Vqm tanqe avottdew- De capitulatie van Joego Slavië. LANGS DE STRAAT. Postgiro No's TATERDAG 19 A P R 112 Ï94T TT A A R T2 E M'S D A" GBC A D I Italiaansch weermachtsbericht Aan het Noord-Crieksche front vielen Premefi, Argiro castron en Porto Palermo, Nachtelijk zeegevecht op de Middellandsche Zee. ERGENS IN ITALIë, 18 April (Stefani). Het weermachtsbericht nummer 316 luidt als volgt: „In Joego-Slavië hebben de gemotoriseerde colon nes van 't tweede legercorps na Mostar te hebben bezet en den laatsten weerstand van den vijand te Metkowitsj te hebben gebroken Ragusa (Dubrovnik) bereikt. Zij zijn samengekomen met snelle troepen, komende uit Albanië* die Cetinje en Cattaro hebben bezet. Aan het Grieksche front is de omsingelings- mianoeuvre tegen de vijandelijke legers tus- schen Osum en de zee in volledige ontwikke ling. Premeti, Agirocastron en Porto Palermo zijn in onze handen. De vijand, achtervolgd door onze troepen, bestookt met mitrailleur- vuur en bommen door onze luchteenheden, trekt in wanorde terug en laat talrijke krijgs gevangenen en materiaal van allerlei aard in onze handen achter. In den afgeloopen nacht hebben Italiaansche ên Duitsche vliegtuigen de vlootbasis La Valetta op Malta gebombardeerd. In den nacht van 16 op 17 April is een Italiaansch convooi, dat materiaal naar Noord-Afrika transporteerde, aangevallen door een machtige formatie vijandelijke kruisers en torpedobootjagers. Tijdens 't gevecht dat hier op volgde, werd de Engelsche torpedobootjager „Mohawk" tot zinken gebracht en andere bodems waarschijnlijk beschadigd. Een van onze torpedobooten, die hardnekkig het convooi hebben beschermd, is tot zinken ge bracht en de beide andere zijn beschadigd. Twee i stoomschepen werden in den grond geboord en de andere beschadigd. Een groot deel der bemanning werd gered. In Noord-Afrika word de omsingeling om Tobroek steeeds meer aangehaald. Vijandelijke vliegtuigen hebben een aanval ondernomen op Derna en Tripolis. Er vielen eenige gewonden en er werd lichte schade aangericht. Te Derna hebben onze jachttoestellen een Blenheim neergeschoten. In Oost-Afrika versterkt de vijand zijn druk in den sector ten Zuiden van Dessic. maar wordt dap per tegengehouden door onze troepen. Pogingen om binnen te dringen langs de rivier de Omo en in de zóne van Dembidollo zijn afgeslagen. „Portugal voor de kens". Trouw aan Spanje of aan Engeland, vraagt de „Arriba". Het D.N.B. meldt uit Madrid: Onder het opschrift „Het hart van Portugal'1 ver. klaart het officieuze orgaan van de Spaansche re geering „Arriba" in een artikel over Portugal's verhouding tot Engeland en Spanje dat het een veelverbreide vergissing is aan te nemen dat het Portugeesche volk liefde en genegenheid jegens En geland gevoelt. Om de ware gevoelens van een volk te leeren kennen moet men niet bij bankiers en goudgokkers informeeren, maar eens praten met boeren, handwerkers en zeelui Waar champagne noch whisky een rol speelt, zal men nooit gene genheid voor Engeland vinden, doch een gevoel van terughouding als de gezonde uitdrukking van ras- bewustzijn. Tot slot schrijft de „Arriba" dat Portugal met het oog op den snellen loop van de huidige gebeur tenissen een beslissing moet nemen. Het heeft de keus tusschen een politiek van trouw aan de jonge alliantie met Spanje of van solidariteit met Enge land, dat van Portugal verlangt dat het zijn gebied als militaire en diplomatieke springplank beschik baar stelt voor een oorlog op het Pyreneesche schiereiland en in de Middellandsche Zee. Het plan-Hoover. Mededeelingen aan de Times. Het A.N.P. meldt uit New-York: Herbert Hoover heeft in een brief aan de Lon- densche Times verklaard dat zijn opvattingen en doel iii Engeland volkomen verkeerd zijn weer gegeven, zoodat hij gaarne aan zijn oude En gelsche vrienden, die geen Amerikaansche bla den lezen en dientengevolge niet ingelicht zijn over de feiten, een woord richt. Zij dienen te weten dat de valsche voorstellingen