Vliegveld van Habbanyah door Iraksche troepen bezet Berlijnsche indrukken van Hitler's rede. DINSDAG '6 1ÉI 1941 TT X X TT T: E WS D X 'G TT E X D" 5 Basra ingesloten ISTANBOEL. 5 Mei (D.NJ3.) Uit Bagdad wordt gemeld, dat de Iraksche luchtmacht op het vliegveld Sednelsebhane door bommen groote schade heeft aangericht, hetgeen door foto's bevestigd is. Het vliegveld Habbanyah is sinds Zaterdag door Iraksche troepen bezet. Basra is volkomen door Iraksche troepen inge sloten. De krijgsverrichtingen der Iraksche troepen worden overal met succes voortgezet. De petroleumvelden van Hadiki en Kirkoek be vinden zich stevig in Iraksch bezit. Men be vestigt. dat de Iraksche troepen de pètroleum- leiding naar Haifa verbroken hebben. BEIROET, 5 Mei (D.N.B.) Naar uit Bag dad gemeld wordt, hebben de Iraksche troepen in het westen der lands het vliegveld Sin el Da- ban omsingeld en voor een gedeelte reeds bezet. Het vliegveld staat onder het vuur van de Irak sche artillerie. De aldaar door de Engelschen verzamelde petroleum is in brand geschoten. Uit het Zuiden van Irak wordt een levendige wederzijdsche bedrijvigheid van artillerie ge meld. Het Britsche bericht dat de Iraksche strijdkrach ten uit Basra zijn verjaagd, wordt van Iraksche zijde geloochend, naar Maandag te Beiroet verno men is. Naar het heet zijn er in het geheel geen Iraksche troepen te Basra geweest, dat door de Engelschen bezet wordt gehouden, maar zij heb- 'ben de havenstad nauw omsingeld Bij een „coup" op het vliegveld Cineldebane is weer een reeks Britsche vliegtuigen vernield. Een Engelsohe tankaanval op het woestijnfort Roetbah op de route Damascus-Bagdad is door Iraksche troepen met succes afgeslagen. Engelsche luchtstrijdkrachten hebben, naar uit Bagdad gemeld wordt, een Iraksch militair lazaret gebombardeerd, hoewel de roode halve maan dui delijk zichtbaar was aangebracht. Voorts wordt medegedeeld, dat talrijke in Bagdad wonende Afghanen besloten hebben in de gelederen van de Iraksche troepen te strijden. De kortegolf zender van Bagdad heeft Maandag avond bekend gemaakt dat Arabische troepen uit Transjordahië zich hebben aangesloten bij de Irak sche troepen. In het Iraksche ministerie van Buitenlandsche Zaken, is een bespreking gehouden van de stam hoofden. die den minister-president Kaylani troe pen, wapens, uitrustingsstukken en geld ter be schikking stelden. De Groot-Moefti van Jeruzalem, die zich in Bagdad bevindt, heeft de Arabieren van Palestina tot actieve deelneming aan den strijd van Irak tegen Engeland dat de ware vijand van de Arabische wereld is opgeroepen. De Irak Petroleum Company te Londen, die het eigendomsrecht over de petroleumvelden in Irak bezit, heeft blijkens een Reuterbericht verklaard dat de berichten, volgens welke op de petroleum velden het werk zou zijn neergelegd en de produc tie gestaakt, waarschijnlijk wel juist zijn. DE MEENING TE BERLIJN. Vam welingelichte zijde wordt uit Berlijn aan het A.N.P. gemeld: De ontwikkeling in Irak wordt in Berlijnsche politieke kringen met groote belangstelling ge volgd. De Iraksche troepen strijden, naar men in feerlijn verklaart, met groot bravour en behalen successen. De opvatting van een bepaald deel van het buitenland dat de positie van Engeland als ge volg van deze gebeurtenissen echt onbehaaglijk is, wordt in Berlijn als volkomen begrijpelijk geken merkt. Italiaansch weermachtsbericht Bases op Malfa aangevallen. ERGENS IN ITALIë, 5 Mei (Stefani) Weer machtsbericht no 334 luidt als volgt: „In