Haarlem's Dagblad 1 Bulgarije Maatregelen tegen besmettelijke ziekten. Stijfsel niet op den bon. Rijwielbanden. driemogendhedenpact Duitsche troepen in Bulgarije Luchtaanvallen op Engeland. Honden en Kattenvoeder Gebr. VEEN1NGA Artikelen ewz. 58e JAARGANG No. 17701 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- én Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdre<Ucteur: ROBERT PEEREBOOM MAANDAG 3 MAART 1941 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25. franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0.40. Reclames ƒ0.65 pet regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meel 0.17i/£. Groentjes zie rubriek. Te Haarlem kan steeds voor voldoende verpleeggelegenheid gezorgd worden. Dr. L. C. Kersbergen heeft verleden week in de vergadering van den Haarlemschen gemeente raad, toen bij de behandeling van de begrooting voor 1941 het hoofdstuk Volksgezondheid aan de orde was, de vraag gesteld of er voor voldoende barakken gezorgd kan worden zoo onverhoopt een epidemie mocht uitbreken. Hij had dezelfde vraag in de afdeelingen gesteld en daarop was door B. en W. geantwoord: „Mocht onverhoeds een epidemie van besmettelijke ziekten uitbreken, dan kan er voor voldoende barakruimte worden zorg gedragen, aangezien de Gezondheidsraad steeds barakken ter beschikking kan stellen". Dit ant woord zoo zei dr. Kersbergen moet op een vergissing berusten want de Gezondheidsraad heeft slechts 6 barakken en daarvan hebben drie al een bestemming gekregen. Wij hebben onderzocht hoe het met deze quaestie staat. De directeur van den Geneeskundigen Dienst Dr. W. B. Smit, deelde ons mede, dat thans alle 6 barakken van den Gezondheidsraad al een be stemming gekregen hebben, Maar ook zonder die barakken kan er voor gezorgd worden dat, mocht onverhoopt in deze omgeving een epidemie op treden, steeds voldoende verpleegruïmte aanwezig zal zijn. De gezondheidstoestand is op dit oogen- blik goed te noemen, zoodat er op dit oogenblik geen reden is om extra maatregelen te nemen. Maar natuurlijk moet, vooral onder omstandig heden waaronder wij nu leven, met de mogelijk heid rekening gehouden worden. Een epidemie breekt evenwel niet in eens in een ernstigen om vang uit. Er komen altijd eenige gevallen die als een waarschuwing aangemerkt kunnen worden. Dan is er voldoende tijd om in overleg met den Inspecteur van de Volksgezondheid, maatregelen te nemen die voor het oogenblik geboden zijn. Mocht er bijvoorbeeld een epidemie van typhus komen, dan hebben wij de roodvonkbarak in het St. Elisabeth's Gasthuis, die zeer goed voor de ver pleging der lijders in orde te maken is. Er zijn in dezen tijd wéinig roodvonk-patiënten, zoodat daar voor dan wel een andere oplossing te vinden zal lijn. Zoo er een epidemie van vlektyphus mocht uitbreken zullen omvangrijker maatregelen noodig zijn. Dan hebben wij een groot gebouw noodig voor de verpleging en isolatie. Maar wat kan er dan tegen zijn om daarvoor tijdelijk een bestaand gebouw, desnoods een school, te ontruimen en in orde te maken? In de mobilisatiedagen hebben wij voor de legering van ons leger ook wel scholen moeten afstaan. Waarom dan niet als er een groot belang van de Volksgezondheid op het spel staat. Maar zoo besloot de directeur ik zeg dit enkel als geruststelling. Er is op dit oogenblik geen aanleiding om aan gevaar voor een epidemie te denken, temeer omdat in ons land uitgebreide maatregelen genomen zijn om besmettingsgevaren zooveel mogelijk tegen te gaan. De bevolking kan er evenwel van verzekerd zijn, dat als. onverhoopt toch een epidemie zou uitbreken er onmiddellijk goede maatregelen ge nomen zullen worden om haar zooveel mogelijk te localiseeren en voor de verpleging en lijders te zorgen Behalve indien zij verwerkt is in pudding- of puddingsauspoeders. