Een eigenaardige aanbieding De bedoeling van de Kinderbijslagwet. en avonturen van Donderdag 27 maart i94f hx a re em's da gee ad Aantal bepalingen nader toegelicht. Belangrijke wijzigingen aangebracht' De bedoeling van de Kinderbijslagwet is aan de arbeiders, die meer dan 2 kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar hebben, kinderbijslag te geven boven het van den werkgever ontvan gen loon. Een arbeider komt voor het jaar 1941 in aanmerking voor kinderbijslag als op 1 Oc tober 1940 zijn gezin meer dan 2 wettige of ge wettigde kinderen van hem of van zijn echtge- noote telde. In de eerste plaats tellen wettige kinderen mee, dat zijn kinderen, die gedurende het huwelijk ge boren zijn. Ook zijn het kinderen, die gedurende een vroeger huwelijk van den vader of de moe der zijn geboren. Voorts gewettigde kinderen, dat zijn kinderen die reeds vóór het huwelijk eijn geboren, maar bij het huwelijk gewettigd Eijn. Alle andere kinderen, die soms in een gezin leven zooals pleegkinderen, aangenomen kinde ren, al of niet erkende kinderen, tellen voor deze regeling dus niet mee. Tot het gezin behooren natuurlijk de kinderen die met vader en moeder in één huis wonen. Ze ker, maar voor de toepassing van deze wet zijn er nog meer die meetellen. Indien bijv. de va der of de moeder overleden is, blijft het kind be hooren tot het gezin van den 'overblijvenden ouder; dit geldt ook dan, wanneer het elders (bij familieleden of in een weeshuis) wordt opge voed. Een kind wordt verder geacht tot het ge- ein te behooren als vader en moeder verplicht Eijn voor zijn onderhoud te zorgen, wat bij kin deren beneden 15 jaar vrijwel altijd het geval'is. Ook als een van de kinderen bijv. voor gezond heid in een andere plaats verblijft, dan wordt het toch gerekend bij het gezin te behooren. Wanneer zich het geval voordoet, dat de ar beider van de ouderlijke macht is ontheven of daaruit ontzet en de kinderen worden in een ge sticht opgevoed, dan tellen deze toch mede voor diens aanspraak op kinderbijslag, ook al worden de kosten van plaatsing in het gesticht noch geheel, noch gedeeltelijk op den arbeider ver haald, Bij scheiding van tafel en bed blijven de kinderen tot het gezin van den arbeider behoo ren, ook al verblijven zij niet in zijn woning. Is het huwelijk ontbonden door echtscheiding, dan worden de kinderen al naar gelang of zij aan den vader of aan de moeder zijn toegewe zen, geacht tot het gezin van den vader of de moeder te behooren. De Kinderbijslaglijst. De arbeider wiens gezin op 1 October 1940 tneer dan 2 wettige of gewettigde kinderen be neden 15 jaar telde en die tot de Bedrijfsvereni ging of den Raad van Arbeid, waarbij zijn werkgevers op 1 Januari 1941 voor de zieken geldverzekering is aangesloten, de aanvrage richtte om een kinderbijslagboekje, werd of wordt door het betrokken orgaan in het bezit gesteld van een kinderbijslaglijst over het le kwartaal 5941. Op die lijst moet hij o.a. vermelden het aantal dagen, waarop hij werkt, alsmede het door hem ontvangen loon. Wat is ontvangen loon? Ook dat is weer zoo'n kwestie die eenvoudig lijkt en toch vaak tot vergissingen aanleiding geeft. Loon is alles wat een arbeider voor het ver richten van zijn arbeid van zijn werkgevers ont vangt ook al heeft hij op een bepaalden dag eens niet gewerkt. Heeft hij dus bijv. op 1 Januari vrijaf gehad, doch over dien dag wel loon ont vangen, dan moet dit loon op de kinderbijslaglijst worden verantwoord. Qok wachtgeld wordt als loon b-schouwd. Indien van het loon iets wordt afgehouden