X Xi I X s Crieksche koning naar Kreta gevlucht. Amerika blijve buiten den oorlog, adviseert Lindbergh Capitulatie-overeenkomst van Saloniki. DON*DERDAG 24 APRIt 1941 H X A R i; E M'S n X 'G B L' A D Tezamen mei de regeering. BERLIJN, 23 April. (D.N.B.) Naar dc Londensche berichtendienst meldt, is Koning George van Griekenland tezamen met de re geering naar Kreta gevlucht. De koning heeft naar Stefani meldt een boodschap gericht tot het Grieksche volk, waarin hij zegt genoodzaakt te zijn zich op Kreta terug te trekken. Een nader D.N.B.-bericht meldt: Radio-Athene heeft bevestigd dat koning George Woensdag met de regeering op Kreta is aangekomen. Hij heeft een proclamatie tot het Grieksche volk gericht, waarin o.a. ge zegd wordt: Wij weten niet wat zal komen. Wij zullen evenwel den strijd met alle beschikbare middelen voortzetten. Verliest den moed niet, wij zullen steeds met u zijn. Ook de Grieksche premier Zuderos heeft vol gens Radio Athene van Kreta uit een oproe ping tot de Grieken gericht, waarin hij hen aanspoorde het vertrouwen te behouden en de vaste overtuiging te koesteren dat Grieken land weer heerlijke dagen zal beleven. Na de capitulatie der Noord- Grieksclie legers. Wcdcrzijdsche waardeering voor de militaire prestaties. Met de capitulatie dpr legers in Epirus en Mace donië is, naar aan het D.N.B. gemeld wordt, de sinds weken en maanden op Noord-Griekenland drukkende last weggenomen. Met vreugde en een zucht van verlichting hebben de Grieken, vooral 'de soldaten, er kennis van genomen dat deze kans- looze strijd in dienst var» Engeland geëindigd is. Uit deze stemming valt hun houding jegens de Duitsche weermacht te verklaren. De Grieksche soldaat heeft den Duitschen soldaat leeren bewonderen, woorden van de Duitsche militaire delegatie bij het voltrekken van den wapenstilstand „Wij betreuren de ontwikkeling in Griekenland, hebben echter respect voor den strijd van het dappere Grieksche leger", hebben diepen indruk gemaakt. Tijdens de onderhandelingen over de capitulatie in het Grieksche hoofdkwartier met de Grieksche opperbevelhebbers, verzamelden zioh voor dit ge bouw groote groepen Grieksche soldaten, onder wie een afdeeling Euzonen. de Grieksche élite troe pen, bijzonder de aandacht trokken. Ook groote groepen der bevolking wachtten met ongeduld op den beslissenden ommekeer, welke de gevechtshan delingen in Noord-Griekenland eindelijk zou be sluiten. Toen dan het resultaat der onderhande lingen bekend werd. ontstond er overal een vreug devolle stemming. De menigte begroette de ver trekkende officieren en er werd „Heil Hitier" ge roepen. Vlaamsche juristenbond bijeen. t Mr. dr. van Genechten hield een rede. ANTWERPEN, 22 April. In het Paleis van Jus titie alhier is een vergadering van den Vlaamschen juristenbond gehouden, waaraan talrijke leidende figuren uit de National-Vlaamsche beweging deel namen. In het middelpunt van deze vergadering stond een rede van den Haagschen procureur-gene raal, mr. dr. van Genechten, over het onderwerp „Vernieuwing van de wetgeving in volkschen zin". De persoon van den spreker wekte alleen, reeds daarom bijzondere belangstelling, daar Van Ge nechten uit Vlaanderen afkomstig is en een van de eersten was die waagde aan de tijdens den we reldoorlog volkomen gereorganiseerde universiteit van Gent te studeeren. Na den oorlog moest hij om die reden zijn vaderland verlaten en naar Neder land vluchten, waar hij een toevluchtsoord vond. Hier voltooide hij zijn studie en werd weldra een van de leidende figuren in de N. S. B. (ANP) Ciano's bezoek aan Weencn. Berlijnsch commentaar. Van welingelichte zijde wordt uit Berlijn ge meld: Het bezoek van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, aan den Führer en zijn gesprekken met den rijksminis ter van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, te Weenen, hebben in Berlijnsche politieke krin gen uiteraard belangstelling gewekt. In de Wil- helmstrasse richtte men