Loonregeling Een eigenaardige aanbieding Winterhulp vraagt Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Jiact Tlieuivs DINSDAG 18 MA"ART T9"4f ffftAKEEM'S tTAGSr AC voor op vliegvelden werkzame bouwondernemingen Het college van rijksbemiddelaars heeft een regeling vastgesteld der loonen en verdere arbeids voorwaarden voor op de vliegvelden van het Duit- sdhe luchtwapen werkzame bouwondernemingen. Deze regeling treedt in werking bij den aanvang van de loonweek, waarin Maandag 24 Maart 1941 valt. valt. Het volgende is er o.m. aan ontleend: In de eerste plaats zijn er vier loongebieden in gesteld en wel: 1. de provincies Noord-Holland en Zuid-Holland: 2. de provincie Utrecht: 3. de provincies Limburg. Noord-Brabant, Groningen, Friesland. Gelderland en O ver ijsol: 4, de provincies Drente en Zeeland. Voorts wordt bepaald, dat de regeling voor alle werknemers geldt, die werkzaam zijn in dienst van bouwondernemingen, welke arbeid verrichten op de vliegvelden van het Duitsche luchtwapen in Ne derland. Verder zijn drie loongroepen ingesteld, onder de eerste loongroep, waarvoor in de bovengenoemde loongebieden respectievelijk wordt betaald 66, 63, 60 en 56 cent per uur, vallen de volgende werk nemers: timmerman, metselaar, schilder, pannen- legger, tegelzetter, voeger, betonwerker, af werk er, vlechter-vakkundig werk, fundeeringwerker, straat- maker, stucadoor en daarmede in vakbekwaamheid gelijk te stellen werknemers. In de tweede loongroep bedragen de wurloolien voor de genoemde loongebieden respectievelijk 60, 58, 53 en 49 cent. Tol deze loongroep behooren: opperman-metselaar, taludwerkere afmaker, spoor- Jegger, stueadoors-opperman, spijkerman, stortbaas, ri'tser en vlechter, bij asphalt-, beton- en teersteen- slagwegen, voerder, menger en harker, bij opper vlakte-behandeling van wegen, gieter, spuiter, uit- strijker, straatmaker-helper en daarmede in vakbe kwaamheid gelijk te stellen werknemers. In de derde loongroep zijn ondergebracht: grond werker, veger en alle overige werknemers. Deze ontvangen naar gelang van de loongebieden en uurloon van respectievelijk 56, 53, 48 en 44 cent. In alle bovengenoemde loonen zijn duurtetoesla- gen begrepen. Wordt om bet werk te bereiken gebruik gemaakt van openbare middelen van vervoer, dan worden de vervoerkosten door den werkgever betaald. In dit geval wordt de vergoeding ad 25 cent als hier boven bedoeld niet betaald. Ditzelfde geldt wan neer het vervoer heen en terug kosteloos geschiedt. Gehuwde werknemers of kostwinners, wier woon plaats meer dan 15 Kilometer van het midden van het werk gelegen is en die na afloop van den da- gelijkschen arbeid niet naar huis kunnen terugkee- ren. ontvangen vrij onderkomen en f 1.5& per ka lenderdag kostgeld. Kan geen vrij onderkomen worden verschaft, dan wordt het kostgeld met 50 cent per kalenderdag verhoogd. De werknemers hebben recht op betaling van de heenreis van hun woonplaats naar het werk en, na beëindiging van het werk. op betaling van de terugreis van het werk naar hun woonplaats. NARCISSEN-TENTOONSTELLING IN „BLIJDORP". In de Rlvlera-hal van de diergaarde „Blii- dorp" te Rotterdam is thans een fraaie en zeer uitgebreide narcissenshow. ingericht door de firma G. Lubbe en Zoon, uit Oegstgeest. Handel in tuinzaden alleen aan toegelatenen toegestaan. Tuinzaadbesluit 1941 afgekondigd. Een Maandag in de Staatscourant verschenen besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van landbouw en visscherij, dat een ver dere uitwerking is van hetgeen reeds op