Tuinjongen Uaat&m's DttfMai Nieuwe Uitgaven ZONDER BON BIETENMEEL Middenst. huizen DRUKWERK Haarlem's Dagblad TT DAG'-25 APRIL 1941 HA" A RLE M'S DAGBLAD Reclamechef gevraagd. door COR BRANDT Szn. oo. Baanders, ouwe jongen, hoe gaat het met xeg'' Goed? Prachtig. Baanders. prachtig. Tiid gezien, hoor. Ga zitten, man. Ook een „Groe- Ja? Prachtig, kerel. Ober, twee „groene" Ja, je jas maar even uit. Het is hier knapjes be- pd. Ze konden wel ee«~s een raam openzetten. Dank je, ober. dank je. Op je gezondheid, iders, prosit. Wel, wel. Mmmm. Ook nog in za- a nóg en wéér. Ik ben er een paar jaar uit ge it. maar het ging verkeerd op kantoor. Allerlei (ve methodes pasten ze opcers toe en ja. wat jrt er can meestal, als de teugels niet -strak ien gehouden, dan slaat het beestje op hol. niet- Toen ben ik maar weer teruggekomen, heb Jisch moeten bezuinigen natuurlijk, personeel en ontslaan en nu loopt het weer een béétje, eetje, zeg ik". oozoo. Ik ben ook nog in zaken. ja. En toen innenkwam zat ik ei- juist over te piekeren of eigenlijk niet beter zou zijn, als ik mij terug- Je weet natuurlijk uit ervaring, dat een be- lijke zaak zonder reclame niets meer presteert, meer mee kan komen, om zoo te zeggen. En zit 'm hou de kneep. Verleden jaar is mijn imechef door een ongeval overleden en nu heb er ander. Maar die man bevalt me niet Niets, rlijk niets verkoopt hij op zijn advertenties, twam hij nu af en toe nog maar eens aan met ied voorstel voor iets anders.... die man is maar een onkostenpost. Anders is hij beslist fa ja, Hum. Ik begrijp je moeilijkheid. Vooral at er zoo weinig goede reclamechefs te vinden niet?" ,e slaat 'm op den kop, Baanders, je treft pre- de roos, Zeker ook al aan de hand gehad, niet'" Banders knikte en keek peinzend de wolkjes zijn goede sigaar na. Ik zouehenfin". fat? Weet jij een oplossing? Kom, vertel op fee, dat niet. Maar als je nu eens een adver- plaatste?" fiets, Baanders. totaal niet; gedaan. Geen be- lijke brief krijg je er op. Vertel me niets van epen om een reclamechef. Je maakt je eenvou- jelachelijk er mee". vond Baacders en keek weer peinzend. luister nou eens, beste, ouwe longen. We zijn chool geweest samen, we hebben het een en er samen meegemaakt. Weet je nog wel?" De vriend knikte instemmend, ils je me nu ee«s een advies gaf? Tenminste iet je niet te veel moeite zou,kosten, hoor". tch. ja, wat zal ik zeggen. Kijk eens [om. Kom. Kom", moedigde de ander vriende- let is misshfen een beetje raar, Jacobs. Maar allig fertel me' niet, dat je een goede reclamechef Het zou m'n grootste opluchting zijn se- jaren. Ik begon me werkelijk al wat oud te en. Snap je° Omdat ik niet,eens meer in staat een goed medewerker voor m'n zaak te vin- ïoe groot is die zaak van je eigenlijk?" weet je dat niet? Ik ben directeur van de ite Jacobs en Co Fabrieken. In electrïciteits- elen, weet je wel?" h watte? Jii° Directeur van de Jacobs en Fabrieken? Je méént het" Gut. wat een car- Fabelachtig. Ja, dan ken ik wel iemand voor [et is toevallig mijn aanstaande schoonzoon. Ik toe, een beetje raar type, hoor. Maar zóó zijn reclamechefs nu eenmaal. Zoo'n halve artist, ijp je?" ;oo één moet ik er precies hebben, Baanders. r denk er wel aan, hij moet goede ideecn heb- en origineel zijn. Of het nu je aanstaande lonzoon is of niet.... als hij niet goed werkt, neem ik hem niet". Haak je maar niet benauwd. Jacobs. Een puike imechef zou