„FRANKEN" .Gevaarlijke Mist! ViCKS HOESTBONBONS Watis„HALFOM"? 3 DAGMEISJE zelfst. Holl. meisje DINSDAG 1 .APR Ti: 1941 HAARDE M'S DAGBEAD DE BOMNEN. Er is heden, geen verandering in de bonnenlijst. Wegens plaatsgebrek laten wij haar daarom heden achterwege. Gereformeerde Kerk. Bevestiging van Ds. C. Veenhof te Utrecht. Zooals we reeds im ons mummer van. Maandag mededeelden werd Ds. C. Veenhof uit Haarlem, die naar de Ger. Kerk, te Utrecht beroepen was, Zondag aldaar bevestigd door Ds. D. Zwart. ..De Heere God"', aldus Ds. Zwart, „geeft ons in dit morgenuur de vervulling van onze bede en wenschen. Er waren in onze gemeente wel die maren des Woords en er werd wel ambtelijke ar beid verricht, maar dit geschiedde de laatste jaren niet zooals het behoorde. Slechts vijf dienaren waren er voor deze groote gemeente: dit aantal was veel te gering pm van een behoorlijke bedie ning te kunnen spreken. Langer, dan wij wél wil den bleef deze toestand, dat eigenlijk slechts drie predikanten de geheele gemeente móesten ver zorgen, bestaan. Daarna werd eohter de kracht vernieuwd. Wij zijn verrast geworden door de zegeningen des Heeren, Die ons nu geen vijf, doch zeven predi kanten heeft gegeven. Nu mogen wij Ds. Veenhof bevestigen. Het gaat hier niet om onze eigen eer, maar om de zaak van Jezus Christus. Het^is Zijn gunst, dat Hij ons dierbaren geeft die ons Chris tus prediken. Ds. Zwart deed duidelijk uitkomen wat de taak is van de dienaren des Woords, nl. dat zij hebben te prediken Jezus Christus, Die de hoop is der kinderen Gods. De gemeente moet haar roeping tegenover haar dienaren wel bewust zijn en hun steunen in gebed en in liefde, zoodat de dienaren op de volle medewerking van de gemeente kun nen mogen rekenen, dan zal hun arbeid zeker vruchten dragen. Nadat Ds. Zwart zijn prediking had geëindigd las deze het bevestigingsformulier. Hij stelde aan Ds. Veenhof de gebruikelijke vragen waarop deze met een duidelijk uitgesproken: „Ja ik, van gan sober harte", antwoordde waarmee hij zich ver bond aan de gemeente Utrecht. A.s. Donderdagavond zeven uur hoopt Ds. Veenhof in hetzelfde kerkgebouw zijn intreepredi- fcimg te houden. Centrale Keuken Haarlem. Ook rondbrengen van de 13 cents porties? Beslissing zeer spoedig te wachten. Zeer binnenkort is waarschijnlijk een be langrijke uitbreiding van het werk van den Sneldienst Haarlem en Omstreken en van het aantal cliënten van de Centrale Keuken te Haarlem te verwachten. Naar wij vernemen ligt het nl. in de bedoeling dat de thans be staande 'beperking inzake het rondbrengen van (het eten uit de Centrale Keukpn, wat alleen mag geschieden met de 25 cents porties, zal verdwijnen. Als dit gesohiedt zal dus ieder die dit wenscht aan den Sneldienst Haarlem en Omstreken kunnen opgeven dat voortaan het eten bij hem thuis bezorgd moet worden. Zooals men weet, mocht aanvankelijk het eten 'uit de Centrale Keuken niet bij de menschen thuis bezorgd worden. De instanties in den Haag, die over deze kwestie te beschikken hebben waren van oordeel, dat ieder die eten uit de Centrale Keuken wilde betrekken dit ook zelf behoorde te halen. Dit standpunt heeft men enkele weken geleden laten varten en toestemming gegeven dat de 25 cents port fes' door een centrale instantiezoudenworden rondgebracht. Thans bestaat ér