Een eigenaardige aanbieding em avonturen van Uit de Pers. Postgiro No's DINSDAG 22 APRIL) 1941 WXXREEM'S DAGBLAD Het Economisch Front. De sectie Verkeer en Vervoer vergaderde te Rotterdam. In gebouw „Odeon" aan de Gouvernestraat te Rotterdam, heeft dc sectie verkeer en vervoer van het Economisch Front een groote openbare vergadering gehouden, die onder leiding stond van den leider der sectie verkeer en vervoer, den heer F. D. Brands. Nadat de heer Brands de vergadering had ge opend nam de heer A. Kracht Hzn. van de af- deeling „Scheepsbevrachters" het woord. Spr. wees, na over het beroep van den scheepsbevrachter te hebben uitgeweid, op de vele wanverhoudingen, die in «flt beroep voorkomen. Vervolgens voerde voor „de binnenscheepvaart" het woord A. M. Dekker. Spreker wees erop, dat het nog niet in de geschiedenis is voorgekomen, dat de drie takken van vervoer, rail, weg en scheep vaart, in één vergadering bijeen waren. De tijd is thans voorbij, zoo besloot spr., dat er organisaties onder de camouflage van z.g. nieuwe beginselen, die spoedig weer in de oude fouten zul len terugvallen, onze schippers zullen vertegen woordigen. Alleen de sectie van verkeer en ver voer zal de binnenschippers belangen ten volle ver dedigen. Hierna nam voor „het vervoer langs den weg" de heer F. C. Rietveld, het woord. Spr. wees op de uiterst moeilijke omstandigheden, waaronder het vervoerswezen zich in Nederland heeft opgebouwd, met geen ander resultaat voor de wakkere onder nemers, dan dat zij hun werk zagen ineenstorten. In dezen moeilijken tijd daagt evenwel de nieuwe tijd, zoo ging spr. voort, en er zal het besef komen, dat de ondernemers gemeenschapsmenschen zijn, die werken ten bate van het algemeen. Aan de toppen van de organisatie dienen menschen te komen, die het bedrijf door en door kennen en die voorkomen, dat het bedrijf weer een speelbal wordt van ambtenaren. Tenslotte heeft na de pauze de heer F. D. Brands het woord gevoerd. Als noodzakelijk voor een gunstige ontwïl^keling van het vervoerswezen noemde spr. in de eerste plaats goede wegen, zoowel op het land als op het water; voorts goede verkeersmiddelen. Er dient te worden opgehouden met het importeeren van alle automerken en vervoersmiddelen. Dit vergt extra onderhoud en grootere kosten voor bijv. onderdeelen Het beteeken een stijging van de transportkosten en is daarom tegen hei lagemeen belang. Daarbij dient er orde te bestaan, zoo goed voor het ver keer als die voor het economische leven bestaat. Deze regels moet het bedrijfsleven zelf opstellen, wil men niet het gevaar van te veel regels loopen. In het vervoerswezen vinden in Nederland 300.000 menschen een bestaan. Het is dus wel van belang, een goede organisatie te scheppen. Deze dient anders te zijn dan in het buitenland, want in Duitschland bijv. omvat het waterverkeer 1/5 deel, het landverkeer 4/5, terwijl de toestand in Nederland juist andersom is. Nu kan men organiseeren met 'het streven zooveel mogelijk bedrijven in overheidsdienst te brengen, maar men kan het ook meer aan het particulier initiatief overlaten en de sectie is voor dit laatste. De opbouw dient te geschieden door menschen van den nieuwen tijd en wel volgens het leidersbegin sel. De opbrengsten der P. T. T. '8 GRAVENHAGE 20 April (A. N. P.) Nadat de P. T. T.