je aan hem hebben. Alleen ik niet of hij er iets voor voelt om te verande- Hii is bij een groote zaak waar precies her- r ik me niet zoo goed meer. Zal ik hem eens e sturen?" latuurlijk, kerel. Bij voorbaat hartelijk bedankt, r. Hoe heet hij? Peters? Prachtig. Baanders, htig. Ik zie hem dan wel verschijnen. riet? En noet ik opkrassen, het wordt mijn tijd om de te teekenen. Adieu. Zoo, mijnheer Peters. Gaat u r14ten. Ja. ik boor man uw aanstaanden schoonvader, dat u er wel voor voelde te veranderen var positie", ruttuttut. mijnheer", kalmeerde Peters den aten baas. ..Niet zoo hard van stapel loopen. als- ilieft. Ik heb een goeje baan en daar stap ik maar niet uit, snapt u?' Wat noemt u „een goeje baan", mynheer Pe- Vijfhonderd?" n de week. ja". 'ffctt, da's riet mis". Jk breng het op. mijnheer", antwoordde Peters cheiden. „Wilt u eens wat van mijn campagnes Ach", vond Jacobs, ook een beetie onverschillig nde. „Ik geloof wel. dat u goede advertenties it ontwerpen. Dat zei uw schoor va der ook al. als u dan bovendien nog zulk een salaris kunt dienenWaar werkt u eigenlijk op hetoogen- moet me niet kwalijk nemen, mijnheer, maar houd ik liever geheim voor het moment. U rijpt in verband met concurrenten-geheimen zoo Nou ja, goed. Voelt u er iets voor om bij ons te ren tegen zes honderd gulden?" Per week?" Per week. inderdaad, mijnheer Peters Maar dar wacht ik ook iets zeer bijzonders van u". Dat spreekt. Mag ;k er nog even over denken? Goed. maar riet al te lang. Morgerykunt u het zeggen, niet?" Ik moet een maand bedenktijd, mijrheer Ja- Laten we meteen zaken doen, Zes honderd vijf. Der week. Accóórd". ,Eh..Goed, ja. Accoord". .Prachtig, mijnheer. Doet u dit ontslag- en aan- llingsbriefje dan even in de bus van het perso- slbureau. A?r het eind van de gang. Dank u .Tot ziens dan. mijnheer Peters. Ik zie u wel op eersten dag in onzen dienst, nietwaar?" Natuurlijk, mijnheer. Op den eersten van de (jende maand zie ik u. En dan zien we verder, hoop, dat ik prettig met u zal samenwerken. Dag. ïnheer Jacobs. Tot weerziens. Adieu". •Hallo, Baanders. Ja, ik bel je maar even op, zeg. is gelukt. Je hebt me prachtig geholpen, hoor. Peters lijkt me een flinke vent en hij is duur, zal hij wel goed zijn. Een vreemd type. inder- 1 maar dat hindert r.iet voor een reclamechef, harte bedankt, hoor. En als ik jou een dienst r. bewijzen, zeg? Van harte hoor. Het zal me dan bijzonder genoegen zijn. Wat? Jammer voor tegenwoordige reclamechef....? Weiree. die b ik drie maanden salaris gegeven. Je aanstaan- schoonzoon heeft diens ontslagbriefje zelf nog ggebracht voor me. Grappige geschiedenis? Ja, vind ik ook wel. En- je komt me maar eens opzoeken., Bonjour". ciameohef van Jacobs en Co.: Peters is ontslagen met drie maanden salaris. En de reclamechef: Pe ters treedt bij Jacobs en Co. in dienst, hoor. O, hebt u het al gehoord van Jacobs zelf. Zeshonderd vijftig pop per week. Geweldig, hè? Goed plannetje was het, ja. Hij herkende me heelemaal rdet als zijn tegenwoordige reclamechef en stelle me bijna zon der meer aan tot zijn nieuwen reclamechefEn fin, als ik u ook eens een dienst kan bewijzen. Van harte hoor. 't Is in elk geval een leuke salaris- verhooging. Nou, tot ziens". COR BANDT Szn. