STOK's LENTE ROND LOOSDRECHT. Nieuwe Uitgaven. Café restaurant NET DAGMEISJE HEEMSTEDE, S (ORN'l.KWAK H.O.V. Volks-Concert OPENING Gé Posch Gé Posch RIJWIELEN Hooge Prijzen „GASLICHT" „FRASQUITA" r KOOPMANS'GEMENGD MEEL [wi] UITSTEKEND PANNEKOEKMEEL VRIJDAG 4 APRIL" 1941 H A A RLE M'S D A G BEAD Het lokkende lied van het water.... De witte boot knarst haar ranke lijf tegen de schoeiïng. De prille, toch-warme voorjaarszon glimt in het blinkende koper en de lente met haar legioenen van licht vlecht een motief van puur goud tusschen touwen en strengen. Het meisje in de blauwe zeilbroek zwaait volleerd de puts door het heldere water en kletst haar leeg over het blanke dek. De zeilpet staat koket-scheef op de warrelige lokken en haar gezichtje gloeit van warme inspanning. Maar in durende regelmaat vliegt de puts over boord, het touw spant zich en een dikke straal water breekt tegen de ruitjes van de kajuit. Dan komt de zwabber er aan te pas en het meisje zwaait den bezem met driftige slagen of zij nooit anders doet. De boot rijdt goedmoedig op de kalme deining, blij, dat zij uit haar winterslaap gehaald is. De eeuwig-moede wilgen ritselen hun treurende twijgen in den klagenden wind, als vreezen zij wat komen gaat, onafwendbaar en zij teekenen een ragfijn mozaïek van licht en donker op het druipend blanke dek. Maar toch zijn in die warreling van grijze lijnen reeds de berstende knoppen te zien, het voorjaar is reeds onverdringbaar in de drui lende kruin gekropen, het jonge leven zoekt zich reeds een weg door de zonnewarme mqederhuid. Nog korten tijd. Dan is er vreugd' in de kraam kamer der natuur. Dan wordt overal het jonge groen geboren, dat teer en schuchter bescherming zoekt tegen den nog kouden wind. Dan dragen de boomen weer pralend hun kruinen, waarin het leven glan zend groeit. Dan laat de lente het over aan de krachtgevende warmte van de zon om haar Werk van voorbereiding te voleinden: één juichende roep over den aftocht van den barren winter. SCHOONSCHIP! Lente en Loosdrecht, zij hebben alles gemeen. Met het rijpe barsten der knoppen vormt het nijvere gedoe aan den oever van de plas een schoon accoord in het lied van het kiemende leven. Het vloeit samen lot een harmonieus geheel, een ode aan de kracht der zichzelf vernieuwende natuur. Het oxyde van een benauwend gewéést wordt met ruige drift aan het kómen ontnomen. Schoonschip! is het parool en daarom vliegt de puts met een zwaai over boord, dat de visschen ervan schrik ken, en druipende beenen staan stevig geplant, wat onwennig nog door de schommeling, maar overmoe dig door het gulzig ademen van de prikkelende lucht. Zoodra de zon aan kracht gaat winnen en de grellé stralen een mistig waas om de nog kale kruinen tooveren, komen de zeilers van alle kanten aanzetten met pek en kwast en rafels touw, ge laden van drift voor den komenden tijd. Loosdrecht begint te leven! De koeien loeien be nauwd in den stal: zij ruiken de wei en het water, willen weer rondstappen, als hunkeren ook zij naai de frissche geur van de plas. De lokstem van het waterDe boer smokot tevreden zijn pijpje over het wankele hek, hij ruikt den warmen adem van den vetten grond en den zoevenden wind over de plas en deze mixture doet hem den smaak van het snorkende pijpje vergeten. Hij zucht en is tevreden. In het bootenhuis klinkt gezang en geroep, een gramofoon jengelt een sentimenteel liedje, waar naar niemand schijnt te luisteren, want ieder zingt Welgemeende raadgevingen komen zoo uit het hart, ongeweten teer en innig in zijn modulaties. Er wordt geklopt en