ASPERGES (lezwdheid Mannenkoor „Caecilia" Loopjongen gevraagd RAMAKERS' KORT NIEUWS FLINK DAGMEISJE KAPSTER Gevraagd gaat voor f Vermaat's Bakkerijen N.V. GOEDE STOFZUIGERS ^pSTOK's Magazijnen Engelsch Salon P. SCHOEN, MEUBELMAKER V R IJ D A G 16 MEI 1941 HAARLE M'S DAGBLAD 7 Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 16 OP 17 MEI 1941 van 21.29 tot 5.42 Maan op 17 Mei op 2.15 Maan op 17 Mei onder 12.18 MUZIEK Honkbal De Competitie wordt ingezet. Haarlem tegen A.iax en H. H. C.Schoten. Gedurende de laatste jaren hadden we van het mannenkoor „Caecilia" geen levensteeken be merkt. Maar wie daaruit de gevoltrekking gemaakt zou hebben dat het eertijds zoo roemruchte koor ter ziele was. had zich Donderdagavond van het tegendeel kunnen overtuigen. Wel zijn de gelede ren wat gedund, maar een vaste kern is gebleven en deze is nog door dezelfde geestdrift bezield, die in vroegere jaren den zang van dit mannen koor kenmerkte en mooi stemmenmateriaal is er ook nog in aanwezig. Dit alles konden we bij het in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw gegeven concert reeds spoedig constateeren. Het begin, met een „Grab- gesang" van Flemming. ter nagedachtenis van twee in dit jaar overleden zangers, was somber en „Wanderers Nachtlied" van Br Stürmer bracht, ondanks de door den tekst o.i. niet geheel gemo tiveerde dynamische verheffingen dezer compo sitie nog weinig licht. Doch de sonore koorklank stemde terstond tot tevredenheid. En met het tweede nummer van het programma scheen de zon door te breken. Dit tweede nummer was de bekende aria uit Mozart's „II Re Pastore". Een jonge sopraan, mej. Lydia Stappers, droeg de rijk versierde vocale partij voor, Adriaan Lenarts de obligatie viool partij. Frieda Hoogcrwerf substitueerde aan den vleugel het orkest. Het was een jeugdig drietal en het experiment leek gewaagd, maar het slaag de volkomen. De gouden glans dezer muziek on derging door de vertolking geen spoor van ver troebeling. De stem klonk helder en zuiver: de samenwerking der partners liet in geen enkel op zicht te wenschen over. Inzonderheid was de van groote muzikaliteit getuigende begeleiding der nog zeer jonge pianiste opmerkelijk. In het verder verloop van den avond zong Lydia Stappers nog drie liederen van Schubert „Früh- lingstraum", ..Lachen und Weinen" en „Liebe sohwarmt auf allen Wegen", alle drie met zeer goed weergegeven tegenstellingen, eenvoudig en rein, soms in het eerste lied met iets te groo te scherpte in de hoogte. Adriaan Lenarts speelde als solist St. Saëns „Introduction et Rondo ca- priccioso" en Sarasate's „Zigeunerweisen". voor waar een enorme opgave, waarvoor zoowel groote virtuoziteit als muzikaal karakterizeeringsvermo- gen vereischt wordt. St. Saëns werk klonk nogal vlak en indifferent; dat verlangt veel meer gra tie; en vooral tegen het slot draafde de violist er te veel van door. Maar in de langzame inleiding der „Zigeunerweisen" trof hij zeer goed het quasi improvisatorische en in de Friska toonde hij een zeer groote technische vaardigheid. En Frieda Hoogerwerf begeleidde zangeres en violist zóó goed, dat de meest geroutineerde accompagna- teur het haar nauwelijks zou hebben kunnen ver beteren. Laten we tot de koornummers terugkeeren. „Caecilia" zong nog werken van Rameau, Grétry en Nico Hoogerwerf. 