dit ge bied bestond, stelt regelen vast ten aanzien van het telen, het verhandelen en afleveren, het vervoer en den export van tuinzaden. De hoofdtrekken van deze teeltregeling zijn: 1. de telt van tuinzaden is vei-boden, tenzij met schrif telijke vergunning van de centrale; 2. de vergun ning wordt gesplitst in een vergunning voor: a. tuinzaden, b. sluitkool, spinazie, radijs en tuin kerszaad en c. peulvruchten; 3. teeltvergunning wordt verleend aan eiken teler, die in een of meer der jaien 1937,'1938 en 1939 tuinzaden teelde, ter wijl de grootte van de oppervlakten, welke hij met elk der onder 2. genoemde groepen mag betelen, gelijk is aan de oppervlakte, welke hij met de evenbedoelde groepen gewassen beteelde, in dat jaar van de genoemde drie jaren, waarin hij de grootste oppervlakte met tuinzaden beteelde. De handel in tuinzaden waaronder te ver staan in-^ en wederverkoop is slechts toege staan aan hen, die als zoodanig bij de Neder- landsehe groenten- en fruitcentrales zijn aange sloten. De afzet door telers van' eigen geteelde tuinzaden is slechts geoorloofd indien zulks ge schiedt aan handelaren in tuinzaden, tenzij de teler tevens zelf aangeslotene is. Voorts gelden bepaalde voorschriften voor het vervoeren of doen vervoeren van tuinzaden. Voor zoover niet over andere papieren beschikt wordt, moet het vervoer gedekt worden door een vervoer- bewijs, door of namens de centrale afgegeven. De Opsporingsdienst van den Nederland schen Arbeidsdienst heeft op de Utrecht- schc Jaarbeurs een stand ingericht waar de bezoekers aan de hand van verschillende monsters een indruk krijgen van de resultaten van het werk dezer afdeeling (Foto Pax-Holland) DE BEDROGEN DIEF. BUSSUM, 17 Maart. In den afgeloopen nacht heeft een dief, aangetrokken door den voorraad thee in d'e étalage, ingebroken in het filiaal van de firma Bensdorp in de Heerenstraat alhier. Hij wist zich toegang te verschaffen tot den winkel door een tui melraam en eigende zich 16 pakjes thee. uit de étalage toe. De dief kwam echter met die'thee op de koffie, want thuis gekomen bleek bet etalage thee te zijn en in plaats van thee zaagsel te be vatten. NIEUWE BURGEMEESTER. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 13 Maart j.l. is mr. A. J. Drenth, met ingang van 1 April 1941. tot burgemeester van de gemeente Nieuwe-Schans benoemd. De heer Drenth is 8 Juni 1905 te Groningen ge boren. Hij is advocaat en procureur te Groningen en tevens waarnemend griffier bij de arrondisse mentsrechtbank aldaar. Vervoerverbofl voor. hooi cn stroo. In een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij tot wijziging van het inleveringsbesluit 1941 hooi en stroo, wordt eeii vervoerverbod van stroo afge kondigd met bepaling, dat dit verbod niet geldt in de door de N.I.C.A. aan te wijzen gevallen, als mede indien en voor zoover het vervoer gedekt is door een geleidebiljet. GROOTE VOORRAAD LEVENSMIDDELEN IN BESLAG GENOMEN. HUIZEN, 17 Maart. Eenige crisisambtenaren hebben, in samenwerking met politie en marechaus see, een inval gedaan in een groote villa aan de Laarderstraat te Huizen. Hier bleek een groote voorraad koffie, thee, kaas en andere levensmid delen, alsmede vele textielwaren te zijn opgeslagen. Tientallen pakken werden in beslaggenomen en in twee vrachtauto's weggevoerd. De villabewoner zal er wel meer van hooren. Duurletoeslag voor vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Onderzoek gaande of dit personeel ook valt onder sociale wetten. Volgens een circulaire van het departement