-tarieven in vereenstemmlng zijn gebracht met de tijds omstandigheden blijven de opbrengsten van het staats bedrijf der P. T. T. zich op een bevredigend niveau bewegen: Opbrengsten over Januari: meer of minder dan 1940. Posterijen f 3.085.125 f 285.718 Telegrafie f 44.323 f 438.818 Telefonie f 3.985.066 f 248.687 Postcheque- en girodienst £1.147.251 f 353.546 Totalen tf 8.261.770 f 449.133 Opbrengsten over Februari: meer of minder dan 1940. Posterijen f 2.813.508 f 54.023 Telegrafie f 43.573 f 401.863 Telefonie i 3.814.596 f 177.537 Postcheque- en girodienst f 1.153.186 -F t 360.276 Totalen f 7.824.868 f 189.973 Deze bedragen omvatten ook de opbrengsten der plaat selijke telefoondiensten Amsterdam, Rotterdam en "s Gra- venhage. doch niet de opbrengsten der radio-distributie bedrijven, ook de vergelijkende cijfers ztjn op deze basis berekend. F AILLIS SEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam). Uitgesproken: 18 April A. de Jong, rijwielhandelaar en repa rateur, Tilburg, Capucijnenstraat 34. R.C. Mr. F. A. Holleman. Cur. Mr. Ch. N. P. M. Eibers, Tilburg, Spoorlaan 100. 18 April; Arie Blok, veehandelaar. Woerden, Rijn 10. R.C. Mr. G. L. van Es, Cur. Mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. 18 April: A. Verhoeven Jr., schilder, Overschie, Dorpsstraat 18. Rechter-comm. Mr. G. L. van Es. Cur. Mr. P. H. Verheul, Rotterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 2. April. P. Goulmy, Den Bosch. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 7 April. Stichting Internaat Kasteel Henkenshage, St. Oedenrode. 16 April: Ma. Raben, weduwe Th. Kraayvan ger, Ravenstein. 17 April: C. van der Laar. Den Haag. Geëindigd door homologatie van het accoord: 14 April: Evert Walinga, boerenknecht, SpeersSijbrandaburen. Groot 37,5 pet. Geëindigd door 't verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 0.30175 pet. 11. April. .G C. Volkers, Amsterdam. Idem. Uitk. 100 pet. pref. en 14.20 pet. conc. cred. 11 April. M. van Dijk, schilder, Ede. Idem. Uitk. 49.3 pet. 11 April. De Naamlooze Vennootschap Verdonk's Drukkerij en Uitgeversbureau in liquidatie te Zeist. Idem. Uitk. 5.573 pet. 12 April. P. A. Hendriks, reiziger, Nijmegen. Idem Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 12 April. E. J. Hogenkamp, landbouwer, Driel gemeente Heteren. Idem. Uitk. 61.770 pet. 13 April. N. A. Kroese, winkelier in foto-artikelen en speelgoed, Amsterdam. Idem. Uitk. 100 pet. pref. en 1.9541 pet. conc. cred. 14 April. N.V. Handel Maatschappij Adisco, Am sterdam. Idem. Uitk. 53.33 pref.; nihil conc. credi teuren. 15 April. De Weduwe E. P. Wahlvan den Berg, Amsterdam. Idem. 100 pet. aan pref. en 100 pet. aan conc. crediteuren. 15 April. G. H. Bernhard, bouwkundige en aan nemer. Heemstede. Geëindigd door het verbindend worden der slotuitdeelingslijst Uitk 3.171 pet. 15 April. Ir. H. H. Bouma, electro-technisch Ingenieur, Heemstede. Geëindigd door het verbin- De Xederlandsche tabakscultuur zal dit jaar een bijzondere waarde hebben in ver band met het ontbreken van aanvoer uit het buitenland. Om in het gunstige jaargetijde te kunnen oogsten worden nu in het land van Maas en Waal de plantjes voor het uitzetten op het land verspeend met de potpers in z.g. „pot- kluiten". (f0to Pax-Holland) dend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 2.86013 pet. N.V. Metaalhandel v.h. firma A. M. van Embden en Co., den Haag. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. L. J. van Velzen, Wateringen. Idem. N. W. Op den Kelder, Heerhugowaard, idem. Gedeponeerde uitdeelingslijsten 5 April: A. van der Giessen, winkelier, Rozen burg. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 3,6753 pet. 15 April: Coöp. Ver. Coöp. Handelsvereeni- ging U. A., gevestigd te Willemstad. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. Uitk. 0,365 pet. POSTVERKEER MET BEZET FRANKRIJK HERSTELD. 's GRAVENHAGE, 21 April. Het postverkeer met het bezette gebied van Frankrijk en de bezette kanaaleilanden Jersey en Guernsey is, zoowel voor het verkeer naar als van dit gebied, hersteld. Toegelaten zijn gewone en aangeteekende brief postzendingen van elke soort, met uitzondering van briefpakjes. Het pakketpostverkeer is nog niet her vat. 1 De verzender dient op zendingen naar Frankrijk 't departement waarin de plaats van bestemming i: gelegen, aan te geven. VOOR DE KINDEREN - Naar I I. A, Gouwrn.ur. R.li.n »n man/urm van Mi/nWr PrlUabe.n Ttthning van Aarl van Ewl/b. Distributie van boter. De secretaris-generaal van het departement j Landbouw en Visscherij deelt mede, dat het in| voornemen ligt binnenkort op de bonnen der kaart uitsluitend boter beschikbaar te stellen, J als zulks reeds geschiedt op de bonnenkaart boterkaart. Bij den aankoop van boter tegen gifte van nader aan te wijzen bonnen det vetka zal dan evenwel reductie op den prijs worden a leend en wel van 15 ct. per 250 gram boter.j detaillisten zullen deze reducie terstond bij] levering van boter, welke tegen afgifte van c bonnen wordt gekocht, verrekenen. Voor nat bijzonderheden worden zij verwezen naar de i dagbladen opgenomen officieele publicatie. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Poli Smedestraat te Haarlem, uitsluitenp tusscH 11 en 13 uur. Armbandje, v. Ulden, Haitsma Mulierstr 15; Autoped, Neeskens, Wicherstraat 1; g| v. d. Kroft, Oranjestraat 75; Enveloppe q inhoud, Base, Ged. Oude Gracht 127 rood: to's, Hagen, Spaarnwouderstraat 4 zw., de Mink, Tugelastraat 78; Handschoenen. ]j reau van Politie, Smedestraat; Hondje. Snijdt Woonwagenkamp; Regenjas. Hetem. Raamsi gel 52; Kindermantel. Tiggelaar, Gen. la Reystraat 59; Oorknop. Bureau van Poli] Smedestraat; Portemonnaie met inhoud, Gilj van Oosten de Bruynstraat 27; Rijwielplaai Slingerland, de Ruyterweg 56: Schoentje, I Loozen, H. v. Alphenstraat 26; Tasch met j houd, Vringer, Preangerstraat 45; Taschje H inhoud, Zwart, Kleverparkweg 78; Damesvi Bureau van Politie, Smedestraat. Terug te bekomen bij: Rozendaal, Zomerluststraat beurs m. i.; Klouwens, Rustenburgerlaan 15, kousen d. Meer, Schoollaan 95, Bennebroek, 2 messen; Ravs berg, Accaclastraat 70, portefeuille met bescheiden t v. Versteege; Kemps, Dennestraat 8, padvlndersri Boeree. Veenbergplein 29, rijwielplaatje; v. d. Vliet, denhoutstraat 23, rijwielplaatje; v. Veen, Pladellasti 46, kinderschoen; v. d. Ham, KI. Houtstraat 91 rd., ti m. i.; Vliek, Kleverparkweg 238, schooltasch m. 1.; Go Brouwerstraat 21, vacht. INDUSTRIEELE SAMENWERK» De Nieuwe Rott. Courant schrijft: „Het prospectus bij de uitgifte van 5175 eert eaten van gewone aandeelen groot nominaal in de Nederlandsche Hoogovens en Staalfabriel vestigt nog eens de aandacht op de mogelijkhei eener nauwere industrieele samenwerking, wann deze is gebaseerd op wederkeerige kapitaalde neming. De Nederlandsche Hoogovens