•I Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkeheen Uit Wilde Gewesten DINSDAG 25 FEBRUARI 1941' tl A AR E E M'S DAGBEAD Haarlemsche Politierechter STIEFDOCHTERTJE. De kleine zesjarige vrouwelijke getuige werd door der. deurwaarder het „stoepje" vóór het ihekje tegenover den Politierechter op geholpen. En zij mocht zelfs verder dan het "hekje: zij mocht vlak bij de tafel van den rechter gaan staan. „En", zeide Politierechter vriendelijk, „hoe oud ben jij?" „Zes jaar", zei de dreumes. „Zoo, ben je al zes jaar. En ben je al op de groote school?" De kleine knikte heftig van ja. „Dan kun je ook wel vertellen, wat er gebeurd is, toen moeder je dien dag met een vork geprikt heeft", meende de rechter. Maar daar kwam niet vee! van. van dat gere gelde verhaal. En zoo moest de Politierechter door vragen naar aanleiding van bij het voorloopig verhoor gedane verklaringen achter de waarheid zien te komen. Het bleek dan dat de in het ver dachtenbankje zittende 23-jarige stiefmoeder van het kind, die twee jaar geleden met den thans 2-9-jarigen vader van net meisje getrouwd was. haar stiefdochtertpe herhaalde malen afstraf fingen had toegediend en haar zelfs eens met een vork in de wang had geprikt, toen het kind aan andere kinderen had verteld, dat zij geen eten had gehad, terwijl dit wel degelijk het geval was geweest. De Politierechter onderhield de moeder hier over op verontwaardigden toon: „Vindt u zoo iets flink en moedig?" vroeg hij. „Ik vind het veel erger dan alle oneerlijkheden die wij hier te ver werken krijgen!" De vader was als getuige gedagvaard en ook verschenen maai- wilde niets getuigen of ver klaren. De vrouw zeide nog, dat het kind in het begin lastig was geweest, maar dat het nu beter ging. De Officier vond dat het hier een ernstig geval van mishandeling betrof en eisohite een gevange nisstraf van een maand, waarvan de Politierech ter 3 weken gevangenisstraf maakte. EEN EEND IN DE PAN. In Januari van dit jaar, des middags, telde een veehouder in Haarlemmerliede de koppen van de eenden bij zijn boerderij en geen der hem dierbare koppen met toebehooren ontbrak: het waren er acht. Op 8 Januari telde hij weer, na dat een geweldig gekwaak hem verontrust had, en ziet: nu was er slechts één eend. De veld wachter, die een onderzoek instelde, vond bij een los werkman te Haarlem een eend in de braadpan en bovendien vond hij op het terrein waar de verdwenen eenden gehuisd hadden, eendveeren, precies gelijkend op die van de vermiste eenden en sporen van een hond ie. De los werkman, die zich voor den Politierech ter moest verantwoorden, gaf toe. dat zijn hondje inderdaad een eend gepakt had, die waarschijn lijk aangeschoten was geweest, maar van de een den van den veehouder wist hij niets af. De Officier meende dat. al was het niet meer mogelijk na te gaan. waar de andere eenden waren gebleven, het in ieder geval vaststond, dat verdachte zich één eend van den veehouder had toegeëigend en vroeg hiervoor een gevangenis straf van 2 maanden. Ook de Politierechter was van oordeel dat de los werkman in ieder geval niet op rechtmatige wijze in het bezit van één eend was gekomen en vonniste hem met één maand gevangenisstraf EEN KOOPJE. Iemand te Bloemendaal die zich (als hij werk heeft) onledig houdt met het houwen in steen en het houden van een pension las op 10 Decem ber van het vorig jaar in een dagblad een adver tentie, waarin een heerencustuum te koop werd aangeboden. Hij begaf zich naar het aangegeven adres, waar bleek, dat de plaatser va.n de advertentie een artist was. Het cosfcuum leek den steenhouwer. ,Jk zal het maar houwe", zei hij en betaalde den artist vier rijksdaalders, die de verkooner zoo lang op een tafeltje deponeerde, De artist begon er nu plezier in te krijgen. „Ik heb ook nog een mooi paar schoenen voor u", zei hij, ,jik zal ze even halen." „Doet u dat!" zei de steenhouwer-pensionhou der en toen de kunstenaar dq kamer