Sp&ct ZH Wedstrijd®* Ned. Voetbalbond Stormvogels deelt de punten Kleine nederlaag van Haarlem V.S.V. herstelt zich R.C. H. verliest met groote cijfers H.F.C.'s papieren sterk gedaald Kennemers delft het onderspit tegen Velox Mijn kijk op het spel MAANDAG 7 APRIL 1941 HAARLEM'S DAGBLAD De uitslagen. 4—2 4—3 3—2 3—1 1—1 5—0 AFDEELING 1. Eerste klasse DHC-DWS ADOSparta Feijenoorci—DFC Storm v.Hermes-DVS Tweede klasse E VolendamHFC De Spartaan—Herculei HVCWatergr.mccr Velox—De Kennemers 3—2 RCH—HBC 1-0 Derde klasse B. Bl'daal—Schoten 2—1 Rtpperda—TYBB 5—0 Be v.—O. Gezellen 5—2 DEM—Kinhelm 1—3 Zandv.Santpoort 23 Vierde klasse H. VI. VogelsSpaarnev. 11 EHS-VVE 6-2 ADO 1920—VVB 0—1 Uitgeest—BS.M 6—0 Halfweg—TI1B 3—0 Reserve Eerste klasse Haarlem 2—ZFC 2 2—2 Blauw Wit 2—Stormv. 2 3—0 DWS 2—AFC 2 1—1 Hilversum 2—RC1I 2 0—1 Reserve tweede klasse A AFC 3—O VVO 2 3—2 De Volew. 2—DWV 2 4—4 TOG 2—De Meteoor 2 4—0 EDO 2—HFC 2 2—0 Reserve 3e klasse C. HBC 2WMS 2 3—1 Santpoort 2—Zandv. 2 3—3 Zeeburgia 3—DWS 4 1—5 De Zeem. 2—H'lem 3 l—l WA 2Bl'daal 2 afgel. AFDEELING II. Eerste klasse. DOS—VSV 2- RFCCVV 0- Ajax—HBS 4- Xerxes—Haarlem 2- Dcrdc klasse A. TonegidoHilllnen 3- Blau w-ZwartLFC 3- DORS—ASC 0- RVC—de Ooievaars 7- Htllegom—Laakkwartier AFDEELING III Eerste klasse. Quick—Wageningen 2- Go-ahead—Enschede 1- Tubantta—Hengelo 6- Ensched. BoysAGOVV HeraClesNEC 5-0 AFDEELING IV Eerste klasse. NAC-NOAD 4—4 Limburgla—Helmond 40 Roermond—MVV 0—0 Willem II—PSV 0—2 Eindhoven—LONGA 2—4 AFDEELING V Eerste klasse. GVAV—Sneek 0—1 Heerenveen—Be Quick 5—0 V'elocitasWW 3—1 Vcendam—HSC 0—3 Leeuwarden—Achilles 1—3 Met Hermes D. V.S. De Stormvogels sloten gisteren hun competltieselzoen met een gel:jk spel tegen Hermes-D. V. S wat na de vrij zware nederlaag, welke zij in Schiedam leden, geen .slecht resultaat kan genoemd worden. De geheele ploeg der Stormvogels heeft voor dit gelijke spel gezwoegd, dat het een aard had. zoodat haar dit ge lijke spel zeker toe kwam. Ongetwijfeld doet enthou siasme pretlig aan en toch hebben wij dezen middag meer dan eens gedacht- Speelden de witten de thuisclub speelde ditmaal voor de verandering geheel in 't wit maar eens met wat minder enthousiasme doch met meer overleg. Ze verspilden een groote dosis energie en zouden met minder moeite veel meer kunnen bereiken, als zij bijv. ..den bal het werk lieten doen". Tn dit opzicht kon de voorhoede van Hermes-D. V. S. hun een voorbeeld zijn. Bij vele Schiedamsche aanvallen kon men constateeren, hoe de bal verrassend vlug van speler tot speler ging, waardoor een hoog tempo werd bereikt. Minder juist gezien van de Schiedammers leek het ons het spel vaak te kort te houden zelden zagen we bijv. linksbinnen Boranl den bal eens een cross-pass naar rechtsbuiten Lengkeek geven of rechtsbinnen Stolk naar linksbuiten Hamerslag en ook midvoor Jansen, hoe handig hij soms ook speelde, voelde er o.l. te weinig voor zijn vleugelspelers in 't spel te betrekken zoodat Haak en Schippers steeds weer met succes konden ingrijpen. De Stormvogels-aanvoerder bracht dezen middag al heel wat aanvallen tot staan, wel een bewijs, dat dit korte spel een kolfje naar zijn hand is en tevens een bewijs van onze bewering, dat het een groote fout was van Her mes-D. V. S. om in deze speelwijze te blijven volharden. Stormvogels huldigde het open spel-systeem, doch de wijze, waarop men dit deed. is nog voor veel verbetering vatbaar. Hoog en hard