er Woensdag nog eens de aandacht op dat de besprekingen te Wee nen tusschen Von Ribbentrop en Graaf Ciano niet het doel hadden tot een definitief resultaat te geraken over de territoriale kwesties, welke ontstaan zijn als gevolg van de ineenstorting van Joego-Slavië en de stichting van den Kroati- schen staat. De besprekingen, zoo werd er van Duitsche zijde aan toegevoegd, zijn veeleer van inleidenden aard geweest. Beide ministers van buitenlandsche zaken hebben voorloopig eens van gedachten gewisseld. In dit verband stelt men in politieke krin gen van de rijkshoofdstad in het licht dat de Balkan een der moeilijkste afbakeningsgebieden ter wereld is. Niets ligt meer voor de hand dan dat de verschillende, aan het vroegere Joego slavië grenzende landen hun opvattingen over de nieuwe vorming van het gemeenschappe lijke grensgebied hebben. Naar algemeen in zicht van deze kringen zullen alle meeningen over deze vraagstukken op objectieve en zakelijke wijze door Duitschland en Italië worden over wogen. Over de mogelijke nieuwe grenzen in dit gebied verluidt te Berlijn niets. In de Wilhelm- strasse merkte men alleen op dat wel de be kend gemaakte grenzen der bezetting richting zullen geven aan de toekomstige vor ming van dit Zuid-Europeesche gebied, doch dat zij in geenen deele vooruitlóopen op eenige latere grensafbakening. De landing drr Engelsche troepen te Basra. Mcdcdccling der Irakeesche regeering. Uit Beiroet verneemt het D.N.B.: De regeering van Irak heeft de volgende offi cieele mededeeling over de in Basra gelande Britsche troepen uitgegeven: „De Britsche re geering had overeenkomstig het verdrag tus schen Engeland en Irak verlof gevraagd be paalde troependeelen Irak te laten passeeren. Reeds van 21 Juni 1940 af zijn van beide zijden maatregelen genomen om den doortocht van troepen door Irak te vergemakkelijken. Dien tengevolge zijn op 17 en 18 April te Basra bepaal de Britsche strijdkrachten geland om overeen komstig de gemaakte afspraken door Irak ver voerd te worden. Er moet in dit verband de na druk op gelegd worden dat de commentaren van bepaalde buitenlandsche radiostations vol komen ongegrond zijn. De regeering waakt over de rechten van het koninkrijk en over de souve- reinitelt van het land en zal niet toelaten dat zij op eenigerlei wijze geschonden worden." Ambt-Vollenhove, dat binnenkort zal worden samengevoegd met Blokzijl en Stad Vollenhove, is een zeer bijzondere gemeente. De boerderijen zijn er veelal met den rug naar den weg gebouwd en bevatten „achter de koeien" kleine deurtjes voor het uitwerpen van de mest. (Foto Pax Holland) Italiaansch weermachtsbericht Britsche aanvallen te Tobroek gebroken. Aanval in Abessynië afgeslagen. ERGENS IN ITALIÖ, 23 April. (Stefani). Het weermachtbericht nummer 322 luidt' als volgt: „Onze troepen hebben tot op het oogenblik der capitulatie van het Grieksche leger in Epirus Macedonië, hun zegevierenden opmarsch op vijan delijk gebied voortgezet, den hevigen weerstand ge broken en gevangenen en een buit aan wapens en oorlogsmateriaal binnengebracht. Onze luchtformaties hebben in het Kanaal St. Maur. Grieksche schepen aangevallen. Een stoomschip van 2.000 ton en twee groote zeilsche pen werden tot zinken gebracht. Een duikboot en andere vijandelijke schepen werden béschadïgd. Op 21 April heeft in het oosten van de Middelland sche Zee een Italiaansch torpedovliegtuig een stoomschip van 8.000 ton dat in een krachtig be veiligd convooi voer, tol zinken gebracht. Het Duitsche vliegercorps heeft in den nacht van 22 April herhaalde malen militaire doelen aangeval len van de luchtvlootbasis op Malta. In Noord-Afrika heeft de vijand te Tobroek op nieuw pogingen tot uitvallen gedaan, welke snel gebroken werden door de Italiaansch-Duitsche troe pen. Verschèidene Britsche tanks werden vernield. Wapens en materiaal werden buitgemaakt. Engel sche vliegtuigen hebben aanvallen gedaan op eeni ge plaatsjes in Cyrenaica, een vijandelijk