getimmerd rondom de wijde plassen van Loosdrecht, met ijver en liefde, lek ken worden gestopt, spinrag weggeveegd, zonder griezels, met kordate halen van stoffer en doek. Oude zeilkennissen worden met een hoera'tje be groet en de welstand van de boot wordt met onge veinsde belangstelling in oogenschouw genomen. Welgemeende raadgevngen komen zoo uit het hart, zonder rancune over verloren onderlinge wedstrij den. „Moet je een beetje touw hebben? En ik zou daar maar 'ns een kwastje geven, da's noodig". Water kweekt vriendschap. Met een juichkreet wordt een ranke kano in het ribbelende water gegleden, de eerste van de werf, en daarom is de belangstelling algemeen. De kreek schrikt ervan en lange deiningen golven van oever naar oever Het kalme geplas van den bootenverhuurder, zoo eens in de week, kon den stillen spiegel niet storen in zijn winterrust, maar thans is de tijd van het jolig geschud op zijn rug weer gekomen Gelaten draagt hij den last: de lente is .daar! Het water kabbelt rusteloos tusschen hét hooge riet, dat ver wonderd schudt van nééToch is het zoo ver. De jeugd heeel't bezit genomen van Loosdrecht. ieder en alles weet het nu: de winterroest wordt afgekrabd, de tijd van vernieuwing is gekomen. De overmoedige roep van de jeugd schalt ruw door de weidsche stilte van het water. DRUKKE TIJD VOOR DEN BOOTENVERHUURDER. De bootenverhuurder heeft het druk, maar hij is blij. „Hé Piet! Heb je even een hamer?" En P;et draaft het bootenhuis binnen, waar de kano's zij aan zij gerijd liggen, wachtend tot het hun beurt is. Piet rent en holt van den een naar den ander, maar hij blijft gelijkmoedig. Hij kent zijn pappen heimers, de meesten komen al jaren. Die moet wat touw hebben. Die een paar spijkers. Die heeft een gebarsten peddel: „Stom jö, had je beter moeten verzorgen". Dat zegt Piet tegen wie het ook is. Voor Piet zijn ze allen gelijk; zeilers en kanoërs. Hij is om zoo te zegggen hun water-vader en allen erkennen hem in die waarde. Die moet een zachte vermaning hebben en Piet geeft haar, of hij zelf óók een beetje aangedaan isMaar een hard woord kan hij ook kwijt; dan kraakt zijn harde stem, dat de vogels opvliegen over het blauwe water. En steeds is Piet de meerdere, die bedisselt en beslist in onderling krakeel. Zijn woord is wet, hij wéét het. Het zeilerswereldje is een apart wereldje. Wie er in wil komen, moet zich schikken naar de ongeschreven wet van het water: vriend schap en hulpvaardigheid. En nooit is deze wet van méér waarde dan in dézen tijd: de lente. De tijd, waarin ontzette helmstokken worden gerepa reerd, de scheur in de fok genaaid, touwen gevloch ten en meer van zulks. De vrouw in het winkeltje is ook druk. Chocolade wordt veel gevraagd, maar niet veel gegeven. Er is niet zooveel en allen moeten wat hebben. Maar er is van andere dingen genoeg, daar heeft ze wel voor gezorgd. Ook zonder bon, want zeilers vergeten wel eens wat. Water maakt hongerig, ook al is het pas lente en wordt er nog niet zooveel gevaren. Deze tijd is de tijd van voor bereiding, maar enkele vroege vogels zijn al uit gezwermd óver de plas. Die konden niet langer weerstand bieden aail de lokstem van het water. Vroeger dan anderen'zijn zij reeds begonnen met. het schoonschip maken en daarom profiteeren. zij al van de eerste zomersche lentedagen. Een dikke trui is geen overbodige weelde, maar de bries op de plas is lekker stijf en de zeilen staan bol Het fokketouw trekt flink en dat maakt warm. De helmstok ligt nog een beetje onwennig in de hand, maar dat gaat wel over. Wacht maar op de eerste