kans, dat men ook zal"besluiten dat de 13 ets. portiès thuis zullen mó gen worden bezorgd. Voor Haarlem zou dit beteeke- nen dat de door den Haarlemschen Sneldienst ge organiseerde rondbrengdierist vermoedelijk een zeer aanzienlijke uitbreiding zou ondergaan. En ander zijds mag men ook verwachten, dat het aantal cliën ten van de Centrale Keuken grooter zal worden.' Want als ook de belemmering dat het eten op vastgestelde uren en plaatsen moet worden gehaeld komt te ver-vallen, zullen ongetwijfeld veel meer menschen bereid zijn het eten van de keuken te nemen. In de practijk zijn inr'mers aan dit afhalen groote bezwaren verbonden. Niet alleen is de wach'tgelegenheid bij alle lokalen niet even ge schikt, maar ook kan niet ieder zoolang uit het huishouden weg als voor het eten halen noodïg is. Indien nu aan deze bezwaren wordt tegemoet ge komen mag redelijkerwijs de veronderstelling wor den geuit, dat meer menschen dan tot nu van de door de Centrale Keuken geboden gelegenheid om op gemakkelijke wijze over warm eten de beschik king te krijgen gebruik zullen gaan maken. PERSONALIA. N. J. Coevoet te Haarlem, leeraar hand- en lijn- teekenen M.O., is benoemd tot lid der examen commissie hand teekenen te 's-Gravenhage. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het candidaatsexamen rechten: de heeren J. A. Kramer en J. P. van Franeker. Vort vefyoakt ïout, BOU V Y'zuioefi dto&g (Adv. Ingez. Med.) Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN t OP 2 APRIL 1941 van 20.12 tot 7.14 Maan op 2 April op 10.10 Maan op 3 April onder 0.59 Bescherm Uw keel indit venijnige AïggJ weer door geregeld gebruik van de medicinale f<Sc7 (Adv. Ingez. Med.) Ouderdomsverzekering. Mcdcdeelingen van president Jakob. 's-GRAVENHAGE, 31 Maart. Aan mede- deelingen van president Jakob, leider van de Geschaftsgruppe voor sociale bestuursaangele genheden bij het commissariaat-generaal voor financiën en economie, ontleent het A.N.P. dat de Duitsche rijksorganisatieleider dr. Ley als leider van .het Duitsche Arbeidsfront, dat alle werknemers omvat, ingevolge een opdracht van den Führer een plan voor de toekomstige ver zorging van het Duitsche volk uitgewerkt heeft, dat onder meer de vervulling zal brengen van den in het partijprogram der N.S.D.A.P. vast- gelegden eisch, dat er een voldoende ouderdoms- en invaliditeitsverzekering moet komen. Daarmee zal éen sociaal werk van. de eerste grootte tot stand zijn gebracht. Het doel is om de vruchten van den gezamenlijken arbeid van het volk ook allen ten goede te doen komen. De zin der verzorging is, dat iedere aalmoes en iedere ondersteuning zonder dat daar recht op bestaat, principieel onnoodig zullen zijn. Zoo doende gaat het niet slechts om de verbetering van de ouderdoms- en invaliditeitsverzorging doch om de schepping van een nieuw recht. In plaats van de idee der sociale verzekering komt de idee der volksverzorging. De uitvoering wordt reeds ter hand genomen. Moge de oorlog deze wellicht vertragen, in geen geval zal de oorlog de uitvoering verhinderen. Is het plan in de daad omgezet, dan zal dit werk de kroon zijn op het streven van vele ge slachten van arbeiders. In de plaats van het proletariaat treedt dan de zich van zijn functie bewuste, scheppende mensch, die de vrijheid veroverd zal hebben waarover