PARAPLUIES hond en zijn verzorging. 7 Jongens en 'n ouwe Schuift KORT NIEUWS. AUTOMOBIEL HAMILTON SALON GARNITUREN Tropische Vogels, Marmotten en Papegaaien GEVRAAGD 3NDERDAG-24 APRIL 1941' HSA'HEEM'S DAGBLAD Een juiste voedingswijze is van groote beteekenis. (Van een deskundigen medewerker). zullen nu enkele hoofdzaken bespreken van ceding van den hond. iets, waarmede veel p-batoken hondenbezitters nog al eens „over- i" liggen. r inleiding zij vermeld dat al naar gelang van rootte van het ras de hond als volwassen emerkt kan worden tusschen 8 en 18 maan- Hieruit volgt dus dat dit proces 15 a 20 maal snel geschiedt als bij den mensch, waarmede jus met de voeding terdege rekening moeten en. Een onjuiste voedingswijze zal, zooal niet rstelbaar, dan toch van grooten invloed zijn eontwikkeling zooals reeds menigeen tot zijn de heeft moeten ervaren, ten we dus allereerst vaststellen dat slechts beste goed genoeg is voor den jongen hond. ira we dezen stelregel in de praktijk toepas zijn we al heel ver op het goede pad gevor- MEN VOEDERE NIET TE ZWAAR. n zeer vaak voorkomende fout is een te zware ering. De jonge hond wordt volgepropt met aardappelen en wat dies meer zij tot hij is irden tot èen lui en log gedrocht, dat slechts naam gemeen heeft met een hond. Eerst dan it het foutieve der voedingwijze ingezien. dan is het ook veelal te laat. mmer zullen wij de uitdrukking vergeten e wij een bekend dierenarts een hoorden ge- ken toen een dame haar nood klaagde over erie Ocwalen, waarmede haar hond behept was. droeg honneponneke in den arm. De dieren- vroeg met een staal gezicht den hond 'te en zien, waarna de dame het dier op de on- oektafel plaatste. Doodleuk herhaalde de er zijn vraag den hond te mogen zien. laar dokter toch, u zult toch begrijpen dat nijn arme lieveling is!" 'ardon dame, misschien moet ik eens naar oogarts want ik zie tot mijn spijt niets anders een klomp vleesch, waarop een paardenknors ichien zelfs wel een bod van twee gulden wil i." ij willen niet beweren dat dit antwoord blijk t van een nauwgezette bestudeering van de of andere handleiding over wellevendheid, j als waarschuwing aan iederen bezitter van jongen hond wilden wij u deze „uitspraak" onthouden. Maar terzake, e geven den jongen hond aanvankelijk 5 a 6 se porties per dag. Hij moet onmiddellijk tot vreedftizaam offensief overgaan en het voed- met graagte verorberen. Zoodra we merken hij met „lange tanden" eet of zelfs van den ak loopt, nemen we alles weg. Dit is dan ns een vingerwijzing om de volgende porties ïer te maken. Binnen 1 of 2 dagen zult u zelf uiste maat gevonden hebben. Langzamerhand ïinderen we het aantal porties an wel zóó. dat hond van 6. maanden driemaal per dag eten trekt wordt. Bij volwassen honden kan met- maal per dag volstaan worden, at geven we den jongen hond te eten? eeft den jongen hond vier a vijfmaal per dag portie oudbakken brood, waar we voorloopig wat groenten-nat en'of melk broodpap van en. Voorts tweemaal per dag wat verdunde c. Zoo nu en dan een bordje havermout of al of niet met groente vermengd, is uitste- en geeft eeil vgewenschte afwisseling van menu. Geleidelijk aan kunnen we den jongen 1 gewennen aan vast voedsel, dat we zeker naai per dag' met wat groente vermengen, ral mogen de groenten niet gekruid zijn! Bij ier aan te bevelen is -het met gedroogd sch vermengde hondenbrood. Dit is uitstekend dat tevens de functie van „bijtring" vervult ius de vorming en het onderhoud van het ge- ten goede komt, AARDAPPELEN ON GEWEN S CUT. even willen wij den vinger leggen op èen waaraan men zich bezondigt: aardappelen, e hebben voor eeii hond vrijwel geen waarde moeten we dus als „maagvulling" betitelen, r den jongen hond, die in zoo'n kort tijds- ek moet uitgroeien tot een gezonde en krach- robbedoes is