Haarlem's Dagblad r De duinen als natuurreservaat iZware aardbeving in Mexico. Artikelen enz. 58e JAARGANG No. 17738 jl/itgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote -Houtstraat 93, bijkantoor Soendapleln 37. Postgiro- jdlenst 38810. Drukkerij: Zuider Builen Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 110600, Drukkerij 10132. 12713. Administratie 1072k, (14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM WOENSDAG 16 APRIL 1941 'Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ2.elke regel meer 0 40 Reclames /0 65 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.17V5 Groentjes zie rubriek. Voorbereiding vordert Een maand geleden deelden wij mede dat bij de afdeeling Natuurbescherming van het departement van Onderwijs, Opvoeding en Cultuurbescherming een voor deze omgeving zeer belangrijk plan in be handeling is, namelijk de aankoop van vrijwel het gehecle duincomplex dat gelegen is tusschen den weg Heemstede-Zandvoort en IJmuiden. De bedoe ling zou zijn deze gronden te brengen onder het Staatsboschbeheer en een zeer groot gedeelte te bestemmen voor natuurreservaat. Wij hebben in den Haag geïnformeerd hoe het thans met deze plannen staat. Ons werd verzekerd dat er met de verdere voorbereiding vorderingen gemaakt worden, ook al bleek dat er verschillende moeilijkheden overwonnen moeten worden. Er zijn thans reeds maatregelen genomen om te voorkomen dat de terreinen die voor aankoop in aanmerking ko men niet meer in handen van exploitanten kunnen komen. Dit is zoo werd ons medegedeeld reeds een belangrijke stap in de gewenschte richting. Men was trouwens ter bevoegder plaatse overtuigd, dat bin nen niet te langen tijd de voorbereiding der plan nen zóó ver gevorderd zal zijn, dat er een be slissing in gunstigen zin te verwachten is. Verschillende instanties zijn evenwel bij de voorbereiding betrokken. Daaronder is ook het de partement van Sociale Zaken omdat het plan ook van groote beteekenis is voor de werkverruiming of werkverschaffing in deze streek. Het plan zooals dit thans ter tafel ligt is ook ge zonden om advies aan de Commissie voor een Streekplan ir. Midden-Kennemerland. Zooals men weet zitten in die commissie vertegenwoordigers van alle gemeenten in deze omgeving. Het. is de bedoeling dat deze commissie het plan bekijkt uit Stedenbouwkundig oogpunt. Indertijd hebben wij al medegedeeld dat bij het opmaken van het plan tot aankoop van deze com plexen duinterreinen ook rekening is gehouden met de noodzakelijkheid dat een deel der gronden een bepaald percentage van het geheel op den duur beschikbaar zal komen om te voorzien in de behoeften aan bouwterrein. Daarvoor zouden dan in het bijzonder bestemd worden stukken die in de nabijheid van bestaande bebouwingen gelegen zijn. Verder is ook gedacht aan de mogelijkheid aan den Zeeweg van Bloemendaal den bouw van een beperkt aantal villa's en landhuizen toe te staan. Voor de Streekcommissïe komt hier dus een zeer belangrijk object aan de orde. Deze commissie heeft immers tot taak in breede lijnen het oog ie houden op het algemeen belang van een geheele gtreek. te letten dus op de behoefte aan gronden voor bebouwing, den aanleg van goede wegen en de bevordering van het bestemmen van gronden als recreatie-oord der bewoners. Langs de Overijselsche kust vallen thans reeds zulke breede strooken grond van den Noord-Oostpolder droog, dat het mogelijk is, over het nieuwe land van Blankenham naar Blokzijl te fietsen. (Foto Pax Holland) De stad Colima voor het grootste deel verwoest. MEXICO, 16 April (D.N.B.) Een zware aard beving heeft Dinsdagmiddag van 13 uur 12 tot 13 uur 15 de stad Mexico geteisterd. Talrijke huizen werden beschadigd. Een in aanbouw zijnde bioscoop stortte gedeeltelijk in. Van een uit onge veer 12 verdiepingen bestaanden wolkenkrabber zijn 5 étages ingestort. De muren kwamen