Uit Wilde Gewesten Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen DONDERDAG 6 MAART 1941 H A A" REE M'S D A G B C A D VOOR DE KINDEREN EEN WAARSCHUWING. Geen vuurwapens, munitie enz. in huis. Te Haarlem is een bekendmaking aangeplakt, waarin de bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland Fr. Christiansen de volgende waar schuwing tot de burgerij richt: „Er bestaat aanleiding, nog eens nadrukkelijk er op attent te maken, dat alle vuurwapens, munitie.' handgranaten, ontploffingsmiddelen en ander oor logsmateriaal moeten worien ingeleverd. Duitsche krijgsgerichtcn moesten in den laatsten tijd herhaaldelijk veroordeelingen wegens ongeoor loofd bezit van soortgelijke voorwerpen inspreken. Ik maak er op attent, dat voor dergelijke over tredingen de zwaarste straffen en zelfs de dood straf zullen worden toegepast en dat in de toekomst geen clementie te verwachten is" VEILIG VERKEER. Verkeersboekje 1941 verschenen. Het bestuur van (het Verbond van Vereenigin- gen voor Veilig Verkeer heeft in een aantal van 15.000 exemplaren het „Verkeersboekje 1941" dóen verschijnen, waarmee weer een hoogst nuttig werk wordt verrjeht. In de inleiding lezen we o.a. het volgende: „Het Verbond is zich ook in deze tijden van zijn taak bewust. Het verkeersprobleem moge, vooral wat de veiligheid van het verkeer betreft, onder de huidige omstandigheden zijn actualiteit ten deele hebben ingeboet, het blijft voor de toe komst in onverminderde mate zijn belang behou den. Want het probleem der verkeersbeveiliging is in de eerste plaats opvoedkundig: de geest der samenleving moet doordrongen worden van het belang eener behoorlijke regeling en orde ning ap verkeersgebied. Telkens weer dient gewezen te worden op de gevaren, welke het veronacht zamen van de „regels van den weg" met zich brengt; dag-in dag-uit dient herinnerd te worden aan de verschrikkelijke gevolgen van onbedacht zaamheid, overmoed, baldadigheid en noncha lance. Wij moeten als strijders voor veilig verkeer In training blijven, want ons wacht na den oorlog een grootsche taak. Mocht 1941 den vrede bren gen, dan zal op het gebied van het verkeer op den openbaren weg een opleving komen, grooter dan zich thans nog laat aanzien. Met dat nieuwe ver keer zullen nieuwe gevaren komen en met de nieuwe gevaren een nieuwe taak vóór het Ver bond." In het boekje wordt uitvoerig de aandacht ge vestigd op de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek betreffende de ernstige ver keersongevallen, ter kennis van de politie ge bracht. Hiermede worden bedoeld d i e ongevallen, waarbij personen werden gedood of die zwaar lichamelijk letsel kregen, zooal.s gebroken armen, beenen, ribben of hersenschudding. De voorloo- pige gegevens zijn als volgt: Tot zoover deze inleiding. Het totaal aantal verkeersongevallen bedroeg 848 ln het eerste kwartaal van 1940 (1076 in 1939): In het. tweede kwartaal 876 (1462 in 1939). Het aantal verkeersongevallen, waardoor personen werden gedood bedroog 102 in het eerste kwartaal van 1940 (124 in 1939) en in het tweede kwartaal 140 (180 in 1939). In het eerste kwartaal van 1940 werden ernstig gewond 746 (952 in 1939)in het tweede kwartaal 736 (1281 in 1939). Uit deze cijfers blijkt, dat het aantal ernstige verkeersongevallen in de eerste twee kwartalen van 1940 aanzienlijk lager is dan in 1939. Voor het eerste kwartaal wordt dit toegeschreven aan de langdurige vorstperiode en aan den grooten sneeuwval, waardoor de wegen slecht begaanbaar waren; voor het tweede kwartaal aan het minder druk verkeer wegens de oorlogshandelingen. Van zeven gemeenten met meer dan 100.000 in woners vinden we de volgende cijfers over het eerste en tweede kwartaal 1940: Aantal ongevallen: dooden: gewonden: Amsterdam 2951 19 812 Rotterdam 2693 16 526 Den Haag 1624 12 