M U SS E RT SPREEKT VOOR DE RADIO Postgiro No's DEN DAG VAN DEN ARBEID JCiutst en £ettecen H. O. V. Beefhoven-cyclus. OP 1 MEI A.S. WOENSDAG 30 .APRIL' 1941" H A AR LEM'S DAGBLAD" 7i Uitreiking villi het persoonsbewijs. De beschermde beroepen. Zooals bekend zal zijn. wordt op het persoons bewijs o.a. ook vermeld het beroep van den ge rechtigde. Sommige beroepen, de z.g. „bescherm de". mogen slechts op het persoonsbewijs ver meld, wanneer stukken ter inzage worden over gelegd, waaruit blijkt, dat de bezitter tot het uit oefenen van het desbetreffende beroep bevoegd is. Als beschermde beroepen worden' beschouwd: elke functie in overheidsdienst, in alle rangen en onder alle benamingen, advocaat, apotheker, apothekers-assistent, arts, baker, beëedigd verta- der, candidaat-notaris. dierenarts, ingenieur (bouwkundig-, electro-technisch-, scheikundig ere.) kraamverzorgster, makelaar, notaris, pre dikant, priester, procureur, tandarts, tandheel kundige, verpleegster, verpleger en vroedvrouw. Ten einde het mogelijk te maken, dat belang hebbenden reeds thans nagaan, of het door hen te zijner tfjd over te leggen stuk (nog) in hun bezit is, meenen wij goed te doen, nog eens een opsomming der benoodigde stukken te geven. Overgelegd moet worden door a. een ambtenaar (onderwijzers en leeraren daaronder begrepen), een aanstellingsakte: b. Advocaat: een verklaring van den griffier van de arron- dissements-rechtbank te Haarlem, dat hij op het tableau staat ingeschreven; c. Apotheker: een in het Latijn cn het Nederlandsch gesteld getuigschrift, uitgereikt door de faculteit der wis- en natuurkunde, ten overstaan van welke het tweede gedeelte van het Apothekers-examen met goed gevolg is afgelegd (artikel 12 van de wet van den 25sten December 1878, houdende regeling der.voorwaarden tot verkrijging der be voegdheid van arts, tandarts, apotheker, vroed vrouw en apothekersbediende (Staatsblad no. 222). Het model van het getuigschrift is vast gesteld bij beschikking dd. 11 Januari 1924, no.' 113, afd. H. O., van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. d. Apothekers-assistent: een getuigschrift als bedoeld in artikel 20 van de wet van den 25sten December 1878, houdende regeling der voorwaarden tot verkrijging der be voegdheid van arts, .tandarts, apotheker, vroed vrouw en apothekersbediende (Staatsblad no. 222). e. Arts: 1. een in het Latijn en het Nederlandsch ge steld getuigschrift van het met goed gevolg af gelegde artsexamen voor de faculteit der ge neeskunde aan een Nederlandsche Universi teit. Het model van het getuigschrift is vastge steld bij beschikking d.d. 9 Augustus 1923, no. 2830, afd. H. O., van den minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. 2. Een aan de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia verworven artsdiploma, geviseerd door de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht. f. Baker: 1. een diploma voor baker van de Commis sie inzake Kraamhulp; 2. een diploma voor baker, voorzien van een stempel: Staatstoezicht op de Volksgezondheid, Visum voor baker No De Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, (Handteekening) g. Beëedigd vertaler: de akte van beëedlging door de betreffende trrondissements-rechtbank. h. Candidaat-notaris: het getuigschrift van het met goed gevolg af gelegde examen van candidaat-notaris, dan wel een veffclaring van den minister van Justitie of van den Secretaris-beneraal van het Departe ment van Justitie, waaruit blijkt, dat het derde deel van het examen van candidaat-notaris met goed gevolg is afgelegd. i. Dierenarts een in het Latijn en het Nederlandsch ge steld diploma, uitgereikt door de veeartsenij - kundige faculteit aan hem, die met goed ge volg het veeartsenij kundig' examen heeft afge legd. Het model van het diploma Is vastgesteld bij beschikking d.d. 14 Januari 1926, no. 165, afd. H. O. van den minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, j. Ingenieur: het diploma, als bedoeld in artikel 118 der hooger onderwijswet en het diploma van Di plom-Ingenieur, behaald aan een Technische Hoogeschool in het buitenland, k. Kraamverzorgster: 1. Een diploma T, uitgereikt krachtens het be paalde in de wet van den 2den Mei 1921 tot wet telijke bescherming van het diploma voor Zie kenverpleging (Staatsblad no. 702), waarop de aanteekening voor Kraamverpleging is ge plaatst. 