I 50 JAAR .DE TIEN De hongerblokkade tegen Europa Roetbak niet gevallen DINSDAG 13 MEI 1941 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Tot mislukking gedoemd constateert de Frankfurter Zeitung" Het A.N.P. verneemt uit Berlijn: In een groot opgemaakt in de „Frankfurter Zeitung" verschenen beschouwing over de Angelsaksische pogingen om een hongeroor- log tegen Europa te organiseeren toont dr. E. Welter in uitvoerige uiteenzettingen aan dat een dergelijk plan van den aanvang af tot mis lukking gedoemd is, in de eerste plaats ten gevolge van het economische potentieel der spilmogendheden en in de tweede plaats door het initiatief en de intensifieenng van den arbeid der door Duitschland bezette landen. De schrijver geeft tegelijkertijd den Europeeschen landen richtlijnen voor de economische oriëntee ring in het komende, geordende Europa en zegt Sedert de Duitsche militaire overwinningen in het Oosten, Noorden, Westen en Zuidoosten staat den Angelsaksischen economischen strategen een nieuwe conceptie voor oogen: deze heet niet meer blokkade van Duitschland, maar continentale blok kade, indirecte blokkade De hoop Duitschland op zichzelf te kunnen uithongeren is thans zelfs in breede kringen van Engeland reeds opgegeven, maar in de discussie over de kansen van een ge- rneenschappelijken Amerikaansch-Engelsohen strijd tegen het continentale Europa duiken dergelijke gedachten in gewijzigden vorm opnieuw op. Of schoon de speculatie- Duitschland door het afsnoe- ren van overzeesche gebieden op de knieën te kun nen brengen mislukt is, hoopt men toch nog op een mogelijkheid om een door de spilmogendheden ge leid Europa en daarmede ook Duitschland den Engelsch-Amerikaanschen wil op te dringen. De gedachtengang is als volgt: Duitschland en Italië als zoodanig zijn ten gevolge van het succes hunner productieslagen en dank zij de blokkade hechtheid van "bepaalde ravitailleeringswegen im muun geworden tegen de hongerblokkade. Niet immuun echter zijn de Europeesche landen die op eenigerlei wijze afhankelijk zijn geworden van de spil of met haar samenwerken. Doordat de hon gerblokkade nu ook en vooral wordt uitgestrekt tot deze landen, kan men dus indirect Duitschland treffen, wanneer men het experiment slechts uit strekt over een voldoenden langen tijd. Hoe meer gebieden Duitschland bezet, des te meer aanvullin gen moet het geven, opdat deze landen niet ver hongeren. Hoe grooter echter de militaire successen van Duitschland zijn, des te kwetsbaarder wordt het op het gebied van de ravitailleering en voe ding. Een even cynische wreede als gecompliceerde en in wezen dwaze berekening. Van het oogenblik af, waarop de vroeger geal lieerde landen (zooals thans Joego-Slavië of Grie kenland) voor de Engelsche zaak niet meer nuttig zijn of kunnen zijn. opent Engeland den economi schen eij uïthongeringoorlog ook tegen hen. In den aanvang van de nieuwe phase van den economischen oorlog, ongeveer een jaar geleden, in het geval van Noorwegen. Nederland, België en Frankrijk, ge schiedde dit wellicht nog omdat Engeland wilde verhinderen dat voortdurende aanvoeren in deze landen voor Duitsche doeleinden gebruikt zouden worden. Sinds lang echter streeft Engeland met deze uitbreiding van de blokkade nog een' ander doel na: het wil deze gebieden zelf in voedings moeilijkheden storten. Wellicht heeft men ook hier te doen met de vage hoop, dat men op die wijze opstanden zou kunnen doen ontstaan, welke voor Duitschland ongemakkelijk zouden kunnen worden. Mogelijk is alles, aangezien de Engelschen, zooals hun Balkan-experiment getoond heeft, nog steeds als blinden langs de grootheid der Duitsche mi litaire macht heen staren. In deze speculatie is het juist dat landen zooals Frankrijk, België of Griekenland, welker econo mische politiek steeds in het Britsche vaarwater is geleid, in het geloof aan de door Engeland gewaar borgde vrijheid der zeeën weinig hebben gedaan om hun eigen voedingsbasis