wel' reeds vele ma len gesproken werd, doch waarbij cfe daad '-leef ontbreken. Ook in Nederland, aldus deelde president ~a- kob verder mede, zal binnenkort tot een 1* ?r- ziening van de ouderdoms- en invaliditeitsver zekering worden overgegaan. De uitkeeringen dezer verzekering zijn thans zoo gering dat zij den Nederlandschen arbeider in geval van invaliditeit of ouderdom in geen enkel op zicht de noodwendige bescherming schenken. Ook in de Nederlandsche sociale politiek zal in de toekomst het gemeenschapsprincipe van den nieuwen tijd tot uitdrukking moeten komen. In Duitschland stond reeds lang vast, dat de bedoelde verzekeringen zonder staatshulp niet toereikend zouden kunnen zijn. Reeds Otto von Bismarck heeft de eerste stappen in deze richting gedaan. Het natio- naal-socialistische Duitschland zal voltooien, wat toen begonnen werd. Ingevolge het woord: „Het welzijn der gemeenschap is de^ hoogste .vet" en „Gemeinnutz geht voor Eigennutz" kan eerst recht bij de sociale verzekeringen van de nood zakelijkheid van een totale'hervorming gesproken werden. De positie van- den enkeling ten op zichte - van den staat is thans heel anders dan in den liberalistischen-kapitalistischen staat. Ieder lid der volksgemeenschap is verplicht om de volksgemeenschap te dienen, maar ook om gekeerd is de staat verplicht voor ieder lid der volksgemeenschap te zorgen. Deze weg wordt thans in Duitschland doel bewust- betreden. Ook in Nederland zal, al zijn hier de tijdsomstandigheden ongunstiger, dezelf de richting worden ingeslagen. (A.N.P.) a 1lit de. Omstveken IJMUIDEN VISCHBERICHTEN IJMUIDEN. Geen aanvoer uit zee. Aanvoer door consignatiezendmg'en. Pufschol 29—27.00.per 50 kg. Wijting 36-32.00 per 50 k.g. Zoetwatervisch: Zeelt 1.06 per k.g. Snoekbaars 1.90 per kg. Besommingen opep booten: IJM. 328 21.IJM 353 24.IJM. 338 16.—.- IJM, 370 18.—. IJM. 30 25.—. IJM. 395 11.—. IJM. 385 39.—. AGENDA DINSDAG 1 APRIL. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „De jaloersche gierigaard" door de Tooneelgroep „Het Masker", 7.30 uur. Rembrandt Theater: „Rosen in Tirol", 2.30, 6.30 «n 8.45 uur. Palace: „Episode", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Sherlock Holmes", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Het gouden masker". 2.30, 630 en 8.45 uur Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekenipgen, 104 uur. WOENSDAG 2 APRIL. Ged. Oude Gracht 104: Ledenvergadering Haarl. Ver. voor Ziekenverpleging. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 104 uur. SANTPOORT t URNVEREENIGING „SANTPOORT". De onderlinge wedstrijden van T.V.S. welke be oordeeld werden door de heeren Duyff uit Haar lem en Bank uit Velsen en onder leiding stonden van den heer Marsman hadden 't volgend resultaat: Groote jongens. 1. J. Vogel 48*4 p., 2. KI. Meyer 44 1/4 p., 3. C. Vogel 39 yz p. (max. 60 p.) Dames le graad. 1. A. Nol 55)4 p. 2. E. Starink 50 p. (max. 60 p.) Mej. Nol kwam door dit resultaat definitief in 't bezit van den wisselbeker. Dames 2e graad.' 1. Mevr. Vogel 38 p., 2, Mej. Sabelis 3iy2 p. (max. 50 p.) Heeren. 