JCoct Tlieuias Uit Wilde Gewesten Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen WOENSDAG 12 MAART 1941 HAARLEM'S DAGBLAD VOOR DE KINDEREN Jongens tot diefstal aangezet. Verdachte uit Haarlem voor het Gerechtshof. Voor het Gerechtshof te Amsterdam stond Dinsdag terecht een 30-jarige Haarlemmer, die in beroep was gekomen tegen een vonnis van de Haarlemsehe rechtbank, waarbij hij wegens heling tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld. De man zou oorzaak zijn van een groot aantal fietsendiefstallen; hij zou twee 14-jarige jongens tot het stelen van fietsen hebben aangemoedigd en helaas niet zonder resultaat. De jeugdige knapen waren door hun verleider zoozeer be ïnvloed, dat zij hem in betrekkelijk korten tijd veertien rijwielen brachten. De jongens hadden reeds eerder terecht moe ten staan; zij waren destijds tot voorwaardelijke straffen veroordeeld. Thans moesten zij getuigen; zij bekenden ronduit, dat zij fietsen gestollen had den. omdat de Haarlemmer er geld voor bood. Hij gaf niet veel; voor elke fiets die zij hem brachten betaalde hij f 4.50. maar voor de jongens was dat blijkbaar een heel kapitaal.. Bovendien betaalde hij soms vooruit, zoodat de knapen als vertegen woordigers in vasten dienst leken te werken. „Kunnen jullie me fietsen bezorgen?", zoo had de man gevraagd en de jongens hadden inderdaad getoond dat te kunnen. Voor het Hof ontkende de man ten stelligste; hij beweerde onschuldig te zijn en nooit geweten te hebben, dat de fietsen van diefstal afkomstig waren. Hoe de jongens dan aan al die fietsen kwa men, daarover had hij blijkbaar nooit nage dacht en evenmin kon hij verklaren waarom hij zoo weinig betaalde als het eerlijke handel was. Hij wist alleen dat hij volkomen te goeder trouw was geweest. De procureur-generaal Mr. Van Dullemen, achtte ondanks alle verklaringen van onschuld bewezen, dat deze man de ooi-zaak is van al deze 'diefstal len. Hij vond een flinke straf op haar plaats en vroeg daarom bevestiging van het vonnis te Haarlem en veroordeeling tot een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De verdediger geloofde wèl in de goede trouw van den verdachte en vroeg daarom vrijspraak. Op 25 Maart zal het Hof uitspraak doen. PERSONALIA. Op 11 Maart 1941 werd door de Arr.-Rechtbank te Haarlem als advocaat en procureur beëedigd Mr. J. van IJsendoorn te Heemstede en als notaris de heer J. de Jong, candidaat-notaris te Zaandam. SLOTBAL DANSSCHOOL TIIEO DONKERLO. Het slotbal der Dansschool van den heer Theo Donkerlo te Haarlem zal plaats hebben Zaterdag 15 Maart in het gebouw „Concordia" aan de Ged. Oude Gracht 129. PERSONALIA. De heer Eug. Smits ie Maastricht, die te Haarlem als sergeant gediend heeft, promoveerde Dinsdag aan de universiteit te Leuven tot doctor in de economie. De pro motie had plaats op het proefschrift: ..Etude critique de 1' intervention de 1' Etat dans la politique de crédit des banques de dépots". Als promotor trad op Mr. Janssen, oud gouverneur van de Nationale Bank van België. NOORD-ZUID-HOLL. TRAMWEG MIJ. De vervoersopbrengst van bovengenoemde maatschappij !n Februari 1941 bedroeg f248.931 tegen f 272.512 in Februari 1940. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken houdt Woensdagmiddag 19 Maart een open bare vergadering in het gebouw der Kamer aan het Nas- sauplein te Haarlem. MARKT BODEGRAVEN. (Dinsdag). Aangevoerd 5 partijen Goudsohe kaas, waaronder met rijksmerk, totaal 45 stuks, wegende 405 K.G. Prys met R.M.: le soort f 41.50. Handel vlug. Op den Westerdok9dijk te Amsterdam viel Dinsdag een zware baal papier uit een huis. Deze trof een man, die daar werkzaam was. Met een in gedrukte borstkas weid hij per ziekenauto naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij is overleden. In de Waalhaven te Rotterdam is de 37-jarige kolentremmer P. J. H. Giezenkamp Ln een werken de kraan 'beklemd geraakt en gedood. Eerst eenigen tijd later, toen men hem miste, is hij gevonden. Het stoffelijk overschot is naar het bureau van de ri vierpol i tie overgebra oh t Dinsdag is te Tilburg aanbesteed het maken van wederzijdsche vrijliggende rijwielpaden en wegverleggingen op den rijksweg HoevelakenNij- kerk-HattemerbroekZwolle tusschen Harderwijk en Nunspeet, met bijkomende werken. Hoogste in schrijver was N.V. Aannemersbedrijf Heijnen en Dijkstra te Tilburg voor f 197.800; laagste C. Wij- nants. Amersfoort f 131.800 en R. A. van Baten burg te Amersfoort eveneens voor f 131.800. Uit de Maas nabij Blerik is het lijkje opge haald van het zesjarig zoontje van de familie S. Naar het Amerikaansch van W. Mc. LEOD RAINE. (Nadruk verboden.) 27) Leroy boog spottend. Ik feliciteer meneer Collins, die nu volkomen veilig is, voor zoover ik kan beoordeelen. En zouden we dan meteen maar niet terugkeeren om hem niet jaloers te maken? Hij ging haar voor naar de andere kamer. Beschaamd.en bewogen volgde ze hem. Als gij sheriff Collins de werking van uw Winchester hebt uitgelegd, kunt ge wel gaan, Reilly. We hebben een vredesovereenkomst ge sloten, zei de hoofdman der bandieten. Reilly haastte zich om weg te komen en Leroy vervolgde: Morgenochtend gaan we naar Rocking Chair, meneer Collins; dat wil zeggen, u en ma demoiselle Mackenzie. Ik ga een eind mee. U kunt hier vandaan gaan zonder een gat in uw hoofd; mademoiselle Mackenzie gaat met u mee en in ruil daarvoor krijg ik de papieren, welke u aan Scotty Webster hebt ontnomen. Je bedoelt dus, dat ik de jacht op zal geven? Heelemaal niet; ik zal zelfs heel blij zijn, u hier weer te zien binnenkomen, als deze jonge dame er niet bij is om uw vrijheid af te smee- ken. U kunt samen thans de vrijheid krijgen in ruil voor die papiertjes, die gij in Epitah zoo veilig hebt opgeborgen. Dat bespaart mij de moeite om geweid te gebruiken en een paar be dienden van de First National te kortwieken, be grepen? Is dat alles wat u vraagt? vroeg de ver baasde sheriff. Ja natuurlijk, maar ik kan je verzekeren dat ik je weer op de hielen zal zitten zoodra die wapenstilstand afgeloopen is, antwoorde Collins. Ik begrijp niet welk toovermiddel mejuffrouw Mackenzie heeft gebruikt, maar dat neemt niet weg dat ik haar mijn compliment maak, dat ze ons hier zoo fraai heeft uitgered. Maai- hoewel de sheriff lachend naar Alice keek, dorst ze haar oogen niet opslaan. Hij vond haar vreemd en verlegen; ze leek een heel andere vrouw dan de zelfbewuste jonge schoonheid, die hij een maand geleden in de Limited had ontmoet, maar hij vond haar ver legenheid allerliefst. Ik veronderstel dat je wel dacht aan het eindpunt van je levensweg te staan, meneer Col lins, vroeg de bandiet. Ja. ik wist niet of ik bloemen zou be stellen of niet, maar in mijn hart vertrouwde ik op mijn goed gesternte,' vertelde Collins hem rustig. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat u slechts onder bescherming staat totdat we scheiden, zei Leroy kortaf. Natuurlijk. Dan zullen we nu aan tafel gaan, want we moeten morgen vroeg op weg. Hij klapte in zijn handen en de Mexicaansche vrouw verscheen. Haar meester gaf haar een kort bevel in haar eigen taal. Poco tempo, antwoordde ze en verdween. - In opvallend korten tijd was de maaltijd ge reed en de tafel weer gedekt met mooi Iersch lin nen, zilver en kristal. Aan tafel en na het eten, hoerschte er een op gewekte conversatietoon de vrijbuiter praatte over alles en nog wat als een ontwikkeld man en een vreemde, die het drietal bij elkaar had zien zitten, zou niet gedacht hebben in de schuil