'later van Massenet en Die trich: het eerste met mooien klank, „Le Rossig- nol" met iets te groote geluidsexpansie, „Op het Water" met wat harde toongeving der barytons. „Amour" mooi in het mezza voce, „Le Retour" sonoor en met prachtig gecadenseerd rhythme. Hoezeer de dirigent Nico Hoogerwerf zijn vak verstaat en tot bezieling kan wekken bleek uit nog andere koorvertolkingen. Want ook het onder zijn leiding staande „Haarlem's Klein A Oapella- Koor" bestaat nog en werkte op dezen avond mee; en het was een lust dit ensemble weer eens te hooren. Ook dit koor begon met sombere, doch uitstekend vertolkte werken: „Ecce quomodo mo- ritur" van J. Gallus en „Tenebrae factae sunt" van Michael Haydn. Het vervolgde met het zeer mooi en zuiver gezongen „Popule mens" van T. L. Vittoria en Mozart's „Ave Verum", waarin de gevreesde gevaarlijke chromatische modulaties geen beletsel voor algeheele zuiverheid bleken te vormen; het besloot zijn medewerking met Bon- set's koorbewerking van César Franok's „Panis angelicus" en met het „Wandellied" van Ph. Loots. En in deze laatste geestige, melodisch vlotte en frissche, goed gevormde en contrapuntisch inte ressante compositie kwamen de uitstekende kwa liteiten van dit a capella koortje wel het meest schitterend uit. Bloemen werden aan de zangeres en aan de pianiste aangeboden. K. DE JONG. Zaterdag. Eerste klasse: Quick—E. D. O. V V. G. A.—Blauw Wit Overgangsklasse: H. C K.—The Catchers 3.30 uur Tweede klasse: Aiax II—H. H. C. II E. H. S—T. Y. B. B. 3 uur D. W S.—H. C. K. II Schoten II—Celeritas 3.30 uur Watergraafsmeer—R. C. H. II Zondag. Eerste klasse: Haarlem—Aiax H. H. C-—Schoten Overgangsklasse: R C. H.—E. D. O. II 10 uur Tweede klasse: T. H. B.—Haarlem II 2 uur Er waren uit den aard der zaak dezen keer meer en grooter moeilijkheden op te lossen dan in vorige jaren Dé ergste was wel: het dreigend tekort aan spelmateriaal, daar dit vrijwel geheel uit Amerika kwam. Door het toe treden van een aantal nieuwe vereenigingen werd deze moeilijkheid zelfs nog grooter. Naar het zich laat aanzien heeft het bestuur van den Ned. Honkbalbond echter ook dit gevaar weten te bezweren, al zullen speciaal de ballen nog niet met het Amerikaansche product te vergelijken zijn. Als nu ook het zomerweer spoedig Intreedt balseizoen niet al te lang meer duurt, kan het seizoen voor honkbal nog best goed worden. De vier Haarlemsche eerste klasse-negentallen komen alle op dit eerste programma voc Zondagmorgen ontvangt Haarlem al direct een gevaar lijken tegenstander: Ajax. Bij de gasten zal het werpen ook dit jaar wel aan Blomvliet toevertrouwd worden En die kan gevaarlijk zijn! Vooral als hij door goed veldwerk gesteund wordt. Voor Haarlem staat De Mon op de werpplaat. Wij heb ben hem al bezig gezien en verwachten dat hij niet der dan verleden jaar zal zijn. Is dat ook met de andere spelers het geval, dan verwachten we voor Haarlem eerste overwinning. Des middags ontvangt H. H C. den nieuwen eerste klasser: Schoten. Een vriendschappelijke ontmoeting tusschen deze twee negentallen eindigde met een over- ng der Schotenaren. En waar zij natuurlijk afdeeling met jeugdig vuur binnenkomen lijkt niet uitgesloten dat Schoten met een overwinning debuteert! Beide bovengenoemde wedstrijden vinden plaats op het nieuwe gemeentelijke sportterrein aan het einde van den Verspronckweg. Haarlem begint om 10 uur, H. H. kwart over twee. E. D. O. gaat Zaterdagmiddag op