„FRANKEN" „HALF OM" Het kampeeren aan zee iLit de Omstreken j van HOEST ABDIJSIROOP Hoogtijdag en Sportweek te Haarlem BURGERLIJKE STAND WOENSDAG Ï2 MAART 1941' HA'ARE EM'S DAG BE AD Er wordt nog gehoopt op een gunstige regeling voor Zandvoort In een vorig nummer hebben wij reeds mede gedeeld, dat de autoriteiten bekend gemaakt heb ben, dat het kampeeren in tenten gelijk gesteld wordt met het „verkeeren in de open lucht", waar door dus het kampeeren des nachts in tenten in ons land onmogelijk zal zyn. Er werd bij gemeld, dat er nog onderhandelingen met den A.N.W.B. gevoerd worden over tegemoetkomende bepalin gen voor het kampeeren op kampeerterreinen in bepaalde gedeelten van ons land,'bijvoorbeeld op de Veluwe en in Noord-Brabant. Daaraan werd toegevoegd: „Men moet er echter wel op voorbe reid zijn, dat het kampeeren aan het strand in elk geval verboden zal zijn". Deze mededeeling heeft natuurlijk voor de kam peerders die in den zomer in het bijzonder het strand te Zandvoort uitverkozen, teleurstelling gebracht. Het kampeeren aan zee heeft de laatste jaren een grooten omvang genomen. Men heeft op het Zandvoortsche kampeerterrein het laatste jaar een telling gehouden die heeft uitgewezen, dat alleen daar niet minder dan 1500018000 kampeerders zijn geweest. Sommigen waren er enkele nachten, maar er zijn er ook geweest die er weken, soms zelfs maanden verbleven. Dit zijn veelal menschen die in deze omgeving wonen en werken in het bijzonder te Haarlem en te Amsterdam. Zij trek ken in den zomertijd met hun gezin naar het strand, blijven er niet alleen hun gelieelen va- cantietijd, maar reizen als zij naar het werk moe ten op den dag heen en' weer. In het mooiste gedeelte van het seizoen is het wel voorgekomen dat er in het Zandvoortsche kamp 600 tenten stonden. Het aantal dagkampeerders te Zandvoort was betrekkelijk klein, ongeveer 10 pet. van het totaal. Aan het Bloemendaalsche strand bestond de laatste jaren alleen de gelegenheid om dagten ten te plaatsen. Het Bloemendaalsche gemeente bestuur was van meening, dat het kampeerterrrein van Bloemendaal niet geschikt was voor het ver blijf des nachts. Zandvoort had het tentenkamp daarentegen geheel ingericht, zoodat daarvoor diezelfde bezwa ren niet golden. Het kampeervei-bod voor den nacht zou dus voor deze omgeving alleen zijn invloed laten gelden op Zandvoort. Als het 's nachts in tenten verblijven aan het strand verboden wordt, blijft de gelegenheid om alleen op den dag te kampeeren open, maar dat le vert natuurlijk zeer veel bezwaren op. Gezinnen uit Amsterdam en zelfs uit Haarlem kunnen niet el- j ken dag heen en weer trekken, want dan moet te veel aan reisgeld worden uitgegeven. Voor Haar lemmers zou het misschien mogelijk zijn op de fiets i te gaan, maar ook dat heeft zijn bezwaren. Men hoopt te Zandvoort nog op een eenigszins gunstige regeling voor de kampeerders. Men grondt dit op het feit, dat hoewel verleden jaar de Neder- landsche legerautoriteiten het kampeeren des nachts aan zee verboden hebben, de Duïtsche auto riteiten in de mooiste zomermaanden het alsnog toegestaan hebben. Misschien zal het zoo werd ons medegedeeld mogelijk zijn om een uitzonde ring toe te staan voor het kampeeren in den nacht van Zaterdag op Zondag. Dan zouden de kampeer ders op Zaterdagmiddag kunnen komen en op het strand blijven tot Zondagavond. Het bezoek van Matsocoka aan Berlijn. (Men zie ook elders in dit nummer). BERLIJN. 