plaats van een gevreesd rooverhoofdman te zijn. JLeroy gaf het sein tot opbreken, nadat hij op zijn horloge gekeken had. Het spijt me dat ik moet commandeeren „lichten uit", maar het is over elven en we moe ten met het krieken van den dag op. Slaap wel, mademoiselle Mackenzie, ik zal u op tijd laten wekken. Buenos noches! Het was een belangrijke dag geweest in het leven van Alice Mackenzie; ze had sympathie opgevat voor een schurk om hem met geen erger naam te noemen en ze was zich bewust gewor den, dat ze den onverschrokken grensbewoner, den sterken, moedigen sheriff liefhad. Er schoot haar iets te binnen en haastig ging ze uit bed en zocht lucifers. Toen ze een kaars aangestoken had trok ze een zeemleeren zakje los, dat ze om den hals droeg en haalde er een verzegelde enve loppe uit. Het was het briefje van den sheriff, dat hij, op den avond van den treinoverval had ge schreven. Ze mocht de enveloppe na een maand openen en juist dezen nacht was het een maand geleden. Het briefje luidde aldus: Ais God het wil, heb ik zoo juist voor het eerst de vrouw ontmoet, met wie ik wil trou wen. Ik schrijf dit terstond neer, omdat ik wil dat ze weet, wanneer ik het mezelf be wust werd. Natuurlijk ben ik haar niet waar dig-, maar ik denk niet dat er één man zal zijn, die dat wel is. Dus, het zal zoo gaan: als er niemand anders is, zal ik met haar trouwen. Dat is geen valsche voorstelling van de zaak. Het is iets dat ik als een diepe overtuiging voel en die ik ook niet van me kan noch wil-af- zetten. Als ze dit leest, zal ze denken dat het een schandelijke aanmatiging is, maar ik hoop dat ze dit niet zal blijven denken. De man die haar innig liefheeft, VAL COLLINS. Haar hart klopte wild, maar van dankbare vreugde. Het scheen of het soms even stilstond en dan opeens weer begon te kloppen met schok jes van geluk. Ze zag een flits van haar ver heerlijkt gezicht in den spiegel en blies ver ward het licht uit, terwijl ze tastend naar haar bed terugging, den brief vast in haar hand houdend. Hoe durfde hij haar toestemming als vanzelf sprekend aan te nemen, dacht zij. Wat een bru taliteit en wat een karakteristieke manier van hofmaken Maar haar hart zei dat ze innig gelukkig was. omdat hij met haar wilde trouwen. Ze trachtte hem uit haar gedachten te bannen en sliep tenslotte glimlachend in. Hoofdstuk XVIII. TERUGRIT. Door iets wat Leroy niet had voorzien was het vertrek vertraagd, want toen York, nog sla perig, naar de kraal ging om de paarden te za delen, vond hij de afsluitboomen losgemaakt en alle paarden vrij rondrennen in een veld, zoo groot als een flinke stad. Het duurde wel twee uur, eer de paarden opgevangen waren en nog eens een half uur ging heen met het uitzoekén van drie goede hardloopers. Reilly zat op een hek te schelden en Leroy. die hielp met het zadelen der paarden, trad plotseling op hem toe: Wat is er aan de hand Reilly? Wees een kerel en zeg ronduit als je iets te zeggen hebt, inplaats van zulke misse lijke kwajongensstreken uit te halen als het openmaken der afsluitboomen. Als je soms denkt dat ik niet durf. Neil kwam zijn kameraad te hulp. We zijn het heelemaal niet met u eens, meneer de be velhebber. Met zijn duim wees hij naar Collins, die al te paard zat en op Leroy wachtte. Twee dagen geleden was de wereld te klein voor je haat en toen zij hier eenmaal door ons was binnengebracht, begon jij zoete broodjes te bakken. Het heele geval is erg vreemd en ver dacht. We willen weten wat dit alles beteekent en wat je denkt te doen. Ik denk dat jullie dubbel gehangen wor den. Ben je van plan hem neer te schieten of niet? Dat willen we weten. Jullie kunnen naar den duivel loopen. Ik zal alleen dit zaakje opknappen en daarmee hebben jullie niets te maken. Maar