Haarlems Dagblad Luchtactie boven Engeland. stra rantsoen peulvruchten Nieuwe bonnen Luchtaanvallen op Engeland. Het electriciteitstarief te Haarlem. J 8c JAARGANG No. 17761 Itgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- jigaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux 'Groote putstraat 93, bijkantoor Soendapiein 37. Postgiro- ienst 38810. Drukkerij: Zuidei Buiten Spaarne 12. ilefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie I600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, (825. Soendapiein 12230. De secretaris-generaal van het departement 1 landbouw en visscherij maakt het volgende ;end. fer aanvulling van het aardappelenrantsoen rdt op bon „33" van de bonkaart algemeen een ra rantsoen van 500 gram peulvruchten be- ikbaar gesteld. De verbruiksperiode van dezen loopt van Maandag 19 Mei tot en met Zon- B l Juni a.s. Het koopen op dezen bon is ge loofd van Zaterdag 17 Mei tot en met Woens- 4 Juni a.s. OOD. Uaij Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede VRIJDAG 16 MET 1911 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementslarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17^2- Groentjes zie rubriek. jn „20" van de broodkaart 100 gram brood - bon. Verbruiksperiode 18 t.m. 24 Mei. Koop- 1: 17 t.m. 28 Mei. Bon „8" van de bloemkaart gram brood per bon. Verbruiksperiode 19 Mei 15 Juni. Kooptijd: 17 Mei t.m. 15 Juni. [BAK. 0'èon „20" van de broodkaart één rantsoen gebak bon. Verbruiksperiode: 18 t.m. 24 Mei. Koop- J: 17 t.m. 28 Mei. Bon „8" van de bloemkaart aaï half rantsoen gebak per bon. Verbruiksperio- 19 Mei t.m. 15 Juni. Kooptijd: 17 Mei t.m. 15 t or ai. Eén rantsoen gebak is: beschuit 75 gram; cuits en wafels 90 gram; speculaas 140 gram; e^dere koekjes 200 gram; koek 160 gram; cake digram; gevuld klein korstgebak tb.v. amandel- Jte" K)djes) 400 gram; gevuld groot korstgebak boterletter) 500 gram; taart en gebakjes 600 m. z°- Foor geheel of ten deele uit meel of bloem ge- mis-;ken producten, welke hierboven niet genoemd geldt dat een rantsoen een hoeveelheid om- waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. RWEBLOEM. -de ion „8" van de bloemkaart 35 gram tarwebloem, zal wemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend s,erikmeel per bon. Verbruiksperiode: 19 Mei t.m. Juni. Kooptijd: 17 Mei t.m. 15 Juni. 'g RDAPPELEN. on „02" van de aardappelendistributiebonkaart kg. aardappelen per bon. Verbruiksperiode 19 i. 25 Mei. Kooptijd: 17 t.m. 28 Mei. Jon „17" van de melkkaart 1"4 liter melk per I. Verbruiksperiode: 19 t.m. 25 Mei. Kooptijd: t.m. 25 Mei. Ion „96" van de „bonkaart algemeen" één ei ibon. Verbruiksperiode: 19 t.m. 25 Mei. Koap- 17 t.m. 28 Mei. rST ENZ. Ion „32" van de „bonkaart algemeen" 250 gram t, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of grutten- per bon. Verbruiksperiode: 19 Mei t.m. 15 li. Kooptijd: 17 Mei t.m. 15 Juni. AS. Ion „66" en „76" van de „bonkaart algemeen" gram kaas per bon. Verbruiksperiode: 19 Mei 15 Juni. Kooptijd: 17 Mei t.m. 15 Juni. TER. Ion „16" van de footerkaart en van de vetkaart gram boter per bon. Verbruiksperiode: 17 t.m. Mei. Kooptijd: 17 t.m. 28 Mei. Op bon „16" van vetkaart per 250 gram boter 15 cent reductie. Engelsche aanval op Berlijn. 5ERLIJN. 