „Toselli". het 41sle koloniale bataljon, het elfde regiment grenadiers van Savoye en een Alpenjagersbataljon bijzonder onderscheiden. De vijand heeft eenige luchtaanvallen gedaan op plaatsen in Erythrea en in den Joebasector". QUISLING OVER DE VERNIEUWING VAN NOORWEGEN BERLIJN, 19 Februari (DNB) Vidkun Quisling houdt zich in het orgaan der nat. socialistische jeugd bezig met de noodzakelijkheid en de voor waarden voor een nationale vernieuwing van Noorwegen, welke door de bezetting des lands door het rasbewuste Duitsche broedervolk ge weldig bespoedigd is. „Aan het Noorsche volk," aldus Quisling, „worden .thans drie taken steld, namelijk: de slechte kanten wegnemen van het kenmerkende individualistische karakter des volks; bezinning op den Noorschen geest, die door vreemde denkbeelden het Noorsche volk tot valsche levensvormen gebracht en met ont binding en ondergang bedreigd heeft; kwan titatieve en kwalitatieve verversching van het Noorsche bloed. Als vierde feit moet Engeland genoemd worden. Engeland is de voornaamste oorzaak van den nationalen ondergang van Noorwegen geweest, dat nog slechts een provin cie in het Joodsche wereldstelsel, een bootje op sleeptouw van het groote Britsch-Joodsche schip geweest is. Thans is dit sleeptouw afge hakt. Het Noorsche volk vindt zichzelf terug. Wanneer Engelands ster verbleekt is om nooit weer op te gaan, is de grondslag voor een nieuw Noorwegen gelegd." Procos togen Fransche officieren. Het D.N.B. meldt uit Vichy: Dinsdag zal voor het gerechtshof te Gannat bij Vichy een groot proces beginnen tegen Fransche officieren, die zich bij de beweging van de Gaulle hadden aange sloten. Het proces vindt plaats met gesloten deuren. Engelschen leggen nieuwe vlieg-, velden aan. D.N.B. meldt uit Rome: Naar Stefani via Beiroet uit Bagdad verneemt, hebben de Engelschen bij Bagdad en bij Basra in de Perzische golf nieuwe militaire vliegvelden aangelegd. DE VERDEDIGER VAN DZJARABOEB BEVORDERD. ROME, 19 Februari (Stefani). Het detache ment, dat Dzjaraboeb bezet houdt, biedt sedert De cember tegenstand tegem den steeds toenemeinden Engelschen druk. Majoor Castagna, die het garni zoen aanvoert, is op het slagveld tot luitenant- kolonel bevorderd. Fransch-Duitsch contact te Parijs. Admiraal Darlan besprak de wijzigingen in het Fransche kabinet. Het D.N.B. verneemt uit Parijs: Vice-admi- raal Darlan die Dinsdag te Parijs aansekomen is heeft gisteren een reeks hooge Fransche ambtenaren ontvangen, met wie hij hangende vraagstukken van economïschen en administra tieven aard besprak. Naar vernomen wordt heeft Darlan ook voe ling genomen met Duitsche instanties te Parijs om van gedachten te wisselen over de gevolgen van de verschillende wijzigingen in het Fran sche kabinet gedurende de laatste dagen voor de wederzijdsche betrekkingen. Overigens kan aangenomen worden dat nog meer veranderingen in de samenstelling van het kabinet zullen volgen. Uit Vichy meldt het D.N.B. dat de inspectiechef van de Duitsche wapenstilstandscommissie, generaal Neubronn von Eisenburg, gisteren met een gevolg van verscheiden officieren voor een officieel be zoek te Vichy aangekomen is. Om elf uur des mor gens legde de generaal zijn eerste bezoek af bij den minister van oorlog, generaal Huntziger. Voor hotel Thermal, waar het ministerie van oorlog is geves tigd. werden den Duitschen generaal door een af deeling Infanterie de militaire eerbewijzen ge bracht. Daarop had hij een bespreking met gene raal KÖltz, den chef van het Fransche wapenstil- standsbureau te Vichy. In Duitsclilancl geïnterneerde Nederlanders. De V. P. B.