JCoct Tlieuuis !De strijd om de bronnen van Cyrenaïca. VRIJDAG 18 A PR ID 1941 HA'ARCEM'S DSGEESD Italiaansch weermachtsbericht Antivari en Cetinje (Montenegro) bezet. Opmarsch naar Ragusa. Aan het Grieksche front Klisoera genomen. ERGENS IN ITALIë, 17 April f Stefani) r— Het weermachtbericht 314 luidt als volgt: „In Joego Slavië ruk'ken de gemechaniseerde colonnes van het tweede legercorps op van Spalato naar Ragusa. Marinedetachementen hebben de bezetting der Dalmatische eilanden voltooid. Uit Albanië zetten andere gemecha niseerde colonnes, na Antivari en Cetinje te hebben bezet en na den laatsten weerstand van den tegenstander te Ihebben gebroken, hun opmarsch naar Cattaro en Ragusa voort met het doel zich te voegen bij de troepen van het tweede legercorps die uit het noorden 1 komen. Aan het Grleksche front wordt ondanks den krachtigen weerstand van den vijand en talrijke I onderbrekingen in de wegen de opmarsch onzer troepen van het Presba-meer tot aan de Adriati- sche Zee voortgezet. De troepen van het elfde legercorps hebben na een verbeten gevecht Kli soera bezet en rukken voorbij dit centrum op. De vijand heeft aanzienlijke verliezen geleden en talrijke gevangenen benevens een aanzienlijke hoeveelheid oorlogsmateriaal in onze handen achtergelaten. Twee Britsche bommenwerpers, die boven Albaneesch gebied trachten te vliegen, werden door onze jaohttoe^tellen aangevallen: een toestel van het type Blenheim werd neerge schoten. Oo den Piraeus hebben onze vliegtuigen in den nacht van 15 op 16 April een feilen aanval gericht op de haveninstallaties en gemeerde sche pen. De torpedeering uit een vliegtuig, waarvan melding is gemaakt in het weermachtberioht van gisteren en waarbij een groot schip van 15.000 ton tot zinken werd gebracht, is tenuitvoer gelegd door den kapitein-piloot Buscaglia en luitenant ter zee Castagnacci als waarnemer. In Cyrenaïca wordt de druk der Duitsch-Ita- liaansche troepen óp Tobroek en Solloem voort gezet. Het opruimen van de vijandelijke detache menten, die afgesneden werden tijdens onzen krachtigen opmarsch, wordt voortgezet in de rich ting van Djebel. In Oost-Afrika is op de vijandelijke strijdkrach ten, die poogden de rivier Baro in Galla Sidamo over te steken, een krachtigen tegenaanval onder nomen. Zij werden op de vlucht gedreven en lieten hun kampementen in onze handen achter. Tijdens felle gevechten ten westen van Dembidollo in Noord-Gambella hebben wij den vijand zware verliezen toegebracht." Teruggekeerd van een succesvolle vlucht, ver haalt de commandant van een Duitsch vliegtuig eskader de officieren van den Bulgaarschen generalen staf van zijn wedervaren. (Foto Weltbild) De nieuwe Kroatische regeering. Dr. Pavelitsj hoofd van den Staat. BOEDAPEST, 17 April D.N.B.) Volgens be richten in de bladen is gisteravond een Kroati sche regeering gevormd. De nieuwe regeering be staat uit de volgende personen: Hoofd van den staat, minister-president en mi nister van buitenlandsche zaken: Dr. Avelitsj Pavelitsj, plaatsvervangend hoofd van den staat, alsmede opperbevelhebber van de Kroatische weermacht, marine, luchtwapen en gendarmerie, generaal Kvaternik, plaatsvervangend minister president Dr. Ozman Kelenovits, minister van justitie dr. Mirko Puoh, minister van binnenland- sche zaken, Dr. Andrija Bardukovitsj, minister van openbare gezondheid Dr. Petritsj, minister van economische zaken Lovro Stmbitsj, minister van eeredienst Dr. Mile Budak, minister van land en bosohbouw Ivo Frankovitsj. minister van het vereenigingsw^zen Dr. Domantsjitsj. regeerings- commissaris van justitie Dr. Djanitsj. Nadat de ministers benoemd