Haarlems Dagblad v Muzikale Opvoeding. DANSLES De N.Z.H. Tijgerafkeer. Het Natuur Historisch Museum te Heemstede. Nieuwe bonnen I Nieuw bewind in Joego Slaviè. Artikelen enz. A bonnementstarieven 58e JAARGANG No. 17723 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij NV Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810 Drukkerij Zulder Bulten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230 De eerste reeks paedagogische concerten van de H. O. V. is Dinsdag besloten en de dirigent Marinus Adam heeft bij dat slotconcert, gewijd aan de ro mantici, een beroep op de leden van de nieuwe Stichting Volksconcerten gedaan om Muze en Stichting in het volgende seizoen trouw te blijven. Hetgeen met daverend applaus voorloopig werd be antwoord, waarna het definitieve antwoord zeker een bevestiging zal blijken te zijn. Want deze onder neming is een onmiskenbaar succes gebleken. Men zal zich herinneren dat het begon met een tweetal concerten, in den aanvang van het seizoen, die „onder de auspiciën van de Haarlemsche dagbla den" werden gehouden. Die term beteekende dat wij een deel van de bescheiden kosten op ons namen en propaganda voor de zaak maakten. Wij hebben dat met groot genoegen en met overtuiging gedaan. Wij hebben Adam zelf verzocht in ons blad te schrijven en hij is later nog bij herhaling aan het woord ge weest. Op deze plaats is de onderneming meer dan eens krachtig aanbevolen en dat alles is geschied in de zekerheid, dat men op den goeden weg was om het concertpubliek voor de toekomst uit te breiden. Toen er een bijzondere Stichting werd geschapen, die een drietal paedagogische concerten, in vervolg op de eerste twee, tegen lagen entréeprijs aankon digde viel aanvankelijk de aanmelding van leden bestuur en dirigent niet mee, maar toen eenmaal het eerste concert van de nieuwe reeks werd ge houden bleek de zaal weer uitstekend bezet en zoo bleef zij bij het volgende. Daarbij kon iedere habi tué van de H.O.V., die ze bijwoonde, waarnemen dat het wemelde van „onbekende gezichten". On bekend althans in de concertzaal. Dat moat men nu juist hebben. En toen Adam van het podium het verzoek deed om hem nu eens schriftelijk te laten weten wat men ervan dacht ontving hij prompt vele tientallen brieven, die éénstemmig waren in hun enthousiasme. Wel degelijk voelen deze con certbezoekers de kans op een nieuwe vervulling in hun leven, op verrijking, ontwaarden zij een bron van schoonheid die zij ten onrechte waren voorbij gegaan. De aanvankelijk trage aanmelding van leden was alleen maar weer het zooveelste bewijs geweest, dat de Hollander niet snel reageert op iets nieuws, dat men het hem vele malen moet voor houden en dat men geduld moet hebben om de vaak plotselinge uitwerking van een hardnek kig streven naar een goed doel af te wachten. Goed is het. En nu de grondslag voor dit muzikale opvoedingswerk door een vijftal welgeslaagde con certen is gelegd zou ik de hoop willen uitspreken dat de betrokken besturen zullen besluiten tot een spoedige vóortzetting van deze bijzondere concer tenreeks. Met spoedig bedoel ik: eerder dan in het volgende winterseizoen, dat pas in October zal aan- vangen. Men moet het ijzer smeden als het heet is en het is nu heet. Houdt de belangstelling van de menschen vast en laat hen niet minstens een half jaar wachten op voortzetting van deze prettige en veelbelovende leerschool, anders zullen de gewekte indrukken bij velen weer vervaagd zijn. Er komt immers ook nog een zomerseizoen van het orkest en daarin kan ongetwijfeld ruimte gevonden worden voor eenige zulke concerten. Gaarne ben ik bereid daar in dit blad weer propaganda voor te maken en ik neem nu maar aan dat Adam, die zich al zooveel tijd en inspanning getroost heeft om de zaak te doen slagen, voor zulk een inlassching