-correspondent te Berlijn meldt: Het aantal in Duitschland woonachtige Ne derlanders dat nog geïnterneerd is bedroeg op 17 Februari slechts 90. Hiervan bevonden zich in een Zuid-Duitschen burcht, terwijl 2 elders geïnterneerd waren. Sedert Juni 1940 blijken er van de in Duitschland woonachtige Nederlan ders 543, waarvan de meesten eveneens op den burcht verblijf hielden, uit de interneering ont slagen te zijn. Bulgarije 's min ister-presiden t Het D.N.B. verneemt uit SofiaBij den aanvang van de Kamerzitting van Woensdag heeft minis ter-president professor Filoff den tekst voorgele zen van het Bulgaarsch-Turksche vriendschaps- en nietaanvalsverdrag. Hierbij sprak Filoff over het vriendschapsverdrag, dat in 1925 tusschen beide landen is gesloten. Deze verklaring vormt een nieuw bewijs voor de vredelievende politiek der Bulgaarsche regeering. Met betrekking tot den weerklank dien deze verklaring heeft gevonden zeide Filoff dat de Bul gaarsche buitenlandsohe politiek niemand be dreigt en dat zij het achterwege laten van iederen aanval tot grondslag blijft behouden. De uitlatin gen van professor Filoff werden geestdriftig toe gejuicht. Nader wordt gemeld dat Filoff bij zijn verkla ring in de Kamer o.a. nog het volgende zeide: „Bij de tussohen Bulgarije en Turkije bestaande vriendschappelijke betrekkingen is :het natuurlijk geweest dat de beide regeeringen in de moeilijke tijden, die de wereld thans beleeft, een nieuwe modus hebben gezocht om hun wederzijdsche be trekkingen op te helderen. Hiertoe zijn besprekin gen geopend die in een geest van wederzijdsch vertrouwen en openlijkheid gevoerd zijn en die de verklaring van 17 Februari 1941 tot resultaa.t had- den.Van den kant der Bulgaarsche regeering wordt er de nadruk opgelegd dat het bereikte gunstige resultaat bij alle Bulgaren groote tevredenheid heeft gewekt. Op deze verklaring is herhaaldelijk en met elkaar in strijd zijnde commentaar ge leverd. Derhalve is het vooral van belang er den nadruk op te leggen dat zij een nieuw bewijs vormt voor de vredelievende politiek die de Bulgaarsche regeering volgt en ook in de toekomst zal volgen. In overeenstemming met den geest van deze ver klaring en den inhoud van het eerste artikel ver klaart de Bulgaarsche regeering opnieuw dat Bul garije niet de bedoeling heeft wien dan ook te be dreigen en dat de onveranderde basis van de Bulgaarsche politiek is het achterwege laten van eenigen aanval. De minister-president zeide verder dat hij ver heugd was te kunnen constateeren dat deze Bul gaarsche politiek door de regeering van de Turk- sche republiek op de juiste wijze begrepen wordt en dat op deze wijze Bulgarije kan bijdragen tot het verstevigen van de wederzijdsche vriend schappelijke betrekkingen. Er bestaat geen twijfel over dat de Kamer deze politiek volkomen zal goedkeuren. STEMMEN UIT DE TURKSCHE HOOFDSTAD. Uit Ankara verneemt het A.N.P.: De Turksche regeering heeft zich met het Turkseh-Bulgaarsche vriendschapsverdrag uitgesproken voor het hand haven van een absolute neutraliteit, aldus de uit leg dien politieke en diplomatieke kringen te An kara aan het verdrag met Bulgarije geven. Hier bij wordt vooral opgemerkt dat de onderteeke- ning onmiddellijk is gevolgd op de zeer scherpe aanvallen van den Britschen minister-president Winston Churchill op Bulgarije. Hierdoor, zoo meent men, is duidelijk een Turksche distantiee- ring van de Britsche politiek ten aanzien van Zuidoost-Europa te constateeren. De Britsche diplomatie -heeft een nieuwe neder laag geleden bij haar pogingen om een Zuidoost- Europeesch front tegen Duitschland op te richten. De houding van de Britsche diplomatie te Ankara ten aanzien van de nieuwe ontwikkelingen wordt gekenmerkt door het feit dat, zooals thans beikend is geworden, de Britsche ambassadeur te Ankara Hugh Knatchbull Hughessen tevergeefs getracht heeft bij de desbetreffende Turksche instanties een onderteekening van -het verdrag te voor komen. Alfonso's ziekte lieeft een normaal verloop. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt: Alfonso XIII is gisteren door zijn geneesheer prof. Frugoni bezocht. Deze constateerde, dat de ziekte een normaal verloop heeft en dat er niets nieuws valt waar te nemen. De kaart geeft een volledig overzicht van de Italiaansche kolonie Oost-Afrika met de omliggende Britsche gebieden. De Italiaansche kolonie zelf is met dikkere lijn aangegeven. Volgens de jongste Italiaansche weermachtsberichten No. 253256 heeft de vijand den druk in den sector Keren (Eritrea) verminderd; aan den benedenloop van de rivier de Joeba zijn hevige gevechten gaande. Na de haven van Kismajoe versperd te hebben, hebben de Italianen dezen sector ontruimd. Voor algemeen overzicht van Oost-Afrika dient het aanbeveling deze kaart uit te knippen. (Cartografisch Bureau Ned. Dagbladpers) Krijgsgevangenen keeren via Zwitserland naar huis terug. Spahis marcheeren aan liet hoofd van een colonne naar de Zwitsersch-Fransche grens, terwijl een compagnie Alpenjagers het geweer presenteert. (Foto Weltblld) Invoering van den arbeidsdienst- plicht in Frankrijk. Verplichte cursus van acht maanden op 19-jarigen leeftijd. PARIJS, Februari 1941. (Van een V. P. B.-medewerker). Een bewijs dat Frankrijk zich voorbereidt op inschakeling in de nieuwe orde in Europa, is de invoering van een soort arbeidsdienst, welke door de Fransche regeering is aangenomen. Het cursus is verplicht. Bij hun aanmelding worden waarin elke mannelijke Franschman na beëin diging van zijn 19de levensjaar acht maanden moet doorbrengen om een cursus te volgen die acht maanden duurt. Deelneming aan dezen cursus is verplicht, bij hun aanmelding worden de jongelieden eerst op him psychologische eigenschappen onderzocht. Daarna worden zij bij verschillende groepen ingedeeld. Er worden speciale kampen ingericht voor diegenen wier moreel moet worden verbeterd. Op het zich ont trekken aan dezen arbeidsdienst zijn betrekke lijk strenge straffen gesteld die varieeren van 50 tot 50.000 francs. De werkplaatsen en werkkampen worden voorloopig ingericht in de onbezette zóne van Algerië, in de koloniën, protectoraten en man daatgebieden In het bezette gebied in Frank rijk zelf is de invoering van den arbeidsdienst verschoven tot een later tijdstip. De leiding be rust in handen van een secretaris-generaal voor arbeidskampen voor jeugdige personen dat opgericht werd tegelijk met den arbeiasdienst- plcht. Ook in hygiënisch en lichamelijk opzicht zal voor degenen die onder den arbeidsdienst plicht vallen in voldoende mate worden gezorgd. Er zijn talrijke artsen, apothekers, tandartsen, ja zelfs veeartsen aangesteld. Uit dit alles blijkt wel dat men er in Frank rijk naar buitenlandsch vooral Duitsch, voor de ld lar si ec t, de je gd flink c i te i >eden en aan tucht te wennen. Natuurlijk dient hier bij in het licht te worden gesteld dat men er in Frankrijk nog ver van af is in eenig opzicht vergelijk!, uj maKen niet het, Duitsche voorbeeld. Noodweer blijft woeden boven Spanje. Ook in Marokko verwoestingen aangericht. Het noodweer in geheel Spanje duurt nog steeds voort, aldus meldt het