waren, heeft al lereerst dr. Pavelitsj den eed afgelegd. Hierna hebben de nieuwe ministers in handen van het staatshoofd den eed afgelegd. Bezetting van Montenegro. Intocht der Italianen te Cettinje. Stefani deelde gisteravond mede: Een der bijzondere correspondenten van Stefani meldt-van het front dat de Italiaansche troepen Montenegro definitief van de Servische onderdrukkers hebben verlost. Terstond nadat de Italiaansche troepen de Montenegrijnsche hoofdstad Cetinje waren binnengerukt, werd een telegram gezonden aan de koningin-kei zerin om haar op de hoogte te brengen van de vreugde der soldaten en van het Montenegrijn sche volk over deze grootsche en gelukkige ge beurtenis. De intocht der Italiaansche troepen ging met grootsche manifestaties van geestdrift gepaard. Sinds Donderdag is het geheele grond gebied van het oude koninkrijk van Nicolas Pe- trowitsj Niegosj bevrijd. ENGELSCH VRACHTSCHIP GETORPEDEERD. NEW YORK, 17 April (D.N.B.) Naar in reederskringen wordt medegedeeld, zoo meldt As sociated Press, is het Britsche vrachtschip „Silver- elm" met een inhoud van 4351 ton, van de New York—Engeland lijn in het noordelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan getorpedeerd. BIJ DE DUITSCHE TROEPEN IN NOORD-AFRIKA. Temidden van de verlatenheid in de woestijn is een legerkamp opgeslagen. (Foto Stapf) Oorlogsconferenfie van het Britsche Imperium? Deelneming door Canada, Nieuw Zeeland en Zuid-Afrika. Naar Associated Press uit betrouwbare bron meldt, overweegt de Britsche regee ring het houden van een „conferentie van het Imperium" over de oorlogvoering, waar aan de premiers van Canada, Nieuw-Zee- land en Zuid-Afrika zullen deelnemen. Associated Press voegt hieraan toe dat veel er op duidt dat deze conferentie ten doel heeft de troepentransporten uit de dominions uit te breiden ten einde de zwakke Britsche strijdkrachten in het Midden-Oosten te versterken. (D.N.B.) EngelancFs positie in de Middellandsche Zee. De militaire medewerker van de „Times" voor de radio. STOCKHOLM, 17 April (D.N.B.) De mili taire medewérker van de Times, kapitein Cyrill Falls, heeft vandaag voor de Britsche radio een voordracht gehouden, waarin hij een pessimis tische uiteenzetting gaf over de positie van En geland in 't oostelijk deel van de Middellandsche Zee. Het Duitsche pantserwapen in Noord- Afrika, zoo zeide hij, is meer dan een gewone verzameling tanks. Het heeft in zijn strijdwijze een zoodanige prachtige organisatie vertoond, dat men geen recht meer heeft het nog op eeni- gerlei wijze te onderschatten. Maar niet alleen de eerste linie van 't Duitsche pantserwapen. Ook de tweede linie is in alle tot dusver geleverde ge vechten schitterend gebleken. Nog heeft Engeland, zoo ging kapitein Cyrill Falls verder, geen slag in Noord-Afrika verloren, want Engeland heeft den strijd in het geheel niet aangebonden. De troepen van generaal Wavell zijn eenvoudig uitgeweken, hetgeen wel licht om strategische redenen juist is, maar dit verandert niets aan het feit, dat bet prestige van generaal Wavell een zwaren slag' daardoor heeft geleden. Verder zeide de spreker: „Ik beken open lijk, dat ik nog steeds niet begrijp hoe de Duit sche aanval in Noord-Afrika zoo snel van stapel kon loopen en hoe de ravitailleering ongestoord kon geschieden. Wij kunnen niet anders dan den toestand, waarin generaal Wavell zich in Noord-Afrika bevindt, als zeer kritiek achten. Cyrill Falls zeide over den toestand in Grieken land o.a„ dat thans de beide beslissende slagen in de geschiedenis van Engeland in Grieken land en Noord-Afrika geleverd zullen worden. In geen geval mag thans de stand