die van hem gegeven worden, afkomstig zijn van een kleine doch actieve groep, wier verdraaiing, van de feiten de Britsche zaak eigenlijk schaadt. Ik ga van twee veronderstellingen uit. verklaarde Hoover verder, nl. ten eerste, dat geen Engelsch- man, evenmin als ik. wenscht dat zijn vroegere bondgenooten verhongeren, ten tweede, dat een plan alleen dan in aanmerking komt. wan neer het geen van beide zijden militaire voordee- len biedt. Derhalve is ieder voorstel van mij gebaseerd op de voorwaarde, dat men met Duitschland I over de volgende punten tot overeenstemming is gekomen. 1. Het vorderen van binnenland- J sche levensmiddelenvoorraden in de bezette ge- 1 bieden moet worden gestaakt; 2. Het verstrek- 1 ken van levensmiddelen uit Duitsche voorraden naar gelang van de reeds in beslag genomen hoeveelheden levensmiddelen; 3. Aanvoer van grondstoffen om soep te koken en van speciale i voedingsmiddelen voor kinderen; 4. Effectieve neutrale controle. Dat het niet onmogelijk is om hierover tot overeenstemming te komen, blijkt uit het feit 1 dat de Duitschers op 26 Februari toegestemd hebben in een overeenkomst. Zou misbruik wor den gemaakt, dan zal de actie tot hulpverlee ning onmiddellijk worden gestaakt. De door Duitschland aangegane verplichtingen zouden het ergste geschonden kunnen worden door het in beslagnemen van alle ingevoerde levensmid delenvoorraden in België. Deze voorraden zou den Duitschland niet één dag kunnen voeden. VON PAPEN WEER IN ANKARA. Het D.N.B. verneemt uit Istanboel, 18 April. De Duitsche ambassadeur Von Papen is een dezer dagen uit Ankara hier aangekomen. Hij bevond zich per vliegtuig op weg naar Berlijn. De ambassadeur is intusschen weer in Ankara teruggekeerd. HET FRANSCHE SCIIIP ..D'ARTAGNAN" IN SAIGON AANGEKOMEN. Het Fransche schip „d'Artagnan", dat door de Engelschen tien dagen in Hongkong is vastgehou den, is Vrijdag naar het D.N.B. uit Tokio meldt op zijn plaats van bestemming. Saigon, aangekomen. Over het beslag zijn geenerlei verklaringen ver strekt. ENGELSCH VLIEGTUIG NEERGESCHOTEN. BERLIJN, 18 April. (D.N.B. Duitsche ma- Tine-artillerie heeft Donderdag aan de Fran sche Kanaalkust een Engelsch vliegtuig van het type Spitfire neergeschoten. Hitler's 52ste verjaardag. Viering in het hoofdkwartier Boodschap van rijksmaarschalk Gocring aan het Duitsche volk. Het D.N.B. meldt: Rijksmaarschalk Goering heeft ter gelegenheid van den verjaardag van den Führer een oproening gericht tot het Duitsche volk. waarin o.a. gezegd wordt: Met waardigen ernst en hooggestemd hart viert het Duitsche volk in vast vertrouwen op de over winning den 52sten verjaardag van den Führer Ver weg van de grenzen van het onaangetaste groot Duitsche rijk heeft de Duitsche weermacht diep in vijandelijk gebied zijn zegevaan geplant, bereid tot afweer en stormloop. Zoo ver de Duit sche taal klinkt, kloppen in Europa, in No:rd en Zuid, in Oost en West en tot over dg zeeën de har ten aller Duitschers voor den verdediger van de Duitsche eer en vrijheid en den garant van de Duitsche toekomst in onveranderlijke trouw en on vergankelijke dankbaarheid. Machteloos en ver vuld van afgunst ziet de verslagen tegenstander op den tweeden oorlogsverjaardag van Adolf; Hitler de ongebroken kracht en den aaneengesloten wil van de Duitsche natie.. Wij echter zien terug op een onafgebroken reeks schitterende overwinningen, zooals in een enkel levensjaar slechts tot stand kon worden gebracht door een man die niet slechts staatsman en veldheer, maar tevens ook leider en volksman is. Wat wij 'hem en daarmede het va derland aan trouw en geloof, aan moed en offer vaardigheid met warm hart bereid zijn te geven zal voor de komende generaties steeds een voor beeld vormen. „Verjaardag van den Führer in het hoofdkwar tier". Onder dit opschrift schrijft de rijksperschef dr. Dietrich in de nationaal-socialistische „Korres- pondenz" o.a. het volgende: Ditmaal valt zijn verjaardag midden in