Haarlem s Dagblad Aanhangige Zaken. Museum te Heemstede Verkoudheid. De bouwnijverheid in Haarlem en omgeving DANSLES Joego Slavische ministers te Weenen Ook Hitier te Weenen Actikelm enz. V 58e JAARGANG No. 17720 f Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 25 MAART 1941 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10# per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer ƒ0.40. Reclames ƒ0 65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag* Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.17^. Groentjes zie rubriek. o O Er zijn op dit oogenblik zaken in Den Haag aan hangig op welker beslissing door zeer velen met spanning gewacht wordt. De eerste die ik hier noem is de voltooiing van het belastingstelsel met een nieuwe Inkomstenbelasting, welker komst ons op korten termijn is aangekondigd. Natuurlijk vallen de meeste belastingbetalers al in de loonbelasting, die sinds 1 Januari geheven wordt. Verondersteld mag worden dat de nieuwe Inkomstenbelasting in hoofdzaak bedoeld zal zijn voor degenen die daar buiten vallen omdat zij hun inkomen niet in loon of salaris ontvangen en voor diegenen die een deel van hun inkomsten uit anderen hoofde trekken waarbij men vanzelf het eerst denkt aan inkomsten uit effectenbelegging. Wij kennen de bepalingen der nieuwe belasting nog niet en dus evenmin de tarie ven. Maar wat die aangaat is het zeker dat het totale belastingcomplex een aanmerkelijke verhoo ging zal beteekenen over de geheele linie, dus in den zin van de totale" belastingopbrengst gerekend. Dit geldt evenwel lang niet allen belastingbetalers, want wij weten al dat de opzet dusdanig is dat vrijgezellen extra-zwaar belast zullen worden en daarentegen gezinnen met kinderen naar verhouding zullen worden ontlast. Dat de factor vrijgezellen van belangrijken invloed is heeft men onlangs kun nen zien uit de Haarlemsche belasting-statistiek over 1940, waarover ik schreef in een artikel onder den titel „Inkomen der Haarlemmers". Daar bleek uit, dat op 1 Mei 1940 onder de ruim dertigduizend in deze gemeente aangeslagenen niet minder dan negenduizend ongehuwden waren en onder de slechts 409, die voor een inkomen van meer dan tienduizend gulden per jaar waren aangeslagen, tweeënnegentig! Zoo kan men het verklaren dat het mogelijk is, de kinderrijke gezinnen percentsgewijze zooveel lager te belasten dat bij een meer dan ver dubbelde belastingopbrengst een huisvader met drie kinderen minder zal betalen dan in het vroegere stelsel. Dit is een maatstaf die wij met zekerheid kunnen vermelden omtrent hetgeen ons in het totaal van de nieuwe belastingregeling te wachten staat, omdat de Rijkscommissaris dit me degedeeld heeft in zijn op 12 Maart te Amsterdam gehouden rede. De Rijkscommissaris voegde daar toen o.a. aan toe: „Daar de tegenwoordige omstandigheden groote êischen stellen aan de staatsfinanciën dit was tverigens ook het geval in de jaren 19141918 moet, om Inflationistische invloeden te onderschep pen, een aanzienlijke belastingverhooging plaats hebben. Wij hebben erop gestaan dat deze verhoo- IJingen zouden geschieden volgens sociale normen. En ik wil toegeven dat onze desbetreffende aan wijzingen een toenemend begrip bij de Nederland- eehe Instanties gevonden hebben." Natuurlijk valt uit de gedane mededeeling logisch e£ te leiden dat behalve de vrijgezellen ook de huisvaders met éen of twee kinderen in totaal meer belasting te betalen zullen hebben dan'onder het vroegere stelsel, al zullen natuurlijk ook in deze drie categorieën ongehuwden, gezinnen met éen en gezinnen met twee kinderen fiog aanzienlijke iverschiillen gelden, die men als juist zal dienen te aanvaarden. In 't algemeen schijnt het nuttig er nog eens de aandacht op te vestigen dat al diegenen onder de belastingbetalers die niet aan het hoofd