ff® H Eigenaardigheden in Haarlem en Omgeving ONS PAASCHMENU Na dertig jaar. U VOELT U NIET PRETTIG OPWEKKEND Vo&iiojcdc JcfuJÜUMQüi. dpeépeiphopn, „Scheidsrechteren". V R IJ D A G 11 APR RE 1941 WOENSDAG 9 APRIL' 1941 Pompen zijn nu in het stadsbeeld een eigen aardigheid geworden. Vroeger waren er vele, maar er zijn er alleen wat overgehouden als mo numentale versiering. Sinds de duinwaterleiding voor zuiter water zorgt, worden de pompen na tuurlijk niet meer gebruikt, of het zou moeten zijn voor het verkrijgen van water om de straat te schrobben of den tuin te begieten. 40 a 50 jaar geleden „viel" men te Haarlem nog over de openbare pompen. Tegen de Groote Kerk aangeleund stonden er al twee. Eén daarvan, vlak bij de Jansstraat, had de roem dat haar water goed zou zijn voor de genezing^ van kinkhoest. Weten schappelijke menschen haalden over die bewering de schouders op, maar het volksgeloof hield de legende in stand. Er kwamen in dien tijd wel menschen van elders die kinderen met kinkhoest hadden, naar Haarlem om zich van eenige fles- echen van dit genezingbelovende water te voor zien. In de Groote Houtstraat stonden ook eenige pompen, evenzoo op de Botermarkt, in de Jans straat, de Kruisstraat, enzoovoort. Men kon in de kleine binnenstad toen geen 100 Meter loopen zonder een pomp te zien. De grijze hardsteen, waarvan ze opgebouwd waren, was in dien tijd blijkbaar niet duur. De omwonenden die niet allemaal zelf een pomp in de keuken hadden, haalden er het water uit yoor huishoudelijk gebruik. De hofjes hadden alle een eigen pomp. Die plek was voor de oudjes de verzamelplaats voor de CHAMPIGNON-RAGOÜT, ASPERGES, VERSCHE AARDAPPELEN. Dessert: AARDBEIEN SINAASAPPELEN. CS Ck HOUTSTRAAT 128 ULEf. 19248 (Adv. Ingez. Med.) De moord op den Bredaschen koopman. Waarschijnlijk niet meer dan twee man er bij betrokken. Zooals bekend, verdween op Dinsdag 12 Novem ber 1940 de koopman P. van A. uit Breda, nadat hij voor zaken naar Rotterdam was gegaan. Uit het eerste onderzoek bleek, dat van A. in gezel schap was geweest van een koopman uit Bus- sum, zekeren J. H. J. D. uit Amsterdam en een vierden onbekenden man en dat het doel was ge weest een partij textiel te koopen. De Bussumsche koopman verklaarde, bij zijn verhoor, dat hij op den bewusten dag in een café te Rotterdam was achtergebleven terwijl van A., D. en de onbekende de partij goederen waren gaan bekijken. Toen van A. niet terug was gekomen, was hij naar Bussum teruggekeerd. Uit het onderzoek is thans het navolgende komen vast te staan: de bewering van D. en S. dat zij een partij textielgoederen te koop hadden was ge fingeerd. Dit was voorgewend om in aanraking te komen met een kapitaalkrachtig persoon. Via den Bussumsehen koopman, die in deze affaire waar schijnlijk wel vrijuit gaat, is van A. naar Rotter dam gelokt. De Bussumer werd in het café te Rot terdam achtergelaten, waarna S., D. en van A. samen naar de woning van eerstgenoemde gingen. Daar heeft men van A. onverhoeds met een smidshamer op het hoofd geslagen. Het onderzoek wees uit, dat deze hamer eenige dagen voor den moord is gekocht. De hamer is na den moord weg geworpen maar kon nog door de politie opge spoord worden. Toen van A. dood was, is het lijk beroofd van het geld en de vorwerpen van waarde. Het geld werd behouden, de^op het lijk gevonden goederen echter vernietigd om ontdekking te voorkomen. Tenslotte werd het lijk van van A. begraven. Op Woensdag 13 November 1940 kwamen S. en