van binnenlandsche zaken is de voor de rijks ambtenaren getroffen regeling, inzake de toeken ning van een tijdelijke toelage van 6% ook van toepassing op het personeel, behoorende tot de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. In verband hiermede kan aan de tot die kern behoorende personen, indien "zij gehuwd ziin, een tijdelijke toelage worden toegekend van zes ten honderd van het bruto-loon. voor zoover d't loon een bedrag van f 1900 's jaars niet overschrijdt. Hierbij moet er op worden gelet, dat het t o- taal aan inkomsten uit overheidsfuncties in aanmerking moet worden genomen, zoodat bij cumulatie voor rijks- en'of gemeentebetrekkingen, waardoor de limiet van f 1900 wordt overschreden, de toelage niet mag worden toegekend. Verder moet voor personen die in den overheids dienst uitsluitend een nevenfunctie vervullen, de aan deze nevenfunctie verbonden wedde naar evenredigheid worden omgerekend, teneinde te bepalen, of deze al of niet beneden f 1900 blijft. Deze regeling wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 December 1940. Aan de personen, die op dien datum ln dienst waren, kan dus van dat tijdstip af een duurte toeslag worden uitbetaald, terwijl aan de perso nen, die op later tijdstip in functie zijn gekomen, de duurtetoesla-g van den datum van indiensttre ding af kan worden uitgekeerd. Thans wordt nog onderzocht, of het personeel, dat behoort tot de vaste kern van den luchtbe schermingsdienst, valt onder de werking van de ziektewet, de kinderbijslagwat en eventueel an dere sociale wetten. Wordt hieraan gedacht H. W. E. STRUVE OVERLEDEN. In den ouderdom van 57 jaar, is te Boskoop de heer H. W. E. Struve overleden. De heer Struve heeft buitengewoon veel gedaan voor de organi satie tot het redden van drenkelingen. Van het „International Verband für Rettungs- schwimmen an Küste und Innensgewassern", even voor het uitbreken van den oorlog te Zürich opge richt, was de heer Struve een der oprichters. De heer Struve had groote artistieke gaven. Als boomkweeker en tuinarchitect heeft hij deze kun nen uitleven in de groote bloemententoonstelling, welke in 1935 te Boskoop werd gehouden en waar van hij de ontwerper was. De tentoonstelling wekte bewondering en verrassing om de origineele ge dachte en conceptie Ook de Ned. Bond heeft, door het overlijden van den heer H. W. E. Struve een zwaar verlies geleden. Met groote toewijding heeft hij de functie van hoofdbestuurslid jarenlang vervuld: bovendien was de overledene voorzitter van het district Zuid- Holland van den Bond =j VOOR DE KINDEREN Naar A. Gouu»ra«ur. n #n ai'onlbrtn non Mllnhner Prliiibt4 Taalanlnp uon Aart van ÊiuUl. 119. Het zweet gutst onzen vriend van 't hoofd Hij voelt zich van zijn moed beroofd. Hij praat en praat en blijft zich weren En denkt: „Ik moet hen toch bekeeren: Zij moeten met Pa praten gaan, Want anders Is 't met mij gedaan." Maar och. die Algerljnsche jeugd Die kent geen goedheid en geen deugd. Zij geeft om toekomst noch verleden j En ls met alles ontevreden. Maar wie het beste plagen kan. Dat is daarginds, „de sterke man". 's GRAVENHAGE. 