te beveiligen. Frank rijk bijv. heeft bijna zes millioen hectaren grond braak laten liggen. Deze landen zijn dientengevolge in feit gevoeliger voor de blokkade dan Duitsch land en 'Italië, die zich sedert lang, maar vooral sedert het aan den dag komen van de sanctiepoli- tiek hebben voorbereid op het blokkadegevaar. Stellig is ook juist de Angelsaksische speculatie dat voor de Duitsche leiding het lot van de over wonnen tegenstanders in de verste verte niet zoo onverschillig is als voor de Engelschen het lot van hun intiemste vrienden van gisteren. Duitsohland streeft er naar dezen landen arbeid te verschaffen, het geeft hun zelfs opdrachten en aangezien het de eerzucht van Duitschland is met hen een nieuw en beter Europa op te bouwen, levert het hen ook niet, zooals Engeland, koelbloedig over aan den hongerdood. Waar nood van ernstogen omvang optreedt, is Duitschland meer dan eens ingespron gen met leveringen van graan of aardappelen of met het zenden van een hulptrein en deze presta ties moeten des te hooger worden gewaardeerd, aangezien wij nog geenszins uit overvloed kunnen putten. DUITSCHE RESERVES ONDERSCHAT. De hoop Duitschland via Europa te kunnen uit hongeren blijkt een onjuiste speculatie. Zij gaat uit van een verkeerde waardeering van de kracht en de reserves van Duitschland. zij houdt niet vol doende rekening met de aanwezige andere instelling en de beperkingsmogelijkheden en zij onderschat het voedings-conomische potentieel van Europa in zij» geheel en de vastbeslotenheid meer dan tot dusverre dit potentieel uit te buiten. Zeker, zich anders instellen en bescheidenzijn moeten onder den druk van de Engelsche blokkade ook landen als Frankrijk en België en dat valt hun zichtbaar moeilijker dan ons Duitschers die op dit gebied reeds een zekere training achter ons hebben en die vooral nauwkeuriger weten, waarvoor wij offers brengen. Reeds de organisatie van de levensmid delen-distributie is in de West Europeesche landen in het eerst op niet geringe moeilijkheden gestuit, aangezien het bestuursapparaat van deze landen niet teyen de eischen was opgewassen. In het belang van een verstandige distributie moet door de landen wien het aangaat ook op dit gebied nog veel gedaan worden. De voornaamste taak moet er echter in gezien worden de landbouwproductie op te voeren. De mogelijkheden op dit gebied zijn bijna onbeperkt. Ook al is de productieslag in Duitschland niet geëindigd, hoeveel minder zijn de productiemoge lijkheden in vele andere landen uitgebuit, waarin een dergelijke productieslag t nog in het geheel niet is begonnen. Zoo wordt bijv. in, Zuid-Oost Europa per oppervlakte-eenheid aan graan en aardappels slechts nauwelijks een derde geoogst van de op brengst die naar arbeid en kapitaal meest intensieve Europeesche gebieden bereiken. Nog grooter zijn de verschillende bij de opbrengsten der oppervlak ten aan voedingsmiddelen van dierlijken oorsprong. Bij dezen toestand, is het stellig gematigd wanneer men aanneemt dat een verdubbeling van de land bouwproductie in Europa mogelijk is. Het is aan de daarvoor in aanmerking komende landen om hun positie zooal niet van vandaag of morgen, dan toch van jaar tot jaar door een snel initiatief te ver beteren. Duitschland kan en wil hun de verant woordelijkheid voor hun voeding en hun welstand niet ontnemen, hoe bereidwillig het ook iedere hulp verleent om de eigen inspanningen van de betrok ken landen tot een succes te maken Waar de inten- stvueering gepaard gaat aan een bijzondere kapi- taalinvesteering zal zij gezien de situatie van de meeste landen slechts stapsgewijze vorderen, maar cr lijn genoeg andere mogeUikheden om de pro ductie op te voeren, welke slechts landbouwpolitieke daadkrachtigheid en voorlichtingscampagnes bij de landelijke bevolking vereischen. Reeds met deze wapens kan de Europeesche productieslag ver boven het punt uit gewonnen worden, waarop alle Engelsch-Amerikaansche plannen volkomen vruch