verlaten had, stak de steenbewerker de vier rijksdaalders, die op het tafeltje lagen, weer in zijn zak. Toen de artist met de schoenen terugkwam, dacht hij (ach.artisten zijn nu eenmaal zoo!) niet meer aan de vier rijksdaalders. „Mooie schoenen!" merkt de steenhouwer op. „Die hou ik ook maar. Ik geef u er een riks voor!" En hij betaalde eerlijk met één rijksdaalder van de vier die hij in zijn zak had. Na een hartelijk afscheid verliet hij de woning van den artist met een heerencostuum, en een paar schoenen en drie rijksdaalders die niet van hem maar van den artist waren. Maar deze bemerkte spoedig dat hij .genomen" was en een aanklacht volgde, zoodat de steen houwer-pensionhouder voor den Haarlemschen Politierechter moest verschijnen. Bij de behande ling van deze zaak bleek, dat hij eerst heel lang ontkend had, hetgeen hem nu niet tot voordeel strekte. Hij zeide nu, nooit meer zoo'n „stomme streek" te zullen uithalen, maar de Politierechter had een andere aualificatie voor zijn optreden en veroordeelde den man, die zoo handig met rijks daalders kon goochelen, tot f 50 boete of 25 dagen hechtenis. ONTROUW CONCIERGE. Een zestigjarige concierge van een bijzondere school te Bloemendaal eigende zich eenige em mertjes cokes toe, die moesten dienen voor de centrale verwarming van de school, voor welke verwarming hem de zorg opgedragen was. Hij bekende, maar meende dat hem wel iets „toekwam", omdat hij wel eens wat voor de school deed, als bij voorbeeld het herstellen van een defect aan de centrale verwarming, „waar niemand raad mee wist". Verdaohte noemde dit „een tegenprestatie". Het hoofd der betrokken school verklaarde dat de concierge inderdaad zijn werk goed deed en ook wel meer verrichtte dan zijn taak was. De verdachte kreeg intusschen van het school bestuur zijn ontslag en de Politierechter legde hem f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis op. DIEFSTAL VAN GROENTE. Een 30-jarige landarbeider te Hnarlem, die eenige vaatjes zuurkool, toebehoorend aan een groentehandelaar, van de groentemarkt aan den Koudenhorn te Haarlem had weggenomen en zich bovendien een kist prei van een grossier in groente en fruit had toegeëigend, hoorde, daar hij al meer veroordeeld was, een gevangenisstraf van 5 maanden tegen zich eischen. De Politierech ter maakte er 2 maanden van. VECHTPARTIJ IN EEN CAFé. Op 25 December van het vorig jaar ontstond in een café te Haarlem een vechtpartij tusschen twee broeders, die aanleiding gaf tot een behandeling voor den Politerechter. De toen geschorste zaak werd Maandag voortgezet. Het bleek, dat op den genoemden datum een der beide broeders in het café „tapte", terwijl zijn moeder, zijn zuster en de eigenaresse van het café aanwezig waren. De andere broeder ver voegde zich toen in het café en er ontstond ruzie. Wat er nu precies gebeurd was, werd niet geheel duidelijk. De 72-jarige moeder van den „tapper" verklaar de dat zij dezen een slaande beweging met een cafékruk naar zijn broer had zien maken. Wat verder geschiedde, wist zij niet; de vrouwen waren allen het café uitgeloopen. De zuster ook, naar zij nu verklaarde, om te zien of er op straat ook een politieagent was. Voor de politie had zij inderdaad verklaard, naar de Politierechter voor las, dat de tapper zijn broer op den grond had ge worpen, op hem gesprongen was en gezegd had: ..Ik maak je af". Zij zeide nu echter: „Ik ben niet door de politie gehoord, dat is misschien mijn moeder geweest." Verdachte beweerde, dat zijn broer altijd met ieder twist zoekt en dat hij geen schuld had aan de bloedende wonde, die zijn broer bij de vecht partij had opgeloopen. „Ik heb alleen uit zelfver dediging gehandeld en de kruk gegrepen die mijn broer in de hand had. Wie weet, wat er anders gebeurd zou zijn, want mijn broer is een duivel. Ik heb hem alleen een schop gegeven, toen hij wegging." De Officier meende, dat wettig en overtuigend bewezen was, dat de tapper