17 Maart. Winterhulp schrij Wat weten de meesten onder ons eigenlijk af vi het leven, dat door de armsten onder ons volk g leid wordt? Om nu nog maar niet te spreken van diegene welke nog in iets betere omstandigheden verkeeré de z.g. kleine middenstand, terwijl hier zij het m veel zorg en mbeite, de eindjes nog wel aan elka geknoopt kunnen worden, heeft bij dc eerstgenoen de categorie, menschen, uit wier leven het laats greintje zonneschijn volkomen verdwenen is, dagelijks terugkeerende ellende zulke diepe wond| geslagen, dat deze menschen, volkomen willoos, zii v andere, betere mogelijkheden niet meer kunnt voorstellen. Het is voor velen onzer, laten wij plkaar ree in de oogen zien, niet prettig, om van aangezie d tot aangezicht met deze menschen te moeten sta» d We zullen ons dan min1 of meer onbehaaglijk gaj voelen. We zien dat liever niet, wij voelen ons veil d binnen onze vertrouwde muren met onze eigi e kleine zorgen en denken liever niet aan, spreki nog minder over hen, die het minder goed ,,g troffen" hebben. Maar voor hen, menschen op wier gezicht gef vreugde meer te lezen is, die we dagelijks kunnj zien. als we maar wilden, is meestal weinig ruim grej-eserveerd in ons dagelijksoh denken. Maar y zijn mede verantwoordelijk voor deze menschen, en ik, wij allemaal. Is het daarom niet diep bi n schamend voor ons volk, het Nederlandsche vol dat men een collectant eenvoudig voorbij wandei en na deze „onaangename onderbreking" zich wei zalig verdiept in het eigen egoïstische wereldje? Men vergete één ding niet. Ook nu vraagt een landgenoot om uw daadwe e kelijke hulp. Onlangs hadden wij het voorrecht in verschj lene gemeenten persoonlijk te kunnen spreken m vele Nederlanders die door de Winterhulp-actie ge holpen werden. Van de vele gezinnen, die om hu vroegen, willen wij hier enkele gevallen noemen. We drukken de deur open, die klemt en belclin men de trap. Een traplooper is niet aanwezig. Bovc gekomen, vinden wij een nog jongen man in ee t oude versleten crapaud zitten. De vrouw hangt h weinige waschgoed rondom de kachel, die al sim dagen met sprokkelhout wordt gestookt. „Werkt u niet?" „Nee mijnheer, rheumatiek. Ik krijg wel steu maar ja Wij bellen aan. Een kleine jongen opent de deu „Is vader thuis?" „Ja mijnheer, ik zal hem even roepen". „Komt u binnen, heeren", wordt er boven aan cjr trap geroepen. Even later zitten we in een kleine kamer, df deur van het aangrenzende kabinet staat opei we zien een kleine schoenmakerswerkplaats. „Ja mijnheer, elke week moet ik een zeker aantd paren schoenen afleveren aan Maatschappelijk Hul c betoon, anders is er niets, hé". g Het intererieur getuigt van netheid en ijve 1: Maar ja, de boel is versleten en dan valt het nieZ mee, om er iets van te maken. „U heeft toch een gift gehad van de Winterhuldz niet?" r „Ja mijnheer, en dat vond ik 's morgens zoo maa v in de bus liggen ik kan u wel vertellen, dat mijqz vrouw eerst heeft zitten huilen, later hebben van vreugde door de kamer gedanst". Dus u ziet, hoe welkom het hier was. Helpt mede deze menschen wat meer levens 1 vreugde te geven, opdat zij zich met onze hul v kunnen onttrekken aan den greep van de armoedig Dan zult ook gij, die steeds afzijdig bleef, naast alle anderen, die reeds bereidwillig offerden, dg voldoening smaken, het uwe te hebben bijgedrage i< voor de totstandkoming van een krachtig Nederjc landsch volk. Tegen een Utrechtsoh grossjer in levensmid delen is pro ces-verb aal opgemaakt wegens heling van gestolen dieselolie. Een hoeveelheid van 10.001 o liter, waarvoor 52 cent per liter was betaald, is Üf beslag genomen. De 49-jarige mej. L. S., wonende op den Rijs- wijkscheweg te s-Gravernhage is bij het stof afne men in een perceel aan de van Slingelandtstraa van de trap gevallen. Zij liep een schedelbasisfrac tuur op. - De 8-jarige K. B. uit de van Hogendorpstraa g te s-Gravenhage is van een achter een autobu c gekoppelden gasgenerator gevallen en door deir generator overreden. De jongen werd zeer zwaai gewond. - De kapitale boerderij „De HoeiksChe Hoef" tl E Erp is door brand geheel vernield. ri De 76-jarige F. F. Oudemans is bij del Lange Elfbrug te Rotterdam door de duisterniii te water geloopen en verdronken. De 28-Jarige mijnwerker T. uit Brussum iit in den staatsmijn Hendrik onder vallend ge steente geraakt en gedood. Een felle uitslaande brand heeft een groot ge deelte van de olie- en veevoederfabriek der N.V.