in het zomer- programma wel te vinden zal zijn. Zoo is de enthousiaste musicus» Het is gebleken dat deze tijd zeer gunstig is om belangstelling voor ernstige kunst te wekken. Velen streven naar verdieping van hun leven. Dus zijn ook voor de H.O.V., zooals bij eigenlijk alle concer ten van dezen winter gebleken is, de velden wit om te oogsten. Maar de opbouw van een grooter concertpubliek is een zaak van langdurig en ook van gestadig volhouden. Men maakt een nieuweling in de concertzaal niet met vijf concerten, al wor den ze ook uitstekend toegelicht en verklaard, tot een aanhanger-voor-het-leven. Daar is meer toe noodig omdat het inspanning en veel herhaling, ook veel oefening van het gehoorzintuig en van den geest vereischt om zich met serieuze kunst ver trouwd te maken. Wie zelf trouw aanhanger is en nog eens onbevangen denkt aan zijn eersten tijd als concertbezoeker kan dat beamen. Het is niet zoo eenvoudig. Daarom vergissen diegenen zich ook, die de simpele redeneering volgen dat men de men schen wel in massa naar serieuze kunst voert als men alleen de entréeprijzen maar laag stelt. Als men hen die kunst niet leert verstaan vervelen zij zich en komen na één of tweemaal niet meer terug Dus zou het wel zijn nut kunnen hebben de entrée prijzen voor dit soort concerten nog lager te stellen dan ze nu al waren bij wijze van lokmiddel maar als het opvoedende element er met telkens weer wordt te hulp geroepen zal dat niet baten. De gewone volksconcerten hebben hun trouwen aan hang, maar een snelle uitbreiding van het vaste concertpubliek leveren zij niet op. Met deze paeda gogische concerten werkt men voor de toekomst. Hun directe baten moeten m.i. bijzaak zijn: de con certen vormen een muzikale „belegging" die eerst over eenige jaren haar rente zal opbrengen. Maar dan ook niet alleen in financiëelen zin maar niet minder, ja vooral, in winst voor de muziekcultuur in Haarlem en omgeving. Ik geloof dat de H. O. V. met deze zaak op den goeden weg is en er bij ononderbroken volhouden rijke vruchten op zal plukken. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Een telegrafisch overgebrachte foto van de aankomst van den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, te Berlijn. De hooge gast in de auto in gezelschap van den Duitschen Rijksminis ter Van Buitenlandsche Zaken, Von Rib- bentrop. (Foto Atlantic) LEZING MET LICHTBEELDEN: W. L. M. E. VAN LEEUWEN DE LIEFDE TOT ZIJN LAND ZATERDAGMIDDAG 29 MAART - 2.30 uur in GEM. CONCERTZAAL Kaartén gratis verkrijgbaar bij BOEKHANDEL H. DE VRIES, Jacobijnestraat 3 - Ged. Oude Gracht 2727 a. (Adv. IngezMed.) Begin April aanvang van een VOORJAARS CURSUS. 10 lessen 7.50. DANSSCHOOL KWEKKEBOOM, NIEUWE GRACHT 98. (Adv. Ingez. Med.) Ir. Jhr. J. Röell in de directie opgenomen. Naar wij vernemen is hedenmorgen in een bui tengewone vergadering van aandeelhouders van de N. Z. H. tot lid van het bestuur benoemd Ir. Jhr. J. Röell, thans directeur van de Westlandsche Tram. Zooals wij reeds eerder mededeelden heeft Ir. W. J. Burgersdijk, directeur der N. Z. H., reeds verleden jaar den pensioengerechtigden leeftijd be reikt. Op aandringen heeft hij zich toen, in verband met de tijdsomstandigheden, bereid verklaard voor loopig nog aan te blijven. Het ligt evenwel in het voornemen vain den heer Bugersd'ijk in den loop van dit jaar afscheid van de N. Z. H. te nemen, zoo dat na eenigen tijd Jhr. Röell dan als leider van het bedrijf zal optreden. (Tot de wonderlijke gemeentever ordeningen, reeds eerder aangehaald, geldende in Amerikaansche steden behoort ook die van Clinton in Con necticut, waarbij het verboden is met een tijger aan de lijn over straat te wandelen.) Nee, maar dat is kinderachtig, Hoe kan men zoo melig zijn, Dat bekoort mij nou zoo machtig. Tijgers leiden aan een