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). Rede van Cordell Huil. Dc hulpverleening aan Engeland. WASHINGTON, 25 April (D.N.B.) De staats secretaris voor buitenlandsche zaken, Huil, heeft gisteren op de jaarvergadering van de Amerikaan- sche vereeniging voor volkenrecht, waarvan hij voorzitter is. een propagandaredevoering uitgespro ken, waarin hij de Ver. Staten opriep tot een zoo snel en intensief mogelijke hulpverleening aan En geland. De ondersteuning, zoo zeide Huil, moet zon der verder talmen geleverd worden aan Engeland en de landen, die weerstand bieden aan „aggressies" Men moet wegen en middelen vinden, opdat deze hulp in zoo kort mogelijken tijd en in zoo groot mogelijke hoeveelheden de plaats van bestemming bereikt. Huil gaf de meening te kennen dat voor de V.S. van den .afloop van dezen oorlog veel af hankelijk is. In geval van een overwinning der spilmogendheden, zoo zeide Huil ter motiveering van zijn eiseh om Engeland versterkt hulp te ver- leenen. zouden de V.S. met den rug tegen den muur staan en vier continenten als vijand hebben, zonder de mogelijkheid de oceanen te gebruiken. Koning Poter in Transjorclanië. Gast van emir Abdoellah. ROME, 25 April. (D.N.B.) Koning Peter van Joego Slavië is, naar de „Messaggero" uit Ankara meldt. Donderdag in Amman, de hoofdstad van Transjordanïë aangekomen. Hij zal daar eenige dagen als gast van den Emir Abdoellah verblijven. De Emir heeft ter eere van hem een -lunch gegeven waaraan talrijke Britsche persoonlijkheden hebben deelgenomen. BRITSCH VLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING IN IERLAND. BERLIJN, 25 April (D.N.B.) In Dublin Donderdagavond officieel bekend gemaakt dat een Britsch vliegtuig dien avond in het graafschap Waterford een noodlanding had gemaakt. De piloot, die ongedeerd was, is geïnterneerd. Ainerikaanscli „oorlogskabinet" bijeen. WASHINGTON, 25 April. President Roosevelt heeft het z.g. oorlogskabinet bijeengeroepen. Men neemt aan dat in deze zitting kwesties besproken zijn die verband houden met het zenden van oor logsmateriaal aan Engeland. (United Press) De verklaring van Tswetkowitsj. SOFIA. 25 Apr. (D.N.B.) De vroegere Joego Slavische minister-president Tswetkowitsj heeft in het tweede deel van zijn, onderhoud met het blad „Oetro" verklaard dat de geestelijk verwarde generaals en militairen geen acht sloegen op zijn woorden, dat er geen macht bestaat, die zich tegen Duitschland kan verzetten en het land in den afgrond hebben gestort. Volgens de grondwet beschouwt hij zich nog steeds als chef van de re geering. daar hij als zoodanig niet aftreedt, doch door een troep Putschisten terzijde gesteld en ge arresteerd is. Hel Japansch-Russische nëutraliteitspact. TOKIO, 25 April (D.N.B.) In verband met de gisteren gevolgde ratificatie van het Japansch- Russche neutraliteitspact door den geheimen staatsraad geven de Japansche bladen uiting aan de verwachting dat thans na het in werking tre den van het pact door beide regeeringen alle practische mataregelen zullen worden genomen voor het voeren van een politiek die op de thans gevormde basis tot een verdere verbetering van de betrekkingen zal leiden. De „Tokio Nitsji Nitsji" eischt dat thans op grond van het pact alle pogingen in het werk zullen worden gesteld om het conflict met China te beëindigen. De voorwaarden hiervoor zijn op het oogenblik gun stiger dan ooit. Het neutraliteitspact heeft op nieuw weer eens den wensch van Japan naar vrede bewezen. Waf-meer Amerika waarvan de be volking de politiek van Roosevelt ongetwijfeld niet bepaald