maagvulling zonder hooge vee lwaarde beslist uit den booze. Eet u zelf dus ir de Eigenheimers op. ij velen heerscht nog de meening dat wat goed oeg is voor den mensch, voor een hond „best" r is. Hier wordt echter een vergissing begaan, ijkt u maar eens het gebit van een hond: lig kiespijnlijder en bezitter van een surrogaat- it zal er jaloersch op worden! r;t den tijd van kiel en korte broek zullen ons wellicht nog herinneren dat de onderwij- zich in het zweet zijns aanschijns uitsloofde het verschil tusschen omnivoren, carnivoren herbivoren in het hoofd te prenten. De hond loort nu in feite tot de carnivoren, d.w.z. de sch-eters, hoewel de cultiveering hem in de iting van de omnivoren, de alles-eters (b.v. mensch), heeft gestuwd. De prachtige ge- nde hoektanden en de puntige kiezen sluiten ter iederen twijfel aan zijn oorspronkelijke komst buiten. Zoo" de omstandigheden dit dus agszins mogelijk maken, is het uiterst ge- ischt uw hond vrij veel vleesch te verschaffen, zij versch dan wel gedroogd, zooals dit in (het idenbrood voorkomt PAS. OP VOOR BEENSPLINTERS. üen hond komt een been toe" en „twee honden hten om een been, een derde loopt er snel mee heen" zyn uitdrukkingen die er op wijzen, dat de hond er geen „been" inziet beenderen te eten. We moeten echter de roode vlag hijschen. want we komen op zéér gevaarlijk terrein. Versche zachte kalfsknoken zijn van groote waarde voor de beender-vorming; dient ze uw hond dus regel matig toe. Deze zachte beenderen kunnen geen kwaad veroorzaken. Geheel anders is het gesteld met de beenderen van wild en gevogelte, varken, koe, paard enz. Een hond met goed ontwikkeld gebit bezit- daarin een enorme kracht. Zelf hebben wij het meegemaakt dat een Kees hond (dus nog niet een groote hond) uit speels heid ijzeren etensborden met zijn hoektanden doorboorde, zonder dat dit hem blijkbaar eenige moeite kostte. Het versplinteren van een been is dus voor een dergelljken hond een koud kunstje. Aan de z.g. „hondenziekte" sterven jaarlijks zeer veel honden; terecht vormt deze ziekte dan ook een nachtmerrie voor iederen hon den-liefhebber. Maar wist u dat door deskun digen het aantal sterfgevallen als gevolg van darmwand-doorboring door beensplinters bijna even hoog geschat wordt? We nemen dus lievej* het zekere voor het onzekere en geven van nu af aan uitgezonderd kalfsknoken geen beenderen meer aan den hond. Visch- graten zijn natuurlijk taboe. Voor den jongen hond bestaat er nog een prachtmiddel ten dienste van het beenderen- gestel, n.l. phosphorzure kalk.'Hiervan geven we den jongen hond dagelijks 1 a 2 theelepels. In iedere drogisterij kunt u voor een dubbeltje een hoeveelheid krijgen welke voldoende is voor de geheele groeiperiode. Een ander prachtmiddel is levertraan, wat we echter niet in de zomermaan den moeten toedienen. Zooals ook de mensch heeft de hond zijn „natje en droogje" noodig. Het „natje" bestaat voor den jongen hond uit verdunde melk en voor den ouderen hond uit frisoh water dat steeds onder zijn bereik moet zijn. Het voedsel geven wè 's zomers en 's winters lauw. Nooit mag dit warm zijn. Dagelijks dient zoowel de drink- als etensbak grondig gereinigd te worden, omdat een vuile bak een besmettings haard in optima forma vormt. Met een variant op een bekende uitspraak zouden we kunnen zeggen: „toon mij den etensbak en ik zal u z gen hoe groot uw liefde voor den hond is!" Wij willen dit hoofdstuk niet besluiten zonder nog even te waarschuwen tegen het toedienen van snoeperijen. Zoo nu en dan een koekje als extra- belooning kan geen kwaad maar we zullen allen wel eens gezien hebben tot welke uitwassen dit kan groeien. Na het presenteeren van koekjes enz. maakt ook de hond een ronde en de volleerde bedelaar incasseert bijna overal wat. Niet alleen bederft hij daarmede zijn maag. maar hij komt ook zoo licht- tot andere eigenschappen: van bedelaar wordt hij allemans-vriend. Want bij snoeplustige honden gaat de weg naar het hart (hoe paradoxaal dit ook klinken moge) door de maag. Bescherming van deviezen, belasting en douanerechten. Verordening uitgevaardigd. 