door de lucht gespeelde ballen waren schering en Inslag en de speler, voor wien het lever bestemd was, moest dan maar zien, wat hij er van maakte. Dat was In den regel niet veel. want meestal werd de „leeren knikker" een prooi der tegenpartij. Mag het In dit verband niet opmerkelijk heeten, dat midvoor Verdam, wien het dez.en middag ook weer niet aan „fighting spirit" ontbrak, het slechts tot één draaglijk schot wist te brengen. Willen de Vogels open spel spelen, uitstekend, maar laten zij dan eens probceren den bal langs den grond in een open ruimte vóór den betrokken partij-genoot te spe len en dit terwille van het tempo ook eens „in eens" te doen. Na de rust kregen Opbergen. Schoorl en Van Pel ieder een kans, welke hijna niet te missen was en toch deden zij dit met opvallend ..succes". En als we dan nog denken aan het schot, dat Krab vóór de rust tegen de kruising paal-lat loste, dan moet het ons heelemaal uit de pen. dat Stormvogels had kunnen winnen, ondanks hel goede werk, dat Van Buitenen, v. d. Tuyn en Jansen in de Schiedamsche verdediging verrichtten. Zij tenslotte nog vermeld, dat Lex Jansen één minuut ra de rust het Schiedamsche doelpunt voor zijn rekening ram, Tol vijf minuten voor 't einde voor den gelijkmaker zorgde, Kraak eenmaal door snel uitloopen een tweede Hermes-doelpunt voorkwam en Gerrits op goede wijze door Zwemmer werd vervangen. DUITSCTILAND-HONGARIJE KEULEN, 6 April (A.N.P.) De wedstrijd Duitschland-Hongarije, welke voor ruim 60.000 toeschouwers te Keulen werd gespeeld, werd door de Duitsch nationale ploeg op overtuigende wijze gewonnen. Bij de rust was de stand reeds 3-0 in het voordeel van Duitschland. De Duitschers de monstreerden een hoogstaand spel, waarbij vooral de aanval uitblonk met Walter als beste speler. De doelpunten werden gemaakt door Walter, Ko- kierski, Hahnemann, Schön, Hahnemann en Schön. De wedstrijd stond onder de bekwame leiding van den Spaanschen scheidsrechter Pedro Escartin. Xerxes wint met 2-1 Goed voetbal is er in den wedstrijd van Haarlem tegen Xerxes in Rotterdam niet te zien gegeven. De sterke v waartegen Haarlem in de eerste helft noest spelen, be lette de Haarlem-voorhoede haar gewone spel te ont plooien. In de tweede spelperiode was dc wind gaan liggen, en toonde Xerxes zich ook nu de sterkste, zoodat ten slotte met 2—1 gewonnen werd. Haarlem ging direct na den aftrap energiek ten aanval Koning zette goed voor en Van der Hulst kopte tn. Doel man Damme stopte den bal goed. zoodat deze eerste kans voorbij ging. Nog enkele malen deden de Haarlemmers snelle uitvallen, waarbij Koning prachtige voorzetten gaf, die echter door Van der Hulst niet benut konden worden, daa de Rotterdamsche 1- 'cs hem te veel op de huid zaten. Xerxes oefende g ende de geheele eerste helft een geweldigen druk op het Haarlem-doel uit. De gevaar lijke schutter van Xerxes Lagendaal werd door Van Won deren goed bewaakt. Door de teruggetrokken halfspelers. die allen voor eigen doel speelden, was er bijna geen doorkomen aan. Kluit moest enkele malen handelend op treden. hetgeen hij door zijn groote lengte op resolute wijze kon doen. Eenmaal was hij door Lagendaal met kopbal uit een corner reeds gepasseerd en rolde de bal naar de lijn. toen Kluit op het laatste'oogenbük vallende den bal kon achterhalen. Toen Lagendaal door Van Won deren was uitgeschakeld, kwam het gevaar van den linkervleugel, waar Van den Berg niet tegen den handigen