de groo- te beslissingen van den Balkanveldtocht. De Führer brengt zijn verjaardag door in den eenvoud van den soldaat, in zijn hoofdkwartier, vanwaar hij de zegevierende operaties van zijn Zuid-Oostelijke le gers leidt. Van den vroegen ochtend tot diep in den nacht stroomen hem ook in zijn veldkwartier onophoudelijk de militaire, politieke, diplomatieke en andere berichten uit de geheele wereld toe. Ook op zijn verjaardag staat de Führer zooals op iede- ren anderen dag met zijn generaals aan de kaarten- tafel, volgt hij den opmarsch van zijn legers, slaat hij aandachtig iedere beweging van den vijand gade en neemt hij snelle besluiten, waarbij niets aan het toeval wordt overgelaten. In voortdurend persoonlijk of telefonisch contact met zijn opper bevelhebbers die uit hun hoofdkwartieren het op treden van hun afdeelingen leiden, vormt hij zoo het beeld der veldslagen en het aanzien van den oorlog, zooals hij het wil. Criliek op Eden pïi Dill. De meening van de „Daily Mail". Het D.N.B. verneemt uit Stockholm: Als gevolg van de voor Engeland ongunstige ontwikkeling van den oorlog in het oostelijke deel van de Middellandsche Zee wordt de taal van een geheele reeks Britsche bladen van dag tot dag scherper, naar de Londensche correspondent van „Göteborgs Posten" meldt. Deze critïek richt zich vooral tegen den minister van Buitenlandsche Za ken Zden Zoo schrijft de „Daily Mail": „Het hooge woord moet er uit. Vroeg of laat moet een ver klaring omtrent de huidige betreurenswaardige strategische situatie in den Orient worden afgelegd. Als dit gebeurt, zal men ook inlichtingen vragen over het optreden van Eden en Dill. De openbare meening wenscht te weten in hoeverre deze beide mannen verlof hadden om het gezonde oordeel van Wavell te overstemmen. Deze reizende politici hebben reeds in vredestijd bewezen dat zij ner gens toe deugden. In oorlogstijd zouden zij een na tionaal gevaar kunnen worden". Onderhandelingen begonnen. Generaal Simowifsj gevlucht. Het A.N.P. meldt: De capitulatie-onderhan delingen zijn, naar Vrijdag in politieke krin gen te Berlijn vernomen werd met de verschil lende legerleiders van de uiteengedreven Ser vische legeronderdeelen gevoerd. Er was dus geen centrale militaire vertegenwoordiging van het Servisch leger, daar deze als gevolg van van de snelle Duitsche operaties reeds dagen lang niet meer bestond. In de Wilhelmstrasse is gisteren ook bekend gemaakt dat niet alleen de voormalige Joego- Slavvsche premier Tswetkowitsj. maar thans ook de gewezen minister van Buitenlandsche Zaken Tsintsar-Markowitsj terecht is. Laatst genoemde was tot dusver bij het Servische le ger geweest. Over de verblijfplaats van den laatsten Joego-Slavischen premier generaal Simowitsj heeft men te Berlijn mededeelin gen van de Servische militaire persoonlijkhe den, die de capitulatie-onderhandelingen heb ben gevoerd. Zij brachten aan het licht dat Simowitsj gevlucht is. In het „Hamburger Fremdenblatt" schrijft Adolf Half eld: „Met de onvoorwaardelijke, capitulatie van het Servische leger is aan den oorlog van ko lonel Donovan een einde gekomen, dat vooral voor de Vereenigde Staten beschamend is. Donovan heeft een zoo belangrijk aandeel gehad in de vorming van een front onder Angelsaksische leiding in 'het Zuidoosten van Europa dat hij thans ook in de Vereenigde Staten openlijk wordt aangewezen als een der veroorzakers van de ramp, die Joego-Slavië heeft getroffen. Donovan was de vertrouweling van Roosevelt e» heeft op aanwijzing van het Witte Huis gehandeld. De psychologische onzekerheid en de ontnuchte ring in de Vereenigde Staten duren voort. Ten aanzien van- de groote vraagstukken der Ameri kaansche buitenlandsche politiek die culmineeren in het probleem van verdere verscherping van den interventionistischen koers, heeft zelfs het Witte Huis het noodig geoordeeld een zekere terughou dendheid in acht te nemen met het oog op de Jobs tijdingen uit de Middellandsche Zee. De