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend: Bij de laatste bonaanwijzing voor grutterswa ren werd medegedeeld, dat de met „10" genum- meerde bon van de „bonkaart algemeen" o.a. recht heeft op het koopen van rijststijfsel, glansstijfsel en kookstijfsel. Deze mededeeling hefeft tot misverstand aanleiding gegeven. Het lag nl. in de bedoeling, dat uitsluitend eetbare stijfselsoorten (z.g. rijstzetmeel) welke niet als zoodanig, doch in pudding- en puddingsauspoe ders verwerkt in den handel zijn, op den voor maizena aangewezen bon kunnen worden ge kocht. stijfsel valt derhalve, voor zoover deze niet in pudding of puddingsauspoeders is verwerkt, bui ten de distributie en kan dus zonder afgifte van een bon worden gekocht. BOETEN OPGELEGD. AAN AMSTERDAM, HILVERSUM EN ZAANDAM. 's GRAVENHAGE, 1 Maart (ANP). De commis saris-generaal voor de openbare veiligheid en po litie S.S. Brigadeführer RSuter heeft aan de burge meesters van Amsterdam, Hilversum en Zaandam mededeeling gedaan, dat op grond van par. 1 van de verordening van den rijkscommissaris voor 't be zette Nederlandsche gebied no. 7/41 van 11 Ja nuari 1941 in overeenstemming met den bevel hebber der Duitsche weermacht in Nederland aan de genoemde gemeenten wegens de gebeurte nissen op 25 en 26 Februari 1941 boeten zijn opge legd van respectievelijk 15 millioen, 2Va millioen en 500.000 gulden. De boeten moeten binnen een week na ontvangst van deze mededeeling op het conto van den rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied (Prasidialabteilung, Oberkasse) bij de Rotter- damsche bank, den Haag, Kneuterdijk 8, zijn ge stort. Deze aanzegging wordt overeenkomstig de voor schriften van het wetboek van burgerlijke rechts vordering gedaan. Zoodoende geldt zij als bij voor raad uitvoerbare acte. De betreffende gemeenten zijn verplicht, het ge vorderde bedrag binnen zes weken na ontvangst dezer mededeeling van die inwoners dezer gemeen ten, die volgens den laatsten aanslag voor een in komen van meer dan f 10.000 zijn aangeslagen, in den vorm van een naar een gelijk percentage be rekenden toeslag op de inkomstenbelasting in te vorderen. Duitsche onderdanen zijn van dezen omslag uit gezonderd. De voorschriften van de Nederlandsche wet van 22 Mei 1845 op de invordering van 's rijks directe belastingen moeten naar analogie worden toege past. Bij overschrijding van de termijnen kunnen ver dere vergeldingsmaatregelen worden getroffen. Vrienden, hecht u aan uw banden. Dit gezien met dien verstande: Houd uw banden gaaf en hecht, Waarlijk, of 't vergaat u slecht. Ga niet roekeloos uit rijden, Weet voor alles te vermijden, Wat uw banden mooglijk deert, Doordat gij verkeerd verkeert. Schuur niet tegen scherpe randen, Want dat is fataal voor banden; Rem niet plotseling en fel, Anders slijt uw band te snel; Weet zorgvuldig bij het rijden Glas en Spijkers te vermijden; Houd uw pomp steeds bij de hand En de spanning in uw band. Banden zijn maar schaars te krijgen, Laat de strop u dus niet dreigen, Dat uw fiets op stal moet staan En gij slechts te voet kunt gaan. Boven alles uit den booze Is voor u dit bandelooze, Hou daarom de leuze vol: Ga voorzichtig aan den rol. BRANDSTOFFEN COMMISSIE VAN HET RIJKSKOLENBUREAU TE HAARLEM. De Brandstoffen Commissie van het Rijkskolenbureau te Haarlem verklaart hiermede, dat de verhooging van huis- brandprijzen, per advertentie aan gekondigd door de Vereenigde Brand- stoffenhandelaren en Coöperaties van Haarlem en Omstreken in deze courant van Zaterdag 1 Maart 1941 NOG NIET IS GOEDGEKEURD door het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en deze publicatie mitsdien geen geldigheid bezit. 