waren, zooals n weet, reeds sedert vele jaren financieel bij Duitsche ijzerindustrie betrokken, aanvanke] door een groot pakket aandeelen Phoenix, wel aandeelen later evenwel in aandeelen Vereini Stahlwerke werden verwisseld, toen de Phoenix dit belangrijkste concern der West-Duitsche ijz en staalnijverheid opging. Op elke 600 nomin gewoon kapitaal Nederlandsche Hoogovens kwi dit bezit aan Duitsche staalaandeelen neer op 700 mark nominaal aandeelen Vereinigte Sta werke. Na er aan te hebben herinnerd dat deze kapita deelneming onlangs een wederkeerig karakter he gekregen, doordat het Duitsche concern een belar rijk bedrag aan aandeelen Hoogovens heeft verwi ven, hetgeen gepaard is gegaan met een overet komst inzake uitbreiding der wederzijdsche bet: kingen, schrijft de directie van de Hoogovens, deze overeenkomst in het bijzonder van belang voor den bouw van de plaatwalserij. Was Nedt land tot dusverre voor de levering van zwaar pla; ijzer ten behoeve van den scheepsbouw van het bi tenland afhankelijk, na voltooiing van de walse en nadat de uitbreiding van de staalfabrieken bf beslag zal hebben gekregen zullen onze scheep werven een groot gedeelte van het noodige mat riaal uit IJmuiden kunnen betrekken. Wie derhal vertrouwen in onzen scheepsbouw stelt en vj doet dat niet? zal ook vertrouwen in de toekom van de Nederlandsche Hoogovens en Staalfabriek kunnen hebben". van de Winterhulp Nederland door MABEL-GRUNDY. Vertaald door E. GRIESE-KETS DE VRIES. 80) Zij had Lavender Lodge om twee uur verlaten na vastberaden geweigerd te hebben, nog een mid dag met Quinton buiten door te brengen. Toen Quinton naar Macnab had getelefoneerd en ver nomen had, dat er „niets te doen" was, had hij de gevolgtrekking gemaakt, dat het nutteloos zou zijn dien dag naar kantoor te gaan, hij had Whiff weel een uitstapje voorgesteld, maar zij was halsstarrig gebleven en toen hij naar het waarom gevraagd had, had zij geantwoord, dat zij niet zoo gauw weer iets voelde voor de natuurWat niet de waarheid was, maar kon 'n meisje de waarheid vertellen aan een man, die zoo aanhield? Hoe kon zij zeggen: „Ik mag je als vriend; maar niets meer en ik ben bang, dat je voor mij meer gaat voelen dan voor een vriendin en dat wil ik niet, dus ziedaar de reden". Zij was van hem weggegaan met een zeer vriend- echappelijken handdruk. Zij had getracht in dien handdruk uitdrukking te geven aan haar oprechte vriendschap en goede kameraadschap. Zij had frank en vrij in zijn oogen gekeken met wat zij hoopte, dat hem als een zusterlijken blik zou voorkomen, en dat was nog geen vier uur geleden en nu belde hij haar op. om dien avond met hem te dineeren Hij had een brief ontvangen van tante Sophia, zei hij. en dien wenschte hij haar voor te lezen en wel onmiddellijk, hij was zoo eigenaardig, zoo grof en vol sterke uitdrukkingen. Neen, hij wilde haar den brief niet per post sturen, hij wilde haar gezicht zien als zij hem las: het zou hem veel genoegen doen. Zij wilde hem dit genoegen toch niet ontzeg gen? Ook had hij haar directen raad noodig. Tante Sophia zinspeelde op een spoedigen terugkeer naar Lavender Lodge. Hoe kon hij dit verijdelen? Wi had geen ideeën, zijn fantasie was niet vrucht-1 baar genoeg; hij voelde zich ongerust. Wilde juf frouw Woffran niet vriendelijk zijn en hem nog eens helpen? Morgen kon natuurlijk, maar van avond was verkieslijker. Als