bezoek bij de andere nieuwelinge m de eerste klasse: Quick. En al heeft dan de Quick-weiper Geestman In eentge wedstrijden een aardige „curve" geworpen, wij kunnen ons niet voorstel len dat E. D. O., als dit negental compleet optrekt, daar het slachtoffer van zal worden. Bij V. V. G. A. is het de bedoeling dat de van vroeger bekende werper Lammers de plaats op de werpplaat in neemt. Was hij vroeger gevreesd om zijn geweldig snellen rechten worp, thans verstaat hij ook al eenlgszins kunst „curve" te werpen, "t Is te verwachten dat hij dan opnieuw ..gevaarlijk" wordt. Voor Blauw Wit zal Wïlders wel den bal moeten hanteeren. competitie voor jongens. Het bestuur van den Ned. Honkbalbond heeft aan de vereenigingen circulaires toegezonden Inzake, het spelen van jongens tot en met den leeftijd van 16 jaar. Indien voldoende aanmeldingen binnen komen zal tot oprichting van een afzonderlijke competitie worden over gegaan. spelregelcursus. Bij voldoende deelneming wordt door het bestuur den N. H. B. gelegenheid gegeven tot het volgen van een cursus In de spelregels van Honkbal. De bedoeling is zoo wel voor beginnende spelers als voor scheidsrechters en hen, die dit worden willen, een afzonderlijke geven. honkbal in het zuiden. Nadat al eenige jaren in het Zuiden al „onder ons" beoefend werd. is ni ;t op den officieclen weg. Uit de deelnemende vereenigingen Is n.l. door het bonds- bestuur een commissie benoemd, die de zaken daar ter hand zal nemen. De eerste taak was natuurlijk het instellen competitie, waaraan vier negentallen, alle uit Eindhoven zullen deelnemen. zullen plaats vinden, moesten eenige avondwed strijden worden ingelascht, teneinde een volledige eindstand te verkrijgen. Zoo speelden de beide Haarlemsche eerste klas-' sers hun tweede ontmoeting op Maandagavond j.l. De Rapiditas-heeren, die vrijwel volledig versche nen hadden met het verzwakte Concordia-elftal niet veel moeite en wonnen dan ook verdiend met 81. De zwart-witten hebben door deze overwin ning een goede kans gekregen om bij het bovenste zestal te eindigen, hetgeen wellicht in verband met de regeling van de nieuwe competitieindeeling van belang is. In de tweede klasse verloren de Bloemendaal- sche dames onverwacht met 42 den thuiswedstrijd tegen het Zaansche Carna, waardoor zij weer naai de tweede plaats verhuisden en het kampioenschap waarschijnlijk aan Zaanland zullen moeten afstaan. Prijzen van sclioenreparaties. 's-GRAVENHAGE, 16 Mei. Gebleken is dat In den laatsten tijd door sommige schoenherstellers hoogere prijzen voor het herstellen van schoenen worden berekend, dan is toegelaten. In verband hiermede vestigt de gemachtigde voor de prijzen er de aandacht op dat voor schoenher stellingen onder geen beding hoogere prijzen mo gen worden berekend, dan die welke op 9 Mei 194n golden. Alleen kan, tengevolge van de „doorbere kening" van de omzetbelasting, een verhooging van deze prijzen met 2VZ pot. als toelaatbaar worden beschouwd. (A.N.P.) INSTALLATIE VAN CONSULENTEN. 