16 Mei. (D.N.B.) Naar thans eerst tend is geworden, zijn bij den aanval op Berlijn den nacht van 15 op 16 Mei een aantal brisant- brandbommen op buitenwijken der stad neerge- rpen. Oorlogseconomische of militaire schade rd niet aangericht. r- In le t Duitsche wapenfabrieken heipen de vrouwen lede bij de vervaardiging van het oorlogs- atcriaal voor de weermacht. Met zekere hand jordt een boor in een der vliegtuïgwerkplaatsen bediend. (Foto Weltbild—Pax Holland) In de afgeloopen weken heeft de Aalsmeersche bloemenveiling record-aan voeren geboekt bij zeer redelijke prijzen, waardoor de omzet ver is gestegen boven die van vorige jaren. Steeds was de groote hal met een enorme bloemenvoorraad gevuld. (Foto Pax Holland) Du itsch tveerni ach ts be rich t Militaire doelen op Kreta en Malta bestookt. BERLIJN, 15 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Een duikboot heeft in het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan een krachtig be schermden Britschen hulpkruiser van 20.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Bij aanvallen op de Britsche ravitailleeringsscheepvaart, bracht het luchtwapen overdag en in den afgeloopen nacht drie koopvaardijschepen met tezamen 11.000 b.r.t. tot zinken en beschadigde twee andere groote vrachtschepen door bomtreffers op ernstige wijze. Gevechtsvliegtuigen overvielen gisteren over dag verschillende militaire doelen in Groot-Brit- tannië op succesvolle wijze. Op een vliegveld werden daarbij verscheidene viermotorige ge vechtsvliegtuigen op den beganen grond zwaar beschadigd. In Noord-Afrika: Aanhoudende" levendige be drijvigheid van artillerie en afdeelingen verken ners voor Tobroek. Hier éii' in de omgeving van Sollioem werden nog twee Britsche pant serwagens vernietigd, verscheidene stukken ge schut bemachtigd en krijgsgevangenen binnen gebracht. Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen ondersteunden den strijd van het Afrika-corps door doeltreffende aanvallen op Britsche in fanterie en colonneg voertuigen in het gebied van Solloem. In het gebied van de Middellandsche Zee bom bardeerden formaties van het Duitsche lucht wapen overdag en des nachts militaire inrichtin gen op de eilanden Malta en Kreta met goede uitwerking. Bij een aanval van lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen op twee vliegvelden van 't eiland Kreta werden 15 vijandelijke jagers op den beganen grond vernield. In luchtgevech ten boven het eiland schoten Duitsche jagers nog acht vliegtuigen omlaag. Er Vonden geen vijandelijke vluchten van den vijand naar het gebied van het Duitsche rijk plaats. In den tijd van 12 tot 14 Mei verloor de vijand tezamen 31 vliegtuigen. Daarvan wer den er 13 in luchtgevechten, drie door luchtdoel- Bommen in het kustgebied. BERLIJN, 16 Mei. (DN.B.) Volgens een dooi den Londenschen Nieuwsdienst verspreid communi qué van het Britsche ministerie van luchtvaart en van het ministerie voor de binnenlandsche veilig heid zijn in den nacht van Donderdag op Vrijdag door het Duitsche luchtwapen bommen geworpen in het kustgebied. In eenige plaatsen is „eenige schade" aangericht. Voorts deelt het D.N.B. mede dat de Duitsche luchtmacht gisteren talrijke gewapende verken ningsvluchten boven een groot deel der Britsche eilanden ondernomen hoeft. Gistermiddag is een Bristol-Blenheim, die dc Duitsche kust naderde, neergeschoten. DE VERWOESTINGEN TE LONDEN. LONDEN. Het is thans veroorloofd mede tc deelen dat zich onder de gebouwen, die bij dc laatste luchtaanvallen vernield zijn, de volgende bevinden: St. James Palace, Old Baily, verder Lambeth Palace. waar de aartsbisschop van Can terbury woont, het London Museum en Queen's Hall. (United Press). ENGELSCHE VLDEGTITGEN BOVEN DUITSCHLAND BERLIJN. 