)e militaire toestand in Europa en Afrika. Jioct Tlieuuxs DONDERDAG S MAART 1941' H A A REE M'S DAGBEAC Oorlogsindustrie in West-Engeland bij de jongste luchtaanvallen ernstig getroffen. In aanvulling op het weermachtsbericht van Woensdag ontvangt het D.N.B. van welingelichte tijde de mededeeling: „De bewegingen van de Duitsche troepen in Bul garije verloopen volgens het vastgestelde plan". de woorden „volgens het vastgestelde plan" gordt tot uitdrukking gebracht dat door de thans roltrokken opmarsch van Duitsche troepen in het jevriende Bulgarije alle Engelsche plannen om den iorlog uit te breiden onmogelijk worden gemaakt dat de wet van het handelen in het Zuidoosten door de spilmogendheden en door de bij hen aan sloten bevriende staten gedicteerd wordt. De duidelijk superioriteit van de spilmogendheden in de lucht komt tot uiting in het feit dat het Britsche uchtwapen niet in staat is de sedert eenige weken bijna dagelijks in Noord-Afrika door de Duitsche aideelingen gevechtsvliegers ondernomen aanvallen op Britsche ravitailleeringssteunpunten, troepen concentraties, tentenkampen en voorraaddepóts te verhinderen. Deze belangrijke acties hebben den oorlogstoestand in Noord-Afrika op beslissende wijze beïnvloed. De opmarsch van het. Nijlleger van Wavell is in het gebied BenghaziAgedabia sedert de eerste helft van Februari tot staan gebracht. Het voor de oorlogseconomie zoobelangrijke West-Engelsche graafschap Wales is door de hard- lekkige luchtaanvallen der afgeloopen dagen zwaar getroffen. De aanval op Cardiff van eergisteren- naeht was volgens de Engelsche berichten een van de hevigste van dezen oorlog. Een geweldige hagel van brandbommen kwam op de haven en het in dustriegebied terecht. Ook de beide andere havens aan het Bristol-kanaal, Swansea en Bristol, ver- toonen de zwaarste vernielingen en talrijke puin- oiaf jioppen in haar doek- en haveninstallaties alsmede in de industriegebieden. Deze vernielingen treffen de Engelsche oorlogseconomie des te ernstiger, daar deze West-Engelsche havens sedert maanden het laden en lossen van goederen, dat anders in de Londensche havens gebeurt, hebben moeten ver werken. Reeds bij volledig intacte haveninstallaties in het uitgesloten dat deze West-Engelsche havens Londen kunnen vervangen dat in vredestijden meer dan veertig procent van den geheelen Engelschen buitenlandschen handel in zijn haven verwerkte. Tengevolge van deze belangrijke vernielingen in deze westelijke havens moet de chaos in de Engel sche vervoersorganisatie noodgedwongen toenemen. aid( Deze aanvallen volgens een vastgesteld plan op de belangrijkste havensteden aan de Engelsche West kust staan in het nauwste verband met den succes- D;. vollen strijd van de Duitsche duikbooten, kaper schepen en lange-afstandbommenwerpers tegen de Britsche aanvoeren van overzee" ten. ijk) 1 i ooi I: uit 'nee d' ten- sc Aantreden voor een vlucht naar vijandelijk gebied. Duitsche piloten bestijgen hun toestel, dat voor den start gereed staat. (Foto Weltbild) Het vertrek der Britsche legatie uit Sofia. Nota aan Bulgaarschen minister-president overhandigd, In een nota die de Engelsche gezant Woensdag heeft overhandigd aan den Bulgaarschen minister president, is omtrent de motieven van Engeland tot het verbreken der diplomatieke betrekkingen met Bulgarije o.m. verklaard, dat de Engelsche regeering het niet eens is met de verzekering van Bulgarije, dat de Duitsche troepen in Bulgarije den vrede op den Balkan in stand houden. Het toetre den van Bulgarije tot het driemogendhedenpact zoo wordt in de nota verder gezegd en de opmarsch van Duitsche troepen vormen de voor-" naamste redenen voor het besluit van Engeland. De nota geeft uitdrukking aan de meening, dat er naar Engelsche opvatting geen twijfel aan be staat, dat het het doel is van de Duitsche actie om het met Groot-Brittannië geallieerde Griekenland te bedreigen en aan te vallen" De nota verwijt de Bulgaarsche regeering, dat zij de Duitsche voor nemens begunstigd