's-GRAVENHAGE, 24 April. Het heden uitge geven nieuwe Verordeningenblad bevat een ver ordening van den rijkscommissaris voor het be zette Nedei-landsche gebied, houdende aanvulling en wijziging van de Verordening no. 37/1940 be treffende maatregelen op het gebied van de be scherming van deviezen, belasting en douanerech ten. In deze nieuwe verordening wordt nader -be paald, dat de uitvoering van de bepalingen van het deviezenbesluit 1941 (no. 63/194-1) en van de uitvoeringsvoorschriften, uitgevaardigd of uit te vaardigen op grond van genoemd besluit als mede van de Distributiewet 1939 (Staatsblad no. 633) en van de voorschriften, uitgevaardigd of uit te vaardigen op grond van genoemde wet, voor zoover deze het beheer van diamanten en goud betreffen, behalve bij de daar genoemde Neder- landsche ambtenaren ook berust bij de ambtena ren van het deviezenbeschermingscommando (De- visenscfiutzkommando). Bestaat het vermoeden, dat een persoon voornemens is in strijd met het bepaalde in de rechtsvoorschriften van het de viezenbesluit. 1941 (no. 63'1941) en van de distri butiewet 1939 (Staatsblad no. 633) te handelen, dan kan het deviezenbeschermingscommando de maatregelen treffen, noodig ter verhindering van zoodanige handelingen. De verordening treedt vandaag in werking. HAARLEMSCHE RECHTBANK. EEN 103-JARIGE. Op 10 Mei a.s. hoopt de heer P. Polder te Battenoord gemeente Nieuwe-Tonge zijn 103en verjaardag te vieren. De heer Polder bevindt zich nog in goeden welstand. Hij is de oudste inwoner van het eiland Goeree-Overflakkee en een van de oudsten van Nederland. LORE FISCHER. AMSTERDAM, 24 April. De altzangeres Lore Fischer zal in het kader der Nederlandsch-Duit- sche kuituurgemeenschap een aantal liederen- avonden geven in ons land. Zij zal Dinsdag 6 Mei te Haarlem in den Stadsschouwburg optreden. Lore Fischer zal aan den vleugel begeleid worden door prof. Hermann Reutter. RIJWIELDIEVEN' VOOR DE RECHTBANK. Hedenmorgen had zich voor de Haarlemsche Rechtbank te verantwoorden een jongeman, die op 19 Maart te Haarlemeen rijwiel had gestolen. De Officier van Justitie merkte op, dat deze ver dachte zich reeds meermalen aan diefstal had schul dig gemaakt: met het bepalen van de strafmaat zou spreker hiermede rekening houden. Hij eischte een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Mr. Junge, de verdediger, merkte op. dat de jon gen misschien op het goede pad kan komen, als hij onder een krachtige leiding staat en een nor maal werkzaamheid heeft. Pleiter bepleitte daar om'de uiterste clementie. Een andere jongeman uit Haarlem had een da mesrijwiel gestolen. De Officier eischte tegen hem een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Mr. Roeffen pleitte ook voor deze verdachte cle mentie. Verdachte vond deze straf veel te hoog: hij vroeg of er niet wat af kon. Ook vroeg hij, of hij niet een andere cel kon krijgen. „Waarom?" vroeg de President. „Ja, kijk-es hier, edelachtbare, ik zit nou al vijf maanden tegen een muur an te kijken en daar kan ik op de duur niet tegen!" De President beloofde te zullen zien, wat voor verdachte gedaan kan worden. Een 37-jarige vrouw nam vervolgens in -het ver dachtenbankje plaats, omdat zij een damesfiets, die voor een winkel in de Gierstraat stond, had weg- genóïnèn. Verdachte bekende. De President, merkte op, dat zij nog meer fietsen had gestolen. „Hoeveel waren het er?", vroeg hij. „Vier geloof ik", antwoordde verdachte. „En die heb je allemaal verkocht, niet