vliegtuig werd neergeschoten. In Oost-Afrika is een nieuwe aanval van den ijand in den sector, van Dessië door onze troepen afgeslagen". Dr. Goebbels hekelt de Engelsche oorlogspropaganda. Artikel in de „Völkischer Beobachter". Het D.N.B. meldt: Rijksminister dr. Goebbels; hekelt onder het opschrift „Hoe men het niet moet1 doen" in een hoofdartikel in de „Völkischer Beob achter" de fantasieën van het Britsche ministerie van voorlichting, waarmede een hechte zaak dom en dwaas wordt voorgesteld. Dat het ;het. Imperium op het oogenblik niet bepaald goed gaat, zoo merkt dr. Goebbels op, is waarschijnlijk langzamerhand in de geheele wereld beleend. Doch, zoo vraagt hij, waarom moet men zich hierbij zoo bloot geven-? Wij geven toe dat de Engelsche propagandadilettan- ten van het begin af aan geen goede start gehad hébben. Doch wat wil men ook, wanneer men geen boter en geen Benghazi meer heeft, wanneer Joe go-Slavië en Griekenland in de pan worden ge hakt en iederen nacht zwermen Duitsche bommen werpers, die z.g. aan de ver uitgestrekte fronten noodig zijn, ongelooflijke hoeveelheden brisant- en brandbommen boven het Britsche eiland neerwer pen? Men moet dan iets zeggen al is het nog zoo dom. Zoo wist een gewetenloos journalist te ver tellen dat de Engelsche tanks de Duitschers -als kaas door midden sneden, en een financieel-tech nische Thebaan gaf voor de radio als zijn meening te kennen dat de Duitsche Stuka's aan het Griek sche front bij duizenden tegelijk werden neerge schoten. Verder werd gezegd: De Duitschers zijn in het geheel geen goede soldaten, doch heere dienstplichtigen. Natuurlijk hadden de Oostenrij kers geen zin om tegen Engeland te vechten, zij brachten voortdurend juichkreten uit op Schusch- nigg. waarop zij dan door Pruisische officieren met machinegeweren gedwongen werden te vechten. Evenzoo maakte de Führer door het versnipperen van zijn luchteskader in de Middellandsche Zee, Noord-Afrika en op den Balkan groote fouten en zoo. „Wat moet hij toch eigenlijk -doen om volgens Engelsche meening de Stuka's goed te gebruiken?" vraagt de rijksminister sarcastisch. Overgaande op Amerika, schrijft dr. Goebbels, dat dit land ook meer gepraat geleverd heeft en in Engeland neemt de argwaan toe dat de neven aan de overzijde niets anders in het schild voeren dan Groot-Brittannië steeds meer in het ongeluk van den oorlog te verstrikken. Het is verre van ons, schrijft dr. Goebbels verder, om ons te mengen in de familietwisten van de Angel-Saksische neven aan deze of gene zij.de van den Oceaan. Men be hoeft zich er echter niet over te verwonderen dat er te Londen een „katerstemming" heerscht. Het meeste wordt thans .de heer Eden beschimpt, waar van men -met cynischen hoon zegt dat hij te veel idealisme en te weinig vakkennis heeft voor zijn ambt. Waarom echter juist de heer Eden de groot te schuld moet dragen voor het Engelsche fiasco op den Balkan en in Noord-Afrika is niet na te gaan. Wij zouden ons niet kunnen voorstellen dat de heer Churchill aan zijn minister van Buitenland sche Zaken toestaat als een dilettant met militaire zaken te spelen. Doch Churchill heeft de Londen sche pers in dit geval vrijheid van critiek toege staan. ten einde een klep te openen voor den stij genden toorn van het volk. Verder herinnert dr. Goebbels aan de verschil lende „sprookjesachtige heldendaden" van de Im periale soldaten op den Balkan en hij komt tot de volgende conclusie: „Het is geen plezier om zich dagelijks met zoo veel gebrek aan talent door de dingen heen te slaan. De tegenstanders bij den strijd om de macht waren ook niet overdadig met verstand gezegend, doch wat zij zeiden had toch ten minste kop en staart. Dat is hier onmogelijk. Waar men ook heen grijpt, nooit heeft men eenige vastheid, men grijpt altijd in een brij. Het is ho peloos. Het is de beroemde Engelsche oorlogspro paganda. Gelooft de heer Churchill werkelijk dat de revolutie van November 1918 zich nog eens