schuiver, dan komt de in vorige jaren vergaai-de routine weer in één ruk terug. Eén keertje wat wilde deining en de maanden van nietsdoen zijn weggevallen. Dan is het of de boot weer leven krijgt of het bloed van het jonge leven niet een langen winter tusschen haar binten verstard is en gestold zoodat de spinnen en het stof vrij spel kregen, ALLEEN IN DE EENZAAMHEID De schilder met zijn ezel in de boot kijkt een beetje verstoord naar al dien jeugdigen overmoed. Lange maanden heeft hij eenzaam en alleen met de wijde stilte rondom-tusschen wuivende halmen ge dreven, de boot rustig deinend op het nauw-be- wogen water. Zijn vingers werden wel eens stijf van de kou, maar hij had rust. Zijn blik kon zich verliezen in wijde, grijze verten, met hierf en daar een kerktorentje in den bleeken mist en verder water en riet, een enkele wintervogel. Hij 'had rust, wanneer de fletse winterzon zich met myriaden flonkeringen had vastgezet in de witie sneeuw, die zacht zich over de halmen had gespreid. Een zaamheid was overal, zijn adem bevroor, een wit wolkje tegen een achtergrond van wit en grijs en verder niets.Nu dansen de booten weer over de plas, een paar nog maar, doch lang zal dat niet meer duren. Dan scheren de blanke zeilen weer witte vlekken langs het blauwen de schilder is al weer verzoend. Hij zeult zijn bootje een eindje verder tusschen het riet aan den rand van het wijde water en daar plonst hij een roeispaan in den weeken bodem. Een nieuw plassengezicht gaat geboren worden, een lentekind. EEN BLIJ EN EEN SOMBER GELUID. Onze fietsband knerst gezellig tfp het grint. De smalle weg snijdt lange lijnen door het groene land, waarover het jonge licht in een teedere waas gestulpt ligt. Maar lang duurt dit feest van groen niet; daar is al weer een andere plaats. Blank en zilverig blinkt het water. Een groote bos riet wuift pluimig temidden van de weidsche grootheid van het water: een eilandje. Klein en nietig, doch een baken in de ruimte. Eenige zeilen zwermen langs de kim, onstuimig klieft de boeg de deining, in êen bruisende warreling van schuim. Zij zijn er al vroeg, de rasechte zeilers. Voorboden van de drukte, die komen gaat. „We krijgen een massa aanvragen uit alle deelcn van het land",, zegt de secretaris van Loosdrecht's V.V.V., de heer H. E. Dijken. „Of het drukker zal zijn dan het vorige jaar weet ik niet, \yant toen liep het eveneens storm. Ik heb zelfs aanvragen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Limburg en dat ge beurt niet gauw. Maar ja, „het eigen land hè", peinst hij wysgeerjs. „De mensehen kunnen niet over de grens, en dus zoeken ze het daar binnen. De zakenmensohen hier vinden het enorm, natuur lijk. Ze rekenen allen op een record drukte en daar ziet het dan ook wel naar uit. We hebben al vrij veel verhuurd voor de maand Augustus. Trouwens ook de laatste twee weken, waarin het weer buiten gewoon mooi was, hebben reeds veel vertier ge bracht „Schoonschip maken?!" „Juist", lacht hij. „Er is wat geboend en ge schrobd, de laatste dagen. Je kon ze dagelijks zien langs trekken. Sommige op de fiets en op een plat wagentje er achter de kano. En een plezier! Men- schen uit het Gooi en Amsterdam en de Haarlem mermeer komen nogal eens een weekeinde hier doorbrengen in den laatsten tijd, die zijn er altijd nogal gauw bij. Maar het varen is nog niet druk. Je ziet ze wel, als het weer goed is, maai- de groote drukte moet nog komen". „Denkt u aan de verwachte groote drukte 't hoofd te kunnen bieden?" „Ruimschoots", zegt hij optimistisch. „Het getal zomerhuisjes is zeer groot