van zaken net een of ander lichtzinnig optimisme beoordeeld worden. „Ik voel heel goed, dat wij in de ko mende weken en maanden een harden strijd voor den boeg hebben", zoo zeide de spreker. Wij moeten ieder overdreven optimisme achterwege laten. Dit komt werkelijk niet meer te pas." De Amerikaansche hulp aan Engeland. TOKIO, 17 April (D.N.B.) Volgens het blad „Tokio Asahi" ontwikkelt Manilla zich tot verza melplaats voor transporten oorlogsmateriaal naar Engeland. Volgens dit blad hebben Ame rikaansche transportvliegtuigen reeds het ver- keerkeer met Singapore geopend. Voor het geval dat de transportwegen via den Atlantischen Oceaan nog moeilijker zouden worden, zal in de toekomst Amerikaansche materiaal via den Stil len Oceaan en Indischen Oceaan naar het Suezkanaal worden vervoerd. Het blad schrijft, dat men in Tokio de. i nieuwen toestand met groote aandacht volgt. De Duitsche luchtaanvallen in den nacht van Woensdag op Donderdag. Honderden gebouwen te Londen getroffen. Het D-NJ3. meldt: De groote aanvallen van den afgeloopen nacht op Londen stelt alle vroegere luchtaan vallen op de Britsche hoofdstad en andere plaatsen in Engeland in de schaduw. De be manning van vliegtuigen, die reeds meer dan 100 vluchten naar Engeland achter den rug hebben en 20 tot 30 aanvallen op Londen heb ben ondernomen, verklaart dat bij den overwel digenden indruk der massale branden te Lon den alle vroegere gevechtsindrukken verblee- ken. De weerschijn van de brandende stad was aan de Belgische kust, op een afstand van 250 K.M. te zien. De Londensche correspondent van de „New- York Herald Tribune" meldt dat de zware Duitsche luchtaanval op Londen acht uur onafgebroken heeft geduurd. De eerste vlieg tuigen verschenen onmiddellijk na het invallen van de duisternis. Duizenden bommen vielen op alle deelen van Londen. De geheele stad leek in vlammen te staan. De schade en het verlies aan menschenlevens zijn nog niet te overzien. Er vielen zooveel brandbommen dat de brandweer machteloos stond. Associated Press meldt dat, hoewel bijzon derheden nog niet bekend waren, het toch vast staat dat honderden gebouwen getroffen zijn. De lucht was vervuld van een benauwende en bijtende walm. Hetzelfde bureau deelt mede: Bommenwerpers, duikbommenwerpers en ge vechtsvliegtuigen hadden aan den aanval deel genomen en alle soorten bommen tot de grootste „superbommen" toe waren uitgeworpen. Volgens Engelsche bronnen hadden de Duit- schers gebruik gemaakt van alle bombarde mentsvliegtuigen welke zij boven Londen slechts gebruiken konden. Meer toestellen zou den boven Londen geen plaats gevonden heb ben. De aanval strekte zich uit over bijna elk deel van de Britsche hoofdstad. In het huilen en donderen der bommen en het gedreun van het luchtdoelgeschut ontstonden nauwelijks langere tusschen ruimten dan van twee, tot drie minu ten. Volgens een A.N.P. bericht uit New-York is het gebouw van de National Broadcasting Com pany door een bom vernield. Er is niemand om het leven gekomen. Ook de Columbia Broad casting Company meldt dat haar Londensche centrale door bommen vernietigd is. Het per soneel bleef ongedeerd. Duitsche luchtaanvallen op Griekenland. BERLIJN, 17 April (D.N.B.) Duitsche ge vechtsvliegtuigen hebben gisteren aan de Oost kust van Griekenland een aanval gedaan op scheepsdoelen. Hier bij werden in de Golf van Volc en bij Chalkis schepen met een inhoud van 19.000 b.r.t. tot zinken gebracht en schepen met een geza- menlijken inhoud van 70.000 b.r.t. beschadigd. Duitscliland en Egypte. Mededeeling der Wilhelmstrasse. BERLIJN, 17 April Duitschland slaat met belangstelling het streven