teloos worden. Op een ding kunnen daarbij al deze landen vertrouwen dat het in het door de spil mogendheden geleide Europa niet zal ontbreken aan een loonende afzetmogelijkheid. Hoe ook de ontwikkeling van den intercontinen- talen handel in de toekomst zal worden, aangeno men zelfs de meest grootsche ontwikkeling, na de ervaringen van dezen oorlog wordt op het Euro peesche vasteland stellig steeds een preferentieele afzetmogelijkheid gegeven aan de Europeesche le vensmiddelen. Want wat Engeland na wereldoorlog, sancties en nieuwe blokkade van de gedachte der optimale internationale arbeidsverdeeling nog heeft overgelaten, dat heeft Roosevelt door zijn inmen ging in den oorlog tegen het continentale Europa volkomen gedood. Hij zal zijn doel om langs den weg van den hongeroorlog tegen geheel Europa ten slotte Duitschland schaakmat te zetten, niet berei ken. Iets echter zal hem gelukken: hij zal de markten voor Amerikaansohe landbouwproducten tot na den oorlog ruïneeren en de Amerikaansche farmers, die zich op die wijze beroofd zien van een deel van hun afzetgebieden kunnen hem er dankbaar voor zijn dat hij hun belangen heeft opgeofferd aan zijn illusie. Verliezen der Gricksclie vloot. Elf oorlogsbodems verloren gegaan. Bij de dekking van den Engelschen terugtocht heeft de Grieksche oorlogsvloot, die de inscheping der Engelschen moest beschermen en daardoor in het brandpunt der Duitsche luchtaanvallen stond, een pantserkruiser, drie torpedobootjagers en zeven torpedobooten verloren, zoo meldt het D.N.B. De geheele Grieksche vloot bestond uit twee pantser kruisers, tien jagers en 13 torpedobooten. Duitschers bezetten het eiland Milos. Garnizoen werd overrompeld. Het D.N.B. meldt: Door een moedige manoeuvre hebben Duitsche troepen het eiland Milos bezet. Het garnizoen werd volkomen overrompeld, waarbij 118 Engelschen en 200 Cretenzers gevangen ziin ge nomen. Milos ligt aan den Zuidrand der Cycladen en ligt op slechts 120 kilometer van de Noord- Westelijke punt van Kreta. Soldaten voor Canada. Oproeping van den Canadeeschcn minister van oorlog. Uit New-York verneemt het D.N.B.: Naar aan leiding van de opening van dc z.g. ..eerste recru- teeringscampagne" heeft dc Canadeesche minister van oorlog een radiorede gehouden, waarin hij de Canadeezen opriep, zich onmiddellijk voor den militairen dienst aan te melden. Hij wees erop, dat het Canadeesche leger vooral in de eerstkomende maanden dringend behoefte heeft aan soldaten. De minister wendde zich m het bijzonder tot de Cana deesche werkgevers en verklaarde dat de mannen in de fabrieken en in beperkte mate zelfs in het leger door vrouwen vervangen zouden kunnen worden. Italiaansch weermachtsbericht Activiteit der beide luchtmachten boven Irak Het D.N.B. meldt uit Vichy: Volgens een bericht uit Beiroet heeft Radio Bag dad het door buitenlandsche radiostations ver spreide nieuws, als zou Roetbah gevallen zijn, tegengesproken. Tevens is aan alle diplomatieke vertegenwoordigers van Irak in het buitenland ver zocht dit bericht eveneens tegen te spreken. De Iraksche vlag, zoo wordt in het radiobericht uit Bagdad gezegd, wappert nog steeds boven de vesting. De leider van de Palestijnsche verdedigingscom missie in Irak, Mauloed Moekher, heeft, naar verder gemeld wordt, aan den minister-president Khailani in een telegram medegedeeld dat zijn lieden met honderd vrachtauto's vol'ongeduld op het bevel wachten naar het front te gaan. onver schillig welk front. Hij zal de kosten dragen. In zijn antwoordtelegram dankt Khailani Moekher voor zijn energie en ijver en belooft hij hem de noo- dige bevelen te zullen uitvaardigen, zoodra de tijd daartoe gekomen is. Volgens een radiobericht uit Bagdad luidt het Iraksche legerbericht van 12 Mei als volgt: In het Zuiden heeft ons leger de vijandelijke strijdkrachten aangevallen. Onze luchtmacht heeft verkenningsvluchten boven de vijandelijke stellin gen gemaakt. Alle vliegtuigen zijn