tante Sophia de lucht zou krijgen van het vertrek van juffrouw Woffran, zou ze er als de kippen bij zijn om weer bij hem terug te komen. Hoe kon hij dit voorkomen? Het speet hem, als zij moe was (door de telefoon was hiervan geen steek te bespeuren), maar hij zou haar meenemen naar een zeer rustig restaurant, waar het eten en de bediening uitstekend waren, en de om geving even stil als de City op Zondag. (Hoe zou de mond van Macnab zijn opengevallen en zijn oogen hebben uitgepuild, als hij Quinton had kun nen hooren!) En hij zou haar om zeven uur met een taxi komen halen en haar vroeg terugbrengen en, en.Hij had afgebeld en Whiff zei tegen zichzelf, dat ze een zwakke dwaas was geweest; en het was al kwart over zes en zij had niet terug gebeld om te zeggen, dat ze niet ging, en in werke lijkheid was zij heelemaal niet moe. en het denk beeld van een heerlijk diner in een mooi restaurant en géén snijboonenmaal in de warme, stoffige eet kamer van mevrouw Paddie, trok haar heel sterk aan. Zoo, met peinzende oogen, zat zij te staren en zij vroeg zichzelf telkens opnieuw af, wat zij moest doen. Zij mocht Quinton zoo graag en zij wenschte zoo, dal hij zou doorgaan met in haar alleen maar een vriendin te zien. Zij kende de teekenen van „meer dan graag mogen". Zij was ze tegengekomen. Andere mannen waren al eerder verliefd op haar geweest en hadden haar dat verteld, maar zij was onbewogen gebleven. Bij één man had zij niet van den vorm van zijn neus gehouden; in het midden was hij vet geweest en was toen plotseling uitge- loopen in een scherpen punt. Zij was er zich van bewust, dat zijn neus er niet op aangekomen zou zijn, als zij den man bemind had, maar zooals hef r,u was, zou deze scherpe puntigheid haar altijd ge hinderd hebben. Dan was er de man, die zei: „Kijk er eens aan". En dit zinnetje radbraakte hij af grijselijk; het deed haar lichaam pijn. Zij wist, dat het idioot was om door een dergelijke kleinig heid bezeerd te zijn en in overdrachtelijken zin sloeg zij zichzelf om haar fitterigheid. Maar het was riu eenmaal zoo; zij wist, dat zij niet kon leven met een man, die iedere opmerking vooral liet gaan door: „Kijk ereens aan". En de broek van een anderen man hing nooit behoorlijk; ze was nooit ir de plooi, er waren geweldige „knieën" in en de eene pijp was altijd iets langer dan de andere. Zij betrapte er zich op zekeren dag op, dat ze wilde zeggen: „Haal dien kant een beetje hooger op!" Zelfs nu bloosde zij nóg bij de herinnering aan wat zij geneigd was geweest te zeggen, toen de man haar drong om de reden te vertellen, waarom zij zijn aanzoek afwees: „Ik houd niet van den vorm van uw broek". Tegen Quinton had zij niets in het bijzonder; zijn neus had een behoorlijken vorm, evenals zijn broek, en zijn uitspraak was buitengewoon zuiver, maarZij zocht haar hersens af naar een reden, waarom zij hem niet liefhad en tastte in het duis ter. „En dan" zei ze zachtjes tegen de muis, die met zijn kraaloogjes opnieuw vanuit het gaatje zal te gluren, „een week is natuurlijk tamelijk kort, om iemand te leeren liefhebben, vooral als je niet ver liefd ben en het niet wilt leeren, wanneer je alleen maar een goede vriendin voor een man wenscht le blijven. En wat den man zelf aangaat, neem ik aan, dat ik me volkomen vergis en dat hij niet méér om mij geeft dan ik om hem. Ik was een in gebeelde ezel om me een