van de Egyptische re- ^geering gade tot het voeren van een politiek die het land als staat en natie verre houdt van^ de oorlogsgebeurtenissen. Deze verklaring werd van daag in de Wilhelmstrasse afgelegd. In politieke kringen in de Duitsche hoofdstad vulde men hara aldus aan dat Duitschland ongetwijfeld niet het voornemen koestert de Egyptische regeering te belemmeren in deze pogingen. In dit verband wordt evenwel de aandacht gevestigd op het be-» kende feit dat Duitschland de Engelschen overal zal slaan waar het ze aantreft. (A.N.P.) ROOSEVELT ONTVANGT DEN CANADEESCHEN MINISTER-PRESIDENT. Het D.N.B. verneemt uit Washington, 17 April: Roo sevelt heeft den Canadee- schen premier Mackenzie King voor een onderhoud ontvangen. Associated Press meldt uit welingelichte krin gen te Washington dat het voornaamste onderwerp van dit gesprek wel de levering van oorlogsmateriaalaan Canada volgens de leen- en pachtwet zal zijn geweest, daar de Canadeesche dollar reserves steeds slinken. In Amerikaansche financieele kringen heerscht volgens ge noemd bureau de opvatting dat Canada dientengevolge vroeg of laat om financieele hulp zal moeten vragen. Canada zou de voorkeur geven aan een leening. maar de Vereenigde Staten zouden Canada evenals Engeland verzoeken althans een deel van zijn beleggingen ten be drage van omtrent een mil liard dollar in de Ver. Staten te liquideeren om het oorlogs- materieel zoo lang mogelijk te betalen. Ook de Amerikaansche mi nister van buitenlandsche za ken Huil heeft een onderhoud eehad met Mackenzie King. Later deelde Hull on ziin persconferentie mede dat slechts algemeene inlichtin gen waren uitgewisseld. Een overeenkomst was niet be- tttfakaa. De in Noord-Afrika gevangengenomen generaals zijn per vliegtuig naar Duitschland overgebracht, De gevangenen op het vliegveld even voor het vertrek. IXolsioto Ol-bis) Engelsche vliegtuigen boven Noord-Duitsch gebied. Enkele toestellen boven Berlijn. BERLIJN, 18 April (D.N.B.) De Royal Air Force heeft in den nacht van 17 op 18 April, naar aan het D.N.B. wordt medegedeeld, met zwakke strijdkrachten aanvallen ondernomen op Noord- Duitsch gebied. Op eenïge plaatsen werden brisant- en brandbommen neergeworpen, die echter geen schade van grooten omvang aanrichtten. Eenige vliegtuigen drongen tot Berlijn door en slechts heel enkele kwamen door de afweerversperring van de rijkshoofdstad heen. In Berlijn ontstonden in woon wijken eenige branden. Bovendien werden opnieuw plaatsen van cultureel belang beschadigd. Drie vliegtuigen konden reeds bij hun nadering door het afweergeschut neergeschoten worden. Twee andere stortten bij Berlijn brandend neer. De R.A.F. ver loor dus volgens de tot dusver bekende berichten reeds 5 vliegtuigen. ZES BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. BERLIJN, 18 April. (D.N.B.) Het aantal En gelsche vliegtuigen, dat tijdens den aanval der R. A. F. op rijksgebied is neerg&schoten, is, naar het D.N.B. verneemt, tot zes gestegen. Rede van Lord Halifax. Engelsche tegenslagen veroorzaakt door superioriteit van het Duitsche materiaal. Uit New York meldt het D.N.B.: Op het jaar- lïjksche diner van de „English Speaking Union", heeft de Britsche ambassadeur Lord Halifax een rede gehouden, waarin hij sprak over de „leelijke feiten" van den huidigen oorlogstoestand. Halifax gaf echter de verzekering dat Engeland „den oor log toch nog zou winnen" Hij verklaarde verder dat men wat betreft de ..duistere gebeurtenissen op den Balkan en in Noord-Afrika de feiten onder het oog moet zien". Deze tegenslagen zijn veroorzaakt door de „superioriteit van het Duitsche materiaal". Halifax