den nacht van 4 Mei hebben formaties van het Duitsche vliegercorps in opeenvolgende golven aanvallen gedaan op dc vloot- en luchtbases van Malta, waarbij branden cn ontploffingen werden ■v eroorzaakt en ernstige schade werd aangericht in dc militaire inrichtingen. In den loop van den dag schoten Duitsche vliegtuigen twee vijandelijke jagers neer tijdens een gevecht boven Malta. In Noord-Afrika worden onze operaties voort gezet in den sector van Tobroek. Luchtformaties hebben de fortificaties der sterkte gebombar deerd. In Oost-Afrika hebben onze dappere troepen in den sector van Alagi een vijandelijken aanval af geslagen, waarbij den vijand aanzienlijke verliezen werden toegebracht. Onder de dooden bevonden zich talrijke Joden uit Palestina". VERHOOGING VAN OORLOGSRISICO PREMIES. NEW-YORK, 5 Mei (A.N.P.) Naar het agentschap Ofi meldt zijn de oorlogsrisicopre mies, die men den zeelieden van de naar Afrika, Spanje en Portugal varende schepen heeft toe gekend, door een verdrag tusschen de reeders en de Union Syndicale Gensmer van dertig tot zestig dollar verhoogd. Het verdrag voorziet te vens in een levensverzekering van 5000 dollar voor lederen zeeman. Deensche gezant te Berlijn overleden. IJveraar voor de DuitschDeensche vriendschap. Het. D.N.B. meldt: De buitengewoon gezant cn gevolmachtigd mi nister van het koninkrijk Denemarken, Herluf Zahle, is Zondagmorgen na een korte ziekte, op 68-jarigen leeftijd te Berlijn gestorven. Gezant Zahle heeft sinds den zomer van 1924 het koninkrijk Denemarken bij de Duitsche rijks- regeering vertegenwoordigd. Hij is daarmede in rang de oudste van de in Berlijn geaccrediteerde buitenlandsche gezanten geweest. Met succes heeft hij ertoe bijgedragen de betrekkingen van vertrou wen en vriendschap tusschen Duitschland en Dene marken te handhaven en te bevorderen. Op zijn 65en verjaardag heeft de Fiihrer hem het grootkruis van verdienste van den Duitschen Adelaar ver leend. NA DE VLUCHT VAN DE BRITSCHE TROEPEN UIT GRIEKENLAND. In de haven van Piraeus liggen de wrakken van de Engelsche transportschepen, welke tijdens de Duitsche luchtaanvallen vernield werden. (Foto Weltbild—Pax Holland) Antwoord op Engelsch Amerikaansche beweringen. Van welingelichte zijde wordt uit Berlijn aan het A.N.P. gemeld: In het middelpunt van de belangstelling van alle Berlijnsche politieke kringen staat de Zondag door den Fiihrer in den rijksdag gehouden rede. Tot het begrip van de waarachtige en zinrijke formu leeringen van den Fiihrer, zoo vernam men Maan dag in Berlijn algemeen, is elk commentaar over bodig, daar de woorden van den Führer voor zich zelf spreken en in het bijzonder het fiere rapport oVer het verloop van den Balkantocht van drie we ken elk verhelderend woord overbodig maken. Ook in de Wilhelmstrasse was de Zondag door den Führer gehouden rede het voornaamste on derwerp van den dag. Vragen van de buitenlandsche journalisten hadden in de eerste plaats betrekking op de passage der redevoering, waarin de Führer er over sprak dat Duitschland het volgende jaar nog betere wapener. zal bezitten. Van Duitsche zijde werd hierover opgemerkt dat de zin van deze woorden overwegend gezien moet worden in een beantwoording der van Engelsch-Amerikaansche zijde voortdurend opgezette stelling, als zouden de Duitschers eenvoudig er op aangewezen zijn den oorlog dit jaar te beëindigen. Daarom zou het er voor de Engelschen slechts op aan komen dit jaar vol te houden. Deze bewering heeft de Führer op de juiste wijze