16 Mei. (D.N.B.) Vrij zwakke En gelsche luchtstrijdkrachten zijn in den afgeloopcr nacht naar Noordwest- en Noord-Duitschland ge vlogen. In eenige steden van Noord-Duitschland werd een aantal bommen geworpen, die echter, naar tot dusver kon worden nagegaan, nergens schade van beteekenis hebben aangericht. Een En gelsche formatie probeerde de rijkshoofdstad aan te vallen. Het krachtige luchtdoelgeschut verhin derde den tegenstander echter door het wolkendek heen te breken, zoodat het slechts aan enkele En gelsche vliegtuigen gelukte tot in de omgeving van Berlijn door te dringen Ook deze vijandelijke ma chines werden door de Duitsche "afweer genood zaakt snel om te keeren. Tot dusver is het om laag schieten van een Engelsch vliegtuig gerappor teerd. artillerie omlaag gehaald en de rest op den be ganen grond vernield. In denzelfden tijd gingen drie eigen vliegtuigen verloren. De bemanning van een gevechtsvlieg tuig met luitenant Klöss, tweeden bestuurder Adolf, onderofficier Engel, onderofficier Schil ling en Gefreiter Knöchel. hebben zich door dappere en succesvolle aanvallen op een wapen fabriek in Zuid-Engeland bijzonder onder scheiden. Luitenant Kolblitz heeft bij de ge vechten in Noord-Afrika bijzondere dapperheid en strijdlust aan den dag gelegd." De vlucht van Hess. De achtergrond der affaire. Het A.N.P. verneemt uit Berlijn: De Führer zal waarschijnlijk voorloopig niet in het openbaar over de dramatische vlucht van Rudolf Hess naar Schotland spreken, naar men te Berlijn meent. De gesprekken over den achtergrond van de affaire-Hess zijn echter in Duitsche partij kringen, op straat en onder de journalisten niet verstomd. Niemand betwijfelt dat Hess uit idea listische overwegingen een idee fixe gekregen heeft en meende vrede tot stand te kunnen brengen door dit ten uitvoer te leggen, nadat volgens zijn over tuiging voortzetting van den oorlog voor Engeland zinneloos geworden is. Men herinnert zich in het bijzonder een passage uit een der laatste redevoeringen van Hess op 28 Februari j.l., waarin hij zei dat het Duitschland's wensch is de tusschen de volken hangende vraag stukken op te lossen in den geest, waarin de jeugd der volken bij sportieve wedstrijden bijeenkomt Hij vervolgde toen: „Het is onze overtuiging da Engeland ook hier de rol speelt van dengene di weliswaar het kwade wil, maar ten slotte het goedi doet". Deze woorden, zoo meent men, doen ondub belzinnig blijken, hoezeer Hess vertrouwde op den geest van de Engelsche sportieve fairheid, als hij op politiek gebied meende dat het al voldoende was, als men den Engelschen persoonlijk bewees dat hun zaak verloren is om hen bereid te maken tot het sluiten van vrede. „De man op straat" begrijpt evenwel niet in hoe verre Hess meende bij de Engelschen fairheid te kunnen veronderstellen. Hij houdt de vlucht van dezen leider naar Engeland voor een gril die in het huidige stadium van den oorlog grenst aan waanzin. Men erkent hier overigens dat Hess' idealisme voor het Britsche rijk gunstige gevolgen zou hebben, want in het huidige stadium van den strijd zou het 't verstandigste voor de Engelschen zijn er mee op te houden. In dit verband vragen de Ber- lijners zich af welke gril het zonderlingst is: die van Hess die de Engelschen tot den vrede wil over halen, of die van de Britten die den oorlog nog willen winnen. LONDENSCHE PERS OVER HESS STOCKHOLM, 15 Mei. Naar Reuter meldt, wijst de Londensche pers haar lezers op het feit dat de berichten, volgens welke Rudolf Hess tijdens een gesprak met boeren gesproken zou hebben van „tyrannic en nood" in Duitschland, met terughou ding opgevat moeten worden, daar „degenen, tegen wie Hess zich in dezen geest uitgelaten zou hebben, dit alle in buitengewone opwinding uit hun ge heugen hebben herhaald". Reuter zelf had tevoren deze zoogenaamde uitin gen van Hess uitvoerig verbreid. (D.N.B.) Italiaansche aanval op corivooi. Kruiser getroffen. RHODUS, 16 Mei. (Stefani). De oorlogscor respondent van Stefani meldt dat een formatie