Haarlem's Dagblad —Geen jeugdige vrouwen na 21 uur in cafés Nieuwe luchtaanvallen op Plymouth. Vier dooden door bomaanvallen Artikelen enz. J ten 8e JAARGANG No. 17749 jitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Itgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote putstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- lenst 38810. Drukkerij- Zuider Buiten Spaarne 12. élefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, &25, Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DÏNSDAG 29 APRIL 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regel» 2.elke regel meer f 0 40 Reclames f 0.65 per regel Regelabonnementstarleven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.70, elke regel meer f 017V£ Groentjes zie rubriek. Reinigingen in Haarlem en omgeving. Vuilnisauto's rijden minder. benzine-schaarschte In ons land is oorzaak de Reinigingsdiensten in verscheidene ge- [eenten ingekrompen moeten worden. TE HAARLEM. '""De auto's van de Reiniging te Haarlem gaan op ïgiès rijden. Maar slechts de helft van de motoren -Hoin de vuilnisauto's wa.s voor dezen ombouw ge- Jn bikt. Daarom is de Reiniging genoodzaakt zich Zuid het vervol§ te 'bepalen tot het een keer per Brjs ek ophalen van vuilnis. Tot heden geschiedde _Hq|é tweemaal. r j_v;pe directeur van de Reiniging, de heer A. van rd). SS» IN VELSEN. meende dat het publiek daarvan geen groote tzal ondervinden, omdat er in dezen tijd min- vuil is op te halen dan vroeger. Er worden tt jwiers geen aardappelschillen en groente-afval 0 eer meegegeven, daar die door de schillenboeren 311 rden opgehaald voor veevoeder. Ook veel ander val wordt door de ingezetenen afzonderlijk ver- va meld. In het algemeen zullen de vuilnisemmers is wel voldoende zijn. Mocht een enkelen keer n huismoeder een afzonderlijk bakje vuil heb- Oost n, dan zal dit ook wel meegenomen worden. de de gemeente Velsen, waar het ophalen van vuil- 5 reeds tot één keer per week was ingekrompen, and; nu slechts ééns in de twee weken worden op- va haald. ver TE HEEMSTEDE. and! In Heemstede wordt twee maal vuil opgehaald, extr t is nog niet te zeggen of daarin spoedig ver- dering zal komen. 5uid TE BLOEMENDAAL. •ond g s-Te Bloemendaal is men voornemens, op de ge- luidi te blijven voortgaan; dat is dus twee vFa. aal per week. pun TE ZANDVOORT. "'In Zandvoort is men al een paar maanden gele- doo{n begonnen het vuilnis slechts eenmaal per op te halen. Vroeger geschiedde dit in de Timermaanden drie keer en in den winter twee jaal per week. Tenzij met schriftelijke toestemming der ouders Ie:-?! Noes getij! ie Regeeringscommissaris voor Haarlem heeft volgende bepaald en bekend gemaakt Art. 1. Het is aan iedere vrouwelijke persoon beneden leeftijd van 21 jaren en van Nederlandsche na- inaliteit verboden zich na des avonds 9 uur als zoekster op te houden in eenige voor het publiek jjjegankelijke lokaliteit, waarvoor een vergunning vóó verlof krachtens de Drankwet geldt, dan wel op bij dergelijke inrichting behoorend terras, tenzij doe vergezeld is van .haar beide of van een harer iders, haar voogd, haar toezienden voogd of haar jjhtgenoot, dan wel in gezelschap is van een meer- ti rjarige en voorzien van een schriftelijke toe- mming van haar ouders, haar voogd of haar itgenoot om zich aldaar met die(n) met name sjnoemdefn) meerderjarige op te houden. Art. 2. Het is aan iederen exploitant van een lokaliteit s in artikel 1 bedoeld verboden een vrouwelijke izoeker in strijd met het hierboven bepaalde in jn inrichting of op het daarbij behoorend terras ie te laten of aanwezig te hebben. Art. 3. Overtreding van een dezer verbodsbepalingen irdt gestraft met boete van ten hoogste f 100, of ihtenis van ten hoogste 4 weken, terwij] de irbij betrokken exploitant zich voorts blootstelt in tijdelijke sluiting van zijn, lokaliteit en intrek- van alle verder daarvoor verleende vergun- 3-jbgen. 11 Art. 4. 