Haarlem's Dagblad Van convooi negen schepen tot zinken gebracht. Nieuwe Engelsche vlootverliezen. Extra broodrantsoen en extra ei Zomerkleeding zonder punten Frankrijk en Engeland. 58e JAARGANG No. 17770 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 24 MET 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post f 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2—, elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17T£. Groentjes zie rubriek. Distributiedienst te Haarlem. RIJWIELBANDEN Het Hoofd van den Distributiedienst te Haarlem deelt mede dat het (wegens het groot aantal a vragen en den beperkten voorraad) noodzakelijk is de aanvragen voor rijwielbanden voorloopig stop te zetten. AANVRAAGKAARTEN VOOR BRANDSTOFFEN In verband met het feit, dat er bij sommigen eeni- ge vertraging is voorgekomen met de bezorging van de aanvraagkaarten (MD 111) voor brandstoffen voor het stookseizoen 1941-1942, bestaat tot en met Maandag nog gelegenheid de kaarten in de bege leidende enveloppe terug te zenden aan het kan toor van het stadsgedeelte waartoe men behoort. Zooals bekend, zijn deze kaarten uitsluitend be stemd voor de categorie A, particuliere woningen. Uiterlijk Dinsdagmorgen, eerste post, dienen alle kaarten bij den distributiedienst te zijn ingekomen. Degenen die dit verzuimen kunnen bij de ko mende uitreiking van brandstoffenkaarten niet ge holpen worden en zullen eenigen tijd geduld moeten hebben voordat zij in het bezit van de nieuwe kaarten kunnen worden gesteld. Een bedrieger. Mislukte poging om de politie te misleiden. Aan den politiepost te Aerdenhout. vervoegde zich dezer dagen een 32-jarige inwoner van Haarlem, C. B.. die beweerde dat zijn fiets in Aerdenhout gestolen was. Een op den post aan wezige fiets, zou hem in eigendom toebehoord hebben, naar hij verklaarde. De dienstdoende agent, die de zaak niet geheel vertrouwde, constateerde uit de tegenstrijdige verklaringen van den man, dat de zaak niet geheel klopte, omdat de aan den post gebrachte fiets reeds circa zes weken daar was. De aangever was ech ter ook niet verlegen, en beweerde dat een tweede hem toebehoorende fiets reeds drie maanden ge leden gestolen was. Het verdere onderzoek bracht aan het licht, dat de man zelfs nimmer een fiets bezeten had! In plaats van een rijwiel, heeft hij thans een procesverbaal te pakken. De machtigingen tot aankoop van bouwmaterialen. Wijzigingen aangebracht. 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. Zooals bekend is ge maakt, worden door den dienst van den wederop bouw machtigingen tot aankoop (bonnen) afgegeven voor het betrekken van verschillende schaarsch ge worden materialen, welke bestemd zijn voor den bouw van werken, waarvoor de algemeen gemachtig de voor den wederopbouw zijn goedkeuring heeft verleend. Alle machtigingen, welke voor 1 Januari 1941 zijn uitgereikt, zullen nu op 26 Mei 1941 als vervallen worden beschouwd, zoodat op deze machtigingen geen materialen meer bij leveranciers kunnen worden betrokken. Wanneer men voor wei-ken, goedgekeurd voor 1 Januari 1941, alsnog materialen heeft te betrekken, zal de principaal van het bouwwerk onder inlevering van de vervallen machtigingen, via het gemeente bestuur (dienst van bouw- en woningtoezicht of de daarmede gelijk te stellen instantie), nieuwe machti gingen moeten aanvragen'bij den dienst van den al gemeen gemachtigde voor den wederopbouw. Deze aanvragen moeten worden vergezeld van een met redenen omkleed advies van bovengenoemd orgaan. Voorts zal in den vervolge op de uit te reiken machtigingen de geldigheidsduur worden vermeld, terwijl deze machtigingen, na aankoop der voor den bouw benoodigde materialen onverwijld (in afwijking van een daarvoor vroeger geldenden maatregel) door den principaal (opdrachtgever) van het werk moeten worden ingediend bij het gemeentebestuur (dienst van bouw- en woningtoezicht of de daarmede gelijk te stellen instantie), ter doorzending aan den algemeen gemachtigde. Niet gebruikte machtigingen moeten uiterlijk op den vervaldag door den principaal op dezelfde Wijze worden ingeleverd. Ook de goedkeuringen voor .de uitvoering van bouwwerken zullen aan een geldigheidsduur worden onderworpen. Deze geldigheidsduur is op 3 maanden gesteld. Indien binnen 3 maanden na den datum van afgifte der goekeuring niet met den bouw is begonnen, ver liest deze goedkeuring haar geldigheid en zij moet dan onverwijld bij de meergenoemde instantie worden Ingeleverd. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw heeft in een rondschrijven aan alle gemeentebestu ren verzocht voortaan nauwkeurig te contro le e r e n, of met de werken binnen den vastgestel- den termijn van 3 maanden is begonnen (in werke- lijken zin) en of de aangevraagde hoeveelheden wor den gebruikt voor het doel. waarvoor de machtigin gen zijn afgegeven. In gevallen, dat bouwwerken niet of niet tijdig worden uitgevoerd, of wel op een andere wijze wordt afgeweken van de bestemming der toegewezen ma- teria'en, zal de algemeen gemachtigde hiervan ten spoedigste in kennis moeten worden gesteld, onder terugzending van de uitgereikte machtigingen. HET JUBILEUM VAN DEN HEER J. C. SMID. Naar wij vernemen zal de huldiging van den directeur van het Postkantoor te Haarlem, den heer J. C. Smid. in verband met zijn 40-jarig ambtsjubileum door het P. T. T. personéel plaats vinden op Zondag 1 Juni te half drie in het Postkantoor. Ontslaan van werknemers. 's-GRAVENHAGE. 24 Mei. De directeur-gene raal van den Arbeid heeft met ingang van 1 Juni 1941 aan leiders van industrie- en handelsbedrijven, alsmede van landbouwbedrijven, met uitzondering van akkerbouw- en veehouderijbedrijven, vergunning ver leend tot het ontslaan van werknemers, die bij hen in tijdelijken dienst zijn, onder wie worden ver staan werknemers, die op niet meer dan 110 dagen in de zes onmiddellijk aan den datum van het ontslag voorafgaande maanden bij hen werkzaam zijn ge weest. Voorts is met ingang van genoemden datum ver gunning verleend aan leiders van landbouw-, in dustrie- en handelsbedrijven, om werknemers, die door of tengevolge van hun bemiddeling een andere, ten minste gelijkwaardige dienstbetrekking kunnen verkrijgen, te ontslaan, onder voorwaarde, dat zij den ontslagene, indien de nieuwe dienstbetrekking eindigt op andere wijze dan door ontslag op verzoek van den werknemer of door ontslag op grond van het be paalde in artikel 1639 p. van het burgerlijk wetboek, onmiddellijk op de oude arbeidsvoorwaarden herplaat sen, ingeval het ontslag uit de nieuwe dienstbetrek king plaats vond binnen drie maanden, of zoo hel betreft werknemers met vier of meer jaren vrij wel onafgebroken dienst hinnen een aantal maan den. gelijk aan het aantal dienstjaren in de oude dienstbetrekking, na de aanvaarding der nieuwe dienstbetrekking. Duitsch weermachtsbericht: De aanvallen op Engelsche oorlogsbodems in de Middellandsche Zee. Duikboot van kapitein Prien niet teruggekeerd. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Duikbooten hebben uit een voor Engeland be stemd convooi negen vijandelijke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 70.900 b.r.t. tot zinken gebracht, waaronder drie tankschepen van resp 8000, 10.000 en 13.000 b r.talsmede een zwaar geladen munitieschip van 7000 b.r.t. Door duikbooten werd bij afzonderlijke operaties nog 18.000 b.r.t. tot zinken gebracht In het zeegebied ten Westen van Afrika hebben duikbooten 21.400 b.r.t. tot zinken gebracht. Hierdoor heeft het duikbootwapen in de laatste dagen in totaal 110.300 b.r.t. vijandelijke handelsschepenruimte ver nietigd. De onder bevel van den luitenant ter zee eerste klasse Günther Prien staande duikboot is van zijn laatste tocht naar den vijand niet teruggekeerd. Aan genomen moet worden dat deze boot verloren is ge gaan Luitenant ter zee eerste klasse, Günther Prien. de held van Scapa Flow, die door zijn schitterende verdiensten met het eikenloof behoorende tot het ridderkruis van het IJzeren Kruis was onderscheiden en zijn dappere bemanning zullen in de harten van alle Duitschers voortleven. Het luchtwapen heeft, zooals reeds in een extra be richt is medegedeeld, gisteren aan de in het Oostelijk deel van de Middellandsche zee opereerende Britsche zeestrijdkrachten zeer zware verliezen toegebracht. Bij herhaalde dappere