vroeg tenslotte de ondersteuning van Engeland door de Vereenigde Staten, daar slechts op deze wijze „de slag op den Atlantischen Oceaan gewonnen" zou kunnen worden. FILMJOURNAAL VAN KEULEN EN DE KEULSCHE TENTOONSTELLING. Het A.N.P. deelt mede: De afdeeling Nederland van de Tobis heeft ter gelegenheid van de aan wezigheid te Keulen van Nederlandsche schilders, wier schilderijen daar tentoongesteld worden, in de Rijnstad een film gedraaid die in het Neder- landsch journaal vertoond zal worden. De Tobis heeft dit gedaan met het doel om den wantrou- wigsten Nederlander te toonen dat van de Engel sche leugenberichten over bommenschade te Keu len geen woord waar is. dat vooral de Rijnbrug gen er nog liggen en ook de dom geen schade heeft geleden. Om het gevaar te ontgaan dat men van deze film zou kunnen beweren dat zij uit het archief komt hebben de cameramenschen eerste epi sodes van de openingsplechtigheid der tentoon stelling gefilmd, daarin enkele geëxposeerde wer ken opgenomen en binnen het bestek van een rondrit door de stad daarna al datgene gedraald wat Keulen aan belangrijke gebouwen bezit en eveneens van hooggelegen plaatsen stadsopnamen gemaakt. De geheele filmreportage is zoo opgezet dat overal de Nederlandsche schilders, de aanwezige Nederlandsche journalisten en nu en dan ook de secretaris-generaal van het ministerie van volks voorlichting en kunsten dr. Goedewaagen te. zien komen, waarmee op onweerlegbare wijze de echt heid van deze „nieuwe" film wordt bewezen. Ter gelegenheid van een Rijntochtje zijn ook land schapsfragmenten uit de omgeving van Keulen, vooral uit Bonn. Godesberg en het Zevengebergte, in de film opgenomen. Verbitterde gevechten onder verzengende zonnestralen. Het belang der vliegvelden in den Dzjebel el Achbar. ERGENS IN NOORD-AFRIKA, April (V.P.B.) Berichten van het oorlogsterrein in Noord- Afrika zijn uiteraard vrij zeldzaam en moeilijk te verkrijgen. Daarom verheugt het ons onder staande regelen te kunnen ontleenen aan de berichten van een corespondent aan dit front, die den opmarsch der troepen van nabij kan volgen en daarover verslag uitbrengt. Nu reeds dagen achtereen blijven de Duit sche en Italiaansche legerberichten begrijpelij kerwijze beperkt tot bloote vermelding van den gestadigen opmarsch van de troepen ten oos ten en ten noordoosten van Benghazi, zonder daarbij in al te veel bijzonderheden te treden. Dat de opmarsch in de richting van het Suez kanaal geregeld voortgaat, is natuurlijk op zichzelf van het grootste belang. Doch al deze operaties spelen zich af aan de kust en kunnen daarom licht de aandacht afleiden van het ach terland. dat evenwel niet minder gewicht in de schaal legt, zoo herinneren wij aan de inneming van Barce. waar zich de bekende Via Balbo, die van de Tunesische r.aar de Egyptische grens loopt, in tweeën splitst. De inneming van deze plaats geschiedde ten koste van he vige gevechten daar de Engelschen zeer goed het gewicht van deze sleutelpositie inzagen. Aan de inneming van Barce was die van Tocra voorafgegaan dat eveneens taai verdedigd werd. Deze plaats ligt aan de kust van de Middelland sche Zee, daar waar de Via Balbo de kust ver laat en in Oostelijke richting verder loopt in het plateau van Dzjebel el Achbar. Barce ligt reeds 300400 meter hooger aan den uitgang van een dal dat zich in het plateau boort. Hier verlaat men het woestijngebied om vruchtbaar bergland te betreden, het centrum van de ko lonisatie van wijlen Balbo. DE STRIJD OM HET WATER. Op dit plateau nu speelt zich een verwoede strijd af, De Duitsche en Italiaansche troepen meten zich daar met den Engelschen tegen stander