Italiaansche bommenwerpers een vijandelijk con- v'ooi opmerkte ten Zuid-westen van het eiland Casos. Hel convooi bestond uit een zwaren kruiser, twee torpcdojogei s, een schip van 15000 en twee van 8000 ton. De Italiaansche vliegtuigen gingen terstond tot den aanval over. Eenige van onze vliegtuigen werden door goed gericht luchtdoelge schut van den vijand getroffen en de commandant van de Italiaansche formatie werd aan den voet gewond. Desondanks werd de aanval voortgezet en werden bommen op de vijandelijke schepen ge worpen. De kruiser werd dor twee bommen van zwaar kaliber getroffen, maakte slagzijde en ver loor aan snelheid. Alle Italiaansche vliegtuigen keerden op hun basis terug. Een andere Italiaansche formatie heeft een aanval ondernomen op Cyprus, waarbij hangars op vliegvelden vernield werden. Twee vijandelijke torpedojagers, welke op zee kruisten, gingen niet tot den strijd over. Botsingen in Palestina. Arabieren hervatten den strijd. TEKERAN, 16 Mei (D.N.B.) Voortdurend komen hier berichten binnen welke ongunstig luiden voor de positie van Engeland in Palestina. In alle deelen des lands, zoo wordt gemeld, komen botsingen woor. Aangespoord door de successen van de Irakscne wapenen, hebben de Arabieren Palestina den strijd van 1936 hervat Ondanks het Engelsche verbod worden de inzamelingen voor Irak voortgezet. De Britsche troepen staan bloot aan gehon van de zijde der bevolking. De grens nara Syrië is gesloten. Knox over de levering van materiaal aan Engeland. PHILADELPHIA, 16 Mei (DHJ.) De mi nister van Marine Knox die aanwezig was bij het ingebruik nemen van 't slagschip „Washing ton" heeft naar de Associated Press meldt, ver klaard dat de Amerikaansche marine de afle vering van het materiaal dat de Vereenigde Staten voor Engeland bouwen, moet garan deeren. Engelsche luchtaanvallen op ons land. Schade aan jvoonhuizen. 's-GRAVENHAGE, 16 Mei. In den afgeloopen nacht vlogen enkele Britsche toestellen boven ons land. Een aantal bommen werd neergeworpen. Ge lukkig zijn geen dooden of gewonden te betreuren. De meeste bommen vielen op het open veld. In een stad in Noord-Holland echter werden eenige woon huizen min of meer beschadigd. Voorts werden zes koeien gedood. (A.N.P.) De hertog van Cobürg in Nederland. ■s GRAVENHAGE, 15 Mei. Op uitnoodiging van den weermachtbevelhebber in Nederland, gene- raai der vliegers Fr. Christiansen, bracht de presi dent van het Duitsche Roode Kruis, generaal der infanterie, NSKK-Obergruppenfiihrer hertog Karl Eduard van Coburg, een bezoek aan het bezette Nederlandsche gebied. Hij inspecteerde de inrich tingen en werkzaamheden van het Duitsche Roode Kruis in lazaretten van de weermacht en de orga nisatie op de stations in verschillende plaatsen. Gedurende zijn verblijf in den Haag maakte de hertog zijn opwachting bij den Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart en 's avonds was hij de gast 'van den weermachtbevelhebber en van den Rijkscommissaris. (A.N.P.) Jubileum J. C. Smid. 40 jaar in dienst der Posterijen. J. C. Smid, directeur van het Postkantoor te Haarlem. (Foto Pax) 1 Juni a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. C. Smid, directeur van het Postkantoor te Haarlem in dienst der Posterijen trad. De heer Smid werd 15 Maart 1883 geboren en trad 1 Juni 1901 in dienst der P. T. T. te Amster dam als klerk. Hij klom op tot den rang van com mies en was in diverse rangen op verschillende kantoren in ons land werkzaam, o.m. te Middel burg en te Zwolle. Op 1 Juni 1930 volgde zijn bevordering tot refe rendaris. 