Haarlem's Dagblad L 2)e An&eid Bestuursraad in Servié. 8c JAARGANG No. 17751 igsve Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- tgaven en Algem. Drukkerij N.V Bureaux-. Groote jutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- enst 38810 Drukkerij Zulder Buiten Spaarne 12. ilefoon: Directie 13082. Hoofdred. 15054, Redactie Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 1 MEI 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex Advertentlën 1-5 regels ƒ2.elke regel meer 7 0 40 Reclames 7 0 65 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1*4 regels 0.70. elke regel meer 7 0171,4 Groentjes zie rubriek Dc Haarlemmers en de aardappelkaarten. Wie niet op tijd komt krijgt voorloopig geen kaarten. De Haarlemmers moeten in de komende dagen in aardappelkaarten halen. De volgorde is als volgt vastgesteld: Vrijdag 2 Mei: letters A.D. Zaterdag 3 Mei: EK. Maandag 5 Mei: JR. Dinsdag 6 Mei: SZ. De inwoners van Haarlem-Noord moeten in het bouw van den Ned. Protestantenbond Berken raat 10 en lokaal Zocherstraat 2. Voor het Cen in Ihet lokaal St. Bavo in de Smedestraat, ior Haarlem-Zuid het distributiekantoor in de idhuisstraat. De Spaarndammers moeten aan hulpsecretarie komen. De kantoren zijn alle dagen open van 8.30 tot uur. Alleen het gebouw in de Zocherstraat is jterdag na 2 uur gesloten. De inwoners van het Ramplaankwartier kunnen Zaterdag hun kaarten halen in de houten ilpschool. De letters A—K van 8.301 uur, LZ n 2—6 uur. De directeur van het distributiekantoor te Haarlem deelde ons mede, dat iedereen op de vastgestelde uren moet komen. Wie niet op tijd geweest is krijgt geen aardappelkaarten meer. Althans niet in de eerste twee weken. Dit is een maatregel die van den Haag is uit gaan in verband met de controle. De mensohen i aardappelkaarten aihalen krijgen een aan- ïkening daarvan op de distributiestamkaart, s de controleurs na Dinsdag aan de huizen imen om zich te overtuigen of de aardappel- lorraden juist zijn opgegeven kunnen zij aan de amkaart zien wie aardappelkaarten heeft ge- egen. Alleen in de huizen van personen die rdappelkaarten hebben gehaald zal gecontro- erd worden of er geen aardappelen aanwezig n. Men weet uit de publicatie in ons vorig nummer t elk die 15 K.G. aardappelen in huis heeft arvan opgave moet doen als hij de aardappel- arten haalt. Hij krijgt dan voor één gezinslid en kaart. Wie 30 K.G. in voorraad heeft, moet ee kaarten missen. Enzoovoort. Wie meer aard- pelen heeft dan 15 K.G. per gezinslid mag geen arten afhalen. In hetzelfde berioht werd medegedeeld dat er zeer scherpe controle zal worden Uitgeoefend, zal zioh ook uitstrekken tot particuliere wo ngen enz. Afgezien van de strafvervolging welke irdt ingesteld bij onjuiste opgaven, zullen in der- üjke gevallen niet alleen de aanwezige voor den aardappelen in bezit worden genomen, doch e zich in de betreffende woning bevindende rensmiddelen. Men wordt In het eigen belang mgend aangeraden juiste opgaven te verstrek- B, want er wordt zonder aanzien des persoons gegrepen." De maatregel dat wie niet op tijd komt voor- upig ook geen aardappelkaarten krijgt is getrof- q omdat men anders de controle zou kunnen tduiken. Wie later nog kaarten aanvraagt zal n ook ongetwijfeld aan bijzondere voorwaarden Deten voldoen. Het is te verwachten dat de distributie op de eeiale aardappelkaarten Maandag 13 Mei zal be- rnen. De verkorte looptijd van de broodkaart. -Zaterdag mag al op de nieuwe broodkaart gekocht worden. Een huismoeder schrijft ons: „Om het aardappelrantsoen aan te vullen is Epaald dat de looptijd van de broodkaart van op 6 dagen is gebracht. Maar daarmee zijn ij niet volkomen geholpen. De nieuwe brood- tart gaat nu Zondag in. Maar op Zondag kun- in wij niet koopen, dan zijn de winkels immers cht. De directeur van het Distributiebureau