aanvallen hebben gevechts vliegtuigen en duikbommenwerpers vijandelijke krui sers en torpedojagers tot zinken gebracht Bovendien werden bomtreffers op een slagschip en op kleine eenheden van een uiteengeslagen Britsche vlootfor- matie geplaatst. Beven het Britsche moederland en het zeegebied rondom Engeland heeft het luchtwapen ondanks de slechte weersomstandigheden overdag gewapende ver kenningsvluchten gemaakt en een vijandelijk koop vaardijschip van 5000 b.r.t. vernietigd. In Noord-Afrika werden bij Tobroek plaatselijke, door pantserwagens ondersteunde Britsche uitvals- pogingen reeds in den kiem gesmoord. Duitsche ge vechtsvliegtuigen bombardeerden met goede uitwer king de ravitailleeringsinstallaties van den vijand bij Tobroek. De vijand heeft geen vluchten boven het Duitsche rijksgebied gemaakt. Bij aanvallen tegen het boven genoemde vijandelijke convooi hebben zich de duik booten onder bevel van luitenant ter zee eerste klasse oudste categorie Wohlfarth en luitenant ter zee eer ste klasse oudste categorie Gysa. bijzonder onder scheiden." DE ONDERGANG DER VIER ENGEL SCHE KRUISERS. BERLIJN, 23 Mei (D.N.B.) Ter aanvulling van het weermachtsbericht vestigt het D.N.B. de aandacht op den zwaren slag, die het verlies van vier krui sers voor de Engelsche vloot vormt, daar de kruisers door hun snelheid vooral in de Middellandsche Zee voor allerlei doeleinden zeer waardevol zijn. Het is nog niet uitgemaakt of zich onder deze vier kruisers ook enkele der eenheden bevonden die tevoren door ■are beschadiging buiten gevecht gesteld waren. Zelfs als men aannemt dat de vier tot zinken ge brachte kruisers reeds den vorigen dag beschadigd waren, zou het verlies van vier vernietigde en twee gedeeltelijk vernielde kruisers de helft vormen van alle kruisers, die in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee na de versterking met Oost- Aziatische strijdkrachten waren gestationeerd. Na de bezetting van het eiland Korfu. De oorlogs- vlag wordt geheschen. (Luce-Holland) De Kroatisch-Hongaarsche grens. Vermoedelijk gelijk aan de oude Oostenrijksch- Hongaarsche grens. Het D.N.B. verneemt uit Boedapest, 23 Mei: De leider van den staat, dr. Ante Pavelitsj, heeft in een onderhoud met den verslaggever van het „Acht Uhr Blatt" verklaard dat de Kroatisch- Hongaarsche grens vermoedelijk zal overeen komen met de vroegere Oostenrijksch-Hongaar- sche grens. Eveneens zal aan de Montenegrijn- sche grens de historische grens ten grondslag liggen Drie torpedoboofjagers en vijf motortorpedobooten vemiefigd. Het D.N.B. meldt: Vrijdag zijn drie Engelsche torpedobooljagers tot zinken gebracht by verschei dene geslaagde aanvallen van Duitsche gevechts vliegtuigen en Sluka's op schepen der Middel landsche Zecvloot. Verder werden twee jagers beschadigd: een daarvan geraakte in brand. Van zes Britsche motortorpedobooten, die een basis in het Oosten der Middellandsche Zee wilden bin- nenloopen. werden er vyf vernietigd. Duitsche vliegers hebben elders in de Middellandsche Zee twee in brand staande kruisers gezien, die door Duitsche Stuka's waren aangevallen. INTERLOCALS VERHUIZINGEN. 's GRAVENHAGE, 24 Mei. De Nederlandsche organisatie voor het beroepsgoederenvervoer langs den weg (N.O.B.) deelt mede: Het gebrek aan vloei bare brandstof voor motorrijtuigen heeft het nood zakelijk gemaakt voor interlocale verhuizingen een repeling in te voeren, waardoor het mogelijk is ge worden met weinig benzine zooveel mogelijk ver huizingen uit te voeren. Hiertoe is de officieele regeling meubeltransport te Bussum van de Nederlandsche organisatie voor 't beroepsgoederenvervoer langs den weg (N.O.B.) ingeschakeld. Om deze regeling echter zonder ver traging te kunnen uitvoeren is het noodzakelijk, dat het publiek minstens 10 dagen voor den dag van de verhuizing aan den meubeltransporteur op geeft naar welke plaats de inboedel moet worden verhuisd. Doet men dit niet, dan zal het in de meeste gevallen niet mogelijk zijn de verhuizing op tijd uit te voeren. (A.N.P.) 