teruggekeerd. Êenige Engelsche toestellen hebben hedenochtend 5 uur 30 boven onze stellingen gevlogen en bommen laten vallen zonder schade aan te richten. Ook heeft een vijandelijk vliegtuig boven het Noordelijk leger gevlogen en bommen uitgeworpen, die hun doel gemist hebben. OPROEPING VAN DE OELEMA'S. Voorts verneemt het D.N.B. uit Beiroet: Nu de Groot-Moefti van Jeruzalem opnieuw alle Mohammedaansche volken tot den heiligen oorlog heeft opgeroepen, hebben talrijke vooraanstaande Oelema's (Mohammedaansche schriftgeleerden) in de pers te Bagdad een herderlijk schrijven gepubli ceerd. Zij roepen daarin op tot den „dzjidad" tegen Engeland en sporen de Mohammedanen in alle landen aan Irak naai- beste krachten te steunen. In de Moskeeën te Bagdad zijn diensten ge houden, waaraan door duizenden geloovigen werd deelgenomen. Ook hier riepen de Oelema's in hun predicaties de bevolking tot den heiligen oorlog op. Na de diensten werden groote optochten gevormd De betoogers droegen vanen en borden, waarop de '.Dzjidad" geproclameerd werd. IRAKSCHE MINISTER VAN OORLOG TE ANKARA. ISTANBOEL, 12 Mei. De aanwezigheid van den Irakschen minister van Oorlog te Ankara is het onderwerp van een levendige gedachtenwisse- ling in diplomatieke kringen. De minister heeft ge sproken met een groot aantal hooggeplaatste Tur ken, voor wie hij den toestand in zijn land uiteen zette. Hij heeft echter geen samenkomst gehad met den Britsehen ambassadeur Hugessen, hoewel deze. naar men zegt, meermalen moeite daar voor heeft gedaan. (D.N.B.) Activiteit van artillerie in het gebied van Tobroek. Drie Engelsche oorlogsbodems getroffen. ROME, 12 Mei. (Stefani). Het Italiaansche opperbevel meldt: „In Noord-Afrika activiteit van de artillerie in het gebied van Tobroek. In den naoht van 10' op 11 Mei hebben vijandelijke vloot- eenheden een poging gedaan om Benghazi te bom bardeeren. Onze kustbatterijen grepen terstond in en dwongen tezamen met onze bommenwerpers den vijand tot den aftocht. Drie eenheden werden door bommen van zwaar kaliber midscheeps getroffen. In Oost-Afrika heeft de vijand in den sector van Amba-Alagi met sterke strijdkrachten aanvallen gedaan, welke echter overal gemakkelijk werden afgeslagen". Vergaderzaal van liet Lagerhuis geheel verwoest Churchill neemt de vernieling in oogenschouw. De Britsche Berichtendienst meldt dat, wegens de vernieling van het parlementsgebouw, moest worden omgezien naar een nieuwe vergaderzaal voor het Lagerhuis. Churchill, met vrouw en doch ter en Lord Beaverbrook hebben de ruïnes van het geboliw in oogensehouw genomen. De wandel gang bestaat niet meer, de vergaderzaal ligt in puin, de plaatsen voor de afgevaardigden, de di plomatenloges, de publieke tribunes zijn geheel vernield. Op de plaats van het zoo beroemde ge bouw vindt men thans, aldus besluit de Britsche Berichtendienst, een puinhoop van meer dan 50 voet hoogte. ((D.N.B.) Von Papen in Turkije terug. Via Istanboel naar Ankara gereisd. Uit Istanboel meldt het D.N.B.: De Duitsche ambassadeur Von Papen is gisteren, komende uit Duitschland, om 17 uur 15 met een speciaal Duitsch vliegtuig op het vliegveld van Istanboel, Yesjilkoei aangekomen. Na een kort oponthoud is de Ambas sadeur met dezelfde machine naar Ankara doorge reisd. DE EERSTE CULTUUR IN DEN NOORD-OOSTPOLDER. De ploeg wordt door het nieuw gewonnen land_ getrokken en voor het eerst wordt hier het suiker bietenzaad aan de aarde toevertrouwd. (Foto Pax Holland). De Haarlcmsche Vrijwillige Brandblusschersvcreeniging „De Tien" bestaat Dinsdag 20 Mei a.s. vijftig jaar. Het bestuur poseert voor onzen fotograaf. V.l.n.r. zittend: C. Verwer, secretaris: Dr. C. Spoelder, voorzitter: VV. Oostwald Jr,. penningmeester. Staande: P. F. Serné, vice-voorzitter; A. W. Roggeband, tweede secretaris. (Foto K. de Haas) Dc Engelsche luchtaanvallen op Bremen en Hamburg. De aangerichte schade. Het D.N.B. meldt: Engelsche luchtstrijdkrachten hebben in den nacht van Zondag