zal herhalen0 En wanneer hij dit niet gelooft, waarop baseert hij dan na de jongste militaire ervaringen zijn hoop op de overwinning?" Australische premier oefent critiek op Engeland uit. „Grieken in den steek gelaten". Naar Associated Press meldt, heeft de Australi sche ministerpresident, Menzies, in een naar Australië uitgezonden radiorede verklaard dat het een ongehoord feit in de geschiedenis geweest is de Grieken in den steek te laten, toen de Duit schers tot den aanval overgingen. Wij zijn allen tot de conclusie gekomen, aldus Menzies, dat hoewel de steun aan Griekenland door ons leger een onderneming was welke aan het toeval was over geleverd, er toch eenig uitzicht op militair suc ces in zat. Wie kon er een oogenblik aan denken dat het Britsche Imperium de Grieken tot hun verzet tegen den Italiaanschen aanval zou heb ben aangewakkerd, om ze daarna met een schou derophalen in den steek te laten, toen de Duit sche aanvaller op het tooneel verscheen. (D.N.B.) Mackenzie King wil in Canada blijven. BERLIJN, 23 April (A.N.P.) Aan den Cana- deeschen minister-president Mackenzie King is na zijn terugkeer van de bespreking met presi dent Roosevelt op de persconferentie o.a. een vraag gesteld over de „rijksconferentie" van mi nisterpresidenten der dominions te Londen. Het feit dat Mackenzie King hierop rondweg antwoordde aan deze vergadering niet te zullen deelnemen doch in Canada te willen blijven, waar hij voor de oor logsinspanningen van het Imperium nuttiger kan zijn. heeft de grootste' aandacht getrokken. Zijn verklaring moet aldus geïnterpreteerd worden dat hij op 'het oogenblik van algemeen toenemende ontevredenheid in de Britsche dominions niet het voorbeeld van zijn Australïschen ambtgenoot, Menzies, wil volgen, die zich. zooals bekend, reeds sinds maanden in Engeland bevindt, zonder dat het Australische publiek eenig positief resultaat van zijn beraadslagingen in Londen te weten komt. In Australië is men er vooral verontwaar digd over dat het Australische volk dientengevolge geénerlei zeggenschap meer heeft in de beslis singen van de Britsche rijkspolitiek en oorlogvoe ring. King verklaarde verder dat degenen die voor zulk een conferentie pleiten geen duidelijk denk beeld hebben van de leiding van het Imperium. Deze woorden beteekenen een Zuidelijken steek aan het adres van Churchill die persoonlijk de rijksconferentie van Londen heeft belegd. Malsoeoka brengt rapport uit. Japansch kabinet bijeen. TOKIO, 24 April (D.N.B.) Het Japansche kabinet is vanochtend in de officieele woning van den minister-president bijeengekomen voor het aanhooren van een uitvoerig rapport van Matsoeoka over het verloop en de resultaten van zijn reis van 40 dagen. Het voornaamste punt van de beraadslagingen vormde het sluiten van het Japansch Sovjet Russische neutraliteïtspact. Voorts trok het kabinet uit het reservefonds der regeering 27 millioen yen uit voor de opvoering der productie op het gebied der voeding. Deze productieverhooging zal geschieden binnen het kader van het algemeene mobilisatieplan. In aansluiting hierop begaven de minister-presi dent, de ministers vari binnen- en buitenlandsche zaken, de ministers van oorlog, marine en justitie, zich naar een buitengewone conferentie van den geheimen staatsraad in het paleis van den tenno. Hier gaf minister president Konoye nogmaals een gedetailleerd overzicht en een motiveering van de tusschen Japan en de Sovjet Unie getroffen over eenkomst. In een verdere zitting zal de staats raad vandaag de ratificatie van het neutraliteis- pact behandelen. Terwijl reeds verscheidene dagen niet-officieel uit kringen van den staatsraad verluidde, dat de ratificatie van het verdrag nauwelijks iets in den weg zou staan, neemt men in politieke kringen alhier aan. dat de overeenkomst nog in den loop van vandaag zal worden geratificeerd. In de zit ting van hedenmiddag van den staatsraad is ook de toestemming van den keizer, die aan deze con ferentie zal deelnemen, te verwachten. Geen kans op een Engelsche overwinning Voorstander van vrede door onderhandeling NEW YORK, 24 April (D.N.B.) Kolonel Lindbergh heeft voor een massavergadering van het .