Vaat tango avonden- „PEN SHOP" Vaat vakkundige VuipentepataLie Duitschland en Joego Slavië ZATERDAG 5 APRIL 1941 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Groote Houtstraat 150, Tel. 18132 Haarlem's eersle en eenige Vulpenspecialist (Adv. Ingcz. Med.) Berlijn acht den toestand onveranderd. Het A. N. P. verneemt uit Berlijn: Omtrent den toestand in Joego-Slavië is gis teren in de Wilhelmstrasse de opvatting uitge sproken dat geenerlei wijziging is ingetreden in de tot dusver vastgestelde omstandigheden. Overigens gedroeg men zich Vrijdag in offi- cïeele evenals officieuze kringen te Berlijn bui tengewoon gereserveerd bij de beoordeeling van de Joego-Slavische gebeurtenissen. Op desbetreffende vragen wees men er van Duit- sche zijde slechts op dat, met uitzondering van het technisch noodzakelijke personeel, alle le den van de Duitsche legatie uit Belgrado zijn vertrokken. Voorts beantwoordde men een vraag betreffende den termijn voor den terugkeer van den Duitschen gezant Von Heeren naar Bel grado aldus, dat van een der gelijken termijn in Berlijn niets bekend is. Met vrij groote stellig heid kon men ook zeggen, aldus werd hier van Duitsche zijde aan toegevoegd, dat de Joego slavische gezant Andritsj, niet in contact is ge treden met den Rijksminister van buitenland sche zaken Von Ribbentrop. Ook het bericht omtrent het toetreden van Matsjek tot de regee ring te Belgrado heeft geen wijziging ge bracht in de meening van de politieke kringen der Rijkshoofdstad. De achtergronden van het toetreden van Matsjek tot de regeering, zoo ver klaarde men hier, zijn in Berlijn in bijzonder heden niet bekend, evenmin als de voorwaarden en de prijs voor zijn toetreding. In dit verband kan men van Duitsche zijde slechts opnieuw uitdrukking geven aan de bekende opvatting van Duitschland dat de binnenlandsche poli tieke problemen van den Joego-Slavischen staat voor Duitschland geen voorwerp van aan merkingen kunnen vormen. Men kan in Berlijn slechts opnieuw vaststellen dat het Kroatische volk nog steeds zijn sympathie voor de spil niet verheelt. Aan de antipathie der Kroaten tegen de excessen op de straat in Belgrado en tegen de kuiperijen der kliek in Belgrado schijnt niets veranderd te zijn. De toestand in Joego-Slavië. Besprekingen van dr. Matsjek. Het D.N.B. meldt uit Agraan: Na de eedsaflegging heeft dr. Matsjek een vrij uitvoerige bespreking gehouden met den premier Simowitsj. Vervolgens begaf hij zich naar den mi nister van Buitenlandsche' Zaken dr. Nintsjitsj, met wien hij eveneens een langdurig onderhoud had. I-n den loop van den dag heeft Matsjek tevens de ministers Groll en Trifoenowitsj ontmoet. Voorts heeft hij nog besprekingen gevoerd met de Kroati sche ministers en met den banoes van Kroatië dr. Sjoebasjitsj. ONGERUSTHEID ONDER DE DUITSCHE KOLONISTEN. TEMESVAR, 4 April. (D.N.B.) Hier aange komen vluchtelingen uit het Joego-Slavische ba naat melden dat in Janotsjowo, Karageorgewo en ■andere plaatsen wapens in alle huizen zijn uitge reikt. Dit feit heeft onder de Duitsche kolonisten groote ongerustheid gewekt. Steeds meer Volks- duitschers vluchten, ofschoon dit door de Serven steeds sterker wordt onderdrukt. Zuiver Duitsche plaatsen zijn door afdeelingen militie omsingeld. Bij Tsjerne liggen verscheidene duizenden Tsjetniks met machinegeweren en springstofmateriaal, wel ker houding voortdurend dreigender wordt. Een uit de-stad Neusatz aangekomen Hongaarsche rei ziger verhaalt dat hij er ooggetuige van is geweest hoe drie Duitschers op straat ruggelings door een Serf werden overvallen, waarbij twee met mes steken werden gewond. Den derde was de hals doorgesneden. De Servische geestelijke van Mo- krin heeft Zondag in zijn preek de Serven opge roepen in geval van oorlog allereerst alle Duitschers af te slachten. De vluchtelingen melden verder dat de Servische bevolking iniusschen tot den leeftijd van 60 