1. B. Suurland 50->4 p. 2. B. v. Blanken- stein 49 3/4 p. 3. j. de Jong 44 3/'4'p. (max. 60 p.) NED. HERV. ZANGKOOR. Dit koor, dat eenigen tijd zijn repetities on derbroken heeft, hoopt ze ongeveer half April weer te hervatten. Nieuwe leden zijn welkom. HEEMSTEDE De Centrale Keuken. Goede vooruitzichten. Nu de Centrale Keuken in Heemstede een'week draait, kan stellig van een succes gesproken wor den, ook al.zag hef er de eerste dagen niet naar uit, immers, op Maandag 24 Maart, den eersten dag vam het uitreiken van de warme maaltijden werden slechts 81 porties uitgereikt en op Dinsdag 25 Maart sleóhts 54 porties. Dit moet echter aan bijzondere omstandigheden toegeschreven worden. Vooreerst wilden sommigen de zaak eerst eens aanzien. Een tweede oorzaak van het aanvankelijk geringe succes was, dat de noodiige bónnen reeds in de eerste dagen der week door de huismoeders worden uitgegeven, zoodat er geen bonhen meer voorradig waren om over te leggen bij .het bestellen der maaltijden, die 2 da gen tevoren besteld moeten worden. Een geweldige toeneming was dan ook op 26 Maart, te constateer en. Het tptaal liep op tot 254, terwijl dit Donctferdag, Vrijdag en Zaterdag 127, 185 en 234 porties bedroeg. Voorloopig zullen de getallen wel wat verschillen, dit is natuurlijk een gevolg van het feit dat velen nog wat aardappelen 'en groenten in voorraad heb ben en deze dan op dagen dat het menu niet naar hun smaak is, van eigen voorraad gebruiken. Toch geven de eerste drie dagen van deze week al weer getallen van 162, 220 en 400, bét laatste getal is den dag van erwtensoep op a.s. Woensdag. Ook de toeneming van de porties a 25 oents, ne men toe en zijn nu al tot ruim 15 pet. geslegen. Lusteloos? j "Akkertje 'n 4 (Adv. Ingez. Med.) Zeker, er zijn gezinnen, wam' men 10 porties be stelt, maar ook a Heen won end en die het met 1 portie kunnen stéllen zijn' van de partij, voor hen is de Centrale Keuken misschien nog een veel grooter uitkomst. Klachten zijn ook hier niet uitgebleven. Men komt die echter, zoo. mogelijk, tegemoet. Voor zoo ver thans te zien is, kan verwacht worden, dat het besluit, ook in Heemstede -een Centrale Keuken te vestigen, een wijze daad is geweest. ZILVEREN JUBILEUM OP HET POSTKANTOOR. Vandaag herdacht de heer J. van Geelen, kantoorbediende le klas bij het Post- en Tele graafkantoor zijn zilveren ambtsjubileum. Maandagavond, op den vooravond van dezen dag werd de jubilaris door het personeel op het postkantoor gehuldigd. Nadat hij per auto met zijn echtgenoote, kinderen en zijn moeder door een„der oudste bestellers van zijn woning was afgehaald, wer den zij in het met palmen versierde kantoor lokaal ontvangen daarbij het geheele ambtena ren- en bestellerscorps aanwezig was. Allereerst voerde hier het woord de heer M. Knot, beheerder van het kantoor, die getuigde dat hij den jubilaris in de 11 jaren dat hij hier het beheer voert, heeft leeren kennen als een harden werker, die werken kon en werken wilde. Spr. wenschte hem nog» vele jaren toe van ongestoorden arbeid onder de beste omstandighe den. Namens het bestellend personeel voerde het woord de heer L. J. Floris; U hebt, aldus spr. het bedrijf zien bloeien. Hier heeft u in praktijk ge bracht uw groote kennis en arbeidslust, opgedaan in de eerste jaren van uw ambtelijke loopbaan, maar waarvoor wij u bijzonder dankbaar zijn is de strijdlust dien gij getoond hebt voor de goede verstandhouding die op dit kantoor heerscht. Ook de echtgenoote en de kinderen van den jubilaris wenschte spr. geluk. Namens