's-GRAVENHAGE, 16 Mei. -Op Maandag 19 Mei a.s. des namiddags te drie uur zal in de aula van het Nederlandsch Lyceum in de Willemstraat te 's-Gravenhage de installatie van de consulen ten van de rijksinspectie voor de lichamelijke od- voeding plaats vinden. Deze installatie, waartoe verschillende autori teiten op het gebied van het onderwijs en de licha melijke opvoeding zijn uitgenoodigd. zal geschie den door prof. dr. J. van Dam, secretaris-gene raal van hec departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming. De plechtigheid zal worden besloten met het verloonen van de film van den consulentencursus, welke van 15 tot 19 April in Overveen is gehouden Vopfhnl Cricket Dc Competitie. Kunstmatige mestberciding. Experimenten in proeftuin te Naaldwijk. NAALDIJK. 15 Mei. Wegens de schaarschte aan mest in den land- en tuinbouw zijn op den proeftuin van het Zuid-Hollandsch glasdistrict te Naaldwijk, onder leiding van rijkstuinbouwcon- sulent ir. J. M. Riemens. zeer belangrijke proeven genomen met kunstmatige mestbereiding. Hiervoor heeft men tarwestroo waaraan verschillende kunst meststoffen toegevoegd worden (vooral stikstof en fosfor) gebruikt, waarna een fermentatie plaats heeft. De twee proeven slaagden minder gunstig en champignonbroed, op deze mest gelegd, groeide niet goed uit. De derde proef is thans echter veel beter ge slaagd. Een gedeelte versch organisch materiaal (jonge slaplanten en gras) werd toegevoegd, het geen een groote verbetering bleek te zijn. In het aldus behandelde gedeelte van den mesthoop trad geruimen tijd een flinke broei op (temperatuur van 70 graden c.) en deze kunstmatig bereide mest is gebruik voor meloenrijen. In het gedeelte van den hoop zonder versch organisch materiaal kwa men geen hoogere temperaturen voor dan ruim 50 graden c. Vooral onder de huidige omstandigheden kunnen deze proeven inzake kunstmatige mestbereiding uiterst belangrijke gevolgen met zich brengen. Op 31 Mei 1941 hopen onze ge liefde Ouders HENRI KUVENER en ALIDA ÏYIAERTEN den dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in den echt zijn verbonden. Hunne dansbare kinderen en Verloofden. Haarlem, Mei 1941. Het programma van de eerste klasse wedstrijden van den Nederlandschen Cricketbond voor Hemelvaartsdag luidt als volgt: Hermes D. V. S.—V. O. C. en V. R. A.—A. C. C. Daal de terreinen van S. C. H. C. en Haarlem nog niet gereed zijn op dien datum, zijn de wedstrijden S. C. H. C.— H C. C. 2 en Haarlem—Rood en Wit uitgesteld. Voor 25 Mei is het volgende programma vastgesteld: H. D. V. S.—A. C. C., Excelsior—H. B S.. V. V. V.—Rood en Wit, Quick (N.)—Sparta en H. C. C. 3—H. C. C. 2. Inkomens en vermogens in Nederland. Cijfers van 1915/1916 tot 1939/J940. GRAVENHAGE 15 Mei De December-aflevering 1910 en de zoo iuist verschenen Februari-aflevering 1941 het maandschrift van heht Centraal Bureau voor de Statistiek bcvatfn cijfermateriaal betreffende de inko- en vermogens over de belastingjaren 1915 1916 tot en met 1939 1940. Het bedrag der zuivere Inkomens blijkt van 1915 1916 tot 1921/1922 voortdurend te zijn gestegen van f 1.236 miiiioen tot 1 4.292 millloen, waarna een daling is ingetreden tot 1924 1925. Hierop is. in verband met de verbetering van den economischen toestand een nieuwe stijging gevolgd tol 1930/1931. waarop als gevolg van de in 1929 opnieuw ingetreden economischen crisis een teruggang is gevolgd tot f 2 666 millloen over 1936/1937. Aanvankelijk onder den Invloed van de devaluatie van den gulden in 1936 is daar op een stijging gevolgd tot f3.010 miiiioen over 1939T940. Dezelfde oorzaken deden het bedrag der vermogens toe nemen van f7.311 millloen over 19151916 tot f 13.589 mil lloen over 1920/1921, gevolgd door een daling tot 1923.1924 Hierop