8 Deze bepalingen treden terstond in werking. 5i WINTERHULPSpNEDERLAND Afd. Haarlem. Haarlem bloemenstad. De directeur van de Haarlemsche afdeeling van 8—1 Winterhulp schrijft ons: J Het Centraal Bureau van Winterhulp heeft reeds "lekend gemaakt, dat op 2 en 3 Mei a.s. voor dit lizoen de laatste huis- en straat-buscollecte zal laats hebben. Vrijdag zal langs de huizen worden ecollecteerd, terwijl Zaterdag de inzameling op Iraat zal plaats hebben. Deze collecte zal staan in het teeken van de lente, w.z. in het teeken van de bloemen. Voor Haarlem dit symbool wel zeer geëigend. Wil ónze stad venwel wérkelijk aanspraak kunnen maken op en naam „Bloemenstad", dan is bet noodig, dat idereen daaraan zooveel mogelijk meewerkt. Van aar dat ik iedereen en in het bijzonder de winke- ers en zakenlieden opwek hun étalages en kan oren op genoemde dagen zooveel mogelijk met loemen te versieren. Als bet kan met gebruik- laking van de Winterhulpmotieven: collectebus en laverblad, dan zal dat de aantrekkelijkheid zeker erhoogen, terwijl het doel van de versiering: het estigen van de aandacht op de Winterhulpcollecte, ooveel mogelijk zal worden bereikt. Dat de tijden voor heel veel stadgenooten moei- 0 lijk zijn, behoef ik hier niet te herhalen. Welnu laat ieder dan zooveel mogelijk meewerken om ook door verhooging van de opbrengst van de collecte Ce zorgen van anderen zooveel doenlijk te verlich- ten. Voor dit doel heeft de Algemeene Vereeniging 1 voor Bloembollencultuur alhier een groote hoeveel heid bloemen gratis voor winterhulp beschikbaar |esteld. Zij, die hiervan willen profiteeren, gelieven iich hiervoor te wenden tol het kantoor van Win terhulp, Ged. Oude Gracht 47, telefoon 20047, jfóör Woensdagmiddag half zes. Als eerste in de rij van Nederlandsche steden is Arnhem Maandag begonnen met de uitreiking van de persoonsbewijzen. De formaliteiten, zooals het maken van de vingerafdrukken, verliepen vlot met als resultaat telkens de uitreiking van het be wijs in de daarvoor speciaal vervaardigde en van rijkswege kosteloos beschikbaar gestelde étuis. (foto Pax-Holland) Wettelijke winkelsluiting op Maandagmorgen. Middenstandscentrale wcnscht een verordening. Het bestuur van de Middenstandscentrale voor Haarlem en Omstreken heeft de volgende circulaire tot de besturen van de middenslandsvereenigingen, de vakorganisaties in het winkelbedrijf, tot de niet- aangeslofen winkelbedrijven en het publiek ge richt: - „Wij zullen ons tot het gemeentebestuur van Haarlem wend- teneinde een verordening uit te lokken om voor c;e in ons \orig rondschrijven ge noemde nict-consumptiebedrijven tot de wettelijke Maandagmorgensluiting te komen. Wanneer deze wensch door het gemeentebestuur zal worden in gewilligd, wordt een e'nd gemaakt aan de moei lijkheden, die voortspruiten uit het afwisselend vrij geven aan het personet- Deze niet-consumptie- bedrijven zijn: Kleeding en Schoeisel: schoenen. Leer (fourni turen). Darapluies, wandelstokken, bont en pelte rijen, dameshoeden, damesmodes, damesstoffen en fourn.. heererhoeden en netten, heerenmodes, da- mesconfectie, heerenconfectie, bedriifskleeding. kin- derkleedirg. baby-uil zeilen, naaistersfpurnituren, patronen voor chmeskJjeed.rg, klaecmakersfourni- turen, kousen, manufacturen, lingerie, tricotages, wollen stoffen, cosviflen. hancLyf rkep, wol, garens, én overige artikelen op het gebied van kleeding en schoeisel. Woninginrichting: behangselpapier, rietwerken, kachels, haarden, sanitaire artikelen, electrische verlichtings-apparaten, radio, stofzuigers, huishou delijke artikelen, glas, aardewerk, porcelein, kristal, wasehmachines, naaimachines, ijzerwaren, staal- w'arert, gereedschappen, glas, verf. Cultuur en luxe. verzorging, liefhebberijen: lees- biblotheken, postzegels, goud. zilver, juweelen, bijouterieën, kunstvoorwerpen, leerwerken, koffers, boeken, klokken, horloges, uurwerken, schilderijen, platen, etsen, lijsten, muziekinstrumenten, muziek