te aarlem deelde ons evenwel mede, dat er nieu- e bepalingen zijn afgekomen waardoor op aterdag al brood gekocht kan worden op de aart die pas Zondag geldig wordt. DE BOLLENVELDEN L\ BLOEI. Zondag worden veel kijkers verwacht. Het bezoek aan de bollenstreek is Zondag jl.. ten volge van het koude weer en den straffen wind .aar matig geweest. Deze weersomstandigheden sbben ook tot gevolg gehad, dat vele soorten hya- nten, tulpen en zelfs late narcissen nog niet tot slle ontwikkeling zijn gekomen. Des te fraaier zal st schouwspel a.s. Zondag en volgende dagen zijn, ant dan zullen niet alleen de late narcissen, maar ijwel alle hyacinten en vroege tulpen in bloei san aldus meldt ons de K.N.A.C. Dit zal ook het ival zijn, indien het milde voorjaarsweer nog lan- op zich laat wachten. WINTERHULPSPNEDERLANO Afd. Haarlem. De laalste trek.... Vrijdag en Zaterdag 2 en 3 Mei a.s. zal in dit sei- en de laatste huis- en straatcollecte plaats heb- ffl. Dit zal een inzameling zijn met bussen, dus et met teekenlijsten. Uit de cijfers die hieromtrent zijn gepubliceerd gebleken, dat de opbrengst van de collecten in laarlem tot dusver bevredigend is geweest. Ik ertrouw dat dit ook bij deze laatste collecte weer Et geval zal zijn. Hiervoor doe ik een ernstig be- iep óp alle ingezetenen. Ik behoef zeker niet te herhalen dat de nood in van gezinnen nog zeer groot is. De aanvragen n hulp gaan nog steeds door en het is slechts met grootste moeite dat daaraan kan worden vol- san. Vrijdag zal er een algemeenc inzameling langs de uizen plaats hebben, terwijl Zaterdag uitsluitend fn straatcollecte zal plaats vinden. Voor de belangelooze medewerking die daarvoor toegezegd door de honderden collectanten en wr vele particulieren wil ik reeds nu mijn harte- iken dank uitspreken. Ik hoop dat het publiek hun oorbeeld van burgerzin zal volgen en een ruime (ft zal geven voor het bekende doel. Laat in het Ijzonder voor deze laatste maal van dit seizoen ders bijdrage meer zijn dan een gift, ja een of- r. gebracht ten bate van onze noodlijdende stad- snooten.' De Directeur van Winterhulp-Nederland, Afd. Haarlem. S. PLEKKER. In het Gooi snort weer het spinnewiel en het oude handwerk is er in eerc her steld. Gracieuse handen verwerken de wol der Texelsehe schapen tot gladde fijne draden. (Foto Pax Holland) Duitsch iveermachtsbericht Duifschers bereiken de Zuidelijke havens van de Peleponnesus. Luchtaanvallen op Engelsche havens- BERLIJN, 3D April (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Duikbooten hebben uit krachtig beschermde con- vooien 35.265 b.r.t. vijandelijke seheepsruimte. als mede een escortevaartuig van de Britsche marine tot zinken gebracht. Motor torpedobooten hebben bij een actie tegen de Britsche Zuid-Oostkust een krachtig beveiligd convooi aangevallen en drie* koopvaarders van 9500 b.r.t. in totaal tot zinkt gebracht. In Griekenland zijn gemotoriseerde strijdkrachten van het Duitsch e leger bij hun scherpe achtervol ging tot aan de zuideLijke havens van den Pelopon nesus opgerukt en hebben de verdere vlucht van de Engelschen over zee-belet. Daarbij zijn tot dusverre 5000 Engelschen, onder wie een generaal, benevens talrijke Serviërs, onder wie vier generaals en 300 andere officieren, gevangen genomen. Maandag hebben Duitsche jagers in de Grieksche wateren bij het eiland Hydra een Engelsche Walrus vliegboot neergeschoten. Vier Britsche watervlieg tuigen werden aan de Zuid-Oostkust van den Pelo ponnesus vernield. Duitsche gevechtsvliegtuigen en Stuka's hebben gistëravond en 's nachts de haven van La Valetta met groot succes aangevallen. Zij plaatsten bom men op een lichten kruiser, op stellingen van de luchtdoelartillerie, op haveninstallaties en op ben- zine-opslagplaatsen en schoten een torpedojager be nevens een grooten koopvaarder in brand. Andere aanvallen waren op de vliegvelden te Lucca en La Valetta gericht. In luchtgevechten boven het eiland verloor de vijand twee jagers van het type Hurricane. Eigen verliezen deden zich niet voor. In Noord-Afrika hebben Duitsche en Italiaansche Stuka's de haven van Tobroek, artillerie-stellingen bij fort Pilastro en versterkte fabrieken ten Zuiden van de Via Balbia met bommen van zwaar kaliber bestookt. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht weer de oorlogshaven Plymouth gebombardeerd. Er ontstonden groote branden, vooral in Devonport en hevige ontplof fingen op het terrein van de gasfabriek en in ben- zine-opslagplaatsen. Andere formaties gevechts vliegtuigen deden succesvolle aanvallen op de havens Cardiff, Lowestoft en Ipswich, benevens op vijandelijke nachtvliegvelden. Op zee rondom Engeland heeft het luchtwapen een koopvaarder van 4000 b.r.t. tot zinken gebracht en een vrij groot schip zwaar beschadigd. Ver dragende batterijen van het leger hebben met groot succes voor den oorlog belangrijke installaties in de omgeving van Dover beschoten. Duitsche jachtvliegtuigen hebben gisteren bij aanvallen op de Britsche Zuid-Oostkust en aan de Kanalkust zes jagers van het type Spitfire en twee gevechtsvliegtuigen van het type Bristol Blénheim zonder eigen verliezen omlaag gehaald. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met betrekkelijk zwakke strijdkrachten op verscheidene plaatsen in Wést- en Zuid-West Duitschland een ge ring aantal brisant- en brandbommen laten vallen, die slechts onaanzienlijke materieele schade veroor zaakten. Onder de burgerbevolking waren er enkele dooden en gekwetsten. De bemanning van een na cht jager, Oberfeldwebel Sommer, Oberfeldwebel Reinnagel en Feldwebel Glass, heeft zich in den afgeloopen nacht boven Engeland bijzonder onderscheiden. De totale verliezen, die de vijand Maandag en Dinsdag heeft geleden, bedragen 47 vliegtuigen. Hiervan zijn er 21 in luchtgevechten en door nacht jagers, 9 door marine artillerie neergeschoten. Dc est is op den grond vernield. In diezelfde periode zijn zes eigen vliegtuigen verloren gegaan. Amerika's wapentransporten naar Engeland. Twee milliocn ton seheepsruimte moet daarvoor beschikbaar zijn. WASHINGTON, 1 Mei. (D.N.B.) President Roosevelt heeft in een schrijven den voorzitter van de federale scheepvaartoverheid, Land ver zocht seheepsruimte in een omvang van min stens twee millioen ton beschikbaar te ma ken voor het transport van Amerikaansche ma terialen voor de democratieën. Roosevelt ver klaart dat de Amerikaansche koopvaardijvloot sneller moet worden uitgebreid dan was voor zien en dat de federale scheepvaartoverheid vrachtschepen van alle typen moet nemen om het transport van oorlogsmateriaal en levens middelen mogelijk te maken. Laatste appèl van Winterhulp. 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. Nog éénmaal in dit seizoen zullen de ijverige collectanten met de be kende roode bussen van Winterhulp Nederland onze aandacht vragen en wel bij de huizen- en straat collecte op morgen en Zaterdag. Daarmede wordt de eerste collecte-periode voor dit mooie sociale werk afgesloten en kan de balans worden opgemaakt van de offervaardigheid van het Nederlandsche volk voor zijn minder bedeelde landgenooten. Hoewel de tot dusver behaalde resul taten niet geheel en al onbevredigend mogen wor den genoemd, wanneer allerlei tegenwerkende fac toren in aanmerking worden genomen, mag toch niet worden verheeld, dat de opbrengsten geenszins aan de verwachting hebben beantwoord. Immers bij de oprichting van Winterhulp Nederland stond den organisatoren eenerzijds de groote nood voor oogen, waarin een belangrijk gedeelte van de Nederland sche volksgemeenschap nog verkeert, terwijl ander zijds het vertrouwen bestond, dat alle andere