steunt, zijn z.g. vredespolitiek verwezen lijken wil. dan bestaat op het oogenblik de ge legenheid op gf-ond van het Japansch-Russische neutraliteitspact de politiek ten aanzien van het Verre Oosten te corrigeeren. IJ mui den krijgt een nieuwen stationschef. Naar wij vernemen wordt de stationschef de heer K. Bloothoofd met ingang van 1 Juli a.s. overgeplaatst naar Apeldoorn. Hij zal worden op- jevolgd door den heer J. H Hemelrijk, thans sta tionschef te Maassluis. Ongetwijfeld zullen velen, In de eerste plaats wel het spoorwegpersoneel, dat onder den heer Bloothoofd heeft gewerkt, den chef ongaarne zien vertrekken. Hij stond in hoog aanzien bij zijn ondergeschikten. En ook de vele reizigers die da gelijks met den heer Bloothoofd in aanraking kwa men zullen den behulpzamen en altijd vriende lijken chef missen. Wielrijder INTERNATIONALE WEGWEDSTRIJDEN. BERLIJN, 25 April (A.N.P.) Behalve verschil lende ontmoetingen tusschen Duitsehe en Zwitser- sche amateurs op den weg in internationale weg wedstrijden staan nog twee belangrijke landenont- moetingen vast. De eerste zal worden gehouden te Zürich op 15 Juni a.s. en de revanche wed strijd te Nürnberg op 3 Augustus. Opening nieuwe wielerbaan te Helsinki. In Helsinki zal op 24 Mei a.s. de oorspronkelijk voor de Olympische Spelen gebouwde wielerbaan officieel worden geopend met eer\ internationaal programma, waarvoor verschillende goede Duitsehe renners door den Finschen Wielerbond zijn uitge- noodigd. Onder hen bevinden zich tevens de weg renners Saager, Preiskelt en Steiner, die tegelijker tijd zullen starten in-den bekenden Borga wegwed- *Hallo, Schoonpapa? Ja, ja, ik ben het: de re- strijd. Boeken voor het innerlijk leven. Iedere tijd, maar zeker de onze, heeft behoefte aan literatuur, die het innerlijk leven van den mensch verster ken kan en hem in contact kunnen brengen met de bronnen van zijn bestaan. Uit deze overweging heeft de N.V. Servire eenige werkjes het licht doen zien, die geheel op persoon lijke beleving zyn gericht. Aldus verschenen: „Ik leef", brieven van Pierre, soldaat van Frankrijk, soldaat van Christus, in de vertaling van Lucie Rey, „De weg van een pelgrim", uit het Russisch van P. D. Ouspensky, bewerkt door Carolus Ver hulst en „Onvergankelijke wijsheid" een aantal citaten uit de wereldliteratuur over heldhaftig sterven en onsterfelijk leven» mede verzameld door Carolus Verhulst. De boekjes, die een sterk bespiegelend karakter hebben, bevaten veel schoone gedachten van en oor alle tijden. Het oude schrift. Bij de ontwakende belang stelling voor familieonderzoek stuit men dikwijls op het oude handschrift, dat veelal sterk verschilt van het tegenwoordige. In een werkje: „Inleiding tot het oude schrift'-' heeft de heer H. Brouwer, ambtenaar bij het Algemeen Rijksarchief daarom een aantal voorbeelden van dit oude schrift bijeen gebracht- en geeft dit ter vergelijking met een transscriptie. Het werkje maakt deel uit van de bibliotheek voor geslacht- wapenkunde, onder redactie van C. Pama. Uitgave van de N.V. Uitgevers Mij. A Rutgers te Naarden. „Neerlands fundamenten" is een serie geschied kundige werkjes, die bezorgd wordt door Born's Uitgeversbedrijf te Assen. Als eerste deeltje daarin verscheen van de hand van D. Wijnbeek „Het turfschip van Breda", een verhandeling over ons nationale Paard van Troye, met veel historische gegevens en kostelijke plaatjes. „Do'stojcwski