11 Maart (V.P.B.) Uit de wijze waarop de Duitsche pers heden het bezoek van den Japanschen minister van buitenland se he zaken aan Berlijn en Rome aankondigt, blijkt welk een bijzondere betcekenis aan deze ontmoeting tusschen de vooraanstaande staats lieden van het driemogendhedenverdrag wordt toegekend. De Berlijnsche pers beperkt zich niet tot een hartelijke begroeting van den Ja panschen gast, maar kent bijzondere betee- kenis toe aan het tijdstip, waarop deze ont moeting zal plaats vinden. Zij volgt nl. onmid dellijk op het toetreden van Bulgarije tot het driemogendheden verdrag en valt samen met de verdere gebeurtenissen in Europa. Ongeveer terzelfder tijd is onder Japanschen invloed de vrede tusschen Thailand en Indo-China tot stand gekomen. In al deze feiten ziet de Ber lijnsche pers een tastbaar bewijs van de prac- tische beteekenis der samenwerking tusschen Duitschland, Italië en Japan. Men beperkt zich niet tot principieele beschouwingen, maar zet het verdrag om in daden. Nadat Von Ribbentrop reeds tijdens het toe treden van Bulgarije tot het driemogendheden verdrag er de aandacht op gevestigd heeft dat de Duitsche weermacht voor den beslissenden slag zal opmarcheeren. wijst de gezamenlijke Duit sche pers thans op de sterkte van de Japansche vloot. Bij alle reserve die men in acht rveemt ten aanzien van de besprekingen, welke binnen kort tusschen Matsoeoka en de Duitsche regee ring zullen plaats vinden, verhéelt men niet dat er gerekend zal moeten worden met beslissingen en overeenkomsten, welke van beslissenden in vloed zullen blijken te zijn voor het verdere verloop van den oorlog. In hun gemeenschap- pelijken strijd tegen Engeland zullen de volken van het driemogendhedenverdrag de toekomst van Europa bepalen. OUD-PRESIDENT VAN LITAUEN IN DE VER. STATEN. NEW YORK. Op weg naar Washington is hier aangekomen de vroegere president van Litauen Smetona. Deze verklaarde dat hij een boek zal schrijven over zijn presidentieele loop baan die twintig jaar heeft geduurd. (United Press). AGENDA Heden: WOENSDAG 12 MAART. Stadsschouwburg. N.V. Het Nederl. Tooneel „Peer Gynt", 2 uur. Rembrandt Theater: „Kora Terry" geprolongeerd, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Peer Gynt", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Een meisje regeert", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Het geheim van luitenant Rune- berg", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningenen, 104 uur. DONDERDAG 13 MAART. Stadsschouwburg: Essener Stedelijke Opera: „Zar und Zimmermtmn", 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningenen, 104 uur. Heemstede: Raadsvergadering v.jn. 10 uur. Britsche vliegtuigen boven Noord- Duitschland. Eenige slachtoffers. BERLIJN, 12 Maart (D.N.B.) In de vroege och tenduren heeft de Britsche luchtmacht, naar het D.N.B. verneemt, een aanval op een stad in Noord- Duitschland ondernomen. De Engelschen kon den tengevolge van het Duitsche afweervuur hun bommen niet richten. Slechts in de woonwijken werden eenige huizen beschadigd. Militaire schade is niet toegebracht. Eenige menschen zijn om het leven gekomen, verscheidene gewond. OPVOEDERSGILDE. De N.S.B.-persdienst meldt: Op Zaterdag 15 Maart a.s. om 14.30 uur zal in het gebouw van K. en W., Mariaplaats te Utrecht de afdeeling lager onderwijs van het Op- voedersgilde een landelijke vergadering houden. In deze vergadering zal de leider van de af deeling W. Terpstra spreken over: „Leerlingen- schaal en kweekeling met acte". De voorzitter van den Ned. Bond van Onder wijzers G. F. Vlekke spreekt over: „De sociale positie van den onderwijzer". ZANDVOORT JUBILEUM J. VAN HONSCHOOTEN. De elfde Maart is voor den heer J. van Hon-' schooten in verband met zijn vijftig-jarig jubileum als jachtopziener van N.V. Zandvoorts Duin een onvergetelijke dag geworden. Reeds bij de eerste post kwamen van heinde en ver een groot aantal schriftelijke felicitaties binnen die