snellen linksbuiten Sjerp was opgewassen. Tegen einde van de eerste helft werd het Haarlem-doel als het ware belegerd, maar gescoord werd er niet. A Na de rust trok Haarlem direct weer ten aanval. Na prachtig open spel werd doelman Damme door Bakker Ninaber even op de proef gesteld. Het Haarlem-offensief was echter zeer kort. want de stevige middenlinie van de tegenpartij verplaatste het spel. Van den Berg bleek niet bu machte om het gevaar van den linkervleugel te keeren. Sjerp gaf een voorzet, die door Kluit gestopt had kunnen worden. Maar ook Lagendaal miste en reeds leek het ge vaar geweken, toen plotseling de bal van een been rechtsbinnen Barzilay in het net verdween. De Haarlem linksbuiten Koning moest na een botsing het veld verlaten, waarvoor Stiphout binnen de lijnen kwam. Een omzetting in de Haarlem-ploeg met een vleu gel van Van Dalen en De Winter werd voor de Rotter dammers gevaarlijk. De Haarlemsche backs stuwden echter te ver naar voren, waardoor Sjerp plotseling alleen voor doelman Kluit kwam te staan. Het slechte schot den Zebra ging tusschen de beenen van Kluit door en het was 2—0. Toen eerst werd Haarlem wakker. De Winter zette goed door en wist eentge corners te forceeren Invaller Stiphout schoot den prachtig door De Winter ge plaatsten bal over het hoofd van den keeper in het net. Fel werd er in de laatste minuten door de Haarlemmers gestreden, maar de trapvaste Xerxes-backs Louwe en Ver- ploegen waren niet te passeeren, zoodat Haarlem met een 2—1 nederlaag genoegen moest nemen. Verdiende 5-2 zege op D.O.S. V.S.V., dat het ditmaal zonder v. d. Lugt en Sterk moest stellen heeft op D. O. S. een fraaie overwinning behaald. Er waren nog meer wijzi gingen in het V.S.V.-elftal aangebracht; zoo was Voet weer in plaats van Broek als back opgesteld, terwijl de junior Bot Stek op de rechtsbuiten- plaats verving. De grootste openbaring was echter wel Bouwens op de middenvoorplaats en Gerrït v. d. Lugt, die op de tribune den wedstrijd aan schouwde, kon zich moeilijk een beteren plaats vervanger wenschen. Zoo verging het ook Sterk, wiens plaats werd ingenomen door Gosschalk. Ook deze speler heeft een voornaam aandeel in de over winning gehad. Nog nimmer heeft V.S.V. zooveel goede reserve spelers bezeten. Van deze reserve spelers kan in de toekomst veel goeds verwacht worden. D.O.S. dat eveneens een sterk verjongde ploeg in het veld bracht, waarvan slechts drie spelers deel uitmaakten van het elftal waarmee D. O. S. naar de eerste klasse promoveerde, bleek tegen het spel der V.S.V.'ers in het geheel niet opgewas sen te zijn. Doordat de Vries angstvallig en doel matig Dumortier bewaakte werd als het ware de geheele D.O.S.-aanval lamselegd. Toch kreeg D.O.S. de eerste kans om te doelpunten, toen v. Leur een keurigen voorzet gaf en Dame en Dumortier vlak voor het V.S.V.-doel den bal misten. Doch toen V.S.V. haar spel ging ontplooien, schonk dit al dadelijk vertrouwen en het was opmerkelijk hoe haar voorhoede-spelers zich op elkaar instel den. Balvers als verbindingsspeler, speelde hierin een zeer groote rol. Hoewel hij geen der doelpunten scoorde, dtad hij bijna in elk doelpunt zijn aandeel. Bouwens die in het V. S. V.-elftal debuteerde en dat nog wel op de zeer belangrijke midden-voorplaats, deed dit op verdienstelijke wijze, want na fraai samenspel met Balvers be zorgde hij met een zuiver gericht schot V.S.V. de leiding (01). Ook de D.O.S.