Teo „FRANKEN" „HALF OM" Nu naar de bollenvelden! Uit de geschiedenis van het rijwielplaatje Heei maai kltan? DONDERDAG 24 APRIE 1941' H A" A R E E M'S D'AGBE AD 2 Bezoek van Nederlandsche journalisten aan hef Rijnland Belangstelling en sympathie voor het Nederlandsche volk. 's-GRAVENHAGE, 23 April. Dezer dagen is ie Keulen een tentoonstelling geopend van heden- daagsche Nederlandsche kunst. Ter gelegenheid van deze opening heeft een gezelschap prominente Nederiandsclie journalisten een bezoek gebracht aan het Rijnland en de oude Hanzestad Keulen, om zich met eigen oogen en ooren te overtuigen van verschillende feiten, waaromtrent hier te lande uit- eenloopende meeningen gehuldigd worden en waar omheen de fluisteraars een samenweefsel van ver dachtmakingen gesponnen hadden. Het initiatief tot dezen tocht was uitgegaan van den Rijkscommissaris, dr. Seyss Inquart, de techni sche leiding was gelegd in handen van het de- partement van volksvoorlichting en kunsten, meer in het bijzonder toevertrouwd aan den directeur van het perswezen en zijn ambtenaren. De Nederlandsche journalisten die het voorrecht hadden om de studiereis mede te maken zijn daar van wecrgekeqrd met een rijken schat aan gegevens en indrukken. Den diepsten indruk heeft zekerlijk de groote toegenegenheid achtergelaten, die zonder onderscheid van elke volksgroep uitgaat naar Ne derland en het Nederlandsche volk. De tentoonstelling der Nederlandsche schilderijen en plastieken is ondergebracht in het smaakvolle expositiegebouw van de ..Kölnische Kunstverein". Zij is zeer veelzijdig en interessant, hoewel nog geer. volledige afspiegeling van de kunst ten on zent, omdat vele schilders zich u'it kortzichtigheid of misplaatsten schroom afzijdig hielden bij de in zending. Dit is zeer te betreuren, omdat Duitsch- land zeer kunstzinnig is en het Rijnland, van ouds.' goed „koopt". Wij twijfelen er dan ook niet aan, of het succes der exposanten zal de „ewig gestrigen" onder onze Nederlandsche schilders spoedig inspi- reeren tot een andere houding. Het teekent de mentaliteit van een zeker deel van het Nederlandsche publiek, dat het Haagsche Dagblad ..pe Residentiebode" van Dinsdag 22 April totaal uitverkocht was. De hoofdredacteur van dit blad. d:e deel had uitgemaakt van het gezelschap journalisten dat Keulen heeft bezocht, had nl. als inleiding van zijn beschouwing een ironische kolom volgeschreven over het „platgebombardeerde" Rijnland en het „gepulveriseerde" Keulen. Voorts had hij gewaagd van „dure eeden" die de bezoe kers voor den terugtocht naar Nederland waren afgeperst om toch vooral mets te verklappen over de verschrikkingen die de R.A.F. in het Rijnland en Roergebied zou hebben aangericht. Wij achten onze lezers te intelligent, om evenals blijkbaar een aantal slachtoffers van de Britsche radio-pro paganda deze ironie niet onmiddellijk te ver staan. Maar om geen enkelen twijfel te laten voort bestaan kunnen wij hier nog eens getuigen, dat van al deze gruwelsprookjes letterlijk geen woord waar is. Het Rijnland strekt zich ongerept en bezig uit voor onze oogen. Tusschen het Rijnland en de Nederlanden be staat sinds eeuwen een hechte band. Oeroude handelswegen hebben zich tusschen Rijn- en Ne derland ontwikkeld. Men treft daarvan vele voor beelden aan. die thans verstevigd worden door de huidige arbeidsverhoudingen. Nederland heeft on der 't vrijhandelsysteem der werkloosheid niet kun nen beteugelen