stukken, speelgo.kunstbloemen, parfumerieën, toiletartikelen, foto-aitikelen, feestartikelen, schil der- en teekenbehoeften, houtsnijwerk, sportarti kelen, levende dieren, aquaria, optische instrumen ten. antiquiteiten, religieuse artikelen. Diversen: rijwielen, motoren, machines en onder dedenafbetalingsmagaziinen, winkelinstallaties, tuinbenoorbgc1'1 ecer*. Warenhuizen bazars, eerhe idsprijzenwinkel voor zoover zij bovengenoemde artikelen voeren. In afwachting van het verschijnen der aange vraagde verordening adv.seeven wij, bovenbedoelde regeling reeds Maar-dag 5 Mei as. vrijwillig in toepassing te brengen. De winkelbedrijven in meubilair enz. en kantoor behoeften enz zijn uitgevallen, omdat de organisa ties in deze branches rp bovengenoemde regeling geen prijs stelden'. AVOND SLUITING. Het advies voor de avondsluiting luidt: Ingaande 5 Me: a.;.: a. Avondsluiting eerste viif werkdagen: nïet- consumptiebedrijven 18.00 en consumptie-bedrijven 15.10 uur. b. Avondsln trg Zaterdag: alle winkels (met uitzondering van banketbakkerijen) 20.00 uur en banketbakkerijen 21.00 uur. Wanneer dit advies wordt opgevolgd, zal aan het personeel, dat woikzaam is in zaken, die te 18.00 uur sluiten, op de eerste vijf werkdagen geen IA uur pauze tusschen den m'ócag behoeven te wor den gegeven. ZOND AG SLUITING. Voor de door de winkelsluitingswet gedispen seerde bedrijven ;'n de Zondagsluiting wordt ge adviseerd, voorloopig op Zondag te sluiten. „Wij hebben ons", aldus luidt het slot van de circulaire, „tot de Kamer van Koophandel gewend om instemming te verkrijgen met bovenstaande actie en richtlijnen. Ter einde eenheid te krijgen in de winkelsluiting te Haarlem, vertrouwen wij, dat èn door de winkelbedrijven èn door het pu bliek met onze adviezen zal worden rekening ge houden". De ambtenaren en 1 Mei. 's-GRAVENHAGE, 28 April. De persdienst, van de N.SB meldt: Naar dezer dagen is gemeld, heeft de secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten besloten de op zijn departement werkzame ambtenaren op den eersten Mei, den dag van den arbeid, vrijaf te geven. Mede in verband hiermede heeft de leider van den Natio- nalen Ambtenaren Bond, de heer W. Spieksma, zich met een schrijven gewend tot den secretaris-gene raal van het departement van binnenlandsche zaken, houdende het verzoek te willen bevorderen >*at voor zoover de dienst zulks toelaat ook aan d<" overige ambtenaren op den dag van den arbeid vrijar worde gegeven zonder dezen verlofdag in mindering te brengen van gewone periodieke verloven. VERBOND VAN HAARLEMSCHE SPEELTUIN- VEREEN IGINGEN. Het Verbond van Haarlemsche Speeltuinvereeniglngen houdt op Woensdag 30 April een aanvullend congres in het gebouw St. Bavo in dc Smedestraat. De voedselvoorziening in Haarlem en omgeving. Opgeslagen voorraad bewees goede diensten. Nu nog koolrapen beschikbaar. In het begin van den winter hebben de bestu ren van Haarlem en de omliggende gemeenten credieten beschikbaar gesteld voor den aankoop van groote hoeveelheden koolrapen, wortelen en uien, omdat gevreesd werd dat o.a. als een ge volg van de vervoersmoeilijkheden de voedsel voorziening af en toe bedreigd zou worden. Het was daarbij de bedoeling dat op tijden als dit noo dig zou zijn gedeelten van de voorraden ter be schikking zouden worden gesteld van den handel om in het tekort te voorzien. De leiding van deze reserveering berustte bij den heer A. v. Driel, directeur van het haven- en marktwezen te Haarlem. Wij vernemen thans, dat in de praktijk geble ken is, dat hier een goede maatregel genomen was. Verschillende ke-eren was het noodig om van de voorraden vrij te geven. Daardoor werd bereikt, dal er gedurende den geheelen winter groente beschikbaar was. De wortelen en uien zijn thans op. Er is even wel nog een flinke partij koolrapen over. die nu er weinig aardappelen beschikbaar zijn. uistekend