en Nietzsche" is de titel van een werkje, geschreven door Prof. Walter Schubart, Jjoogleeraar te Riga. In een lezenswaardige be schouwing vergelijkt hij beide figuren, hun overeen komst en verschil en de symboliek van hun leven. Uitg. De Librije, Haarlem. „Een heremiet in de Himalaya" door Paul Brun- ton, uitg. A. J. G. Strengholt's Uitg. Mij. Amster=- dam. Dit is hetdagboek van een Europeaan, die zich metterwoon vestigde in Nepal, het voor-Indisch land, dat in het Noorden den hemelhoogen keten der Himalaya ziet verrijzen. Een Euiopeaan naar afkomst, maar gegrepen door de Indische gedachte, die bespiegeling als hoogste levensdoel erkent en de innerlijke stilte hooger aanslaat dan de uiter lijke bewogenheid. De Himalaya is een wonderlijk land, waar krach ten, heeten te sluimeren, die den Westerling voor onvermoede ervaringen plaatsen. De schrijver verhaalt daarvan en juist omdat hij schrijft op het grensgebied, waar Westersche realiteit en Ooster- sche mystiek elkander naderen is zijn boek zeer interessant en daarom het lezen waard. •,Wij en onze medemenschen" door Prof. H. A. Overstreet, Uitg. A. J. G. Strengholt's Uitgevers Mij. Prof. Overstreet, hoofd van de afdeeling Philo sophic aan de Universiteit van New York City be handelt in dit werk nieuwe inzichten in de ziel kunde. Het boek behandelt diverse onderwerpen, die in dezen ijd ieders aandacht waard zijn als het oefenen van den scheppenden geest, het probleem der duidelijkheid en de diagnose van het publiek. De schrijver blijkt ten aanzien van het laatste een goed diagnosticus te zijn, want hij schrijft zeer be vattelijk en zijn boek verdient daarom te worden gelezen door ieder, die iets wil weten van nieuwe inzichten op het gebied der psychologie. Ter aankondiging ontvingen wij: „Een ernstig woord aan bezitters van schilderijen" door C. B. van Bohemen, schilderijen-restaurateur te 's Gra- venhage, met een aanbevelend woord van Dr. A. Bredius. „Hoe maakt meneen beschouwing over het ontstaan van diverse gebruiksvoorwerpen en levensmiddelen van Nederlandsch fabrikaat, uit gave van de Ver. „Nederlandsch Fabrikaat"» Anna Paulownastraat 55, Den Haag. „De zon gaat op....!", „De vakvereenigingsleider in den nieuwen tijd", „U en uw arbeiders", drie uitgaven van het N.V.V., P. C. Hooftstraat 178180 Amsterdam. „Rapport v.an de Studiecommissie ingesteld door den Bond van scholen voor neutraal bijzonder onderwijs in Nederland inzake de beteekenis van den leiddraad der derde hoofdinspectie voor de neutraal bijzondere school, uitg. J. B. Wolters te Groningen. „De hinderwet in vragen en antwoorden" door J. W. A. van Loenen; uitg. N. Samson, Alphen a.d. Rijn. „In 't licht"* door G. Bos. een zangspelletje en „Jonker Pochhans met den ezelskop", kinderope rette door Joh. A. van Merkesteijn, uitg. van Gorcum en Comp., Assen. „Hypotheekregeling 1940". toegelicht door F. M. Biegel, uitg. N. Samson, Alphen a.d. Rijn. „Tilburg, hoe het groeide", uitgegeven ter ge legenheid van de aangifte van de geboorte van den lOO.OOOen inwoner der stad. Uitg. Gemeentebe stuur. „Practische konijnenteelt", door R. Stenhuis, uitg. Uitgevers Mij. Kosmos, Amsherdam. »,De vitamines", door J. J. Hoff, apotheker en C. G. HoffVermeer, arts te Haarlem, met een aanvullend gedeelte voor de tropen door dr. ir. J. P. Spruyt, te Batavia, zesde druk, uitg. J. .Noorduyn en Zoon Gorinchem. „Twee verhalen", door