heeft. (D.N.B.) BULGAARSCH COMMUNIQUé. Het D.N.B. verneemt uit Sofia: Het Bulgaarsche telegraaf agentschap heeft over het afbreken van de diplomatieke betrekkingen tusschen Engeland en Bulgarije gisteravond het volgende communi qué gepubliceerd: ,J>e Engelsche gezant Rendell heeft gisteren den premier prof. dr. Filoff be zocht en hem een nota overhandigd, waarin hij mededeelt dat op bevel van zijn regeering de En gelsche diplomatieke missie Bulgarije zal ver laten." Volgens den Engelschen berichtendienst heeft het Britsche ministerie voor de blokkade een de creet gepubliceerd, volgens hetwelk Bulgarije thans als „door den vijand bezet gebied" be schouwd moet worden. Derhalve wordt Bulgarije met ingang van heden a's vijandelijke bestem ming beschouwd en staan alle goederen, die van Bulgaarschen oorsprong of Bulgaarsch eigendom Eijn, bloot aan inbeslagneming. Italiaansch weermachtsbericht. Sterke luchtformatie op de vlucht gedreven Optreden van patrouilles in den sector van Keren ERGENS IN ITALIë, 5 Maart (Stefani) Het hoofdkwartier publiceert weermachtbericht no. 271. Het luidt als volgt: Aan het Grieksche front hebben formaties lucht strijdkrachten doeltreffend met bommen van groot en klein kaliber vijandelijke troepenconcentraties en offensieve installaties bestookt. Eenheden van onze marine hebben vijandelijke doelen langs de Albaneesche kusten gebombardeerd. Een sterke vijandelijke luchtformatie, die trachtte onze eenheden aan te vallen, werd teruggeslagen door het felle afweervuur der schepen en door het snelle ingrijpen van de af deeling jagers, die een beschermingskruistocht ondernamen en stoutmoe dig en vastberaden de vijandelijke formaties aan vielen, welke in aantal ruim tweemaal zoo groot was. Zes vijandelijke toestellen werden neergescho ten, twee onzer toestellen keerden niet terug. In Noord-Afrika hebben duikbommenwerpers en bombardementsvliegtuigen van het Duitsche vlie gercorps opnieuw vijandelijke troepenconcentraties en een vliegveld in de omgeving van Agedabia ge- gebombardeerd. In Oost-Afrika optreden van patrouilles in den sector van Keren. Onze vliegtuigen hebben schepen en haveninstallaties in de baai van Suda op Kreta, bombardeerd. Volgens de laatste gegeven heeft de duikboot, die onder bevel staat van den korvettenkapitein Adal- berto Giovannini, behalve de schepen, die vermeld zijn in weermachtsbericht no. 269, op den Atlan- tischen Oceaan nog twee schepen in den grond ge boord. Het onderhoud Goering—Antonescu. Voornamelijk economisch-nolitieke vraagstukken besproken. Het D.N.B. verneemt uit Weenen: Rijksmaar schalk Goering heeft gisteren te Weenen een ont moeting gehad met den Roemeenschen staatsleider generaal Antonescu. In het kasteel Belvedere volgde een vrij langdurig onderhoud. De bespre kingen liepen voornamelijk over belangrijke eco- nomisoh-politieke vraagstukken die voor ''beide landen van belang zijn en in den geest van de Duitsch-Roemeensohe vriendschap en nauwe sa menwerking werden gevoerd. Alexander over de taak der Engelsche vloot. De marinebegrooting aangenomen. Het D.N.B. meldt: Naar de Londensche Nieuwsdienst mededeelt heeft het Lagerhuis met algemeene stemmen de marinebegrooting aangenomen. De Eerste Lord der Admiraliteit Alexander èprak an het aandeel dat de Britsche vloot heeft gehad in de oorlogvoering. Deze vloot, verklaarde hij, is niet slechts het symbool van de macht van Groot- Brittannië, doch een veilige bescherming tegen de vijandelijke mogendheden. Opdat zij echter zoo sterk mogelijk zij, heeft zij steeds meer schepen en manschappen noodig. Alexander schetste hoe haar oorlogstaak nog verzwaaivl was door de ineenstorting van Frankrijk. Moeilijke operaties in de Noorsche wateren en aan de Belgische kust hadden verliezen gekost. Over het geheel genomen waé, naar Alexander het tegen over het Engelsche parlement voorstelde, de Brit sche vloot van Augustus 1939 ongeschonden. Zij beschikt op het oogenblik zelfs over meer torpedo- bootjagers dan toen