gebruikt kunnen worden als een aanvulling, De opgeslagen wortelen en uien hebben wel wat te lijden gehad van de strenge vorst, daarom was het noodig een gedeelte beneden den prijs die men aanvankelijk gedacht had te verkoopen. De voorraden waren opgeslagen in de Vischhal te Haarlem, wat mogelijk was omdat die nu niet meer door den visohha-ndel gebruikt wordt. De rijwieldiefstallen. Dieven en helers aangehouden. De Haarlemsche politie heeft Maandag een goede vangst gedaan. Ten eerste werd aangehouden een' twintigjarige machine-bankwerker uit. Haarlem, die bekende uit rijwielstalling een fiets te hebben gestolen, die hij daarna heeft verkocht. Bp zijn verhoor bekende hij voorts, nog twee andere fietsen, die op den openbaren weg stonden, te hebben ontvreemd: ook die bad hl) verkocht. De politie heeft ze opgespoord en in beslag genomen. Maandagmiddag heeft de recherche een zestienjarigen los-werkman op heeterdaad betrapt op het stelen van een fiets. Deze jongen bekende, in samenwerking met zijn achttienjarigen broer en een twintigjarigen zwager gedu rende de laatste zes weken niet minder dan vijftien rijwie len te hebben gestolen. Ter zake van heling der gestolen fietsen werden daarna gearresteerd een rijwielhersteller en diens bediende uit Haarlem. Eenige fietsen konden in beslag worden genomen. Alle dieven en helers zijn in verzekerde bewaring ge steld Ernstig ongeluk te Heemstede. Dame uit Haarlem reed tegen de tram op. Hedenmorgen omstreeks 9 uur reed de 23-jarlge mej. C. J. M., wonende in de Timorstraat te aHarlem, per rijwiel op den Binnenweg te Heemstede om zich naar haar werk te begeven. Zij wilde de Spaarnzlchtlaan in rijden, en moest dus naar links uitwijken. Blijkbaar heeft zij een tram die uit de richting Haarlem kwam. eerst laten passeeren om vlak achter deze tram de Spaarnzichtlaan in te rijden, en daardoor de tram die uit Leiden kwam niet hebben zien aankomen. Zij werd door deze tram gegrepen. Hoewel de wagenvoerder direct alle moeite deed om de tram tot stilstand te brengen, slaagde hij daarin pas op circa 35 M. Over dezen afstand werden het meisje en dc fiets meegesleurd. De heer L. M. Kracht, lid van de Heemstecdsche E. H. B. O. verleende de eerste hulp. direct bijgestaan door dokter v. Walsem. Deze constateerde een ernstige breuk aan rechterbovenarm. gebroken neus en diepe verwondin gen aan hoofd, beenen en hals. Het meisje klaagde ook over Inwendige pijn. Per ziekenauto van Mathot werd het slachtoffer naa de Mariastichting te Haarlem overgebracht. Het tramver keer had circa 50 minuten vertraging. Naar wij vernemen is de toestand van het slachtoffei ernstig. Zij blijkt ook een hersenschudding te hebben ge kregen UITGESLOTEN SLAGERS. 's-GRAVENHAGE, 29 April. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat thans weer acht slagers wegens frau duleuze slachtingen of het voorhanden hebben van vleesch afkomstig van frauduleuze slachtin gen. voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Neder landsche Veehouderijcentrale zijn uitgesloten. STERKE AARDBEVING GEREGISTREERD FAENZA (Italië), 28 April. Het meteorologisch station alhier heeft Zondagmiddag 4.15 uur een sterke aardbeving waargenomen. Vermoed wordt dat het epicentrum zich in het westelijk deel van Anatolië (Turkije) moet bevinden. (United Press) Branden in de haven installaties. BERLIJN, 29 April (D.N.B.) Gevechts formaties van het Duitsche luchtwapen hebben in den afgeloopen nacht, naar het D.N.B. ver neemt, op doeltreffende wijze Plymouth aan gevallen. Zware ontploffingen en op grooten afstand zichtbare groote, benevens talrijke kleine branden werden vooral in de haven installaties waargenomen. OOK ELDERS IN ENGELAND BOMMEN GEVALLEN. BERLIJN, 29 April (D.N.B. 1 Een stad in Zuidwest Engeland, zoo meldt dc Britsche Be richtendienst, heeft in den afgeloopen nacht den voornaamsten aanval van het Duitsche lucht wapen te doorstaan gehad, De vijandelijke bom men hebben zekere schade aangericht. Ook in andere gebieden van het land zijn bommen neer geworpen. Zes zwaar gewonden 's-GRAVENHAGE. 