op Maandag Hamburg en Breinen aangevallen Evenals bij de twee vorige aanvallen werden te Bremen vooral de woonwijken in de binnenstad bestookt. Het groote stedelijke ziekenhuis, welles operatiezaal bij den vorigen aanval getroffen was, is opnieuw door bommen beschadigd, evenals het St. Joseph ziekenhuis. Op het havengebied werden slechts weinig brisantbommen geworpen, hier geraakten eenige loodsen in brand. Dank zij de voorbeeldige discipline zijn de verliezen onder de burgerbevol king gering. Een sterke afdeeling Engelsche vliegtuigen wierp in het Hamburgsche gebied brand- en brisantbom men, die in de woonwijken van Altona groote schade aan huizen aanrichtte. In een brouwerij brak een felle brand uit die echter spoedig ge- bluscht kon worden. Nader meldt het D.N B De laatste Engelsche aanval op Hamburg stuitte op een afweer die de vliegtuigen reeds aan den rand van het stadsgebied verstrooide. De toestellen veranderden van koers, vijf werden neergeschoten. De enkele vliegtuigen die de stad konden bereiken brachten door brisant- en brandbommen schade toe aan een aantal woon huizen en een naast een ziekenhuis staande kerk die geheel uitbrandde. Op een begraafplatas werd- den graven door brisantbommen vernield. Schade aan voor den oorlog belangrijke objecten is niet veroorzaakt Drie kinderen en drie volwassenen zijn om het leven gekomen. Verscheidene personen zijn gewond. Yerhooging van oorlogsrisico premies. De zeeverzekeraars te New-York hebben mede gedeeld dat de verzekeringspremies voor oorlogs risico voor Amerikaansche schepen met ladingen naar de Roode Zee tot Port Said op 4 procent en voor niet onder Amerikaansche vlag varende sche pen op 71/2 procent is vastgesteld. De voor Enge land bestemde ladingen zijn, zooals bekend, onder worpen aan een premie van tien procent. Hevige gevechten in Waziristan. Engelsche colonne door inboorlingen aangevallen. Op het oogenblik worden, naar het D.N.B. uit Kaboel verneemt, tusschen een sterke Engelsche colonne en leden van den stam Mahsoed in Rajmak Nairai in Midden-Waziristan hevige gevechten ge leverd. De Engelsche colonne is door inboorlingen aangevallen. Aan Engelsche zijde zijn reeds tal rijke slachtoffers gevallen. Ook in de buurt van Bannoe en Tochi ontplooien de Wazïris een leven dige activiteit. Scapini naar Duitschland. Bezoek aan de krijgsgevangenen. Het D.N.B. meldt uit Parijs: De ambassadeur Scapini. die belast is met de be hartiging van de belangen der krijgsgevangenen, heeft voor zijn vertrek naar Duitschland tegenover een redacteur van de ..Paris Soir" verklaard dat hij een reis van drie weken gaat ondernemen langs de krijgsgevangenenkampen in Duitschland tot de ..Ostmark" toe. 'Hij gaf uiting aan den wensch dat het Fransche volk zich niet zal laten leiden door gevoelens, maar door het' verstand. Roosevelt zal pas op 27 Mei spreken. Receptie der Pan-Amerikaansche Unie afgezegd. WASHINGTON, 13 Mei. (DN.B.) Het Witte Huis heeft bekend gemaakt dat president Roose velt de voor Woensdag a.s. aangekondigde rede voor de diplomaten der Zuid-Amerikaansche landen heeft afgezegd en in plaats daarvan op 27 Mei zal spreken. Namens den president heeft Cordell Huil de Zuid-Amerikaansche diplomaten op dezen datum als gasten van Roosevelt uitgenoodigd. De receptie der Pan-Amerikaansche Unie. waarin Roosevelt het woord zou voeren, is eveneens afgezegd. Als reden voor het afzeggen van de redevoering van a.s. Woensdag wordt Roosevelt's ziekte vermeld. De grenzen tusschen Duitschland en Kroatië. Kroatische troepen aan de oude grens van Bosnië. De Duitsche commissie ter vaststelling van de definitieve grenzen tusschen Duitschland en den onafhankelijken Kroatischen staat is, blijkens een D.N.B. berioht uit Agram, gisteren met haar werk zaamheden begonnen. Van Kroatische zijde nemen in opdracht van de Kroatische regeering aardrijks kundigen en militaire en economische deskundigen aan de werkzaamheden deel. De werkzaamheden verloopen systematisch en zullen binnenkort wel geëindigd zijn Kroatische troepen bezetten thans ter afbakening van het gebied tegenover Servië de oude Bosnische grens en herstellen daarmede de grenslijnen van 1014. De plaatsvervanging van den Führer. Bureau heet voortaan Partijkanselarij. BERLIJN. 