-aanval liet zich lang niet onbe tuigd, doch het schieten der. Utrechtenaren was zoo onzuiver, dat .alle schoten naast of over het V.S.V.-doel kwamen. De IJmuidensche middenlinie speelde aanmerkelijk beter dan die van D. O. S., waarvan de beide buitenspelers v. Beek en v. Zijl een bepaald zwakken indruk maakten. Uit een voorzet van Bot kwam de bal bij Balvers; deze gaf op zijn beurt goed af aan Bouwens die dan ineens doelpunt (02). I>e R. C. II.-keeper Van Vliet was Zondag niet fortuinlijk tegen H. B. C. en werd zesmaal gepasseerd. Op de foto stopt hij juist een schuiver van Kick Smit. (Foto De Haas) Inmiddels gaf Gosschalk verschillende goede verzetten waarbij Bot eens inschoot, doah het schot werd zeer goed door den D.O.S.-keeper ge stopt. Rust 02. Na de hervatting verplaatste het spel zich meer op den linkervleugel van V.S.V. en toen Bouwens eens niet bij den bal kon, liep Gosschalk snel toe. Hij schoot in den uitersten hoek van het D.O.S.- doel (0—3). Ook Bot eischte even later zijn aandeel in de doelpunten op. Na een handige schijnbeweging schoot hij den bal in. De keeper liet den bal uit zijn handen vallen cn zoo kwam V.S V. op eenigs- zins fortuinlijke wijze aan haar vierde doelpunt. Toen Balvers wederom doorgaf naar Gosschalk passerde deze handig Siebes en met een onhoud baar schot bracht hij den stand op 05. De achterhoede van V.S.V. wilde het toen te mooi gaan doen, een fout waaraan ook de Vries, die een buitengewoon goeden wedstrijd had ge speeld, zich ging bezondigen. Dit kostte V.S.V. al gauw twee doelpunten, beide van Dumortier. Zoo kwam het einde met 25. H. B. C. zegeviert met 61 Deze wedstrijd is voor de R. C. H.'ers wel op een bit tere teleurstelling uitgcloopen (6—1). en nog wel op eigen terrein, het is geen kleinigheidje en dan te bedenken dat deze uitslag feitelijk niet eens gefiatteerd mag heeten. H. B C. was over alle linies de meerdere van R C. H. dat in Hanse—Biesbrouck en Van Vliet alleen gelijkwaar dige krachten had. Overigens mankeerde het in het elftal aan samenwerking, enthousiasme en strijdlust in tegen stelling met H. B. C. Keeper Bloemink had een vrij ge- makkelijken middag doch toonde zijn plaats wel waard Als gezegd kon R. C. H. het juiste spel tegen het vlotte optreden van de geheele H. B, C.-ploeg niet vinden. Brandse beging de fout al spoedig den buitenspclregel te willen uitbuiten en toen dit eenmaal onjuist gebeurde kon Peeperkoorn na een fraaien center van Draaier ongehin derd inschieten (0—1). Vlak daarvoor had scheidsrechter Twisterling wegens „hands" een doelpunt van Hanse afgekeurd. Tien minu ten later kon Martin een voorzet van Peeperkoorn inkop pen waarbij Vos het uitzicht van Van Vliet belemmerde. Direct daarna gaf Vos den bal door naar Berk. een voorzet volgde waaruit Biesbrouck den stand op 2—1 bracht. H. B. C. bleef lntusschen sterker, de R C. H.-midden- linie bleek niet in staat het spel te verplaatsen en toen Smit van vrij grooten afstand inschoot was het weer raak omdat Van Vliet opnieuw niet voldoende de situatie kon overzien. Plotseling kreeg Brandse. die Individueel enkele fraaie staaltjes had laten zien een ongeval aan zijn knie. waarvan middenvoor Van Bakel profileerde om onge hinderd nummer 4 in te schieten. Na de rust was Hoogcndoorn naar de backplaats ver huisd en speelde Kcdde rechtsbinnen. H. B. C. was vrij wel doorloopend in de meerderheid cn al spoedig kon Peeperkoorn uit een corner nummer vijf