1 Mei 1933 werd hij gedetacheerd bij het Hoofdbestuur der P. T. T. in Den Haag. Hier be kleedde hij de functie van sous-chef der derde af- deeling (telefonie). Na de reorganisatie van 1936 verwisselde hij deze betrekking met die van sous chef der vierde afdeeling (posterijen), totdat per 1 Maart 1939 zijn benoeming tot directeur van het Postkantoor te Haarlem volgde. Hoeveel verantwoordelijkheid er rust op de schouders van den man, die leiding geeft aan het omvangrijk bedrijf van een postkantoor in een stad van 140.000 zielen is ieder duidelijk, die een oogenblik vertoeft te midden van het staag voort gaand proces, dat zich uitstrekt van het verzen den van een stadsbriefkaartje tot het afwerken van een millioenentransaetie met een relatie bij onze tegenvoeters. Het Postkantoor verbindt Haarlem met de rest van de aarde, bewaart onze spaarduit jes en int onze belastinggelden, verzorgt de belan gen van onze ouden van dagen en bezorgt geluks telegrammen als de ooievaar is gekomen. Het post kantoor geniet ten aanzien van onze postpakketjes meer vertrouwen dan de familiekruier en stelt zich garant voor ieder bedrag, dat wij onder gezegeld couvert aan hqt loket brengen. Alleen reeds uit deze overwegingen past een ge- lukwensch aan het adres van een functionaris, die veertig jaar van zijn leven bij dit alles een leiden de en stuwende kracht was, maar er is meer. Want de heer Smid is een belangstellend, en breedvoe- lend mensch, die de moeilijkheden, waaronder het personeel van een dienst, waarin een minuut mee telt en een uur een eeuwigheid is, arbeidt, ten volle begrijpt. Anders gezegd: de heer Smid geniet de achting en het vertrouwen van zijn ondergeschik ten hetgeen er vanzelf toe leidt, dat de samenwer king der diverse diensten te Haarlem voorbeeldig mag genoemd worden. Daarom is er op 1 Juni alle aanleiding voor een waardige herdenking van den prachtigen staat van dienst van den directeur van het Haarlemsche postkantoor. i Slechts een schijnbare onbillijkheid voor hen die met electriciteit koken Een lezer, die de electriciteit ook gebruikt om tf koken en 's nachts om water te verwarmen, is ta leurgesteld over de met 30 April jl. ingevoerd verhooging van het electriciteitstarief te Haarlem. Hij is gaan rekenen en kwam toen tot de con clusie dat de prijs der KWU. alsvolgt verhoogd is: verhooging Gewoon tarief van 21 op 22 cent 4.76 Huishoudtarief van 5 op 5»2 cent 10.J Voor koken van 2'2 op 3 cent 20.f Nachtstroom van 2>i> op 3 cent 20.-1/ Iemand die zoo modern geweest is dat hij geheele huishouden electrisch heeft ingericht is teleurgesteld. Speciaal voor hen die koken is in de middaguren een goedkoop tarief ingesteld van 2' '2 ct. per KWU; dit is nu verhoogd tot 3 ct„ wat een prijsstijging is van maar liefst 20r:Gedurende rio nachturen heeft het G.E.B. eveneens goedkoope KWUren ingesteld, meer speciaal voor warmwatervoorziening; het ver bruik voor dat doel wordt dus eveneens 20 duurder, doch omdat dit verbruik min of meer als luxe te beschouwen is. kan hifnop drastisch bezui nigd worden. Met koken is dit evenwel niet mo gelijk. Was hij echter ouderwetsch geweest en was hij op gas blijven koken, dan was hij voordeeliger uitge weest dan nu. omdat de gasprijs van 9 op 9L cent gekomen is, wat dus een prijsverhooging van slechts 5.5 beteekent. Welke redenen kan het G.E.B. hebben om eerst reclame te maken voor electrisch koken, om dan, als verscheidene verbruikers hiervan de voordeelen hebben ingezien, te komen met een stroomprijsver- hooging voor dat verbruik van 20 Moet de op brengst van het G.E.B. stijgen, accoord, doch laat dc Directie dan den verbruiker van stroom voor het koken en het verwarmen van water 's nachts niet extra zwaar belasten, doch de prijsverhooging tot een ongeveer gelijk percentage over