en de gelegenheids pensions zijn er legio. Nee, wat dat betreft maken we ons geen zorgen. Laat ze maar komen, plaats genoeg. Alleen de kampeerders, dat is wat anders...." We voelen de moeilijkheid: het kampeerverbod. „De A.N.W.B. staat in contact met de bevoegde autoriteiten om te pogen een verzachting van het kampeerverbod te verkrijgen. Het aantal kampeer ders was altijd heel groot en het is te verwachten dat bij een handhaving van het verbod honderden kampeerders zullen wegblijven. Dat is natuurlijk een leelijke strop, al zal het getal der huurders wel eenigszins verzachtend werken. Maar de kampeerders zijn altijd graag- en veelgeziene gas ten, we zouden hen niet graag missen. De moeilijk heid zit hem voor een groot deel in de verduiste ring. Het ligt voor de hand, dat de mannen van den Luchtbeschermingsdienst geen gemakkelijke controle zullen hebben bij al die verspreide tenten. Maar zij zullen het er graag voor over hebben!" Natuurlijk hebben zij er dat voor over! Wat is Loosdrecht zonder kampeerders? Waar kan men beter de bekoring van het water ondergaan dan in de opening van zijn tent aan den rand van de plas? Waar meer genieten van den zonsondergang dan staande op het smalle strandje en uitziend over het purperen oppervlak, waarover de stervende zon haar laatste gloeiende stralen uitschiet in ontelbare schitteringen en aftintingen van rose tot vlammend rood tot zij in een laaienden brand langzaam zinkt in het niet achter den horizon? Bekoring van het watetfzij begint 's morgens voor dag en dauw, maar 's avonds bij het aansluiten van den nacht over de eindelooze stilte van het water bereikt zij een hoogte, die alleen maar stil maakt, in diep ont zagDat is Loosdrecht, en het is haar groot ste bekoring.... „Van tuin tot tafel" is de pakkende titel, die mevrouw C. J. OomsVinckers heeft geschon ken aan haar „Handleiding voor kleine tuinbe- zitter en huisvrouw, voor het zelf kweeken. het bewaren en het bereiden van groenten enz. in het bijzonder in dezen tijd. 'Mevrouw Ooms is zelf contact-ambtenaresse der Commissie ter voorlichting inzake het gebruik van onze bo demproducten en werd bij het samenstellen van haar werkje bijgestaan door J. K. Slager, leeraar aan de Tuinbouwstichting voor Meisjes te Rijswijk en C. L. W. RakhorstSchokken- kamp, oud-leerares hij het landbouw-huishoud- onderwijs. Van huis tot tafel is een weg, die in onze da gen niet uitsluitend langs rozen voert en het is daarom geen overdaad, ingelicht te worden over de tuinderij, zooals de amateur die het best kan beoefenen, over het inslaan, verduur zamen en bereiden van groenten en andere spijzen en het samenstellen van menu's in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. Het werkje kan velen goeden dienst bewijzen. Uitg. Kosmos, Amsterdam. Doctor Knobbels Problemen. „Een boek voor ervaren puzzelaars" noemt de schrijver, Otto den Deyl, zijn werkje. Ieder een heeft geen ervaring in het uitpuzzelen van moeilijke gevallen, maar wie er verstand van hebben en tijd en gelegenheid tot het uitknob- belen van ingewikkelde gegevens, vinden hier een leergang voor hersengymnastiek met op de laatste bladzijde de juiste oplossing van de moeilijkheden, waarin Doctor Knobbel en an deren verzeild raken. Wie dus ter afwisseling van de vraagstukken van den dag zich wenscht te verstrooien niet andersoortige, maar niet minder lastige proble men vrage bij zijn boekhandelaar naar dit werkje dat door Bigot en Van Rossum N. V. te Amsterdam werd bezorgd. Bij H. P. Leopolds Uitgevers Mij te Den Haag is verschenen: De grenzen