de voetbalclub ,De Postboys" schetste de heer M. v. Rooden op humoristische wijze den jubilaris als sportman en bood hem een bloemenmand aan. Vervolgens voerde nog het woord de oudste dei- ambtenaren, de heer J. Bouwman. In de jaren dat wij hier met u samengewerkt hebben, aldus spr. hebben wij veel meegemaakt. U was een hard werker., waaraan allen een voorbeeld konden nemen. Namens het jubileum fonds overhandigde de heer Bouwman den ju bilaris een fraaie leeslamp. De heer v. Geelen sprak woorden van dank waarna enkele ververschingen werden aange boden en de jubilaris en zijn familie p'ersoon- lijk gelukgewenscht konden worden.. WIE MIST ZIJN RIJWIEL? Maandagmorgen werd in de vijver voor huize „De Ceder" aan den Bronsteeweg een nog in goeden staat zijnd heerenrijwiel gevonden. Daar er geen drenkeling bij was. bestaat het vermoeden dat een late wandelaar het rijwiel ergens heeft weggenomen en het nabij zijn woning in het water heeft gegooid. De politie stelt een onder zoek in. SPAARNDAM CONCERT VAN KOREN. Henk Arisz gaf met zijn drie gemengde koren, ,'Spaarndam's Gemengd Koor", „Vox Humana" uit Santpoort en „Bennebroeker Chr. Gem. Koor", een concert, waarvoor de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Spaarndam haar kerkgebouw ter be schikking had gesteld. De drie koren voerden een negental composities uit, waaronder o.m. „Sicut Servus" en „Landa Sion" van Palestrina,. „Ave Verum" van Mozart en „Ecce Quomodo" van Gallius. Het concert werd besloten met het mooie „yrede" van Kools. Alle nummers genoten een goede vertolking, al zou er opgemerkt kunnen worden, dat de beide Palestrina-nummers fijner gezongen hadden kun nen worden en versterking van de sopranen het geheel ongetwijfAd nog ten goede zou zijn gekomen. Medewerking verleenden mevr. Mies Plooster— v. d. Roest (alt) en de jeugdige Jan Schaap. Mevr. Plooster beschikt over een mooi, vol, w; geluid, dat het in deze omgeving goed „deed". Voor de pauze zopg ze een viertal Bach-composities n.l. „Komm süsser Tod", „O, Jesulein süss", „Jésus. unser Trost und Leben" en een aria uit de Mat- thëus Passion, daarna volgde in hoofdzaak een Schubert-programma. Het optreden van Jan Schaap, een broekje van een jaar of elf, twaalf, en een leerling van Henk Arisz, wa^ een waar succes. De jeugdige zanger bezit, voor zoover men daarvan op dezen leeftijd reeds kan spreken, een aardig geschoolde stem en men kon aanvoelen, dat hij begreep, wat hij zong. Uit zijn gevarieerd programma noemen we o.m. „Bede voor 't Vaderland", „Een Hollandsche Jongen", „Wiegelied" en „Moéderke Alleen". Als toegift zong hij tenslotte nog „Als ik groot ben, lieve Moeder", ZANDVOORT Het nieuwe smakelijke, voedzame brood van erg goedkoop 18 cent per 800 gram (vooral dun snijden) (Adv. Ingez.' Med.) HALFWEG BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Hedricus Jacobus, z. v. H. J. L. v. Eik- Scheppingen; Huberta Jacoba, d. v. J. W. Willemse—v. Boheemen; Gornelis Leonardus, z. v. A. B. van der Voorn -Droog. ONDERTROUWD: R. N. Dr.eckmeier, 29 j. en T. Zwaluè, j.; F. Baatsen, 23 j. en M. W. Fryer, 23 j. GETROUWD: Geeh. OVERLEDEN: H. Greeven, wedn. van H. Lolleman, 75 j.; Simon de Jong, 50 j., echtgen. van D. Ekkerman. WINTERHULP. De in de week van 17 tot en met 22 Maart gehouden col lecte voor het Winterhulpwerk