neer op straat. Tegelijkertijd woedde in het stadsdeel Santa Maria een groote brand. Omtrent het aan tal dooden zijn nog geen berichten ontvangen. De stad Colima, die ongeveer 22.000 inwoners telt, is voor het grootste deel verwoest. Ook tal rijke andere plaatsen in den gelijknamigen staat zijn door de aardbeving, die ongeveer 5 minuten duurde, meer of minder zwaar geteisterd. Voorts is het in het geheele gebied gekomen tot uitge strekte boschbranden. Bijzonderheden omtrent de catastrofe, die zich in Colima heeft afgespeeld, zijn hier nog niet bekend geworden, aangezien de stad op het oogenblik door de vernieling van d< verbindingen en verkeerswegen geheel van de bui ten wereld is afgesneden. In geheel Colima is geen water en licht. Aangenomen moet worden dat tal rijke dooden en gewonden te betreuren zijn. De autoriteiten hebben terstond maatregelen geno men om de noodlijdende bevolking zoo spoedig mogelijk hulp te verleenen. Nieuwe burgemeesters. ^s-GRAVENHAGE, 16 April. (Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van blnnenlandsche zaken is F. A. A. H. Breekpot, met ingang van 1 Mei 1941 tot burgemeester van de gemeente Kessel benoemd; is J. H. Creemers, met Ingang van 1 Mei 1941, tot burgemeester van de ie gemeente Stramproy benoemd; is H. J. H. Hen- driilcs mpt ingang van 1 Mei 1941, tot burgemeester van de gemeente Nunhem benoemd. De nieuwbenoemde burgemeester van Kessel bekleedt thans de functie van ambtenaar ter se cretarie van de gemeente Posterholt 'Limburg). De nieuwe burgemeester van Stramproy is thans secretaris dier gemeente, i- De heer H. J. H. Hendriks, die benoemd is tot burgemeester van Nunhem, is thans secretaris s van Nunhem. De tunnelbouw te Velsen kan nu spoedig beginnen. Uitslag der aanbesteding gunstig voor Velsen. Zooals in ons blad van gisteren reeds werd ge meld is de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. met 3.452.900 de laagste inschrijfster voor den bouw van het eerste gedeelte der tunnels te Velsen. Aannemende, dat de directie den bouw opdraagt aan de laagste inschrijfster, dan kan de uitslag der aanbesteding slechts gunstig voor Velsen genoemd worden. De A.B.M. toch is een goede bekende in die gemeente; zij had hier steeds een deel van haar groot bedrijf gevestigd en vele grondwerkers uit die gemeente zijn in haar dienst geweest. Uit voering van het werk door de A. B. M. beteekent ongetwijfeld dat een grooter aantal arbeiders uit Velsen aan dit werk in dienst gesteld zullen worden dan wanneer een andere firma met de uit voering belast werd. Meer dan twee jaar lang het werk zal wel niet voor Juni 1943 gereed zijn zul len eenige honderden arbeiders, ongetwijfeld voor 't grootste gedeelte in Velsen woonachtig, hun dage- lijksch brood aan dit werk kunnen verdienen en als dit gereed is is het weer het tweede deel dat hun arbeid vraagt. WAT NU GEMAAKT WORDT Het werk, waarvan de uitvoering straks gaat be ginnen, omvat den bouw van een auto- en een spoovwegtunnel, die vlak naast elkaar worden ge bouwd. De beide tunnellichamen komen in één omstreeks 26 M. diepen bouwput, waarin de tun nelstukken moot voor moot worden gebouwd. Zoo zal het deel van de autotunnel, dat thans gemaakt wordt, bestaan uit 30 mooten van 16 tot 24 M. lang met een totale lengte van 554 M. Hiervan wordt een lengte van 414 M. als gesloten, de rest als open tunnel gebouwd. De eerste moot begint aan den Zuidelijken oever van het Noordzeekanaal, ter plaatse waar het ka naal nog niet verbreed is. Deze moot is dus de laat ste van het Zuidelijk gedeelte en ligt dus ook het diepst. Later d.w.z. wanneer het eerste tunnelstuk gereed is en de grond daarboven is weggebaggerd. wordt bij, den bouw van het tweede gedeelte de eerste moot daarvan tegen deze eerste moot aange bouwd. Onder de tweede moot van het werk, waar van gisteren de aanbesteding plaats had, komt de