2. Een diploma voor gewone ziekenverpleging dat krachtens het bepaalde in de artikelen 5 en 8 van genoemde wet is gelijkgesteld met het onder 1 bedoelde diploma, waarop de aanteeke ning voor kraamverpleging is geplaatst. 3. een diploma voor kraamverzorgster van de Commissie inzake Kraamhulp; 4. een diploma voor kraamverzorgster, voor zien van een stempel: Staatstoezicht op de Volksgezondheid, Visum voor kraamverzorgster. No De Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. (Handteekening.) 1. Makelaar: de akte van beëediging door de betreffende arrondissements-rechtbank. m. Notaris: de brief van benoeming of een authentiek afschrift van het benoemingsbesluit, n. Predikant: de beroepingsbrief of een authentiek afschrift hiervan, o. Priester: het bewijs, dat de persoon als zoodanig is gewijd. p. Procureur: verwezen wordt naar de opsomming, voorko mende onder „advocaat", q. Tandarts: Een getuigschrift, afgegeven door de com missie, als bedoeld in artikel 10 van de wet van van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag No. 5553. Als bank dei Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvei- eeniging N.V. Amsterdam No 877 Stort op 5553 of 877 Dr. E. Heldring: „Er is geen twijfel aan, dat deze win ter grooter ontberingen dan gewoonlijk voor ons land zal brengen vVie den nood lijdenden landgenooten daarin door een gave aan Winterhulp-tegemoet komen kan doe dit naar zijn vermogen." STEMT AF OM 13 UUR OP HILVERSUM I 415.5 M. OF OM 19.15 UUR OP HILVERSUM E 3GI.5 M. f.4 dv. Ingez. Aled.) den 25sten December 1878, houdende regeling der voorwaarden ter verkrijging der bevoegdheid van arts, tandarts, apotheker, vroedvrouw en apothekersbediende (Staatsblad no. 222). r. Tandheelkundige: 1. Het ingevolge artikel 10, 3de lid, der wet van 24 Juni 1876, laatstelijk gewijzigd bij de wet van 29 Juni 1925, houdende regeling van de voorwaarden tot verkrijging .der afzonderlijke bevoegdheid tot uitoefening der tandheelkunst en van de uitoefening dier kunst, door den in specteur geviseerde bewijs van vestiging,-indien dit ingevolge de wet van 30 December 1926 door den Inspecteur andermaal is geviseerd; 2. Het ingevolge artikel 2 der wet van 18 Mei 1929 tot het in de gelegenheid stellen van hen, die ingevolge de wet van 30 December 1926, geen visum op hun bewijs van vestiging hebben ont vangen, om alsnog van hun practische be kwaamheid te doen blijken, bij beschikking van den minister van Arbeid, Handel en Nijver heid van 28 Juli 1930, Nederlandsche Staats courant 1930, no. 145, vastgestelde diploma; 3. Het ingevolge artikel 3 der wet van 13 Mei 1939 tot nadere voorzieningen inzake de tand heelkunde, bij beschikking van den minister van Sociale Zaken van 1 Februari 1940, Nederland sche Staatscourant 1940, no. 24, vastgestelde diploma. s. Verpleegster: A. Ziekenverpleging. 1. een diploma A, uitgereikt krachtens het be paalde in de wet van den 2den Mei 1921 tot wet telijke bescherming van het diploma voor Zie kenverpleging (Staatsblad no. 702); 2. Een diploma voor gewone ziekenverpleging, dat krachtens het bepaalde in de artikelen 5 en 8 van genoemde wet is gelijkgesteld met het onder 1 bedoelde diploma. B. Verpleging van zenuwzieken en krankzin nigen. 