jaar is gemobiliseerd. Uit Boekarest meldt het D.N.B.: Ook Vrijdag zijn weer Roemeensche vluchtelingen uiit het Joego- Slavische banaat over de grens gekomen. De vluch telingen deelen eenstemmig mede dat de houding van de Serven tegenover hen dreigender wordt. Daar de Roemenen weigeren deel te nemen aan de uitspattingen der Serven tegen de Duitschers, heb ben de Serven thans ook tegen de Roemenen een vijandige houding aangenomen. Herhaaldelijk is het tot ernstige botsingen gekomen. Vele vluchtelin gen droegen duidelijke sporen van de ondergane mishandelingen. Dit feit heeft bij de Roemeensche openbare meening groote opwinding veroorzaakt en wordt druk besproken. Op dr kruidenmarkt van Juarez. Middeltjes tegen alle denkbare kwalen. JUAREZ, Mexico (United Press) Op de histo rische markt in Juarez wordt een aantal kruiden aangeboden, die volgens de verkoopei's alles zouden genezen inclusief een gebroken hart. In de kleine kraampjes waar deze geneeskrachtige kruiden te koop worden aangeboden, zijn de ver- koopers bijna uitsluitend mannen met grijze haren en baarden, die beweren dal hun handel al ver scheidene honderden jaren bestaat. Zoo bieden zij bijv. om een verkoudheid te genezen een middel aan dat door alle Mexicanen met vertrouwen wordt gebruikt. Dit middel heet „yerba de vibora" d.w.z. slangengras. Dit slangengras is een klein plantje dat in de bergen groeit.'Het recept is als volgt: "men trekt thee uit de „yerba de vibora" en mengt dit met ..sotol" (dat is een sterke Mcxicaansche alcohol houdende drank) en de verkoudheid zal verdwijnen indien men tenminste genoeg van dit mengsel gedronken heeft. Voor rheumatiek wordt „huachi- chile" aanbevolen. Voor het genezen van katterigheid wordt een thee getrokken van de bladen van een sinaasappel boom en vermengd met sotol als afdoende aanbevo len. De omhulsels van de maïskolven worden in geheel Mexico aangewend om er thee van te trek- ken teneinde nierziekten te bestrijden. Oorpijn ge neest men met een plant „ruöa" genaamd en voor maagpijn wordt „gordolobo" (wolkruid) gebruikt. Een preparaat bereid uit slangenhuid wordt ge bruikt om de huid bij uitslag in te wrijven. Om ha ren te verven en tegen roos op het hoofd wordt een cactuspreparaat gebruikt. Tenslotte worden het zaad van een cactusplant „peyote" en roode boonen in een zakje op de borst gedragen. Hierdoor worden, zoo beweren de ver- koopers. de minnaars teeder gestemd. En tenslotte worden op de kruidenmarkt te Juarez gedroogde colibri's aangeboden. Dit is een toover- middel die den kooper(ster) ervan in staat stelt liefde op te wekken. Italiaansch weermachtsbericht Duitsch-ltaliaansche operaties in Cyrenaïca gaan voort. ERGENS IN ITALIë. 4 April. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 301 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: ,,Grieksche front: Activiteit van de artillerie. Een onzer formaties jachtvliegtuigen viel op marsch zijnde troepen aan langs den weg van Koritza naar Pogradect. Den vijand werden gevoelige verliezen toegebracht en verscheidene gemechaniseerde strijdmiddelen werden in brand geschoten. Een onzer verkenningsvliegtuigen haalde een vijande lijk jachtvliegtuig neer ten Westen van Sardinië. Noord-Afrika: de operaties der gemechaniseerde Italiaansch-Duitsohe afdeelingen in Cyrenaïca du ren voort. Onze luohtmacht is zeer bedrijvig. Een vijandelijke vliegtuig werd brandend bij Benghazi neergehaald. Britsohe vliegtuigen deden een aanval op Tripolis. Er vielen circa vijftien slachtoffers in de Jodenwijk. Andere Engelsche vliegtuigen be schoten onze op marsch zijnde colonnes met mi trailleurs, waarbij lichte verliezen ontstonden. Oost-Afrika: zoowel in Erytrea als in het gebied van Harrar wordt verder verzet geboden''. Het Duitsche luchtwapen in Afrika. Een oogen blikje rust op een der vliegvelden. Op den achter grond een Messerschmidt gereed voor den start. (Foto