„America First Committee" een rede uitgespro ken, waarin, hij in scherpen vorm sprak tegen deel neming der Vereenigde Staten aan den oorlog. De V.S., zoo verklaarde Lindbergh, moeten aan geen enkelen oorlóg deelnemen, tenzij halverwege de kans bestaat hem te winnen. In den tegen- woordigen Europeeschen oorlog bestaat deze kans echter niet. De V.S. zijn thans evenmin voor het voeren van een oorlog uitgerust als Frankrijk in 1939. Het zou wel een tragedie zijn, wanneer het Britsche rijk mocht ineenstorten. Dat is ook de voornaamste reden, waarom hij, Lindbergh, tegen den huidigen oorlog is en waarom hij voorstander zou zijn van een vréde door onderhandelingen. Frankrijk is thans overwonnen, zoo ging Lind bergh voort en ondanks alle propaganda is het duidelijk dat ook Engeland het onderspit zal del ven. Hij. persoonlijk, gelooft dat de Britsche re. geering dezelfde opvatting heeft,, zij heeft echter nog een wanhoopsplan. Zij hoopt n.l. de Vereenigde Staten er toe te kunnen brengen een tweede expe- ditieleger naar Europa te zenden, zoodat de Ver eenigde Staten zoowel het militaire als het finan- cieele fiasco met Engeland zouden moeten deelen. Iedere natie, die tot dusver aan den kant van Enge land heeft gestaan, te beginnen bij Polen tot Grie kenland toe, heeft het onderspit, gedolven. In zijn wanhoop heeft Engeland aan al deze landen hulp toegezegd die het niet kon geven. Men weet thans dat Engeland al deze naties ten aanzien van zijn oorlogsvoorbereidingen en zijn militaire sterkte verkeerd heeft ingelicht. Even onjuist heeft Enge: land de V.S. ingelicht. Evenals de Engelschen ech ter in de eerste plaats aan zich zelf hebben ge dacht, toen zij andere naties aanmoedigden een hopeloozen strijd ter hand te nemen, hebben ook de Amerikanen het recht in dc eerste plaats te denken aan het welzijn van Amerika. Hij, Lind bergh, heeft alles overwogen wat den Vereen. Staten de kans zou kunnen geven een succesvollen oorlog te voeren en hij is tot de overtuiging gekomen dat de Ver. Staten dezen oorlog niet voor Engeland kunnen winnen. Het leger is ongeoefend en on voldoende bewapend. Voorts bezitten de V.S. slechts een vloot voor een Oceaan en het luchtwapen be schikt slechts over een ontoereikend aantal moderne gevechtsvliegtuigen. Zelfs thans echter, nu de Ver. Staten onvoorbereid zijn voor het voeren van een oorlog, is geen vreemde macht in staat een invasie van Amerika ten uitvoer te leggen. Ruim 100 mil lioen Amerikanen -zijn tegen deelneming aan den oorlog en darom kunnen de V.S. goed buiten den oox-log blijven. Lindbergh riep net Amerikaansche volk op terug te keeren naar de politiek van George Washington en de Monroeleer. GROOTE BELANGSTELLING. NEW YORK, 24 April (D.N.B.) De rede voering van Lindbergh heeft 'n reusachtige menigte menschen naar het Manhattan Centre getrokken. Terwijl 8000 personen plaats genomen hadden in het vergaderlokaal, kwamen nog 8 tot 10.000 be langstellenden voor de ingangen van het gebouw. In de straten is het, naar de Associated Press meldt, verschillende malen tot een handgemeen ge komen, toen interventionisten met borden met leuzen tegen Lindbergh wilden optrekken. De wachtende menschenmenigle ontnam den betoogers de borden en gebruikte de stokken als knuppels. Voordat bereden politie zich een weg kon banen door de menigte, was de vechtpartij reeds voorbij. Kol. Lindbergh werd bij zijn verschijnen in het vergaderlokaal niet donderenden bijval ontvangen. Het applaus duurde 10 minuten, aldus de Asso ciated Press. Von Papen nop; steeds in Duitschland BERLIJN, 23 April. Van welingelichte zijde wordt gemeld: Naar men in Berlijnsche politieke kringen ver neemt, bevindt de Duitsche ambassadeur te An kara. Von Papen, zich nog steeds in Duitschland. Ook