die heftig weerstand biedt. En dit is niet te verwonderen, want hier bevindt zich het waterrijkste .gebied van geheel Libië. Wa ter is een van de moeilijkst te krijgen artikelen in geheel Noord-Afrika. Er zijn rijkelijk vloeiende bronnen in Cy- rene. Derna en andere plaatsen, door middel waarvan het geheele landschap van water wordt voorzien. Buisleidingen voeren het water uit deze bronnen naar het zuiden en naar het oosten en tot aan de grenzen van de waterarme woestijngebieden, waarvan de arme Italiaansche kolonist steeds opnieuw probeert een stuk woestijn te herscheppen in bebouwbaren grond. Het plateau van den Dzjebel el Achbar on derscheidt zich door een mild klimaat d.w.z. een voor Noord-Afrika mild klimaat. Terwijl in Tripolis en vooral in het nog zuidelijker gele gen kustgebied van de groote woestijn een hitte heerscht. waarvan de Europeaan zich geen denkbeeld kan vormen, is het klimaat in den Dzjebel el Achbar vrij mild te noemen. Zelfs in den zomer is het er voor den Europeaan om uit te houden. DE VLIEGVELDEN. Wanneer het klimaat niet zoo gunstig was geweest zou BalBo in dit gebied zijn kolonisa tie door Italiaansche boeren niet hebben kun nen tot stand brengen. De niet aan de hitte ge wende Duitschers vinden op dit plateau in Cyrenaïca, dat zij kortweg „Dzjebel" hebben gedoopt, zoowel een naar verhouding goed kli maat als water in overvloed. En deze beide factoren zullen ongetwijfeld de vermoeienissen van dezen veldtocht in de woestijn aanmerkelijk verlichten. Ditzelfde geldt natuurlijk ook voor de Engelschen en juist daaruit verklaart men den taaien tegenstand, waarvan de legerbe richten melding maken. Bovendien weten zij en dit is van 't hoogste belang dat zich in den Dzjebel een aantal natuurlijke en in uitstekende staat verkee- rende vliegvelden bevindt, die zij. indien c'.it eenigszins gaat, niet in handen van het Duitsch- Italiaansche Afrika-corps willen laten vallen. Zij beseffen zeer goed dat een vliegwapen, dat de beschikking heeft over deze velden, niet alleen aanv^len kan ondernemen op Mersa Matroeh en Alexandrië. doch dat het ook zon- ler bijzondere moeite dc passage tusschen Kreta en Noord-Afrika kan bestrijken. F.n men zal zich herinneren dat juist In dit deel van de Middellandsche Zee de fcngelsche vloot In actie is tusschen Egypte en Griekenland. Het Engelsche opperbevel ziet zeer goed het gevaar in. dat de Duitsche luchtmacht r?u opleveren indien zii over den Dzjebel be schikte. Er kan dan ook geen twijfel aan be staan of de Engelschen in Cyrenaïca zullen er alles op zetten om te verhinderen dat hun te genstanders het plateau geheel in handen krij gen. Volgens te Istanboel ontvangen berichten hebben de Britsche autoriteiten in Palestina alle particuliere auto's in beslag genomen voor troepen vervoer. De vlootautoriteiten nemen vaartuigen in beslag. (D.N.B.) Naar de New York Times uit Manilla meldt zal het Philippijnsche leger onder controle van de Amerikaansche weermacht komen te staan onder leiding van generaal Grunert. De organisatie van het leger wordt in overeenstemming met de defen sieplannen der Vereenigde Staten gebracht. Te Tokio is bekend gemaakt dat volgens de October j.l. gehouden volkstelling het zielental van het Japansche rijk 105.226.101 zielen bedraagt In het Fransche staatsblad verschijnt, naar het D.N.B. verneemt, een decreet dat de orde van de Karthuïzer monniken weer in haar volle rechten herstelt. Het eigendom van de orde. de z.g. Grande Chartreuse, was bij de wet van 12 September 1791 geseculariseerd. Bij koninklijk besluit werden de monniken in 1816 weer in hun bezit hersteld, maar dit besluit