steeg dit bedrag tot f 15.666 miiiioen over 1929 1930, waarop, behoudens stijgingen van 1933 1934 op 1934 1935 en van 1936 1937 op 1937T938 een daling is gevolgd tot f 12.424 millloen over 1939/1940. Het hoogste gemiddelde inkomen per aangeslagene (f 2.659) wordt aangetroffen voor de jaren 19171918 1920/1921, het laagste cijfer (1 2.075) heeft 1936 1937, cijfer over 1939 1910 bedroeg f2.136. Het hoogste gemiddel de vermogen per aangeslagene (f 87.000) komt in 1917/1918 voor, het laagste (f 63.000) in 1933/1936. Voor 1939/1940 was het f 67.000. BIJ een vergelijking van de belastingplichtigen-naai grootte van hun inkomen valt het op. dat slechts een klein deel in de hoogere inkomensgroepen valt en dat dit deel van 1921 '1922 op 1939 1940 nog kleiner is geworden. In liet laatst genoemde jaar had slechts 5 een inkomen f 5.000 of meer. Deze 5 der aangcslagenen bezat 28 van de belaste inkomens en betaalde 66 van de inkoms tenbelasting in hoofdsom. Van de gemeenten boven 20.000 inwoners heeft Bussum het hoogste gemiddelde Inkomen per aangeslagene 3.484) en Kerkrade het laagste (f 1.769.. Het hoogste ge middelde vermogen (f 121.000) heeft de gemeente Enschede, het laagste alweer Kerkrade (f 39.000). De provincie met het beste gemiddelde, zoowel voor Inkomens als voor ver mogens, is Zuid-Holland; Limbuig heeft voor belde het laagste gemiddelde. Verdere bijzonderheden over de Inkomens en vermogens in Nederland zijn te vinden in het In den aanhef genoem de maandschrift van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, en in de binnenkort verschijnende statistiek der inkomens en vermogens over 1939/1940 Verloofd: ANNY TROOST en PIET MULDER Kennemerplein 5 Duinoordstraat 62 Receptie 18 Mei van 3-5 uur Café-Restaurant „Bolwerk" Onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader, Hubertus Gerardus Surendonk Weduwnaar van C. Schagen is heden, in den ouderdom van 79 jaar, zacht en kalm ontslapen. Haarlem, 15 Mei 1941. Rollandstraat 36. Amsterdam: H. SURENDONK A. SURENDONK— HOLLEMAN Heemstede: W. SURENDONK- DUJARDIN G. DUJARDIN Haarlem: J. SURENDONK— JOREN A. JOREN. en de Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 19 Mei a.s. te 12.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem (Kleverlaan). Vertrek Rouwkamer Kin- derhuisvest 29 om 12 uur. Bezoekuren Rouwkamer 105 uur. Met groot leedwezen geven wij er yan kennis, dat na vrij korte ongesteldheid te Haarlem op 55-jarlgen leef tijd is overleden onze vriend en medewerker, de Heer 1. F. FEIDERHOF, Adjunct-directeur onzer Vennootschap. Zijn nagedachtenis zal door ops in hooge eere worden TH. J. L. VAN DEN BERG N.V. Schiedam, 15 Mei 1941. Gevraagd voor direct een NET MEISJE voor eenv. plak- en vulwcrk Aanm. tuss. 9 en 12 uur. Han- delsvepn. Hesso-Chema. Maer- ten van Heemskerkstr. 25a, Hrl Overhemden- Strijksters gevraagd. Fijnwasscherij Lijf landen Floresstraat 16, H.-N. f 8 a f 10 p. w. Schoenmakerij MOLHOEK. Frans Halsstr. 