zijn broer bloedend gewond had en requireérde een gevangenisstraf van 3 weken. De Politierechter wilde in aanmerking nemen, dat de andere broeder ook wel schuld aan het ge val zal hebben gehad en veroordeelde verdachte tot een geldboete van f 5 of 5 dagen. INBRAAK IN BONTMAGAZIJN. UTRECHT, 24 Februari. Zaterdagmorgen kwam 't personeel van het pelterijen- en bontma gazijn van de firma Van Hattum aan de Nobel- straat bij den aanvang van zijn dagtaak tot de ont dekking dat in den voorgaanden nacht dieven hun slag hadden geslagen. Een groote hoeveelheid bont wordt vermist, o.a. eenige Persianer- en andere bontmantels, verschil lende zilver- en blauwvossen, kalfsmoffen, bont- hoeden en bontshawls, ter gezamenlijke waarde van ongeveer 3700 gulden. Men vermoedt, dat de dieven in de Ambachtsstraat over de schutting van het in aanbouw zijnde perceel zijn geklommen en vandaar de deur hebben geforceerd, welke slechts met een hangslot was afgesloten. Het forceeren van dit slot leverde niet veel moeite op en op vrij ge makkelijke wijze hebben de dieven hun slag kunnen slaan. Van de daders ontbreekt elk spoor. Geblokkeerde-marken-belasting- besluit 1940. Voorwaarden voor vrijstelling. In aanvulling en wijziging van zijn bekend making van 31 December 1940, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van Dinsdag 31 De cember 1940, maakt de secretaris-generaal van het departement van Financiën bekend, dat de in bovenbedoelde bekendmaking omschre ven vrijstelling van de geblokkeerde-marken belasting niet geldt, indien tengevolge van de aanwending van inlandmarken in Duitschland voor de onder A en B dier bekendmaknig om schreven doeleinden, de overmaking naar Neder land van periodieke opbrengsten uit beleggingen en vorderingen, waarmede die aanwending ver band houdt, dienovereenkomstig wordt verhoogd. De bovenbedoelde doeleinden zijn: a. betaling van kosten, welke rechtsreeks verband houden met het beheer van beleggingen en vorderingen als bovenbedoeld of met den aankoop of verkrijging van zoodanige beleggingen of vorderingen (pro visies en andere kosten, onderhoudskosten van onroerende goederen, hypotheekrenten, grondbe lasting en dergelijke): b. betaling van door in gezetenen verschuldigde belastingen naar inko men en vermogen. Het eerste fabrieksgebouw der N.V. Philips te Eindhoven, dat in 1891 werd gebouwd en thans na 50 jaar nog bestaat. (Foto Het Zuiden) Een zeeman is van alle markten thuis, waart ook het bunkeren van Dieselolie behoort. (Foto Weltbild) De wederopbouw van vaartuigen. •775 schepen hersteld 's-GRAVENHAGE, 24 Februari. Op 1 Fe bruari waren bij de af deeling vaartuigen in to taal 1656 schadegevallen geregistreerd. Hier van waren 692 vaartuigen gezonken. Op genoemden datum waren 775 geheel her steld en 193 als onherstelbaar opgegeven. Op 1 November waren 37ó schepen hersteld. 1 De cember 478, 1 Januari 592 en 1 Februari 775. Thans zijn nog 67 vaartuigen gezonken. On der dit aantal zijn een vijftigtal visschersvaar- tuigen. welke op het IJselmeer en elders ge zonken zijn en niet meer voor lichting of herstel in aanmerking komen. Men kan veilig aannemen, dat over een maand deze werkzaamheden achter den rug zullen zijn, behoudens dan een enkel uitzonderings geval. VOOR DE KINDEREN Naar I. I A Gouvrntui avonturen „an Ml/nUr PrtUaWa TttLcnlng van Aart van Eivijk. Nu is de koude weer voorbij, De zon straalt mild. verheugd en blij, Ontwaken ook de ruwe gasten. Die elg'lijk slecht bij "t scheepsvolk pasten. Zij gapen, rekken zich eens uit En loeren dan naar nieuwen buit. ko De handelsbeweging in Ned.