beantwoord. Overigens is de stellige zekerheid van de overwinning welke eiken Duit- scher afzonderlijk bezielt de stabiele grondslag, waarop het Duitsche rijk staat. Het belangrijkste is niet, wanneer de oorlog afloopt, doch de zeker heid dat hij in ieder geval met de overwinning van de as zal afloopen. Onderhandelingen over de nikkel- mijnen van Petsamo nog niet ten einde. Duitschland sloot verleden jaar reeds contracten af. De Berlijnsche correspondent van de V. P. B. meldt: Op een vraag, gesteld in een persconferentie, naar de onderhandelingen over de nikkelmijnen van Petsamo, werd in de Wilhelmstrasse medegedeeld dat Duitschland sinds geruimen tijd te Moskou met de desbetreffende instanties onderhandelingen voert over deze mijnen. Deze onderhandelingen hebben betrekking op concessierechten, leveran tie en exploitatie. Voorloopig is het einde van het overleg nog niet in zicht. De nikkelmijnen van Pet samo werden tijdens den Russisch-Finschen oorlog ernstig beschadigd. De herstellingswerkzaamheden waren pas in den vorigen herfst afgeloopen. De concessies zijn in handen van een Engelsch-Cana- deesche maatschappij, welke echter onder Finsch bestuur staat. Verleden jaar heeft Duitschland con tracten afgesloten voor de leverantie van nikkel en koper. De leveranties zullen toenemen naar mate de mijnen ruimer in exploitatie genomen worden. Het transport van de ertsen is buitengewoon moeilijk, daar het exploitatiegebied 400 KM van het spoor wegstation verwijderd ligt. Wel is waar ligt Petsamo aan een ijsvrije haven, doch het transport over zee is op het oogenblik door de Engelsche blokkade ver sperd. Ëngeland's oorlogsproductie. BERLIJN, 5 Mei (A.N.P.) Door allerlei pro- pagandaberichten, volgens welke Groot-Brittannië goed op weg is een oorlogsproductie te waarborgen, die minstens gelijkwaardig is aan de Duitsche wapenproductie, probeert de Engelsche pers het hoofd te bieden aan de geweldige terneergeslagen heid, die zich van dc Britsche bevolking na den nederlaag op den Balkan en de tegenslagen Noord-Afrika heeft meester gemaakt. De Man chester Guardian gaat zelfs in een bespreking van de productieprestaties van Groot-Brittannië er Groot-Duitschland ^oo ver, te beweren, dat Enge land de Duitsche oorlogsproductie reeds bij het einde van dit jaar ingehaald zal hebben en het volgende jaar ver vooruit zal zijn. Voorwaarde hiervoor is echter, dat Engeland voortgaat met het bespoedigen van zijn oorlogsinspanningen, het ver bruik van niet voor het leven belangrijke goederen beperkt en de steeds grooter wordende leveranties uit Amerika zal handhaven. Van een bespoedi ging der oorlogsinspanningen kan echter moeilijk sprake zijn in een land. waar in feite na twintig maanden oorlog steeds nog naar wegen gezocht wordt om die oorlogsproductie op gang te bren gen en nieuw opgerichte Braintrusts de mogelijkheid van een vergroote productie eerst „bestudeeren" moeten, in een land, waarin daarenboven de aan wezige economische strijdkracht van dag tot dag door de onverbiddelijke Duitsche bombardementen op de industriecentra verzwakt wordt. Door de door de Duitsche duikbooten en boven water strijdkrach ten tot zinken gebrachte schepen en de hiermede gepaard gaande verliezen aan grondstoffen wordt wel het Engelsche verbruik verminderd, doch geen materiaaloverschot tengunste van de bewapening verkregen. Bovendien zorgen de tonnageverliezen ervoor, dat de leveranties uit Amerika in plaats van, zooals zoo vurig gehoopt wordt,, grooter, steeds