lijn. Met een leeuw is 't niet verboden. Noch een olifant of slang,' En verheft men het tot mode Met een nijlpaard - ga uw gang. Wie er wandelt langs de straten Met een tijger, pikt men in, (Als men durft) maar toegelaten Is, naar 't schijnt, de tijgerin. Mag men wel een tijger luchten Zoo maar vrij, of aan een stok? Nee, die stakker moet maar zuchten. Heel den dag lang, in zijn hok. Zielig blijft hij opgesloten Volgens Clinton's flauwe wet, Slechts de tijger is verstooten. Totdat hij wordt opgezet. Met giraffen, panthers, beren, Wordt daar blijkbaar kalm verkeerd, Apen mag men promeneeren Maar - de tijger wordt geweerd. Clinton is, naar 't schijnt, niet happig Op wat tijgervlot vertier. Als 't niet tragisch was, was 't grappig, Deze pik op 't arme dier. Nee, dat noem ik tijgers pesten. Wat een aaklig laf gedoe, Als men dan maar weet ten leste: Ik kom nooit naar Clinton toe. P. GASUS OFFICIEELS PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Vastgestelde maximumprijzen. Bericht No. 3. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publleb in rekening worden gebracht: EIEREN: a. versche eieren klasse 1 (SS gr. en meer) 8 cent per stnk versche eieren klasse 2 (to—«s gr.) 7»/, cent per stnk versche eieren klasse 3 (SS60 gr.) 7 cent per stuk versche eieren klasse (50—55 gr.) 6«/i cent P« stuk versche eieren klasse 5 («5—50 gr.) 6 cent per stuk versche eieren klasse 6 (minder dan «5 gr.) S«/t ct. p st. b. kalkeieren 514 cent per stuk HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IN STRAFBAAR BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. (Adv. Ingez. Med.) De zeepdistributie. 's-GRAVENHAGE, 28 Maart. De secretaris generaal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart maakt het volgende be kend. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 27 April a s. geeft de met „20" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op' het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoud zeep of 120 gram zachte zeep (oude samenstelling van vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeep poeder op 600 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt beschikbaar ge steld ten behoeve van wasscherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken. zelfwerkende wasch- middelen en vloeibare zeep. welke zeepsoorten thans niet meer mogen worden aangemaakt, nog mogen worden uitverkocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft, op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 ?ram vloeibare zeep. ZEEP VOOR WASSCHERIJEN. De bestaande regeling ten aanzien van de was scherijen blijft onverminderd van kracht. De wasscherijen zijn derhalve verplicht voor elke twintig kilogram droge vuile wasch een zeepbon van het publiek in ontvangst te nemen. Zooals reeds voorgeschreven Is dienen de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst te nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 kg waschgoed. hetzij Ineens, hetzij in gedeelten in behandeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels, cafés enz., voor zoover het handdoeken, poets- en stofdoeken, ser vetten. tafellakens e.d. betreft, kan ter behande ling worden gegeven, zonder dat daarbij bonnen behoeven te worden afgegeven. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft elk der met „10" genummerde bons van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood Voorts geeft elk der met „10" genummerde brood bonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bak- Verliproducten telkens t,en minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram. biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram. andere koekjes 200 gram. koek 160 gram, cake 300 gram. gevuld klein kesteebak (b.v. amandel- broodjes) 400 gram, gevuld groot kostgebak (b.v. boterletter) 500 gram taart en gebakles 600 gram Voor geheel of ten deele uit meel of bloem ge bakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn. geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid om vat. waarin 70 gram mee] of bloem ls verwerkt De op 6 April nog niet gebruikte bons blijven voorts nog celdig gedurende de week van 7 April tot en met 13 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. BOTFR F* 'r"'EN. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April a.s. geeft de met „10" genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met „10" genum merde bon van de vetkaart geeft gedurende bo vengenoemd t lid vak recht op het koopen van 25° •rrom bn'pr r»f margarine naar keuze. De met „10" genummerde bons. die op 6 April nog niet gebruikt ziin. blüven voorts nog geldig tot en met Zondag 13 April a s. ETER EN. Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April as. geeft de met „83" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van één el. De bons, welke op 6 April nog niet gebruikt zijn. blijven geldie tot en met Zondag 13 April a.s..' met dien ver stande. dat zij gedurende de week van T-April tot en met 13 April niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. VLEESCH Gedurende het tijdvak van Maandag 31 Maart tot en met Woensdag 9 April a.s. geeft elk der vier met „10 vleeseh" gemerkte bons van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleeseh »v>en inbegrepen, of één rantsoen vleèsch- waren. De met „10 worst, vleeschwaren" ge merkte bon geeft uitsluitend recht op het koo pen van een rantsoen vleeschwaren. De bons. welke op 9 April a.s. nog niet ge bruikt ziin MMyen nog geldig tot en met Zon dag 13 April as. Het rantsoen vleeschwaren. dat per bon kan worden gekocht bedraagt. 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfs-. paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor "ekookte worstsoortenrolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. PEULVRUCHTEN. Omtrent de distributie van peulvruchten zul len zoo spoedig mogelijk bij een afzonderlijk nersbericht nadere bijzonderheden worden be kend gemaakt. Koning Peter neemt de macht in handen. Het Joego-Slavische persagentschap Avals meldt: Donderdagmorgen ls een proclamatie van Z.M. Koning Peter II gepubliceerd, gericht tot alle Serven, Kroaten en Slovenen. De pro clamatie heeft den volgenden tekst: „Serven, Kroaten en Slovenen. Op dit ern- tlge oogenblik voor ons volk heb ik besloten de Koninkijke machtsbevoegdheden in handen te nemen. De regeerendc persoonlijkheden hebben mijn motieven als zeer welgefundeerd begrepen en zijn uit vrijen wil terstond afge treden. Mijn trouwe leger en marine hebben zich terstond te mijner beschikking gesteld en voeren mijn bevelen reeds uit, Ik roep alle Serven, Kroaten en Slovenen op zich om den troon te scharen. Onder de ern stige omstandigheden van het huidige oogen blik bestaat het zekerste middel om de orde in het binnenland en den vrede naar buiten te handhaven In dezen maatregel. Ik heb generaal Doesjan Simowitsj opdracht gegeven een nieuwe regeering te vormen. Ik verzoek alle burgers en alle autoriteiten des lands hun plicht jegens den koning en het vaderland te doen". Het agentschap Avala deelt verder mede dat legergeneraal Simowitsj na beraadslaging met poli tieke persoonlijkheden een nieuwe regeering ge vormd heeft. Deze omvat de leiders cn vertegen woordigers van alle politieke partijen. Ook zijn alle deelen der Joego-Slavische bevolking in deze re geering vertegenwoordigd. Stefani maakt bekend dat de regeeringswijziging een kwestie van zuiver binnenlandschen en niet van buitenlandschen aard is. Het volk vroeg om de vorming van een kabinet der nationale eenheid en de wijziging in de leiding der staatszaken wordt thans door het geheele land goedgekeurd. Ook het Joego-Slavische persbureau Avala ver klaart dat de wijziging van de regeering een zuiver binnenlandsch-politieke kwestie en geen aange legenheid van buitenlandsch-politieken aard is. Het volk heeft vorming van een kabinet van nationale eenheid geëischt dat in overeenstemming is met zijn politieke wenschen. Dit is de ware zin en be- teekenis van de regeeringsverandering, die zich thans in Joego-Slavië heeft voltrokken. (Men zie ook elders in dit nummer). Duitsch weermachtsbericht Fabrieken in Zuid-Engeland gebombardeerd. BERLIJN. 