-Indië,aI Verschuiving in de economische organisatie. AMSTERDAM, 24 Februari (A.N.P.) Aan h <1; erslag van de Nederlandsche Handel-Maatschapj u te Batavia over het laatste kwartaal van het vori jaar ontleenen wij: De totale uitvoer-waarde over 1940 bedroe ongevoer 920 millioen gulden, dat is rond 150 mill oen gulden meer dan in 1939, maar ongeveer millioen minder dan in 1937. De invoer-waaj®e daarentegen was iets lager dan het vorige iaar, oi danks het feit, dat de Nederlandsch-Indische in porthandel geleidelijk meer gaat betrekken uit J< pan en de Vereenigde Staten. De invoer uit e van deze landen, welke, in Juni nog slechts 5 millioen gulden bedroeg, was in September ge stegen tot 10.7 millioen gulden uit Japan en 9 millioen uit Amerika. Deze gunstige ontwikkeling is hoofdzakelijk danken aan het bevredigend verloop van den e: port van de zoogenaamde „sterke producten", aardolie, rubber, tin en kina. Daarentegen zijn het afgeloopen jaar moeilijkheden ondervonden den afzet van copra en koffie. Daarom is overg< gaan tot het van regeeringswege instellen van eet copra- en een koffiefonds, welke onder meer tot tai hebben den verkoop te centraliseeren. De gouvernementszorg strekt zich thans over vele producten uit. welke door de betreffende maa schappijen sterk zijn gecentraliseerd. Men kan da ook zeggen, dat einde 1940 80 pCt. van den Ind schen export óf door de regeering, óf door een oi ganisatie met monopolistisch karakter werd gecou troleerd. Dit is een bewijs voor de geleidelijke vei schuiving in de economische organisatie, welke zie van lieverlede beweegt in de richting van centra lisatie. De oorlog heeft deze verschuiving in hoo- mate bevorderd en er toe bijgedragen, dat de over heid meer dan vroeger bemoeienis heeft gekrega met de productie en distributie. DE MATERIAALVOORZIENING VOOR DEN WEDEROPBOUW. 's-GRAVENHAGE, 24 Februari (A.N.P.) Naaji wij vernemen, heeft een gunstige wijziging in d materiaalpositie het mogelijk gemaakt dat belang rijke hoeveelheden materialen speciaal voor dejj wederopbouw beschikbaar zijn en zullen worde gesteld. Er worden nu centrale aankoopbureau voor bouwmaterialen opgericht, waar de zekerhei wordt verkregen, dat de materialen voor wedei opbouwdoeleinden gereserveerd worden en zoo ei ficient mogelijk worden gedistribueerd. Het ligt de bedoeling deze centrale aankoopbureaus in richten voor Rotterdam (onder leiding van d „Diwero"), voor de Gvebbestreek, voor öraban voor Zeeland en voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Voo het Grebbegebied is men inmiddels reeds overge gaan tot de stichting van de „Mavog" (materiaal voorziening Grebbe), welke in Amersfoort geves tigd is. GROOTE HOEVEELHEID KOFFIE EN THEE GESTOLEN. Onbevoegden hebben zich Maandag toegan verschaft tot een perceel aan de Oude Schans t Amsterdam en aldaar 350 K.G. koffie en 4. K.G. thee ontvreemd. En zie, daar duikt een ruige kop Uit een der groote luiken op: De kaperhoofdman komt eens kijken En zegt: „Dit schip zou mij wel lijken" Hij is een kalm, doortastend man. Hij heeft meteen een prachtig plan. MR. A. A. VAN SCHUYLENBURG OVERLEDEÜ Te Vught is op 68-jarigen leeftijd overledei mr. A. A. van Schuylenburg, raadsheer in he" Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. De begrafenis heeft plaats Woensdag half ééi te Vught. Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEOD RAINE. (Nadruk verboden.) 14) Bewijs het, weerlegde Scotty snel, bewijs het; je kunt me niets bewijzen Wat kan ik je niet bewijzen? Nou, dat ik ben die Scotty hield ver schrikt op en zag hoe de glimlach op het ge zicht van den ander zich verbreedde. Hij be dacht zich veel te laat, dat hij niet verder mocht gaan. Is het niet grappig, dat de gedachten van twee menschen zoo op hetzelfde kunnen ko men? De laatste keer dat ik je ontmoette haalde je eenige honderden dollars op en mij m'n laatste centen uit mijn zak en nu ben je het geld hier weer aan het uitgeven. Koe is het toch mogelijk, dat we ons beiden die scène uit den Pullman wagen zoo goed herinneren. Scotty bleef zwijgen en transpireerde van angst. Ja, ik kan het me nog zoo levendig voor den geest halen. Ik zie je nog staan met je re volver op mij gericht. Dat was ik niet, liep Scotty prompt in dc val. Juist, dat is waar ook Hoe kan