Weltbild). Twee nieuwe ministers in het Japansche kabinet. Kobajasji afgetreden. Het D.N.B. verneemt uit Tokio: De plaatsver vangende minister van marine vice-admiraal Teiantire Toyoda is in de plaats van Kobajasji tot minister van handel, en industrie benoemd. Luite nant-generaal Teisji Soezoeki, de president van het bureau voor Chineesche aangelegenheden, is in de plaats van Hosjino tot president van het bureau voor het ontwerpen van plannen benoemd. Volgens Domei zijn Kobajasji en Hosjino tot leden van het Hoogerhuis benoemd. Onmiddellijk na de benoeming van Tokyoda en Soezoeki is hun gisteravond in het keizerlijke paleis de eed afgenomen. Generaal Soezoeki is tevens benoemd tot minister zonder portefeuille. Soezoeki is 53 jaar oud. behoort tot den generalen staf en is sinds 1938 directeur van het Chineesche bureau en sedert 1940 president van dit bureau. Vice- admiraal Tokyoda is 56 jaar oud en heeft voor namelijk vooraanstaande functies bekleed in het ministerie van marine. Hij heeft tevens belang rijke bestuursfuncties gehad. Sedert September 1940 was hij vice-minister van marine. Naar het ministerie van marine, mededeelt is Tokyoda na het aanvaarden van de portefeuille van handel en industrie bevorderd tot admiraal. Tot vice-minister van marine is benoemd de op perbevelhebber van de Japansche vloot in de Zuid- Chineesche wateren vice-admiraal Yori Samamoto. Tot zijn opvolger is benoemd de chef van de marine-accademie vice-admiraal Massirsji Niimi. Jiact Tlieuias Ui't Stockholm verneemt het D.N.B.: Het Britsche vliegtuigmoederschip „Argus" en een Britsche torpedojager zijn zwaar beschadigd de haven van Gibraltar bïnncngeloopen, naar „Göteborgs Morgenposten" uit La Linea vernemt. Associated Press meldt volgens den Brit- schen Nieuwsdienst dat generaal Waveli in Ankara is aangekomen voor - het voeren van generale stafbesprokingen met Turksche officieren. Naar de „Daily Telepragh" uit Lstanboel meldt worden de Britsche minister van buitenlandsche zaken Eden en de chef van den Britschen genera len staf Dill, na den afloop van hun besprekingen op den Balkan opnieuw in Ankara verwacht Van elingelichte Duitsche zijde wordt ver nomen: De Duïtsch-Turksohe betrekkingen zijn normaal. Met deze verklaring is gisteren in de Wilhelmstrasse geantwoord op een desbetreffende vraag van buitenlandsche zijde (A.N.P.) Een D.N.B.-telegram uit Cristobal (Panama- kanaalzóne( meldt: De bemanning van 500 kop pen van het Italïaansche schip „Conta Bianea- mano" is gisteren door militairen gearresteerd om aan boord van het troepentransportschip „Leonard Wood" naar New York overgebracht te worden. De autoriteiten weigerden zich uit te laten over rapporten omtrent aanmerkelijke sabotage aan boord van het schip- Do ontruiming van Benghazi. „Stijd werd den Britten opgedrongen." Het D.N.B. meldt: Er kan geen sprake van zijn dat de Engelsche leiding bij den overhaasten aftocht via Beng hazi de vrijheid van besluit bezeten heeft zich „haar eigen slagveld te kiezen", betoogt men met nadruk in Berlijnsche militaire kringen. In tegenstelling tot de bewering van het En gelsche opperbevel dat de beteekenis van de Britsche nederlaag wil verzwakken, werd het slagveld door de Duitsch-ltaliaansche leiding bepaald. Zij heeft den vijand den strijd daar op gedrongen, waar zij hem wilde uitvechten. De wet van handelen werd, zoo wordt nadrukkelijk vastgesteld, door de leiding der verbonden mo gendheden aan de Engelschen voorgeschreven. Het D.N.B. verneemt over de oorlogshandelin gen in Cyrenaïca nog de volgende bijzonder heden: De aftocht der Engelschen via Ageda- bia voorbij Belghazi geschiedde zoo snel dat de vijand geen tijd vond zich te weer te stel len. In tegenstelling tot het bijzonder geringe aantal slachtoffers onder de bondgenooten, wa ren de Engelsche verliezen aan gesneuvelden, gewonden, gevangenen en materiaal bij de felle achtervolging