waar?" „Ja, meneer". „Bovendien heb je ook meermalen onder valsche voorwendsels geld weten los te krijgen. Dat noe men ze hier oplichting", zei de President. De Officier eischte tegen haar tien maanden ge vangenisstraf. De verdediger, Mr. Steketee. merkte op, dat ge vangenisstraf op deze verdachte deprimeerend werkt.' Hij gelooft, dat van haar nog wel wat te recht zou komen, als zij zoo spoedig mogelijk in de maatschappij terugkeert en onder de hoede van een goed reclasseerder komt. Een geneesheer, die als getuige gehoord werd, was van oordeel, dat gevangenisstraf haar niet schaden zou. „Bovendien moet het een buitenge woon goed reclasseerder zijn. wil hij er met deze juffrouw niet inloopen!", zei hij. De President bepaalde de uitspraak op 7 Mei. HELING VAN RIJWIELBANDEN. Een 18-jarige jongeman uit Heemstede had zich schuldig gemaakt aan heling van rijwielbanden, die door een jeugdigen kantoorbediende uit een pakhuis gestolen waren. Verdachte bekende. De dief. die nu als getuige gehoord werd. deelde mede. dat hij elf binnen- en negen buitenbanden aan verdachte ten verkoop had aangeboden. Uit het verhoor bleek, dat reeds eerder tegen verdachte een voorwaardelijke straf was geëischt. In deze periode had hij zich aan de heling schuldig gemaakt. ..Dat is erg onverstandig van je", zei de Presi dent. „om nu al weer je vingers te branden!" De Officier eischte. den jeugdigen leeftijd van verdachte in aanmerking nemende, een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek der preven tieve hechtenis. Mr. Nieuwenhuys pleitte clementie voor verdach te, ook omdat hij opzettelijke heling niet bewezen aohtte NOG EEN RIJWIELDIEF. Een 33-jarige Haarlemmer had op 13 Maart ten nadeele van een verpleegster een rijwiel gestolen. De Officier eischte een jaar gevangenisstraf. Mr. Stomps schetste de huiselijke omstandighe den van verdachte, die een keurige vrouw heeft, Toen zij drie jaar getrouwd waren en kinderloos bleven, hebben zij een kind aangenomen. Twee ja ren later werd hun een kind geboren. Tn de win termaanden kon de man echter niet voldoende ver dienen om in het onderhoud van zijn gezin te voor zien; daardoor is hij tot deze afkeurenswaardige daad gekomen. Toch achtte pleiter een correctie van een jaar te zwaar. Verdadhte gaat zeer gebukt onder hetgeen hij gedaan heeft. Een jaar gevan genisstraf beteekent een jaar van ellende voor zijn vrouw en een ziek kind en een jaar van ellende voor hem zelf. Mr. Stomps vroeg daarom dringend, verdachte bij het uitspreken van het vonnis op vrije voeten te stellen en hem toe te staan, het ge deelte van de straf, dat hij dan nog te goed heeft, in de wintermaanden te laten uitzitten. Verdachte kan dan in de zomermaanden met den verkoop van ijs voor zijn gezin zorgen. Pleiter vroeg de uiterste clementie. DIEFSTAL VAN EEN TRANS PORTFTETS EN EEN HEEREN- RÏJWIEL. Aan dit delict had zich volgens de dagvaarding een 63-jarige inwoner van Haarlem schuldig ge maakt, maar hij ontkende hardnekkig, zich aan dit feit te hebben schuldig gemaakt. Uit het getuigenverhoor bleek, dat in verdachte's pakhuis het bovenstuk van de bakfiets en het heerenrijwiel gevonden waren. Het onderstel van de transportfiets was verdwenen. Verdachte merkte op. dat iemand hem verzocht had. de transportfiets in zijn pakhuis te mogen stallen. Dat was een zekere „Gcrrit'. Verdachte had dit toegestaan. Hij kon niet verklaren, hoe het heerenrijwiel in zijn pakhuis gekomen was. De Officier verklaarde het verhaal van verdach te onwaarschijnlijk te achten. Hij achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en verdachte een gevaarlijk man. Hiermee rekening houdende, eischte hij een jaar en zes maanden gevangenis straf. Mr. Tonino pleitte clementie. Ook in deze zaken werd de uitspraak bepaald op Woensdag 7 Mei. Gelijkstelling van Nederlandsclie en Duitsclie getuigschriften. Voor andere gevallen moet een verzoek worden ingediend. 