kleiner worden. Hoe onvoldoende daarenboven de uitbuiting van de productiecapaciteit thans in het zelfde Engeland is, waar men de bevolking een gelijkheid van bewapening met Duitschland looft, blijkt duidelijk uit de verklaringen, die enkele dagen geleden door de Daily Herald werden ge publiceerd, volgens wplkg in de wapenindustrie slechts tachtig procent van de hoeveelheid is ge produceerd, van hetgeen met de reeds gemobili seerde arbeidskrachten, alsmede met de ter be schikking staande materialen en machinerieën kon worden bereikt, Het blad noemt in dit verband „de vei-minderde productiecapaciteit van de Engelsche staalindustrie een gevolg van ontoereikende voor zieningen voor den aanvoer van grondstoffen en het vervoer. Dit onbevredigend werkende Engel sche productie-apparaat staat, tegenover een per manent op volle toeren draaiend Duitsche bewape ningsapparaat, waarvan de prestaties onvermoeid worden opgevoerd en verveelvoudigd. Een van de overtuigendste bewijzen 'voor de onbegrensde pro ductiecapaciteit van de Duitsche oorlogsproductie is gelegen in het feit, dat Duitschland ook ge durende den oorlog in stijgenden omvang wapens heeft uitgevoerd. Duitschland heeft het dus niet noodig, zooals dit in de grootste mate in Engeland het geval is, uit neutrale of geallieerde landen wapens en oorlogstuig in te voeren. Het produceert veeleer zelf nog voor den uitvoer. De Duitsche voorsprong op het gebied van de bewapeningsindustrie is dus zoo groot, dat hij door Engeland niet kan worden ingehaald, temeer daar, zooals gezegd, de voortdurende uitbreiding van het Duitsche bewapeningsapparaat staat tegenover een door de Duitsche luchtaanvallen voortdurend min der wordende Engelsche oorlogsproductie. De „Diplo" over de financiëele politiek van Amerika. Roosevelt's maatregel tegen de Grieksche saldi. Voor de eerste maal schrijft de Deutsche „Diplo- matisch-Politische Korrespondenz", die nauwe be trekkingen onderhoudt met het ministerie van buitenlandsche zaken, iets over de financieele kringen van Amerika. Aanleiding hiertoe is de ver klaring van president Roosevelt dat de Grieksche saldi in de Vereenigde Staten als „bevroren" moe ten worden beschouwd. De ..Diplo" geeft vervol gens een opsomming van de herhaalde Amerikaan sche beloften van hulp aan Griekenland en schrijft dat niet een van de reeds vele maanden -eleden gedane beloften is nagekomen en dat de Vereenig de Staten niet eens het beloofde verouderde 7.5 cM. geschut geleverd hebben. Door dezen maatregel, zoo eindigt de betreffende passage in het artikel van de „Diplo", wordt Griekenland verhinderd met zijn eigen geld de noodzakelijke levensmiddelen en ver- bruiksartikelen te koopen. Griekenland bezit juist in Amerika zeer aanzien lijke saldi die niet alleen zijn vorteesproken uit goederenleveranties, doch uit de scheepvaart Grie kenland heeft normaliter een passieve handelsba lans en dekt het tekort door de inkomsten die het verkrijgt uit de transporten. De Amerikaansche belofte van hulp aan Griekenland komt dus ten slotte hierop neer dat Griekenland aangewezen wordt de leveranties uit die landen, waartegen het op wensch van Eneland en Amerika de wapens heeft opgenomen. In het verdere verloop behandelt de „Diplo" dc algemeene zijde van het vraagstuk. Wat Joego slavië betreft, heeft de regeering van Roosevelt kort na elkaar drie beslissingen genomen. Toen het kabinet Tswetkowitsj te Weenen de toetreding van Joego-Slavië tot het drie-mogendhedenpact onder- teekende werden