alle verbruikers verdeelen. Wij hebben deze klacht ter kennis gebracht van de directie van bet G. E. B. te Haarlem. Ons werd medegedeeld, dat de quaestie der ta- riefsverhooging heel anders is dan deze lezer denkt. De gemeenten zijn door den secretaris-generaal ge machtigd de prijzen voor gas cn electriciteit te ver- hoogen voor zoover dit noodig is on\ de hoogere kosten voor steenkolen en de uitgaven voor de Om zetbelasting te dekken. De berekening heeft uitge wezen dat de kolen zooveel in prijs gestegen zijn, dat de hoogere kosten voor de gemeenten neerko men op bijna een halven cent per KWU Op alle KWU. drukt die vérliooging even sterk. Alleen de uitgaven voor de Omzetbelasting varieeren omdat die natuurlijk lager zijn voor 2Vfe cent dan voor 21 cent. Het is dus volkomen billijk dat de prijs der elec triciteit voor koken en vflbr nachtstroom van 214 cent op 3 cent is gekomen. Evenals het billijk is dat de prijs voor het huis houdtarief van 5 op 5M> cent is gebracht en van het gewoon tarief van 21 op 22 cent. Het G.E.B. had eerst het voornemen de verhoog de kosten van de kolen en de Omzetblasting voor het Huishoudtarief op de gebruikers te verhalen dóór alleen het vastrecht te verhoogen, maar daar tegen werd Lp Den Haag bezwaar gemaakt. De prijs der electriciteit voor koken is nog be trekkelijk laag ook rva de nu ingevoerde verhoo ging. Concurrentie met andere brandstof is volko men behouden. Bovendien vernamen wij dat er voorloopig wei nig kans is, dat het electriciteitstarief te Haarlem opnieuw verhoogd zal moeten worden. Dit zou alleen mogelijk zijn als de steenkolenprijs (die nu f 12 is) stijgt met f 4 per ton. Daarop is practisch weinig kans omdat de kolen uit de Nederlandsche mijnen komen. De verhoogde transportkosten zijn in den tegenwoordigen prijs reeds verdisconteerd, terwijl niet aan te nemen is, dat die nog belang rijk zullen toenemen. Als de kolenprijs met f 2 per- ton naar beneden gaat is het G.E.B.. krachtens de voorschriften van den Secretaris-Generaal verplicht de ingevoerde tariefsverhooging in te trekken. IN BLOEMENDAAL EN HEEMSTEDE. In Bloemendaal is de gasprijs het- vorig jaar nog verlaagd. Het ligt zoo deelde men ons mede niet in het voornemen, den prijs weer te verhoo gen Dit geldt ook ten aanzien van den electrischen stroom. Ook in Heemstede zullen de prijzen voor loopig niet verhoogd worden. Bekende molen door den bliksem getroffen. IJSELMUIDEN. 16 Mei. Vanmorgen is tijdens een korte onweersbui de bekende molen aan de Roskam van het Waterschap Kamper veen. door blikseminslag afgebrand. De bewo ners konden zichzelf en een gedeelte van den in boedel redden. Zomerzegels van 29 Mei af verkrijgbaar. 's-GRAVENHAGE, 16 Mei. De zomerzegels zullen ditmaal gedurende het tijdvak 29 Mei t.m. 30 September verkrijgbaar worden gesteld, met een toeslag boven de frankeerwaarde, welke ten goede zal komen voor de helft aan sociale doeleinden (tuberculose-, kanker— en rheumatiekbestrijding en den arbeid voor onvolwaardigen) en voor de helft ter tegemoetkoming in den huidigen nood der cultureele werkers. De zegels zullen ook in het verkeer met het buitenland geldig zijn en wel tot en met 31 December 1946. Zij verschijnen in vijf frankeerwaarden. n!.: 1 2V2. 4, 5 en 7V2 cent. toeslagen resp. 1 1/2, 2 1/2, 3, 3 en 3 1/2 cent. Dc buitenlaiulsche schepen in «Ie Ver. Staten. Senaat spreekt zich uit voor beslagneming. WASHINGTON. 15 Mei. (D.N.B.) De senaat heeft het wetsvoorstel dat president Roosevelt machtigt om de in Amerikaansche havens opge legde buitenlandsche schepen in beslag te nemen aanvaard met 59 tegen 20 stemmen. HEDEN: 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1