415 Utrecht 605 3 127 Haarlem 453 5 198 Groningen 477 5 123 Eindhoven 214 3 51 „Deze cijfers toonen aan, dat het ijveren voor een veilig verkeer geen „hobby" is van een groep je overspannen menschen". aldus wordt opge merkt. „maar integendeel een zaak van groot en algemeen belang, waaraan toegewijde mannen en vrouwen zich met hart en ziel geven." Aan ouders en opvoeders wordt dringend ge vraagd. alles te willen doen. om aan de kinderen de veilig-verkeersgedachte bij te brengen en aan de voetgangers wordt aangeraden op de voetpaden te blijven en slechts in de uiterste noodzaak, bij voorbeeld voor het oversteken, op den rijweg te kon.en; zij moeten daarbij gebruik maken van de plaatsen, die daarvoor aangewezen zijn. Het boekje bevat verder o.a. twaalf verkeers- geboden voor den wielrijder, aan wien ook ver zocht wordt, in de nabijheid van kinderen de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te ne men en als het 's avonds donker is geen fietsen buiten te laten staan. Ook staat er een alphabetische lijst in van de gemeenten, waarin een Vereeniging voor Veilig Verkeer bestaat. Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEQD RAINE. (Nadruk verboden.) 22) Hoofdstuk XTV. DE KONING IS DOOD, LEVE DE KONING. Toen O'Halloran hoorde, de Megales als maat regel Buckey O'Connor had gearresteerd, schold de Ier heftig op zichzelf omdat hij niet aan den North Chihuahua Spoorweg had gedacht. Hij wist dat de gouverneur niet zou aarzelen zijn vriend te dooden als zijn belang datmee bracht. Maar hij was er de man niet naar om er veel gras over te laten groeien, als het betrof een fout goed te maken. Onmiddellijk stelde hij zich met Valdez en eenige anderen van diens partij in verbinding en er werd besloten tot een stouten tegenzet, die, indien met succes uitgevoerd den gouver neur schaakmat zou zetten en het oftnoodig zou maken, de politieke gevangene met geweld te verlossen. Maar denkt er aan heeren, den gouverneur persoonlijk mag geen letsel worden toege bracht! Bij het heldere daglicht kon natuurlijk mets worden ondernomen, daar de gouvernements- 'troepen door de straten patrouilleerden, maar 's avonds zouden ze hun slag slaan. Even na het vallen van den avond kwam een boer uit den omtrek met een volgeladen kar Chihuahua binnen. Hij werd een paai- maal door de wacht in de straten aangehouden, doch kreeg, na een vluchtig onderzoek, verlof verder te gaan. Zijn weg voerde langs de achterzijde van het paleis van den Gouverneur, een mooi steenen gebouw, door een grooten tuin omgeven. Hier hield hij halt, schijnbaar om iets aan het tuig vast te maken, maar uit den wagen kwamen vijftien man, gewapend met geweren en revol vers en allen verlieten den wagen zoo ver mo gelijk van het paleis af. Het waren O'Halloran en zijn mannen! De officier van de wacht, die tot de partij van Valdez was overgeloopen, liet de zaak haar gang gaan, zoodat de overrompelaars vrienden in- plaat-s van vijanden ontmoetten en binnen drie minuten het paleis volkomen in hun macht had den. Elke ingang werd terstond afgesloten en be waakt, zoodat geen enkel bericht naar het militaire hoofdkwartier kon worden gezonden. En zóó stil was alles in zijn werk gegaan, dat niemand, behalve dan de wacht? en een paar bedienden, die terstond gevangen werden geno men, er iets van had bemerkt, ook de bewoners van het paleis niet. Meneer Valdez, op u rust de taak de doch ter des huizes te gaan zeggen dat ze niet be vreesd behoeft te zijn. Meneer Garcia zal het be vel hebben over de bewaking en heeft er voor te zorgen dat niemand het gebouw verlaat onder welk voorwendsel dan ook. Ik persoonlijk zal den tyran arresteeren en Rodrigo en José zullen me daarbij helpen. Teen O'Halloran de appartementen van den gouverneur betrad, liet hij de twee metgezellen bij de deur