D. N. B. Te Madrid sneeuwt het sinds vorige week Woensdagmor gen. Te Cordova is de Guadalquivir weer buiten haar oevers getreden, heeft een groot deel van de landerijen overstroomd en het zaad ver nield. Talrijke lijken van dieren, alsmede ont wortelde boomen worden door de rivier meege voerd. Te Granada is de Genil een kilometer buiten haar oever getreden. Deelen van de stad staan onder water en vele huizen zijn ingestort. In de provincie Badajoz heeft de orkaan Woensdag bijzonder hevige vormen aangeno men. In een der wijken van de provinciehoofd stad werden alle straatlantaarns omver gewor pen, eenige huizen zwaar beschadigd en vele daken afgerukt, de dakloozen werden door den civielen gouverneur in openbare gebouwen on dergebracht. Te La Albuera werd de deur van de hoofdkerk door den storm uit haar hengsels gerukt en op het altaar geslingerd. Te La Horer is tien procent van de olijfboomen en te Higuera en Vargas 25 procent der olijfboomen omge waaid. De storm in de Straat van Gibraltar blijft voortwoeden. Een aantal schepen heeft een toevlucht gezocht in de Golf van Algeciras. Ook uit Marokko komen berichten binnen over een hevige tornado. Te Rabat en Casablanca zijn verwoestingen aangericht. Door het instor ten van een huis is te Rabat een man om het leven gekomen. Verscheidene personen werden gewond. DE SCHADE TE SANTANDER. United Press meldt uit Madrid: Men schat thans de totale schade welke door den geweldigen brand in Santander, tengevolge waarvan een derde van alle gebouwen der stad verwoest werd, werd veroorzaakt, meer dan een milliard pesates zal bedragen. De vernielde gebouwen heb ben alleen al een waarde van ongeveer 200 millioen pesates. 90 procent van handel en industrie van Santander zijn vernietigd. Nu de brandweer er in geslaagd is het vuur volledig te blusschen, con- eentreeren de autoriteiten hun bemoeiingen op het lenigen van de verschrikkelijken nood welke door de catastrofe is veroorzaakt en op de plan nen voor den wederopbouw van de verwoeste stadsdeelen. Uit geheel Spanje stroomen van bin nen en buitenlandsche zijde giften aan levensmidde len, medicamenten en geld voor de getroffen be volking binnen. Sedert Zondag zijn dozijnen vracht auto's en geheele treinen met hulpmateriaal in Santander aangekomen. De minister voor handel en industrie Carceller die Santander Dinsdag als speciale afgevaardigde van Franco bezocht, voor spelde dat een commissie naar de stad zou ko men, teneinde te onderzoeken hoe handel en in dustrie ten snelste weer kunnen worden opge bouwd. Nederlandsch rundvee naar Duitscliland. De V. P. B. correspondent te Berlijn deelt mede: Op het station Weenen in Oost-Friesland is een lading stamboekvee uit Nederland aan gekomen. ZU bestaat uit 54 wagons met 600 runderen. Nadat zij door den veearts onder zocht waren, werden de dieren naar Saksen verder vervoerd. Zij zijn voor veredeling van het Duitsche runderras bestemd. Reeds na den wereldoorlog exporteerde Ne derland veel stamboekvee naar de vroegere be zette Fransche gebieden. Inderdaad genoot ons land op het gebied van veefokkerij in de ge heele wereld groote vermaardheid en vonden onze fokkers in den vreemde gretige afnemers voor hun producten ter veredeling van het in- heemsche ras. Het is een voordeel voor onze veefokkers nu weer naar Duitschland te kunnen exporteeren, daar voor het overige de handel met de over- zeesche landen geheel stil ligt. Het Engelsche parachuteiicorps. Reuter geeft er een beschrijving van. Het D.N.B. verneemt uit Stockholm: Van de Britsche parachutisten geeft Reuter een