dergelijken stand van zaken te verbeelden en om te bewijzen, dat ik me vergis, ga ik nu regelrecht met hem dineeren en een echt leuken avond doorbrengen en lachen om den brief van tante Sophia en mijn chicste jurk dragen, waarop we beiden trotsch zullen zijn". Bij de gedachte aan de chicste jurk, kleurden Whiff's wangen zich van vreugde en het was met lief- koozende vingers, dat ze haar uit de beschermende lagen vloeipapier trok uit een groote kartonnen doos onder het bed. Het was inderdaad een prach tige japon, haar geschonken door nicht Maria in een onbezonnen bui van edelmoedigheid, toen Whiff haar het vorig jaar een bezoek had ge bracht. Ze waren bij den burgemeester op een dinerpartij gevraagd; nicht Maria had zich sinds het overlijden van haar man eenigszins uit het openbare leven teruggetrokken, maar ze was toch in nauw contact gebleven met alle succesvolle magistraten en alle aangelegenheden, die met ma gistraten verband hielden. Vertegenwoordigers van de bloem der natie zouden aanzitten. Nicht Maria's stijve zwarte japon met zilverbrocaat zij had zichzelf toegestaan bij deftige gelegenheden zilver te dragen, nu er twintig jaren na den dood van haar man verloopen waren was voorzichtig voor het vuur uitgeschud, om de kreukels en de kastlucht te verdrijven, ten einde haar dien avond in al haar pracht te ver- toonen; en toen zij daarna de schaarsche garderobe van Whiff ging bekijken en daarbij niets vond om den luister van de zwart met zilverbrocaat kracht bij te zetten, beving haar de bui van edelmoedig heid als men het als zoodanig kan betitelen en zij schreef rechtstreeks aan een van de beste huizen in Londen en bestelde een zichtzending avondjaponnen om door haar gekeurd en gekozen te worden. Whiff herinnerde zich de vreugde, die zij had ondervonden bij het aanpassen van de jurk, die gekozen was (nicht Maria's en haar eigen smaak waren voor één keer eensgezind geweest; nichl Maria was voldaan geweest over de voortreffelijke „ladylike" hoedanigheden van de jurk en Whiff over het artistieke er van), en opnieuw onderging zij de vreugde, toen zij er nu in glipte en zag, hoe ze in zachte, soepele plooien om haar slanke ge stalte viel. De kleur was grijs van een teere en bijna etherische tint, het weefsel van zacht, ragfijn zijden chiffon en de garneering bestond uit een gordel van goud en een enkele gouden roos op het eenigszins uitgesneden lijfje. Een symphonie van grijs en goud, dacht Quinton een poosje later; en nog later toen de avond steeds meer vorderde, toen hij eenigszins verhit werd door de wijn, dacht hij terwijl hij haar zat gade te slaan, aan een koel- grijs meer in Ierland in den vroegen morgen en was niet haar gouden haar gelijk de rijzende zon helder en warm en lieflijk boven de grijze bergen? En waren niet haar goudgeschoeide voeten gelijk de golfjes van het meerwater, gevangen en verlicht door het gouden zonlicht? Een poëtische fantasie, die Macnab aangeduid zou hebben als gedaas, en tante Sophia verklaard zou hebben als het resul taat van de Veuve Cliquot, waaraan hij niet ge wend was, daar hü, zooals eerder vermeld werd. een buitengewoon matig man was. Whiff was eenigszins verrast door de Veuve Cliquot en door de voortreffelijkheid van het diner, dat haar voorgezet werd. Toen de eene met de meeste zorg gekozen en uitmuntende schotel de andere volgde, zonde eenige aanwijzing of