staan van een gezin met minstens drie kinderen op hoogere belastingen moeten i-ekenen. Bekend is voorts geworden dat de administratieve regeling dusdanig wordt dat van den aanslag in de niieuwe Inkomstenbelasting de betalingen in de Loonbelas ting in mindering kunnen worden gebracht. De Rijkscommissaris heeft medegedeeld: „dat het niet in zijn bedoeling lag de vooral wat haar con trole betreft weinig waardige rijwielbelasting op den duur te handhaven". Ook dit onderdeel der be lastingwetgeving is dus aanhangig en wel in dien zin, dat het zijn afschaffing tegemoet gaat. De nieu we rijwielbelasting-plaatjes moeten wij ons altijd in de maand Augustus aanschaffen; uit de gedane mededeéling blijkt evenwel niet of de aankoop in den a.s. zomer achterwege zal kunnen blijven, want de Rijkscommissaris heeft „op den duur" gezégd en dus geen termijn genoemd. De andere aanhangige zaken die ik hier vandaag wilde noemen betreffen het onderwijs. De aange kondigde verlaging van de leerlingenschaal en de te werk stelling van de kweekelïngen met acte, waaromtrent wij de bijzonderheden en de ermee samenhangende maatregelen hebben vermeld, be treffen een verbetering van belang en zijn alleen in zooverre nog aanhangig dat de uitvoeringsbe sluiten nog niet zijn afgekondigd. Wellicht is het plan, de doorvoering van deze reorganisatie in haar vollen omvang tot den nieuwen cursus te laten wachten. Dat op ander onderwijsgebied ook nog ingrij pende maatregelen aanhangig zijn is bekend uit de gedane mededeelingen omtrent uitbreiding van het onderwijs in de Nederlandsche taal en letterkunde en omtrent het vaststellen" van een uniforme spel ling in den lande.... zaken die dus in bewerking zijn bij het departement van Onderwijs. Het vroe ger ten aanzien van het spellingvraagstuk met België gepleegde overleg leidt tot de vraag in hoe verre in de huidige omstandigheden overleg met onze Zuidelijke buren kan worden voortgezet en tot een spoedig resultaat gebracht. Uit de rede van den Rijkscommissaris is geble ken dat hij voornemens is, daarna de ontwikkeling van het onderwijs in de Duitsche taal te bevorderen. Hetgeen hij als volgt heeft geformuleerd: „Wanneer op deze wijze het aan de Nederland sche kinderen te geven onderwijs in de Nederland sche taal, alsook in alle cultuurschatten van deze taal voldoende gewaarborgd is, kan eraan gedacht worden aan het ondenvijs in het Duitsch de aan dacht te schenken, die deze taal als de toekomstige voertaal althans in het gebied der GeTmaansehe ge meenschap toekomt. Want het is duidelijk, dat de voertaal in dit gebied zich zal richten naar het Duitsch jprekend® volk. van 85 millioen zielen* aan gezien 'het op een na sterkste lid dezer gemeen schap, de Nederlanders, nog sleohts 9 millioen telt. De kennis van de Duitsche taal zal daarom een der voorwaarden zijn voor de bewegingsvrijheid, om te beginnen in het Germaansche gebied, daarenboven echter in Europa en waarschijnlijk in niet onaan zienlijke mate in de geheele wereld. De kennis van deze taal mag echter niet een voorrecht zijn van de hoogere scholen en zoodoende slechts van enkele welgestelde klassen. De kennis van de Duitsche taal zal den Nederlander slechts ten voordeele strekken. Zij zal en mag hem niets van zijn ware Nederland sche wezen ontnemen." Ook op onderwijsgebied zijn dus verscheidene aangelegenheden van ingrijpende be teekenis in Den Haag aanhangig. R. P. Installatie der commissie Wij hebben indertijd reeds medegedeeld dat het de bedoeling is een stichting te vormen om te komen tot de vestiging van een Museum te Heemstede, waarvoor de heer J. Ke- meling zijn interessante verzameling eieren, schelpen, diorama's, enzoovoort beschikbaar gesteld heeft. De burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. W. van Doorn zal a.s. Donderdagmiddag op het raadhuis de commissie die de stichting zal voor bereiden, installeeren. (Onderzoekingen zouden hebben aangetoond, dat kaalhoofdigen het minst vatbaar zijn voor verkoud heid en blondharigen verreweg het meest.) 