pompkamer, waarvan de onderkast op een diepte van 26 M. komt te liggen. Men kan zich uit dit cijfer Wel eenigszins een denkbeeld vormen van den om vang van den bouwput. Bij het 'maken van den bouwput worden stalen damplanken gebruikt van 27.50 M. lengte. De bouw van de spoorwegtunnel geschiedt op ileaalfde wijze als van de autotunnel. Inspecteur H. J. Odé gaat heen. Belast met Veeartsenijkundig Staatstoezicht en Veterinaire inspectie der Volksgezondheid. Bij gemeenschappelijke besdliikking van de"1 secretarissen-generaal van landbouw en visscherij en van sociale zaken, is met ingang van 1 Mei a.s. aan H. J. Odé, te Heemstede, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, tevens inspecteur van de Volksgezondheid, terwijl als zoodanig is benoemd L. P. de Vries, te Leiden. De heer H. J. Odé werd 5 April 1876 te Win terswijk geboren. Hij bezocht aldaar de H.B.S., deed op 17-jarigen leeftijd eindexamen en stu deerde aan de Rijksveeartsenijschool, nu Vee- artsenijkundige faculteit te Utrecht, en was op 21 jarigen leeftijd afgestudeerd. Hij vestigde zich als dierenarts te Lichtenvoorde, waar hij tevens ge meenteveearts was. Vier jaar later vertrok hij naar Aalten, waar hij een drukke praktijk had, ook in de aangrenzende Duitsche plaatsen. In 1917 werd de heer Odé benoemd tot in specteur van het Veeartsenij kundig staatstoezicht ter standplaats Venlo. In 1924 volgde in gelijke functie overplaatsing naar Arnhem. Bij de samen voeging van de inspectie van het Veeartsenijkun- idig Staatstoezicht met de veterinaire inspectie van de volksgezondheid, werd de standplaats Arnhem opgeheven en de heer Odé in deze dub bele functie benoemd ter standplaats Zwolle op 1 Januari 1924. Daar was hij adviseerend lid van de Overijselsche Landbouw Maatschappij, voorzit ter der Geld. Overijselsche Maatschappij voor Diergeneeskunde en lid der commissie ter bestrij ding van de T.B.C, De heer Odé was ook lid van de commissie tot bestudeering van het vraagstuk der overbevol king der universiteiten. Op 1 Mei 1936 volgde de benoeming in gelijke functie standplaats Haarlem. De heer Odé is hoofdbestuurslid der Maatschap pij voor Diergeneeskunde. Wie met hem in aan raking kwamen in zijn functie zullen het ver trek van den inspecteur betreuren om zijn pret tige persoonlijkheid en zijn helder en juist oor deel. Hij is in de kringen van het staatstoezicht een zeer geziene persoon wiens adviezen altijd gunstig ontvangen worden. De verstandhouding en samenwerking met de dierenartsen en autori teiten van zijn district is van dien aard, dat men hem noode ziet vertrekken. Het personeel der inspectie heeft hem leeren kennen als een humaan chef, onder wiens leiding het zeer prettig werken was. EDUARD VAN BEINUM NAAR DRESDEN. AMSTERDAM, 16 April. De dirigent der Dres- dener Fhilharmonie Paul van Kempen, heefj. Eduard van Beinum uitgenoodigd een der con certen van den Bruckner-cyclus in Dresden te dirigeeren en wel op 12 Juni a.s. Van Beinum heeft deze uitnoodiging aangenomen en zal Bruckners zevende symphonie uitvoeren. Diritscliland's militaire plannen. De opmarsch in Noord-Afrika. BERLIJN, 16 April 'Associated Press) De cor respondent van Associated Press Alvin Steinkopf geeft een beschouwing over Duitschland's mili taire plannen. Hij schrijft o.m. het volgende: Volgens een mededeeling van het Duitsche op perbevel heeft het Duitsche expeditiecorps in Afrika vasten voet gekregen op Egyptisch grond gebied. Aan de grens tusschen West-Egypte en Italiaansch-Litoië werd Solloem bezet en de Duit sche troepen, die speciaal voor den woestijnoorlog zijn uitgerust, rukten verder naar het oosten op. Op grooten afstand van hen, doch nog altijd binnen het bereik der militaire mogelijkheden liggen Alexandria en het Suezkanaal, de weg naar de Roode Zee. Het opperbevel echter, dat zijn ge heimen weet te bewaren, heeft geen aanduiding