ik me zoo vergissen? Natuurlijk, zoo was het; jij droeg de zak en York Neil hield de revolvers. De man vloekte zacht en verviel toen weer in zijn zwijgen. Koop jij altijd twee stuks van alles? De stem van den sheriff was vol vriendelijke be langstelling, maar de oogen van den roover druk ten vrees en verwondering uit, na deze plotse linge wending in het gesprek. Ik zie dat je een halsdoek van dezelfde klein en hetzelfde patroon draagt als dien nacht in de Limited. Dat is machtig onvoorzichtig van je vriend. Vind je dat zelf ook niet? Instinctmatig greep een bevende hand naai den doek. Je kunt mij toch niet beschuldigen, omdat een struikroover toevallig een masker heeft ge dragen van eenzelfde stof? Zei ik dan dat hij een masker droeg?, vroeg de vriendelijke stem. Scotty wischte zich het zweet van het voor hoofd. Je kunt niets bewijzen. Kan ik dat niet? De glimlach van den she riff maakte plaats voor een blik, hard en koud als marmer. Hij leunde ver over de tafel en keek den man tegenover hem strak aan. Kan ik dat niet? Ver trouw daar niet te vast op. Ik kan alles be wijzen dat noodig is, terwijl Leroy en de rest er vandoor zullen gaan De bandiet sprong overeind, wit tot de lip pen. Dat is een leugen, Leroy zal nooit Hij stopte weer, juist op tijd om een bekente nis terug te houden. Maar Collins wist wat hij weten wilde. Het gordijn werd opzij geschoven en een ge stalte stond bij den ingangeen slanke vlug ge figuur, met veerkrachtige bewegingen. Uit het sarcastisch onverschillig gezicht ke ken een paar kwaadaardige oogen, die een oogen- blik op Daily rustten voor ze zich op den she riff vestigden. En wat zal Leroy nimmer doen? vroeg een spottende stem. Scotty herstelde zich en trachtte een onver schilligen toon aan te slaan, maar hij hield zijn woorden terug, toen hij een blik had geworpen op het gelaat van zijn chef. Collins verroerde zich niet,, knipte zelfs niet met de oogen. maar bij het eerste woord al was hij een en al waakzaamheid. Hij zette zich schrap voor de komende dingen. We! ik wacht. Wat zal Leroy nooit doen? De stem hield een bedreiging in, die zijn mede samenzweerder met stomheid sloeg. Collins gaf dus antwoord. Mr. Dailey was juist bezig al uw deugden op te sommen, toen ge zoo vriendelijk waart zelf binnen te komen. Hij heeft onvergeeflijke blunders gemaakt en de blikken van zijn chef zullen hem al getoond hebben wat hij ver wachten kan. Alle moed is al uit hem verdwe nen, want hij voelt zich als een gehangen man. Een wie bent gij wel, beste vriend, dat ge zoo familiair den naam van Wolf Leroy uit spreekt? Elk woord van den man, met langzame stem uitgesproken scheen de bedoeling te hebben om te hoonen, terwijl de felle oogen vuur schenen uit te stralen. Mijn naam is Collins. Sheriff van Pima County? Juist! De oogen van den man staken als dolken. Wat zoekt ge hier? Is Pima County niet uw district? Ik heb met uw vriend een onderhoud ge had over den laatsten overval van de Transconti nental Pacific. Leroy wist dat de sheriff hen opgespoord en in de gaten had gehouden met de bedoeling ze te pakken en bliksemsnel overzag hij de si tuatie. Zou hij thans reeds ingrijpen en den afloop der gebeurtenissen vooruitloopen of rustig af wachten tot zich een betere gelegenheid voor deed? Hij besloot tot het laatste. Zoo. dat interesseert me heelemaa! niet. Ik zal u met dien vischachtigen held van een Scotty alleen laten en dan zoudt ge beter doen, naar Tucson terug te keeren. We zijn hier niet zoo erg op bezoeken van een sheriff gesteld. Hij keerde zich plotseling om met een hoo- nend lachje en liet den sheriff met Dailey al leen. De grofheid waarmee Leroy den sheriff kans gaf, Daily uit te hoor en, was voor Collins een waarschuwing, dat zijn leven in onmiddellijk gevaar was. Hij kon wel aannemen, dat Leroy hen beiden in gedachten al ten doode had opgeschreven en begreep ook wel, dat hij er spoed mee zou maken en dat de zaak beslist zou