mm Kroatië wordt weer Koninkrijk. JCact Tlieuuxs „Niet vergeten, voor bon K der paarse textielkaart: PR0BAX" ZATERDAG 17 MEI 1941 H A A" R TJ F. M'S 9AGBEAD 5 Kroatische delegatie Zondag te Rome. Kroon wordt aan een lid van het Huis van Savoye aangeboden. Het D.N.B. verneemt uit Rome: Donderdag is te Agram officieel bekend gemaakt dat de kroon van Zwodimir gerestaureerd is. waar mede de monarchistische staatsvorm in Kroatië is hersteld. Zondagochtend zal, naar Stefani verneemt, te Rome een Kroatische delegatie onder leiding van den staatsleider Pavelitsj aankomen om den ko ning-keizer te verzoeken een prins uit het Huis'van Savoye aan te wijzen voor de Kroatische kroon. De delegatie zal te Rome 'belangrijke overeenkom sten van politiek, econontisch en territoriaal karak ter teekenen. Uit Agram wordt voorts gemeld dat Pavilitsj gis- hedenmorgen te elf uur naar Rome zou vertrekken. Pavelitsj is vergezeld van den vice-president der regeering. dr. Koelenowitsj, den minister van Bin- nenlandsche Zaken Andrija, den minister van Justitie Mirko, den minister van Onderwijs Mile, den minister van corporaties Tsitsjotso, den mi nister van Gezondheid Ivo en andere wereldlijke en kerkelijke autoriteiten. it Argram wordt voorts gemeld dat Pavilitsj gis teren den Italiaanschen senator Morgagni. presi dent-directeur van het agentschap Stefani, heeft ontvangen. Morgagni bevindt zich te Agram ter vol tooiing der organisatie van de Stefanidiensten en voor het sluiten van overeenkomsten met de be voegde autoriteiten voor een nauwe samenwerking tusschen Stefani en de pers in den nieuwen staat. Nader deelt het D.N.B. mede: Betreffende het aanbieden van de Kroatische kroon aan een prins uit het Huis van Savoye wordt in politieke kringen te Rome verklaard dat de toe komstige drager van de Kroatische koningskroon voorloopig niet bekend wordt gemaakt, daar dat algemeen verwacht wordt dat het een der jongere leden van het Huis Savoye zal zijn. Daarmede, zoo wordt in deze kringen verder gezegd, vindt een beweging haar einde en haar bekroning, welker strekking was de beide door hun gelijk gerichte politieke en economische belangen lotsverbonden landen Italië en Kroatië ten nauwste te verbinden. Geheel Italië toont de grootste belangstelling en warmste sympathie voor het op deze wijze ver bonden en als onafhankelijk koninkrijk uit de in eenstorting van den vroegeren Joego-Slavischen staat opgestane Kroatië. Deze verbinding wordt materieel gefundeerd door de plechtige ondertee- kening van een staatsverdrag tusschen de Italiaan- sche en de Kroatische regeering. Dit staatsverdrag legt de definitieve territoriale staatsgrenzen van Kroatië vast en regelt den toegang van Kroatië tot de Adriatische Zee. Voorts worden de toekomstige economische en handelspolitieke betrekkingen tus schen Italië en Kroatië geregeld. Het Italiaansche volk, dat naar in dit verband in politieke krin gen te Rome wordt verklaard in de grootste aanhankelijk gehecht is aan zijn koningshuis, heeft zijn bijzondere vreugde er over doen kennen dat een lid van het Huis van Savoye er toe geroepen is aan het hoofd van den nieuwen staat Kroatië te DE KONINGSKROON VAN KROATIë. Van welingelichte Italiaansche zijde wordt het volgende verklaard: De proclamatie van het herstel van de kroon van koning van Zwodomir en van het nieuwe konink rijk Kroatië is een gebeurtenis van de grootste Europeesche beteelcenis, die een buitengewoon diep gaanden en weldadigen invloed op de politieke Situatie op den Balkan .en het gebied langs de Adriatische Zee zal hebben. Achthonderd jaar geleden hield de onafhanke lijke kroon van Kroatië op te bestaan. Aan het eind van het jaar 1102 kwam het on der de Stephaanskroon. De beteekenis van het her stel van de Kroatische kroon springt onmiddellijk in het oog. Kroatië heeft zich in den