inkoppen. Een van de weinige kansen die R. C. H kreeg zag Bies brouck door Bloemink meesterlijk verwerkt en dan is het weer H. B. C. dat den boventoon voert. Van Vliet weerde.zich In deze periode piachtig, H. B. C. liet een tegen Hoogendoorn gegeven strafschop onbenut, waarna Van Vliet 'n schot stopte uit een vrijen trap. even eens tegen Hoogendoorn. welke laatste waarschijnlijk wegeens onbehoorlijke uitlating tegen den scheidsrechter uit het veld gestuurd werd. Kort voor tijd bekroonde Smit zijn geheele optreden' gedurende dezen middag met een prachtig doelpunt (1—6), waarna spoedig het einde werd aangekondigd. Een slechte beurt voor R. C. H. dat thuis nog steeds niet gewonnen heeft. Scheidsrechter Twisterling behoorde tot de besten van het veld. Volendam blijft met 3-1 in de meerderheid Het was een slechte wedstrijd, waarin Volendam giste ren revanche nam op H. F. C. Voor de Volendammers was er af en toe nog gelegenheid tot lachen, wanneer er een onnoodige tuimeling gemaakt werd of de bal, voort durend gemist., zich op de vreemdste plaatsen een door tocht wist te verzekeren; voor de H. F. C.'ers, die voor hup geestesoog de ijle figuur van het degradatiespook vastere omtrekken zagen aannemen, waren die aanlei dingen niet voldoende om den somberen indruk van den wedstrijd te verdrijven Voor de zwakke vertooning mo gen dan als excuses gelden de koude wind en de slechte toestand van het terrein, geheel verontschuldigen kunnen deze argumenten haar niet. H. F. C. was ontegenzeggelijk zwakker dan Volendam; slechts Kammeijer stak op de rechtsbackplaats boven allen uit. Het H. F. C.-team was in zooverre gewijzigd, dat Kruyer en Drijver omgewisseld waren; Kruyer speelde nu - rechtsbinnen en deze plaats paste bij hem net zoo min als de spilplaats bij Drijver. Verder was het elftal als tevoren. De regel dat in de wedstrijden van H. F. C. de partij, die in het eerste kwartier een goal maakt, zich van de overwinning verzekerd heeft, ging gisteren niet op: na 15 minuten spelen gaf Ten Have H. F. C. de leiding. Hij deed dit met een uitstekend schot uit een moeilijke positie en toen er even later een toestand ontstond, waarbij men niet zeker Icon zeggen of de bal wel of niet in het Volen- damsche doel kwam (de keeper had den bal met zijn rug naar het veld toe opgevangen), waren dc harten van alle Haarlemsche supporters vol hoop. Maar nog voor de. rust was de leiding in handen van Volendam: tweemaal was het H. F. C.-goal toen al doorboord. Er was nog een kleine hoop dat H. F. C. er na de rust met wind mee wel meer van terecht zou brengen: uit de uitslag blijkt dijt deze hoop niet gerechtvaardigd was. De stand werd 3—1 en hij bleef het. Daar Volendam de eerste club was die H. F. C. bij een eventueel stijgen op de ranglijst zou kunnen inhalen, beginnen degradatiewedstrijden nu wel in het nabije ver schiet te komen; moge de gedachte dat H F. C. en de derde klasse twee begrippen zijn, die niets met elkaar te maken hooren te hebben, verhinderen dat zij aan de Spanjaardslaan gespeeld zullen moeten wordenl De opgave om uit den wedstrijd tegen Velox puntenwinst te behalen is voor de Kennemers te zwaar gebleken. De Utrechtenaren bleken over een goed sluitend elftal te beschikken en vooral haar voorhoede liet fraai aanvalsspel zien. Het beste deel van de Kennemersploeg was de achterhoede en vooral doelman van Urk heeft op kranige wijze zijn doel verdedigd en ware hij niet in zoo'n