D. weer samen en hebben zij afgesproken hoe zij bij eventueele ontdekking van den moord zou den handelen. Hierbij werd overeengekomen dat S. bij ontdekking alle schuld op zich zou nemen en zou voorgeven, dat van A. tijdens een twist was gedood. Vast kwam te staan dat S. en D. met alle geraffineerdheid hun plannen hebben gemaakt en uitgevoerd. Zoo hebben beiden hun costuum na den moord laten stoomen om even tueele bloedsporen weg te krijgen. D. nam zelfs de voorzorg dit costuum daarna nog te verber gen, maar het is gelukt dat costuum nog in beslag te nemen. De pomp op het hofje in de Barrcvoetestraat te Haarlem. (foto de Haas). dagelijksche conversatie. Op enkele hofjes is de pomp behouden gebleven als versiering van den tuin. Ook in het aardige schilderachtige hofje in de Barrevoetestraat te Haarlem, waarvan wij hier boven een foto seven. OUD-KATHOLIEKE KERK. De Oud-Katholieke Aartsbisschop van Utrecht heeft met instemmming van den Bisschop van Haarlem den weleerw.heer A. C. van dc Poll, priester van het Bisdom Haarlem, benoemd tot hulpgeestelijke in dienst van den Aartspriester van Utrecht voor denarbeid in de gemeente van de H. Gertrudis van Utrecht. VEREENIGING „VOOR DE KUNST" TE HAARLEM. De Vereeniging „Voor de Kunst" te Haarlem organiseert voor haar leden en abonnés ter be ëindiging van het seizoen twee lezingen met licht beelden en wel op Zaterdagmiddagen 12 en 26 April 1941 in de aula van Teylers Museum, Spaarne. Op 12 April spreekt ir. A. van der Boom uit Haarlem over het onderwerp: „Van Palmzondag tot Paschen in de Nederlandsche schilderkunst van de 15de tot en met de 17de eeuw, waarna op 26 April Aart van Dobbenburgh een voordracht houdt over „De Lithografische Prentkunst". Uitreiking melk- en cacaokaarten te Haarlem. ZATERDAG DE LETTERS V EN W. Zaterdag zijn voor de uitreiking van melk- en cacaokaarten de letters V en W. aan de beurt. Het is Zaterdag de laatste dag van deze uitrei king. Kantooruren van 9 tot 1 uur. Nu de paardensport herleeft Het is juist dertig jaar geleden. Het ministerie Colijn was opgetreden en minister Regout, die „Justitie" had, was met zijn z.g. zedelijkheidswet- ten gekomen, waarvan het verbod van georgani seerd wedden op de renbanen deel uitmaakte. Hoe dat wedden geschiedde hebt ge eenige dagen ge leden in dit blad kunnen lezen. Men had den to- talisator en men had de bookmakers. Over de book makers waren de meeningen verdeeld, gevolg van het feit, dat er bona fide „bookies" waren en rak kers, die nogal eens meer m uitzicht stelden dan ze verantwoorden konden. Ten aanzien van den to- talisator was het eenvoudiger. Men kon voor of te gen de instelling zijn, maar kwade practijken kon niemand hem ten laste leggen. Minister Regout behoorde tot hen, die het kans spel in dezen vorm uit den boo ze vond en diende een wetsvoorstel in tot afschaffing van de book makers zoowel als van den totalisator. Pat gaf een storm van protest. Het renbaan-pu bliek was er uit den aard der zaak allesbehalve mee ingenomen. De bookmakers, wier handel en bedrijf nogal wat baten voor stad en land afwierp ze stonden in verbinding met allerlei buitenland- sche relaties stonden alsmede op hun achterste beenen, de paardenfokkerij voorzag een langjarigen malaisetijd en al wat verder aan het renbaanwezen annex was schaarde zich bij het koor der klagers. Minister Regout zag heel wat tegenstanders op zijn audiënties verschijnen, moest er eveneens heel wat te woord staan in de Tweede Kamer, maar