29 April. In den loop van gisteren en in den jongsten nacht trachtten en kele Engelsche vliegtuigen ons Jand binnen te vliegen. Tengevolge van de krachtige en suc cesvolle afweer gelukte dit slechts in enkele ge vallen. De meeste neergeworpen bommen bleven zonder uitwerking. Slechts op twee plaatsen werd schade aangerioht. Op een plaats werd een tabaks fabriek licht en een boerenhoeve zwaar getroffen. Op een andere plaats werd een brisantbom mid den in een woonwijk geworpen. Drie woonhuizen werden vernield. Van de bewoners werden een vrouw en haar drie dochters gedood; verder wer den 3 vrouwen en 3 mannen zwaar en 1 man licht gewond. Door een bomscherf werd voorts nog iemand licht gewond. Opmerkelijk zij in dit laatste geval, dat deze vliegeroverval op klaarlichten dag gebeurde, zoodat de Engelsche vlieger zeer goed moest weten, dat de bom in een woonwijk gewor pen werd. (A.N.P.) Duitsch weermachtsbericht Aanvallen op schepen bij den Piraeus en bij Kreta. Opmarsch in Midden-Griekenland en Peloponnesus gaat door. BERLIJN, 23 April. D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Het luchtwapen bracht, naar reeds gedeeltelijk in extra berichten is gemeld, nieuwe vernietigende slagen toe aan de in het zeegebied tusschen den Piraeus en Kreta geconcentreerde transport-, ma teriaal- en bewakingsschepen. Zoo werden op 26 April in de Grieksche wateren 11 schepen met een gezamerlijken inhoud van 48.000 br.t. tót zinken gebracht. Verder werden een Brit sche kruiser ten Noorden van Kreta en 19 andere schepen door bomtreffers beschadigd. Een ge deelte van deze schepen kan als vernietigd be schouwd worden. Op 27 April heeft het luchtwapen een kruiser alsmede een koopvaardijschip van 5.000 br. t. tot zinken gebracht en twee andere krui sers en twaalf koopvaarders zwaar beschadigd. De bewegingen van de troepen van het Duitsche leger tot zuivering van de nog overblijvende ge- bieden in Midden-Griekenland cn de Peloponnesus verloopen stelselmatig. Formaties van het luchtwa pen vielen in het gebied rondom Argos-Tripolls vijandelijke strijdkrachten met goed succes aan. In Noord-Afrika mislukten alle vijandelijke aan vallen van Tobroek uit. De vijand leed zware ver liezen. Duitsche en Italiaansche duikbommenwer pers vielen op 27 April onder bescherming van jachtvliegtuigen Britsche artillerie stellingen rond om Mersa Matroek aan en brachten door bomvol- treffers twee batterijen tot zwijgen. Duitsche jacht vliegtuigen vernietigden in een haven van het eiland Malta een viermotorige Britsche vliegboot van het type Sunderland. In het zeegebied rond Engeland bracht het lucht wapen gisteren en in den afgeloopen nacht twee koopvaardijschepen met tezamen 11.000 br.t. tot zinken en beschadigde vijf andere groote koopvaar dijschepen zwaar. In den afgeloopen hacht bom bardeerden gevechtsvliegtuigen ïpet goed zicht op de aarde het werfterrein en de haveninstallaties van Portsmouth. Brisant- en brandbommen richtten vooral in de staatswerf nieuw groote vernielingen aan. Verder werden havensteden in Cornwall en aan de Zuid-Oostkust van Engeland aangevallen. Gisteren gelukte het twee vijandelijke gevechts vliegtuigen onder bescherming van een laaghan gend gesloten wolkendek boven West-Duischland te komen. Door neergeworpen bommen werden in een fabriek eenige personen gedood of gewond. Er ontstond slechts geringe materieele schade waar door de productie niet stagneerde. In den afgeloopen nacht werden boven het Duit sche rijksgebied geen gevechtshandelingen verricht. In de periode van 23 tot 27 April verloor de vijand in totaal honderd vliegtuigen. Hiervan werden 26 in luchtgevechten en door nachtjagers, 8 door de marine-artillerie en lichte zeestrijdkrachten en 3 door luchtdoelartillerie neergeschoten, 63 