ï Handelmaatschappij v.h. H. H. Obertop aan! het Kalf te Zaandam in de asch gelegd. door MABEL-G RUNDY Vertaald door E. GRIESE-KETS DE VRIES. HOOFDSTUK I. „Een Meisje te Koop, 24 jaar. Ver zoeke te schrijven aan W. W„ 212, The Daily Record, Fleet Street, E. C." Een lichte zweem van belangstelling deed de ver moeide polsen van den advertentiechef van de Daily Record, sneller kloppen. De ochtendpost het was 11 Augustus 1919 had den gewonen toe vloed van „Gevraagden" gebracht. Vervelende, af gezaagde „Gevraagden": keukenmeiden, werkmeis jes, kamermeisjes, noodhulp-meisjes. Goed tehuis aangeboden, goede kost, goed loon, alles goed! En voor al dat vele „goeds" zouden alle keukenmeiden, werkmeisjes, werk-kamermeisjes en noodhulp meisjes van héél het land hun neus ophalen, zich doof houden, hun hoofd schudden en verachtelijk snuiven! Verder: Hulzen, huizen! Bijna even afge zaagd als het personeel. Kreet op kreet van de vermoeiden, ontmoedigden en dakloozen. Het was in den tijd van woningnood. Hier was één adver tentie, waarvan de samensteller, hoewel overdui delijk beu van het zoeken, toch opgeruimd was en gedreven werd door een verlossenden zin voor humor: „Gevraagd: een huis. elk soort huis: vo gelhuis. gekkenhuis, warenhuis, armhuis. Prijs, ligging, grond, uitzicht, afwatering, 't doet er alles niets toe, mits het huis vier muren en een water dicht dak bezit". Verveeld zocht de chef in zijn privé-kantoor de advertenties uit. die door een bediende waren ge- gorteerd en op zijn lessenaar gelegd ter verdere be handeling, toen zijn belangstelling plotseling werd gewekt en verhoogd door de woorden, in een mooi keurig en vrouwelijk handschrift op dik, grof-ge- kant papier geschreven: „Een Meisje te Koop, 24 jaar". Zijn bril opzettend, las hij opnieuw: „Een Meisje te Koop". Toen glimlachte hij. Een Meisje te Koop! Geen piano of gramofoon, of motorfiets of auto. Geen Jacobijnsch bureau of antieke klok; geen grasroller of gebit, of een sprekende papegaai of een stamboom. Ook geen bekrbonde Rhode Island haan, of een stel visch- couverts, zelfs geen bevermantel of een handge knoopt vloerkleed, maar een meisje, een meisje van vier en twintig jaar. Mijnheer Willis glimlachte opnieuw, glimlachte om den durf ervan. Want waren niet meisjes in het jaar één duizend negen honderd en negentien even gewoon als stof, even talrijk als bladeren in den herfst, en zand op het strand, even overvloedig als braambessen en nog veel overvloediger dan suiker en jam? Sinds den dag van den Wapenstilstand en nog meer sinds de onderteekening van het Vredes verdrag, schenen meisjes zich met duizenden en tienduizenden vermenigvuldigd te hebben. De zie kenhuizen, de groote ammunitie werkplaatsen, de fabrieken, de banken, de handelshuizen, of de aan biedingen „Ergens in Frankrijk", slokten ze niet langer op en verslonden ze. Zij hadden afgedaan. Niet langer van nut voor Koning en Vaderland en vaak nog minder noodig bij haar huis, ongewenscTit zelfs! En toch waren er onder haar zeer velen, die tengevolge van