gegeven wat betreft de volgende taak van het Duitsche expeditieleger in Afrika totdat de toe stand in Griekenland is opgehelderd. Het eenige wat goedingelichte kringen hierover zeggen is: .U kunt. er zeker van zijn dat er een plan bestaat. Het Duitsche leger stort zich niet blindelings in een avontuur. Een politiek, waardoor naar men- schelijke berekening zooveel mogelijk iedere mo gelijkheid van een misrekening wordt uitgescha keld. De economische besprekingen te Batavia. Japansche regeering acht het verloop weinig gunstig. Het D.N.B. verneemt uit Tokio: De Japansche economische onderhandelingen te Batavia zijn weliswaar niet op een dood punt gekomen, doch men kan ook niet beweren dat zij zich zeer gunstig ontwikkelen, verklaarde de woordvoerder van de afdeeling inlichtingen der Japansche regeering. Ik hoop overigens niet, aldus zeide hij, dat de aankomst van Van Kleffens, den minister van buitenlandsche zaken van de Nederlandéche emigrantenregeering te Londen, eenigerlei uitwer king zal hebben op het verdere verloop van de onderhandelingen. i Duitsche vliegtuigen boven Noord-lerland. Voor den oorlog belangrijke doelen aangevallen. BERLIJN. 16 April (D.N.B.) In den nacht van 15 op 16 April hebben zeer ster ke formaties Duitsche gevechtsvliegtuigen, naar het D.N.B. verneemt, op de meest doel treffende wijze voor den oorlog belangrijke doelen in Noord-lerland aangevallen. Nadere bijzonderheden omtrent de behaalde succes sen zijn nog niet ontvangen. Uit Stockholm verneemt het D. N. B.: Het En- gelsche ministerie voor de openbare veiligheid en het hoofdkwartier der R. A. F. in Noord-lerland hebben hedenmorgen het volgende bekend ge maakt: „Een groote formatie vijandelijke bombarde mentstoestellen heeft gedurende verscheidene uren een aanval gericht op een gebied dat bijna geheel Noord-lerland omvatte. In eenige gebieden waren de aanvallen fel. Vele industrieele gebouwen le den schade. Nadere bijzonderheden zullen later nog worden medegedeeld." Gistermiddag zijn drie Britsche Jachtvlieg tuigen boven het Kanaal in een hevig luchtge vecht neergeschoten. Tezamen werden Dinsdag vijf Engelsche jagers en een Bristol-Blenheim, dus bij elkaar zes vijandelijke toestellen neerge haald. Incidenten bij inscheping der Britsche troepen in Griekenland. ROME, 16 April. (DNB) Uit Saloniki wordt aan het agentschap Stefani gemeld dat het bij den Pi raeus tot verschillende incidenten is gekomen tus schen de Engelsche en de Grieksche autoriteiten omtrent de methodes der wederinscheping van de Britsche troepen De Engelschen maken er aanspraak op dat het geheele verkeer wordt onderbroken en dat de Engelsche wederinscheping voorrang zal hebben op alle andere verkeer, ook voorrang op de levensmiddelcnvoorziening van den Piraeus en Athene Deze door de Britsche officieren toegepaste bruuske methodes hebben reeds reacties bij func tionarissen en arbeiders der haven van den Piraeus opgewekt. Groote menschenmenigten zagen uit de straten nabij de haven de wederinscheping van de Engel schen De stemming der bevolking van den Piraeus verontrust in hooge mate de Grieksche autoriteiten die 't Engelsche opperbevel hebben aangeraden zoo- eel mogelijk afgelegen havens te gebruiken. De Britsche militaire autoriteiten zijn bezig alle mo- torvisschersbooten te huren die zij kunnen vinden. Beemster bloeit tegen Mei. PURMEREND, 16 April. De vruohtfooomen in de Beemster beloven een rijken bloei. De mooiste tijd tot een bezoek aan de bloeiende Beemster zal in de eerste helft van Mei zijn. De Beemster heeft zeer mooie fiets- en wandelwegen en auto verbinding van Purmerend uit. Verdere terugtocht der Britten in Egypte. Hoofdverdedigingslinies bij Mersa Matroeh. Op grond van berichten uit Britsche kringen in Turkije heeft de Amerikaansche omroep, blijkens een D.N.B.