uitstekenden vorm geweest dan had Velox zeker met groot er verschil gewonnen. De backs v d. Putten en Rijnders hadden het ook zwaar te ver antwoorden, doordat de hanthalfs Six en Veen- stra er dezen middag niet in konden komen: steeds waren zij een moment te laat, hoewel te hunner verontschuldiging kan worden aange voerd, dat beide vleugels van de thuisclub geraf fineerd samenspel lieten zien. Ook de voorhoede van de gasten was niet erg op dreef, waarbij we dan een uitzondering maken voor van Luin, die weer als motor fungeerde en zijn harde werken beloond zag met twee goede doelpunten. De vleugelspelers Horeman en Semeins. bene vens midvoor Groot waren niet voldoende igres- sief in tegoost^'Mng met H'mivws d!° in het v°ld wel goed werk deed. doch dit weer teniet d°ed door sloMig plaatsen. Spil .Steeman zag zich al spoedig genoodzaakt zijn aandacht aan den mid voor der gastheeren te schenken, waardoor hij tekort schoot in zijn aanvallende taak. Velox wint den toss en de roodzwarten trappen af met den guren van doel tot doel staanden wind tegen. De gastheeren zetten er direct een flink Zondag werden op de terreinen van Kood-Wit de wedstrijden gespeeld voor den dames-hoekeydag B. Een moment uit den wedstrijd Ever Swift (Haarlem) tegen H. D. M. II. (Foto De Haas) tempo in en'vooral het goede plaatsen valt op. Reeds na vijf minuten geeft de linksbuiten een voorzet welke door hun midvoor onhoudbaar langs van Urk wordt geschoten (10). Velox blijft in het offensief en enkele minuten later lost de rechtsbuiten een vliegend sohot vanaf den vleu gel en het is (20). Het ziet er voor de Kenne mers dan ook niet rooskleurig uit en alle pogingen worden in het werk gesteld om het spel te ver plaatsen. Een kwartier voor rust krijgen zij zelfs een kleine veldmeerderheid. doch de agressiviteit van dè voorhoede is te gering om het verlangde succes te bereiken. Uit een voorzet van Horeman is het tenslotte van Luin, die den uitgeloopen doelman met een kopbal passeert (21)7 Na de rust heeft Velox den wind tegen, doch dit blijkt geen beletsel voor haar om opnieuw het initiatief te nemen. Legio aanvallen stranden op v. d. Putten en Rijnders en doelman van Urk pikt eenige malen het leer net op tijd voor de beenen van een toesnellenden voorwaarts weg. Dan wordt uit een der weinige Kennemers-aanvallen. geheel tegen de verwachting in, gedoelpunt als van Luin zich door de achterhoede wringt en van dichtbij scoort f2—2) Hoewel Velox bij den uit slag van den wedstrijd niet veel belang heeft, blijkt zij geenszins van plan te verliezen. Er volgt een ware belegering voor de Kennemers-veste en de roodzwarten worden geheel in de verdediging gedrongen Een doelpunt kan dan ook niet uit blijven en tenslotte is het de linksbuiten, die met. een diagonaal schot Velox de leiding hergeeft f32). Dan moet Himpers, even later gevolgd door van Luin, wegens een blessure het veld ver laten en komen Fernee en M. Brethouwer het elftal completeeren. Hoewel de roodzwarten het resteerende deel van den wedstrijd nog pogen een gelijk spel te bevechten laat de Velox-achterhoede zich niet meer passeeren. Als scheidsrechter Toone, die een prima fluitist bleek, het einde aan kondigt, hebben de Wijkers een kleine doch ver diende nederlaag geleden. RANGU.TSTJES AFDEELING I. Eerste klasse. gesp eew gel. verl onf v-t i 18 10 7 1 27 49—30 18 11 5 2 27 48—30 17 3 3 6 19 43—33 18 8 4 6 20 26—27 18 7 5 6 19 39—34 D. H. C. Sparta W. S. D. F. C. Feijenoord Hermes D. Stormvogp1'- l Gooi K. F. C. H. V. C. E. D. O H. B. C. Velox Hilversum Hercules Spartaan Watergr.meer R. C. H. Volendam Kennemers H. F. C. V. S. V. Ajax Haarlem 2 28 44—21 1 26 47—11 4 23 38—30 5 20 43—38 6 15 35—36 7 15 38—29 6 13 21—33 7 12 25—30 3 11 23—34 9 11 26—42 10 10 31—49 AFDEELING II. Eerste klasse. 