1. een diploma B.. uitgereikt krachtens bet bepaalde in de wet van den 2den Mei 1921 tot wettelijke bescherming van het diploma voor ziekenverpleging (Staatsblad no. 7021; 2. een diploma voor de verpleging van zenuw zieken en krankzinnigen, dat krachtens het be paalde in de artikelen 5 en 8 van genoemde wet is gelijkgesteld met het onder 1 bedoeld- diploma. t. Verpleger: verwezen wordt naar de opsomming, voorko mende onder „verpleegster". u. Vroedvrouw: een getuigschrift, uitgereikt krachtens het bepaalde in artikel 20 van de wet van den 25sten December 1878. houdende regeling der voor waarden tot verkrijging der bevoegdheid van arts. tandarts, apotheker, vroedvrouw en apothe kersbediende (Staatsblad no. 222). Het verdient aanbeveling, dit overzicht uit te knippen en zorgvuldig te bewaren. De maandelijksclie cijfers van de verkeersongevallen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek is weder om tot publicatie van cijfers inzake de verkeers ongevallen overgegaan, aldus meldt de K.N.A C. Hieronder volgt een opgave, sinds het begin der publicaties, van het aantal personen, dat maande lijks bij verkeersongevallen werd gedood: 1937 1938 1939 1940 1941 Januari 52 42 27 44 Februari 39 46 34 43 Maart 42 43 45 32 April 69 58 63 Mei 61 49 65 49 Juni 41 66 77 35 Juli 47 71 54 59 Augustus 64 68 92 68 September 61 68 68 70 October 47 90 76 69 November 62 68 59 56 December 45 42 55 65 734 735 640 Vooral de hooge cijfers van de maanden Decem ber 1940 en Januari en Februari 1941 ten opzichte van het voorafgaande jaar, niettegenstaande de be scheiden rol, die het snelverkeer thans noodge dwongen nog maar inneemt, dezelfde publicatie van het C.B.S. geeft omtrent de afname van het niet-militaire verkeer met motorrijtuigen op de Rijkswegen sprekende cijfers geeft ernstig te denken. Wel moet daarbij worden gedacht aan het feit, dat de cijfers van Januari en Februari 1940 *onder het gemiddelde lagen in verband met de uitzonder lijke ijs- en sneeuwcondities van die periode. Niettemin duiden de thans verstrekte cijfers er op, dat niettegenstaande de stractureele .wijzigingen in het verkeer, het aantal ongevallen onbevredi gend groot blijft, zoodat met kracht naar verdere verkeersopvoeöing moet worden gestreefd. VRIJAF OP 1 MEI. De persdienst van het N.V.V. meldt: Gevolg f°vend aan den oproep van het N. V. V. hebben t - firma's Unlvex te Halfweg. Bödeker te Vaals en N.V. Vischmeelfabriek en garnalendrogerij Zee- J ndia te Breskens en te IJmuiden besloten hun -rsoneel op 1 Mei vrijaf te geven met dien ver- s inde, dat zij aan hun geheele personeel ook nog t in dag extra loon zullen uitbetalen. Alle bloembollenkweekers en -handelaren in de Nederlandsche bollenstreek, die zijn aangesloten bij het Ned. agrarisch front, zullen op 1 Mei hun personeel vrij geven, ter viering van den dag van den arbeid. Het Agrarisch Huis, Zeestraat 69, Den Haag, zal op 1 Mei zijn gesloten. SCHILDERIJEN AANGEKOCHT DOOR DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING Het waarnemend hoofd der afdeeling bouwkunst, beeldende kunsten en kunstnijverheid van het departement van volksvoorlichting en kunsten, de heer van Anrooy, heeft een vruchtenstilleven van den bekenden Rottoüdamschenkunstenaar Jaap idding aangekocht. (A.N.P.) Distributie van koffiesurrogaat. Van heden af op bon 18 verkrijgbaar. 's-GRAVENHAGE, 29 April. Het Rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat op bon 18 van de bonkaart algemeen waarvan de geldigheidsduur, zooals reeds is gepubliceerd, verlengd is tot en met 11 Mei a.s. van heden af 250 gram koffiesur rogaat (regeeringssamenstelling) verkrijgbaar zal zijn. Dit surrogaat is kenbaar, doordat op de ver pakking de aanduiding „koffiesurrogaat. ver gunning no. voorkomt, weike aanduiding hieraan, met uitsluiting van alle andere vervan gingsmiddelen. voorbehouden blijft. De prijs te gen welken het surrogaat verkrijgbaar is, be draagt f 0.36 per 250 gram. Duitsch Landgcrecht. Brieven