en met de schepen die thans in aanbouw zijn zou zij sterker zijn dan ooit In 't afge loopen jaar zijn 154 fabrieken voor de vervaardiging van vlootmateriaal gebouwd en voor een deel reeds in gebruik genomen. Met het oog op den strijd op den Atlantischen Oceaan die wel zeer spoedig beginnen zou heeft Engeland echter iedere gram energie van zijn arbeiders en een voortdurend toe nemende productie noodig. Alxander zeide vervolgens dat het bedrag der begrooting slechts een symbolische som vormt, daar het ware bedrag geheim moet worden gehouden. Alxander voegde eraan toe dat de Britsche marine geen symbolische marine is en dat haar schepen geen spookschepen zijn. Men kan echter verwachten dat de vijand hevige aanvallen zal ondernemen en dat Engeland daarbij zware slagen te verduren zal krijgen. De eerste taak van de Britsqhe vloot, zoo vervolgde de minister, is het beschermen van den Britschen overzeeschen handel. In dit verband ge loofde hij dat de Britsche koopvaardij kan reke nen op versterking uit de Ver. Staten en de Do minions. In den loop van het daarop volgende debat zeide een Labour-afgevaardigde o.a. dat een weinig meer openhartigheid in het bekend maken van de activi teit der Britsche marine de zaak der oorlogsmarine in haar geheel ten goede zou komen. Volgens een bericht van den Britschen Be richtendienst uit Athene heeft Eden gisterochtend een afscheidsbezoek gebracht aan den Griekschen minister-president om daarna zijn reis tezamen met den chef van den generalen staf Dill naar Kaïro voort te zetten. De Engelsche ambassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps, die zioh op 27 Februari naar Istanboel heeft begeven teneinde den Engelschen minister van Buitenlandsche Zaken Eden en den ohef van den generalen staf Dill te ontmoeten, is gistel-middag, naar het DN.B. verneemt, met een speciaal vliegtuig van de Sovjet-Russische burger luchtvaart te Moskou aangekomen. Reuter meldt uit Nairobi: Luitenant-generaal Cunningham, de opperbevelhebber der Britsche strijdkrachten in Oost-Afrika, heeft het bestuur der bezette gebieden op zioh genomen. Het aantal Fransche schepen, dat in Januari door de Engelschen in beslag genomen is, bedraagt volgens de definitieve gegevens zeven. In Fe bruari zijn aoht Fransche koopvaarders door de En gelschen opgebracht. (D.N.B.) Admiraal Darlan bevindt zich op het oogen blik te Parijs, aldus verneemt het D.N.B. uit Vichy. Volgens een officieel communiqué is hij voorne mens, met regelmatige tusschenpoozen de Fran sche hoofdstad te bezoeken, om, zooals ook in dit geval, zich met de Duitsche autoriterten en de be langrijkste Fransche autoriteiten :n verbinding te stellen. De Duitsche gezant Von Heeren is Woensdag weer te Belgrado teruggekeerd. (D.N.B.) Lissabon, de stad der babylonische spraakverwarring Vreemdelingen die er niet voor hun plezier vertoeven LISSABON, Februari 1941 (V.P.B.) Nog nauwelijks een jaar geleden kon men in de reis- bureaux en op de stations in Europa en andere werelddeelen vroolijk gekleurde aanplakbiljetten zien hangen die tot een bezoek aan Portugal op wekten. „De zon noodlgt u uit in het zonneland", „Portugal viert zijn 800-jarig bestaan", „Zon en zee vrede en orde Portugal heeft zich voor u in feesttooi gestoken". In dergelijke bewoordin gen was de tekst vervat, welke voorkwam op deze aanplakbiljetten, waarop zon, zee, ossewagens en kloosters om den voorrang streden. Thans is dat geheel anders geworden. Hier en daar ziet men nog wel van zulke biljetten hangen, doch alleen omdat men vergeten heeft ze te verwijde ren. Het eerste wat men tegenwoordig ziet als men een Portugeesch consulaat binnentreedt is een bord, waarop in alle talen die de reiziger gewoon lijk verstaat het reizen naar Portugal beslist wordt afgeraden. Zoo ongeveer: „Vreemdelingen wordt verzocht slechts in werkelijk dringende gevallen naar Portugal te reizen". Laconiek en ernstig. Heel wat anders dan de vriendelijke uit- noodiging van vroeger HOTELS EN CAFéS MAKEN GOEDE