bijv. premiën voor pensioen- of ziekengeldverzeke ring, loonbelasting en dergelijke dan moet toch het loon worden opgegeven zonder dien af trek. Vacantiebons. In sommige takken van bedrijf bestaat de re gel, dat de arbeider wekelijks van zijn werk gever een vacantiebon ontvangst. Over feestda gen enz. wordt hem door zijn werkgever dan geen loon betaald; voor die dagen dient hij de noodige vacantiebons in te wisselen. Het bedrag van een ontvangen vacantiebon moet op de kin derbijslaglijst verantwoord worden op het oogen blik, dat deze ontvangen wordt, dus niet bij de inwisseling. Dit heeft tot gevolg, dat over de op deze wijze betaalde vacantledagen geen kinder bijslag wordt ontvangen. Uitkeering bij ziekte of ongeval. Voor het eerste kwartaal van het jaar 1941 worden die uitkeeringen niet als „ontvangen loon" voor deze wet beschouwd. Zy moeten dus niet op de lijst van dat kwartaal worden ver antwoord en op de dagen, dat deze uitkeerin gen worden genoten, moet geen kruisje op de lijst geplaatst worden. Van 1 April 1941 af zullen tengevolge van een wijziging der Kinderbijslagwet, ziekengeld- uitkeering en uitkeering krachtens de Onge vallen wet, de Land- en Tuinbouwongevallenwet en de Zeeongevallenwet wél als loon in den zin' van die wet worden beschouwd. Wordt de uitkee ring krachtens een van deze ongevallenwetten echter verleend wegens arbeidsongeschiktheid van minder dan 70 pet., dan worden die uitkee ringen niet als loon beschouwd. Het zal niet voor iedereen even gemakkelijk zijn dit na te reke nen. daarom kunnen we zeggen, dat het er in de practijk op neerkomt, dat wanneer iemand een ongevalsuitkeering krijgt kleiner dan de helft van zijn laatst verdiende loon, hij goed doet bij den Raad van Arbeid of een bedrijfsvereeni- gïng te informeeren of hij dit nu wel of niet als loon moet verantwoorden. Op de lijst van het tweede en de volgende kwartalen van het jaar 1941 moeten die uitkeeringen dus wél verant woord worden en wel bp de speciaal daarvoor op die lijst aangewezen plaats. Dit zal tot gevolg hebben dat dan over de dagen waarover on- gevals- of ziekengelduitkeering is verleend, eveneens kinderbijslag zal worden gegeven. Aanvulling door de werkgevers. Door verschillende werkgevers wordt over de dagen, die als wachttijd ingevolge de Ziektewet en Ongevallenwetten moeten worden doorge maakt, het volle loon betaald, terwijl over de da gen, waarover uitkeering ontvangen wordt, de uitkeeringen worden aangevuld tot het volle loon. Deze aanvulling, dus niet de uitkeering zelf, moet wél als loon worden beschouwd en op gegeven en op de dagen, dat men zoo'n aanvul ling ontvangt, wordt wél een kruisje op. de lijst geplaatst. (Na 1 April dus, zooals boven gezegd, bovendien op de daarvoor aangewezen plaats de uitkeering vermelden. Het kruisje wordt dus alleen geplaatst indien en voor zoo-lang een aanvulling op deze uitkeering wordt gege ven). Tewerkgestelden in werk verschaffingen. Ook de tewerkgestelden in werkverschaffin gen vallen onder de Kinderbijslagwet. Voor het eerste kwartaal 1941 zal de kinderbijslag bere kend worden naar het door hen ontvangen loon. Door een wetswijziging wordt echter van 1 April 1941 af als loon voor de berekening van den kin derbijslag beschouwd hetzelfde loon, als de te werkgestelden krachtens de Ziektewet geacht worden te ontvangen, en waarnaar dus in geval van ziekte het ziekengeld wordt berekend. Dit loon is afhankelijk van de plaats van inwoning van den tewerkgestelde. De oude hekken van liet Vondelpark Waar zijn ze? Uit het Vondelpark