van het Machiavellisme, door F. van Warmelen. De schrijver behandelt in dit werkje: Machia- velli en zijn tijd. de grondsdagen van Machia vellisme en Anti-Machiavellisme, „De Vorst", Borgia of Savonarola, en Grenzen en grens conflicten van het Machiavellisme. Verduister goed. Zooals het moet. Van 4 op 5 APRIL 1941 van 20.17 tot 7.07 Maan op 5 April op 12.40 Maan op April onder5.30 (Eerste kwartier). Amerikaansche legerpaarden worden „opgevoed' TRAINING IN DRIE PHASEN Het Amerikaansche leger is 's lands^ grootste paardenkoopman en trainer van prachtige paar den geworden. Rossinanten voor de cavalerie zijn natuurlijk de beste paarden; doch dieren van goede kwaliteit zijn ook noodig voor de artillerie, colonnen en zelfs voor de infanterie. Aan alle legerpaarden wordt ongewone zorg be steed, welke verre uitsteekt boven die van een ge middelden eigenaar. Cavalerie-paarden waarvoor de intelligentste dieren Worden uitgekozen, hebben een behandeling die niet onderdoet voor die van renpaarden. Het foksysteem van het leger verschaft elk jaar een groot aantal prachtige paarden voor den dienst Meer dan 70 dekhengsten van hooge kwaliteit zijn uitgeleend aan fokkers over het geheele land, en het leger doet een keuze uit de veulens. Een cavaleriepaard moet veel intelligenter zijn dan het gemiddelde legerpaard, daar vaak, naar ve terinaire officieren uitlegden, het leven van den ruiter kan afhangen van de koelbloedigheid en het vermogen van het paard tijdens het vuren te wer ken. Tengevolge van de snelheid van de tegen woordige oorlogvoering en de verandering van ca valerie in „bereden irlfanterie" welke naar het strïjdtooneel rijdt, dan afstijgt en vecht, moet het paard ook sterk zijn en.tot lange marschen in staat zijn. Het trainingssysteem voor een cavalerie-paard is meer opvoedkundig dan dressuur. Alle paar den, die op een van de drie depots ontvangen wor den Fort Robinson. Fort Reno in Oklahoma en Fort Royal in Virginia ondergaan een aantal dresseur-oefeningen, die ten doel hebben het paard vertrouwd te maken met zijn nieuwe omgeving en menschen die het behandelen. „Kalmte en zachtheid ïn de nieuwe paarden is het eerste doel van ons systeem van training", ver klaarde luitenant-kolonel John N. Irving, de in structeur van het achtste regiment cavalerie op Fort Bliss. „Methodes die tegen dit principe in- druischen worden niet. getolereerd. Het werk wordt niet overhaast en een nieuwe stap wordt nooit ge daan, voor het paard de vorige heeft geleerd". Wanneer het jonge paard op zijn gemak is ge bracht, handelbaar is geworden en zijn berijder accepteert, komt de volgende stap van het leger- trainingssysteem. „Deze is de zoogenaamde con ditieperiode", vertelde Irving. Gedurende deze phase wordt het paard methodisch en steeds inten siever geoefend, todat de physieke conditie is ont wikkeld. Een natuurlijke balans wordt ontwikkeld en de eenvoudige bewegingen versterkt. Dit werk geschiedt zorgvuldig en wordt langzaam opgevoerd en elk onderdeel eischt een juiste beoordeeling van zijn techniek". Kolonel Irving verklaarde dat van de juiste volbrenging van deze phase, „de toekom stige bruikbaarheid van het dier afhangt". „Paardlen kunnen ondeugdelijk gemaakt worden en hun temperament vernield indien gedurende dezen tijd te veel van hen gevraagd wordt", zeide hij, „het juiste voedsel en werk, gedurende deze conditie-periode wordt gebaseerd op den leeftijd, vroegere ondervinding, kracht en bouw van het dier, wanneer het werk begint. Het varieert voor elk afzonderlijk paard en het is meer een kunst dan een