47. H.H. SCHILDERS Voor Uw muurwerken, gebruikt SPECIAALWIT Prachtig dekkend en niet zui gend, ook niet bij een tweema- lige behandeling Geeft de groot ste voldoening. Fa. v. Herwerden GED. OUDE GRACHT 95 TEL. 16507 - HAARLEM Geldbelegging Te koop bij Driehuis: 29 percee- len f 140.000; te Beverwijk 3 perc f 15.000, Hyp. f 9000; te Santpoort bouwgrond f 5500. Hyp. ruim f 4000. Alleen recht- streeksche aanvragen. Brieven no. 55o2 bur. van dit blad. Hooge prijzen voor gedragen Heeren-, Dames- en Kinderkleeding. OVERKEEK. Jansweg 59 CROOTE AANVOER BILL. PRIJZEN FRUIT PA LEIS jCasthuisvest 45, Tel. 16458 Heden behaagde het der. Heere, na een geduldig ge dragen lijden, van ons wee te nemen mijn lieven Va der en onzen besten Oom Willem Wils in den ouderdom van 71 jaar. Mede namens de Familie' LIES WILS. Haarlem, 14 Mei 1941, Twijnderslaan 14. De teraardebestelling zr.i D.V. plaats vinden Maan dag 19 Mei te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. Ver trek vanaf het sterfhuis te 11 uur. 2.uur. 3.— 2.— 11.45 10.45 2.— 10.— 2.— 2.— De waarde van doelpunten is verschillend. In de Nederlandsche voetbalcompetitie tellen de doel punten niet mede voor de aanwijzing van den kampioen of den degradatle-candidaat. Wanneer elftal A alle matches op twee na met 9—0 verliest en elftal B noteert evenveel 10 nederlagen, terwijl zij tweemaal tegen elkaar gelijk spelen, dan wordt in den eindstand niet laatstgenoemde ploeg hooger geklasseerd dan haar mede-gegadigde voor de onderste plaats, doch dan volgt een feitelijk onlo gische beslissingswedstrijd Doelpunten kunnen overigens een zeer verschillende waarde hebben. De 1—0 overwinningen van H. F. C. op Hercules. Volendam en Kennemers. leverden niet min der dan zes punten op. de 5—1 van Kennemers op Hilv sum daarentegen slechts twee. Niettemin is het merkwaar dig op de derde klasse-ranglijst Bloemendaal als zesde en T. y. B. B. als achtste geklasseerd te vinden met vrijwel Identieke doelcijfers, maar met vijf winstpunten verschil, terwijl Rlpperda een beter doelgemiddelde heeft d: drie boven haar geplaatste clubs. Bloemendaal 19 wedstrijden 17 pnt 41 vooi 55 leger T. Y. B. B. 19 wedstrijden 12 pnt. 41 voor 56 tegen Ripperda is wedstrijden li pnt. 36 voor 37 tegen J den, die op de beide Pinksterdagen in Den Haag Handbal Rapiditas-dames tegen Water- vrienden. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt: Eerste klasse. Dames: RapiditasWatervrienden ConcordiaSimson ZeeburgNiloc A.D.A.Vriendschap Heeren: AalsmeerConcordia A. H. CvRapiditas VriendschapVooruit LijndenOlympia NilocD.O.S. De Rapiditas-dames zullen het thuis tegen de Watervrienden wel klaar spelen, hoewel de Am- sterdamsche dames het ongetwijfeld niet cadeau zullen geven. In verband met het tamelijk zware spel der gasten, zullen de zwart-witte verdedig sters niet te veel risico moeten nemen en 't doel punten aan de voorhoede overlaten. Wanneer de dames Bakker c.s. dit in toepassing brengen, ge- looven we zeker, dat zij haar uitstekende kans Zon dag a.s. weet te behouden. De Concordia-dames ontvangen Simson, waar tegen een gelijk opgaande strijd te verwachten is Daar er voor beide partijen weinig op het spel staat, belooft dit een aantrekkelijke krachtmeting te worden. Bij de heeren gaat Concordia op bezoek bij Aals meer en zal zich terdege moeten inspannen om niet een vierde nederlaag te incasseeren. De Rapiditas-heeren krijgen het niet minder moeilijk, dar zij in de hoofdstad A.H.C. te be kampen krijgen. Gezien de goede verrichtingen der laatste weken, houden we het echter ondanks den sterken tegenstander op een overwinning voor Brussé c.s. Verder is de wedstrijd ZeeburgNiloc van het meeste belang, daar de thuisclub nog steeds met het Haarlemsche Rapiditas in een gelijkopgaanden strijd om de bovenste plaats