de re geering hield voet bij stuk en de Tweede Kamer nam in het voorjaar van 1911 het wetsvoorstel aan, nadat de heer Tydeman in een druk bezochte en uitermate woelige Kamerzitting nog beproefd had, uitstel van ihet verbod te krijgen Op 18 Mei 1911 keurde de Eerste Kamer het wetsontwerp goed en daarmede was de totalisator van de baan en de bookmakers eveneens. De laat- sten hebben sindsdien vrijwel algemeen het land verlaten, dat hun geen emplooi meer bood en nu voor het groote publiek de voornaamste aantrekke lijkheid van het rennen en draven verdwenen was sloten de banen de hekken en alleen Duindigt heeft zich door de jaren kunnen handhaven. Als. hoe groot gemis men intusschen ook daar het verdwij nen van den totalisator voelde blijkt wel uit het bericht, dat reeds met Pasdhen de totalisator er weer zijn intrede zal doen. En nu? Was het een normale tijd, dan zou het geen twijfel lijden, of op korten termijn zouden hier en daar wel weer renbanen worden geopend. Nu zal het afwachten zijn, of en wie er zich aan het toch altijd belangrijke risico van de exploitatie van een renbaan waagt. Hier komt de herinnering boven aan het oude „Woestduin", dat al weer sinds jaren zijn oude be stemming van landjuweel heeft hervonden, nadat het in den bloeitijd van het coursewezen centrum was van dat gansch bijzondere wereldje aan de Leidsehevaart onder Bennebroek-Vogelenzang. Daar lag hef hotel, waar altijd gasten te vinden waren, die wat met de paardensport uitstaande hadden, daar kon men van den weg af de stallen van den eigenaar, den heer Jochems zien liggen. En daarachter lag de baan, de prachtige renbaan in haar entourage van opgaand geboomte, met ruime wandelgelegenheid voor het publiek, "net guldens- publiek en het vijfguldenspubliek, dat zich tus- schen de nummers vermaakte in de tribune, op de wandelwegen, nabij de stallen of in het paddock. En als dan het zonnetje scheen en er was goede paardensport te wachten, wel, dan kon het daar op de baan toch wel heel gezellig zijn. Door de week was het er stil. Tenminste aan den buitenkant Hoogstens zag je er wat stalkneohts aan het werk in de buurt van de stallen. On de baan J kon het bedrijvig genoeg zijn, als de jockeys er hun baantjes reden en er hun bravourstukjes uithaal den. Of wel de paarden moesten vervoerd worden naar een andere baan of keerden vandaar terug. Er viel altijd wel wat te beleven. Maar de drukte had men toch alleen op de cour- sedagen. Zoo om de paar weken bracht het lokaaltje uit Haarlem en Den Haag de liefhebbers aan, het renbaanpubliek. Dan was het op die Zondagen een ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u eem geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bjj apothekers en drogisten f 0.75. 13 CARTER'S (Adv. Ingez. Med.) Politieagent sehoot op arrestant in de Meidagen. Door rechtbank vrijgesproken. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan tegen den 47-jarigen politieagent te Rot terdam L. B., die op 1 dézer verdacht van dood door .schuld heeft terecht gestaan. Verdachte had op 12 Mei, toen (hij met een collega in opdracht van een Nederlandschen officier twee verdachte arrestanten naar het politiebureau moest bren gen, een der arrestanten, den koopman F. dood geschoten, toen deze een beweging naar den achterzak maakte. Er was gebleken, dat deze arrestant geen wapens droeg. De officier was van meening geweest, dat verdachte, die voorzichtiger had moeten zijn, zich aan een lichte graad van grove