27 Maart (D.N.B.) - Het opperbevel Van de weermacht maakt bekend: „Duitsche en Itallaansche gemotoriseerde troe pen hebben fn de ochtenduren van 24 Maart na een kortstondig gevecht El Agheila aan de kust van de Groote Syrte bezet en den vijand naar het oosten teruggedreven. Het luchtwapen voerde den strijd tegen de Brit- sche koopvaardij-scheepvaart met toenemend succes verder. Zooals reeds bekend gemaakt, hebben de Duitsche gevechtsvliegtuigen in den loop van gis teren op den Atlantisehen Oceaan en in de Theems- monding ongeveer 31.500 b.r.t. vijandelijke koop- vaardijscheepsruimte tot zinken gebracht. Boven dien werden nog 6000 b.r.t. vijandelijke scheeps- ruimte zwaar beschadigd. Volgens aanvullende be richten werden voorts bij de Farör-eilanden twee koopvaardijschepen van tezamen 7000 b.r.t. door bomvoltreffers tot zinken gebracht. Daarmede wer den gisteren In totaal 38,500 b.r.t. vijandelijke scheepsruimte vernietigd. Voorts gelukte het in het zeegebied om Engeland tien schepen met onge veer 44.000 b.r.t. door luchtaanvallen ernstig te beschadigen. In de Middellandsche Zee plaatsten Duitsche ge vechtsvliegtuigen ten Zuiden van Kreta, ondanks hevigen afweer, zware treffers op twee groote transportschepen van een vijandelijk convooi. Bij gewapende verkenningen boven Zuid-Enge land werden drie moderne fabrieksinstaliaties aan gevallen, o.a. kreeg een fabriek der vliegtuigindus trie treffers op een groote montagehal. Op twee vliegvelden werden op den beganen grond staande vijandelijke vliegtuigen in scheervlucht gebombar deerd. Bij een aanval op een haven aan de Engel- sche Zuidkust ontstonden In de hal van een groote fabriek ontploffingen en branden. Een Duitsch ver kenningsvliegtuig schoot boven Zuid-Engeland in een luchtgevecht met vijf Britsche jagers twee vij andelijke toestellen van het type Hurricane neer. Het Duitsche vliegtuig bereikte ondanks zeer ern stige beschadigingen de thuishaven. De bemanning bestond uit luitenant Meyer als commandant en waarnemer, Oberfeldwebel Fischer, de onderoffi cier Althaus en de Oberfeldwebel Eyrich. De vijand vloog noch overdag noch des nachts naar Duitschland. De vijand verloor twee vliegtui gen en een versperringsballon. Twee eigen machi nes worden vermist". HEDEN: 10 PAGINA'S. R. P.: Muzikale Opvoeding. pag. 1 P. Gasus: Tijgerafkeer. pag. 1 Eigenaardigheden in Haarlem en omgeving. pag. 3 Van T.: Tollen. pag. 3 L.: De Nederlandsche bodem kan nimmer te veel voortbrengen. pag. 3 S. C. D.: Moessorgski. pag. 3 R. P. Hopkins belast met de uitvoering van de Amerikaansche hulpwet. WASHINGTON, 28 Maart (D.N.B.) Naar wel- ingelichte regeeringsambtenaren verklaren heeft President Roosevelt de uitvoering van de wet tot hulpverleening aan Engeland opgedragen aan zijn onlangs uit Londen teruggekeerden bijzonderen af gezant Harry Hopkins. Vertegenwoordigers van het leger, de vloot en het departement van financiën «uien hem ter zijde staan. Ir. Jhr. J. Röell. (foto archief). Jhr. J. Röell werd 22 September 1880 te Heerlen geboren. Hij bezocht de Polytechnische School te Delft en behaalde daar in 1902 het diploma van civiel-ingenieur. Hij trad in dienst der voormalige H. IJ. S. M. en was werkzaam te Amsterdam, Alkmaar en Nijme gen, het