wachten. Hij trad de kamer binnen waar Megales juist een uiltje knapte na zijn diner. God zegene u. Excellentie; ik geloof dat u al op mij hebt gewacht. Dus ik ben thans tot uw dienst. De groole Ier klakte zijn hielen tegen elkaar en bracht het militair saluut. De eerste gedachte van den gouverneur was. dat hij verraden.was, de tweede, dat zijn leven op het spel stond. Hij was spierwit geworden, doch verloor geen moment zijn tegenwoordig heid van geest. U hebt vermoedelijk het paleis ingenomen, zei hij, volkomen kalm. Als pand, meneer, alleen maar als pand. Overmorgen zult u het weer terug ontvangen volkomen in denzelfden staat, antwoordde O'Halloran vroolijk. U wilt mij vermoedelijk vermoorden? De groote Ier keek verbaasd. Ik denk er zelfs niet over. De berichten zullen vermoedelijk nel- den: bij ongeluk gedood of zelfmoord gepleegd, maar persoonlijk hoop ik geen van beiden voor u. Ik begrijp u, maar ik zou me vóór alles gaarne even willen overtuigen dat het paleis werkelijk in uw handen is. Een formaliteit slechts, de gouverneur vertrok zijn dunne lippen tot een glimlach en greep naar de bel naast zich. Tweemaal schelde Megales. maar niemand verscheen en hij schikte zich in het onvermij delijke. Ik heb respect voor uw overwinning, meneer O'Halloran, zou het u mogelijk een groot genoe gen doen, als ik u terstond gelegenheid gaf, het bulletin over den door mij gepleegden zelf moord te verspreiden? Hij vroeg het volkomen onbewogen, hoewel hij een groote troepenmacht in den tuin veronder stelde. O'Halloran had dezen man nooit kunnen uit staan maar hij had nog nooit zoo'goed over «hem gedacht als op dit oogenblik. Integendeel, zei hij, het zou me wer kelijk spijten. Laten we dat bulletin nog even uitstellen. Dat beteekent dat u iets van me noodig hebt voor ik naar het hiernamaals ga! Inderdaad. Als we eens zeiden: uw leven en dat van uw vrienden tegenover een bijzonder verdrag. Onze levens als gevangenen of vrij? De grootst mogelijke vrijheid in deze omstandigheden; uw vrienden mogen heengaan of blijven en zich schikken in den nieuwen stand van zaken. Ik ben alleen bang dat het voor u en generaal Carlo beter is deze streek tp verlaten ter wille van uw eigen veiligheid, want u beiden hebt veel vijanden. En met onze persoonlijke bezittingen? Natuurlijk. En wat u niet terstond mee kunt nemen, kan hier bij een vertrouwd agent blijven tot later. Megales nam hem eens op. Ik vraag u in gemoeae of u denkt dat de generaal en ik veilig over de grens kunnen komen? Ik geef u mijn woord van eer en dat van Juan Valdez, dat u een veilig geleide tot de gren zen mee zult krijgen en hij persoonlijk staat voor uw leven in. Dan, meneer, neem ik uw voorwaarden aan, als u me tenminste duidelijk bewijst, dat u sterk genoeg bent om de stad van generaal Carlo te nemen. O'Halloran haalde een getikte lijst uit zijn zak, die hij Megales gaf en welke de gouver neur nieuwsgierig inkeek. Zijn al deze officieren aan uw kant? Zoodra het beslissende woord gesproken is. Ge staat me toe dat ik een proef op de som neem? Natuurlijk. De gouverneur zette een potloodschrapje ach ter een naam; O'Halloran klapte in zijn han den en Rodrigo kwam binnen. Rodrigo, de gouverneur wenscht dat je een boodschap brengt aan kolonel Onate; hij zal even een briefje schrijven. En zeg kolonel Onate uit mijn naam, dat hij zich haast. Megales schreef en verzegelde het briefje, gaf het O'Halloran, die het aan Rodrigo ter hand stelde. Op zijn vroegst kan kolonel Onate hier over een kwartier zijn; mag ik u intusschen een glas wijn aanbieden? Goede wijn is altijd op zijn plaats, zoowel bij een begrafenis als bij een huweüjk. En die gedachte brengt me op 'een andere kwestie. Mag ik een zeer persoonlijke zaak met u bespreken, excellentie? Ik kan u van avond niets weigeren, me