ZAKEN. Vanwaar deze plotselinge ommekeer? Vroeger werden reizigers uit het buitenland met open armen ontvangen. Er werd op alle mogelijke ma nieren propaganda voor vreemdelingenverkeer gemaakt en thans houdt Portugal angstvallig de deur toe en probeert met geweld den stroom van buitenlanders te keeren. Den vreemdeling wien het gelukt tot Lissabon door te dringen zal het spoedig duidelijk worden wat de oorzaak is van deze verandering. Hij zal met verbazing moeten vaststellen dat Lissabon een internationale stad is geworden. In de talrijke cafés en restaurants heerscht een Babylonische spraakverwarring, waarbij het Portugeesch vol strekt niet overheerscht. Aan zes verschillende tafeltjes worden soms acht talen gesproken: Fransch, Duitsch, Engelsch, Spaansch, Neder- landsch, Portugeesch, Italiaansch, Poolsch, Tsjechisch, tot Jiddisj toe. Koele noorderlingen ziet men er zitten naast heftig gesticuleerende Spanjaarden; waardige Nederlanders praten er met Franschen met spitsbaardjes, opgeschikte Frangaises worden omringd door een ware hof houding van deftige Portugeezen. De zaken gaan uitstekend. De kellners luisteren even goed (of even slecht) naar „waiter" als naar „gargon" of „ober". Het belletje van het kasregister staat niet stil. De eigenaar wrijft zich de handen. Om in Lissabon aan 'n hotelkamer te komen is niet zoo gemakkelijk! Bijna overal krijgt men te hooren: „Rudo cheio", „alles is bezet". Tallooze families hebben een of twee kamers verhuurd. VREEMDELINGEN ALLERWEGEN. De stroom van vreemdelingen blijft geenszins beperkt tot de hoofdstad. Ook de badplaatsen, als Estoril, Figueira da Foz en Espinho krijgen hun deel van de drukte die den hotelier ontheft van vele zorgen die hem anders in den winter be stormen. Zelfs in kleine, onbekende plaatsjes als Caldas da Reinha en Tornar treft men in de hotels talrijke vreemdelingen aan die nog kort geleden niet er aan dachten dat zij nog een maal hun toe vlucht zouden moeten zoeken in een Portugeesch hotelletje in de provincie. Velen hunner zullen den Portugeeschen staat dankbaar zijn dat het hun vergund is hier voorloopig onderdak te vinden tot zij de lange reis naar Amerika kunnen aan vaarden. Want daarvoor zijn zij hier: om Europa te ontvluchten, een toevlucht te zoeken in de Ver- eenigde Staten. Velen hunner hebben een langen omweg moe ten maken om hier te komen: van Polen over Roemenië en de Middellandsche Zee naar België, dan naar Frankrijk, van Frankrijk naar Spanje om ten slotte terecht te komen in een uithoek van Europa: Portugal Anderen komen uit Noor wegen, over Engeland en Frankrijk PORTUGAL BETEEKENT VOORLOOPIG: VEILIGHEID. Velen van deze vreemdelingen zijn niet geheel vrij te pleiten van een slecht geweten. Anderen beklagen zich bitter dat zij huis en haard hebben verlaten en een zwerftocht hebben ondernomen die de hemel weet waar zal eindigen. Zij vragen zich af of zij niet beter hadden gedaan om in hun land te blijven onder de Duitsche bezetting. Maar de meesten zijn fatalistisch. Zij gaan waar heen de bestemming van het noodlot hen leidt, willoos, bijna gedachtenloos. Zij trekken door aller heeren landen, zonder er iets van te merken. Van geld zijn zij in voldoende mate voorzien .zoodat in dit opzicht de zorgen des levens hen nog niet kwellen. Straks zullen zij voet aan wal zetten in de Vereenigde Staten. Daar hopen zij rust en veiligheid te vinden maar vooral rust na de lange en vermoeiende reis, die achter hen ligt. De positie van Turkije. Verklaring van den Turkschen premier verwacht. Het D.N.B. verneemt uit Istanboel: Het „Jour nal d'Orient" meldt uit Ankara dat de premier Tewfik Saydam binnenkort over de nieuwe be grooting zal spreken. Het is mogelijk dat hij bij die Het wordt lente, zegt ook de A. N. W. B. en daarom zijn de schilders aan het werk ge zet, die de verkeersborden eens een extra verfje moeten geven. Foto Pax-Holland. gelegenheid ook verklaringen over de algemeene positie van Turkije zal afleggen. De ministers van Binnenlandsche