's-GRAVENHAGE. 24 April. Het Verorde ningenblad van heden bevat een besluit van de secretarissen-generaal van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming, van justitie, van handel, nijverheid en scheepvaart, van landbouw en visscherij, van waterstaat en van sociale za ken betreffende de gelijkstelling van getuig schriften. Getuigschriften, welke door binnen het groot- Duitsche ryk dan we! binnen Nederland gele gen Duitsche onderwijsinstellingen worden uit gereikt zoo lezen wij in dit besluit wor den gelijkgesteld met cle overeenkomstige ge tuigschriften van Nedèrlandsche openbare of bijzondere onderwijsinstellingen. Aan Nederlandsche getuigschriften verbon den bevoegdheden kunnen voorzoover vol gens de geldende Nederlandsche voorschriften geen bijzondere goedkeuring noodig is door de bezitters van overeenkomstige Duitsche getuig schriften op dezelfde wijze worden uitgeoefend. Eventueele Nedèrlandsche voorschriften ten aanzien van de overlegging van een bijzondere goedkeuring voor de uitoefening van een beroep of een bedrijf blijven onaangetast, onverschillig of de bezitter van het getuigschrift het Duitsche staatsburgerschap of het Nederlanderschap bezit. Bovenstaande geldt slechts voor Duitsche rijksburgers en voor personen, die het Nederlan derschap bezitten, tenzij zij het Nederlander schap na 30 Januari 1933 hebben verkregen. De secretaris-generaal van opvoeding we tenschap en cultuurbescherming beslist op ver zoek in hoeverre bovenstaande ook op andere personen van toepassing is. Over de gelijkstelling van getuigschriften, welke door buiten het groot-Duitsche rijk en Nederland gelegen onderwijsinstellingen zijn uitgereikt, met de overeenkomstige Nederland sche getuigschriften beslist de secretaris-ge neraal van opvoeding, wetenschap en cultuur bescherming op desbetreffend verzoek. Werk zaamheden, te verrichten op grond van bovenge noemde getuigschriften, mogen geen aanvang nemen voordat het verzoek is ingewilligd. Personen, die op het tijdstip van inwerkingtre den van dit besluit werkzaamheden verrichten op grond van getuigschriften, welke door bui ten het groot-Duitsche rijk en Nederland ge legen onderwijsinrichtingen zijn uitgereikt dienen bovengenoemd verzoek binnen twee maanden in. Zij mogen hun werkzaamheden voorloopig voortzetten. De verplichting tot in diening van dit verzoek is geheel onafhanke lijk van het feit of de werkzaamheden als hoofd, dan wel als nevenberoep, bezoldigd, dan wel on bezoldigd, worden verricht. De secretaris-generaal van opvoeding weten schap en cultuurbescherming stelt voor de uit voering van dit besluit noodzakelijke voorschrif ten vast. Dit besluit treedt vandaag in wer king. Sociale opbouw in Duitschiana Zonnige arbeiderswoningen in de nabijheid van Berlijn, huisvesten meer dan vij} duizend werknemers van een grootbedrijj (Foto Stapfl SCHOOLKLEEDING TE HAARLEM. Aan de Commissie voor Schoolkleeding te Haar lem was voor 1940 een subsidie verleend van f 20.000. Later is dit verhoogd tot f 22.694. De regeeringscommissaris heeft nu de rekening over dat jaar goedgekeurd. Er zijn uitgegeven 1396 paar klompen, 2196 paar kousen en 5011 j schoenen. Maarschalk Pétain 86 jaar. Farijsche pers bespreekt de persoonlijkheid cn de taak van den Franschen leider. PARIJS, 24 April. (D.N.B.) Naar aanleiding iran het feit dat maarschalk Pétain vandaag 86 jaar wordt, publiceeren de Parijsche bladen artikelen, waarin zij de toewijding van het Fransche volk aan de persoonlijkheid van Pétain tot uitdrukking brengen. Zij spreken de hoop uit dat het den maar schalk gelukken zal een voor Frankrijk nuttige heroriënteering van de Fransche politiek te vol trokken. De „Petit