naar België overgebracht. MAASTRICHT, 29 April Het Duitsche land gerecht heeft Maandag in het paleis van justitie alhier een zitting gehouden ter behandeling in hooger beroep van zaken, waarin schriftelijk vonnis was gewezen. De koopman H. uit Maasbracht, die geregeld voor zaken naar België ging, had eens eenige brieven meegenomen om die in België te bezorgen. Het be trof een brief van zijn vrouw aan haar zuster en twee brieven van schippers aan familieleden. De verdachte verklaarde, dat hij niet de bedoeling hegft gehad bewust een overtreding van de voor schriften der Duitsche autoriteiten te hebben willen begaan. De brieven bleken van onschuldigen aard, maar ae rechter wees er den Maasbrachtenaar op, dat de Duitsche overheid het overbrengen van brieven door particulieren niet kon toestaan, omdat daaruit gevaar voor spionnage tegen de Duitsche weermacht kon ontstaan. De General Staatsanwalt bevestigde, dat brieven niet door particulieren mogen overgebracht worden. Vaak worden dergelijke vergrijpen streng gestraft, maar in dit geval waren er verzachtende omstan digheden. De eisch was een geldboete van 200 gulden. De rechter verzachtte dezen eisch tot f 100 boete of twee maanden gevangenisstraf. De pos als consumpiievisch. BAARN, 29 April. Een groot aantal arbei ders vindt op het oogenblik in de haven van Spakenburg werk in het sorteeren van pos, een klein vischje, dat vroeger als vrijwel waardeloos werd beschouwd en gebruikt werd voor het ver vaardigen van vischmeel. Deze pos blijkt even wel uitermate geschikt te zijn als voedsel voor der. mensch, hoewel de vele graten wel enkele moeilijkheden opleveren. De pos wordt, na gesor teerd te zijn, gezouten en gerookt., en ze wordt ook op de wijze van gemarineerde haring in potten verduurzaamd. Aan het station Baarn komen thans dagelijks groote partijen pos ter verzending uit Spa kenburg aan. Ook wordt de pos naar België uit gevoerd. Hiertoe wordt de visch in vaten ver pakt. m Nu de vangst op snoekbaars tijdelijk stilstaat vormt de pos een welkome bron van inkomsten voor visschers en handelaren. MUZIEK. Willem Andriessen was de solist en het verwon derde dus niet, dat de belangstelling voor den 3en avond nog grooter was dan die voor de vorige twee, zoodat nu een deel van het auditorium op het po dium plaats moest nemen. Die belangstelling was alleszins gerechtvaardigd Velen herinneren zich ongetwijfeld, hoe mannelijk en fier Andriessen's opvatting vn voordracht van Beethoven's 5de Pianoconcert bleken te zijn, toen hij het enkele jaren geleden met ons qrkest voor droeg; hoe hij noch tot ruwheid, noch tot weekelijk- heid verviel: hoe technische beheersching en mu zikale intelligentie zich vereenigden tot een ver tolking, die zoowel aan de détails als aan de groote lijn van het monumentale werk recht liet wederva ren. Slechts op één plaats scheen me toen die groo te lijn even onderbroken, nl. bij de onvoorbereide tempo-versnelling bij de intrede der dalende en stijgende dubbeloctaven in de doorwerking van het eerste Allegro. Die was er ook nu en Ik blijf bjj mijn meening, dat een voorbereidend accelerando, een „versnelde pas" in de voorafgaande Ces gr. t. en verminderde-septimi-accoorden de conti nuïteit beter bewaart. Als inleiding van den storm Nu de winter voorbij Is en het materiaal zich ge makkelijker laat hanteeren, worden de oude riet daken der boerenhofsteden vernieuwd. Met een z.g. dekspaan wordt de rictlaag geëffend. (foto Pax-Holland) Over eenige weken zjju dc tomaten in de kassen rjjp. (foto Pax-Holland) FRANCIENE KOOTE-CERRESE. Dameskoor Cor Igesz. Het was een teleurstelling, toen eenige maanden geleden de voordracht matinee van mevrouw Franciene Koote-Gerrese voor de Vereeniging voor Huisvrouwen wegens een auto-ongeval niet door kon gaan. Des te verheugender was het mevrouw Koote gisteren in het