13 Mei. (D.N.B.) De Führer heeft de volgende bepaling uitgevaardigd: „Het bureau van den plaatsvervanger van den Führer. zooals dit tot dusver bestond, wordt van heden af genoemd partijkanselarij. Zij staat onder mijn persoonlijk toezicht. Haar leider is, evenals tot dusver, rijksleider Martin Bormann". Burgemeesterschap van Pierre Laval verlengd PARIJS. 13 Mei. (D.N.B.) Onder een reeks burgemeesters uit de omgeving van Parijs wier ambtsperiode verlengd :s, bevindt zich ook Pierre Laval als burgemeester van Aubcrvielliers. Twee Engelsche patron illebooten vergaan. Mededeeling van de Britsche Admiraliteit. BERLIJN. 13 Mei. (DJ4.B.) De Engelsche ad miraliteit heeft Maandagavond medegedeeld dat de Engelsche patrouillebooten „Rochebonne' en „Ko- panes" tot zinken gebracht zijn. Onder de beman ning van de ..Kopanes" vallen geen slachtoffers te betreruen. De naaste bloedverwanten de1- slacht offers van de „Rochebonne" zijn in kennis gesteld. Al laat de weinig milde temperatuur een massalen bloei niet toe, voor wie zoekt zijn er toch nog wel prachtige bloesemplckjes to vinden. (Foto Het Zuiden) Tradia 'sïeQwitttita WOENSDAG 11 MEI 1911. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I. 4IS.5 M. 8.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek 70S Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15—9 20 Voor de hulsvrouw. 10.00 Ensemble Bart Ekkers. 10.20—10.40 De clamatie. 11.15 Zang met planobegeleiding en gramofoon muziek. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.25 Voor den boer. 12.41 Almanak 12,45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. I.00 Orkest Eloward met plano-lntermezzt. 2.15 Voor de vrouw. 2.30 Kamerorkest „Ars Nova et Antique' cn solist. 3.15 Het Omroeporkest. 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio-Slichting). 4.20 Voor de Jeugd. 5.00 Gra mofoonmuziek. 5.15 B. N. o, Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 „Luchtvaart: Groote vliegtuigbou wers: „Junkers", causerie. 5.45 Orgelspel cn zang. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 De Ramblers. 7,00 B. N. O. Economische vragen van den dag.. 7.15 Volkszang met planobegeleiding. 7 40 Gramofoonmuziek. 8,00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Om roeporkest. 9 25 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radlo-Stlchtlng). 9.30 Berichten, Engelsch. 9.45 Gramofoon muziek. 10.00 10.15 B. N. O. Engelsche berichten. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.09 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding (voorbereid door het Vrijzlnnig-Proiestantscli Kerk- comité). 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor dc kleuters. II.20 Musiquette. 12.00 Berichten. 12.15 Ensemble Erica Helen. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Het Amusementsorkest en soliste. 1.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Pianovoord: acht. 2.30 De lichte toets. 3.00 Het Amabile-sexiet. 3.15 Het Hiltegondn-klnderkoor uit Rot terdam. 3.35—3.55 Gramofoonmuziek. 4.15 Het Omroeporkest. 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voor bereid door het Vrljzinnig-Protestantsch Kerkcomltó). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.39 Ensemble Bandl Balogh. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 De Melodisten. 6.45 Reportage. 7.00 B. N. O. Brabantsch «raat je. 7.15 Orgelconcert. 7.507.45 Declamatie, n.oo P 4 O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoon muziek. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.30 Biologische lezing. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten* sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7