weldra werden gevolgd door de eerste telegrammen en enkele bloemstukken. In den voormiddag werd de jubilaris namens de Ned. Jachtvereeniging Nimrod toegesproken door den heer K. J. G. Baron van Hardenbroek, die hem namens de vereeniging de gouden leg penning voor 50-jarigen trouwer» dienst over handigde. Namens Zandvoorts Duin werd hij op zeer hartelijke en waardeerende wijze toegesproken doör den heer R. de Favauge in tegenwoordigheid van de heeren Jhr. P. N. Quarles van Ufford en Jhr. W. Quarles van Ufford. Als stoffelijk bewijs van hun waardeering ontving hij een couvert met inhoud en een prachtig radiotoestel. Intusschen was de stroom van schriftelijke en telegrafische gelukwenschen doorgegaan en was het huis van den jubilaris door de vele prachtige bloemstukken, waaronder er een was van burge meester Van Alphen, in een bloementuin herscha pen. Aan de lunch, die ten huize van Van Hon- schooten werd gehouden, zaten behalve de familie Van Honschooten, ook aan mevr. de douarière Quarles van Ufford en de heeren R de Favauge, Jhr. P. N. en Jhr. W. Quarles van Ufford. De laatste greep deze gelegenheid aan om, geheel op rijm, een overzicht te geven van de belangrijkste gebeurtenissen uit den vijftig-jarigen diensttijd van den jubilaris en hem zijn dank en waar deering uit te drukken, voor de trouwe en ijverige manier waarop de jubilaris steeds zijn plicht had betracht. De receptie die na den midddag werd gehouden, werd zeer druk bezocht Namens het corps Mare chaussees werd den jubilaris nog toegesproken door den heer Baron Van Hekeren van Brandsen- burg, districtscommandant van genoemd corps te Overveen. Van de ontelbaar velen die verdere den jubilaris de hand kwamen drukken en hem enkele welge meende worden toevoegden, noemen we slechts burgemeester Van Alphen, de heer Vreman, waar nemend commissaris van Politie te Zandvoort, de heer IJzendoorn, adjunct-inspecteur van Politie, en monseigneur Möhlmann oud-vicaris-generaal te Haarlem. Tot laat in den avond was het in het huis van den jubilaris aan de Zandvoortschelaan nog steeds een komen en gaan van de vele vrienden, die de heer Van Honschooten zich in zijn vijftig jarigen loopbaan als jachtopziener heeft gemaakt. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 12 OP 13 MAART 1?41 van 19.38 tot 8.— Maan onder op 13 Maart 7.52 Maan op op 13 Maart 19.59 (v.m.) BLOEMENDAAL GETUIGENISAVONDEN. Naar wij vernemen gaan de getuigenisavonden van de Geref. en Herv. Kerk te Bloemendaal en Overveen op 13 en 20 Maart a.s. door. VELSEN Vantal werkloozen weer iets gedaald Het aantal werkloozen in Velsen, dat op 1 Maart j.l. 1864 bedroeg, was op 8 Maart gedaald tot 1813. Het aantal bij de Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden daalde in hetzelfde tijd vak van 1964 tot 1936. Als werkzoekende waren op 8 Maart inge schreven 261 (v.w. 286) bouwvakarbeiders, 150 (146) metaalbewerkers, 23 (22) houtbewerkers, 30 (38) landarbeiders, 194 (195) havenarbeiders, 183 (189) visschers, 62 (63) kantoorbedienden, 637 (642) losse arbeiders en 249 (246) arbeiders in overige beroepen, totaal 1789 (1827) mannen boven 18 jaar. Verder waren ingeschreven 113 (102) mannen onder 18 jaar, 19 (19) vrouwen bo ven en 15 (16) vrouwen onder 18 jaar. Uit deze cijfers blijkt, dat de daling van het aantal werkloozen vooral het gevolg is van rui mer werkgelegenheid in de bouwvakken. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. Lampers--Pot, z. C. MolenaarJansen z., A. Zegelv. d. Berge z., M. M. DeddingGigen- gaek z., E J. BonshouwerVerheul d-, H. A. M. WagnerSeitz d., J. F. Heemskerk—de Looff z. Overleden: J. Schagen, 68 j., wed. van J. Dienaar; J. ten Buitelaar 76 jaar, weduwe van A. Asma; L. H. F. Grauenkamp 60 jaar, echtg. van M. J. van Zan ten: A. C. Berkhout 83 j., wed. van O. Lijnbach J. W. Kramer 75 j., wedr. v. A. v. d. Heuvel. Bij broodrantsoeneering 18 cent per 800 gram HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De raad van Haarlemmermeer zal in openbare vergadering bijeen komen ten raadhuize te Hoofddorp niet op Donderdag maar op Vrijdag 14 Maart 1941, des namiddags om twee uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der op 3 Octo ber, 21 November, 19 December en 23 December 1940 en 30 Januari 1941 gehouden vergaderingen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Wijziging van de instructie voor de genees kundigen. 4. Wijziging van de verordening op de gemeente politie. 5. Verkoop van een perceel gemeentegrond, gelegen langs de Gelevinkstraat te Nieuw Vennep. 6. Aankoop van een heerenhuis met erf en ga rage, gelegen langs den westelijken Hoofdweg te Hoofddorp. 7. Crediet voor het bouwen van een warme bloemenkas op de gemeentewerf te Hoofddorp. 8. Voorstel inzake de jaarwedden der wethouders 9. Voorschot krachtens artikel 103, zesde lid van de lageronderwijswet 1920. 10. Voorstel tot dekking van het tekort op de begrooting voor het loopende dienstjaar 1941. 11. Rondvraag. Vooral dun snijden (Adv. Ingez. Med.) VAC ANTIEBONS VOOR ONTSLAGENEN UIT DEN OFBOUWDIENST. De Burgemeester van Velsen verzocht ons te melden, dat, bij besluit van het Afwikkelings bureau van het Departement van Defensie, aan bouwvakarbeiders, die vóór Kerstmis 1940 uit den Opbouwdienst zijn ontslagen en de hun verstrekte vacantiebons hebben benut om het gederfde loon op dë Kerstdagen enz. te ondervangen, een scha deloosstelling kan worden toegekend. Het bedrag der uit te keeren schadeloosstelling zal bedragen het getal weken, dat de werker na. 1 Augustus 1940 uit den Opbouwdienst ontslagen werd maal de waarde van 1 bon, doch zal niet hooger kunnen zijn dan 3 maal het bedrag der laatstelijk aan de verwanten van den werker uit betaalde dagelijksche kostwinnersvergoeding. De hierboven omschreven regeling is ook van toepassing op de arbeiders in de bedrijven, waar in een soortgelijke regeling met betrekking tot de vacantie geldt, als in het bouwbedrijf. Belanghebbenden, die meenen aanspraak te kunnen maken op deze tegemoetkoming, dienen zich vóór 22 Maart a.s. ter secretarie afd. 34 te vervoegen des voormidddags tusschen 912 uur. BEVERWIJK De winkelsluiting. Op 's avonds 7 uur bepaald. Zooals wij reeds berichtten is er eenigen tijd geleden een enquête onder de winkeliers gehouden om een uniform winkelsluitingsuur vast te stellen. Het resultaat van deze enquête was, dat de be sturen van de winkeliersvereenigingen E.M.M., de Hanze en Plan West in onderling overleg besloten hebben het sluitingsuur te bepalen op 's avonds 7 uur, zoowel voor den Zaterdagavond als voor de overige werkdagen. Het nieuwe sluitingsuur gaat in op Maandag 17 Maart a.s. IJMUIDEN Meer stoomtrawlers ter visscherij? Besprekingen tusschen Reedersvereeni- ging en organisatiebesturen over de loonregeling. De besommingen van de motorloggers en de ove rige schepen ter kustvisscherij hebben ongetwijfeld de reeders te IJmuïden geanimeerd om de nog aan wezige schepen in de vaart te brengen, aldus „Toe nadering". In verband hiermede vond een bespre king plaats met het bestuur van de Reedersver- eeniging over de wijzigingen die in de bestaande loonregeling met bijlage moeten worden aange bracht. De inhoud -van de C.A.O. en de bijlage was ingesteld op een andere visscherij. Bovendien wor den de lasten op het bedrijf zeer sterk vermeer derd. De belangrijkste punten van deze bespreking zijn als volgt samen te vatten: 1. Vaststelling van wat onder netto-besomming moet worden verstaan. Voor bewakingsdiensten zal de reeder ten min ste 5 pet. van de bruto-besomming moeten storten, De lasten, voortvloeiende uit de bijzondere tijds omstandigheden, zijn echter van tijdeüjken aard en kunnen geacht worden in het belang van beide partijen te zijn. Over het mededragen van dezen last door de bemanning dient dus te worden gesproken en de organisaties hebben hunne voorstellen kenbaar ge maakt. 