bij den uitgang Van Baerle- straat te Amsterdam, werden kort geleden ont vreemd vijf smeedijzeren hekken met vijf daarbij behoorende gietijzeren kolommen. Deze hekken zijn 1.72 M. lang en 1.59 M. hoog; de kolommen zijn pl.m. 2 meter hoog. Ze zyn waarschijnlijk weggehaald om ergens anders te worden gebruikt, terwijl ook niet is uitgesloten, gezien het respec tabele gewicht, dat zij in de tegenwoordige om standigheden voor oud roest zijn verkocht. Vele Amsterdammers zullen deze hekken zeer zeker herkennen. Mogelijk zijn er personen, die deze hekken hebben zien vervoeren. Aan hen, die omtrent deze hekken inlichtingen kunnen verschaf fen wordt verzocht zich aan het politiebureau Leidscheplein in Amsterdam te vervoegen. VARKENS TE UTRECHT FRAUDULEUS GESLACHT. De Utrechtsche politie is op het spoor gekomen van eenige ernstige gevallen van frauduleuse slach tingen. Bij een caféhouder aan het Geertekerkhof werd 100 K.G. varkensvleesch aangetroffen afkom stig van een frauduleuse slachting te Willeskop. Aangehouden werd aldaar een 40-jarige slager, die bekende, drie varkens onwettig te hebben ge slacht. Verder zijn in een woning bij de Roodebrug aangehouden twee broers van 20 en 24 jaar, die zich schuldig hadden gemaakt aan het slachten van twee varkens; in dit verband is ook aangehouden een boer uit Westbroek, die medeplichtig was aan deze slachtingen De politie heeft tenslotte een inval gedaan in een schuurtje aan het Houtenschepad, waar twee broers uit Culemborg niet minder dan zes varkens onderhanden hadden. Uit de bekentenis van deze pseudo slagers kwam nog vast te staan, dat een broer van hen in een ander schuurutje aan het Hooutenschepad met een zevende varken bezig was. KAPPERSTARIEVEN MOGEN NIET WORDEN VERHOOGD. 's-GRAVBNHAGE, 26 Maart. Een aantal kappers te Etten had in Februari gezamen lijk een advertentie geplaatst in een plaatselijk weekblad, waarin zij bekend maakten dat hun tarieven voor scheren, knippen en andere dien sten waren verhoogd. Zij hadden blijkbaar geen rekening gehouden met het feit, dat dit een overtreding is van het prijsbeheerschingsbesluit Zij werden opgeroepen door den inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Hertogenbosch, die elk van hen veroordeelde tot een gelijke boete van vier gulden, waarbij hij er rekening mede hield, dat zij hun advertentie terstond hadden herroepen zoodra hun duidelijk was geworden dat zij in overtreding waren. NEDERLAND VOEDT ZICHZELF. In de duizenden broeikassen, welke ons land eelt, zijn de werkzaamheden in vollen gang bij het kweeken der jonge groente- Een prachtig bed sla vereischt de noodige zorg. (Foto Pax Holland) De zorg voor invalide militairen. Concentratie van krachten noodzakelijk. Ter bevordering van de samenwerking en juiste taak verdeeling inzake hulpverleening aan in valide en gewonde militairen, alsmede aan de na gelaten- betrekkingen van de gesneuvelden, is de zer dagen een bespreking gehouden onder leiding van het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie. Hier werd er nogmaals de nadruk op gelegd dat alles wat de invalide en gewonde militairen, als mede de weduwen en weezen der gesneuvelden noodig hebben, van rijkswege wordt verstrekt. De zorg voor de invalide en gewonde militairen is ge centraliseerd bij de 6e afdeeling van het departe ment van defensie. Wassenaarscheweg 43 te 's-Gra- venhage (telefoon 776596), terwijl de pensioenen voor de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden worden verzorgd door de 3de afdeeling B van dat departement, gebouw