-bericht, medegedeeld dat gc er aal Wavell bevel heeft gegeven dat alle strijdkrachten in het westelijke woestijngebied moeten terugtrek ren en haar hoofdverdedi gingslinies bij Mersa Matroeh moeten betrek ken. Wavell. aldus de omroep, had niet het voornemen Sidi el Barani te verdedigen. Voorts meldt het D.N.B.: In Noord-Afrika hebben de Duitsche en Itali- aansche troepen de achtervolging van de verslagen Engelschen in hoog tempo voortgezet. Een aantal Britsche colonnes, die wegens benzinegebrek on derweg bleven staan, werd overrompeld en vangen genomen. De buit aan wapens, munitie en waardevol materiaal laat zich nog niet overzien Maandag zijn militaire installaties te Tobroek met goed gevolg gebombardeerd door Duitsche en Italiaansche jagers. De Italianen schoten daarbij drie Britsche Hurricanes, die den aaftval wilden be letten, neer. Des namiddags "deden Duitsche stuka's, begeleid door Italiaansche jagers, een aanval op schepen ten oosten van Tobroek. Daarbij werden weer twee Hurricanes neergeschoten, zoodat de Engelschen alleen in dit gebied vijf jagers verloren. Een koopvaarder van 8000 ton kreeg een recht- streekschen treffer. Een tweede bom ontplofte dicht bij den scheepswand. Bij een aanvalspoging op Derna zijn twee Britsche gevechtsvliegtuigen van het type Vickers-Welling- ton door het Duitsche afweergeschut neergehaald. INDRUKKEN TE LONDEN. GENèVE, 15 April (D.N.B.) Het bericht over het optrekken der Duftsch-Italiaansche strijdkrach ten op Egyptisch gebied heeft bij het Londensche publiek, naar de Londensche correspondent van het „Journal de Genève" meldt, ontsteltenis teweeg gebracht. Het blad schrijft dat het Britsche publiek de aankomst van Duitsche en Italiaansche troepen aan de grens van Egypte niet kan begrijpen. De ge middelde Engelschman heeft nog steeds op de lau weren van generaal Wavell gerust en is thans vrij onzacht uit zijn overwinningsdroom gewekt. Het Britsche publiek vraagt zich voortdurend af, waar om de troepen van generaal Wavell niet geprobeerd hebben den opmarsch der formaties van de as ergens aan de lange kuststrook af te snijden. „Landen gezocht.' Het A.N.P. meldt uit 's-Gravenhage: Het Pa rijsche dagblad „Oeuvre" heeft dezer dagen een grappige advertentie gepubliceerd, welke in Fran- sche politieke kringen groote vroolijkheid veroor zaakt heeft. De advertentie luidde aldus: „Landen gezocht. Gezocht een land, dat bereid is de hulp van Engeland te aanvaarden. Landing van het expe ditieleger ver achter het front, totale nederlaag en overhaaste inscheping binnen den kortst mo- gelijken tijd gewaarborgd." DE OPMARSCH IN JOEGO-SLAVIë. Gemotoriseerde afdeclingen van de Duitsche weermacht worden bij het binnentrekken van Agram door de bewoners der stad begroet. (Telefoto Orbls) Duitsch weermachtsbericht Britsche strijdkrachten in Noord-Griekenland teruggeworpen. Ptolemais en Kozani bezet Luchtoperaties boven Manchester en Zuid-Engeland. BERLIJN, 15 April (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Duitsche en Italiaansche troepen zetten de achtervolging en omsingeling van de resten - in het Servische leger, die in het gebied Mostar- Serajewo opeengedrongen zijn, tegen plaatseiy- ken tegenstand voort. Weer konden talrijke gevangenen worden binnengebracht, onder wie de opperbevelhebber van het Servische zuide lijke leger. Hongaarsche troepen hebben de bezetting van den Drave-Donau driehoek beëindigd, verder naar het oosten bij hun opmarsch in zuidelijke richting de Donau bereikt en Novlsad bezet. In Noord-Griekenland hebben snelle troepen van het leger en de Waffen-S.S. bij hun op marsch naar het zuiden Britsche infanterie- en pantserstrijdkrachten teruggeworpen bij een scherpe achtervolging Ptolemais en Kozani ingenomen en ten noorden van Servia den over tocht over den Aliakmon geforceerd. Bij Ptolemais werden dertig Britsche gepantserde gevechtswagens vernietigd. Andere formaties rukten van