de Joego-Slavische saldi ir Amerika geblokkeerd. Toen daarop generaal Simo- witsj de grondwettige regeering ten val bracht en voorbereidselen trof om zich van het driemogend- hedenpact te bevrijden, werd de blokkade weer op geheven. Toen daarop na twaalf dagen Joego- Slavië zijn vijandige houding tegenover Duitsch land met de totale nederlaag en met de ontbinding van den staat betaalde, werd de blokkade inge steld. Toen Groot-Brittannië in den wereldoorlog een onbetrouwbaar gevolmachtigde bleek, doordat het de vermogens en gelden die het waren toevertrouwd, ENGELSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN BERLIJN, 5 Mei D.N.B.i Bij een aanval van Duitsche jagers op 5 Mei tegen Zuid-En- geland in ean jachtvliegtuig van het type Hur ricane en een Lysander-vliegtuig neergeschoten De Duitsche jagers keerden zonder eigen ver liezen huiswaarts. Duitsche patrouillestrijd krachten schoten op 5 Mei aan de kust van den Atlantissche Oceaan drie aanvallende vijan delijke vliegtuigen omlaag. De balans wordt opgerna kt van den veldtocht in Joego-Slavië. Met paarden, wapenen en volledige uitrusting gaf de Servische divisie „Adria" zich als laatste over. (Foto Weltbild—Pax Holland). onteigende, kostte dit den toenmaligen „bankier van de wereld" een aanzienlijk deel van zijn inter nationale klandizie. Toen had de Amerikaansche Unie in aanzienlijke mate de erfenis van Enge land aanvaard. Het artikel van de Diplo" besluit zijn uiteenzet tingen met de volgende woorden: Dit beteekent niets anders dan dat het geheele buitenland, hetzij vriend op vijand, het niet meer kan riskeeren, in een staat zooals Amerika gelden te beleggen of het vermogen toe te vertrouwen, sedert daar het beginsel van trouw en geloof dermate stelselmatig is ondermijnd en afgeschaft. President Roosevelt kan zich verbeelden, in ieder geval voor zijn land uit den tegenwoordigen oorlog een groot deel van de Engelsche erfenis te kunnen waarborgen. De ambities van zijn land om zooiets als dc opvolger van Londen als wereldbankier te worden, heeft hij door de bewuste uitschakeling van de internationale rechtsbegrippen te niet gedaan. Het Amerika van Roosevelt is als typische factor van onzekerheid niet meer geschikt als land voor beleggingen. (A.N.P) Overeenkomst der V. S. met Haïti. WASHINGTON. 6 Mei (D.N.B.) Het staats- öepartement maakt bekend, dat met Haiti een over eenkomst is aangegaan betreffende een program op langen termijn ter bevordering van den akkerbouw en zeer in het algemeen van de economie van Haiti. Het betreft in hoofdzaak het verbouwen van rub ber. oliehoudende planten, specerijen, drogisterijen en vezelplanten, benevens uitbreiding van den teelt van bananen en cacao. Ook dc boschbouw zal op Haiti tot ontwikkeling gebracht worden. De fede rale bank voor den buitenlandschen handel zal tot dit doel bedragen tot een half millioen dollar ter be schikking stellen. Tevens heeft het staatsdepartement aangekondigd dat de Amerikaansche financieele controle op de inkomsten van Haiti wordt geheven. Deze controle was indertijd ter bescherming van Amerikaansche schuldeischers ingesteld. In de bestaande gedwon gen economie wordt hierdoor practisch echter niets gewijzigd, want de regeering van Haiti moet in het vervolg alle inkomsten storten bij de nationale bank van Haiti, die maandelijks een twaalfde deel van den jaarlijkschen termijn aan renten voor boven genoemde schulden aan de Amerikaansche gevol machtigden moet afschrijven „met de onherroepelijke