vervelend gevraagd wat z wilde hebben, groeiden haar verbazing en haa eerbied voor Quinton. Zij was er allerminst va: cp de hoogte, dat hij zoo verstandig was gewees om van te voren op te bellen en de kwestie ei de keuze der schotels in handen van den ober tl leggen, een hoogst bekwaam en uitstekend man Immers Quinton, altijd diep doordrongen van zij: eigen tekortkomingen, wist, dat hij van het soor was dat met spijskaarten frommelde en zei „Biefstu! voor mij"; vandaar zijn voorzorgen. Eerst praatte: zij over het huis, zijn huis in spé; en weer wa Whiff verrast, toen zij ontdekte, hoe vastbeslotei hij was omtrent dit huis. Zij had bevroed, dat hi in antwoord op haar vraag betreffende het uitzich zou zeggen: „O, 't geeft niet", maar hij deed nietl van dien aard. Hij zei: „Uitzicht op het Zuiden!' met nadrukkelijke vastheid, juist alsof er geen ander uitzicht in de wereld bestond; En toen zi hem meedeelde, dat het de moeilijkheid zou ver hoogen, daar dit het uitzicht was, waarnaar negei en negentig van de honderd menschen zochten antwoordde hij doodkalm: „Ja, ik vrees van wel" Toen zij het daarna over den grond had, zei hij „Zandig natuurlijk". En toen zij er. nogmaals dc aandacht op vestigde, dat zandig tezamen met een uitzicht op het Zuiden in deze feitelijk huislooze dagen hetzelfde zou zijn als waterkers en een bios coop verwachten in een dorre woestijn, zei hij enkel: „Niets aan te doen: zandige bodem moei ik hebben". Whiff, lichtelijk in de war, door zijn kalmte, be twistte dit punt. „Maar waarom zandig? U bent toch niet rheumatisch?" „Kan zijn'. „Zijn er soms symptomen?" „Nog niet, maar voorkomen is beter dan ge nezen". „Maar veronderstel, dat ik een huis zou vinden, dat in elk opzicht gewenscht is, maar dat staat op een leembodem?" „Zou ik niet nemen. Het moet zandgrond zijn". Als Whiff zich niet echt geprikkeld had gevoeld, zou zij om zijn onwrikbare houding gelachen hebben. (Wordt vervolgd! I JEUGDIGE RIJWIELDIE VEN. Winterhulp Nederland, Den Haag No. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- j eeniging N.V. Amsterdam No. 877 1 Stort op 5553 of 877 's GRAVENHAGE, 21 April. Zondagavond om 11 uur zagen surveilleerende agenten van politie licht branden in een pakhuis aan de Trompstraat alhier. Toen zij zich toegang hadden verschaft, ont dekten zij twee jongelui, die bezig waren een rijwiel te demonteeren. Gezien het uur en de plaats kwam hun zulks vreemd voor. Al spoedig bleek dan ook, dat het rijwiel door een van hen was gestolen in de Willem de Zwijgerlaan. Voorts werd nog een tweede rijwiel aangetroffen, dat gisteravond ontvreemd was uit de Bazarlaan. Het was den dieven, een 19-jarigen en een 20- jarigen kantoorbediende, voornamelijk om de ban den te doen. Een van hen was in betrekking bij het be drijf waaraan het pakhuis toebehoorde en had hier van een sleutel. 177. Van angst verlost, trekt nu het stel Naar 't huis der lieve Pieternel: Men gaat door weiden vol met bloemen, Waar bijtjes om de kelken zoemen. De zon schijnt mild, de hemel lacht, De aarde geurt, de wind is zacht. Mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten: Maar zie, dien droom van het geluk Slaat Pieternel nu eensklaps stuk Zij snikt „Ik moet je iets bekennen, „Weldadigheid brengt dribbelen zegen: zij zegent hem, die geeft, en die ont vangt."

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6