't Is bekend dat de geleerden Steeds in twijfel en in gis Over het probleem verkeerden, Wat precies verkoudheid is. Maar de twijfel lijkt geweken Op dit zoo vertrouwd gebied, Het is blijkbaar, welbekeken, Een soort haarpijn, anders niet. Een geleerde, dokter is ie, Zegt, dat als je vergelijkt, Een hoogblonde, met permissie, Wel de grootste sn tn s blijkt. Vreemde wezens toch, bacillen, Snapt u nou op welken grond Zij zwart, rood of kaal niet willen, Als zij kans hebben op blond? Als het feit u niet kan schelen, Er zijn anderen misschien, En zelfs mogelijk wel velen, Die nu eindlijk redding zien. Tot hen die zich zielig achten Door een eindeloos gesnuit. Zeg ik: spaar uzelf die klachten, Verf uw haar, dan is het uit De Vereeniging „Hcndrick de Keyser" heeft de restauratic van het historische huis Prinsengracht 4 te Amsterdam aan den rand van den Jordaan op zich genomen. (Foto Pax Holland) Er wordt thans meer voor de industrie dan voor den woningbouw gewerkt Moeilijkheden die overwonnen moeten worden Het is een bekend feit, dat de bouwnijverheid met ernstige moeilijkheden gebrek aan materi alen en prijsstijging te kampen heeft. Er kan wel vergunning verkregen worden voor bouwwerken maar dan moet voldaan worden aan de gestelde voorwaarden: weinig hout en ijzer verwerken. Dit maakt zoo verzekerde ons een deskundige dat huizenbouw met exploitatie-oogmerken niet voldoende loonend is. De bouwkosten van een huis zijn nu ongeveer 60 pCt. hooger dan een jaar ge leden. Er worden nu nog wel eenige complexen woningen te Haarlem gebouwd, maar dit is mogelijk omdat de bouwers zich van te voren hebben kunnen dekken door zich van voldoende materialen te ver zekeren. De regeling is namelijk zoo dat iemand niet behoeft te voldoen aan de voorwaarden van weinig hout en ijzer te gebruiken als hij geen mach tiging noodig heeft om de vereischte materialen alsnog te mogen koopen. Voor de woningvoorziening te Haarlem zijn de woningen die nu nog in aanbouw zijn niet vol doende om een evenwicht te vormen tegen de be hoefte aan nieuwe woningen die ontstaat door de normale uitbreiding der bevolking. De woning reserve te Haarlem wordt door het langzame tempo van den aanbouw van nieuwe huizen natuurlijk kleiner. Het gevolg is dat de gevallen van samenwonen in den laatsten tijd vrij sterk toenemen. Dat kan men constateeren bij een wandeling door Haarlem- Noord, waar men vele voorkamers op de eerste verdieping van éénsgezinswoningen ook als huis kamer in gebruik ziet. Wij herinneren er aan dat bij het gemeentebe stuur van Haarlem reeds plannen aanhangig zijn om eenige complexen arbeiderswoningen te bouwen om op die manier een dreigend woningtekort te voorkomen. Die plannen worden uitgewerkt over eenkomstig de gestelde eischen omtrent het ver werken van weinig hout en weinig ijzer. De Haag- sche instanties hebben aan het gemeentebestuur toegezegd dat op medewerking daarvoor gerekend kan worden. Het opmerkelijke is dal er thans, wat de bouw bedrijven te Haarlem betreft, meer bedrijvigheid is in den fabrieks- dan in den woningbouw. Ver schillende industrieën hebben vrij belangrijke uit breidingen in uitvoering of voorbereid. Ook daar Begin April aanvang van een VOOR JA ARS- CURSUS. 10 lessen 7.50. DANSSCHOOL KWEKKEBOOM, NIEUWE GRACHT 98. (Adv Ingez. Med.) zit men natuurlijk met de materiaal-moeilijkheden, die overwonnen moeten worden. In enkele gevallen was het werk evenwel reeds eenigen tijd in voor bereiding, zoodat de bouwer zich tijdig van een gedeelte der materialen kon voorzien. De prijzen van de nieuwe materialen zijn zeer sterk omhoog gegaan. Het gevolg daarvan is dat ook gebruikte materialen verwerkt worden. Hout van slooperijen afkomstig brengt nu veel op. Als het goed bruikbaar is wordt er zoo werd ons verzekerd wel 70 gulden per M3 voor betaald. Dit is veel als men bedenkt dat voor den oorlog de prijs van het nieuwe hout ongeveer 30 gulden per M3 bedroeg. Matsoeoka blijft vier dagen in Berlijn TOKIO. 