schuld had schuldig gemaakt en had tegen hem een maand hechtenis geëisefht. De rechtbank was van meening, dat de politie man van rechtsvervolging ontslagen dient te wor den. Zijn taak bij het overbrengen der arrestan ten wa.s bijzonder zwaar. Hij was verplicht van zijn vuurwapen gebruik te maken, toen F. zijn handen van den rug nam. Dat hij F. dadelijk trof, kan hem niet worden aangerekend als opzette- lijken aanslag op het leven van den arrestant. voor don geest, versterken voor het geheele llohaan 1 kalmeerend voor de zenuwe De Ned. Werkgemeenschap en de oorlogsinvaliden. Colporteur en propagandaleider stonden terecht. Donderdag moesten voor den Amsterdam, schen kantonrechter terecht staan twee func. tionarissen van de stichting „Nederlandsche Werkgemeenschap", omdat zij, zonder vooraf gaande toestemming van het bevoegde gezag, een openbare geldinzameling hadden gehouden door het vragen om geldelijke bijdragen voor Neder landsche oorlogsinvaliden. De colporteur J. A. V. V., die inmiddels ontslagen is, omdat hij de geschonken bijdragen gedeelte lijk ten eigen bate had aangewend, was niet ver schenen, zoodat alleen de kunsthandelaar F. S., propagandaleider en hoofd van het bijkantoor Amsterdam van de Ned. Werkgemeenschap, zich kwam verantwoorden. Dr. Verviers, die zelf als getuige gehoord werd zeide geheel zonder salaris te werken en alleen zijn onkosten vergoed te krijgen. De Ned. Werk gemeenschap is volgens ihem geen liefdadige In stelling. Zij beoogt geen winst, maar maakt die wel. Inderdaad werkt de stichting voor oorlogs invaliden. Zij heeft daarvoor geen toestemming gevraagd, maar behoeft dat ook niet, volgens dr. Verviers, die beweerde particulier met autoriteiten te hebben gesproken. Er wordt een huis gebouwd voor oorlogsinvaliden en reeds twemaal is een be drag van f 15 aan oorlogsinvaliden uitgekeerd. Dat een totaal bedrag van f 30 aan uitkeeringen niet hoog is, wanneer 30.000 leden hun giften zenden, zooals verd. S. had verteld, kon dr. Ver viers niet ontkennen. De ambtenaar van het O.M. schetste in zijn re quisitoir de werkwijze van de Ned. Werkgemeen schap en wees erop dat ook tegen den voorzitter dr. V. een strafvervolging wordt ingesteld. De voorspiegeling dat de gelden ten goede komen aan de oorlogsinvaliden achtte de ambtenaar schan delijk en ergerlijk. Tegen C. eischte hij een heohtemsstraf voor den tijd van vier maanden en tegen v. V. een hechtenisstraf voor den tijd van een maand, De kantonrechter, die het misbruiken van de oorlogsinvaliden door deze stichting, weerzinwek kend vond. veroordeelde S. tot vier maanden hechtenis en stelde de uitspraak in de zaak tegen v. V. tot later uit. (Adv. Ingez. Med.) Complot van frauduleuse slachters ontdekt. Crisisambtenaren en marechaussee hebben gezamenlijk in Zutphen en omgeving een wijd vertakt complot ontdekt. welks leden zich schuldig maken aan clandestiene slachting van vee en de kettinghandel in vleesch. In totaal is tegen ongeveer 30 personen proces-verbaal op gemaakt en eenzelfde aantal frauduleus ge slachte varkens is in beslag genomen. In den loop van het onderzoek is voorts een dozijn levende, varkens in beslag genomen bij eenige landbouwers te Brummen en Gorssel, welke varkens kennelijk voor den clandestienen handel bestemd waren, daar zij niet in het vee boekje stonden ingeschreven. drukte van belang op het kleine stationnetje eigenlijk een halte en de heer Feun, de exploi tant van het hotel, beleefde drukke uaren voordat