laat staan overwinnen. De nieuwe Europeesche ordening heeft daarin als bij toover- slag verbetering gebracht. Nederland heeft in het nieuw-Europa. in aansluiting op het Riinsch-West- faalsche gebied, de noodige levensruimte herwon nen. Ons volk zal daarvan, in den vorm van nieu we welvaart, de vruchten plukken.. Doch daarvoor is het gebiedend noodzakelijk, dat do Duitsch-Ne- derlandsche „Wirfschaftsgemeinschaft" zoo stevig mogeb'ik wordt gefundeerd. Dat de arbeiders dit reeds begrijpen is duidelijk, wanneer men reke ning houdt met de ruim honderdtwintig duizend Nederlandsche werkers die hier reeds een stevige boterham voor hun gezin verdienen. Dat de Ne derlandsche handel en industrie het ook al begin nen te verstaan, daarvan zijn de eerste teekenen eveneens duidelijk te herkennen. Dat zijn eemge der verblijdende symptomen, die de Nederlandsche journalisten op hun studiereis in het Rijnlandsche hebben kunnen constateeren. (V.P.B.) Afscheid A. Jongbloed. Gisteravond had een ledenvergadering plaats van de Haarlemsche afdeeling van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. In welke bijeenkomst, die in Llon d' Or ge houden werd. afscheid ls genomen van den voorzitter der afdeellng. den heer A Jongbloed, onderdirecteur van Maatschappelijk Hulpbetoon en van den Gemeentelijken Distributiedienst. De heer Jongbloed deelde in deze vergadering mede, dat hij Haarlem metterwoon verlaat en sprak een afscheids woord. dat beantwoord werd door den heer K. Tijster man. vice-voorzïtter. waarna de fieer S. C. de Haas van Dorsser. directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon en secretaris van de afdeellng Noord-Holland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren het woord voerde en er op wees. dat de heer Jongbloed het voorrecht van een opgewekte persoonlijkheid bezit en de zonzijde van de dingen vermag te ontdekken. Kwam deze karaktertrek tn zijn arbeid reeds naar buiten, hij verstond het bovendien, met het publiek om te gaan en onder de soms min-aan- gename omstandigheden, waarmede men nu eenmaal bij Maatschappelijk Hulpbetoon zoogoed als bij dé. Distributie ln aanraking komt. den julsten toon te vatten en het pu bliek tevreden te stellen, ook als een beslissieg teleur stelling moest wekken. Dit alles stempelde hem tot een ambtenaar van uit nemende kwaliteit, wiens kunde en welwillendheid naast zijn gevoel voor humor en zijn charme hier ter stede niet vergeten zullen worden. Spr. dankte hem voor de aange name samenwerking en wenschte hem In zijn verder leven alles goeds toe. Nadat de heer Jongbloed een kort woord van dank had gesproken werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld, persoonlijk afscheid van hem te nemen. BOUWTERREIN. Door de gemeente Haarlem is aan E. J. Booy (tegen f 12.50 per M2) verkocht een terrein van 620 M2. aan de Raamsteeg met de bedoeling daarop een gedeelte te bouwen van een stoomvleeschwaren «n conservenfabriek. f HET SPORTTERREIN AAN DE DEI-FT. Ter verbetering van het sportterrein gelegen aan de Delft te Haarlem heeft de Regeeringscommi6saris voor Haarlem besloten voor de gemeente voor den prijs van f600 aan te koopen een kleedhuls met materlalenkast. 6 complete doelpalen en een terrelnafschelding en voor reparatie aan terrein en opstal een bedrag van f 1300 be schikbaar te stellen. AGENDA Heden: DONDERDAG 24 APRIL. Rembrandt Theater: „Schandaal om Mevrouw Kaiserling". 