laatst als Inspecteur van het vervoer. Op 1 Juli 1916 volgde zijn benoeming tot Directeur der Westlandsche Stoomtram Maatschappij, aan welke maatschappij hij dus bijna 25 jaar de leiding heeft gehad. De heer Röell heeft deel uitgemaakt van ver schillende commissies op het gebied van personen- en goederenvervoer. Ook was hij Secretaris van de Vereeniging van Werkgevers op Tramwegge- bied, welke vereeniging op zijn initiatief tot stand kwam. Voorts was hij bestuurslid van de Ned. Vereeni ging van Tramweg- en Auto-transportdiensten. Toen de strijd tusschen spoor en autobus zich be gon te doen gelden was de Westlandsche Stoom tram Maatschappij de eerste maatschappij, die autobusdiensten instelde. Tenslotte was hij een der oprichters van de A. M. O. V. A„ die met z.g. Pull manbussen een internationaal autobusverkeer onderhield. Eerste vergadering der commissie. Donderdagmiddag is in het raadhuis te Heem stede de eerste vergadering gehouden van de com missie die zal ijveren voor de vestiging van een Natuur Historisch Museum te Heemstede. De bur gemeester van Heemstede. Jhr. J. P. W. van Doorn, had zich bereid verklaard deze bijeenkomst te leiden. De plannen voor dit museum werden breedvoerig besproken. Zooals men uit onze vorige publicaties weet, heeft de heer J. Kemeling te Heemstede zijn groote belangrijke verzameling op natuur-historisch gebied ter beschikking gesteld. Het is thans de bedoeling dat een kleine com missie maatregelen zal nemen om zoo spoedig mogelijk over te kunnen gaan tot oprichting van de stichting Natuur Historisch Museum te Heem stede. Daarna zal getracht worden geldmiddelen ter beschikking te krijgen. Daarna zal de vraag on der oogen gezien worden of het mogelijk zal zijn een nieuw gebouw te stichten of dat het wenschelijker is voor het museum een onderdak te vinden in 'n bestaand gebouw in of nabij het wandelbosch „Groenendaal". In verband met de gewijzigde omzetbelas ting, welke sedert 1 Januari 1941 ad 5 ook van de dagbladen wordt geheven, terwijl dit \oordien niet het geval was, zullen de abon nementstarieven van Haarlem's Dagblad evenals die van alle andere Nederlandsche dagbladen iets worden verhoogd en wel wat de weekabonnementen betreft met ingang van Maandag 31 Maart a.s., wat de maand en kwartaalabonnementen aangaat met ingang van 1 April a.s. De nieuwe abonnementsprijzen worden derhalve: per week 26 cent maand 1.15 kwartaal 3.42 kwartaal per post 3.73 De onlangs aangekondigde wijziging der advertentietarieven is geschied als prijsver- hooging toegestaan door het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart onder no. 12814 N. P. d.d. 17 Maart 1941. DE DIRECTIE. Diefstal in kruidenierswinkel. Boter, thee en koffie gestolen. Toen het personeel van het filiaal der firma De Gruy- ter aan de Jan Gljzenkade te Haarlem In den winkel kwam. bleek het dat In den nacht van Woensdag op Don- dei das onbevoegden zich toegang hadden verschaft Het onderzoek wees uit, dat de winkel en he» magazijn zijn doorzocht Ontvreemd werden: 50 K G. boter. 26 K.G. thee, 15 K.G. koffiebooncn en een hoeveelheid distributiebescheiden. De politie stelt een onderzoek ln. VRIJDAG 28 MAART 1941' Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, loss» nummers 6 cent per ex Advertentlën: 1-5 regels 2.elke regel meer f 0.40 Reclames f 0 65 per regel Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0 70, elke regel meer ƒ0171,4 Groentjes zie rubriek. J. C. E.: Langs de Straat. Voetbal verslag. pag. 3 Criticus: Midden-week voetbal. pag. 7 Voor de kinderen. pag. 8 Damrubriek. pag. 0 Schaakrubriek. pag. 9 I In dezelfde vergadering van aandeelhouders der N.Z.H.T.M. zijn benoemd tot commissarissen de heeren drs. D. J. Wa •□sink en dr. F. F. de Bruyn.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1