3. A. A. OCHTMAN, voorzitter. M. v. BREEMEN 3r. secr.-penningm. Haarlem, 3 Maart 1941. (Adv. Ingez. Med.) In het Jaarbeursgebouw te Utrecht worden de weefstoelen gemonteerd, waar mede de Nederlandsche Textielnijverheid haar demonstraties zal geven. (Foto Pax Holland) bij hei Bulgarije is Zaterdag toegetreden tot het driemogendhedenpact. De onderteekening ge schiedde door den Bulgaarsehen premier prof. Filoff in aanwezigheid van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken Von Rib- bentrop en zijn Italiaanschen ambtsgenoot Ciano. Het protocol betreffende de toetreding heeft, naar het D.N.B. meldt, den volgenden tekst: „De regeering van Duitschlana," Italië en Ja pan eenerzijds en de regeering van Bulgarije an derzijds stellen door hun ondergeteekende gevol machtigden het volgende vast: Artikel 1. Bulgaime treedt toe tot het op 27 Sep tember 1940 in Bemjn onderteekende driemogend hedenpact tusschen Duitschland, Italië en Japan. Artikel 2. In zooverre de in artikel 4 van het driemogendhedenpact vastgestelde gemeenschap pelijke technische commissies kwesties behan delen, welke de belangen van Bulgarije betref fen, zullen ook vertegenwoordigers van'Bulgarije aan de beraadslagingen van de commissie deel nemen. Artikel 3. De tekst van het driemogendheden pact is aan dit protocol als supplement toege voegd. Het onderhavige protocol ls in de Duitsche, Ita- liaansche, Japansche en Bulgaarsche taal opge steld, waarbij elke tekst voor oorspronkelijk geldt. Het treedt op den dag der onderteekening in wer king". (Voor de bijzonderheden over de plechtigheid der onderteekening te Weenen zie men elders in dit nummer) Sedert 2 Maart BERLIJN, 2 Maart (DN.B.) Het opper bevel van de weermacht deelt mede: Ter bescherming tegen de bekend geworden Britsche maatregelen in Zuidoost-Europa zijn. na toestemming te hebben verkregen van de Koninklijke Bulgaarsche regeering, sedert den tweeden Maart afdeelingen van de Duitsche weermacht Bulgarije binnengetrokken De aankomende troepen worden door het Bulgaar sche volk hartelijk begroet. Haarlemsche huisvrouw vervalschte bonnen. Tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. De Haarlemsche Politierechter berechtte heden morgen een zaak van bonnenvervalsching. Als eerste verdachte stond terecht een huisvrouw uit Haarlem. Een huisvrouw, die kwam getuigen, vertelde dat ze in November '40 van verd. een bon 81 kreeg, geldig voor koffie.Zij was daarvoor zeer erkentelijk en ging in een winkel de koffie koopen. Toen ze thuis terugkwam vroeg verd. haar: „En heb je koffie gekregen?" Het antwoord was natuurlijk: „Ja". „Nou", zei verd. „Dan zal ik jeens wat vertellen. Die bon was valsch. Wil je ook eens zien, hoe ik die valsche bonnen maakt?" De huisvrouw was daarvoor blijkbaar zeer geinteresseerd, weshalve zij werd ingewijd in de kunde der valsche bonnen makerij. Van dien tijd af gingen beide dames samen op stap om in verschillende winkels op de valsche bonnen koffie, zeep en andere artikelen te ver krijgen. Toen ze tenslotte tegen de lamp liep wehd ze in preventieve hechtenis gesteld, waaruit ze na een bekentenis te hebben afgelegd, werd ontslagen. De Officier wees er in zijn requisitoir met na druk op dat met de strengste middelen tegen deze feiten zal worden opgetreden. Wanneer meer zulke