2.30, 6.30, 8.45 uur. Palace: „Wie niet waagt, die niet wint", 2. 630 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Waar Is Golowin?", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Krambambuli", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. La Gaité: Original Wiener Kapelle, 711 uur VRIJDAG 25 APRIL. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Nieuw programma. La Gaité: Original Wiener Kapelle, 7—11 uur. WAT POET U MET ONZE JAMPOTTEN? GEEF 2F LIEVER OW WINKELIER TERPS. WU KUNNEN ZE VOOR WAT BETERS GEBRUIKEN.' JAMS n.v. Tahihiau Elst Over betuwe! (Adv. Ingez. Med.) Curatoren van het Gymnasium. Regeeringscommissaris benoemt de leden. De Regeeringscommlssaris voor Haarlem heeft een nieuwe verordening voor het College voor Curatoren van het Gymnasium vastgesteld. De nieuwe verordening bepaalt het aantal leden op vijf. Ambtshalve is de Wethouder van Onderwijs lid. Het Col lege benoemt uit zijn midden een voorzitter en een secre taris. Met uitzondering van het lid-wethouder worden de leden door den Rijkscommissaris benoemd voor vier Jaren uit een door het College ln te dienen voordracht. De aftre denden zijn niet dan na een Jaar verkiesbaar, tenzij zij minder dan 2 jaar zitting hebben gehad. De verordening treedt heden ln werking. De thans zit ting hebbende leden van het College van Curatoren blijven, behoudens tusschentijdsche ontheffing of aftredihg, tot het voor hen bepaalde tijdstip van aftreding ln functie met uitzondering van het lid Dr. J. Roorda, voor wien als datum van aftreding wordt vastgesteld 31 December 1944. v DREEFZICHT. „Dreefzicht", de voormalige buitensocieteit „Trou Moet Blycken" in d.en Hout is, met het daarbij be- hoorende terrein, door dé gemeente Haarlem op nieuw voor een jaar verhuurd aan H. Th. van Looy voor f 2500. De nieuwe hoofdcommissaris van politie te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE, 23 April. De persdienst van de N.JS.B. meldt .omtrent den levensloop van den nieuwen hoofdcommissaris van Amsterdam het volgende: Fries van geboorte, stamt de heer Tulp van yaderzijde uit een Leeuwarder leerlooiers familie en van moederszijde uit een boerengeslacht uit Idaarderadeel. Lager- en middelbaar onderwijs genoot hij in zijne geboorteplaats Leeuwarden, waarna hij als cadet in de jaren 1907*09 de ca dettenschool te Alkmaar en van 1909'12 de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda volgde. Als 2e luitenant in 1912 naar Ned.-Indië vertrokken, diende hij 26 jaar als officier der infanterie bij het Indische leger, waarbij hij gedurende een vijftal jaren, naast zijne militaire functie belast was met het civiel bestuur achtereenvolgens over de onder- afdeelingen Dairilanden (Sumatra), Boven Matan (W. afd. v. Borneo) en Zuid-Midden Timor. Na als adjudant van den Inspecteur der-infan terie op het departement van oorlog te Bandoeng te zijn werkzaam geweest, werd hjj in de jaren 1932'36 belast met het commando over de troe pen in* Suriname, waarna hem bij terugkeer in Ned.