Parisien" verklaart dat in Mon- toire evenals in Verdun geheel Frankrijk zich ach ter maarschalk Pétain heeft gesteld en hem ge hoorzaamt. Gezien het snelle verloop van de ge beurtenissen zal de maarschalk het volk den weg moeten wijzen dien het gaan moet Marcel Déat schrijft ir. de „Oeuvre" dat wanneer maarschalk Pétain zijn zin had kunnen doen en wanneer hij geen mannen als Reynaud. Mande!, Churchil en eenige anderen tegen zich had gehad, de wapenstilstand reeds aan de Somrr.e zou zijn onderteekend. Intusschen heeft maarschalk Pétain toch de eenheid van Frankrijk in stand gehouden en in Montoire de aangeboden hand van Adolf Hitler aangenomen en daarmede ook de samen werking geaccepteerd die de overwinnaar Frank rijk aanbood. Thans moet maarschalk Pétain dit ge baar bevestigen, alle consequenties daaruit trek ken en Frankrijk geheel en volledig b'.nden aan dezen eenigen weg naar het heil. Frankrijk heeft noch het recht, noch de middelen om langer te wachten. De Matin schrijft: „Frankrijk heeft ge noeg van een leven in de schaduw. Het wil licht zien. Het is bereid u, maarschalk Pétain. evenals vroeger te volgen. Wijst gi.i den weg naar het heil en ieder zal „present", roepen. Frankrijk, dat u vandaag op uw verjaardag alles zou moeten geven, houdt integendeel de hand voor u op, om alles van u te ontvangen". Nieuwe Japansche successen. Domei meldt: Japansche strijdkrachten, die m de provincie Tsjekiang opereeren, hebben gistermid dag Fenghwa bezet, een sleutelpositie ten zuiden van Ningpo. Intusschen hebben andere eenheden van het Japansche leger gistermidddag Tzeki ge nomen, een belangrijke stad ten Westen van Tsjenhai. Nadat gisterochtend een Japanscb landings leger op een punt ten zuiden van Tsjenhai in de provincie Tsjekiang geland was, is het er in ge slaagd de stad Hsiapoetsjang op ruim dertig kilo meter ten Zuiden van Tsjenhai te bezetten. PROCES OVER BELEEDIGING. AMSTERDAM. 24 April. In de editie van 6 Mei 1940 berichtte „De Standaard", dat de heer J. H. Callenfels te Wassenaar, directeur van het Post- en telegraafkantoor aldaar, wegens het lid zijn van een voor overheidspersoneel v.erboden or ganisatie ontslagen was, terwijl het tevens mede deelde. dat genoemde heer Callenfels behoorde tot de 21 geïnterneerde personen. De heer Cal lenfels stelde een vordering wegens beleediging tegen ./De Standaard" in. waarin de rechtbank te Amsterdam gisteren uitspraak deed. De recht bank achtte de publicatie beleedigend en veroor deelde ..De Standaard", tot betaling van f 100 boete voor betering In eer en goeden naam en veroordeelde „De Standaard" tevens tot het openbaar maken van het vonnis door aanplakking in het paleis van justitie. COMMISSIE VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De Regeeringscommissaris voor Haarlem heeft ingesteld een Commissie van Advies in zaken betreffende Maat schappelijk Hulpbetoon, meer speciaal voor de beoordee ling van aangelegenheden van verhaal ingevolge ArmenWet. Het aantal leden dezer Commissie Is bepaald op drie, waaronder één wethouder; tevens voorzitter der commis sie, bijgestaan door een ambtenaar ter gemeentesecre tarie, fungeerend als secretaris. Tot leden dezer Commissie zijn benoemd de heeren W J. B. van Liemt, (voorzitter), A. J. M. Angcnent en A. Mars. MARKT WOERDEN. (Woensdag.) Aanvoer 14 partijen kaas. Met rijksmerk kw. f 40f 41.50. Handel vlug. OM VAN DE STRAAT TE KOMEN. Gisteravond heeft een man een steen door een étalageruit geworpen en zich uit de étalage een voorwerp toegeëigend. Hij werd gearresteerd en verklaarde, deze daad gepleegd te hebben ten einde onderdak te verkrijgen. In welkf opzet hij geslaagd is. OMREKENINGSKOERS RIJKSCREDIETKAS- BIL.ÏETTEN. 's-GRAVENHAGE. 