2. Doorbetaling van de vaste gages bij onderbre king van de visscherij. Dit os ongetwijfeld een niet gemakkelijke materie. Voor normale gevallen van onderbreken vindt men een regeling in de C.A.O. Anders wordt het wan neer niet kan worden uitgevaren buiten de schuld van den reeder. Dit risico is niet te overzien. Voor af is niet vast te stellen of de onderbreking zal komen, wanneer zij zal komen en de omvang van een eventueele onderbreking. Is de onderbreking kort van duur, b.v. eenige dagen, dan is er wel geen bezwaar om de vaste gages door te betalen. Nie mand kan echter vooraf den duur vaststellen. Ook is het weer van beteekenis, of deze onderbreking volgt op een aantal goed geslaagde reizen, dan wel in het begin van het uitvaren. Echter gelden deze bezwaren ook voor de opva renden, die, gemonsterd zijnde, nergens eenige fi- nancieele hulp zouden kunnen krijgen. Met de bevoegde autoriteiten zal hierover nader overleg worden gepleegd. 3. Detentie en extra-uitkeering Zee-ongevallen wet. Ook over de regeling bij detentie, dient overleg te worden gepleegd met de regeermgsautorïteiten. evenals over de 50 pet. toeslag op de uitkeeringen krachtens de Zee-ongevallenwet, bij een gebeur tenis,-direct verband houdende met den huidigen oorlogstoestand. 4. Bemanningsregeling. De bemanningsregeling, die in de bijlage geba seerd was op de verre visscherij en de daarmede verband houdende grootere gevaren, zal worden gewijzigd. De volle matroos, die gekomen was in de plaats an een lichtmatroos, zou weer door den laatsten kunnen worden vervangen. Ook uit een oogpunt van opleiding is de aanwezigheid van een licht matroos gewenscht. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat er thans een vijftal trawlers voor de visscherij worden klaargemaakt. Of deze inderdaad naar zee gaan, moet nog worden afgewacht, vooral omdat de visehprijzen inmiddels zeer belangrijk gedaald zijn. Marktprijzen en Besommingen. Groote bot f 3830, kleine bot f 2823. zetsohol f 41, kleine schol f 4129, pufsohol f 1812.50, groote wijting f 46, wijting f 2618, schar f 31—25, kleine wijting f 21—9, pufwijting f 3.70—2.50, griet f 57, alles per 50 kg. - Tongen f 3.201.50 per kg, kabeljauw f 1930 per stuk. Zoetwatervisch: Snoek 4644 c„ snoekbaars 8275 c„ baars 3130 c., blei 1615 c„ brasem 2422 c., kleine voorn 1410 c„ alles per kg. Kotters: FH 29 f 1825, FH 24 f 1578, IJM. 210 f 2595 en UK 76 f 271. IJMUIDEN, 12 Maart. Loggers: SCH 14 f 3693, SCH 201 f 1253, KW 60 f 1690, KW 40 f 3019, KW 163 f 1805. Kotters: TX 11 f 3871, TX 24 f 1824, HD 108 f 2116, HD 125 f 2919, KW 21 f 1805. (Bovenstaande is reeds in een deel van onze vorige o-plaag opgenomen.) Geen verzachting der Engelsclie blokkadepoJitiek ten aanzien van Frankrijk. WASHINGTON. 