A. C. W. Staring, Paasch- groet 1941 van de Wereldbibliotheek, Amster dam.. „Het knutselboek" door C. R. Trowbridge, bewerkt door Ade Leeuw, uitg. Hollandia-Drukkerij, Baarn. ,-De makelaardij in onroerende goederen", door Mr. E. Rieipersma, uitg. N.V. Noord-Hollandsche Uitgevers Mij., Amsterdam. „De nieuwe verordening tegen de verbreiding der geslachtsziekten en haar toepassing in de prac- tijk door dr. E. H. Herans* uitg. fa. W. Gaade, Delft. Volgt den Saintgeeft den lezer gelegen heid. deze. in onze detective-literatuur even be kende als geheimzinnige persoonlijkheid weer eens een paar honderd pagina's te volgen langs de ingewikkelde wegen, die hij bewandelt om brave inspecteurs het leven zuur te maken en en passant eenige gevaarlijke misdadigers on schadelijk te maken. De man van de wet heeft daarbij het fortuintje, van een pijnlijke maag kwaal af te komen en de Saint zelf spint bij de avonturen, in dit boek beschreven, nog de meeste zij in den vorm van een zoet winstje als gevolg van een geniaal uitgedacht plan: Wie er meer van wil weten trekke zijn huisjasje en zijn pantoffels aan en leze. Havank vertaalde het boek en A. W. Bruna en Zoons uitgevers Mij. te Utrecht bezorgde de uitgave. Dieetkookboeken. In de serie „Aesculaap's Dieetkookboeken" van Van Holkema en Warendorf te Amsterdam is thans verschenen een handleiding voor de dieetregeling ten gebruike bij hart- en nierziek ten door mej. M. B. P. Schute, leerares koken en voedingsleer kan het Gemeentelijk Gasbe drijf te 's-Gravenhage met medewerking van Dr. L. J. v. d. Mandele, specialist te 's-Gravenhage. De Heer en Mm-rouw J. C. SCHRöDER—WIJNSTOK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon JOHANNES ELI AS Fort de Koek, 17 April 1941. Geboren: - HENDRIK Zoon van D. J. SCHOL en J. E. SCHOLYELDT Haarlem, 24 April 1941. St. Elisabeth's Gasthuis. H'stede, Adr. v. Ostadeplein 4 Eenige en Algemeene kennisgeving. Heden overleed, plotseling tot onze groote smart onze innig geliefde Man, Va der en Behuwdvader en Broeder Frederik Wilhelm Martin in den ouderdom van 65 jaar J. J. J. MARTÏN— OTTER F. W. ADRIAANS— MARTIN J. W. ADRIAANS N. VAN DEN AREND A. MARTIN. Haarlem, 25 April 1941. Kinderhuissingel 110. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maan dag 28 April ai te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. Met groote droefheid ge ven wij kennis van het överlijden «van onze innig geliefde Dochter, Zuster en Verloofde Willemina Liesbeth Mathilde de Jong in den leeftijd van 27 jaar Westzaan C. DE JONG Gz. N. DE JONG—VOLGER. GERBRAND DE JONG Cz. en Verloofde Haarlem. Zijlweg 71. JOH. M. SEGAAR. Arts. Westzaan. 25 April 1941. Kerkbuurt 17. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Alge meene Begraafplaats te Westzaan, "Maandag 29 April, des namiddags 3 uur vanaf het Sterfhuis. Geen bezoek. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig geduldig gedragen lijden, onze lieve Man en Vader Johannes Christiaan Sonnemans in den leeftijd van 34 jaar J. SONNEMANS— TERWAL JANNIE. Haarlem, 22 April 1941. v. Zeggelenstraat 35. De teraardebestelling zal" plaats vinden Zaterdag 26 April 1941 te 10.45 uur op de Noorderbegraafplaats a. d. Vergierdeweg. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze lieve Moeder Behuwdmoeder, Groot- en Overgrootmoeder Mevr. de Wed. Wendeltje Vos Geb. Kuiper, in den ouderdom van bijna 91 jaar. Dedemsvaart: H. OLDENZIEL VOS P OLDENZIEL Haarlem E. SEVEN—VOS Hilversum: G. S. HAMSTRA— VOS M. HAMSTRA Haarlem: J. G. JOUSTRA- VOS A M. JOUSTRA Kleinkinderen en Achterkleinkind Haarlem. 