hun eerste proeve van onafhanke lijkheid, hun eerste ervaring van het genot en de voldoening van geschikt werk, nog intens verlang den hun bezigheden te hervatten en hun eigen brood te verdienen. „Een Meisje te Koop". Mijnheer Willis betastte het grof-gekante blaadje papier, dat zwak azuur- getint was en beschouwde weer de flinke, maar toch aardige hand, terwijl hem een lichte zucht ont snapte. De advertentie kon niet worden geplaatst natuurlijk niet. Het blad ontving meer advertenties die ongeschikt voor plaatsing waren, waar men geen prijs op stelde en die aan de afzenders met een beleefde weigering werden teruggezonden. Als regel zond mijnheer Willis ze terug zonder een spoor van sympathie voor de teleurstelling van den afgewezen adverteerder, maar dit.... op de een of andere manier wekte deze aanbieding mede lijden op. Er lag pathos in de woorden. Wat be- teekenden ze? Mijnheer Wills had zelf dochters Er werd op de deur geklopt. Een bediende trad rbinnen gevolgd door een dikken, grooten man met een rooden haardos en zijn voeten gestoken in Ame- rikaansche schoenen met zware, vierkante neuzen. „De heer Macnab, mijnheer". Op slag was mijnheer Willis de wakkere za kenman. Hij liet het blad papier vallen, draaide in zijn stoel rond en wenschte den heer Macnab goe den morgen. De heer Macnab van de firma Quinton en Macnab, lampenfabriek was een van zijn beste klanten en vele honderden ponden werden door de firma besteed aan advertenties in de Daily Record Maar de heer Macnab, een goed opmerker, had bij het binnentreden van het vertrek de peinzende, milde uitdrukking op het gelaat van mijnheer Willis gezien gewoonlijk zag dat er stuursch en ^zake lijk uit en hij plaagde hem er mee. „Een brief van je vriendinnetje?" vroeg hij. toen de bediende verdwenen was. De heer Willis informeerde naar de reden van een dergelijke vraag. Hij nam den heer Macnab zijn familiariteit en zoogenaamde grappigheid kwalijk, maar hij moest op goeden voet blijven met zoo'n beste klant. „Wat peins je, ouwe jongen, je kijkt als een man. die een vrouw gevonden heeft". Bij wijze van antwoord schoof Willis de adver tentie over de tafel. „Dit was het, ik zat na te denken over het treurige er van en den durf Ik heb zelf drie meisjes en een paar nichtjes, die allemaal zonder werk zijn". Macnab las de advertentie. Hij was getroffen „Ze deugt natuurlijk niet!" Hij liet zijn voorste tanden tegen elkaar tikken, die groot, onregelmatig en vooruitstekend waren, en grijnsde. Willis zei niets. „Ik weet het niet. Ik vroeg het me af toen je binnenkwam. Juist om de durf, aarzel ik mijn meening te zeggen". „Die brengt je op een verkeerd spoor. Ik had gedacht dat je te goed op de hoogte was van de geoorloofde en ongeoorloofde manier van adver- teeren Willis om je door dat soort brutaliteit te laten beetnemen". „Ik laat me niet beetnemen", antwoordde Willis rustig. „Zooals je ziet, is de brief al gelegd bij de geweigerde advertenties". Hij wees naar de lin kerzijde van de schrijftafel, waar enkele papieren lagen. „Iedere advertentie van den minst twijfel- achtigen aard, gaat er terstond uit". Er werd weer op de deur geklopt en Willis zweeg, toen de bediende weer binnenkwam, ge volgd door een -langen, mageren man, dien hij aankondigde als den heer Quinton. Uit den glimlach op zijn gezicht en de hartelijk heid van zijn handdruk bleek duidelijk dat de advertentie-chef van de Daily Record buitengewoon blij was, de heer Quinton te zien. Zoo'n hekel als hij aan Macnab had. zoo graag mocht hij den heer