Petrolea. Benoordenhoutsche- weg te 's-Gravenhage (telefodh 115790). VOOR DE KINDEREN No ar 1 1 A Col RltUn tn aronlurtn van Ml/nliter P'lHthatr TtaktnJng van Aart van Ewijk. Daar nadert eensklaps In galop Zijn kleine vriend, ontzet, doodop Hij Is zijn beulen wel ontkomen. Maar heeft het houtblok meegenomen. Dat door zijn snelle vlucht ontbrandt En dat hem volgt door 't gloeiend zand. Recht op den palmboom vliegt hij aan En Ursula blijft krijschend staan: Zij ziet den slanken poom bezwijken En moet voor het gevaar reeds wijken Zij wordt nu beurtTings bleek en rood En denkt: „Dit is mijn broeders dood." Het Arbeidsbureau voor Oorlogsinvaliden (A.V.O.; gevestigd te Amsterdam (Nicolaas Maesstraat 52) verleent zijn hulp voor wat betreft bemiddeling, omscholing en herplaatsing in het bedrijfsleven. Eventueele plaatsing in een overheidsbetrelcking geschiedt uitsluitend door de afdeeling personeels voorziening van het departement van Binnenland- sche Zaken (Raamweg 3 te 's-Gravenhage). De aanvullende zorg voor deze personen (bijv. voor aanschaffing van burgerkleeding, voor ont spanning, voor hulp bü ziekte in het gezin enz.) is ook geregeld. Teneinde verwarring en versnippering bij de hulpverleening te vermijden is het raadzaam, dat bestaande comités en particulieren, die zich dit terrein bewegen, zich van zelfstandige actie onthouden en zich tot één der bovengenoemde in- •fantïes wenden. Samenvoeging van gemeenten. Bij beschikking van den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken worden met ingang van 1 April 1941 de gemeenten Colijnsplaat, Kats en Kortgene samengevoegd tot een nieuwe gemeente, welke den naam Kortgene draagt. Met ingang van 1 April a.s. worden ook de ge meenten Hei-pen en Ravenstein samengevoegd tot een nieuwe gemeente, welke den naam Raven stein draagt. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf eU Co. N.V., Amsterdam). SURSèANCE VAN BETALING: Namens de Naaml. Venn. N.V. Mij. tot Exploitatie vaa het Hotel en Café Hollandais, gevestigd en kantoorhou- dende te Amsterdam is door den procureur Mr. D. Giltay Veth te Amsterdam, Rokin 103. bij de Arrondissements- Rechtbank te Amsterdam ingediend een verzoekschrift verlenging van surséance van betaling, bij welk verzoek- schiift geen ontwerp van accoord is gevoegd. Verhoor Donderdag 24 April 1941. des voormiddags te 11.30 uur, in haar Raadkamer ln het Paleis van Justitie aan de Prin sengracht. Namens de Naaml. Venn. Fuhrmann en Co., N.V., ge vestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, is door den procureur Mr. Ph. J. Jürgens, kantoorhoudende te Am sterdam aan het Rokin nos. 92—96, bij de Arrond.-Recht- bank te Amsterdam ingediend een verzoekschrift om ver^ lenging van surséance van betaling. D.d. 22 Maart 1941 li het verhoor bepaald op Woensdag 17 September 1941, des voorm. te 11 uur In haar Raadkamer ln het Palels van Justitie aan de Prinsengracht. UITGESPROKEN: 24 Maart. J. Post te Scheveningen. sigarenwinkelier» Marcelisstraat 94. Recht. Comm. Mr H. van Wagenlngen, Cur. Jhr. Mr. P. J. W. de Brauw te Den Haag. 24 Maart. J. Anderweg, timmerman te Naaldwijk, Renw brandtstraat 17. Recht. Comm. Mr. A. J. Paulus, Cur. Jhr. Mr. C. L. van Beyma thoe Kingma. 24 Maart, de Nalatenschap van A. Kuypers Heepke, laatstelijk gewoond hebbende te Den Haag. Klimopstraa» 63. Recht Comm. Jhr. Mr. P. G. M. van Meeuwen, Cur. Mr. J. A. M. Borghols te Den Haag. VERNIETIGD: 24 Maart. H. D. J. Hollaar. Den Haag, handel drijvend» onder den naam Kino- en Fotohandel „City". OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 19 Maart. S. Goezlnne te Nieuwer-Amstel. 