Ne- -A rlanders, dien grooten nood kennende, door- ongen zouden zijn van den socialen plicht, welke ■]i hen rust, om het leed van de minder bedeelden laar vermogen te helpen verzachten. Helaas echter werd dat vertrouwen in zekeren zin beschaamd en daarom was Winterhulp Neder land niet in staat het bij de oprichting gestelde doel ten volle te verwezenlijken. Dit is in hooge mate te betreuren, niet alleen omdat als gevolg daarvan velen van hen die dringend hulp behoeven niet of niet voldoende kunnen worden geholpen, maar niet minder, omdat daardoor tot uiting komt, dat bij vele Nederlanders nog niet aanwezig is eenig besef van gemeenschapszin om de zwakkeren bij te staan, ten einde gezamenlijk eendrachtig te trachten de kracht van het g e h e e 1 e Nederlandsche volk te vergroo- ten en te komen tot een samenleving, waarin het schrijnende leed, dat thans nog als gevolg van gel delijke zorgen in zoo vele huisgezinnen heerscht, wdftlt verbannen om plaats te maken voor een blij- vencien zonnestraal, waaruit ook deze gezinnen de la-acht zullen putten zelf daadwerkelijk mede te helpen aan de verhooging van hun eigen levens niveau en dat van anderen. Daarin ligt de grond slag van de kernspreuk van Winterhulp Nederland: „Voor het volk, door het volk", want de nu te ver- leenen hulp zal uiteindelijk ten goede komen aan het geheele Nederlandsche volk. Daarom mag niemand achterblijven in de vervul ling van dezen op allen rustenden socialen plicht en de hoop moge worden uitgesproken dat ieder zal voldoen aan het voor deze dagen geldende parool: „aantreden" en zoo mogelijk in het eerste gelid. Legt thuis uw offer gereed voor de huiscollecte en tooit u allen Zaterdag met het bloemenspeldje van Winterhulp Nederland. (A.N.P.) Amerikaansche vliegtuigleveranties aan Nederlandseli-Indië. Naar'uit Manilla wordt gemeld hebben de Amerikaansche vliegtuigleveranties aan de Philippijnen. Singapore en Nederlandsch-Indié in de laatste dagen een grooteren omvang aan genomen dan tot dusverre het geval was. Het schip „Steel Mariner" heeft Dinsdag, komende van Honoloeloe in Manilla, vier lichte bommen werpers voor de op de Philippijnen gestation eerde Amerikaansche luchtstrijdkrachten ge lost. Tegelijkertijd komen in Singapore voortdurend vliegtuigen. voornamelijk lange afstandbom menwerpers, bestemd voor Singapore en Ne- derlandsch-Indië aan. (D.N.B.) De dubbele moord te Houten. Dader nog niet gegrepen. Naar het A.N.P. over den dubbelen moord en poging tot moord in de gemeente Houten nader verneemt, houdt de dader, de 59-jarige J. de L.. zich nog steeds schuil in de provincie of in de stad Utrecht. De toestand van de dochter van de L„ die ter verpleging in het Sint-Antonius- ziekenhuis te Utrecht is opgenomen is zeer ern stig, alhoewel het levensgevaar geweken schijnt. De bijna zestigjarige moordenaar, die in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehan deld, staat in de buurtschap 't Goy bekend als een gevaarlijk heerschap. Eenigen tijd geleden had hij een dergelijken aanval van verstands verbijstering en toen heeft hij in zijn woede alles kort en klein geslagen. Naar aanleiding van dit feit is hij geruimen tijd verpleegd geweest in een krankzinnigen inrichting. Hij kon na verloop van tijd als vrij normaal worden ontslagen. Hij bleef evenwel een zonderling man, die zich in het geheel niet meer voor zijn gezin interesseerde en o.m. da gen achtereen volkomen het stilzwijgen be waarde. Hij leefde in onmin met zijn in de buurt wonende getrouwde dochter. Woensdag morgen was het voor het eerst na maanden, dat hij het huis van zijn dochter betrad, zij het dan ook voor zijn afschuwelijke daad: den moord op zijn kleindochter van acht maanden. De moeder kon dezen moord niet verhinderen en werd, omdat zij haar kind nog uit de handen van den moordenaar