aanzienlijk. De mededecling van het opperbevel van het Britsche Nijl-leger dat de Engelsche troepen bij hun aftocht den troepen van de asmogendheden groote verliezen aan manschappen en strijdwagens hebben toe gebracht, is pure fantasie. In een communiqué van Reuter over de ontrui ming van Benghazi wordt medegedeeld dat voor den aanvang van den terugtocht al wat aan le vensmiddelen in de stad voorradig was, vernie tigd werd. De te Benghazi achtergebleven burgerbevolking is derhalve aan den honger over geleverd of de zorg voor haar voorziening wordt aan den vijand overgelaten. Van Duitsche zijde wordt hierover opge merkt: Juist zoo zijn de Engelschen in Neder land, België en Noord-Frankrijk opgetreden. La ter heeft de Engelsche propaganda weliswaar weer geloochend dat Engelscne troepen in strijd met de grondbeginselen van het volken recht de levensmiddelen-voorraden van de bur gerbevolking aangetast hadden. De moeilijkhe den die zich bij de voedselvoorzieining van de bezette gebieden in West-Europa voordeden werden den Duitschers in de schoenen gescho ven. Het communiqué van Reuter over Beng hazi is thans een ondubbelzinnig geval. Het be vestigt opnieuw de Engelsche tactiek de burger bevolking door honger uit te roeien en stelt de verantwoordelijkheid van de Engelschen voor alle daaruit voortvloeiende moeilijkheden voor goed vast. United Press meldt uit Londen over den te rugtocht van de Britsche troepen in Libië nog het volgende: De ontruiming van Benghazi heeft in Londen groote verbittering en mismoediging gewekt. Hier was men namelijk van meening dat de operaties der laatste dagen bij El Agheila en Agedabia van geringen omvang waren en men herinnert zich nog hoe de Engelsche autori teiten in den laatsten tijd van Duitsche troe pen versterkingen naar Tripolis spraken. Ook' de Londensche correspondent van het Stock- holmsche blad „Aftonbladet" bevestigt dat de ontruiming van Benghazi voor het publiek in Engeland een ijskoude douche is geweest, want het Engelsche volk heeft generaal Wavell, den opperbevelhebber van de Britsche strijdkrach ten in Afrika, als een afgod vereerd. De correspondent van de „New-York Sun" te Londen meldt dat het bericht over den val van Benghazi ontzaglijke ontsteltenis onder de Brit sche bevolking heeft teweeg gebracht. Aange zien de Britsche troepen destijds geen partij hebben getrokken van de verworven voordeelen, zullen zij wellicht, zoödra er beter weer komt, gedwongen zijn op „voorbereide stellingen" terug te trekken en misschien wel geheel Cyrenaïca te ontruimen. Volgens Associated Press hebben militaire kringen te Londen de ontruiming van Beng hazi gekwalificeerd als een betreurenswaardigen tegenslag. De „New-York Herald Tribune" schrijft dat men niet kan aannemen dat de Engelschen Benghazi vrijwillig hebben opgegeven. Diege nen die twee maanden geleden de inneming van Benghazi door Wavell hebben bejubeld kunnen thans nauwelijks iets anders zeggen dan dat Benghazi een tegenslag voor de Engelschen Twee Franschen wegens berooving ter dood veroordeeld. Het D.N.B. meldt: De speciale rechtbank te Ber lijn heeft twee Fransche arbeiders wegens beroo ving, in gemeenschap gepleegd, ter dood veroor deeld. De veroordeelden hadden een Duitschen ar beider gedurende de verduistering neergeslagen en beroofd. Door bemiddeling van het Duitsche ar beidsbureau waren zij in den herfst van 1940 naar Berlijn gekomen, waar zij werk hadden gevonden. In de motiveering van het vonnis zette de presi dent o.a. uiteen dat de beklaagden door het Duit sche arbeidsbureau uit de werkloosheid in Frank rijk verlost waren en in Duitschland verdiensten hadden gekregen. Zij haddeh dus alle reden om den inwoners van het Duitsche rijk dankbaar te zijn. Als gasten in Duitschland waren zij verplicht een buitengewoon fatsoenlijke houding aan te nemen. 