19 Maart. J. van Geffen te Amsterdam. 20 Maart. C. Leever, stoffeerder te Amsterdam. 20 Maart. W. Korper, huisschilder te Amsterdam. 20 Maart. Ch. Steyns, vroeger te Maastricht, thans t« Tiel. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN: 10 Maart. J den Daas. isoleerder te Utrecht. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uildeelingslijst. Uitk. nihil. 22 Maart. H. J. Meyerlnk, landbouwer, gewoond heb bende te Archem. gem. On men. Idem. Uitk. 13 door MABEL-GRUNDY. Vertaald door E. GRIESE-KETS DE VRIES. B) Arme Quinton. Zooals bij daar zat, voelde hij zijn heldenmoed stukje voor stukje uit zich wegzakken, zijn vlotheid liet hem in den steek, zijn vroolijk- heid, zijn ontwakend verzet. Stukje voor stukje degenereerde hij weer eens tot een laffen neef van tante Sophia. Hij verlangde naar meer whisky, maar met haar schuinsche blikken op hem gericht ■waagde hij het niet nog iets te nemen. Hij zat haar gade te slaan bij het eten van peren uit blik en vla en hijzelf at peren uit blik en vla, en wenschte, dat de vla eens anders zou smaken. Hij had er nooit van gehouden en vanavond haatte hij ze. Hij zag zijn tante zijn portie boter een deel van zijn onsje zoowel als haar eigen opeten, zonder eenig protest, zonder ooknog maar een oogenblik aan protest te denken zelfs. Hij was on verschillig voor boter. Hij was onverschillig voor alles. Hij wist, dat hij een lafaard was en het was een beklemmende wetenschap. Hij was thuis ge komen met het vaste besluit tante Sophia in te lichten over de komst van juffrouw Woffran op den dag van morgen. Dat, in het besef, dat tante Sophia niet jong meer was, en tevens eenzaam en dat haar gezondheid afnam, hij besloten had, dat jong gezel schap noodig was om voor haar te zorgen, dus had hij dat jonge gezelschap aangenomen, 'n uiterst be koorlijke jonge dame, die als een dochter voor haar zou zijn, een vriendelijke, attente dóchter, en tante Sophia's eenzaamheid zou verdwijnen als sneeuw voor de zon. En hij had er met geen woord van gerept! En hij wist, dat hij er met geen woord van reppen zou, ook al zou hij de heele whiskyflesch zonder onderbreking leegdrinken. „Christopher", zei tante Sophia, terwijl zij van tafel opstond, „als je iets te zeggen hebt, wil je jjan in de zitkamer komen en het zeggen? Ctf ga je regelrecht naar je werkkamer zooals gewoon lijk?" „Ik heb niets te zeggen", antwoordde hij schuch ter, „en ik ga regelrecht naar mijn werkkamer zooals gewoonlijk". „Ik geloof", zei ze, hem in de hal een oogenblik tegenhoudend, „dat je onder het eten een beetje opgewonden werd?" „Ja", stemde hij toe. „Whisky bekomt je nooit erg goed". „Neen", bekende hij. „Je dronk te vlug". „Ja", gaf hij toe. „En ze was sterk". „Misschien". „En je was moe?" „Misschien". „Welterusten, Christopher. Je koffie zal in je werkkamer gebracht worden". „Welterusten, tante Sophia, en ik dank u". Hij sloot behoedzaam de deur van zijn studeer kamer, toen ging hij zitten en zat een paar minuten hardop te schelden. HOOFDSTUK VI. Den volgenden middag zal- mevrouw Dimsdale weer bij het raam van de zitkamer van Lavender Lodge, op haar thee te wachten en wel metdie verwachtingsvolle verrukking, die alle thee-lief hebbers ondergaan, als het uur van vieren nadert. Eiken middag om half vier nam zij haar brei werk op en legde haar boek op een van de opge klapte zijbladen van de bamboe tafel. Zij breide graag terwijl zij op haar thee zat te wachten, zoo dat haar gedachten niet