schildering, waarin gezegd wordt: „De Britsche pa rachutisten die onlangs in Zuid-Italie wei-den uit gezet vormen een deel van het corps dat een bij zondere opleiding krijgt om vitale centra van den vijand te bezetten of te beschadigen. Het bestaan van dit corps is tot dusver geheim gehouden, maar thans is het mogelijk mede te deelen dat deze man nen hun oefeningen reeds vorigen zomer geëindigd hebben. „Ik heb", zoo deelt de correspondent van Reuter mede, ..een typeerende oefening van de Britsche parachutisten bijgewoond. Hun valschermen zijn met een bijzondei apparaat uitgerust, waardoor zij zich terstond kunnen openen. IJsn parachute droeg een zak met bewapeningsmateriaai. Ik kreeg den indruk dat de parachutisten, indien dc operatie zich op onverdedigd terrein afspeelt, de kans hebben zich beschikbaar te stellen zonder ontdekt te wor den. Bij de oefening die ik bijwoonde, zag ik hoe een machinegeweer, dat met goed zicht op een heu vel opgesteld stond, in staat was eiken man neer te sohieten voor hij tijd had zich weer op te rich ten. Hieruit blijkt het belang van het element van verrassing bij parachute-aanvallen"' De verbindingstroepen aan het werk bij het tof stand brengen van belangrijke telefoonnetten. (Foto Weltbild) RACIC PROGRAMMA VRIJDAG 21 FEBRUARI 1941. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 7.30 Gramofoonmuzlek, 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Zang met orgelbegeleiding (opn.). 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuzick. 9.30 Spnarnc-sextet en gramofoonmuzick. 10.15 Gramofoonmu zick. 10.30 Morgendienst. 11.00 Spaarne-sextet. 1.40 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzick. 12.15 Gramofoon muzick 13.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische be richten A N. P. 100 NCRV-orkest en gramofoonmuzick. 2.00 Gramofoonmuzick. 2.30 Reportage. 2.45 Viool en plano. 3.15 Huisvrouwenpractijk. 3.45 Molto Cantabile. 4.15 Voor de kinderen. 4.45 Marcando-ensemble. 5.15—5.30 Nieuws-, economische en beursberichten A. N. p. 6.00 Berichten. 6.05 Land- en tuinbouwcauserle. 6.25 Gramofoonmuzlek. 6.42 Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmu zick 7.00 Economische vragen van den dag A. N. P. 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.30—7.45 Berichten. Engeland. 8 00 Nieuwsberichten A N. P. 8.15 Reportage. 8.30 Berichten, Kngelseh. 8.45 NCRV-Harmonle-orkest (opn.). 9.15 Decla matie. 9 35 Orgelconcert (opn.). Hierna: Schriftlezing. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. en sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. AVRO. 7.30 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8 20 Ochtendgymnastiek. 8 30 Nieuws berichten A. N. P. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen wijding. 30.15 Gramofoonmuzlek. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Ensemble Jack der Kinderen en solist, li.oo—11.20 Decla matie. 12.00 Berichten, eventueel Gramofoonmuzlek. 12.15 Gramofoonmuzlek. 12.45 Nieuws- en economische berich ten A. N P. 1.00 AVRO-Musette-ensemble en soliste 1.35 Orgelspel. 2 00 ..Sociaal-economische evolutie". Ie2lng. 2.20 Amabile-sextet. 3.05 Gramofoonmuzlek. 3.20 Omroep orkest en soliste. 4.00—4.15 Reportage. 5.00 VPRO: Gesprek ken met luisteraars 5.15 Nieuws-, economische cn beurs berichten A. N. p 5.30 AVRO-Amusementsorkest cn so list. 6.15 Zang met pianobegeleiding en toelichting. s «5 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 7.00—7.15 Econo mische vragen van den dag A. P. en siting-

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9