Zaken en van Defensie zijn te Istanboel aangekomen. De minister van Binnenlandsche Zaken zeide dat de wijziging van de. wet op de passieve defensie ir» voorbereiding is. De Turksche bladen hebben het bericht van de ontvangst van den Duitschen ambassadeur Von Papen door den Turkschen president in gTooten opmaak gepubliceerd. Na het bekend worden van dit bericht beschouwde de Turksche bevolking den toestand zeer optimistisch. In vele Turksche krin gen heerscht de opvatting dat de Engelsche mi nister van- Buitenlandsche Zaken Eden omtrent zijn bezoek aan Ankara niet bijster voldaan is. Enkele Britsche bommenwerpers hebben giste ren onder escorte van een formatie jagers en onder dekking van laaghangende wolken weer de stad Boulogne aangevallen. Enkele bommen vie len op woonhuizen en beschadigden een voor de burgerbevolking belangrijke ravitailleeringsinstal- latie. De Duitsche afweer verijdelde een groot se he epsohe uitwerking van den aanval en verjoeg de vijandelijke formaties. Bij de achtervolging werd een Britsche jager van het type Spitfire door Duitsche jagers neeergeschoten. Amerika's liulpverleeiiing aan Engeland. Senaat aanvaardt amendementen. Het D.N.B. meldt: De Amerikaansche senaat is Woensdag begonnen met de behandeling der amendementen op de wet tot hulpverleening aan Engeland. Het voorstel van de commissie van buitenland sche zaken de geldigheid van de wet tot den len Juli 1943 te begrenzen of tot welk vroeger tijdstip dat door de meerderheid van beide huizen van het congres zou worden goedgekeurd werd met algemeene stemmen aangenomen. Een dergelijk voorstel was reeds door het Huis van Afgevaar digden aangenomen. De senaat nam vervolgens een ander amende ment van zijn buitenlandsch-politieke commissie aan, waarin bepaald wordt dat alle betalingen van naties, die van de Ver. Staten wapenmateriaal ontvangen, uiterlijk 30 Juni 1946 aan het depar tement van financiën moeten zijn overgemaakt. De senaat heeft voorts nog twee amendemen ten op het ontwerp tot hulpverleening aangeno men Deze amendementen hebbèn naar de aan hangers der regeering verklaren, ten doel de vrees der oppositie dat de president blanco volmachten zou krijgen, te doen verdwijnen. Goedgekeurd werd een amendement, volgens hetwelk het beschikbaar stellen van geld voor de hulpverleening aan Engelanti afhankelijk is van de toestemming van het Congres. De president kan dus slechts van geval tot geval de orders plaatsen, waarvoor het congres het geld beschikbaar heeft gesteld. Het amendement heeft echter geen be trekking op het oorlogsmateriaal dat reeds in het bezit der regeering is of besteld is, tot een waarde van 1.300.000.000 dollar. Tot deze waarde toe kan het'oorlogsmateriaal zonder speciale toestemming van het congres aan andere staten worden afge staan. Het tweede amendement bepaalt dat de waarde van het oorlogsmateriaal, dat in deze 1.300.000.000 dollar begrepen is, niet door den president, maar door de bevoegde departementen en militaire auto riteiten wordt vastgesteld. Dit amendement werd aangenomen op voorstel van den democraat George die uiting gaf aan de meening dat daardoor de vrees zou verdwijnen dat de president de waarde van het oorlogsmateriaal, dat aan Engeland zou worden verstrekt, willekeurig zou kunnen bepalen. Luchtgevechten hoven het Engelsche kustgebied. Aanval van Engelsche bommenwerpers op Boulogne. Het D.ND. meldt: Formaties Duit-sohe jagers hebben Woensdag een aanval over het Kanaal ondernomen. Onder de Engelsche kust stuitten zij op Britsche jagers en noopten deze tot den strijd. Op verscheidene plaatsen ontwikkelden zich luchtgevechten tusschen afzonderlijke toe stellen en groepen vliegtuigen. Volgens tot- dusver ontvangen berichten zijn zes Britsche Jagers van het type Spitfire neergeschoten. De visschers, die in den Overiiselschen Noorwesthoek wonen, hebben hun scheepjes op het droge eebracht om ze te herstellen en straks naar den Noordoostpolder te bren gen, waar zij dit Jaar voor het laatst