24 April 1941. Tempelierstraat 30. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 28 April a.s. te 1.30 uur op de Algemeene plaats te Heemstede. Ondergeteekende brengt ter kennis der crediteuren der naamlooze vennootschap J. Roosen's Bouwbedrijf N.V., ge vestigd te Haarlem, dat heden de tweede uitdeelingslijst ter griffie der Arrondissements rechtbank te Haarlem is gede poneerd en aldaar gedurende tien dagen ter kostelooze inza ge ligt. Haarlem. 25 April 1941 Kruisweg 61 rd. De Curator Mr. K. A. F. J. PLIESTER voor paarden, koeien, geiten, varkens, kippen. konijnen. Werkdagen geopend van 8—12.30 en 1.30—5.30. Za terdags 81. A.s. Zater dag 26 April van 84 uur Haarlemsche Pluimvee- en Veevoederfabriek T.h. A. KROONSTUrVER LANGE HEERENVEST 114. HAARLEM. Telef. 13116 Telef. 27945 NET DAGMEISJE gevraagd. Aanm. Woensdag Pau lus Buysüaan 12. Heemstede. op buitenplaats te Bloemendaal gevraagd. Loon f 6 per week. Br onder no. 5353 bur. van dit blad Smalfilm-projector te k. compl. m. films en transf. SMITS, 2de Emmastraat 22. gevraagd voor belegging van f 5000 t.m. f 10.000. Brieven on der no. 5351 bur. van dit blad. OFFICIEELE PUBLICATIE van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. STROOCARTON. Ingevolge bekendmaking in de Nederlandsche Staatscourant d.d. 25 April 1941 zal het koopen van stroocarton en stroovezelplaten bij Nederlandsche fabrieken of haar verkoopsorganisaties met ingang van heden slechts kunnen geschie den, indien hiertoe vergunning van den directeur van het Rijks bureau voor Papier is verkregen De aanvragen voor genoemde vergunningen moeten worden in gediend bij het Rijksbureau voor Papier. Schotersingel 9, Haarlem. JOH. M. SECAAR Arts, Zijlweg 71, is Maandag 28 April AFWEZIG. Waarn.: Dr. de Leur en Dr. Ozinga, Drukkerij HAARLEM Vereen.-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken Altijd goed verzorgd Steeds op tijd Billijke prijzen Zaterd. 26 April 2.15 en 7.30 uur: N.V. HET NED. TOONEEL „INTIMITEITEN" Blijspel van Noel Coward met Annie v. d. Lugt Melsert- Van Ees. Norm. pr. Coupons geldig. N.V- HYPOTHECAIRE BELECCINGSBANK Jaarlijksche Algemeene Vergadering v. Aandeelhouders op Woensdag 7 Mei 1941. des voormiddags 10.30 uur in een der zalen van het. Lutherhuis, Wilhelminastr. 42, te Haarlem AGENDA: 1. Notulen. 2. Verslag over het afgeloopen boekjaar. 3. Vaststelling Balans en Ver lies- en Winstrekening. 4. Eventueele voorziening in va cature wegéns overlijden van een der commissarissen. 5. Verkiezing van een commis saris wegens periodiek aftre den. Rondvraag. Houders van aandeelen aan toonder, die de vergadering wenschen bij te wonen, worden herinnerd aan de verplichting hunne aandeelen minstens drie dagen voor de vergadering ten kantore van de Bank te depo- neeren. N V Hypothecaire Beloggingsbank DE DIRECTIE. YACANTIE KOLONIES Jaar!. Ledenvcrg. op Dinsdag 29 April. 