gevallen aan het licht komen zullen voortaan bon- vervalschers i.n preventieve hechtenis worden ge steld totdat Ide zaak voor den rechter komt. Deze verdachte werd veroordeeld tot- een maand gevangenisstraf. Doch ook de buurvrouw stond terecht, want zij was op de hoogte van de valsche bonsmakerij en ging samen met de andere vrouw op stap om de practische resultaten te verkrijgen. En bovendien waren bij haar door de recherche 167 bons aange troffen. Zij zei deze in bewaring te hebben gekre gen van de buurvrouw, doch deze beweerde dat de andere die zelf in navolging van haar recept ge maakt heeft. Deze verdachte werd tot 3 weken gevangenis straf veroordeeld. De Amerikaansche goederen voor Sovjet-Rusland. Verklaring van den Russischen gezant te Washington. United Press meldt uit Washington, dat de Russische gezant aldaar aan Sumner Welles formeel de verzekering heeft gegeven, dat de Amerikaansche goederen die naar Rusland wor den uitgevoerd uitsluitend voor het eigen ge bruik van de Sovjet Unie bestemd zijn. Stad in het Zuid-Westen heftig bestookt. BERLIJN, 3 Maart (D.N.B.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, is een stad in het Zuid- Westen van Engeland Zondag kort na hel vallen van de duisternis heftig door Duitsche vliegtuigen aangevallen. Zondag hebben, naar het D.N.B. verneemt, Duische gevechtsvliegtuigen vier Britsche koop vaardijschepen met een totalen inhoud van 24.000 b.r.t. lot. zinken gebracht. Een koopvaardijschip kreeg bij de Shetlands een voltreffer in de ma chinekamer, waarop onmiddellijk een ketelontplof fing volgde. Het schip zonk. Twee schepen van 8.000 resp. 10.000 ton, die in convooi voeren, wer den aangevallen en zoo zwaar beschadigd, dat zij na korten tijd zonken. Een vierde koopvaardijschip van 2000 b.r.t. werd in het St. George-kanaal waarge nomen en zoo hevig gebombardeerd, dat het schip binnen enkele minuten zonk. Het D.N.B. meldt d.d. 2 Maart uit Berlijn: De Londensche berichtendienst deelt mede, dal Duitsche vliegers op verscheidene plaatsen in het land aanvallen hebben gedaan. In het gebied van Londen in driemaal luchtalarm gemaakt. Boven dien zijn op het N.O. van Engeland aanvallen on dernomen, verder is nog een stad in het Zuid-Wes ten met bommen bestookt. Daarbij zijn branden ontstaan. Ook boven het Westen van Engeland zijn bommen uitgeworpen. Duitsch weermachtsbericht van Zondag: Twee convooien voor de Schotsche kust aangevallen BERLIJN, 2 Maart (D.N.B.) Het opperbevel de weermacht deelt mede: „Gevechtsvliegtuigen der gewapende verkenning hebben gisteren twee koopvaardijschepen van te zamen 8.000 b.r.t. tot zinken gebracht en drie an dere schepen zwaar beschadigd. Lange-afstands- verkenningsvliegtuigen hebben in de late avond uren voor de Schotsche oostkust twee convooien aangevallen, een koopvaardijschip van 3.000 b.r.t. tot zinken gebracht en 5 groote schepen zoo zwaar getroffen dat aangenomen kan worden dat zij ver loren zijn. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht van 1 op 2 Maart geslaagde aanvallen ondernomen op strategische doelen in Hull,Cardiff, Southampton en Great Yarmouth, als mede op nacht-vlieghavens in Oost-Engeland, ha venwerken in Noord Schotland en verscheidene havens aan de Britsche Zuid- en Zuidoostkust. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben met suc ces strategische doelen in de, haven van La Valetta op het eiland Malta met bommen van elk kaliber aangevallen. Op fortificaties en luchtdoelbatterijen werden bomtreffers geplaatst en een ponton met twee kanonnen werd tot zinken gebracht. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met sterke strijdkrachten op verscheidene plaatsen in West-Duitschland, vooral in het gebied om Keulen, brisant- en brandworpen geworpen. Op verschei dene plaatsen werden woonhuizen verwoest. De schade aan militaire en voor de oorlogvoering be langrijke doelen is onbeteekenend. Onder de bur gerbevolking is een aantal dooden en gewonden, in hoofdzaak buiten de schuilkelders, te betreuren" De Amerikaansche hulpverleening aan Engeland. WASHINGTON (United Press) Roosevelt's verwachting, dat het wetsontwerp inzake hulp aan Engeland spoedig aangenomen zal worden, schijnt met het oog op de toenemende bitter heid waarmede de debatten gevoerd worden, niet in vervulling te gaan. De behandeling van dit wetsontwerp heeft thans vormen aangeno men, die aan twintig jaar geleden doen herin neren toen er in het parlement hevig gestreden werd omtrent de vraag of de Ver. Staten tot den Volkenbond zouden toetreden of niet. De senato ren zijn reeds zoo opgewonden dat men elkaar over en weer beleedigingen naar het hoofd slingert. Zoo riep men dezer dagen tegen Taft „pro-nazi" terwijl de isolationisten de senatoren die zich voor het wetsontwerp uitspreken als „oorlogsmis dadigers en leugenaars" uitscholden. De talrijke petities die schriftelijk aan den senaat gezonden zijn waarin men zich tegen het wetsontwerp uitspreekt, hebben de regee- ringsaanhangers aanleiding gegeven actiever dan tot nu toe het geval was aan de debatten deel te nemen ten einde zich tegenover hun kie zers te verantwoorden. Gezien deze situatie heeft het er alle schijn van. dat de debatten nog lang zullen duren ofschoon het zeker lijkt dat het wetsontwerp uiteindelijk zal worden aange nomen. Tot zoolang zal de oppositie zich laten hooren. In bijeenkomsten en door de radio la ten beide partijen zich niet onbetuigd waarbij woorden als „plutocraten, gekken, aanhangers der vijfde colonne, enz." schering en inslag zijn. Larissa door de aardbeving verwoest. Veertigduizend menschen hebben geen huis meer. (Men zie ook pag. 5) Het DNB meldt nog over deze aardbeving uit Belgrado: De dagbladen alhier publiceeren uitvoerige be richten over de zware aardbeving, die Larissa, vol gens de Politika geheel ver ;r-. Genoemd blad meldt uit Athene, dat de stad Larissa eigenlijk niet meer bestaat. Alle huizen zijn vernield met uitzon dering van eenige betonnen gebouwen. De plaat selijke autoriteiten eischen onmiddellijke inrichting van 12.000 barakken voor de dakloos geworden be volking. Veertuizend menschen hebben geen huis meer. Uit Saloniki meldt de Politika nog, dat zich in werkelijkheid drie aardbevingen hebben voorge daan, welke na elkaar optraden. De huizen stortten ineen als waren het kaartenhuizen. Alle telefoon- en telegraafverbindingen zijn vernield. Ook in ge heel Noord- en Midden Griekenland is de aardbe ving gevoeld. Het centrum der beving lag in den Olympos. Geheel Griekenland is diep onder den in druk. (ZONDER BON) bestaande uit 50 c'r vleeschmeel, 25 rijst. 25 dust (fijn hondenbrood). (Goedgekeurd door de Nederl. Meelcentrale). Bestellingen worden in volgorde van binnenkomst afgedaan. Naturalisten. TELEFOON 13265. (Adv. Ingez JMed.) Regeeringscommissarisscn. In Amsterdam, Hilversum en Zaandam. DEN HAAG, 3 Maart (A.N.P.) Een heden ver schijnend Verordeningenblad bevat een verorde ning krachtens welke bepaalde gemeentelijke or ganen buiten werking kunnen worden gesteld en regeeringscommissarissen in de plaats daarvan kunnen worden benoemd. De verordening verklaart deze maatregel van toepassing op Amsterdam, Hilversum en