zaaltje van „De Leeuwerik" weer in dezen kring te mogen begroeten en de groote opkomst bewees, hoe zeer dit door de leden werd gewaardeerd. De voorzitster, mevrouw Visser-Brutel de la Rivière opende deze matinée met een ernstig woord. ,In deze moeilijke tijden, hebben wij zoo zei me vrouw Visser meer dan ooit, behoefte aan een. bezield God's vertrouwen. De vrouwen moeten open tegenover elkander staan. Wij moeten de schoonheid om ons heen zoeken en wij kunnen d;e vinden in de lente, in den ontróerenden glimlach van een kind, in de ontluikende natuur en in de kunst. Deze schoonheid kan ons over de moeilijk heden van het leven heendragen. Schoonheid bracht ook mevrouw Kootc-Gerrese met haar voordrachten op dezen middag, het meest wel met het eerste bedrijf van Frederik van Eeden's Lioba, dat zij vóór de pauze gaf. Wat mij ik schreef dit reeds vroeger altijd weer treft rin de voordracht van mevrouw Koote. is haar innige vrouwelijkheid. In de persoon van Lioba komt deze vrouwelijk heid wel heel zuiver tot uiting Haar Lioba is juveniel en rein, poëtisch en tegelijk menschelyk. In dit fragment was het de jonge vrouw, die wij hoorden en zagen, warm en innig van stem en leer van gebaar. Weer trof het mij, hoe gevoelig zij den slotregel „Het reigerke is dood" zeide, des te ontroerender na de blijde verruking, die er aan voorafging. De verzen, die na de pauze waren aangekondigd, werden op verzoek vervangen door eenige korte schetsen en zeker niemand zal zich daarover heb ben beklaagd. Hoe teer en gevoelig droeg zij Pe- terke, dat ontroerende kinderschetsje van Molnar voor! Elke zin was raak getroffen cTi klonk kinder lijk. En hoe moeilijk is dat. omdat de kinderlijk# humor en de tragiek hier telkens in elkander ver glijden. Knap was ook de voordracht van de twee fijne schetsen van Aert van der Leeuw en een steeds milde humor klortk er door in „Juffrouw Dore- mans wordt gelijkgeschakeld", de wel zeer aetueele schets van Albert van Waasdijk. Actueel waren ook de gedichten over Rotterdam van Jan Prins en Marti Verdenius, waarmee me vrouw Koote haar programma opende. Zij maak ten door die actualiteit meeV nog dan door de voordracht grooten indruk op het publiek. Het orkestje van de Huisvrouwen hebben wij gisteren door ongesteldheid van de dirigente .moeten missen. Dit was vooral jammer in „An der schonen, blauen Donau", dat het dames koortje onder leiding van Cor Igesz thans zonder begeleiding van strijkorkest moest zingen. Hoe mu zikaal mevrouw Truus Mondriaan-Ligthart haar partij op den vleugel ook speelde, zij kon het or kestje in deze muziek van Johann Strauss toch niet geheel vervangen. Dit belette het koor niet om de bekende wals licht en bevallig en waar noodig, met Schwung te zingen. Welk een kracht dit be trekkelijk kleine vrouwenkoor kan ontwikkelen, hoorden wjj aan het slot in een fortissimo, dat toch geen "oogenblik ruw werd. Vóór de pauze zong het koor fijn-genuanceerd en zeer muzikaal het oud-Nederland?che Meylied en twee frissche koorwerkjes van Richard Hol. Winter en Lente. J. B. SCHUIL, N.V. Hypothecaire Beleggingsbank. Aan het jaarverslag der N.V. Hypothecaire Be leggingsbank, te Haarlem is het volgende ont leend: Tot dusver kwamen rente en periodieke aflos singen over het algemeen behoorlijk binnen. Van de achterstallige hypotheekrente zijn. afgezien van de afgeschreven bedragen, ten tijde van het uitbrengen van dit verslag nog 9 posten, tezamen f 2856.verschuldigd. Blijft het verbod van huurverhooging gehand haafd, dan vreezen wij een minder gunstige ont wikkeling. Het is immers bekend, dat tengevolge van de aanzienlijke huurverlagingen. die in de periode 1933 tot 1940 plaats gegrepen hebben, bij gelijk blijvende of zelfs stijgende lasten, vele hui zenbezitters in zeer zorgelijke omstandigheden verkeeren. Nu zij nog geen hoogere huren mogen vragen, doch wel