vliegtui gen werden op den grond vernield. In dezelfde periode gingen 9 eigen vliegtuigen verloren. Nachtelijke luchtaanvallen op Malta Zwaarste bombardement dat het eiland totnutoe trof. ZONE DER OPERATIES, 29 April. (Stefani) De speciale correspondent van Stefani aan het lucht vaartfront meldt dat in den afgeloopen nacht tal rijke acties tegen Malta zijn ondernomen door machtige formaties bommenwerpers van het Duit sche vliegercorps. Militaire doelen in La Valletta werden aangevallen en kregen voltreffers van bommen van zwaai- en zeer zwaar kaliber, welker ontploffingen talrijke branden deden ontstaan in hét arsenaal, de havens en de opslagplaatsen. De branden, die door het eerste optreden ontstonden, dienden in den nacht tot baken voor dc formaties die elkander opvolgden. Talrijke stoomschepen en oorlogsbodems, die gemeerd lagen in de haven en daarbuiten, werden getroffen', en beschadigd. Een kruiser kreeg voltreffers van bommen van zeer zwaar kaliber. De acties van hedennacht vormen het zwaarste bombardement dat de militaire doelen op het eiland nog hebben ondergaan. De Duitsche bom menwerpers hebben den geheelen nacht aangeval len onder hevig vuur van het afweergeschut cn on der het schijnsel van machtige zoeklichten. Ver scheidene vijandelijke afweerbatterijen werden aangevallen en tot zwijgen gebracht. DE BURGEMEESTFR VAN GOTTOA OVTRT.AGEN. B. en W. van Gouda schrijven den Raad- „Wii hebben de eer u. ter voldoenm? «an een kabinetschrijven van zijn excellentie den Minister van Staat, commissaris, van de provincie Zuid-Hol- land, d.d. 24 dezer, no. 676 G. mede te deelen. dat bij besluit van den waarnemenden Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied, d.d. 19 April 1941. onmiddellijk ingaand ontslag is ver leend aan den heer mr. dr. K. F. O. James, als burgemeester dezer gemeente". Jongetje verbrand. In schuurtje met lucifers gespeeld. Maandagmiddag omstreeks half 5 is achter de woningen aan de Kaatsbaan te Rotterdam een tragisch ongeluk geschied, waarbij een 6-jarig jongetje is verbrand. Achter de woningen stond een klein schuurtje, waar houtwol en stroo lagen. De 6-jarige T. Kranendonk, wonende aan de Kaatsbaan zag kans ongezien in het schuurtje te komen. Hij had een doosje lucifers meegenomen en stak houtwol aan. In minder dan geen tijd stond de inhoud van het loodsje in brand. Toen de vlam men oplaaiden, zag het kind echter geen kans de deur, die naar binnen opengaat te openen, zoodat het ventje in de brandende loods zat op gesloten. Door een klein getralied venster schreeuwde het luidkeels of hulp. Vrij spoedig waren enkele omwonenden aanwezig, maar in de paniek gelukte het hun niet de deur spoedig open te krijgen. Eerst toen men met geweld de deur had ingetrapt bleek, dat het vuur juist voor de deuropening woedde. De vlammen laaiden reeds zoo hoog op. dat het niet mogelijk was het kind te.redden. Toen men eindelijk door de vlammen heen het kind naar buiten trok, was het jongetje geheel met brandwonden overdekt, Tijdens het vervoer naar het Zuiderziekenhuis is de knaap overleden. BERLIJN, 29 April. 1D.N.B.1 In Londen is officieel medegedeeld dat op verlangen van den EngeLschen minister van financiën Wood de be kende econoom Keynes, een kort bezoek aan Washington zal brengen om daar besprekingen te voeren over de uitvoering van de leen- en pachtwet en de daarmede in verband staande problemen. De „Kroatische Selbstschutz" heeft in Agram de politie- en bewakingsdiensten overgenomen om daarmede dc Duitsche militaire instanties behulp zaam te zijn. (Weltbild-Pax-Holland) HEDEN: 8 PAGINA'S P. Gasus: Een vinding. paf}. 3 Schatten van Athene pag. 3 Van T.: Ruim 200 pet. pag. 3 Waar men bot vangt en geen bot vangt. pag. 3 TobiasVerduisteringsmonster. pag. 3 Vooi lange avonden. pag. 5 C. M. M. Constandse: Wijze tennis- lessen in weinig woorden, pag. 6 V

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1