wetenschap". De derde phase van de opvoeding van het paard is de „schooling". „.Gedurende deze periode,, wordt het Jonge paard geschoold in de uitwerking van been- en teugel hulp, springen, het nemen van obstakels welke bij een cross-country ontmoet worden en in discipline, dewelke elk goed cavalerie-paard moet bezitten. Deze periode geeft het paard de laatste lessen welke het voor den dienst bij de troepen geschikt maakt. Het leert dan vele dingen en deze periode wordt vaak tot één of twee jaar uitgebreid, voor de training is voltooid. Natuurlijk beteekent dit niet dat het paard geen dienst doet voor de training is afgeloopen; het beteekent dat de training over een aanzienlijke periode wordt uitgestrekt, voor men van het gemiddelde paard mag verwachten dat het een door en door getraind cavalerie-paard is1', zoo vertelde Irving verder. Alle pas-gekochte paarden ondergaan een strikte Quarantaine en worden zorgvuldig door vee-artsen onderzocht voor dat zij voor een of ander dienst onderdeel worden vrijgegeven. Deze quarantaine periode duurt meestal drie of vier maanden, hoe wel dit voor verschillende dieren varieert en in dringende gevallen de dieren na 60 dagen kunnen worden vrij gegeven. Onder geen enkele voorwaarde geschiedt dit echter voordat hun gezondheid en conditie voldoende zijn. (United Press) G-evr. bij bej. echtp. HUIS HOUDSTER tegen kost- en in woning en verg. Hulp voor ruw werk. Brieven onder no. 5239 bur. van dit blad. Flinke Werkster. gevr. Maandags tot en met Za terdags van 8—6 uur. Sal. f 12 p. w. Br. m. voll. inl. no. 5241 bur. van dit ^lad. Heer zoekt 2 gestoff. KAMERS te BloemendaaH. Brieven met uitv. inlichtingen onder no. 5244 bur. van dit blad. Dagmeisje gevr. pl.m. 16 jaar van 8-4 uur. Spaarnrijkatraat 49. mooiste punt Gooi, te koop ev. te huur met compl- inventaris. Brieven no. 5243 bur. v. d. blad. Gevraagd: een NET WERKMEISJE Loon f 7 p. w. Zond. vrij. Groote Houtstraat 4. Gevraagd voor direct Flink DAGMEISJE van half 9-half 5. Mevr. Schade van Westrum, Zandv.laan 379, Bentveld. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder MARIA ELISABETH OOLGAARDT, geboren ZOC'HER, in den ouderdom van 83 jaar. Bloemendaal: H. M. VAN DER VUURST DE VRIES— OOLGAARDT P. VAN DER VUURST DE VRIES. A W. FRANCKEN—OOLGAARDT J. W. W. VAN OMMEREN W. VAN OMMEREN—KORREMANS M. E. HUIJSSER—FRANCKEN A. J. M. HUIJSSER J. W FRANCKEN IESJE - ETA - RESI - HARRYTJE en achterkleinkinderen. Haarlem, 3 April 1941. Schoterweg 12. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 7 April a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem (Kleverlaan). Haarlem: Bennekom: Aerdenhout: Haarlem: Met leedwezen geven wij kennis van het onverwacht over lijden van onzen lieven Man, zorgvollen Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES BERNARDUS ROEMERS, Echtgenoot van PETRONBLLA DUIVENVOORDEN, na voorzien te zijn van het H. Oliesel, in den ouderdom van 68 jaren. Uit aller naam: De Wed. J. B. ROEMERS—DUIVENVOORDEN, Kinderen en Kleinkinderen. Haarlem, 3 April 1941. Gasthuisvest 15. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Maandag 7 April a.s. in' de Parochiekerk van den H. Jozef (Jansstraat) te 7 en 8 uur de Stille H. Missen en te 9.30 uur de plechtige gezongen Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk op het R.