het tijd was voor de eerste heat en het publiek zich naar de baan spoedde. Waar ook al weer vertier van belang was. Programmaverkoopers boden hun waar aan. bij de loketten van den totalisator meld den zich de eerste klanten aan en anderen, waag halzeriger, gingen kwasi onverschillig in het krin getje om den bookmaker staan en probeerden, een tip te verkrijgen. In de stallen stonden de paarden en deelden in de algemeene nervositeit, die steeg naarmate de tijd vorderde. Het is overbekend, hoezeer de ze nuwen een renpaard parten kunnen 9pelen en me nige box had !het zwaar te verduren van de achter- beenen als het dier het eerste luiden hoorde. Voor de boxes schuifelde het publiek alweer heen en weer. in de hoop, iets van den favoriet of zijn concurrenten te zien te krijgen. Bij een dra verij was het gemakkelijker: dan werden een mi nuut of -tien voor het begin de sulkeys aangespan nen en op een cirkelvormig terreintje werden de paarden was losgeloopen. Bij een ren daarente gen bleven de paarden in een boxes, totdatja, daar kwamen de jockeys reeds in hun witte rij broek en kleurig buis, de bekende pet op het hoofd en de rijzweep in de hand. Wat ze nog meer droegen was het zadel en de stijgbeugels en met deze uitrus ting gingen ze een voor een naar de weegschaal, waar de-handicapper het gewicht noteerde en dit in aanmerking bracht bij de plaats van het paard aan den start. En dan stond een oogenblïk later het veld gereed voor den strijd over zooveel hon derd meter, het startschot klonk en er heerschte doodsche stilte. Meestal hadden de eerste paar hon derd meters niet veel om het lijf: de geroutineerde jockey wist opperbest, dat de kop in het begin een gansoh nite begeerlijke plaats bood, doch stil aan vermeerderde de snelheid en bij het begin der laat ste honderd meter bogen de kleine figuurtjes op de paarden zich diep over den nek van hun dier en iedere spier spande zioh om het paard tot groo- ter snelheid aan te sporen. Dan werd geen pardon gegeven en als dan onder ademlooze stilte de fa voriet zich een twintig, dertig meter voor de finish losmaakte en voortstoof met bijna bovennatuurlijke snelheid dan ging er een zucht van verademing op en even later klaterde het applaus. De jury deed uitspraak disqualificeerde meer dan eens en de jockeys brachten hun paarden naar de box terug. (waar een stalknecht het dier onmiddellijk afdek- te en verder verzorgde), om zich daarna opnieuw te laten wegen, het laatste om iedere schijn van fraude te vermijden. Een enkele maal had zulk een ren een emotioneel einde. Zoo herinneren we ons, dat een der paar den het overige veld stukken voor was en men- schel ijkerwijs gesproken den heat moest winnen. De jockey beging toen de onvoorzichtigheid, het paard in te toornen, zoodat het welhaast stappend de finish bereikte, toen plotseling een tweede paard naar voren stoof en.nummer één met een neus lengte klopte. Het spreekt vanzelf, dat er dien dag voor den zorgeloozen jocke y geen goed woord over schoot. De jury legde hem trouwens een boete van f 100 op. Tragischer was nu eens niet het einde maar het begin van een ren. Een prachtig paard, Javaan, we meenen uit den stal Jochems, werd naar den start gereden. Het dier was al overgevoelig en toen het bemerkte, wat er van hem verlangd werd ging het er vandoor, vloog tegen een hek aan en liep daarbij zulke kwetsuren op. dat het nog voor den avond moest worden afgemaakt. De jockey halve acro baten van lenigheid waren deze kerels