11 Maart. (DNB) De Britsche ambassadeur Lord Halifax heeft gisteren met mi nister Huil wederom een onderhoud over'de kwes tie van Amerikaansche leveranties, aan het onbe zette Frankrijk gehad. Halifax liet doorschemeren dat Engeland niet voornemens is de blokkade ten gunste van Vichy te verzachten. Het onbezette Frankrijk, zoo meende Halifax, verkeert weliswaar in een ietwat andere positie dan 't bezette gebied, doch de vraagstukken zijn dezelfde. Paviljoen afgebrand. GRONINGEN, 11 Maart (A.N.P.) Het mooie >aviljoen aan het Leekstermeer, waarvan eigenaar s de heer J. Hagendijk te Nietap, is gisteren door brand geheel verwoest. Te ongeveer vijf uur wer den buren gewekt door een enorm lawaai. Bij onderzoek bleek, dat het paviljoen, dat op het oogenblik onbewoond is, geheel in vlammen stond, zoodat ook aan redden niet viel te denken. Het gebouw ging met den inventaris volkomen in het v«uur op. De politie heeft de zaak in onderzoek, aange zien ernstig gedacht wordt aan kwaadwilligheid. Het gebouw was verzekerd. De heer J. van Honschooten te Zandvoort vierde Dinsdag zijn gouden jubileum als jachtopziener. Uit de handen van den voorzitter der Nederlanflsche Jacht vereeniging „Nimrod", Mr. K. J. G. baron van Hardenbroek, ontving de jubilaris ter gelegenheid van dit heugelijke feit de gouden „Nimrod"-medailIe. (Foto Pax Holland), Oproeping van Antonescu. BOEKAREST, 11 Maart (D.N.B.) In grooten opmaak publiceert de Roemeensche pers een op roeping van Antonescu, waarin deze naar aanlei ding van de volksstemming alle Roemenen aan spoort samen te werken tot heil van het land en alle krachten in te spannen voor één enkel doel: het vaderland. Antonescu spreekt verder den wensch uit dat allen die zich van de Roemeensche eenheid heb ben losgemaakt, ook de zeer weinigen die hem hun vertrouwen niet hebben geschonken, in zijn streven aanleiding mogen vinden hun overtuiging te herzien. in alle vormen. veroorzaakt door een kou gebruike men Abdijsiroop die de vastzittende slijm zal doen loskomen en Uw hoest snel zal verdrijven. Vanouds beproefd bjj hoost, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S (Adv. Ingez. Med.) i OVEREENKOMST VAN TOKIO PLECHTIG ONDERTEEKEND. TOKIO, 11 Maart (D.N.B.) De overeenkomst tot regeling van het grensconflict tusschen Thai land en Indo Ohina is Dinsdagmiddag in de ambtswoning van minister-president Konoje plechtig onderteekend. „Haarlem's Bloei" weer in actie In een persconferentie heeft de heer C. S Th. van Gink, directeur van de Stichting „Haar lem's Bloei", eenige mededeelingen gedaai over plannen voor den aanstaanden zomer. Een verheugend verschijnsel achtte hij het dat het aantal woning-zoekenden in Haarlen zich in een sterk stijgende lijn beweegt. Dit zijn vooral menschen, die zich hier blijkbaa: blijvend willen vestigen, want zij winnen ten kantore van Haarlem's Bloei allerlei inlichtingen in, bijvoorbeeld hoe ver een huis van het cen trum gelegen is, over het onderwijs, enz. Bij deze menschen zijn veel oud-Indisch gasten ol Nederlanders, die in den vreemde gewoond heb ben, bijvoorbeeld in België. Met de keus var hun woning trachten zij het nuttige met he aangename te vereenigen. Ook worden bij Haarlem's Bloei nu reeds vele inlichtingen gevraagd door menschen, die nog niet weten op welke wijze zij hun vacantie zul len genieten. „De behoefte aan vacantie doe' zich na dezen langen en donkeren winter mee: dan ooit gevoelen", zei de heer Van Gink „Vooral schijnt men veel naar de Veluwe en Zuid- Limburg te willen trekken. In den vorigen zo mer hebben velen varr hun vacantie geen ge bruik gemaakt, maar zij kwamen al gauw tot an dere gedachten. Eind Augustus en in de eerstf helft van September j.l. was het op ons kantoo: veel drukker, dan in de overeenkomstige perioder. van voorgaande jaren. De menschen wilden zich alvast voor den aanstaanden zomer oriënteeren Behalve per spoor, tram of boot, zullen nu voora! ook veel menschen gedurende hun vacantieda- gen van het rijwiel gebruik gaan maken. He! is dus zaak er voor te zorgen, dat de fietsbanden in een goeden toestand blijven. Men moet er nu speciaal zuinig mee zijn en de fiets niet lang onbeheerd