zijn, vóór hij tijd had, met anderen te overleggen. Hij zal me stellig direct neerschieten, barstte Scotty angstig uit. Ja. hij zal je stellig dooden bij de eerste beweging. Welke beweging? Nu een handeling tegen hem. Je eenige kans is om bij me te blijven. Daily's oogen flikkerden even. Maar dat zal ik niet doen. Ik ben geen prairiehond, die aast op zijn makkers. Ik geef maar een raad. Op zijn moorde naars. wil je wellicht zeggen. Het angstzweet brak den man uit. Ik zal uit het land vluchten. De sheriff schudde langzaam het hoofd. Je zult dit land nooit levend verlaten. Behalve, dat ik je natuurlijk zou aanhouden voor den overval van de Limited. De veiligste plaats voor jou is de gevangenis en daar zal ik je ook heen brengen. Doe die revolver was en vlug ook. Zoo is het goed. Nu gaan we samen door de achter deur weg en ik zal naast je loopen en we zullen gezellig praten en lachen of we de berte vrien den zijn. Maar mijn hand houdt stevig mijn re volver omklemd. Ga je daarmee accoord, beste vriend? Ja. Dan zullen we een kleine comedie op voeren. Toen Collins met zijn gevangene terugkwam in de groote zaal van de Gold Nugget, sloop een Mexicaan tersluiks de achterdeur van het speel huis uit. I De sheriff riep Hawkes apart. Ik wou dat je een rijtuig voor me bestelde. Del, en dat aan de achterdeur liet brengen door een vluggen koetsier, wien je zeggen moet dat we den trein van 12.20 moeten halen. Als de wagen er is. let dan even op in de deuropening of Leroy en Neil soms in de buurt op ons loeren en geef dan een teeken met je hand. Als de kust vrij is, ga dan naar de bar en bestel een of ander. In orde, zei Hawkes. De groote wandklok had juist twaalf gesla gen. toen Hawkes weer in de achterdéuropenina van de Gold Nugget verscheen. Met een wenk naar Collins, maakte hij meteen een coktail klaar en na een kort kom, ging de sheriff met Daily de achterdeur uit. Op hetzelfde moment klonken twee schoten. Collins sloeg voorover op den grond, onderwijl zijn revolver trekkend. Scotty draaide een paar maal om zijn eigen spil en vloog toen weg naar de schaduw der huizen dichtbij. Schoten ketsten tegen den muur en de vervolgers begonnen een jacht op hem. Toen uit de achterdeur van de Gold Nugget ee: nieuwsgierige menigte naar buiten drong om ti zien wat er aan de hand was, waren de voet stappen al in de verte weggestorven. Hawkes vond den sheriff met zijn rug tege: het rijtuig leunend, een rookende revolver li de hand. Om hemelswil, Val, schreeuwde hij, hebbe: ze je geraakt? M'n been geschramd, dat is alles. Maar i! vrees, dat ze Daily te pakken zullen nemen. Waarom ben je ook naar buiten gegaan toen ik je een teeken gaf. nog te wachten? Wat? Een teeken dat ik moest wachten Collins zweeg, om zijn vriend geen verwijt t< moeten maken. Hij wist nu, dat Hawkes zij: cocktail te vroeg in den avond had gemixt, maai zijn seinen te laat had gegeven. Laat een paard voor mij komen. Del, en twes of drie van de vertrouwde jongens. Ik moet dlf kerels achterna, want het zijn de bandieten, die verleden week de Limited hebben overvallen. Probeer uit te vinden in welk hotel ze hier ver blijf hebben gehouden, want ik zal hun kamers laten onderzoeken. Stuur een van de jongens naar de plaats waar ze hun paarden gestald hadden en als er soms papieren of zadeltasschen worden gevonden, laat die dan goed voor mij bewaren. Een kwartier later zat Collins in den zadel gereed voor een wilde jacht, wachtend op zijn vrijwillig geleide. Ze zouden juist wegrijden, toén een verschrikte Chinees kwam aanhollen en het nieuws bracht dat er juist achter zijn wasscherij geschoten en een man vermoord was. Toen de sheriff dat hoorde, sprong hij van zijn paard en ging naar de vormlooze massa die beschenen door het heldere maanlicht tegen den muur lag. Hij keerde het ontzielde lichaam om en zag het gezicht van den doode. „(Wordt vervolgd.),

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6