loop van een lange geschiedenis steeds weer tot Italië en de re publiek Venetië die toen de Adriatische Zee be- heerschte aangetrokken gevoeld. De aantrek kingskracht, die van Italië uitging, was geringer in die perioden der geschiedenis, waarin Kroatië van een grooter politiek organisme deel uitmaakte. Na de door de wapens der as-mogendheden veroor zaakte ineenstorting van het ServoKroatisch Sloweensche koninkrijk, knoopt het onafhankelijke Kroatië weer aan bij zijn traditie van vriendschap en oriëntatie jegens de macht, aan welke van na ture de heerschappij over de Adriatische gebieden toekomt, nl. Italië. Het herstel der Kroatische monarchie is voor Italië van bijzondere beteekenis, gezien de histori sche omstandigheden waaronder het plaats vindt en het aandeel dat Italië bij het herstel van een onaf hankelijk Kroatië heeft gehad. Italië slaat deze ge beurtenis dus met de grootste sympathie en de grootste belangstelling gade. BULGAREN OP HET EILAND CHIOS BEVRIJD. SOFIA. 16 Mei D.N.B. i Meer dan twee duizend Bulgaren, die door de Grieken naar het eiland Chios waren verbannen, zijn door de Duitsche troepen, die het eiland bezetten, in vrijheid gesteld en naar Cavalla gebracht, waar zij door de Bulgaarsche autoriteiten zijn over genomen. De bevrijden bevinden zich in een zeer slechten lichamelijken toestand. Een vrij groot aantal Bulgaarsche bannelingen vertoeft, naar men meent, nog op het eiland Kreta. De aanvallen op Engeland. Kogellagerfabriek bestookt. BERLIJN. 16 Mei. (D.N.B.) De bemanningen van twee Duitsche gevechtsvliegtuigen onder be vel van luitenant Kloess hebben een bijzon'•er dappere prestatie geleverd. Behalve de reeds in het bericht van het opperbevel der weermacht van Donderdag genoemde actie wordt thans nog bekend, dat de vliegtuigen tot aan de ten Noordoosten van Londen gelegen industriestad Chelmsford zijn door gedrongen en daar een groole kogellagerfabriek met bommen hebben bestookt. Verscheidne voltref fers veroorzaakten ontzaglijke verwoestingen. Met een geweldiglawaai stortten de gebouwen ineen; felle steekvlammen schoten uit de daken omhoog. NOG EEN FABRIEK AAN GEVALLEN. In een van de laatste nachten hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen met succes een groote fabriek, die lichte metalen verwerkt, in het Zuidwesten Engeland aangevallen. De vliegtuigen vielen naar het D.N.B. verneemt, in scheervlucht de ver scheidene honderden meters lange fabriekshallen, de ketelhuisïnstallaties en de werkgebouwen aan. Van een hoogte van dertig meter werden de bom men neergeworpen. Hierdoor werden de daken van de fabriekshallen vernield, de wanden openge scheurd en heele stukken van het gebouw in de lucht geslingerd. Door de kracht van den aanval stortte de montagehal als een kaartenhuis ineen. Een smeltoven werd door een bom van het zwaar ste kaliber vernield. Ondanks de hevige afweer wisten de Duitsche gevechtsvliegtuigen onbescha digd hun -basis te bereiken. Italiaansch weermachtsbericht Duitsche en Italiaansche vliegers boven Malta. Gevechten in de buurt van Solloem. Heldhaftige tegenstand der Italianen bij Amba Aladsji. ROME, 16 Mei (Stefani). Het legerbericht nummer 345 luidt als volgt: „In den nacht van 14 op 15 Mei hebben Ita liaansche en Duitsche formaties vliegtuigen be langrijke doelen, vliegvelden en vlootsteunpunten op Malta met zichtbaar succes aangevallen. In den loop van den dag werden de aanvallen door Duitsche eenheden herhaald. Tijdens een gevecht met vijandelijke jagers is een Hurricane vliegtuig neergeschoten. In Noord-Afrika zijn gevechten aan den gang in de buurt van Solloem. Door Italiaansche jachtvlieg tuigen vergezelde formaties Stuka's hebben in den sector van Solloem vijandelijke stellingen gebom bardeerd. Andere Italiaansche en Duitsche forma ties hebben Tobroek gebombardeerd, waarbij