kwam er goed af. Met een half uur tusschenruimte werden de nummers verreden en dan begon het spelletje van nieuws aan. Men bezocht het paddock, wisselde van gedachten over den vermoedelijken afloop van het volgend nummer en bepaalde daarnaar meest al zijn gokje, terwijl de baan in gereedheid werd gebracht. Want mocht de ren op de vlakke baan het meest geliefd zijn, meestal stond ook een hor- denren of een steeple chase op het programma. Bij de eerste vormden alleen zes teenen horden de hin demissen, doch bij een steeple-chase waren ook andere moeilijkheden te overwinnen, waarbij val partijen dikwijls voorkwamen. Zoo verliep de dag, totdat tegen vijf uur het slotnummer, dat meestal tevens het glansnummer was. verreden werd. Voor het laatst werden de weddenschappen afgesloten en enkele minuten na de laatste opwinding van den dag trekken de be zoekers naar het perronnetje en keerden, hetzij met den oogst van den dag in den zak hetzij met een min of meer lang gezicht naar Noord en Zuid. Zoo was het dertig jaar geleden. Woestduin be staat nog en de baan ligt er nog en de animo is er zeker ook nog. Wie weet.... D. z 0 ito Wist U, dat het zoo voordeelig is om Uw gordijnen, glasgor dijnen, kleeden, kussens en dekens bij Peeperkorn che misch te laten reinigen En ze worden zooveel mooier - werkelijk als nieuw! Vraagt U de prijscourant toch eens aan! JJJassepg J BLEEKERSVAARTWEG 39. HEEMSTEDE. KflDTING bU bezorgen a/d winkel BUIlllllU 5% bij andere opdrachten (Adv. Ingez. Med.) Zaterdag wordt in de kunstzalcn van „Arti et Amicitiae" te Amsterdam de voor jaarstentoonstelling van werken der leden geopend. Prof. Jurres (tweede van links), Lizzy Ansingh en de hecrcn Verbeek en Georg Ruetcr bij het inrichten der expositie^ (Foto Pax Holland) ET begin was zooals gewoonlijk zeer on schuldig. Een normaal telefoongesprek met zoo terloops een paar opmerkingen over schoolvoetbal. Wat steekt daar na voor kwaads in zult ge denken. Het schoolvoetbal met den Paaschtijd is een telken jare terugkee- rend sportfestijn voor de schooljeugd en er zal wel niemand zijn, die daar iets anders dan goeds van zal zeggen. Niet het feit, dat het schoolvoet bal zelf ter sprake kwam was dus het addertje onder het gras, maar wel de vraag, die daarop volgde. Zeg. dat is waar ook, we hebben te weinig scheidsrechters, voel jij er niets voor om eens een partijtje te fluiten? Eerlijk gezegd, zoo'n uitnoodiging vleit je een beetje, temeer als je nog nooit in de gelegenheid bent geweest twee-en-twintig voetballers, al zijn het dan ook maar schooljongens, in bedwang te houden. Aangezien werder een leek geen erva ringen heeft op het gebied van scheidsrechteren misschien moet ik zeggen, gelukkig niet was de weerstand slechts zwak. Denk je dat het zal gaan, zooo best ben ik met de nieuwe regels niet op de hoogte. Natuurlijk gaat het, je kent voetbal toch. Nou ja, maar dat is nog wat anders dan een wedstrijd. Geen gezanik meer je gaat. Je zal zien: het valt best mee. Tot zoover had ik nog geen flauw benul van de moeilijkheden die een dergelijk besluit met zich meebrengt. Niets vermoedend vertel je opgewekt aan iedereen, die het hooren wil, en iedereen wil dat wel hooren. Zeg. dat is waar ook, ik ga scheidsrechteren bij de schoolvoetbalwedstrijden. Het commentaar is meestal kort maar daarom, niet minder ontmoedigend. Jij scheidsrechter, nou. ik beklaag die jon gens of: Er doen hoogere scholen ook mee, niet?, dan mag je wel oppassen, ik zou niet graag