-K. kerkhof St. Barbara. Heden overleed onze lieve Moeder-, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder de Wed. Cecilia Besseling-Paay in den ouderdom van ruim 85 jaar. Haarlem, 2 April 1941. Groote Houtstraat 144P. Uit aller naam: FAM. BESSELING De teraardebestelling zal plaats vinden a s. Zater dag 12 uur. R.K, Begraaf plaats St. Barbara. Heden overleed onze beste Man en Zwager Comelis Johannes Blok Ridder in de Qrde van Oranje Nassau, Gep- Inspecteur van Administratie der Koninklijke Marine, Drager der Atjeh Ivïedaille 1873-1896 in den ouderdom van 79 jaar. M. P. BLOK— VAN ASPEREN Haarlem: F. G. VAN ASPEREN Den Haag: T. VAN ASPEREN J. P. VAN ASPEREN Heemstede, 3 April 1941 Jeroen Boschlaan 18. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 7 April a.s. des namiddags half twee op de Alge meene Begraafplaats te Heemstede. F. E. PAESI tandarts TOT 18 APRIL AFWEZIG. gevr. 9-5 of 9-7, Zon- en feest dagen vrij. f 6 per week. Kle verparkweg 125. HUWELIJK Dame, 45 j. vrijzinnige opvat tingen, die behoefte gevoelt een gezell. milieu te scheppen, zoekt kennismaking met Heer (met of zonder kinderen), die houdt van goede lectuur en een eenvoudig stijlvol leven. Liefst buiten wo nen. Brieven no. 5242 bur. van dit blad. HUWELIJK Weduwnaar 35 j- fl. verschijning m. 1 kind zoekt fl. gezonde jonge Huishoudster, fl. versch. liefst jonge wed. z. k. of meisje v. bui ten, teg. kl. vergoed. Huwelijk niet uitgesloten. Br. m. leeftijd etc- no. 5240 bur. van dit blad. KEEREN Wij keeren Uw costuum of an dere kleedingstukken gagaxan- deerd als nieuw. Dames- en Heerenkleermakerij KREULEN, Zaanenlaan, 171. Telefoon 23587- HET WOONOORD VIAACT HEEMSTEDE** WONINGBUREAU CIHIt WONIH40ll»JOf AANVIAAO DAMESI GEBRUIKT Jnhnion'i OBtTettipgiboonen Onschadelijk Onmisbaar. p. flacon F 0 90 Alleen yerkrljgb. bij; Drogisterij Johnson Gr Markt 6 (bil het stadhuis) TeleL 11745 Jan Fortgens GR. HOUTSTRAAT 109 naast Cinema Palace Inkoop van oud Goud en zilver. Heeft U stof? Heerencostuum n. maat f 26.50 Damescostuum n. maat f 23.50 Prima coupe, fournituren en af werking. Dames- en Heerenkleermakerij KREULEN, Zaanenlaan 171, Tel. 23587 Gemeentelijke Concertzaal Dinsdag 8 April 7.30 uur Dirigent: TOON VERHEY Soliste: ANS BOUTER, Piano. Entrée: 25 cent, incl. bel- Zaterdag 5 April '41 's midd. 4 u. FOTOSTUDIO en FOTOHANDEL VOORHEEN GIJSBERTSE SPECIAAL IN KINDERFOTO'» Ontwikkelen, Afdrukken en Vergrooten BREESTRAAT 6 Alle merken: SIMPLEX, MAG NEET- en GER MAAN uit voorr. leverbaar, RIJWIEL-AFD. KAMPERVEST 1 HAARLEM Telef. 17918. AMSTERDAM5 /.AKEN INRUIL OUD RIJWIEL Zéér gemakkelijke betaling. voor gedragen Heercn-, Dames- en Kindcrkleeding. OVERBEEK. Janswcg 59 Zoo|uist omvangen; De nieuwste collectie Borsalinohoeden Scotfson speciaal lichl gewicht Hoeden met opstaan- den rand (geboord en ongehoord) Vlotte Sporthoeden Verkrijgbaar: GROOTE HOUTSTR. 120 KLEINE HOUTSTR. 58 GEN. CRONJÉSTR. 5 MAANDAG 7 APRIL - 7.30 uur: VOLKSVOORSTELLING Tooneelgroep „HET MASKER" TELlOfM Spannend tooneelspel van PATRICK HAMILTON. M.m.w.: Willy Haak, Ko Arnold!, Cruys Voorbergh e.a. EEN ZEER STERKE VERTOONING Prijzen: 0.50—f0.85 (alles inbegrepen). Voorverkoop vanaf morgen 10—3 uur. Zatcrd. 5 April - 7.30 uur: Populaire voorstelling N.V. HET NED. TOONEEL „DE KUS OP HET PERRON" Pop. pr. ƒ0.55—1.70 (a. i.). Zondag 6 April - 2.15 uur CHARLOTTE KöHLER Prijzen: ƒ0.70—2.05 (a. 1.). HEDENAVOND 7.15 uur precies: NEDERL. TOONEEL mei „L'ARLESIENNE" H.O.V., R.-K. Oratoriumvereen. en BALLETTEN GEORGI. IN PAKKEN VAN 500 GRAM TEGEN INLEVERING VAN 2 RIJSTBONNEN. Bij mellcsehaarschte kan de volle melk zonder bezwaar vervangen worden door Ondermelk. Bereidl hoi beslag mei gebruikmaking ven een pakje KOOPMANS' BAKPOEDER, oit spaart eieren:

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3