Zaanioam. BELANGRIJKE VERBETERING BIJ HAARLEM S CENTRALE KEUKEN. De organisatie van Haarlem's Centrale keuken wordt nog voortdurend verbeterd. Eén van deze verbeteringen wordt Woensdag 5 Maart a.s. van kracht, wanneer het uitdeellokaal in de Van Oosten ,de Bruynstraat vervalt en door een ander lokaal wordt vervangen. Over deze uitdeelplaats in de van Oosten de Bruynstraat is al herhaaldelijk geklaagd en van deze klachten hebben wij ook in ons blad melding gemaakt. De leiding van den dienst was zich eveneens bewust, dat dit lokaal geen ideale uitdeelgelegenheid was, maar er was niets beters. Thans is men er evenwel in geslaagd een ander lo kaal te vinden, dat in de Jasmijnstraat is gelegen, n.l. het gebouwtje van de Speeltuinvereeniging „Flora". Men heeft hier een mooie ruimte, waarin velen kunnen worden toegelaten. De uitdeeltijden voor dit lokaal worden van 11.30 12.30 en van 4.305.30. Des Zaterdags alleen van 12.302 uur. E. de Graaf f overleden. Op 62-jarigen leef|ijd is te Haarlem overleden de heer E. de Graaff, die jarenlang lid van den Scho- tenschen gemeenteraad is geweest, in welken hij zitting haJd voor de A.-R. partij. De heer de Graaff heeft voorts voor vele jaren zijn krachten gege ven aan het Burgerlijk Armbestuur in Schoten. De heer de Graaff werd, het zal nu ruim 30 jaar geleden zijn, tot lid van den raad van Schoten gekozen toen het Schoterkwartier zich begon te ontwikkelen. De bewoners van het aan Haarlem grenzende stadskwartier kregen toen veel belang stelling voor de wijze waarop de plattelandsge meente Sohoten bestuurd werd. De raadsvergade ringen werdien toen gehouden in het oude rechts- hu/is aan den Verg ierden weg in Oud-Schoten. Het ging daar soms heftig toe omdat er een scherpe tegenstelling was tusschen de belangen van de dor pelingen en stadsbewoners. De heer de Graaff werd in het bepleiten van zijn belangen der stede lingen krachtig ter zijde gestaan door den heer Th. G. C. Hooy. die voor de R.-K. in het Schoter- kwartier in den raad zitting had. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 5 Maart a.s. des middags om 1.30 uur op de Alga Begraafplaats te Heemstede. WEER EEN BEREDEN BRIGADE BIJ DE HAAGSCHE POLITIE 's GRAVENHAGE, 3 Maart. Op het Plein achter het Huis ten Bosch is vanmorgen, met een eenvou dige plechtigheid, de bereden brigade van de Haagsche politie weder in dienst gesteld. Voedsel en levensmiddelen voor onbezet Frankrijk. Amerikaansch Roode Kruis chartert schip. WASHINGTON, 3 Maart (United Press) Het Amerikaansche Roode Kruis heeft het s.s. „Ex- mouth" gecharterd voor het overbrengen van levensmiddelen, kleeren en medicijnen ,iaar het onbezette Frankrijk. Dit is het tweede schip dat voor dit doel de Britsche blokkade mag paseeren. De „Exmouth" zal 8 Maart vertrekken en 22 Maart te Marseille aankomen. De lading bestaat o.a. uit 625.000 pond havermout, 600.000 pond meel, een groote hoeveelheid melkpoeder, kleeren voor kin deren, 500.000 capsules insuline en een hoeveel heid andere geneesmiddelen. HEDEN: 10 PAGINA'S. P. Gasus: Rijwielbanden. pag. 1 Ons IJshockey. pag. 7 Maatregelen tegen besmettelijke ziekten. pag. 1 J. H. V.: Bij de Navajos. pag. 3 Flitsen. pag. 3 J. K.: Kleine rakkers. pag. 3 Eigenaardigheden in Haarlem en omgeving. pag. 3 J. B. Schuil: Opvoering van „Mari- ken van Nimwegen" door de V. C. J. G. pag. 6 Gedanste sprookjes, door leerlingen van Ruth Tobi. pag. 6 Criticus: Nederlandsch voetbal pag. 7 H. D. Vertelling: „De stroohoed" door Peter van Sandevoerde. pag. 6 Laatste Berichten op pagina 2

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1