25 Maart. (D.N.B.i De woordvoer der van het inlichtingenbureau derregeering heeft medegedeeld dat Matsoeoka volgens een van ochtend ontvangen telegram voornemens is vier dagen in Berlijn te blijven. Hij wil op 30 Maart van Berlijn vertrekken naar Rome. waar hij den 31 sten zal aankomen. Te Rome wil hij drie dagen blijven. Op de vragen wat er waar was van de geruchten dat Matsoeoka ook een bezoek aan "Londen wilde brengen en welke partij er zich mee zou willen belasten Mat soeoka veilig per vliegtuig naar Londen te brengen zonder dat de minister gevaar zou loo- pen te worden neergeschoten. antwoordde de woordvoerder met een glimlachje. Uitbreiding der Amerikaansche neutraliteitszone Bescherming van convooien tot aan de Europeesche kusten beoogd. NEW-YORK, 25 Maart. (D.NB.) Vol gens de ..Army and Navy Journal", het or gaan der Amerikaansche weermacht, over weegt Roosevelt de neutraliteitszone uit te breiden tot aan den 25sten meridiaan. De Amerikaansche vloot zou dan convooien tot aan de Europeesche kusten kunnen bescher men zonder dat zij de neutraliteitszone zou hebben verlaten. Ook Von Ribbentrop en Ciano aldaar aangekomen WEENEN, 25 Maart (D.N.B.). Dc Joego Slavische minister-president Tswctkowitsj en de Joego Slavische minister van buitenland- sche zaken Cincar Markowitsj zijn heden ochtend per extratrein te Weenen aangekomen. De rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop verwelkomde de Joego Slavische gasten op het perron en heette hen welkom in Duitschland. Ter ontvangst van de Joego Sla vische staatslieden waren met rijksleider Von Schirach vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht aanwezig. Na inspectie van de eerecompagnie vergezelde de rijksminister van buitenlandsche zaken zijn Joego Slavische gas ten naar hotel Bristol. Bij den rit door de stra ten van Weenen werden de Joego Slavische staatslieden door de j Weensche bevolking levendig begroet. Hedenochtend is voorts de Italiaansche mi nister van buitenlandsche zaken graaf Ciano per extra trein te Weenen aangekomen. Ter verwelkoming was ook nu Von Ribbentrop op liet station aanwezig. Met den rijksleider Von Schirach bevonden zich eveneens vertegen woordigers van staat, partij en weermacht op het station. Na de eerecompagnie te hebben ge ïnspecteerd, vergezelde de rijksminister van buitenlandsche zaken zijn gast naar het Grand Hotel. Op den rit door d,e straten van Weenen werd de Italiaansche minister door de bevol king hartelijk begroet. Ook de Japansche ambassadeur te Berlijn Osjima is te Weenen aangekomen. WEENEN. 25 Maart (A.N.P.). Van goed ingelichte zijde wordt gemeld: De Führer is hedenochtend om 11 uur 15 te Weenen aange komen. Hij werd door de bevolking met storm achtig gejuich begroet. De Führer heeft zijn intrek genomen in Hotel Imperial. Joego-Slavisclie beschouwingen. BELGRADO. 25 Maart (D.N.B.) De reis van de Joego Slavische staatslieden naar Duitsohland staat in het middelpnt der beschouwingen van de bladen, die dit feit een nieuw bewijs noemen voor den wil deï Joego Slavische staatsleiding, de vriendschappelijke betrekkingen met den Duit- schen nabuur te versterken en te verdiepen. De Vreme schrijft: De behandeling der betrekkingen van nabuurschap tusschen Joego Slavië en 'Duitsohland wordt beheerscht door het weder zij dsche strevën. duidelijk de positie van Joego Slavië te (bepalen. De rol van Joego Slavië als hoeder der wegen van het Oosten naar het Westen binnen het bestek