heden werd van Duitsche zijde niets gezegd over de betrekkingen tusschen Duitschland en Turkije. (AU.P.) Uit brandend boscb gered. FORT DIX (New Jersey) Tachtig spoor wegarbeiders zijn op sensationeele wijze gered uit een brandend bosch waaruit zij, achtervolgd door vlammen en rook, geen uitweg meer konden vinden. Plotseling verscheen een vlieg tuig, dat enkele malen om het bosch vloog en vervolgens in duikvlucht een met ijzer be zwaard briefje liet vallen, waarop de arbeiders aanwijzingen lazen hoe zij uit het woud moes ten graken. Het vliegtuig bleef boven hen en toen zij toch den verkeerden weg namen, wierp de piloot andermaal een briefje met nieuwe aanwijzingen naar beneden. Toen de arbeiders tenslotte het gevarlijke bosch verlaten hadden en zich in veiligheid bevonden, verdween het vliegtuig. Tot dusverre weet men nog niet wie de redder geweest is. (United Press). £*9 Grieksche officieren behouden hun wapens en uitrusting. Het opperbevel van den Italiaanschen gene- ralen staf publiceert den tekst van de ontwa- penings overeenkomst welke te Saloniki geslo ten werd. Art. 1. Het opperbevel van de Italiaansche strijdkrachten in Albanië en het opperbevel van de Duitsche troepen Sn Griekenland aan vaarden de onvoorwaardelijke overgave. Art. 2. Degenen, die deel uitmaken van het Grieksche leger, in Epirus en Macedonië, zijn krijgsgevangenen. Met het oog op den moed, die door de Grieksche troepen op het slagveld is betoond en met het oog op het feit dat zij hun krijgseer hebben gevrijwaard, behouden de Grieksche officieren hun blanke wapenen en hun uitrusting. Alle Italiaansche krijgsgevan genen die zich op het gebied van het Grieksche leger in Epirus en Macedonië bevonden, moe ten onmiddellijk naar de Italiaansche troepen worden gevoerd. De Grieksche krijgsgevange nen zullen Inmiddels in concentratiekampen worden vereenigd. Na beëindiging van de mili taire operaties op het vasteland van Grieken land en op ae Ionische eilanden zal de vrijla ting van alle officieren, onderofficieren en rnan- scl appen m overweging genomen worden. Art. 3. Het Grieksche opperbevel zal zorg dragen dat dc Grieksche afdeelingen onder het bevel van hun officieren blijven en alle maatre gelen nemen om de uitvoering van de capitulatie ,te regelen. In de voedselvoorziening en medische verzorging van de Grieksche gevangenen zal aanvankelijk door het Grieksche opperbevel worden voorzien. Art. 4. De wapenen, het geheele oorlogsma- terieel en de reserves van het leger in Epirus en Macedonië, met inbegrip van het luchtvaart- materieel en zijn installaties, vormen oorlogs buit. Art. 5. Het opperbevel van de Grieksche troe pen zal met alle middelen zorgdragen dat de vijandelijkheden en alle beschadiging terstond gestaakt worden benevens alle vernietigingen van oorlogsmaterieel en voorraden en dat de wegen in het gebied van het leger zonder verwijl worden hersteld. Art. 6. Het vertrek van schepen van allerlei slag en alle luchtverkeer moet in het gebied van het leger in Epirus en Macedonië worden geschorst. Art. 7. Het Grieksche opperbevel waarborgt dat de schepen in de havens en dc haveninstal laties blijven onder toezicht van de Grieksche troepen tot dat te dien aanzien een definitieve beslissing is genomen. Art. 3. Het Grieksche opperbevel zal commis sies benoemen die van volmachten voorzien worden en de bijzonderheden van de uitvoering van de capitulatie zullen regelen met de Ita liaansche en Duitsche organen die achtereen volgens zullen worden benoemd. Deze commis sies zullen spoedig een overzicht verstrekken om trent de bewapening en de oorlogsformatics van het gewezen leger in Epirus en Macedonië. Art. 9. De staking van de vijandelijkheden blijft voor de Duitsche troepen en Grieksche troepen in Epirus en Macedonië gelden zooals overeengekomen bij de capitulatie onderhandelingen van 21 April. De staking van de vijandelijkheden tusschen de Italiaan sche troepen en het Grieksche leger in Epirus en Macedonië zal heden. 