instructie, dat niets mag worden uitgetrokken voor Haitiaansche doeleinden tot de rente betaald is. Wanneer de inkomsten van de Haitiaansche regie ring meer zijn dan 7 millioen dollar per jaar, mie ten aan de schuldeischers zelfs hoogere bedragen worden afgestaan ten behoeve van de geleidelijke amortisatie. Duitsche pantserwagens in dc Grieksche stad Lamia, welke door dc Engelsche strijdkrachten na de overhaaste vlucht zwaar gebombardeerd werd. (Foto Weltbild—Pax Holland) Binnenlandsche opbouw in Kroatië. Militaire vooropleiding van de jeugd. AGRAM, 6 Mei (D.N.B.) Binnen het be stek van den binnenlandschen opbouw van den Kroatischen staat is Maandag een verordening uitgevaardigd, waarin bepaald wordt dat de jeugd van 16 tot 21 jaar zal worden onderworpen aan een militaire vooropleiding. In deze militaire voor opleiding is een arbeidsdienstplicht voor studenten aan hoogescholen opgenomen, waarbij als eerste taak wordt gesteld herstel van de oorlogs schade. In de staatscourant is verder een decreet ge controleerd worden en de daar ligggende stukken koloniseering der dun bevolkte gebieden. Alle tot dusverre geldende wetten betreffende verandering van geloof zijn opgeheven. Een nieuwe verordening bepaalt dat een verandering van geloof door de be- stuursautoriteiten moet worden goedgekeurd. Een reeks andere verordeningen betreft den opbouw der Kroatische economie en van het geldwezen, o.m. kunnen safes en andere deposito's bij banken ge controleerd worden en de daar ligggende stukken worden eboekt op een z.g.n. sperkonto, zodat er alleen nog maar met goedkeuring van den staat over kan worden beschikt. Bij de Kroatische regeering is een staatssecre tariaat voor openbare orde en veiligheid ingericht, dat samenwerkt met het ministerie van binnen landsche zaken. Leider van het nieuwe staats secretariaat is Eugen Kwaternik. een neef van maarschalk Kwaternik. Japan en de oorlog. Matsoeoka's jongste mededeelingen. Het A.N.P. verneemt uit New-York: Het sarcastische tegenvoorstel vai^ien Japan- schen minister van buitetnlandsche zaken Jo- soeke Matsoeoka dat president Roosevelt of de minister van buitenlandsche zaken, Corell Huil Japan moesten bezoeken om zich met de werke- lenke situatie daar te lande vertrouwd te ma ken, heeft bij het Amerikaansche publiek met één slag alle illusies over de houding van Tokio weggevaagd. Ter aanvulling publiceert de „New-York Times" een interview van Walter Duranty, correspon dent te Tokio van den „North American News Paper Alliance", met Matsoeoka. Indien de si tuatie nog eenigszins duister gebleven mocht zijn. dan is daarvan na dit interview geen spra ke. Hierin verklaarde Matsoeoka dat Japan toe getreden is tot het driemogendhedenpact om de Ver. Staten buiten den oorlog te houden. In dien de Ver. Staten in vijandelijkheden met Duitschland verwikkeld mocht worden, dan zal Japan zich op gronden van loyaliteit en nationale eer verplicht gevoelen den strijd tegen de Ver. Staten op te vatten. Op de vraag van den Amerikaanschen corres pondent of dit ook gold voor het geval dat de Ver. Staten door de door Roosevelt bepleite neutraliteitspatrouille of door Amerikaansche convooien met Duitsche duikbooten of vlieg tuigen in conflict zouden geraken, antwoordde Matsoeoka ondubbelzinnig bevestigend. Onderhoud met dr. Goebbels. Amerikaanscïi expediticlegcr krijgt geen kans tot ontscheping. BERLIJN, 5 Mei (V.P3.) In een interview met dein voormaligen gezant der Vereenigde Staten te Brlssle Cudahy legde