neer. De jonge Valdez houdt van uw dochter en ik ben ervan overtuigd dat zij ook van hem houdt, maar ze is innig aan u gehecht en heeft daarom den jongen man geweigerd. Ik dacht meneer, dat De oogen van den Spanjaard flikkerden, maar zijn antwoord kwam snel en klonk zelfs minzaam: Gelooft u niet, dat het beter is als u meneer Valdez en mij onze familiezaken samen laat behandelen? We kunnen waarlijk nic' vergen dat u zich ook daarmee vermoeit. Het is een beste, dappere kerel Megales boog. Uw aanbeveling doet me vee! genoegen, meneer, maar in elk geval ken ik hein een kleine twintig jaar langer dan u. Er is geen flinker kerel in het heele land, Vindt u dat werkelijk? Dat is een kwestie van smaak denk .ik. Ik kan niet gelooven dat u het meer be grepen hebt op dien melkmuil Chaves. Moet ik kiezen tusschen een dwaas en een schurk? Ik denk dat u wel niet lang zult hoeven te aarzelen, want Juan Valdez is in elk opzicht een man en waar hij eenmaal zijn hart op heef; gezet, dat zal hij trachten te bereiken. Als uw dochter wil Ik zal haar aan een schurk geven en mijn handen in onschuld wasschen. Sinds het ver raad hier regeert, zal ze ten slotte nog als mees teres in dit paleis terug kunnen komen. Niet waar? Er zijn wel zotter dingen gebeurde Wat breng Je voor nieuws, Rodrigo? Dit laatste tegen den boodschapper, die op dat oogenblik in de deur opening verscheen. Kolonel Onate, wacht, meneer. Laat hem binnenkomen. Kolonel Onate. op verzoek van Gouverneur Megales heb ik u doen ontbieden, om hem op ze ker punt gerust te stellen. Zijn gezondheid is niet al te best en hij. ziet de noodzakelijkheid in, zijn ambt neer te leggen. En nu heb ik hem ver zekerd dat u en vele anderen in vriendschappe lijke betrekking staat tot de nieuwe regeering, Heb ik het recht hem dat te verzekeren? Megales keek hem scherp aan. Met andere woorden, kolonel Onate. u bent ook een verrader die naar de rebellen overloopt? Ik geef de voorkeur aan het woord patriot, meneer. Wat kost een patriot tegenwoordig, kolo nel? vroeg de gouverneur schamper. Meneer? De kolonel sloeg de hand aan zijn degen. Ik ben er nieuwsgierig naar te weten, wat voor positie u zult innemen bij het nieuwe be stuur (Wordt vervolgd.) ACADEMISCHE OPLEIDING. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Amster dam tot arts: de. heeren A. R. Bult (Amsterdam) en J. M. Feïlzer (Posso); geslaagd voor het arts examen eerste gedeelte: de heeren G. W. Klooster boer (Deventer) en J. H. de Bruyn (Oldenzaal). j Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkumi op proefschrift getiteld: „Over het mechanisme it den haard van diepe aardbevingen" de heer L. P G. Koning, geboren te Amsterdam (curn lande) ei op proefschrift getiteld: „Onderzoek over showen in de kosmische straling" de heer K. H. J. Jonker, geboren te Groningen. Geslaagd voor het doctoraalex. scheikunde: d« h°er D. Tollenaar en voor het candidaats-ex. wis- en natuurkunde de heeren: R. J. Vogels, H. Sax en J. H. van der Waals (cum lande). Geslaagd voor het doct.ex. klass. letteren de heer J. Schuringa. APOTHEKERSASSISTENTEXAMEN Geslaagd voor het examen van apothekersassistent: c! heer H. Th. C. Haan te Zandvoort en mej. S. H. S. Zwail te Haarlem. NEDERLANDSCHE PAPIERFABRIEK N.V. MAASTRICHT. Naar wij vernemen zal op de aanstaande algemeen' vergadering van aandeelhouders van de Ned. Papier fabriek N.V. te Maastricht worden voorgesteld over 1941 een dividend uit te keeren van 14 pet. Intusschen snelt vriend Prlkkebeen Nu rap naar de verschansing heen, Hij weet, hij komt er niet met zuchten: Hij móét die furie wel ontvluchten En denk eens. in zijn overmeod Steekt hij zijn tong uit, 't doet hem goed. Zij laat zich niet haar prooi ontrooven „Och, broeder, roept zij, „schep toch moed. Ik heb je lief, ik meen het goed." HERHALING VAN „FRASQUITA". Mevrouw Charlotte Kohier zal Zondagmidda? 