afgeleid door handelingen van den modernen held en de heldin, konden af dwalen naar prettige dingen als geroosterd brood en gebak, eerst nog ver weg in de keuken, maar spoedig gerangschikt op een verwarmde gebak- schaal in de zitkamer en even later in de maag van mevrouw Dimsdale zelf. Ze dacht aan room, weg gesloten op een koele plaats in de provisiekast, maar eveneens bestemd voor dezelfde plaats als de eerst genoemde heerlijkheden. Lang geleden had me vrouw Dimsdale geleerd, dat het ten volle genieten van voedsel bestaat uit drie episoden: eerst het tegemoetzien, dan het langzaam nuttigen en ten slotte er een terugblik op werpen. Als zij een her kauwend dier had kunnen zijn, dan zou zij er ab soluut geen bezwaar tegen gehad hebben en dan zou zij in het bijzonder hebben herkauwd room. boter, kreeft, gebraden eenden, zalm, maar mis schien het meest van alles gebraden eend. Somtijds als zij 's nachts wakker lag en haar gedachten teruggingen naar Faithful Heart en zijn droevig einde na den varkenspoot, vroolijkte zij zichzelf op door zich de laatste eend te herinneren, waarvan zij genoten had en diepte in haar geheugen den fij nen smaak er van op, en zelfs in haar droomen at zij opnieuw eend met zoo'n verbeeldingskracht, dat zij zichzelf wakker maakte, door op een stuk van haar nachtpon te kauwen, en het was een oogenblik van hevige en bittere teleurstelling, als zij ont dekte dat het maar een doodgewone nachtpon en geen gebraden eend was. Als de wijzers van de klok steeds dichter bij het vierde uur kwamen, begon mevrouw Dimsdale aangename zuchtjes te loozen, daar van uit pro visiekamer en keuken lieve en gezellige en rinke lende geluiden, in vereeniging met eetlustver- wekkende geuren in haar ooren en neusgaten dron gen. Zij legde haar breiwerk neer en sloot de oogen om er ten volle van te kunnen genieten, en met haar handen (die groote, vette acht-en-een-half- handen) in haar omvangrijke, zijden schoot ge vouwen, wachtte zij, wachtte op het zalige moment, dat de klok zou slaan en Panton zou verschijnen. En het was ook met een gevoel van veiligheid, dat zij wachtte, veiligheid tegen bezoekers, waarvan slechts weinig vrouwen genieten. Mevrouw Dims dale had van den eersten dag af, dat zij op Laven der Lodge was neergedaald, allen bezoekers den moed ontnomen en met zoo'n succes, dat nu slechts één vrouw het nog waagde door te dringen tot het portaal een vrouw', die heel klein en volhardend was, en onversaagd door haar doofheid. Onver saagd voor mevrouw Dimsdale's toespraak, omdat zij deze niet kon hooren, en die eenvoudig zat te glimlachen, als mevrouw Dimsdale beweerde, dat zij niet van gezelschap hield en er nooit van ge houden had en er ook nooit van zou houden. Lang geleden zou Panton wel instructies hebben ge kregen, om de deuren gesloten te houden, zelfs voor deze dame, maar aangezien zij een achternicht van vaderszijde van Christopher bleek, en aardig voor hem was geweest, toen hij nog een jongen was (zij was zelf ongeveer twintig jaar ouder dan hij) had Christopher, toen zijn tante haar afkeer voor be zoekers had te kennen gegeven, op vasten toon ge zegd, dat ten minste juffrouw Twinley altijd toege laten moest worden. Maar vandaag wist mevrouw Dimsdale, dat zij veilig was, veilig voor iedereen. Juffrouw Twinley was weg. Zij was met vacantie naar Littlehampton juist zoo'n leelijke, onaantrekkelijke plaats, die volgens mevrouw Dimsdale alleen een dom schep sel als jufrouw Twinley zou kiezen, waar niets te zien en niets te doen was. (Mevrouw Dimsdale zeil hield