van den toekomstigen vrede der Europeesche volkerengemeenschap, zal in het teeken staan van de volkomen onafhankelijkheid der Joego Slavische natie en haar grondgebied. Aan alle kanten beschermd, kan Joego Slavië zich thans rustig aan zijn culfcureele. sociale en econo mische ontwikkeling wijden. Zijn staatsleiding berust in veilige handen, en Joego Slavië kan daarom koelbloedig de ontwikkeling der buiten landsche politieke en militaire gebeurtenissen af wachten. In het blad Politika schrijft de vroegere Ser vische gezant in Petersburg en Parijs, die ook lan gen tijd staatssecretaris in het Joego Slavische ministerie van buitenlandsche zaken was, Spalaj- kowitsj dat het behoud van den vrede het voort durende streven van de Joego Slavische buiten landsche politiek is geweest. Joego Slavië heeft sinds het begin van den oorlog een vastberaden neutrale houding tegenover de oorlogvoerende partijen aangenomen. Inmiddels heeft de ontwik keling steeds duideliiker getoond dat deze hou ding niet tot het einde gehandhaafd kan worden. Beide oorlogvoerende partijen hebben krachtig naar een besluit gestreefd De Joego Slavische politiek heeft voor het volgende be sluit gestaan: de eene oorlogvoerende partij wenschte. dat Joego Slavië actief aan den oorlog zou deelnemen, de andere partij daar entegen wenschte slechts, dat Joego Slavië tot het driemogendhedenpact zou toetreden en aldus formeel blijk zou geven van zijn vreedzame bedoelingen jegens de asmogend- heden. Engelsche nota aan Joego-Slavië'. Uit Belgrado verneemt het D.N.B.: In Ame rikaansche journalistenkringen verluidt het be trouwbare bericht dat de Engelsche gezant Sir Ronald James Campbell gistermiddag op het Joego-Slavische ministerie van buitenlandsche zaken een nota heeft overhandigd die betrek king zou hebben op de buitenlandsche politiek van dit land: Nader meldt het D.N.B.: Vam Angelsaksische zijde wordt over de reeds gemelde Engelsche stap pen bij de Joego Slavische regeering vernomen dat de Engelsche gezant Sir Ronald Campbell door een ambtenaar een hem door het Foreign Office toege zonden nota heeft doen toekomen aan den minister van buitenlandsche zaken, Cincar Markowitsj, waarvan tekst voorloopig nog geheim gehouden wordt. Amerikaansche journalisten die nauwe ver bindingen met het Britsche gezantschap onderhou den zeggen vernomen te hebben dat ini de nota eerst herinnerd wordt aan de vriendschap tusschen Engeland en Joego Slavië, welke tijdens den we reldoorlog bezegeld is, om daarna uiting te geven aan de verrassing over de „drastische wending in de Joego Slavische buitenlandsche politiek", welke de Engelsche regeering aandachtig wil blijven con trol eeren. De leen- en pachtwet. Amerikaansche Senaat keurt de 7 milliard goed. De Amerikaansche Senaat heeft Maandag met 67 tegen 9 stemmen het voorstel van Roosevelt tot verstrekking van 7 milliard dollar ter financiering van de leen- en pachtwet goedgekeurd. Zooals men weet is dit voorstel reeds door het Huis van Af gevaardigden goedgekeurd. Te Istanboel wordt op Duitsch- Turksche toenadering gerekend Turksch verdrag met Engeland niet tegen de spil gericht Een medewerker van het te Belgrado verschij nende blad „Politika" meldt uit Istanboel dat men in kringen aldaar uit alles afleidt dat in de naaste toekomst een toenadering tusschen de opvattingen van Duitschland en Turkije zal ontstaan. In toon aangevende Turksche kringen laat men het licht vallen op het streven naar het behoud van goede betrekkingen met Duitschland en Italië, benevens op het feit dat Turkije door een verdrag met Enge land te sluiten geenerlei voornemens heeft gehad jegens de spilmogendheden, maar daarbij in de eer ste plaats aan eigen veiligheid heeft gedacht, want in het pact van Ankara was immers tot uitdrukking gebracht dat het pact alleen dan van kracht zou worden, wanneer een agressieve actie tegen Turkije werd ondernomen. (D.N.B.) Duitsch weermachtsbericht Nieuwe operaties van het Duitsche duikbootwapen in den Atlantischen Oceaani BERLIJN, 24 Maart (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In het noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan opereerende duikbooten hebben 27.500 b.r.t. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte waar onder drie tankschepen, tot zinken gebracht. Ook het luchtwapen zet den strijd tegen de Britsche scheepvaart op de Noordzee, op den Atlantischen Oceaan en in de Middellandsche Zee met succes voort. Verkenningsvliegtuigen brachten bij de Or kaden en de Farör-eilanden twee kleine koopvaar dijschepen van tezamen ongeveer 2500 b.r.t. tot zinken. In het zeegebied der Shetland-eilanden werd een gewapend koopvaardijschip van 6.000 b-r.t. in scheervlucht op succesvolle wijze be streden. In het gebied van de Middellandsche Zee vieleA Duitsche vliegtuigen ten zuiden van Kreta tweS Britsche koopvaardijschepen van elk ongeveer 6000 b.rt., waaronder een tankschip aan. Het tank schip werd in zinkenden toestand gezien. Het tweede koopvaardijschip bleef met zware schade liggen. Op 23 Maart werden twee geslaagde aanvallen door formaties duikbommenwerpers op de haven van La Valetta (Malta) ondernomen. Vijf groote vracht- en passagiersschepen werden door bommen van zwaar en het zwaarste kaliber getroffen. Voorts kreeg een lichte kruiser in de haven van La Valetta drie zware voltreffers. Haveninrichtingen en een olie- opslagplaats wer den vernield. Italiaansche jachtvliegtuigen welke te zamen met Duitsche jagers de aanvallen op La Valetta garandeerden, schoten in luchtgevechten vier vijandelijke vliegtuigen van het type Hurricane neer. In Noord-Afrlka deden Duitsche verkennings vliegtuigen aanvallen op troepenconcentraties van den vijand met bommen en boordwapenen. Op een station werden voorraden benzine bij het uitladen in brand geschoten. De daardoor ontstane groote brand kon op den terugweg der vliegtuigen nog op een afstand van ruim honderd kilometer wor den waargenomen. Duitsche en Italiaansche gemo toriseerde troepen ondernamen gezamenlijk ver kenningen aan den Oostelijken rand van de woe stijn van Syrië. In Bulgarije worden de bewegingen der Duitsche troepen stelselmatig voortgezet. Van drie vijandelijke gevechtsvliegtuigen, welke tegen den avond van 23 Maart naar de Neder landsche kust vlogen, werden twee machines van het type Bristol Blenheim door jagers in een luchtgevecht neergeschoten. In den afgeloopen nacht vloog de vijand naar Noord-Duitschland en deed een aanval op de rijks hoofdstad. In verscheidene Berlijnsche woonwijken werden brand- en brisantbommen van groote hoogte geworpen welke op sommige plaatsen dak branden veroorzaakten. Er is geen militaire schade aangericht. Eenige burgers werden ge dood en verscheidenen gewond. Zij hielden zich. buiten de schuilplaatsen op. De vijand verloor behalve de vier in de Mid dellandsche Zee neergeschoten jachtvliegtuigen nog drie andere toestellen. Zes eigen machines worden vermist". HEDEN: 10 PAGINA'S. R. P.: Aanhangige zaken. pap. I Een zonnestraal pag. 3 P. Gasus: Verkoudheid. pag. 1 De bouwnijverheid in Haarlem. pag. 1 Van T.; In spanning. pag. 3 B. K.: Op ontdekkingsreis in de ar beidssfeer van den schoenma ker. pag. 3 v. H-: Schipper ahoi! pag. 3 Van onzen Zwitserschon correspon dent: De volksstemming in Zwit serland over de hernieuwing der alcoholwetgeving. pag. 5 Voor lange avonden pag. 5 J. B. Schuil: Het Ned. Toonee.1: Sha kespeare's Driekoningen avond. pag. 7 J. H. de Bois: Prof. Willem van den Berg en George Rueter exposeeren in kunstzaal Leffelaar. pag. 7 H. D. Vertelling: De schoone assis tente. pag. 7

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1