minder heid. die van de interventionisten weinig goeds voor het land verwacht, heeft voor het eerst sedert de afkondiging van de leen- en pachtwet gelegenheid gekregen om den vinger te leggen op de pijnlijke reactie die voor de buitenlandsche politiek is voorgekomen uit het sabelgeklelter van de leen- en pachtwet. Bovendien is duidelijk genoeg gebleken dat zelfs deze tijden van ongebreidelde oorlogsdrijverij, die door de toonaangevende instanties bevorderd wordt, rekening moet worden gehouden met het nuchtere inzicht en de gezonde instincten van breede lagen der Amerikaansche bevolking. De kwestie van een Amerikaansch escorte voor de leveranties der industrie staat nog steeds in het middelpunt der debatten. Terwijl de voorstanders van interventie er fel voor ijveren, ontbreekt het ook niet aan waarschuwende woorden van invloed rijke mannen die het volk voorhouden, dat con- vooieering op een oorlogsdaad lijkt en daardoor hoogst gevaarlijk is". PERSONALIA Voor het tweede gedeelte C van het machinistendiploma te s Gravenhage geslaagd de heer N. C. van der Werff te Haarlem DE BURGEMEESTER VAN HEILOO TREEDT AF. De burgemeester van Heiloo, Jhr. N. van Foreest, heeft in de raadvergadering van Vrijdag medege deeld. dat hij tegen 15 Mei a.s. ontslag heeft ge vraagd. Hij heeft die functie als opvolger van zijn vader van 1 Juli 1905 af vervuld. Kampeeren aan den zelfkant van Amsterdam- In dezen dïstributictijd kunnen de attributen slechts beperkt zijn, maar voor de jeugd is de illusie van dit Paaschvacanticgenoegen volkomen. (Foto Pax Holland) No. 61. SLANG-PUZZLE. 15 Bijwoord. 313 Centrum van het Fransche champagne- district. 412 Heilig boek. 511 Verdieping. 610 Hond. 8—18 Begin. 9—17 Soort herfc. 1016 Ontbering. 1115 Hoogepriester uit het Oude Testament. 1323 Onbesuisd man. 1422 Deel van een jas. 1521 Amerikaansche staat. 1620 Deel van verschillende stadsnamen van Portugeesohen oorsprong. 1828 Bekwaam door ondervinding. 1927 Bescherming. 2026 Volksvergif voor oosterlingen. 2125 Lichaamsdeel. 2333 Schoonmaken. 24—32 Slot. 2531 Gezwind. 2630 Deel van veel Schotsche namen. Op de slang: Een woord van Cicero. De hulpwoorden op de halve cirkels bestaan uit de volgende lettergrepen: bel by da de de de dog dwei e e e e ein er ge ge ho hoe hoe hoofd i in knoop land len li mac mis nay o o oor per pi rasch ren sa ta tre um va yl. OPLOSSING VORIGE OPCAVE No. 60. Muzikaal. Intillen. Dinsdag. Diamant. Eerbied. Leidraad. Beweren. Uurplaat. Ronduit. Genius. VERANDERRAADSEL. Middelburg. ONDANK IS 'S WERELDS LOON. Een winkel van een bekend, groot levensmid- delenbedrijf in een volksbuurt te Amsterdam. De étalage is er een, zooals deze tijd ze veelvuldig kent; zij prijkt met allerlei pakjes, flesschen en bussen: puddingpoeders, thee- en koffiesur- rogaten, wild en gevogelte in bus en velerlei andere heerlijkheden en voor het raam hangt een biljet, waarop staat aangegeven op welke uren de zaak gesloten is. De deur klemt een beetje en de vele menschen, die den winkel in- en uitgaan, ondervinden daar door eenigen tegenstand, die echter gemakkelijk overwonnen wordt. Maar voor den winkel staat een jongetje van een jaar of vier en die heeft zich in het hoofd gezet, dat de deur niet open kan. Hij speelt het stuk ..De gesloten deur". Tot in den treure vertelt hij iedereen, die het hoo- ren wil: .De deur is gesloten. Niemand kan d'r in. Om 2 uur gaat-ie weer open!" Dat er wel tien menschen in den winkel staan, die dan toch door de deur moeten gekomen zijn en dat er bovendien nog velen de zaak uit- en ingaan, dat raakt zijn kinderfantasie niet, voor hem is de winkel gesloten. De menschen luisteren niet naar zijn ernstig waarschuwend stemmetje; zij kijken hoogstens even naar de bekendmaking voor het raam, geven dan de deur een duw en zijn binnen. Het jongetje trekt dan het slot nog eens secuur dicht, om - zich daarna weer tot het publiek te wenden met de mededeeling: „De winkel is gesloten. Er kan