81 JOODSCHE AMBTENAREN IN FRANKRIJK ONTSLAGEN. Op grond van de wet van 3 October 1940, vol gens welke Joden geen ambtenaren meer mogen zijn, zijn 81 Joodsche ambtenaren van het mi nisterie van financiën en economische zaken te Vichy ontslagen. (D.N.B. 1 No. 57 KRUIS WOORD-PUZZLE. Horizontaal: 3. Voorzetsel. 5. Familielid. 7. Zwemvogel. Ii0. Oxyde. 14. Onbeschaafde. 16. Deel van een re kensom. 18. Uit diet hart ge welde. 21. Kwaad doen. 23. Universiteit. 26. Lichaamsdeel. 27. Welwillendheid. 31. Drank. 32. Zangnoot. 33. Deel van een kerk. 34. Verheven. 36. Voegwoord. 37. Driehoek. 39. Hoofddeksel. 41. Deel van het jaar. 43. Gesteente. 44. Verstoppen. 46. Dun. 47. Herkauwer. 49. Tijdperk. 51. Woede. 52. Vogel. 54. Haardos. 57. Roofdier. 60. Vreemde munt. 61. Maanstand. 62. Godsdienst. 64. Soort. 65. Tijdmaat. 66. Vrucht. 67. Wandversiering. 68. Maat. 69. Voertuig. 70. Roofdier. 72. Hooi ten huisje. 74. Buigzaam. 75. Geestdrift. 77. Tweetal. 80. Liefkozing. 81. Boom. 83. Loop. 85. Stad in Nederland. 91. Oude Hébreeuw- sche maat. - 93. Veldbloem. 95. Huisdier. 96. Traag. 97. Naschrift. 98. Landbouwer. 101. Weg. 103. Hetzelfde. 105. Stof. 107. Godsdienstige rede 110. Visschen. 113. Wajangfiguur. 115. Tijdsdeelen. 116. Bloemen. 117. Soort hert. 120. Hooge doeleinden. 123. Dorp in het Gooi. 124 Achting toewijzen. 125. Bijwoord. 126.Zangnoot. Verticaal: 1. Snavel. 2. Chineesche munt. 4. Papegaai. 5. Familielid. 6. Water in Dene marken. 7. Muur. 8. Vreemde munt. 9. Pleger. 10. Opbrengst. 11. Bevel. 12. Beleid. 13. Voertuig. 14. Oppervlakkige. 15. Belemmering. 16. Boom. 17. Plaat-s in Voor- Indïë. 19. Rivier in Italië 20, Meubels. 22. Vrucht. 24. Holle weg. 25. Persoonlijk voor naamwoord. 27. Deelgenoot. 28. Deel van een schouwburg. 29 Denkbeeld. 30 Riviertje. 33. Losplaats. 35. bergplaats. 38. Heerscher. 39. Naschrift. 86. Zijtak van de Elbe. 40. Voorzetsel. 87. Academische titel. 42 Muziekinstrument. 88. Ruig. 44. Vindt men in 89. Voorzetsel. Drente. 90. Lusthof. 45. Vindt men in 92. Misslagen. Afrika. 94. Getij. 48. Landbouwwerk 96. Voorzetsel. tuig. 99. Voorzetsel. 50. Zonnegod. 100. Motief. 51. Plaats in Zeeland. 101. Soort hert. 53. Trachten. 102. Landbouwwerk 55. Spil. tuig, 56 Zuiver. 104. Academische titel. 58. Deel van een effect 105. Vorst. 59. Muzieknoot. 106 Vlug. 61. Dorp in Gelderland 108. Insect. 63. Voertuig. 109. Steen. 67 Voedsel. 110. Duitsohe stad. 71. Zangnoot. 111. Ontkenning. 73. Geluid. 112. Zangnoot. 74. Stof. 114. Het woord gelijfc 76. Riviertje. op recepten. 78 Wiskundig getal. 116. Soort bier. 79. Aanvoerder der 118. Vuil Kaninefaten. 119. Europeaan. 82. Combinatie van 121. Rivier in Neder ondernemingen. land. 84. Vogel. 122. Lied. OPLOSSINC VORIGE OPCAVE No. 56 WOORD VER WISSELINGS-PUZZLE. M A S T M E S T P E s T P E E T P E E R ^kadia ^Kxqxamma ZONDAG 6 APRIL 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 solist, li 15 Gramofoonmuzlek. li 30 Kinderkoor „De Me rels". 12.00 Cyclus „Eens Clirlsten's reize naar de Eeuwig heid in dezen tijd" (voorbereid door de Christ. Radlo- Stichtlng). 12.15 Viool en clavecimbel. 12.45 a. n. p.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramofoonmuzlek. 1.30 Matthaus-Passion. 5.00 Evangelische Kerkdienst (voor bereid door de Christ. Radio-Stichting). 6 15 Gramofoon muziek. 6.45 Sport van den dag 7.00 Omroeporkest en soliste. 7.45 Sportwetenswaardighedcn. 8.00 a. N. p.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.30 Omroep orkest. de Meesterzangers en solisten. 9.30 RadiotooneeJ. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 A. N. P Nieuwsberichten, hierna: sluiting. 8.00 Gramofoonmuzlek. 10.00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 11.40 Rondom het orgel. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.42 Almanak. 12.45 A. N. P.: Nieuws- en economische berich ten. 100 Pianoduelten. 1.45 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 2 0( Melodisten en solist. 