gewikkeld is. Hoewel de Zeeburg-dames hier natuurlijk theoretisch de beste papieren hebben, is een verrassing toch geenszins uitgesloten. De eerste ontmoeting, die enkele weken geleden plaats vond leverde slechts een zwaar be vochten 53 overwinning voor de blauw-witten op, zoodat de Haarlemsche dames zeker met in spanning den uitslag van ondag tegemoet zullen zien. AVONDWEDSTRIJDEN In vet band mei de komende kampioenswedstrij- In de ÈPetorialaan te Rotterdam is Donderdag middag omstreeks half zes het driejarig jongetje A. J. Kleypool door een met kolen beladen vracht auto overreden. Het kind was onmiddelijk dood. FAILLISSEMENTEN. (Opgegevèn door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V.. Amsterdam). UITGESPROKEN: 14 Mei. F. de Jong. schilder. Enschede. Hoogstraat 116. Recht. Comm I. Dufour, Cur. Mr. J. Meulink. Enschede. 6 Mei. Dirk Popko de Graaf, slager. Peize, Recht. Comm Mr. A. Maassen, Cur. Mr. G. W. Kleine, Stationsstraat 2. Assen. 7 Mei, P. C Kantelberg, aannemer in stucadoorwerken, Johannesburgstraat 20, Eindhoven. Recht. Comm. Mr. A. W. Kleinenhammans. Cur. Mr. C. N. van der Ham. Markstraat 10. Helmond OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 13 Mei. H. Kamphuis, koopman in bouwmaterialen, vroeger wonende te Apeldoorn, thans te Beverwijk. 1 Mel. E. Middendorp Ozn., landbouwer. Voorthuizen, gemeente Barneveld. 7 Mei. G. B. Lekkerkerker. Rotterdam. GEëINDIGD DOOR HOMOLOGATIE VAN HET ACCOORD: 7 Mei. J. A, Dollekamp. molenaar, Stokkum, gemeente Markelo. Groot 40 GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN: 22 April. W. B. J. Broers. Den Haag. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. Uitk. 5,4805 aan conc. crediteuren. 25 April. H. A. Verheij Jr., Den Haag. Idem. Uitk. 23>, aan conc crediteuren. 25 April. N.V. Bouw en Handelmaatschappij ..Polpoort I", Voorburg. Idem. Uitk. 1.93 aan conc. crediteuren. 26 April. H. G. Prins, kantoorboekhandel. Den Haag. Idem. Uitk. 5 951 aan conc. crediteuren 29 April. N.V. „Vooruit", houthandel en fabriek voor machinale houtbewerking. Den Haag. Idem Uitk. 3.041 conc. crediteuren voor de slotuitdeelingslijst. gevr. van 8.306 Beslist zelfst. k. w. Aanm. na 8 uur Harddra verslaan 1, Santpoort-Stat. GEVRAAGD' 2 flinke jongens pl.m, 16 a 17 j. voor 6 weken. Aanm. Wijnnandel JAGER GERLINGS, Spaarne 86. Gestoffeerde zonnige kamer gezocht omtrek Leidschevaart bij Kwa- kel. Br. no. 5503 bur. van dit blad Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 13 Mei 1941 is Margaretha Angenent, wonende te Haarlem, op eigen verzoek onder curateele gesteld wegens zwakheid van vermogens. Haarlem, 15 Mei 1941. De Officier van Justitie. W. M. P. OVERMAN Voor direct gevraagd net Keuken-W erkmeis je intern. Hotel „Royal". Stations plein 2, Haarlem. zelfst. k. w. F. v. d. ENDE, Bloe mend .straatweg 125. Santpoort- Station. Van bakker veranderen doet men niet voorde grap. Als Uw bakker datzelfde voedzame, lekkere, gezonde, goed doorbakken boeren brood heeft, dat Vermaat bakt. blijft dan gerust zijn klant. Wij gunnen lederen bakker zijn broodwinning. Maarals hij dat gezonde, heerlijke boerenbrood niet levert, laat dan Uw gezondheid vóórgaan en stap over op VERMAAT'S ECHT BOERENBROOD. Dat is brood, ziet U. Thuisbezorgd 16 ct. Gehaald 15 ct. PAUL KRUGERKADF 31 - HAARLEM - TELEFOON 11496 De watersport viert straks hoogtij. Weet U hoe