9 Maart in den Stadsschouwburg te Haarlem no? één herhaling geven van „Frasquita". Wegenj verbintenissen elders zal dit voorioopig de laatstf voorstelling in Haarlem zijn. EXAMENS. PROT. CHR. JEUGDWERK. De gecombineerde Leiders-Leidstersdag, die Za. terdagmiddag 8 Maart a.s. zou worden gehouden in het Clubhuis Damstraat te Haarlem is tot na dere aankondiging uitgesteld. Langs de Nederlandsche Westkust worden nu palen in het strand gelagen, welke in den aanstaanden zomer het publiek beletten, zich in de duinen te begeven. De palen, die verleden jaar waren geplaatst, werden door herfst- en winterstormen vernield. Foto Schimmelpenningh. De Zuid-Hollandsche tuinbouw. Omzetvermeerdering van bijna 11 millioen gulden. Onder groote belangstelling heeft de provincial commissie van de tuinbouwveilingen in Zuid-Hol land in een der zalen van „Riche" te 's-Gravenhag haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. Barendse (Poeldijk) bepleitte in zijn openingswoord een regeling, waar bij extra zorg en kosten voor bepaalde cultures ooi in den prijs tot uitdrukking zullen worden gebracht Verder wees spr. op de diverse moeilijkheden waa mee de tuinbouw te kampen heeft, zooals de fust voorziening, mestvoorraad en het transport. k verband met de houtschaarsohte en de groote uit breiding van heit tuinbouwareaal achtte de hee*d< Barendse vergaande maatregelen gewenscht, ten einde het misbruik van het veilingfust afdoend! D tegen te kunnen gaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek; da de totale omzet in 1940 f 43.427.093.71 bedroeg. Di v< beteekent vergeleken bij het jaar 1939, een omzet st vermeerdering van f 10.700.201.71. Na een uitvoerige discussie werd besloten, ten einde het misbruiken van veilingfust zooveel mo gelijk tegen te gaan, het statiegeld voor de groen tekisten tot f 1.te verhoogen. Mr. fir. F. J. G. Snijder van Wissenkerke overleden. Gestolen schilderij teruggebracht. Politie blijft naar den dief zoeken. Op 84-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden mr. dr. F. W. J. G. Snijder v. Wissenkerke, oud- voorzitter van den Octrooiraad. De ter uardebestelling van het stoffelijk over schot zal Zaterdag a.s. om 11.30 op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan in Den Haag ge schieden. Mr. dr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke is 3 April 1856 tc Middelburg geboren. Hij studeerdp te Leiden en promoveerde daar in 1880 tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift over „Privilegiën" in hel stuk van „belastingen". Een jaar later promoveerde hij opnieuw, thans in de staatswetenschappen, op proefschrift: „Neêrlands staatsinrichting en die zijner Koloniën". Hij trad toen in rijksdienst als adjunct-commies aan het departement van justitie, waar hij zeer spoedig in rang opklom. Sedert 1897 was hij raad-adviseur van genoemd departement. Verder was hij van 1893 tot 1922 directeur van het Bureau van den industrieelen eigendom. In 1911 werd hij benoemd tot voorzitter van den Octrooiraad, welke functie hij vervulde tot 1922. Hij was lid van de commissie voor de handels politiek, lid van den centralen gezondheidsraad, voorzitter van de Nederlandsche groepen der Asso ciation internationale pour la propriété industrielle en van de Association littéraire et artistique inter nationale. Ook was de heer Snijder regeeringsge- delegeerde bij vele diplomatieke conferenties en internationale congressen. Uit bovenstaande opsomming blijkt reeds, dat de heer Snijder van Wissenkerke zich ook bewoog op maatschappelijk en cultureel terrein. Zoo was hij van 19191932 voorzitter en sedert dien eere voorzitter van den Volksbond tegen Drankmisbruik, van 18931918 voorzitter en sedert laatstgenoemd jaar eerevoorzitter van den Haagschen Kunstkring. Voorts bekleedde hij de functie van president-com missaris van vele financieele ondernemingen. Van zijn hand zagen vele artikelen het licht. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Diepenveen, Spaarne 39. autoped; Kuiper. Kruisweg 35, vuilnisemmer; Bureau van Politie. Smedestraat. getuigschrift; v. Westerhoven, Brandstraat 16', hond; Hendriks, Parklaan 22. hond; Verhooy. Lange Vlamingstraat 5. handschoenen: Kuijper. Graaf v. Wied- slraat9. kanarie; Bureau van Politie, Smedestraat. pols moffen; portemonnaïe m. i.; parapluie; Groenendaal, Koninginneweg 2. portemonnaïe m. i. Augustinus. Scho- terweg 43 rd„ portemonnaie m. i. Bom, Brouwerstraat 98. rijwielplaatje; Dutry. Wagenweg 20. sleutel; v. 't Bo veneind, Raafstraat 9, worstjes. Verleden week werd uit een kunsthandel Ln de Zeestraat in Den Haag, een kostbaar schilderijtje gestolem, vermoedelijk afkomstig van Fabritius, een leerling van Rembrandt. Hoewel men een vaag sig nalement van den dader had, was de politie er nog niet in geslaagd hem op te sporen Een dezer ochtenden werd de kunsthandel op gebeld door iemand met een beschaafd stemgeluid, die echter zijn naam niet wilde noemen. Hij zeide zich bezwaard te voelen, daar hij dezer diagen een schilderijtje had gekocht van iemand en nu in de couranten had gelezen, dat dit schilderq van dief stal afkomstig was. Hij beloofde het kunstvoorwerp terug te bezorgen, doch hii moest zich nog even beraden op welke wijze hij ló-it moest inkleeden. Vervolgens werd de haak opgehangen. Een paar uur latei- vei-voegde zich aan den kunst handel een loopjongen van een bloemenzaa'k met een azalea en een keurig pakket, waarin het be wuste schilderij zich bevond. De politie zet het onderzoek thans voort, daar het vrij zeker is, dat de dief en de opdrachtgever aan den bloemist identiek zijn. RADIOTOESTELLEN IN OPGELEGDE AUTO'S. P.T.T. ontvangt vele verzoeken om verzegeling van radio-ontvangtoestellen, welke zich in opge legde auto's bevinden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor deze toestellen, mits men ze maar in de auto's gemonteerd laat, geen luister vergunning noodig is en derhalve ook geen luister bijdrage behoeft te worden betaald. Deze toestellen behoeven dus niet te worden verzegeld. Ze moeten echter wél worden aangegeven, op een formulier, model A, dat kosteloos aan elk postkantoor, post station en postagentschap verkrijgbaar is. In punt 8 van dit formulier vuile men in: radio-ontvangtoe stel in opgelegde auto. Ds. J. C. VAN DIJK. Naar wij vernemen zal ds. J. G. van Dijk, Ned. Herv. predikant te Bloemendaal, wegens gezond heidsredenen aftreden als voorzitter van den "Bond van Chr. (M)Uloscholen. Hij iheeft deze functie slechts enkele jaren mogen waarnemen; ihij volgde indertijd ds. M. van Grieken, thans em. predikant te Arnhem, op. Ds. Van Dijk heeft zioh bereid verklaard zijn functie tot 2 April a-s. waar te nemen; hij zal op de dien dag te houden algemeene vergadering van den bond afscheid nemen. Woensdag 12 Maart voorstelling van „Peer Gynt". Nadat Het Nederlandsch Tooneel, directeur: Cor van der Lugt Melsert, in den Stadsschouwburg te Haarlem reeds twee keer voor uitverkochte zalen Ibsen's meesterwerk „Peer Gynt" heeft opgevoerd zal nu een matinée van deze buitengewone vertoo ning te Haarlem worden gegeven op Woensdag middag 12 Maart, om ook de forensen in de gele genheid te stellen, deze voorstelling te kunnen bij wonen. Behalve nagenoeg alle artisten van Het Neder landsch Tooneel werken mede de Haarlemsche Orkest Vereeniging, die onder leiding van L M. G. Arntzenius de muziek van Edvard Grieg vertolkt; voorts zullen weder de Balletten Georgi optreden. De sopraansoLi worden gezongen door Carrie Bijster.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6