30 60—26 22 53—31 18 38—30 17 42—41 17 33—lf5 16 44—51 14 42-42 13 36—50 12 28—42 7 20—55 AFDEELING XII. Eerste klasse. Heracles N. E. C. Tubantia Enschede Ensch. Boys Quick Wageningen Hengelo A. G. O. V. V. Go ahead P. S. V. Juliana Longa N. A. C. Eindhoven N. O. A. D M. V. V. B. V. V. Willem 2 Limburg Helmond Roermond H. S. C Be Quick Velocitas Leeuwarden Heerenveen Achilles G. V. A. V. W. V. V. Vcendam 1 30 53—12 3 26 52—28 4 23 44—33 5 22 37—29 10 15 31—43 0 14 24—34 10 14 36—48 11 13 37—56 11 13 21—41 13 10 27—38 AFDEELING IV. Eerste klasse. AFDEELING V. Eerste klasse 63—36 46—30 41—31 40—40 3545 30—31 28—32 31—37 29—37 23—49 27—65 24 37—23 22 25—20 22 31—24 21 45—22 14 36—45 11 41—44 10 22—16 11 14—22 7 29—51 6 24-43 ZANDVOORT-SANTPOORT. Aangezien deze wedstrijd voor de bezetting van de eerste plaats in de derde klasse van groot belang was, hebben wij bij wijze van uitzondering Criticus verzocht hiervan een overzicht te geven. Het zag er in het eerste half uur naar uit, dat het winnen van den opgooi tevens het winnen van den wedstrijd zou beteekenen, want de bezoekers streden in die periode evenzeer tegen den sterken wind. die hen vrijwel belette den bal van hun speelhelft af te krijgen als tegen de Zandvoorter voorhoede. Deze linie had, zooals later bleek, den krachtigen steun van Aeolus wel noodig, want noch de halfbacks, noch de achterhoede was in staat om het leder op de gewenschle wijze naar den aanval door te spelen. Ware dit wel het geval geweest en had dit gedeelte van het elftal der thuisclub ook maar bij benadering den vorm bereikt, dien de voorwaartsen in bovenbedoeld tijdvak toonden, dan zouden de geelblauvven zonder twijfel hebben ge zegevierd en de leiding in hun afdeeling hebben behouden. Deze voorwaartsen toch demonstreerden een zoo vlotte combinatie, de samenwerking tusschen mid denvoor en vleugelspelers was zoo goed en de links en rechtsbinnen vormden daartusschen een zoo hechte schakel, dat het spel van deze aanvalslinie in dat gedeelte van de match verre boven het derde klasse peil uitkwam. Zelfs zou men met recht kun nen beweren, dat menige voorhoede uit de hoogste afdeeling het er niet beter zou hebben afgebracht. De middenvoor Schut speelde de ballen ineens door naar de vleugels, waar Van den Bos en vooral Lui- tink keer op keer gevaar voor het vijandelijk doel schiepen door het leder zonder tijdverlies voor te zetten of in te schieten. Vlug reageeren van Lui- tink stelde hem in staat, op het juiste moment een pass van den linksbuiten te ontmoeten en een prach tig doelpunt te maken. Met stug verdedigen, waarbij aan de opstelling der backs en halfbacks ten opzichte van elkaar niet de minste aandacht werd besteed, slaagde Sant poort er niet zonder kunst- en vliegwerk in, haar veste voor verdere doorboringen te vrijwaren. De drie gebroeders Nijssen, die het achtertrio vormden, speelden allerminst stijlvol, doch niettemin hoogst nuttig en de rechtsback J. Nijssen leverde de meest constante en beste prestatie van alle 22 voetballers. Hem komt een groot deel van de eer der overwin ning