23 April om 18.00 uur van kracht worden, behoudens voor de Grieksche detachementen aan het Italiaansche front, die reeds tevoren de wapens hebben neer gelegd. Art. 10. Door het sluiten van deze overeen komst eindigt de geldigheid van de capitulatieover eenkomst die 21 April is gesloten tusschen 't op perbevel van de Duitsche troepen in Grieken land en den commandant van het Grieksche leger in Epirus en Macedonië. Saloniki, 23 April 1941. (Stefani.) Griekenland breekt niet Bulgarije. Nota te Sofia overhandigd. Volgens een bericht van het officieele Bulgaar- sche persbureau heeft de Grieksche gezant te Sofia namens zijn regeering een nota overhan digd aan den Bulgaarschen minister van bui tenlandsche zaken, waarin gezegd wordt dat Griekenland de diplomatieke betrekkingen met Bulgarije heeft verbroken. Engelsche hulpkruiser lot zinken gebracht. Naar Reuter meldt is de hulpkruiser „Rajpu- tana", een zusterschip van de ..Rawalpindi", ge torpedeerd en gezonken. Het schip had een waterverplaatsing van 16 644 ton. Voor den oorlog voer het als passagiersschip van de Peninsular en Oriental Steamship Com pany tusschen Groot-Brittannië en Britsch-Indië. Ilct gemaal bij de Voorst ten behoeve van den Noord Oostpoldcr is in werking gesteld. Voor het laatst loopen de werklieden over het afbrokkelende gedeelte van den ouden brceden dijk om de werkput. (Foto Pax Holland). VRIJDAG 25 APRIL 1941. Nederlandsch Programma, HILVERSUM I, 415 5 M 6.45 Gramofoonmuziek'. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.0o'cra- mofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 ANP Nieuwsberichten. 8.15 Christelijke Radio Stichting: Schrift lezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.j. 8.45 Gra mofoonmuziek. iooo Ensemble Rentmeester. 10.20—10 40 °,e„c'a"latIe- I0 Gramofoonmuziek. 11.30 Planovoordracht. 12.00 De Ramblers. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 A. N. P, Nieuws- en economische berichten. ï.oo Gra mofoonmuziek. 1.35 Ensemble Roxlni. 2,15—2.30 Voor de J'"'J met P'an^Keloldlng en gramofoon muziek. 3.30 Orgelconcert. 4.00 Vrijzinnig Protcstantsch Werkcomité: Cyclus „Lezen In den Bijbel". 4.20 Gramo foonmuziek. 4.30 „Oud Ncdcrlandsche orgelmuziek" cau serie met gramofoonmuziek. 5,00 Omroeporkest. 5.45 Gra mofoonmuziek. 6.15 Lezing „Sociale volkshuishoudkunde". 6.30 Musiquette. 7.00 A, N. P. Economische vragen van den dag. 7.15 Zang met pianobegeleiding. 8.00 A. N, P. Nieuws berichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten Kn- gelsch. 8.45 Omroeporkest, n.30 Gramofoonmuziek.9 40 Vrijzinnig Protest. Kerkcomlté. Avondwijding. 9 45 A N. P. Engelsche berichten. 10.00 A. N. p. Nieuwsberichten! sluiting. Nederlandsch Programma, HILVERSUM II, 301.5 M s.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 A, N P Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. ll.oo Voor do kleuters. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Omroeporkest, 12.00-12.15 Berichten. 12.45 A. N. p, Nieuws- en economi sche berichten. ï.oo Ensemble Jonny Ombach. 1.40 Orgel concert. 2.00 Haarlemsche orkestvereeniging en solist*. 3.00 Amusementsorkest. 3.30 Huishoudelijke vraagbaak. 3.45 Amusementsorkest. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de Jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 A. N. P. Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 EsmeraJda. 6.00 Chrls- teltjke Radio Stichting: Causerie „Over lastposten in het gezin". 6.15 De Melodlsten., dameskoor „Aethen- charme", en solisten (met verbindende tekst). 6.45 Toe ristische raadgevingen. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 30 Cause- Vogels en lente: De kievit". 7.45 Gramofoonmuziek. A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den d*f of gramofoonmuziek. 8.30 Gramofoonmuziek. 8.45 Radio- tooneel. 9.20 Orgelspel en gramofoonmuziek. 10.00 K. N- P* Nieuwsberichten, sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9