schoon muziek over het water klinkt? Een Guitaar, Hawaiian Guitaar, Banjo of Mandoline verhoogt uw genoe gen! Begint het nu te leeren. Instru ment èn les 1 per week bij: MACHINE-BANKWERKERS CONSTRUCTIE-BANKWERKERS MONTAGE-BANKWERKERS Belangrijke MACHINEFABUIKK en CONSTRUCTIE- WERKPLAATS in NEDERLAND vraagt voor haar diverse afdeelingen BEKWAME en GEROUTINEERDE machine-, constructie- en montage-bankwerkers. Met het oog op reorganisatie der fabriek volgens de elsehen des tijds zal degelijk vakmanschap zeer op prijs worden gesteld. Na afloop van proeftijd kan vaste aanstelling met ver goeding van event, verhuiskosten volgen. Op te geven: leeftijd, gevolgde scholen en cursussen, volledige practische levensloop, event. speciale bekwaamheid of routine, datum van mogelijke indienst treding enz. Brieven te richten onder nr. 5497 Bureau van dit Blad. NETTE MANGELSTERS GEVRAAGD. Wasscherij „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 13. TE HUUR AANGEBODEN: OPSLAGTERREIN, groot 700 M2. Gelegen aan den Spaarn- damscheweg/Reitzstraat. Te aanvaarden 1 Juli a.s. Te bevragen bij c.v. „UNION". Spaarndamscheweg 256. AUTO VAN PARTICULIER vanaf '36 TE KOOP GEVRAAGD. Br. met opgaaf prijs, bouwjaar etc., onder nr. 5347 aan het Bureau van dit Blad. Oude Groenmarkt 28 De vanouds bekende zaak. hebben wij nog in diverse modellen, merken, uitvoeringen engoede kwaliteit. KAMPERVEST 1, HAARLEM. TELEFOON 17916 Amsterdam VIJF zaken. Desgewenscht zeer gemakkelijke betaling. KUNSTMATIG DROGEN EN MALEN VAN GRAS EN KLAVER. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening In Oorlogstijd wijst er op. dat bet kunstmatig drogen en het malen van gras en klaver krachtens artikel 1, lid 1. van het Veevoederbeslult 1939. verboden ls. behoudens een vergunning verleend door het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening ln Oorlogstijd. Zij, die voor een vergunning In aanmerking wenschen te komen, dienen een desbetreffende aanvrage le richten aan de afdeeling Veevoederdistribu tie van het Rijksbureau voornoemd. Bezuldenhoutscheweg 15. 'r Gravenhage. Aanvragen, welke na 24 Mel 1941 zijn binnengekomen, worden niet meer ln behandeling genomen. KURK Ingevolge bekendmaking In de Nederlandsche Staatscourant van 15 Mei 1241. no. 94. Is de houtbeschikking 1939 no. 1 uitgebreid met eenige bepalingen ten aanzien van kurk. waaronder te verstaan ruwe kurk (kurkhout). kurken, kurksehijven. zoowel uit natuurlijke als geperste kurk. maalkurk. gemalen kurk. geperste kurk. kurkplaten, kurkschalen. kurkwol, kurkkorrels en kurkmeel. Dit houdt ln. dat een ledei. die zijn bedrijf maaki van den handel In en het be- if verwerken van kurk. ts gehouden de te dien aanzien in de hout- beschlkklng 1939 no 1 en de houtbeschikking 1940 no gegeven voorschriften na te komen. De betrokken handelaren In en be- of verwerkets van kurk zijn verplicht zich ter Inschrijving bU het Rijksbureau voor Hout te Amsterdam aan te melden op formulieren, welke door dit bureau worden beschikbaai gesteld. De aanvrage van deze fonmulleiéh moei geschieden binnen twee weken na heden, terwijl de formulieren binnen een week na de afgifte of de verzen- bestaande uit 4 clubs met tafel prima kwaliteit f 190.** complete meubileering. Spaamwouderstr. 130. Tel. 17783 ding door het Rijksbureau moeten worden Ingediend.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3