van Bournemouth.) En dus zat ze achter haar pantser van veiligheid en koesterde zich. Geen sterveling zou haar komen storen, terwijl zij van haar thee zat te genieten. Niemand, voor wie zij zou moeten inschenken, of met wie zij haar kleine portie room moest deelen, en gebak en koekjes rr.oeten aanbieden, terwijl zij zat te luisteren naai dom, hol gepraat. De conversatie yan juffrouw Twinley had bij mevrouw Dimsdale altijd de nei ging doen opkomen om een van de gebakjes naar haar leege hoofd te gooien. Dus zat zij zich nu te verkneuteren. De wijzers van de klok wezen drie minuten voor vier. Binnen den tijd van drie minuten zou zij van haar stoel bij het raam opstaan en een andere plaats innemen op een stoel, dien Panton voor de theetafel gezet had; niet de bamboe, maar een van rozenhout van bescheiden afmetingen, en dan mevrouw Dimsdale's gepeins werd onder broken door het geluid van een taxi, het zachte zoemen en vaart verminderen en afzetten van een motor vlak voor haar eigen tuinhek zij sprak altijd van Christopher's huis als het» hare en toen zij ópkeek door het raam, zag zij een meisje in het grijs, luchtig uit de taxi spring.en, den chauffeui betalen en hem wijzen, haar koffer van de voor bank te nemen, terwijl zij zelf een kleineren hand koffer en een bundeltje paraplu's uit den wagen sleepte. „Een vergissing natuurlijk", zei mevrouw Dims dale tegen zichzelf, terwijl zij dit alles gadesloeg „ze moet Omra House hebben, daar komen altijd gasten blij, dat ik daar niet woon. Wel", zii boog iets naar voren, toen het meisje vastberaden het hek van Lavender Lodge opende en het pad opwandelde en oogenblikkelijk tikte zij tegen het raam en schudde heftig haar hoofd tegen het meisje bij wijze van protest. „U bent verkeerd", schreeuwde zij luid, want het raam was dicht. „Dit is Lavender Lodge" de man was het meisje gevolgd en had den koffer met een slag op de stoep neergezet. „Ik denk, dat u Omra House moet hebben, een beetje verderop. Dwaas!" concludeerde zij nijdig, daar het meisje enkel boog en vriendelijk naar haar glimlachte. Met inspanning ijlde zij naar het zijvenster van de nis, dat het dichtstbij de huisdeur was en schreeuwde: „Bel astublieft niet. U hebt zich ver gist. Dit is Lavender Lodge „Daar moet ik juist zijn", zei het meisje. „Bent u mevrouw Dimsdale?" De glimlach van Whiff Woffran was uiterst in nemend. „Die ben ik, maar Whiff kwam dichter bij het raam, na den man vlug iets toegefluisterd te hebben. (Zij gaf hem opdracht den koffer in de hal te deponeeren, zoo dra er iemand op zijn bellen verscheen). „U ver wacht mij zeker niet. Mijnheer Quinton heeft u blijkbaar niets gezegd?" „Wat gezegd?" „Dat ik bij u zou blijven". Mevrouw Dimsdale staarde. „Wat zegt u?" „Dat ik bij u blijf". „Bij mij?" „Ja, ik vrees, dat het u nogal schokt". „Geen sprake van". Mevrouw Dimsdale had zich bliksemsnel hersteld, „omdat er niets van komt". „Waarvan niet?" „Dat u bij mij blijft". Whiff leunde tegen het venster en keek mevrouw Dimsdale aan met een toegeeflijken glimlach, een glimlach, dien men wijdt aan weerbarstige, on redelijke kinderen en die deze dame in een heel onaangename en gevaarlijke stemming dreef. „Ik ben bang van wel, omdat mijnheer Quinton mij ge vraagd heeft te komen en ik stemde toe. Hij zei, dat u 't eenzaam had en, ik bedoel, niet zoo jong meer bent en niet zoo sterk als vroeger, dus ben ik ge komen. om u gezelschap te houden". „Nooit", kwam mevrouw Dimsdale tusschenbeide. .(Wordt vervolgd.^ j

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6