Saloniki over den benedenloop van de Aliakmon naar het zuiden op. De Engel schen poogden hun terugtocht door dc achter hoede te dekken en door omvangrijke vernie lingen de Duitsche achtervolging te vertragen. Aan het Albaneesche front wijken de Griek sche troepen voor Italiaansche aanvallen terug. Deelen van het voorttrekkende Italiaansche le ger hebben Koritza in zuidelijke richting ach ter zich gelaten. Het luchtwapen heeft ook gisteren door her haalde aanvallen zware verliezen berokkend •aan de overblijfselen van het Servische leger. Stuka's, torpedo- en jachtvliegtuigen vernietig den vijandelijke marschcolonnes in het dal van den benedenloop van de Bosna en in het ge bied tusschen Save en Drina. Gevechtsvlieg tuigen bombardeerden militaire installaties in het gebied om Serajewo en plaatsten treffers tusschen opgeborgen vliegtuigen op het vlieg veld Mostar. Andere formaties van het lucht wapen dreven bij Deskati Grieksche troe penconcentraties uiteen. Jagers schoten in het gebied van het Presba-meer zes Britsche vliegtuigen van het type Bristol-fiienhelm om laag. Bij bomaanvallen op de haven van Piraeus heeft het luchtwapen vier vrachtbooten van omstreeks 35.000 b.r.t. in totaal tot zinken ge bracht. acht groote koopvaarders zwaar ge- schadlgd en de haveninstallaties in brand ge schoten. In de beide laatste nachten zijn in de baal van Eleusis en voor Piraeus op een torpedojager en drie groote koopvaarders bomtreffers van zwaar kaliber geplaatst. Een andere doeltreffende aanval met brisantbommen was op het vlieg veld van Eleusis gericht. Overdag en 's nachts zijn twee vliegvelden op het eiland Malta met succes aangevallen. In Noord-Afrika ondersteunden Duitsche ge vechtsvliegtuigen, Stuka's en jagers den aanval op Tobroek, beschadigden een groot koopvaar dijschip zwaar en schoten twee Britsche vlieg tuigen van het type Hurricane in een lucht gevecht neer. Duitsche luchtdoel-artillerie haalde bij Derna twee gevechtsvliegtuigen van het type Wellington naar beneden. Op zee rondom de Britsche eilanden heeft het luchtwapen twee vijandelijke vrachtbooten beschadigd. Bommen van zwaar kaliber troffen bij een stoutmoedig ultgevoerden scheeraanval een fabriek van de vliegtuigindustrie te Manchester en veroorzaakten zware verwoestingen in een montagehal. In den afgeloopen nacht hebben gevechtsvlieg tuigen bij aanvallen op twee vliegvelden in Zuid-Engeland negentien vliegtuigen op den grond vernield en door bomtreffers hangars, onderkomens en startbanen vernield. Vliegtui gen van de gewapende verkenning konden op verscheidene haveninstallaties in Zuid-Enge land en aan de Oostkust van Schotland bom treffers van zwaar kaliber plaatsen. Vijandelijke vliegtuigen zijn overdag noch 's nachts boven het Duitsche gebied versche nen. Bü de gevechten in het Rhodope-gebcrgt® in Macedonië op 8 April hebben de comman dant van een bataljon infanterie majoor Fett, de eerste luitenant Gutsche van een regiment infanterie benevens van een batalajon pioniers de eerste luitenant Krell en de onderofficier Unger bij de verovering van een versterking, die bewapend was met 45 machinegeweren en granaatwerpers, door bijzondere dapperheid onderscheiden. 7 April hebben de eerste luite nant Leukfeld. compagniecommandant bij een regiment infanterie, en de eerste luitenant Rast( compagniecommandant bij een bataljon pioniers, zich bij de bestorming van de Griek sche bergversterking Hellas bijzonder onder scheiden." HEDEN: 8 PAGINA'S De duinen als natuurreservaat, pag. I P. Gasus: Boutade. pag. 3 J. C. E.: Langs de Straat. De kunst en het centenbakje. pag. 3 J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daarbuiten. pag. 3 Eigenaardigheden in Haarlem en omgeving. pag. 3 K. de Jong: H. O. V.: Het eerste Beet hovenconcert. pag. 3 Voor lange avonden. pag. 5

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1