heeft ln deze gemeente opgebracht de som van f 196,98. GECOMBINEERDE UITVOERING. Reeds lang was besloten, dat onder auspiciën van ihet comité der samenwerkende Zand/voort- scihe tooiieeivereenigïngen een uitvoering zou worden gegeven, waaraan de leden van alle ver- eenigingen'zouden medewerkenThans is deze uitvoering bepaald op Zondag 4 Mei, in het Groot Badhuis. Opgevoerd zal worden: Lord of Lady, een blijspel uit "het Engelsch bewerkt door Mag da Jansen. EXCELSIOR. De accordeon- en mondaccordeonvereenlging Excelsior houdt Donderdagavond in Ons Huis haar jaarvergadering. De voornaamste punten van de agenda zijn: reorganisatie van het be stuur; verkiezing van een penningmeester en be spreking van het aanstaande concours. ZEEMEEUWEN 1—BLOEMENDAAL 1 (3—3). Zeemeeuwen speelde de eerste helft tegen den vrij stevigen wind in. Door behoorlijk samenspel gelukte het eenige malen het Bloemendaal-doel gevaarlijk dicht te naderen. De afwerking meestal zeer slecht, Eenige malen werd hoog over het. doel geschoten. Onverwacht krijgt dan de middenvoor van Bloe- mendaal den bal te pakken en zonder aarzelen deponeert hij hem in het net (01). Geruimen tijd gaat dan het spel vrijwel gelijk op. Aan beide zijden worden éen paar corners genomen die echter niets opleveren. Dan krijgt de rechtsbuiten van Zeemeeuwen W. Terol den bal te pakken en met een mooi schot maakt hij den stand gelijk (-11). Kort na de rust .was. het. de rechtbinnen K. Hendriks, die aan Zeemeeuwen de leiding gaf. Lang duurde de vreugde evenwel niet. Bij een aanval op het Zeemeeuw-doel schoot de links back den bal tegen de knie van-den toestormen den Steffens. Van deze knie kaatste de bal on houdbaar in het Zeemeeuwendoel (22). De rechtsback van Zeemeeuwen wisselt dan van plaats met den rechtshalf en begaat de fout steeds meer naar voren op te dringen. Steffens kreeg daardoor de gelegenheid bijna ongehinderd het derde doelpunt voor Bloemendaal te maken (23). Zeemeeuwen zet er nu alles op om gelijk te maken en werkelijk gelukt het J. Keesman kort voor het einde den gelijkmaker te scoren (33). Hiermede kwam het einde van dezen spannenden wedstrijd. BENNEBROEK INSTANDHOUDING OPENBARE LAGERE SCHOOL. Het besluit van den Raad der. gemeente Bennebroek tot instandhouding van de Openbare Lagere School alhier verkreeg de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, zoodat deze school voor de gemeente be houden blijft. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Pieter Ellas, zoon van P. E. v. d. Werff en J. C. Vrijmoet. OVERLEDEN: Antje Hagendoorn, oud 41 jaar, wonende te Rotterdam, verblijfhou'dende Stichtjng Vogelenzang; Maria Petronella Schr'ama, echtgenoote van B. van der Putten, oud. 65 jaar, wonende te Heemstede. HILLECOM HILLINEN—HILLEGOM (1—1) Hillegom wint den toss en kiest wind mee. In het begin gaat de strijd., gelijk op, doch de aan vallen van Hillegom zijn mede door het windvoor- deel zeer talrijk, doch meerdere kansen blijven, doordat het schot ontbreekt, onbenut. Ook de Hilli- nenploeg onderneemt meerdere gevaarlijke door braken, waarbij de Hillegom-keeper eenige malen op fraaie wijze zijn doel schoonhoudt. Tegen de rust verflauwen de Hillegom-aanvallen en de rust treedt met blanco stand in. Direct na rust vallen beidé ploegen fel aan, doch Hillinen weet