een luchtdoelbatterij en het pompstation door voltref fers werden geraakt en groote uitgestrekte branden werden veroorzaakt. In het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee hebben onze vliegtuigen vliegvelden en spoorweg- installaties op Cyprus gebombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben eenige bommen geworpen op Rhodos, zonder slachtoffers of schade te veroor- In Oost-Afrika duurt de heldhaftige tegenstand van onze troepen bij Amba Aladsji voort en zal in de geschiedenis als een nieuw zinnebeeld van de dapperheid cn den roem van de Italiaansche sol daten voortleven. Ons garnizoen, van alle kanten door sterke formaties aangevallen, strijdt onder het permanent vuren der artillerie en het neerwerpen van bommen door den vijand met ontembaren moed verder en brengt den aanvaller zware verliezen toe. Uit de overige sectoren valt niets bijzonders te melden". In de stad Istanboel en in verschillende rcgce- ringsdistricten zijn alle Turksche Mohammedaansche dienstplichtigen, die nog geen dienst gedaan hadden, in den leeftijd van 25 tot 45 jaar tegen 22 Mei opge roepen. (D.N.B.) Volgens het Noorsche blad „Fritt Folk" zijn dit jaar 25 Noorsche schepen van 110.000 b.r.t. in totaal, die in Engelschen dienst voeren, verloren gegaan. Daar bij zijn 138 Noorsche zeelui om hel leven gekomen. Voorts is de Engelsch-Noorsche walvischvaarder Terje Viken (20.600 b.r.t.) verloren gegaan. Uit Cetinje verneemt Stefani: De koning van Italië heeft gisteren een bezoek aan Cetinje gebracht, De huizen waren versierd met de Italiaansche en Mon tenegrijnsche kleuren. De bevolking juichte den ko ning hartelijk toe. Op grond van consulaire en andere rapporten aldus meldt het D.N.B. uit Washington heeft het staatsdepartement een lijst uitgegeveh van de in het buitenland levende Amerikaansche burgers, welker totaal aantal geraamd wordt op 307.884. Hiervan wonen iets meer dan 6.000 in Engeland en rond 5.000 in Duitschland. De Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken Cordell Huil heeft een rede gehouden voor het bestuur van de Pan American Union en daarbij o.a. verklaard dat het tegenwoordige streven om met ge weld een wereldheerschappij te stichten, bedwongen zal worden. Overigens zullen wij offers moeten bren gen en moeilijke tijden moeten doorleven", alvorens het zoover is. (D.N.B.) Iraksehe strijdkrachten vallen stellingen in Basra aan. Engelsche bommen op Iraksehe steden. Volgens een bericht uit Bagdad aldus het D. N. B. heeft het Iraksehe hoofdkwartier het vol gende 18e legerbericht uitgegeven: „Westelijk front: geen wijziging in den alge- meenen toestand. Beperkte bedrijvigheid van pa trouilles. Zuidelijk front: Drie vijandelijke vliegtuigen legen boven een van onze steden, waarbij zij ver- bommen lieten vallen. De schade is on aanzienlijk Onze strijdkrachten hebben vijande- 'nke stellingen in Basra aangevallen. Er ontstond een gevecht, waarover wij in het volgende leger bericht nadere mededeelingen zullen doen. Mosoel-froni: Drie vijandelijke vliegtuigen vlo gen boven een stad in het noorden van Irak. Onze lagers dwongen hen terug te keeren. Een van deze vliegtuigen kruiste een tijdlang boven een van onze troepenkampen. Het werd door het Iraksehe ~hut neergehaald. Luchtwapen: Onze vliegtuigen keerden na het uitvoeren van talrijke verkenningsvluchten behou den op hun steunpunten terug. Verscheidene bom menwerpers vlogen boven het kamp van Cinelde- bane. Een vijandelijk vliegtuig werd neergescho ten, verscheidene andere machines werden op den beganen -grond vernield. De overgebleven deelen van het kamp werden zwaar beschadigd. Er braken verscheidene branden uit. Het vuur was nog op een afstand van verscheidene mijlen zichtbaar. Vijandelijke luchtactie: boven de hoofdstad en boven andere gebieden des lands werden