toe, vooral ook, omdat de spil C. Tromp in zijn verdedigende taak volkomen te kort schoot. Rechtshalf Maarschalk bracht het er in dit onder deel van het spel beter af en speciaal in de tweede helft hielp hij zijn achterspeler krachtdadig om den linkervleugel der thuisclub in toom te houden. Na het eerste half uur viel het reeds op, dat de Santpoort-aanval, die het voornamelijk van mid- denvoor-goalgetter Bakkum en rechtsbuiten Ooster- holt moest hebben, ondanks den straffen tegenwind betrekkelijk weinig moeite had om het Zandvoort- sche doel te benaderen. Toen reeds bleek dat, zoo als ik in den aanhef vermeldde, de blauwgele voor hoede meer op Aeolus dan op steun van de andere spelers moest rekenen. Enkele defensieve tekortko mingen door verkeerd opstellen en slecht trappen culmineerden in een grove fout, waardoor Ooster- holt in staat werd gesteld, niettegenstaande een duidelijke veldminderheid van zijn ploeg, nog voor de pauze de partijen op gelijken voet te brengen. Tn de pauze kon dus de vraag gesteld worden, of de pogingen ran den hard schietenden Bakkum en van Oosterholt met het windvoordeel op zouden wegen tegen de betere combinatie van de blauwgele voorhoede, die tot dat moment geheel op eigen prestaties aangewezen was geweest. Het antwoord liet niet lang op zich wachten: de gebroeders Nijs sen zetten de zaak op denzelfdcn voet voort, maar hun wegwerken had nu uiteraard een grootere leng te en daar de rest van het Zandvoort-elftal onder de maat bleef, kwam het er slechts op aan, hoe lang het zou duren, alvorens Bakkum een speler van het type Van der Hulst een kans zou be nutten. De achterhoede der thuisclub bood hem en kele gelegenheden, die niet benut werden, al was dit het teeken, dat een doelpunt in de lucht hing. Dat kwam dan ook na een fout van den rechtsback en de roodblauwen hadden de leiding. In de voorhoede van Zandvoort wisselden de spe lers herhaaldelijk van plaats, wat natuurlijk niet bijdroeg om het verband en het zelfvertrouwen te verstevigen cn dit had tot gevolg dat zelfs de spil C. Tromp, die tot nog toe weinig had gepresteerd, toen tot het niet onverdienstelijk steunen van den Sar.tpoort-aanval kon overgaan. Schuiten was toen de eenige voorwaarts, die aan het opbouwen der Zandvoort-attaques zorg besteedde en door zijn zwoegen kregen Schut en Luitink enkele fraaie kansen, waarbij doelman Nijssen Vrouwe Fortuna 00 zijn hand had Het doelpunt van Schut was dan ook niet onverdiend, maar ïntussehen was de zoo aardig en vlot begonnen wedstrijd in peil bedenke lijk gedaald. Had dc Zandvoortsche middenlinie ♦oen haar aan\ allonde taak begrepen, dan ware de overwinning in de badolnat* gebleven, doch de halfbacks toonden onbegrijpelijke vrees voor de onsamenhangende Santpoort-voorhoede. Het werd tenslotte een dubbeltje op zijn kant. waar het be slissende doelmmt zou vallen, want behalve Schut en Bskkum leek geen der voorwaartsen in staat, een goal te scoren De Zandvoortsche invaller- -erbtshalf toste hvee minuten •■•oor tijd dit vraag- t-'k on wel zee- onbevredigende wijze op door het t-Her in wPTt do"l tP trappen en daardoor ontging fhuisch-b -en gelijk spel, dat zij dubbel en dwar? erdiend had. In den strijd tusschen Zandvoort-aanval en Sant- -loort-verdediging had derhalve de familie Nijssen de zege behaald en daarmede het roodblauwe elftal een fraaie kans op den titel gegeven. CRITICUS

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 12