laten staan." De heer Van Gink verwacht vooral in het Westen van ons land een groote toeneming van korte vac^nties van zoogenaamde dagjes-men- schen, die hun dag stuk willen slaan in Zand voort, Bloemendaal of Heemstede. „Ik acht het heel goed", aldus de heer Van Gink, „dat de menschen zoo naar vacantie verlangen, want die geeft een ontspanning in den besten zin van het woord. Haarlem's Bloei is op het oogenblik dan ook ijverig bezig met het bestudeeren van plan nen, die een Vacantie kunnen veraangenamen, De voorgenomen „Hoogtijdag" is daartoe dan ook zeer zeker een goed middel.Er is een commissie be noemd. welke dezen dag voorbereidt; zij be staat uit de heeren B. W. Lasschuit, voorzitter; Th. S. J. Hooij, A. van Weerden en C. S. Th. van Gink, secretaris. Ik vind het een prettig feit dat het gemeentebestuur, toen het voor het eerst van deze plannen kennis nam, er zeer welwil lend tegenover stond. Ook hopen vele leden van Haarlem's Bloei, dat de Sportweek in den aan staanden zomer kan doorgaan". Ten slotte deelde de heer Van Gink mede, dat Haarlem's Bloei ook veel- propaganda maakt voor de tentoonstellingen, die men voornemens is in het Frans Halsmuseum te organiseeren. Hij acht het in het belang van Haarlem, dat daar een tentoonstelling komt, die het geheele volk zal interesseeren. Nieuwe aanvallen op Malta. ERGENS IN ITALIë, 11 Maart (Stefani). De bijzondere luchtvaartcorrespondent van Stefani meldt dat Italiaansche en Duitsche bommenwerpers vannacht opnieuw aanvallen hebben ondernomen op militaire doelen, lucht- en vlootbases van Malta. Ondanks het hevige afweervuur werden alle gestelde doelen getroffen. De Engelsohe Berichtendienst heeft officieel medegedeeld dat gisteren op Malta tweemaal luchtalarm is gemaakt. Omstreeks den middag naderden drie vijandelijke afdeelingen van ver schillende zijden het eiland. Zij lieten bommen vallen. Ook een basis voor watervliegtuigen werd gebombardeerd. In den namiddag verschenen wederom vijandelijke toestellen boven de kust van Malta. MARKTBERICHT. PURMEREND, 11 Maart 1941. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 4 partijen, wegende 2600 K.G. Handel vlug. Hoogste prijs f 35.25. Aanvoer kaas 213. Handel vlug. Kleine boeren 2, f 33 per 50 kilo. Handel vlug. Runderen, totaal 450 stuks. 288 vette koeien, voor levering. 52 gelde koeien f 300f 390 per stuk, matig. 100 melkkoeien f 325f 480 per stuk, matig. Stieren voor levering. 25 vette kalveren \-oor le vering, graskalveren 110250 per stuk, goed. Nuchtere kalveren voor de slacht, voor levering, Nuchtere kalveren voor de fokkerij f 45—f 68 per stuk, goed. 15 magere varkens f 25f 42 per stuk, matig, 129 biggen f 18f 32 per stuk, matig, 747 schapen f 40f 50 per stuk, 31 stuks voor leve ring. 32 bokken f 14f 22 per stuk, matig. Kipeiêren f 107 per 100 st., Noord Hollandsche Blauwen (kuikens) f 1f 3 per kilo. Oude kippen en hanen (wit en rood) f 1f 3 per Kilo. Konijnen f 2f 7 per stuk. 300 eenden f 1.1.70 per stuk. HAARLEM 11 Maart, Bevallen: 9 Maart: H. Braaksma-Zuidam, d. 10 Maart: A. Kuijten-Booms, z. H. Kruger-Roemers, z. C. Handgraaf-van Eeken, z. H. Brakel-van Al phen, z. A. C. Smakman-van der Fluit, d. E. Scheffer-Binder. d. N. Kuijper-Snippe, z. 11 Maart: A. M. Schouten-Cornet, d. E. Rutte-Ad- miraal. d. A. M. H. Wij ts-van Es, d. Overleden: 8 Maart: B. yan Opzeeland, 64 j., Maerten van Heemskerkstraat. W. Middellink-de Gruijl, 59 j„ Stuyvesantstraat. 9 Maart: C. D. Landzaat. 79 j., Parkstraat. W. Louis-Soesdorp, 69 j.. Sumatra- straat. M. E. Haarsma, 16 j., Hazepaterslaan. 10 Maart: R. Bossert, 82 j., Nassaustraat. H. Wi Knoppers, 57 j„ Schouwtjesla aa.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2