in je schoenen staan Nu kan men wel schouderophalend aan derge lijke kleingeestigheden voorbijgaan, doch ze zijn fnuikend voor het zelfvertrouwen en vooral bij Iemand, die toch niet al te zeker van zijn spel regelkennis is. Bij iedereen, die iets van voetbal afweet, pro beer je dan je licht nog eens op te steken met het gevolg, dat je weldra duizelt van de adviezen. Denk er nou om, dat de keeper niet uit zijn handen uit mag schieten! De keeper mag niet aangevallen worden Je weet toch die nieuwe regel over het aan vallen als de speler den bal niet meer in zijn bezit heeft? Vergeet niet, dat. Zoo gaat het door. Het geschokte zelfvertrou wen krijgt knak op knak en voor dat je er erg in hebt moet je al weg naar het veld. Dan begint het pas goed. Geen van de uitrustingstukken, die van een gewoon mensch een scheidsrechter maken zijn aanwezig. Een telefoontje Kan ik in mijn gewone pak het veld opkomen? Natuurlijk kan dat. Van een goedwillenden raadgever krijg Je op het laatste oogenblik nog nuttige wenken: Heb je een gulden? Waarom? Voor den „toss" allicht! Nee, die heb ik niet, wie kan me er even een leen en? Natuurlijk kan niemand dat. Gelukkig komt er een op de Idee. dat een kwartje ook kan dienen. Een ander vraagt waar het fluitje is? Ach. natuurlijk, het fluitje, dat is het be langrijkst, neen, dat heb ik ook niet, ik zal het onderweg nog wel even halen. En een horloge wordt me nog nageschreeuwd, heb ie dat misschien ook niet? Inderdaad dat heb ik ook niet. Waarachtig er is een goede collega, die het wil leenen. Ik kom het in het ziekenhuis wel terughalen, zegt hij er beminnelijk bij. Ik lach een beetje wit jes terug en neem hem de „aardigheid" geeneens meer kwalijk, in feite ben ik bereid niemand meer iets kwalijk te nemen als hij maar niet over voet bal praat. Zóó. met knikkende knieën, een kwartje, een geleend horloge en een pas gekocht fluitje, kom ik op het veld. Hoe het gegaan is. vertel ik u verder niet. Ik leef nog: voel me best, (twee penalties toegekend en twee doelpunten ongeldig verklaard! én ben vastbesloten volgend jaar weer te fluiten. Als men ooit eens een beroep op u doet, ga gerust scheidsrechteren, u zult er werkelijk plelzier van hebben. Als aardige bijzonderheid kan nog ver meld worden, dat de oudste speler 13 jaar was. Niet dat het er overigens veel toe doet tenslotte. Een goede scheidsrechter blijft een goede scheids rechter. ik ben na afloop niet in de kleedkamer geweest B. K. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smedestraat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Buljs. Zuldcrstraat 20 rood (tus schen 19 30 en 20 30 uur), beurs rn. Inh.; Kramer. Plilslnais 112. broche: Bureau van Politie, taalboek: Seljsener. tt* morstraat 56. duimstok: Van Striem. Hier van Alphen- straat 13. vulpen^tul m. Inh.: Kok. Rollandstraat 12. ge bit; Van Maarsen. Rozenhagenstraat 65, gordijn: Rutten, Kleverlaan 70. heeren-polshorloge; Duin. Duinwljklaan 8. Beverwijk, dames-polshorloge: Van Andel, Marnlxstraat llfl, dameshandschoenen: Bureau van Politie, textielkaartj ITazelzet, Schoterbosehstraat 10, oorbel; Dcrks, Thomson- laan 83, portefoulllo m. inh.; Deen. Van 't HofTstraat 153, damesportefcuillc m. nh., KoclcmelciBrouwersstraat 8R, 2 rollen papier; Van Schic. Spaanschevaartstraat 103, kindertaschje. Brugman, Bosch en Vaari.Mraat 24. spring touw; Bureau van Politie, tabakzak; v. d. Kamp. Zomer, vaart 191, zaag.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5