hun bedrijf zullen kunnen uitoefenen. Foto Pax-Holland. Burgemeester Kastelein nam afscheid van Aalsmeer. Hartelijke huldiging. Woensdagmiddag heeft de heer J. Kastelein wien per 1 Maart op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend als burgemeester van Aalsmeer afscheid genomen van den gemeenteraad. In een daartoe bijeengeroepen raadsvergadering werd de heer Kasielein toegesproken door den loco-burge- meë§ter den heer P. v. d. Meer, die woorden van ardeering sprak en namens de gemeentenaren den scheidenden burgemeester een fraie stoel aan bood. Mevrouw Kastelein werd een zilveren theeservies overhandigd. Het oudste raadslid, de heer J. Alberdon bood namens de raadsleden een ets aan van Dirk Harting. voorstellende de oude Nederlandsch Hervormde Kerk te Aalsmeer. Ook voerde nog de gemeentesecretaris, de heer S. M. Wentzel. het woord. Hij deelde mede dat den primairen weg in de gemeente Aalsmeer den naam Burgemeester Kasteleinweg is gegeven. Vervolgens namen de gemeenteambtenaren en het politiecorps afscheid. Namens de ambtenaren ■erd een zilveren broodschaal aangeboden. Ook waren afvaardigingen van vele vereenlgin- gen afscheid komen nemen, evenals velen van de burgerij. Vele bloemstukken werden <jen vertrek- kenden burgemeester overhandigd. Prof. Heinkel, de bekende Duitsche vliegtuig» constructeur, behoorde tot de eeregasten, die de pre» mière bijwoonden van de door Hans Bertiam ver vaardigde film „Kampfgcscliwadcr Liitzow", welke voor de arbeiders van de Heinkelfabricken werd vertoond. (Foto Weltbild) PROERAMMA VRIJDAG 7 MAART 1341. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. 7.30 Gramofoonmuizek. 7 45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.00 SchrftleÈtng en Meditatie. 8.15 Ge wijde muziek (opn.) 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuws berichten A. N. p. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.30 Zang en piano. 10.10 Orgelconcert (opn 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuzlek. 1.30 Viool, collo, claveclmbcl en gra mofoonmuzlek. 12.30 Gramofoonmuzlek. 12 42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 NCRV-orkest en gramofoonmuzlek. 2.30 Voor de vrouw. 2.45 Geestelijke liederen (opn 3.15 Huisvrouwenpraktijk. 3.45 Cello en piano. 4.15 Voor de kinderen. 4.45 Gramo foonmuzlek 5.15 Nieuws-, economische cn beursberichten A. N, P. 5.30 Quatre-malns 6.00 Berichten. 6.05 I^and- en tuinbouwcauserie. 6.25 Gramofoonmuzlek. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 7.00 Economische vragen van den dag A N. P 7.15 Gramofoonmuzlek. 7.30—7.45 Be richten. Engelsch. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 NCRV- Harmonle-orkest (opn.). 9 00 „Goethe In zijn geestelijke worstelingen", lezing. 9.20 NCRV-kleln koor en -orkest (opn.) Hierna. Schriftlezing. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N, P. en sluiting, HILVERSUM II, 301,5 M. AVRO. 7,30 Gramofoonmuzlek. 7.45 'Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuzlek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuws berichten A. N P. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Omroep orkest en solist (opn.). 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramo foonmuzlek. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Ensemble Jack der Kinderen. 11.00—11.20 Declamatie. 12.00 Berichten, gventueel Gramofoonmuzlek. 12.15 Omroeporkest. koor van de opera-vereenlging en solist (opn.). 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Orgelspel. 1.20 Sylvestre-trio. 2 00 „Moeders In de dierenwereld", lezing. 2.20 Philharmonisch kwartet. 3.60 Omroeporkest cn so liste (opn 4.004.20 Gramofoonmuzlek. 5.00 VPRO. Ge sprekken met luisteraars. 5.15 Ncuws-, economische en beursberichten A. N. P. 5.30 AVRO-Amuscmentsorkcst. 6.15 Gramofoonmuzlek. 8.42" Almanak (gr.pl.). 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 7.00—7.15 Economisch» vragen van den dag A. N. P. en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7