zijn windvqordeel niet uit te buiten terwijl Hillegom na een snelle doorbraak een kwar tier na rust weet te doelpunten als Heiligers uit een voorzet van v. d. Aar, tegen den bipnenkant der lat schiet, waardoor de Hillinenkeeper Elderbroek geen kans krijgt den bal te stoppen. Nu volgt een periode van vele Hillegom-aan- •allen, welke echter steeds op de Hillinen-ver- dediging stuiten terwijl keeper Elderbroek meer malen zeer goed werk verricht. Hillinen komt tegen het einde weer fel opzetten i verplaatst het spel naar de Hillegom-helft. Drie minuten voor hel einde scoort W. Vreeken den gelijkmaker (11). De laatste minuten verstrijken ondanks feilen strijd aan beidé zijden zonder doel punten, zoodat het einde komt met een gelijk spel. i (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen J. A. Fontein overleden. Op 82-jarigen leeftijd is te Haarlem overleden cte heer J. A. 'Fontein, oud-firmant van de firma uépin en Van der Vlugt en bekend als lid van c verse besturen van vereenigingen en stichtingen I ler ter stede. De heer Fontein is van 1882 tot 1921 firmant van ('uépin en v. d. Vlugt geweest,, doch nadat hij was «'getreden verflauwde zijn belangstelling voor zijn ledrijf allerminst en vrijwel tot het laatst van zijn Jwen heeft hij zijn dagelijksch bezoek aan de bank f ebracht en er zijn adviezen gegeven. Doch ook op ander terrein bleef hij tot zijn ver- B heiden een toegewijd bestuurder. Zoo was hij pen ningmeester van dg Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen, directeur van Teyler's Stichting en jsgent van het Wijnbergshofje. Voorts had al wat .et leven der Vereenigde Doopsgezinde Gemeen te betreft zijn warme belangstelling. Nog steeds was hij lid van den Grooten ICerkeraad en van de functies die hij bovendien bekleedde of bekleed heeft noemen wij zijn lidmaatschap in het. Bestuur der Scholen der Ver. Doopsgezinde Gemeente, het Fonds voor de Scholen der Ver Doopsgezinde Ge meente, en de Vereeniging tot steun van Doops gezinde Weezen van onvermogende gemeenten. Overigens was de overledene lid van het Depar tement Haarlem van het Instituut voor Doofstom men te Groningen en van het Bestuur van de Nutsspaarbank hier ter stede. Zijn beminnelijke persoonlijkheid en zijn beschei den aard hadden hem een breeden kring van vrien-. ^BucgedifkeSjtand HAARLEM, 31 Maart 1940. Ondertrouwd: C. H. Emmer en G, Vallent- goéd. Bevallen: 28 Maart: J. Sonnemans—Terwal d., 29 Maart: J. A. MeijerDijkstra z„ J. A. A. M. ten Berge—Hillen d., 30 Maart: E. M. Smit- Sminia d., C. J. G. Bonke—Stolwijk d., M. C. Bornebroek—Schulpen z., M. C. F. Barnhoorn— de Groot d., J. I. M. Visser—Rikkers 2 z„ 31 Maart: W. J. AssendelftHofsté d., A. M. Koo- penvan Diemen z. Overleden: 28 Maart: J. Klabou 70 j., Scho tersingel; 29 Maart: W. H. van Sta véren 81 j., Koudenhorn; H. Keijzer 62 j„ Leeuwendaler straat H. M. G. HansenKeerwolff" 61 j„ Dra- peniersstraat; M. C. Doon—Vos 74 j., Gen. de la Reijstraat; W. Steeman 51 j., Timorstraat; J. A. Fontein 82 j.. Parklaan; J. H. Gottmer "6 j., Maerten va» Heemskerkstraat; J. Prins 68 j„ Kamperlaan; A. KeetmanBoom 57 j., Steen bokstraat; H. H. Cohen Bessie 85 j., Jansweg; 30 Maart: A. Bolleurs 74 J., Ripperdapark. den doen verwerven. Zijn overlijden zal dan ook in wijde omgeving groote deelneming wekken. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal plaats hebben Woensdag a.s. pp bet kerk hof „De Bieze" te Santpoort, na aankomst van trein 12.15. In overeenstemming met zijn bescheiden persoonlijkheid zal er op het graf niet worden ge sproken. Alleen de Doopsgezinde predikant Ds. J. G. Frerichs zal het woord voeren. Leiding radio en film. 's-GRAVENHAGE. 31 Maart. De secretaris- generaal van het departement van Volksvoor lichting en kunsten heeft met ingang van 20 Maart j.l. tot administrateur benoemd bij dit departement den heer J. de Kloet, die de afdee- lingen radio en film onder zijn beheer heeft ge nomen. In het begin van dit jaar werd de nieuw le- noemde administrateur door de leiding van het P.T.T.-bedrijf bevorderd en aangewezen tot ad junct-directeur te Amsterdam. Voor het aan vaarden van deze functie werd de heer De Kloet, door den secretaris-generaal van het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten verzoch' zich op zijn departement met de leiding van he' radio- en filmwezen te belasten, als opvolger van den raadsadviseur ir. W. L. z. van der Vegte die een meer algemeene taak krijgt. 'et is uw eigen voordeel en daar om de moeite waard, om u gere geld af te vragen of u niet reden hebt, een GROENTJE in HAAR- LEM'S DAGBLAD te plaatsen. Doe dat dus en profiteer ervan. Getrouwd: M. GATSONIDES en F. G. M. HOFHUIS Bentveld, 1 April 1941 Zandvoortschelaan 267 (gem. Zandvoort) Op 29 Maart 1941 overleed te Haarlem onze lieve 'laster en Tante Henriëtte Helena Bessie Uit aller naam: E. ISRAëLS BESSIE Amsterdam, 1 April 1941 De teraardebestelling heeft in stilte plaats gehad.. Geen bezoek. Eenige kennisgeving. Aank. steno-typiste 20 j., versch. dipl., zoekt een haar pass. betr. Br. no. 5217 bur. van dit blad Voor terstond gevraagd een NET WERKMEISJE van 85 uur. Loon 5 per week. Werkster en meisje aanwezig. Aanmelden Kenaupark 33, tus- schen 7.30 en 8 uur 's avonds. MEISJE in het bezit v. M.U.L.O. diploma, zoekt haar passenden werkkring. Br. no. 5218 bur. v. d. blad FLINK MEISJE gevr. v. d. en n. Mevr. v. d. Esch, Brederodelaan 29, Santp.-Stat. 2 Nette Crapauds en 4 Stoelen, prijs f 35. Ruiter- weg 10, Haarlem. Omg. Hrl. gevr. tegen 1 Mei in gezin 2 pers. R.K. 2de meisje zelfst. k. w. v. g. g. v. kat. en zw. dr. Brieven onder no. 5220 bur. van dit blad. B. z- a. ontwikkeld j. MEISJE 20 jaar, liefst bij kinderen is ook gen. huish. bezigh. te verrichten intern. Br. onder no. 5223 bur. van dit blad. Gevraagd: R.K. Meisje niet bo ven de 18 jaar. Zondags vrij. Mevr. Dieben, Lange Heeren straat 13. 1 Mei te Haarlem-Z. gevr. v. d. en n. Leeftijd ca. 25 jaar, in gezin m. 3 schoolg. kind. Loon f 30 a f 35 p. 'm. Zw. en kat. dr. Br. onder no. 5226 bur. v. d. blad TE HUUR: tegen l Mei, klein gerief. BO VENHUIS, voor goed gesitueer de dame alleen, mooien st. omtr. Houtplein. Br. onder no. 5224 bur. van dit blad. VERLOREN gouden horloge (familiestuk) m. rood armbandje. Tegen beloo ning terug te bezorgen: Zomer- luststraat 13. Te koop gevraagd 4 stoelen 2 faut., of geh. ameu blement. Br. met omschr. en pr. onder no. 5222 bur. v. d. blad. Graszoden, Turfmolm Houtwol, Hooi Stroo f 1.50 p. baal, f 0.25 p. bos Gratis thuisbezorgd. A. ZONDERLAND Spaarmvouderstr. 81. Tel. 12915.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2