2.45 Landmans Lust. 3.30 Ui: Berlijn: 68c Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. Voor de kinderen. $.30 Cabaretprogramma. 7.30 Gemengd, koor en gramofoonmuzlek, 8.00 A. N. p.: Nieuwsberichten. .15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Omroeporkest en solisten. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.4: A. N. P.: Engelsche berichten. 10.00 A, N. P.: Nieuws berichten, hierna, sluftlng. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II. 301.5 M. H.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Studio Vroegdienst (voorbe reid door het Vrijz.-Prot Kerkcomité). 9.30 Voor de 'kin deren (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité). 10 00 Gramofoonmuzlek. 10.45 Dameskoor „Aethercharme" I11 de haven van Tripolis. I)e schepen, waarmede dc gemotoriseerde afdeelingen van de Duitsche strijdkrachten naar Afrika worden gebracht, worden nu gelost. (Foto Welttoild). MAANDAG 7 APRIL 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.08 Gramofoonmuziek. 7 45 Ochtendgymnastiek 8 00 Dag opening (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité). 8.10 Gewijde muziek (opn.). 8 30 A. N. p.- Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek 10.00 Sylvestre-trio. 10 20—10.10 Declamatie. 11.15 Zang en plano. 12.00 Ensemble Tonny Roxint. 12 42 Almanak. 12.45 A. N. P.- Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Orgelspel. 1,25 Gerard Lebon en zijn orkest. 2.10 Boekbespreking. 2.30 Ensemble Bandy Balogb. 3.05 De Ramblers. 3 40 Gramofoonmuziek. 4.30 Causerie over „TUI Eulensplegel" van Richard Strauss (met gra- mofoonplaten). 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 A. N. P.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Omroep orkest en soliste. 6.15 „Oost-Europecsche volkskunst*, lezing. 6 30 De Jonge Acht. 7.00 A. N. P.: Economische vragen van den dag 7.15 De Romancers. 8 00 A. N. P.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Ons schemeruurtje. 9.40 Gramofoonmuziek. 9.45 A N P.: Engelsche berichten. 10.00 A. N. P.: Nieuws berichten, hierna: sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7 00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramo foonmuziek. 8.30 A. N. P.: Nieuwsberichten. 8 45 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgendienst (voorbereid door dc Christ. Radio-Stichting). 10.20 Orgelconcert. 11.00 Declamatie. U 20 Gramofoonmuzlek 1130 Klaas van Bccck en zijn orkest. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 A. N. P.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Amusements orkest met piano-intermezzi. 2.00 Arnhemsche orkest- verecnlging. 3.30 Huishoudelijke vraagbaak. 3 45 Gramo foonmuziek. 4.00 Musettc-orkcst „Les Gars de Paris" en gramofoonmuzlek. 4.30 Vertelling. 5 00 Lijdensmeditatie (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5 15 A N. P.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5 30 Ensemble Tonny Roxini, fi.OO Gesprekken met luisteraars (voorbe reid door het Vrijz.-Prot. Kerkcomité). 6.15 Gramofoon muzlek 6.25 Scluammelkwartet en soliste. 6.45 Repor tage. 7.00 A. N. P Frieseh praatje. 7.15 Zang en piano. 8.00 A. N. P.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Kindei cantate (opn.). 9.45 „Folkloristisch lawljt in de ..Stille Week"' voor Paschen", causerie. 10 00 A. N. P.: Nieuwsberichten, hierna: sluiting. Malsoeoka te Berlijn. Nieuw onderhoud met den Führer. Het A.N.P. meldt: De Japansche minister van buitenlandsche zaken Matsoeoka vertoeft op het oogenblik weer in Berlijn. Hij is, naar men van over het algemeen welingelichte Duitsche zijde verneemt, in den loop van gistermiddag door den Führer ontvangen voor een bespreking. Deze be sprekingen werd bijgewoond doro den rijksminis ter van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Hedenavond zal hij via Moskou naar Tokio terugkeeren. c

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9