24 April. Blijkens ver ordening 1941 no. 78 is de koers voor het om rekenen van rijkscredietkasbiljetten tot guldens, welke als vojgt was: 1 gulden 133 relchspfen- nige, thans aldus vastgesteld: 1 gulden 132,70 reichspfennige. Geboren: EMMA, WILHELMINA, HEN- DRIKA, JULIANA, BERNARDA, BEATRIX, IRENE, Dochter van G. J. STEENKIST en M. STEENKIST-VAN OLST Haarlem, 20 April 1941. Onderwijs te Haarlem. De regeeringscommissaris voor Haarlem heeft de volgende benoemingen bekend gemaakt: Voor het tijdvak 3 Maart6 April 1941 aan de' gemeentelijke avondschool voor handelsonderwijs tot tijdelijk leeraar de heer G. L. Faber te Haar lem. Aan de le H.B.S. B voor het tijdvak 20 Januari 9 A-pril 1941 als tijdelijk leeraar in de wis- en natuurkunde de heer J. Voteer te Haarlem (vervan ging van den heer H. v. d. Heuvel Rijnders die afwezig was wegens ziekte). Aan de H.B.S. A (ter vervanging van den heer J. Hop die ziek is) tot tijdelijk leeraar in de lichamelijke opvoeding de heer P. Rol te Haar lem. Aan den heer A. K. D. Spruit is, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Mei, eervol ontslag ver leend als directeur der gemeentelijke avondschool voor handelsonderwijs. De regeeringscommissaris heeft dit ontslag ver leend met dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten aan het handelsonderwijs bewezen. De vuurzee in de bolde schuren van gebr. Van der Wat te Nleuwolda is gebluscht. Heden overleed na een kortstondige doch ernstige ziekte onze innig geliefde Zoon, Broer en Kleinzoon Bernard van Gorselen in den nog jeugdigen leef tijd van 20 jaar. CHR. N. VAN GORSELEN. W. L. van GORSELEN- BOKKERS WIM. MEVR. DE WED. H. BOKKERS-DE GROOT Haarlem, 22 April 1941. Zaanenlaan 78. De Crematie zal hebben op Zaterdag 26 April a.s. na aankomst van trein 14.15 uur. Halte Drie- huis-Westerveld, waarna de plechtigheid zal plaats vinden om 14.40 uur. Gelegenheid voor Rouw bezoek van 3 tot 5 uur aan het Groote Gasthuis in gang Kleine Houtstraat no. 100. zakenman vraagt f 1000.- op korten termijn, tegen nader overeen te komen condities. Br. no. 5345 bur. van dit blad. De curator in het faillissement van L. Pastoor, koopman in hee- renconfectie (kledingmaga zijn .Esquire")destyds geves tigd Groote Houtstraat 61 te Haarlem, maakt bekend, dat dit faillissement door het verbin dend worden der eenige uitdee- llngslijst is geëindigd. Haarlem, 23 April 1941. De curator: Mr. L. S. RÖMELINGH Het Bestuur van de Noord hol- landsche vereeniging „Het Witte Kruis"' Afd. Haarlem vraagt een Assistente voor de wijkverpleging voor tij- delijken dienst. Salaris f 750 p. j. De te benoemen zuster heeft een halve dagtaak als hulp voor de wijkverpleegsters. Sollicitaties met uitvoerige in lichtingen en referentiën voor 15 Mei 1941 in te zenden aan den voorzitter C. v. d. Velden, Wes terhoutstraat 19. Haarlem. NET MEISJE gevraagd. Leeftijd 17 a 18 jaar Hulp werkster aanw. Aanm. liefst tuss. 5 en 7 u. Bloemend.- straatweg 17. Santpoort. TE KOOP GEVRAAGD: merk DKW 4 pers. cabrio of lim. moet zijn als nw. en n. o. d. 1938. Br. onder no. 5348 bur. van dit blad. Barteljorisstraat 31, Telef. 11459 ALLE REPARATIES. als Club- en Bankstellen in grote sortering bij ons voorhanden Nog prima stoffeerwerk Kruisstraat 11 Ridderstraat 3 Toonzaal: Ridderstraat 24 te koop gevraagd. Elk kwantum. Hooge prijzen.GEBR. VEENINGA Jacobijnestraat 10-18. Tel. 13265. een NET MEISJE van 9-5 uur. Zondags vrij. Loon f 5. Aanmel- den J. W- Frisolaan 2, Overveen. VERLOREN gouden Broche met miniatuur (aandenken)Teg. bel. ter. te bez. Mevr. Geel, Tollenslaan 2. Aerd. De mooiste Nederlandsche Geluidsfilm voor de jeugd, naar het bekende boek van A. C. C. DE VLETTER. A s. Zaterdag 2 en 4 uur en Zondag om 2 uur In St Bavo _Piyzen der pi. 20, 30 en 50 ct. Bespreekt vooral vanaf morgen dagel. v. ll—1 uur.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3