verken ningsvluchten gemaakt.. Er werden ook bommen geworpen, die.echter slechts onbeteekenende schade aanrichtten". Uit Istanboel verneemt het D.N.B.: In verschil lende steden van Syrië en den Libanon heeft de Mohammedaansche geestelijkheid na de godsdienst oefening van Vrijdag de geloovigen opgewekt tot deelneming aan den heiligen oorlog tegen Enge land onder het uitspreken van zegewenschen voor den koning Feisal van Irak en den Irakschen pre mier Kailani. DE JAPANSCHE ACTIE IN CHINA. TOKIO, 16 Mei. (Domei). De telegrammen van het front melden, dat sinds 7 Mei door de Japansche expeditiestrijdkrachten aan de tweehonderd duizend man Chineesche troepen van Tsjoengking in Zuid-Sjansi en Noord-Ho- nan een vreeselijke slag is toegebracht. Een telegram van het front in het Noorde lijk deel van de provincie Honan meldt, dat de Japansche troepen de vijfde Chineesche leger groep in Noord-Honan en Zuid-Sjansi letterlijk in de pan hebben gehakt, waarbij meer dan 7000 officieren en manschappen, na een vernie tigenden slag werden gevangen genomen. Een ander telegram van den Noordelijken oever van de Gele Rivier meldt, dat de vijfde Chineesche legergroep ongeveer 8000 dooden op het slagveld heeft achtergelaten, waarbij tevens 12 gebergte machinegeweren, 16 loopgraafmortieren, 16 zware machinegeweren. 30 lichte machinegewe ren. 800 gewerpn. 120 banden lichte munitie en ander oorlogsmateriaal in handen der Japanners zijn gevallen. PERSSTEMMEN OVER HESS. NEW-YORK, 16 Mei (D.N.B.) De New- Yorksohe avondbladen publiceeren onder groote opschriften een United Pressbericht uit Lon den. getiteld: „De waarheid over Hess". De be schikbare inlichtingen hebben bewezen, dat. ge heel afgezien van de vraag of Hess als oprechte vredesapostel of als agent een-er Nazi-intrige gekomen is, hij nog steeds een hartstochtelijk aanhanger van Hitler is. Hess gelooft, dat Duitschland onoverwinnelijk is en dat, wanneer de oorlog voortduurt Engeland vernietigd zal worden. Hij gelooft, dat Churchill en een kleine kliek rondom hem de eenige Engelschen zijn, die den oorlog willen verlengen. Er bestaat tot dusverre niet het geringste bewijs, dat Hess op grond van een kloof tusschen de Nazileiders of als verrader gekomen is, die bereid is belang rijke geheimen te verraden. Het heeft er ook niet den minsten schijn van, alsof Hess reeds derge lijke inlichtingen heeft gegeven of nog geven zal. Aangenomen wordt, dat Churchill spoedig de Britsche natie er voor zal waarschuwen een sentimenteele houding tegenover Hess aan te nemen. DE GOUDVOORRADEN IN EG1TTE. BEIROET. 16 Mei (A.N.P.) Naar bekend is geworden, hebben de Engelsche autoriteiten in Egypte reeds alle goudvoorraden, waarover zijin hel land kunnen beschikken naar een onbekende plaats laten overbrengen. DE WAFD-FARTIJ. BEIROET, 16 Mei. (A.N.P.) In een verkla ring over het besluit van de Wafd om deel te nemen aan een Egyptische concentratieregeering, wordt medegedeeld, dat de Wafdpartij haar in het vooruitzicht gestelde medewerking zal her roepen. indien zou blijken, dat de Egyptische regeering niet voldoende tegenstand biedt aan de Engelsche wenschen om Egypte aan den oorlog te doen deelnemen. In een dergelijk geval zou de Wafd een ongehoorzaamheidscompagne te gen de regeering beginnen en eventueel een jjelastingstaking organiseeren. RUSSISCH CONSULAAT IN SJANGHAI HEROPEND. SJANGHAI. 