duurder onderhoud te bekostigen heb ben en de grond- en atraatlasten belangrijk ver hoogd zijn, valt het te vreezen, dat vele huiseige naren niet langer aan hun verplichtingen zullen kunnen voldoen. Daar onze instelling zich wel garant stelt voor de 'door haar bemiddeling gesloten leeningen, doch steeds uitdrukkelijk schade door oorlogs- molest van deze garantie uitgezonderd heeft, leed onze instelling tengevolge van de verwoesting door oorlogshandelingen géén schade, doch viel deze schade voor rekening van de betreffende hypo theekhouders. Slechts twee van hen leden ernstige schade op drie posten te Rotterdam, waarvan de onderpanden geheel vernietigd werden. Daarnaast kwam hier en daar onbeteeïcenende schade voor. In 1940 bedroeg het aantal executies slechts vier. Bij twee daarvan werd verlies geleden, tot een totaal bedrag van f8.054.40. Bovendien schreven wij f 3.600 af op een van onze eigen hypothecaire vorderingen; deze post is gevestigd op een land- bouw-onderpand. Voormelde executie-verliezen en afschrijving konden grootendeels uit de loopendc bedrijfs resultaten bestreden worden, zoodat het jaar 1940 met een gering nadeelig saldo van f 1085,95 sluit. Dit saldo kan van de Reserve afgeschreven worden, welke daarna nog bedragen zal f 17.760,88. Het aantal uitstaande hypotheken bedroeg op 1 Januari 1940 f 3.062.383 en op 31 Dec. 1940 f 2.771.609. De gemiddelde debiteuren rente in 1940 was 4.419 de crediteurenrente 3.893. zoodat de marge 0.541% was. aanval der octaven is zulk een accelerando volko men gemotiveerd. Dit aan het krijgsbedrijf ont leende beeld beboert geen verwondering tc wek ken z.g. „Concerts nv.Htaires" waren in Beetho ven's tijd en ook nog daaarna al» solostukken zeer in zwang: ik herinner me b.v. een „Concert mili taire" voor viool en orkest van Ch. Lipinski: en het 5de van Beethoven is door sommige auteurs tot dezelfde rubriek gerekend. Maar hoe ver verheft het zich boven die andere producten: hoe ver staat ook de Beethoven: Zesde Symphonie boven de andere pastorale symphonïeëa van zijn tijd. Het onderwerp was geliefd cn leent rich zonder veel moeite tot verklanking, waarbij dan de imitatie van natuurgeluiden: ccn beekje, vogeltjes en donder bet begrijpen der bedoelingen vergemakkelijkt cn den hoorders inspanning hun ner eigen fantasie bespaart. Wat dat onderwerp betreft heeft Beethoven dan ook niets nieuw* ge geven in zijn „Pastorale", maar wel heeft hij het behandeld zooals hij alleen het kon. Eenvoudig zijn de aangewende Instrumentale en harmonische mid delen. De orkestbezetting .s op de onweersscène na zeer sober: het harmonisch materiaal omvat weinig meer dan hoofddrieklanken, dominant, en vermin- derde-septime-accoorden En toch is Beethoven's muzikaal onweer nog het meest pakkende cn be angstigende van alle andere; toch blijven zijn „Scène am Bach" en „Hirtengesang" nog steeds on overtroffen schilderingen. Dat een ovatie na de uitvoering van het Piano concert volgde spreekt van zelf: Andriessen toon de er zich erkentelijk voor door nogmaals aan don vleugel plaats te nemen en hel Adagio uit de So nate pathétique te spelen. Maar hij betrok ook zeer nadrukkelijk den dirigent Toon Verhey in de hul diging: terecht, want het samenspel was allervoor treffelijkst. In de „Pastorale" nam Verhey de tempi volgens de metronome-aanwijzingen der par tituur, dus noch slepeno, noch overijld; het orkest, waarin fluit en clarinet zich onderscheidden, had een gelukkigen avond en dies klonken ook na de Symphonie wanne toejuichingen. Toon Verhey ont ving bloemen; hij eerde het orkest, door ze aan den concertmeester over te dragen. K. DE JONG. VAN 50 APRIL OP t MEI 1941 van 21.05 tot 6.10 Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van *t licht. Maan op 1 Mei onder0.42 Maan op 1 Mei op 9.57

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9