rijksminister dr. Goebbels enkele interessante verklaringen af over de mogelijkheid van een Amerikaansche interventie in den Engelsch-Duitschen oorlog. Dr. Goebbels is er van overtuigd dat het in mi litair opzicht vaststaat dat Engeland reeds overwonnen zal zijn voor Noord-Amerika zijn strijdkrachten effectief kan inzetten. Voorts is de generale staf van het Duitsche leger de vaste meening toegedaan dat een Amerikaansch expeditieleger in Europa geen vasten voet kan krijgen, daar alle Kanaalhavens aan Fransche zijde in Duitsche handen zijn. Met deze ver klaringen heeft dr. Goebbels de Ameri- kaansch-Duitsche controverse tot haar wezen- lenke proporties teruggebracht. Zij geven tevens de reden aan waarom Duitschland niet bevreesd is voor een eventueele Amerikaansche inter ventie. RADIOPROGRAMMA. WOENSDAG 7 MEI 1541. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.5 M. 6 45 Gramofoonmuzlek. 5.50 Ochtendgymnastiek. 7.0l Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8 15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8 43 Gra- mofoonmu2iek. ïo.oo Ensemble Jack der Kinderen en so list. 10 20 Declamatie. 10.40 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 11.15 Zang met pianobegeleiding cn gramofoon- muziek. 12.00 Gramofoonmuzlck 12 25 Voor den boer. 12.«I Almanak. 12 45 B. N. O. Nieuws- cn economische berich ten. 100 Orkest Eloward cn pianolntermezzl. 215 Voor de vrouw. 2.30 Pianovoordracht on gramofoonmuzlek. 3.15 De Ramblers. 3.45 Gramofoonumuzlek. 4.00 Bijbellezing (uitzending voorbereid door de Christelijke Radio-Stich ting). 4 20 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuzlek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische cn beursberichten. 5 30 Gra- mofoonmuzick. 5 45 Ensemble Bart Ekkers. 6 15 Voor de binnenschippers. 6.30 Omroeporkest. 700 B N O. Econo mische vragen van den dag 7.15 Volkszangkoor met pianobegeidlng. 7.40 Reportage. 8.00 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Strijkorkest van het Utrechtsch Stedelijk Orkest. 9.25 Dagsluiting (voorbereid door de Christelijke Radio-Stichting). 9.30 Berichten, En gelsch. 9.45 B. N. O. Engelsche berichten. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6 45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8 00 B N. O. Nieuwsberichten. 8,15 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgen wijding (uitzending voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité). 10.20 Gramofoonmuzlek. 11.00 Voor de kleu ters. 1.20 Gramofoonmuzlek. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Be richten. 12.15 Ensemble Bart Ekkers. 12.45 B. N. O. Nieuws- cn economische berichten. 1.00 Omroeporkest 1.45 Gramofoonmuzlek. 2.00 Zangklassc „Noord". Amsterdam met pianobegeleiding. 2.30 Cabaretprogramma. 3.15 Neder landsch Symphonie-orkest Gravenhage" en soliste. 4.15 Gramofoonmuzlek 5.00 Cursur ..Het geestelijk karakter van ons volk" (uitzending voorbereid door het Vrljz. Protest. Kerkcomité). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Celesta-ensemble. 6.00 Gramofoon muzlek. 6.15 Celesta-ensemble. 6.00 Gramofoonmuzlek. 6.15 Celesta-ensemble. G.45 Reportage. 7 00 B. N. O. Brabantsch praat)e. 7.15 Orgelconcert. 7.30 Declamatie. 7.45 Orgelcon cert 8 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuzlck. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.30 Cau serie „Blttervoorn en mossel". 9.45 Gramofoonmuzlck. 10.08 B. N. Q. Nieuwsberichten, sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7