wilde halen, bijna het derde slachtoffer. Zij hield zich eenigen tijd dood en had daarna, ondanks haar zware verwondingen, nog kracht het huis van den buurman te be reiken, wien zij het verschrikkelijke gebeuren kon mededeelen. Kort daarna verloor zij door bloedverlies het bewustzijn. In de anders zoo rustige buurtschap is men beangst voor den waanzinnigen man, die zich op het oogenblik nog steeds in de buurt van Houten of in de stad Utrecht schuilhoudt. De vluchten de dader kon na het volbrengen van zijn euvel daad nog normaal een fiets besturen. Hij is gekleed in blauwen kiel. bruuïen pilo broek. Hij heeft een donker uiterlijk en middelmatige lengte. Slachtoffers van de luchtaanvallen op Engeland. Tot einde Maart 29000 dooden. De Britsche minister van Openbare Gezondheid heeft, volgens den Londenschen Nieuwsdienst, gisteren in het Lagerhuis meegedeeld, dat als ge volg van de Duitsche luchtaanvallen op Groot- Brittannië tot eind Maart van dit jaar 29.000 per sonen om het leven gekomen zijn. Voorts deed de minister de opmerkelijke mededeeling dat de veilig heid in de ziekenhuizen betrekkelijk het grootst is. Hij raadde het publiek derhalve aan er niet voor te rug te schrikken de ziekenhuizen binnen te vluch ten. (D.N.B.) WATER IS IN DE WOESTIJN BELANGRIJKER DAN' BROOD. I.eden der Duitsche luchtmacht onderzoeken de bruikbaarheid van een bron. (WeltbildPax Holland) DE MERING VAN DEN 1 MEI-DAG IN DUITSCHLAND. Een foto van dcil Führer van het Duitsche volk temidden van arbeiders. (Foto HofmannStapf) Wie nadenkt over de groote conflicten die in de zen tijd in de wereld woeden en zich een voorstel ling tracht te maken van hetgeen zal moeten ge schieden als het eenmaal weer vrede is. zal zich geen ander beeld kunnen vormen dan dat van gc- concentreerden stoeren arbeid, waarin de beste eigenschappen ook van ons volk tot haar hoogste uiting zullen moeten komen om het zijn plaats waardig te doen zijn. Geconcentreerde arbeid wil dan ook zeggen: gezamenlijk, in en voor de volks gemeenschap. Het zal niet het individu, evenmin de volksgroep zijn die zich daarin doet gelden: de gemeenschap van het volk zal»voorop staan en de klasse-tegenstellingen van weleer zullen het daar tegen afleggen. Daaromtrent is in de breede lagen van ons volk in dagen van beproeving reeds nieuw besef geboren: het is zich wel bewust geworden van de groote waarden van zijn verbondenheid, van het geen de Nederlanders in den loop der eeuwen teza men doorgemaakt hebben in vreugde cn in tegen slag en in verknochtheid aan hun taal, aan hun va- derlandschen grond, aan den strijd om dien te be houden en te verdedigen tegen de zee, aan de ka rakteristieke schoonheid van dit land, die bij dc voorvaderen zoowel als bij de thans levende men- schen telkens weer in moeilijke dagen nieuwe kracht, nieuwe blijdschap en toewijding gewekt hebben. Wij zijn voor een groote gemeenschappelijke ar beidstaak gesteld en evenals in het verleden, dat door de eeuwen heen zijn Meifeesten heeft gekend waarvan oude symbolen nog levend zijn, blijft de eerste Mei een dag die den mensch met hoop ver vult voor nieuw leven en nieuwe kracht. Dus ook: nieuwen arbeid. De naam Mei is in onze Noordelijke streken de eigenlijke aankondiging van de lente, al heeft die dan officieel al zes weken eerder haar intrede gedaan waarvan wij, in onze winterjassen gehuld en op onze fietsen stug intrappend tegen den killen Noordooster, dit jaar al bijzonder weinig zonnewarmte hebben geoogst. In de zuivere menschelijke opvatting van een gemeenschappelijke arbeidstaak kan het geld niet als doel voorop staan. De taak van het geld in de wereld is bij traditie die van ruilmiddel en waar demeter. geenszins die van levensdoel. Hooger stre ven bezielt den arbeid die de gemeenschap dient; hooger vreugde beleeft ook de mensch, die