niemand in. Om 2 uur weer!" Dat spelletje is wel aardig en gaat een heelen tijd goed, namelijk zoolang als niemand notitie neemt van de waarschuwingen van den kleinen portier. Maar nu wordt het anders. Daar nadert aan den overkant van de straat een oude heer. wien het medeleven en de welwil lendheid op het gelaat geschreven staan. Hij loopt wat gebogen, gebruikt daarbij een wandel stok er, heeft een bril op, waardoor twee vrien delijke oogen de wereld inblikken om te zien of er niet iemand is, voor wien hij iets doen k^n. Ha, daar staat een kleine jongen voor een win kel; hij houdt zijn hand aan het handvat van de deur; hij kan er zeker niet in! Dat is wat voor den ouden menschenvriend. Hij steekt de straat over en zegt: „Kun.je er niet in. ventje?" Het jongetje zegt zijn lesje weer op: „De deur is gesloten. Om 2 uur gaat-ie pas weer open!" „Kom kereltje, dat geloof ik niet. De winkels zijn toch 's morgens wel open!" En de oude heer richt zich wat op uit zijn gebogen hou ding, zet zijn bril recht en leest de bekendmaking voor het raam. „Kijk, zie je wel?" zegt hij. „De winkel is open. Hier staat het gesloten van 1 tot 2 uur. Nou, het is toch nog lang geen 1 uur. 't Is pas even 11. Ga jij maar gerust naar binnen, hoor vent!" Maar het jongetje herhaalt halsstarrig: „De deur is gesloten!" Dat wordt prettig voor den ggden heer. hij kan een medemensch zij het dan een klein mede- menschje helpen. „Wacht", zegt hij, „ik zal jou 's helpen!" En hij duwt tegen de deur. die nu gemakkelijk opengaat. „Zie je wel? Ga nu maar naar bin nen!" Doch het jongetje verroert geen vin. Hij kijkt den ouden heer woedend aan en plaatst de op merking: „Ik moet er niet in. De winkel is dicht! Nare man!" Dan loopt hij kwaad weg. Zijn illusie is ver stoord. De oude» heer staat even paf en loopt dan hoofdschuddend verder. Zooveel ondank! En hij bedoelde het zoo goed. J. C. E. „Jaagt wind in dc zeilen". Aansporing aan Rotterdammers in eigen stad te koopen. Een subcommissie onder voorzitterschap van den secretaris van dc V.V.V., den heer A. H. van Riel, heeft eenigen tijd geleden op uitnoodiging van de centrale commissie voorziening Rotterdam een begin gemaakt met een actie, welke wordt gevoerd om de getroffen Rotterdammers, die schadeuitkee- ringen ontvangen, te wijzen op de wenschelijkheid deze in egien stad te besteden. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten is een vele meters groot conterfeitsel van een Gro ninger kofschip, voorzien van de woorden „Jaagt wind in de zeilen, besteedt uw geld in eigen stad" als zinnebeeld van deze actie Vrijdagmiddag aan zijn bestemming overgegeven. Boschbanden en een heidebrand. Vrijdagmiddag om één uur brak een bosch- brand uit te Haskerhorne bij Jourc. Terwijl men bezig was dezen brand met eenige spuiten te blus- schen, brak een tweede boschbrand uit, thans te St. Johannesga, eveneens is Haskerland. Om zes uur had men beide branden, waarvan de oorzaak onbe kend is, onder de knie. Vrijdagmiddag omstreeks vier uur is een bosch- en heidebrand ontstaan in de omgeving van Leer- sum. Ongeveer twintig hectaren, grootendeels heide, zijn verbrand. Dc brand heeft zichzelf be perkt, zoodat het gedeelte LeersumDoorn niet is aangetast. De brandwaren van Leersum, Doorn, Amerongen, Woudenberg en Maarsbergen hebben het vuur bestreden. (A.N.P.) Radio z 'sXOQWHUHa Culinaire zorgen in distributictjjd. De bouw var Bcllamyplcin te Amsterdam is nagenoeg voltooid, porties stamppot bereid kunnen worden. de Centrale keuken op het Binnenkort zullen er de eerste (Foto Pax Holland) van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag No. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877 Stort op 5553 of 877 Mr. J. Linthorst Hom an: „M^akt de winterhulp sterk, opdat ti) andere Nederlanders sterk kan maken". ZONDAG 20 APRIL 1941. Nederlandsch Programma, HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 A. N. P. Nieuwsbe eld»„l-8;43 Grara<)foonmuz)ek 9.40 Orgelmuziek (opn.). nAnm W t""'? Pr0,esl Kerkeomlté \a. Voor de kinderen (10.00). b. Kerkdienst (10.30). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 A. N. P. Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 1 45 Nederlandsch Verbond voor Slbbekundc- Beantwoor ding van binnengekomen vragen. 2.00 De Melodisten. 2.45 Landman-s Lust. 3.30 Uit Berlijn: 70e Verzockconcert voor de Duitsche Wceimacht. 6 00 Voor de kinderen. 6.30 Cabatetprogramma. 7 30 Zang met pianobegeleiding 8.00 A. N P. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten. Engelsch. 8 45 Omroeporkest en solist, m. m. v. het dameskoor „Aethercharme". 9.45 Engelsche bench- ten A. N. P. 10 00 A. N. P. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek 8 30 A. N P. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9 00 Aeolian-orkest en solist (opn 10 00 Gramofoonmuziek. 10.45 ..Alia Camera", li 30 Meisjes koor „De Krekels". 1200 Christ Radio Stichting: Cyclus „Eens Christen s relze naar de Eeuwigheid In dezen tijd" (opn.). 12.15 Rotterdamsch Phllharmonlsch orkest, het arbeiderszangkoor „De Stem des Volks" en solisten (opn.). 12.4o A. N. P. Nieuws- en economische berichten, l.oo Om roeporkest en solist. 2.00 Causerie „Fluisteringen van het verleden'. 2.15 Utrechtsch Stedelijk orkest. 3.00-3.25 Gra mofoonmuziek. 4.00 Christelijke Radio Stichting: Wijdings woord. 5.30 Sportuitslagen. 5.35 Radiotooneel met muziek. 6.15 „Collegium Musicorum". 6.45 Sport van den dag. 7.M Amusementsorkest en soliste. 7.45 Sportwctcnswaardig- heden. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8 15 Gramofoonmu ziek. 8.30 „Cavallerla Rustlcana". opera. 9.30 Radiotooneel. 10.00 A. N. P. Nieuwsberichten. Sluiting. MAANDAG 21 April 1941. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7 00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8 00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Vrijzinnig Protest. Kcrkcomité: Dagopening. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8 45 Gramofoon muziek. 10.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 10 20 Declamatie. 10 40 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Musiquette. 12.42 Almanak. 12.45 A. N. P. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.20 Om roeporkest, 2.10 Boekbespreking. 2 30 Esmeralda en het ensemble Roxini. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 „Ludwig Senfl als voortzetter van het werk van Hendrik Isaac", vraaggesprek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 A. N. P. Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. Gramo foonmuziek. 5.45 Orgelconcert. 6.15 Causerie „Het dorpa- tooneel". 6.30 Omroeporkest. 7.00 A. N. P. Economisch# vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.25 De Ram blers. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Gramofoonmuziek. 0.18 A. N. P. Engelpche berichten. 10.00 A. N. P. Nieuwsberich ten, Sluiting. Nederlandsch Programma, HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Christ. Radio Stichting: Morgendienst. 10.20 Pianovoordracht. 11.00 Voordracht. ll,20 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Omroeporkest. 12.45 A. N, P. Nieuws- en economisch» berichten. 1.00 Omroeporkest. 1.30 Orgelspel en zang. 00 Arnhemsche Orkestvereniging. 2.4(1-3.00 Gramofoonmu ziek. 3.30 Huishoudelijke vraagbaak. 3.45 Gramofoonmu ziek. 4 30 Voor de kinderen. 5J)0 Christelijke Radio Stich ting: Causerie „Gehoorzaamheid en liefde". 5.15 a. N. P. Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Zang en pianoduetten. 6 00 Vrijzinnig Protest. Kerkcomité: Ge sprekken met luisteraars. 6.15 Musiquette. 6 45 Reportage. 7.00 A. N. P. Friesch praatje. 7.15 Nieuw Hongaarsch strijk kwartet. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek. 8.30 Omroeporkest en so liste. 9.30 Voor de ouders: Maak uw kind sterk. 9 45 Gra mofoonmuziek. 10.00 A. N. P. Nieuwsberichten, Sluiting,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9