werd in 1903 bij decreet herroepen. Uit Sjanghai meldt het D.N.B.: De opperbevel hebber van de Japansche vloot in de Chineesche wateren, admiraal Sjimada, heeft bekend gemaakt dat de blokkade aan de kust van de provincie Kwantoeng uitgestrekt is tot een gebied van omstreeks 100 KM ten zuiden van Macao. In dit kustgebied is alle scheepvaart verboden en daardoor zijn alle ravitailleerings- en handelswegen van Tsjoengking van de zee door Zuid-China totaal afgesneden. Na een conferentie met de leiders der regee- ringspartij heeft de Amerikaansche minister van Financiën Morgenthau de pers medegedeeld dat president Roosevelt het nieuwe belastingprogram ma heeft goedgekeurd (D.N.B.) Naar gisteren in de Wilhelmstrasse vernomen werd, zijn den Duitschen troepen te Belgrado ook de archieven van het voormalige Joego Slavische ministerie van buitenlandsche zaken In handen gevaHeq, zoo deelt het D.N.B. mede. 3tadia 3' txoQMmma ZATERDAG 19 APRIL 1911. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.15 Gramofoonmuzlek, 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Graa mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8 00 Gramofoon* muziek. 8.10 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Nieuwsbericht ten A. N p. 8.45 Gramofoonmuzlek 9 15 Voor de vrouw. 9 17 Gramofoonmuzlek 10.00 Herhaling van ernstige avondprogramma's. 12.00 Orgelconcert. 12.25 Gramofoon muzlek. 12 42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische be richten A. N. P. 1.00 Muslquette en pianospel. 2.00 Cau serie „Peulvruchten en aardappelen". 2.20 Omroeporkest, de Romancers en solisten. 3.50 Gramoofonmuzlek. 4.00 Christelijke Radio Stichting: Bijbellezing. 4.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzaek. 4 40 Duitsche les (in hoorspelvorm). 5.00 Vervolg van 4 20. 5.15 Nieuws-, eco nomische- en beursberichten A. N. P, 5.30 Orgelspel 6.00 Gramofoonmuzlek. 6 15 Voor de binnenschippers. 6.30 Om roeporkest. 7.00 Vragen van den dag A. N. P. 7.15 Omroep orkest. 7.45 Voor de boeren. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten. Engclsch. 8 45 Gramofoonmuzlek. 9 20 Cantate (opn.). 9.40 Christelijke Radio Stichting: Dagsluiting. 9.45 Engelsche berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A N. P. sluiting. Ncderlandsrh Programma. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuzlek 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra mofoonmuzlek 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoon- muziek. 8 30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramofoon muzlek. 10.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcornlté: Mor genwijding. 10.20 Gramofoonmuzlek. 10.30 Verkorte operette „Die Fledermaus" (opn.). 12.00 Berichten. 12.15 Omroep orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. p. 1.00 Gramofoonmuzlek. 1.45 Voor de Jeugd. 2.00 Viool en piano. 2.30 Gramofoonmuzlek. 2.45 Boekbespreking. 3.00 Verkorte opera „Der Rosenkaveller" (gr.pl.). 4 00 De Me- lodisten, het „Vroolijke Klaverblad" en solist. 5.00 Vrij zinnig Protestantsch Kerkcornlté: Cursus „Twee tentoon stellingen" 5.15 Nieuws-, economische -n beursberichten A. N. P. 5.30 Omroeporkest, fi.15 Kamerkoor „Pro Musica" en gramofoonmuzlek. 6.45 Reportage. 7 00 Groningsch praatje ANP. 7.15 Diêco-nleuws. 7.30 Causerie „Over- zeesche factorijen, welvaartsbron der Itnllnnnschc stad* staten". 7.45 DIsco-meuws. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P, 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuzlek. 8 30 Geva rieerd avondprogramma. 10.00 Nieuwsberlchlcn A. N. aluiugg,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7