Quinton. De heer Quinton was in de allereerste plaats een verlegen man en op een vreemde eri onverklaar bare wijze viel verlegenheid bij den heer Willis in den smaak. Misschien kwam het, omdat de mannen uit de reclamewereld, met wie hij vanzelfsprekend hoofdzakelijk in aanraking kvipm, onbeschaamd, voortvarend, energiek en brutaal waren en de heer Quinton hem in tegenstelling daarmee opviel als een uitzondering. Quinton's onzakelijke hoedanig heden deden Willis uiterst aantrekkelijk en ver kwikkend aan. Meer dan eens had de heer Willis er zich op betrapt, dat hij zat te gissen, hoe deze twee mannen, die even lijnrecht tegenover elkaar stonden, als de beide Polen, in zaken bij elkaar waren gekomen. Misschien had Quinton het geld ingebracht en Macnab zijn handelsgeest? Met deze veronderstelling had hij het niet ver mis. Mijnheer Willis had altijd het gevoel dat de heer Quinton een professor had moeten zijn, die met baret en toga in Oxford liep rond te dolen en niet bestemd was voor het maken en verkoopen van lampen waarvan hij, volgens het zeggen van Macnab, nauwelijks het eene eind van het andere wist te onderscheiden. Hij, Willis, had nog nooit in zijn leven een professor ontmoet of gekend, toch geloofde hij, dat de heer Quinton er een had moeter zijn, of dat hij dominee had moeten worden, wan' het trof hem, dat ofschoon de zakelijke kant van zijn intellect langs ongewone en afwijkende zïi paden liep. zijn ziel den rechten koers hield. Macnab staarde eenigszins verrast naar de bin nenkomst van zijn compagnon en Quinton keek even verbaasd, toen hij daar Macnab zag zitten. „Wat doe jij hier?" zei Macnab. „Ik zei toch, dal t ik zou gaan". „Ik heb je blijkbaar verkeerd begrepen", zei q Quinton. „Ik dacht juist, dat je wilde hebben, datfc ik zou gaan". t „Ik kwam er op terug. Achteraf beschouwd vond 5 ik, dat je de zaken zou kunnen verknoeien. Dez« nieuwe reclame vereischt bijzondere verzorging", Ziende, dat zijn medevennoot lichtelijk bloosde,» trachtte Macnab het goed te maken, want diep iD; zijn hart had hij niet weinig eerbied voor Quinton en hij voegde er aan toe: „Lees dit eens en zegj ons jouw meening. Ik denk, dat ze niet veel bijzon* 1 ders is. Willis twijfelt goeie, ouwe, vertrouwen- m-de-menschelijke-natuur hebbende Willis. Wat( zeg jij?" Hij sloeg Quinton gade, terwijl deze de „Meisje-1 te-Koop"-advertentie las en was verwonderd henii weer te zien blozen en ze zonder iets te zeggen j weer op tafel te zien leggen. „Wel?" „Wel?" antwoordde Quinton. „Wat maak jij er van? Denk jij, dat juffrouw J W. W. onfatsoenlijk is?" „Beslist niet". „Niet?" Je beschouwt de advertentie niet als on behoorlijk?" „Ik welk opzicht?" „In ieder opzicht. Je mag dan al in de wolken teven, ouwe vos, maar breng je hoog-dravend« fantasie eens even omlaag naar de bedoeling van die woorden „Een Meisje te Koop, vierentwintig ïaar". Niet veel ^intelligentie voor noodig om ze tfl begrijpen wel?"'Macnab meesmuilde. „Kletspraat!" „Je mag zeggen: kletspraat! Maar als regel bie den meisjes zichzelf niet te koop aan zonder de een of andere bedoeling". „Geen enkel meisje met eenig begrip, zou zoo'n •ïdvertentie aan een groote Londensche krant stu- en, vooruit wetend, dat ze wordt geweigerd, als ze er de bedoeling mee had. die jij er aan toekent", antwoordde Quinton een beetje driftig; hij ver afschuwde de kwaaddenkendheid van Macnab. „Zoo dwaas zou ze niet zijn. Als zij zulk soort dingeo iajoeg, zou ze iets anders doen". (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6