-Indië, na bevordering tot luitenant-kolonel, het plaatselijk commando van Batavia werd op gedragen. In verband met een ongesteldheid die hem voor den tropendienst minder geschikt maakte verzocht hij met ingang vati 31 Augustus 1938 ontslag uit den militairen dienst. Bij beëindiging der detachee ring in West-Indië volgde zijne benoeming tot offi cier in de orde van'Oranje-Nassau. Verder is hij gerechtigd tot het dragen van het ondersoheidings- teeken voor langdurigen dienst als officier en van het mobilsatiekruis. In Nederland teruggekeerd maa"kten de heer en mevrouw Tulp een 8-maandsche reis in Duitsch- land en tlalië, waarna zij zich metterwoon in Den Haag vestigden. Na zijn pensionneering trad de heer Tulp als lid toe tot de N.S.B. Hij vervulde eeni- gen tijd de functie van groepsleider in kring 66 Den Haag Centrum." CURATOR ST. ELISABETHSG ASTHUIS De Regeeringscommissaris voor Haarlem heeft in de vacature van den heer Mr. Dr. F. A. Bijvoet wegens zijn benoeming tot lid-voorzitter van het College van Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis benoemd den heer Mr. Th. A. Wesstra en in de vacature ontstaan door het be danken van Mevrouw M. Maarschall-Komin, Me vrouw A. G. Ott de Vries-Metz. Een lichtgevende ster in donkere distributiedagen Het ideale voedsel voor hen die zwaren arbeid verrichten 18 ct. p. 800 gram (vooral DUN SNIJDEN) (Adv. Ingez Med.) Een tocht per schuit langs de bloeiende bollen! De Burgemeester van Hillegom, Jhr. O. van Nispen tot Pannerden, bezichtigt met genoodigden per schuit de bloeiende bollen. (Foto J. A. Stevens) Woensdagmiddag was het zoo guur, dat men ln Hillegom dacht dat de ijverige secretaris van Vreemdelingenverkeer met de datum der r.it- noodiging tot bijwoning der officieele opening van het bloembollenseizoen minstens een maand in de war was. Gaarne gaven wij aan deze uit- noodiging gehoor, maar gehuld in een dikke jas. want de voornaamste en bijna ojimisbare gast bij dit feest ontbrak, namelijk de zon. Of had de secretaris vergeten, haar uit te noodi- gen? In den huize Sistermans verzamelden zich de burgemeester, jhr. O. van Nispen tot panner den en mevr. v. Nispen.de gemeentesecretaris mr. J. H. Peek, notaris D. Lodder, ir. W. J. Burgers- dijk, directeur der N.Z.H.T.M.. wethouder P. Kla ver, de Inspecteur van politie De Boer, vele hoofden van dienst der gemeente-bedrijven, de heer W. Jonkheer, voorzitter van Bloembollen cultuur, enz. De voorzitter van V.V.V. te Hillegom, de heer C. Joh. Bakker, heette allen hartelijk we'kom, inzonderheid den burgemeester en diens echt- genoote: hij merkte op. hoe de beoefenaren van het mooie bloembollenvak onder zware zor gen leefden, maar ondanks alles toch nog steeds de grootste zorg aan de culturen gegeven wordt om.zfi op peil te houden. - De burgemeester wees op het feit, dat het z.j langzamerhand traditie is geworden om, als de bloemen gaan bloeien, bij elkander te, komen, als ter inwijding van de lente. „Dit jaar zal het; echter gansch anders zijn dan in voorgaande ja ren: de tallooze met bloemen en slingers ver sierde auto's en bussen zullen wij niet zien' rond rijden, maar ik hoop dat toch zeer velen zullen komen genieten van de pracht der onvolpre zen bloembollen". Hij wenschte Vreemdelin genverkeer dan ook een geslaagd seizoen toe. Hierna wandelde het gezelschap naar den uit zichttoren om daar een kijkje over de bloemen velden te nemen, waarna nog een korte rond vaart per trekschuit tusschen de velden werd gemaakt. De laatste dagen is in den bloei van de bollen velden een merkwaardige verandering gekomen, aldus meldt ons de K.N.A.C. In eenige dagen zijn van vele soorten narcissen de bloemknoppen open gesprongen, en men mag verwachten dat a.s. Zondag deze bolgewassen op z'n mooist zullen zijn. ►Hyacinten beginnen te kleuren; vele soorten zullen Zondag bloeien. Ook zullen talrijke vroege tulpensoorten