8 uur, in het Consultatie- Bureau. Mededeelingen van het Be stuur. Bestuursverkiezing. Uit een exploot van mij deur waarder den 25sten April 1941 ten verzoeke van Johanna Wil- helmina Jasperse. wonende te Apeldoorn, ten deze woonplaats gekozen hebbende te Haarlem aan de Gedempte Oude Gracht no. 63, ten kantore van Mr. E. A. J. Scheltema-Conradi Beteekend aan Willem de Carpentier, wiens tegenwoordige woon- en verblijfplaats onbekend zijn, blijkt dat genoemde Willem de Carpentier Gedagvaard is om op Dinsdag 29 April 1941 des voormiddags te 10 uur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem, gehouden wordende in het Gerechtsge bouw aan de Jansstraat no. 81 aldaar Ten einde echtscheiding tegen zich te hooren uitspreken. P. VAN DEN STEENHOVEN Te koop gevraagd Perzisch Tapijt en kleedje of Kelim. Br. m. omschr. en prijs no. 5350 bur. van dit blad. de courant waarin gij met het meeste succes adverteert OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Verkoop van textielproducten aan de Duitsehe Weermacht. De Directeur van het Rijksbureau voor de Distributie van Textielproducten door den Handel, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, maakt het volgende hekend. 1. Verkoop en aflevering van textlclgoederen aan leden der Duitsehe Weer macht mag van heden af uitsluitend geschieden tegen punten van dc ge wone. thans geldende fextlelkaart. De tot nu toe geldende Wehrmachtshe- zugscheine wit zijn derhalve niet meer geldig en mogen door winkelier» niet meer worden aangenomen. Alleen voor uniform- en ultrustingsondcr- deelen voor leden van de Duitsehe Weermacht mag aflevering geschieden tegen een „Bezugscheln" met rooden ondergrond. 2. Aanschaffingen van textlelgoedercn In kleine hoeveelheden voor dienst gebruik van troepenonderdeelen kunnen plaats vinden op „Wchrmachtsbe- zugschelne" met groenen ondergrond. Deze „Bezugschelne" zijn dus niet geldig voor aanschaffingen ten behoeve van een individucel lid der Weer macht. De ..Bezugscheinc" met rooden en groenen ondergrond moeten door de textielhandelaren bij het Rijksbureau worden Ingeleverd. Directe afleverin gen mogen derhalve door den textielhandel slechts geschieden hetzij tegen punten van de geldende textielkaart, hetzij tegen „Bezugschelne" met roo den of groenen ondergrond. Tot aflevering van andere vorderingen mag eerst worden overgegaan, nadat een vergunning van de Ruestungslnspektion en van het bovengenoemde Rijksbureau is verkregen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Loonconfectle. De Directeur der sectie Confectie van het Rijksbureau voor Wol en Lompen en van het Rijks-textielbureau. hiertoe gemachtigd door den Secrotarls- Generaal van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat het voor derden in loon verwerken van textlelstoffen. geheel of gedeeltelijk vervaardigd uit wol. kunstwol. katoen, linr.en. zijde, kunstzijde en alle ter vervanging hiervan dienende textlelgrondstoffen van 1 Mei 1941 af slechts is toegestaan aan die ondernemingen, welke zijn inge schreven bij de sectie Confectie en In het bezit zijn van een haar door den Directeur van deze sectie verstrekte schriftelijke vergunning. Dit voorschrift is eveneens van toepassing op alie door overheidsinstanties te verstrekken loonorders en geldt mede voor die ondernemingen, welke slechts incidenteel goederen in loon verwerken. Het bovenstaande gekit niet voor ondernemingen, waarin minder dan 5 personen werkzaam zijn. De betrokken loonconfectionneurs dienen derhalve onverwijld een schrif telijk verzoek tot Inschrijving in te zenden bij de sectie Confectie, Heeren gracht 470 te Amsterdam. Aan de te verleenen vergunning kunnen bepaald* voorwaarden worden verbonden.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3