16 Mei (D.N.B.) Het Sovjet-Rus sische consulaat-generaal, dat in 1939 werd ge sloten, is Donderdag heropend. Naar men van be voegde zijde verneemt, staat deze heropening in nauw verband met het Russisch-Japansche neutra- liteitspack Pas op, besteedt Uw nieuwen bon voor scheerzeep zoo verstandig mogelijk. U moet immers vier maanden met het rantsoen toekomen. Dat zal inderdaad kunnen indien ge voor bon K zoo'n frisch geparfumeerde Probax scheerzeepstaaf koopt. Ook al scheert U zich èlken dag! Dat kunnen wij U verzekeren omdat ons laboratorium er zoo n prima recept voor heeft en omdat voor Probax de zoo zorgvuldig geselecteerde grondstoffen op de meest hygiënische methode worden verwerkt. Met de Probax staaf zult U zich met plezier scheren I N V. PRODENTA - AMERSFOORT. Mdu. Ingez. Med.) Generaal-vcldmaarschalk List nam dezer dagen le Athene een parade af van het Duitsche Zuid-Oostelijke leger en van onderdeelen van het luchtwapen. Pant serwagens rollen voorbij. Orbis-Holland. Ontbijt in de openlucht aan den voet van een JU 88-Stuka. (Weltbild-Pax Holland) Geheime bewaarplaats voor de „Magna Charta". Document blijft tot het einde van den oorlog in de Ver. Staten. WASHINGTON. Het congres heeft een be drag van 30.000 dollar uitgetrokken voor den bouw van een geheime en veilige bewaarplaats voor de „Magna Charta", de onafhankelijkheidsverklaring der Ver. Staten, de grondwet der Ver. Staten en andere belangrijke documenten. Deze documenten,zullen daarheen overgebracht worden, indien Amerika zich in den oorlog zou be geven. De „Margna Charta", die indertijd op de wereld tentoonstelling te zien was, zal tot het eind van den oorlog in de Ver. Staten blijven. (United Press). Berlijn over Pétain's rerle. Uitspraak ten gunste der Europeesche samenwerking. BERLIJN. 16 Mei. Van de gisteren gehouden rede van het Fransche staatshoofd, maarschalk Pétain, is te Berlijn met levendige belangstelling kennis genomen. In politieke kringen alhier wordt zij opgevat als een uitspraak ten gunste van de Europeesche samenwerking. In de Wilhelmstrasse uitte men vandaag de meening dat Pétain's uitla tingen ook beschouwd kunnen worden als afwij zing van invloeden van buiten Europa. Duitsch luchtwapon ill actie hij Solloem en Tobroek. Gevechtsvliegtuigen brengen pantseraanval tot staan. Het D.N.B. meldt: Op de Afrikaansche geveehts- gebieden bij Tobroek en Solloem hebben vlieg tuigen van het Duitsche luchtwapen op 16 Mei met succes ingegrepen in den strijd op den grond. Bij Fort Capuzzo is door drie gevechtsvliegtuigen een vijandelijke pantseraanval tot staan gebracht. Bii Solloem waren Duitsche vliegtuigen ae:i geheelen dag betrokken bij de zware bewegingsgevechten. Zij ondersteunden de Duitsche troepen in het ge vecht en ravitailleerden ze waar het noodig was met munitie. Ook de in Tobroek ingesloten Engel schen werden aangevallen en opnieuw met bom men bestookt. De Turksch-Russische betrekkingen Verdere ontspanning. ANKARA, 16 Mei (A.N.P.) Na de audiëntie, die de ambassadeur Von Papen Woensdagmiddag door den Ttirkschen staatspresident is verleend, is een verdere ontspanning in de Turksch-Duitsche betrekkingen merkbaar. In parlementaire kringen der Turksche hoofdstad wijst men erop, dat men ervan overtuigd is, dat Duitschland op geenerlei wijze de Turksche inte griteit zal schenden. Hierdoor is een belangrijke voorwaarde voor de toekomstige ontwikkeling der betrekkingen tusschen Turkije en het Duitsche rijk verkregen, zooals reeds blijkt uit het stijgende goederenvervoer tusschen beide landen. Naar RICHE FOTO ART voor een BETERE FOTO voor Uw persoonsbewijs 169 GROOTE HOUTSTRAAT HAARLEM (Adv. Ingcz. Med.) Utadio 31 ia JsiotpuMima RUSSISCHE AMBASSADEUR BIJ MATSOEOKA TOKIO, 16 Mei. (Domei). De Sovjet-Russische ambassadeur Constantion Smetanïn heeft heden middag om 15.00 uur een bezoek gebracht aan den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Mat- soeoka. Het bezoek duurde twintig minuten. ZONDAG 18 MEI 1911. HILVERSUM I, 415.5 M. 10 Gramofoonmuzlek, 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kelkcomité: a. Voor de kin deren (10 00). b. Kerkdienst (10.30).. 12 00 Gramofoonmu zlek. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economisch® berichten. ï.oo Gramofoonmuzlek. 