in bloei staan. Al les bij elkaar genomen zullen de bollenvelden a.s. Zondag een uiterst interessant en kleuren- rijk beeld bieden, en als het weer maar eenigszins meewerkt zal het de befaamde Bollen- Zondag worden, waarop tal van toeristen naar de bollenstreek zullen trekken. (Men zie eerst pag. I.) Het „rijwielplaatje" werd bij de wet van 20 Juni 1924 in het leven geroepen en bij K.B. van 8 Juli met ingang van 1 Augustus van dat jaar in wer king gesteld. In de eerste jaren moest men er f 3 voor betalen, welk bedrag evenwel ingaande 1 Ja nuari 1928 tot f 2.50 is verlaagd en sindsdien on veranderd is gebleven. Over de jaren 1924 en '25 kwam de opbrengst geheel ten bate van de algemeene middelen, in 1926 is 70 pet., 1927 40 pet., en 1928 10 pet. van de opbrengst ten goede van die middelen gebracht, terwijl het restant in het wegenfonds werd gestort, welk fonds over de jaren 1929 tot en met '34 de geheele opbrengst dezer belasting heeft genoten. Van 1935 af, toen het wegenfonds werd vervangen door het verkeerfonds, is de rijwielbelasting in haar geheel naar laatstgenoemd fonds overgeheveld. Van de instelling af tot en met 1929 hfeeft de rij wielbelasting per jaar gemiddeld f 6.497.000 opge bracht, daarna tot en met 1934 f 7.109.000. Verder heeft de opbrengst zich steeds in stijgen de lijn bewogen; over 1935 was deze opbrengst f 7.655.595, '36 f 7.632.455, '37 f 8.032-760, '38 f 8.189.167.50, '39 f 8.408.902.50 cn '40 f 9-034,010. Zooals men weet, werden kostelooze plaatjes verstrekt voor rijwielen uitsluitend te berijden door hoofden van gezinnen,, die hun rijwiel noodig hebben voor de uitoefening van hun beroep of be drijf en niet in de rijksinkomstenbelasting voor het loopende jaar zijn of worden aangeslagen. Indien het hoofd van een gezin niet voor zijn beroep of bedrijf een rijwiel noodig heeft, doch dit wel het geval is met een door het hoofd aangewezen lid van het gezin, dat, evenals het hoofd zelf, niet in de rijksinkomstenbelasting is aangeslagen, wordt een belastingmerk kosteloos uitgereikt voor een rijwiel, uitsluitend door dat lid te berijden. In 1934 is aan die kostelooze verstrekking uit breiding gegeven, onder bepaalde voorwaarden, tot werkloozen. Zoo werden over 1930-31 81.597 kostelooze rij wielplaatjes uitgereikt, welk aantal over de vol gende jaren respectievelijk betfroeg 96.625, 128.955, 238.240, 312.334, 378.708. 440.260, 454.194, 457.749 en over 1939-1940 442.713. Hagenaars moeten een vasten aard- appelleverancier kiezen. Inschrijving via den distributiedienst. Om een goede verdeeling van de aangevoerde aardappelen over de handelaren mogelijk te maken, heeft de burgemeester van 's-Gravenhage bepaald, dat allen die geen vasten aardappelleverancier heb ben, zich moeten laten inschrijven bij een handelaar, via een distributiekantoor. Blijkens een desbetreffende bekendmaking kun nen degenen, die in aanmerking komen om te wor den ingeschreven, i.e. dus zij die „hoofd" op de stamkaart hebben gedrukt ep geen vasten leveran cier hebben bij een distributiekantoor een for mulier halen. Dit formulier moet, nadat de naam van den leverancier, van wien men in het vervolg aardappelen wenscht te betrekken, er op is inge vuld, worden gezonden naar het Distributiekantoor Nassauplein. Het is noodzakelijk dat uiterlijk 28 dezer alle formulieren in het bezit zijn van het distributie hoofdkantoor; dan kan op 5 Mei de leverancier worden toegewezen. Het