jullie zijn groote kinderen en kijken nooit verder dan je neus lang is. Toen we de Limited overvallen hebben, durfden julllie mij niet eens den buit toe te vertrouwen en Reilly stelde een allerzotst plan op, waartegen ik jullie waarschuwde. Toen Scotty gepakt werd. moesten we dat papier; van hem zien te vinden, om de bergplaats v; onzen schat te weten en toen Hardman aanf houden werd, was ook zijn papiertje in ge va; En wie heeft die alle twee nu? Meneer de sheri Collins natuurlijk. En toen hij ons kwam opzo ken, liet hij die twee kostbare papiertjes een safe achter. En ondanks het idiote plan vt meneer Reilly, zou ik toch nog wel in staat zij ons een dikke dertigduizend dollar te verscha fen. Waarom laat je hem eerst de papieren nil halen? Omdat hij dat nooit zou doen. En we zo; den mooi in de val loopen en meteen gehang; worden. Dus heb je het met hem op een accoord; gegooid? vroeg Neil. Ja, ik ben tot overeenstemming gekome met Collins. Maar dat meisje clan? Die oude majoor mof maar eens flink over de brug komen. Verkeerd gedacht, York! ik denk dat hij ntf een half leger zou komen! Collins vertelde me a dat de Majoor om troepen heeft gevraagd. Hf eenige punt van gewicht is de vraag, of n het geld hier zullen laten of meenemen. Du als ik met Collins tot overeenstemming koit hebben we het geld en zoo niet, dan is het eei goudmijntje voor een ander. Ik ben volkomen voldaan, antwoordde Ne! op dit relaas. Ik wilde dit alles alleen maa weten en ik denk dat Cork ook voldaan is over A uitlegging. Reilly bromde iets ln zijn baard en draaidi zich om. Nog één oogenblik, zei Leroy, jullie zult n« even naar me moeten luisteren. Jullie bent z« vrij geweest te denken dat ik jullie verradM wilde en zoo iets duld ik van niemand. Morgen avond kom ik terug uit Tucson en dan zullen we den buit opgraven en verdeelen. En d33 scheiden zich onze wegen; jullie gaat je eigen weg en ik de mijne. (Wordt vervolacü Eieren van in hel wild levende vogels BELEEDIGING EN LASTER. REÜNISTEN HANDELSAVONDSCHOOL. Voor de Vereeniging van reünisten der Han delsavondschool te Haarlem zal de heer C. M. M. Constandse Donderdagavond 13 Maart in Café Rest. „Het Bolwerk" over lawntennis spreken. Zaterdag 15 Maart houdt de vereeniging een soiree in hotel „De Leeuwerik", waar de band „de Rhythm Sellers" zich zal doen hooren en Zondag middag 16. Maart is er een bridge-drive in „Lido". JUBILé. Zaterdag 15 Maart hoopt de heer A. Heimig, wonende te Haarlem, het feit te herdenken, dat hij 40 jaren hij de firma Jacobus Boelen te Amster dam wei-kzaam is, waarvan de laatste 25 jaar als procuratiehouder. Met het. oog op de tijdsomstandigheden wordt de officïeele herdenking van het jubileum uitge steld. 109. Maar elnd'lijk komt het oogenblik. Dat hen vervult met bangen schrik: De Bey wil 't wonder thans doorgroni Hij vraagt hun. wat er is gevonden. Men doet gejeerd. men praat maar door. De heerscher zegt: ,,'k Begrijp 't niet hoor". 110. En eind'lijk, na den langen tocht. Heeft 't schip de haven opgezocht, Maar 't heeft veel averij gekregen, Toch vaart het door „op hoop van zegen". Aan boord ligt alles door elkaar En niemand is er eig'lijk klaar. VIJF EN TWINTIG JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. Donderdag a.s. hoopt de heer Ch. v. Driel Haarlem het feit te herdenken dat hij 25 j; geleden als wagenmaker in dienst kwam- bij Ned. Spoorwegen. Hem zal een huldiging van zijn directie en ci lega's ten deel vallen. Duitsch Landgcrecht. Voorwaarden voor het zoeken en verkoopen. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat in |het geheele rijk !het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toege staan van heden tot en met 19 April a.s.; het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van genoemd waterwild is toegestaan van heden tot en met 21 April, met dien verstande, dat het vervoeren gedurende de data 20 en 21 .April slechts binnen de bebouwde kom der gemeenten en langs open bare wegen en voetpaden is toegestaan; het zoe ken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen. afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, wilde eenden (alle soox-- ten), ganzen, duikers, watersnippen en goudple vieren, niet is toegestaan. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsehe Rechtbank spi-ak de volgende faillissementen uit: G. A. van Wulfea, weduwe van den heer Van den Kolk. zonder beroep, wonende te Heemstede, Amaryllislaan 11. Curator: Mr. J. H. van Wijk, te Haarlem. P. Rademakers, matroos, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, Visseringstraat no. 7. Curator: Mr. J. H. Meijer te Haarlem. Redhter-Commissaris in beide faillissementen Mr. S. J. Pit, te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelingslijst is geëindigd het faillissement van: C. S. de Boer, bouwer, wonende te Zaandam. Curator: Mr. J. O. Baron te Beverwijk. In het als geëindigd opgAeven faillissement, der N.V. Mema zal waarschijnlijk te zijner tijd nog een vierde Uitdeelingslijst ter Griffie van boven genoemde Rechtbank worden gedeponeerd (Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs tc Haarlem); dit fail lissement is dus nog niet geëindigd. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V.. Amsterdam). UITGESPROKEN: 6 Maart. Sjoerd Roukes de Jager, veehouder. Oppen huizen. Recht. Comm. Mr. Baron van Harlnxma thoe Slooten, Cur. Mr. J. H. Cornells, Sneek. 10 Maart. Mej. w. Kap, pensionhoudster, wonende te Amsterdam, den Texstraat 5 b Recht. Comm. Mr. P. H. Smits, Curatrice mej. Mr. H. B. Bahlmann. Prinsengracht 462 a, Amsterdam. 10 Maart. Franciscus Gerardus Laarhoven, meubelmaker, wonende te Amsterdam. 2e Heimersstraat 51-111. Recht. Comm. Mr. J. Sprey. Cur. Mr. L. H. Smitt, Keizeisgraeht 20, Amsterdam. Voor het Duitsche Landgevecht stond Dinsdag terecht een leeraar van het gymnasium te Schie dam, wien ten laste was gelegd beleediging van "nooge Duitsohe autoriteiten en laster over het werpen van bommen op Nederland door Duitsdie vliegtuigen. Bij beklaagde was een vroegere scholier op be zoek gekomen, die over politiek begon te praten. Beklaagde wilde daarop niet 'ingaan, waarop de ex-leerling zeide: „Doe maar liever dat speldje af" (beklaagde droeg een rood-wit-blauw-insigne). Een woordentwist volgde en daarbij zou beklaagde de ten laste g&legde woorden hebben gebezigd. Ter zitting ontkende hij beleedigingen te hebben geuit, doch hij gaf toe, dat hij over het werpen van bommen door Duitsche vliegtuigen heeft gesproken. Nadat de aanklager zijn bewering onder eede had bevestigd, vorderde Staatsanwalt dr. Seiler een gevangenisstraf van acht maanden. Rechter Joppioh veroordeelde den leeraar tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van vijf •maanden voorarrest. De rechter merkte hierbij op, dat het een dwaze en domme bewering is, dat na de capitulatie Duitsohe vliegtuigen, nog bommen op Nederland zouden gooien. Dat onzinnige en laster lijke verhaal moet nu eindelijk eens uitgeroeid wor den. Bij de bepaling van de strafmaat heeft de 'heer Joppioh er nog rekening mede gehouden, dat be klaagde tijdens de woordenwisseling opgewonden was. BELEEDIGEND GEDICHT. Vervolgens stond terecht een 18-jarige metaalar beider C. H. uit Bergen op Zoom, die aan een mede arbeider een ln hooge mate beleedigend gedicht over den Rijkscommissaris heeft voorgelezen, het geen hij 'toegaf. Overeenkomstig den eisch van den Staatsanwalt heeft rechter Joppioh den jongeling veroordeeld to't 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van bijna 3 maanden voorarrest, daarbij rekening houdende met de jeugd van beklaagde en de hoop uitspreken de. dat dit voor hem een goede les voor de toe komst zou zijn en dat ook anderen hieruit leering zullen trekken. BELEMMERING SCHEEPVAART ORANJE SLUIZEN TE SCHELLINGWOUDE. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat in de directie Noord-Holland te Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ten behoeve van het verrichten van herstellingen aan de groote middenschutsluis van de Oranjesluizen te Schellingwoude de scheepvaart door die sluis van 17 Maart 1941 af tot en met 30 Maart d.a.v. of zoo veel langer of korter als noodig of mogelijk zal blijken, niet zal kunnen plaats hebben wanneer de waterstand van het IJselmeer lager is dan die van het Noordzeekanaal (afgesloten IJ). Sleutel weg? Tel. 1149 CeSJeutelspeclalist.L. Veerstr.l (Adv. Lngez. Mei Drukkerij „De Spaarnestad". Dividend op 10 procent vastgesteld. De oorlog en de daarna ontstane toestan hebben een zeer belangrijken invloed op exploitatie van onze vennootschap geoefend. A scheiden van andere wijzigingen, onderging na lijk de exploitatie door het vervallen van groot deel der advertenties en door den ach uitgang in de eerste maanden van het aa: abonnés een hoogst ernstige verandering, moeilijkheden op allerlei gebied, o.a. van grondatofvoorziening, de expeditie enz., wen in de maanden na Mei zeer groot en dreigen nog te vermeerderen, aldus schrijft de dire van de Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem haar jaarverslag over 1940. Toch waren de verschillende afdeelingen van uitgeverij in 1940 volledig bezet. De abor; menten, welke beginnende met de laatste maan van 1939 een neiging tot daling toonden, onder; gen de gevolgen van de toestanden na 10 Mei: spoedig echter ontstond daarna een opwaarts beweging waardoor het totaal aan abonnemen op de tijdschriften einde van 1940 belang hooger was dan bij het begin. De ontvangsten uit advertenties toonen sterke vermindering, vergeleken met norm tijden. Het bedrijf te Alkmaar is voor een a nemelijk bedrag verkocht. De werkplaatsen wa doorloopend bezet, zoodat in het laatste van jaar slechts zoo nu en dan en met lange lev erin termijn, opdrachten van derden konden wori aanvaard De opslagplaatsen te Haarlem, bleken rei weder te klein, zoodat belangrijke ruimten h en te Amsterdam in gebruik zijn genomen. Tot de winst hebben de dochtermaatschappij in 1940 niet bijgedragen. Per 31 December 1940 is een interim-divide van 5 pet. zoowel op de gewone als op de 7 p preferente aandeelen betaalbaar gesteld. Th; wordt voorgesteld, het totale dividend vast te sl len op 7 pet. voor de preferente aandeelen (eve als v.j.) en op 10 pet. voor de gewone aandeel (v.j. 12 pet.) De winst- en verliesrekening staat credit vo expl. rekening f 884..448 (1.109.013) en debet vi afschr. geb. f 18.837 (19.909), afschr. inv. f 143,1 (158.234), res. dub. deb. f 20.885 (37.875). reserveeren en af te schrijven voor: renten goeding dividend-reservefonds f 639 (437), win belasting f 200.000 (100.000) verlies De T f 80.000 (100.000), reserve diverse doeleind f 130.000 personeel f 36.000 (30.000). Dan resteert een saldo van f 250.069 (279.55 aan te wenden als volgt: toevoeging statuta reserve f 25.006 (27.956), dividend aandeelhoude en tantièmes f 221.666 (249.150), toevoeging div dend reservefonds f 3.395 (2.452). Vorig ja werd nog op inventaris en nieuwen bouw f 383." extra afgeschreven, Op het Velperplein te Arnhem wordt een der wegen verbreed tot 10 nieter, ten einde het verkeer beter te kunnen leiden. Het voetpad komt nu achter de boomen te liggen. (Foto Gazendam)

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6