1.45 Nedcrlandsch Ver bond voor Slbbekunde: Beantwoording van binnengeko- i vragen. 2.00 Orgelconcert. 2.30 Gramofoonmuzlek. 2.45 Voor den boer. 3.30 Uit Berlijn: 74e Verzockconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Voor de jeugd. 6.35 Ca baretprogramma. 7.30 Zang met pianobegeleiding. 8.00 N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Mei-programma. 9.20 Gramofoonumuziek. 9.30 Berichten. Engelsch. 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 B. N. O. Engelsche belichten, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.45 Revlda-sextet. 11.30 Kinder koor ,,Dc Merels". 12.00 Cyclus „Eens Christens reize naar de Eeuwigheid ln dezen tijd", (opn.). (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 12.15 Planovoordracht. 12 45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.30 De Ramblers. 2.00 Causerie „De IJshclli- gen". 2.15 Utrechtsch Stedelijk orkest, soliste cn gramo foonmuzlek. 4.00 Kerkdienst (voorbereid door de Christe lijke Radio Stichting). 5.30 Sportuitslagen A. N. P. 5.35 Cabaretprogramma. 6.15 Zang met pianobegeleiding. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Orkest Eloward. 7.45 Sportwetens- waardigheden. 8.00 B, N. O. Nieuwsberichten 8.15 Gramo foonmuziek. 8.30 Omroeporkest. 9.30 Radiotooneel. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. MAANDAG 19 MEI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening {voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kcrkcomité). 8 25 Gewijde mu ziek (gr.pl.). 8 45 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor dc huis vrouw 0.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Ensemble Amende. 10.20 Declamatie. 10.40 Ensemble Amende. 11.15 Zang met pianobegeleiding cn gramofoonmuziek. 12.00 Orgelconcert. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- cn economische berichten. 1.00 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50 Omioeporkest. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 DcRomancers en soliste. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Sylvestre-trlo. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 „Josquin des Piés", vraaggesprek (met gramofoonmuziek). 5.00 Gra mofoonmuzlek. 5.15 B N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Ensemble Erica Helen. 6.15 Cyclus „Onze eigen taal". 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7 15 De Ramblers. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Speigel van den dag. 8.30 „Der Geigenmacher von Cremonla', opera. 9.30 Berichten Engelsch. 9.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 B. N. O. Engelsche berichten, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. fi.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek. 10 00 Morgen dienst (voorbct.eld door dc Christelijke Radio Stichting). 1020 Orgelconcert. 11.00 Declamatie. 11.20 Gramofoonmu ziek. 12 00 Berichten. 12.15 Klaas van Beeck cn zijn orkest. 12 45 B N. O. Nieuw.,- cn economische berichten 1.00 Gra mofoonmuziek. 1.15 Muslquette. 1.45 Gramofoonmuzlek. 2.00 Groninger Orkestvereeniging. solist cn gramofoonmu zlek. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Ensemble Bart Ekkers. 4.15 Gramofoonmuzlek. 4.30 Voor de Jeugd. 5.00 Causerie „Jezus en de viouwcn" (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beurs berichten. S 30 Omroeporkest. 6.00 Gesprekken met luis teraars (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomlté). 6.15 Omroeporkest. 6.45 Reportage. 7.00 B. N. O. Frlesch praatje. 7.15 Oost-Nederlandsch strljkkwaiert. 8 00 B. N. O. Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek 8 30 De Mclodistcn en soliste. 8.50 Or- gelconocert. run De Metodlsten cn soliste. 9.30 Voor d® ouders. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuws berichten, sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9