Vaderland komt nog eens terug op de oor zaken van moeilijkheden; het heeft in dit verband een onderhoud gehad met het provinciale kantoor van de V.B.N.A. (Vereenigirig tot behoud van den Nederlandschen aardappel), waar men van mee ning is dat de schuld bij het publiek ligt. Als bijzonderheid, zoo lezen wij in het Haagsche blad, zij tenslotte gemeld dat de Nederlandsche markt is opengesteld voor den import van een zeer groot kwantum aardappelen uit.het buitenland en wel van soort en kwaliteit, zooals deze vroeger altijd zoozeer bij het publiek gewenscht waren. MARANATHA-LEZING. Hedenavond half acht, zal de heer J. A. Bruyn uit Wassenaar een lezing houden in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat no. 15 te Haarlem, over het onderwérp „De dag des Heeren". DIET DEN ARM IN EEN SNIJMACHINE. Woensdag is de dienstbode van den heer v. H. te Lunteren, mej. v. d. Stroet, gevallen, toen zij koffie bracht in de werkplaats van haar patroon. Zij kwam met de hand in een houtsnijmachine terecht, waardoor alle vingers werden afgesneden. Door den schrik viel zij ten tweeden male en thans raakte zij met den rechterarm in de machine, waardoor de arm boven de elleboog vrijwel geheel werd doorgesneden. Het meisje werd naar het dichtstbijzijnde zieken huis vervoerd, waar de arm werd geamputeerd. DE BENOEMING VAN Dr. J. BROUWER. Voorloopig ongedaan gemaakt Naar het A. N. P. verneemt heeft de regeertngscom mlssaris voor Amsterdam bij beschikking van 12 April j.L de opdracht aan dr. J. Brouwer tot het geven van colleges in het Spaansch aan de universiteit van Amster dam voorloopig. in afwachting van het resultaat van een nader In te stellen onderzoek naar aanleiding van te zijne: kennis gekomen omstandigheden, ongedaan gemaakt. PRIMA VAKWERK Laat nu behangen, volgend jaar kon het wel eens veel duurder zijn. DEBEHANCCENTRALE GEERSTRAAT 63 HAARLEM TELEFOON 18401 (Adv. Ingez. Med.) VEREEN. „VOOR DE KUNST". Aart van Dobbenburgh over Lithografische Prentkunst. Het is altijd een voorrecht een kunstenaar over het vak dat hij beoefent, te mogen hooren spreken. Vandaar dat het bestuur van „Voor de Kunst" ln samenwerking met de Vereen. „KUnst zij ons Doel" en „Lieven de Key" den bekenden Nederlandschen lithograaf Aart van Dob benburgh heeft ultgenoodigd voor de leden dezer ver- eenigingen zijn opvattingen over het steenteekenen te komen uiteenzetten. HtJ zal dat Zaterdagmiddag a.s. In Teyler o.m. doen aan de hand van een collectie licht beelden naar werken van de bekendste kunstenaars op dit gebied. DE TUIN VAN DE DUITSCHE SCHOOL. Door den Regeeringscommissaris voor Haarlem is besloten, met ingang van 15 April 1941 voor den tijd van 30 jaar kosteloos aan de Duitsche School- vereeniging te Haarlem in gebruik af te staan een gedeelte van het Prinsen Bolwerk ter grootte van ongeveer 1320 M2. met de bestemming van school tuin. DE HILDEBRANDKOEPEL In ons artikeltje over den Hildebrandkoepel aan de Leidschevaart in ons nummer van gisteren is de schrijver tot zijn leedwezen even de richting bijs ter geraakt. In een der laatste alinea's staat, dat de zuidelijke koepel tegenwoordig bewoond is Zooals uit het voorafgaande in het stukje blijkt was ech ter bedoeld de noordelijk gelegen koepeL Geschenken aan het Frans Hals Museum. Meubilair en een schilderstuk. Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat Mr. H. J. D. D. Enschedé té Aerdenhout, onlangs over leden, aan de Stadsbibliotheek te Haarlem een ge deelte van zijn bibliotheek gelegateerd had. Nu blijkt dat de erflater aan het Frans Hals museum de voorwerpen uit zijn inboedel heeft vermaakt die de directeur wenschelijk acht om in het museum te plaatsen. (Alleen uitgezonderd zijn de voorwerpen die aan anderen gelegateerd zijn) Beide schenkingen zijn vrij van successierech ten. De regeeringscommissaris heeft de legaten aan vaard met erkentelijkheid aan de nagedachtenis v^n den erflater. Verder is onder dankbetuiging van de gemeente door den regeeringscommissaris aanvaard ter plaatsing in het Frans Halsmuseum het door den heer W. v. d. Vorm te Rotterdam aangeboden schilderij van de hand van Pieter Pietersz.. voor stellende Margaretha Deyman, echtgenoote van Jacob HuygensGael. Dit schilderij is al sinds enkele weken in het be zit van het museum. DE SCHOOL AAN DE KAMPERSTRAAT Ter voorziening in de kosten van eenige repara ties aan het schoolgebouw Kamperstraat no. 3-7 te Haarlem heeft de regeeringscommissaris voor Haar lem een bedrag van f 860 beschikbaar gesteld. ALS DE VOORJAARSBLOEMEN BLOEIEN. Met de parapluie beschut de kweekers de narcis sen tegen het zonlicht, wanneer hij de exemplaren zoekt die aan de „aaltjeszikte" lijden, om zoo doende de kleur der bloemen te kunnen1 beoor- deelen. (Foto Pax Holland) J. VAN SCHOONHOVEN Accountant en Belastingadviseur. RECHTHUISSTRAAT 17. TELEFOON 22/92 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Uitspraken Haarlemsche Rechtbank DIEFSTAL VAN MARGARINE Veertien dagen geleden eischte de Officier van Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank vijf maan den gevangenisstraf tegen een inbreker, die uit een pakhuis te Haarlem 70 pakjes margarine had gestolen. De Rechtbank veroordeelde hem heden morgen tot vijf maanden gevangenisstraf met af trek der voorloopige hechtenis. MEISJE MISHANDELD. De radio-technicus te Haarlem, die veertien da gen geleden terecht stond omdat hij een meisje bloedend in het gezicht had gewond, en tegen wien de Officier drie 'maanden gevangenisstraf had ge- eischt, werd vanmorgen veroordeeld overeenkom stig den eisch. SPEELPLAATS VOOR KLEUTERSCHOOL Nu na de slooping van de perceelen aan de Noorderschoolsteeg 13 en 15 te Haarlem grond is vrijgekomen en het wenschelijk is gebleken, dezen grond toe te voegen aan de speelplaatsen van de aangrenzende scholen voor voorbereidend lager on derwijs heeft de Regeeringscommissaris voor Haar lem een bedrag van f 1785 ter beschikking gesteld voor de uitvoering van de hieraan verbonden werkzaamheden. VERZOEK OM VOORZIENING. Ged. Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het Raadsbesluit van 30 October 1940 tot vast stelling resp. wijziging van de verordening op het beheer van de takken van dienst, bedoeld in art. 252 der Gemeentewet. (Algemeene bedrijfsveror- dening). Door den Regeeringscommissaris voor Haarlem is thans besloten, bij den Secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken voorzie ning van deze beslissing te vragen. N.YJVLA. DECLAREERT 11%. Naar het ANP verneemt is door den raad van com missarissen en de directie van de Kunstzijdespinnerij N.Y.M.A., te Nijmegen, besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders, welke op 8 Mei a.s. zal worden gehouden, voor te stellen het divi dend over het boekjaar 1940 op de gewone aan» deelen op 11 (v. j. 6) procent te bepalen.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2