een levensvervulling in zyn werk vindt en zijn dag taak kan besluiten in rustige voldoening over het geen hij tot stand heeft gebracht, dan degeen die in jachtige onrust streeft naar verzameling van steeds meer persoonlijke welvaart en zich slechts tekort voelt schieten als bij te dien aanzien het een of andere middel veronachtzaamd heeft gelaten. De voldoening van de volbrachte arbeidsdaad is veel grooter en schooner in zichzelf en velen, zeer velen ziin dat in dezen tijd, waarin de groote oor spronkelijke waarden des levens door de omstan digheden, die tot versobering hebben geleid, weer dieper erkenning hebben gevonden, opnieuw gaan beseffen. Evenals zij zich zijn gaan bef'rinen op de groote beteekenis die de Nederlandsche volksge meenschap, voor welke weer een belangrijke toe komstige taak zal zijn weggelegd, de daden van de voorvaderen, de schoonheid van hun land voor hen hebben. Daar is een sterke wil om dit alles, dat ons dierbaar is, te dienen. Wij hopen op een wereld waarin weer vrede onder de volken zal zijn en waarin de arbeid, geschraagd door vertrouwen en waardeering, zich alom in haar werkelijke wezen, dat een groote en schoone levensvervulling is, zal kunnen doen gelden. Distributie Radiopraatje heden avond. Het wekelijksche radio-praatje over distributie aangelegenheden, dat des Vrijdagsavonds over lijn vijf van de Centrale Radio-distributie wordt door gegeven, zal deze week niet Vrijdagavond, doch heden Donderdagavond om vijf minuten voor zeven worden uitgesproken. Italiaansche studenten opgeroepen ROME, 1 Mei. (DNB) Het ministerie van oorlog heeft besloten alle studenten der lichtingen 1915 tot 1920, die tot dusver op grond van hun studie uitstel hadden gekregen, tegen 1 Juni 1941 op te roepen. Het ministerie van onderwijs heeft in over eenstemming hiermede den universiteiten opdracht gegeven in den tijd van 1 tot 31 Mei speciale exa mens voor de opgeroepen studenten af te nemen. Duizenden dezer studenten hadden zich reeds vrij willig aangemeld. Lichte oorlogsvaartuigen voor Engeland. Vereenigde Staten kunnen echter geen groote oorlogsbodems afstaan. Het D.N.B. meldt uit Washington: In de persconferentie heeit de minister van Marine Knox gisteren, verklaard dat er wel talrijke lichte oorlogsvaartuigen voor Engeland gebouwd zouden worden, doch dat de Vereenigde Staten geen groote oorlogsbodems kunnen afstaan. Voorts deelde Knox mede dat de rest van de vlootreserve tusschen 5 en 30 Mei gemobiliseerd zal worden. Deze maatregel heeft betrekking op 230 officieren en 4600 manschappen. Commissarissen aan het hoofd der vroegere ministeriën. De militaire bevelhebber in Servic, de generaal der vliegers Förster, heeft naar het D.N.B meldt, in het kader van den herbouw en den terugkeer tot het gewone leven in het bezette Servische gebied een bestuursraad ingesteld en een aantal Serven benoemd tot commissarissen. Deze Serven zijn be last met de leiding der vroegere ministeriën. In nauwe samenwerking met den militairen bevelheb ber moeten zij er zorg voor dragen dat de orde, die door de Duitsche weermacht hersteld is, gehand haafd blijft en dat een volledig gebruik wordt ge maakt van de economische mogelijkheden van het land. De commissarissen zijn: Binnenlandsche Zaken Atsjimowitsj, Onderwijs: Jojitsj, Verkeer: Kostirij, Justitie: Jankowitsj, Post en Telegraaf: Pantitsj, Openbare Werken: Josifowitsj, Economische Zaken Wasiljewitsj, Social Zaken lwanitsj, Financiën Letiza. In de komende dagen zullen nog meer com missarissen en plaatsvervangers benoemd worden. De benoemde personen zijn deels afkomstig uit dc groep van den oud-premier Stojadinowitsj. voor een ander deel uit de rechtsche vernieuwingsbe weging Zbor die is ontstaan uit oud-radicaler, en democraten. HEDEN: 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1