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. De secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend dat ter aanvulling van het aardappelrantsoen voor het tijdvak van Maandag 26 Mei t.m. Zondag 22 Juni a.s. nogmaals een extra broodrantsoen van 2000 gram beschikbaar wordt gesteld. In verband hiermede is bepaald dat gedurende het tijdvak van Maandag 26 Mei Lm. Zondag 22 Juni elk der met 24 genummerde bonnen van de broodkaart recht geeft op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. De aandacht wordt er op gevestigd dat bon 24 dus niet zooals met bon 21 het geval is recht geeft op 200 gram brood of 2 rantsoenen gebak. Het rijksbureau voor Voedselvoorziening in oor logstijd maakt bekend dat ter aanvulling van het bestaande vleeschrantsoen gedurende eenigen tijd wekelijks één extra ei zal worden gedistribueerd. In de week vóór Pinksteren zal deze extra ver strekking op een nader aan te wijzen bon voor de eerste maal plaats hebben. 's-GRAVENHAGE, 24 Mei. De directeur van het rijksbureau voor de distributie van Textielpro- ductén door den handel deelt mede dat met ingang van heden wordt bepaald dat gekocht en afgele verd mag worden zonder inname van textielpunten op bon „K" van de textielkaart voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder (bruine kaart) een zo- merjapon van bedrukte kunstzijde of stof daarvoor, en op bon „A" van alle textielkaarten een badcos- tuum of zwembroek. Den detailhandel zal nader per circulaire worden bekend gemaakt wat er met de in ontvangst geno men „K" en ,,A"-bonnen zal geschieden en welke herbevoorradingswaarde hieraan zal worden toege kend. Deze K- en A-bonnen kunnen n i e t bij de distri butiekantoren worden ingeleverd. Denk om de gezondheid. Verduister niet langer dan noodig is. Het parool is „verduister en doe het goed". Maai er is reden om daaraan toe te voegen: doe het niet langer dan noodig is. Wij komen hiertoe naar aanleiding van een opmerking in het jaarverslag van de Noorcl-Hol- landsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Daarin komt eenige ongerustheid tot uiting over de gevaren die in dezen moeilijken tijd de volksge* zondheid bedreigen.. Op enkele uitzonderingen na (Haarlem is een der gunstige uitzonderingen) was de sterfte aan tuberculose in het geheele land in 1940 hooger dan in 1939. Dit wordt betreurd, omdat tot en met 1939 het bedoelde cijfer zich lang in een dalende lijn heeft bewogen. „Te meer zoo vervolgt het verslag moeten wij met eenige ongerustheid de naaste toekomst tegemoet zien. In dit opzicht speelt ook de verduistering een niet te onderschatten rol. Wordt deze n.l. zooals helaas nog veel voorkomt, te vroeg in gang gezet, of 's morgens te laat beëindigd, dan mist' men in vele, soms dicht bevolkte perceelen, ja zelfs in ziekenhuizen, veel licht en tegelijk ook door dat ook de ventilatie dan door de afsluitingen ge vaar loopt veel lucht, een ware aanfluiting van een onzer meest polulaire leuzen, gezwegen nog den deprimeerenden invloed van een en ander op de psyche der bewoners". Tot zoover dit verslag Er is dus aanleiding de waarschuwing te laten hooren: verduister niet langer dan noodig is. In dezen zomertijd is het ongetwijfeld mogelijk op de meeste slaapkamers de verduistering achter wege te laten. Het is 's avonds bij het naar bed gaan meestal licht genoeg om zich te ontkleeden. 's Morgens staat de zon al weer aan den hemel voor de meeste menschen aan opstaan moeten denken. Vooral geldt dit voor de kamers waar kin deren slapen. Natuurlijk moet er wel voor gezorgd worden, dat in zoo'n geval 's nachts geen licht ontstoken kan worden. Dan kan men zonder bezwaar de ramen der slaapkamers open zetten om frissche lucht te doen toetreden. Andere slaapkamers die wel verduisterd wor den, moeten zoo ingericht worden dat toch vol doende geventileerd kan worden. Frissche lucht beteekent gezondheid Verbreking der betrekkingen verwacht. BERLIJN. 23 Mei (D.N.B.) Volgens Reuter heeft het Britsche ministerie van hlnkkade van daag medegedeeld dat een definitief afbreken der betrekkingen tusschcn Engeland en de regcering te Vichy voor de deur staat. Engelsche vliegtuigen hoven Duitsehland. Geen militaire schade. BERLIJN. 24 Mei (D.N.B.L De R.A.F. heeft vannacht met zwakke strijdkrachten naar West- Duitschland gevlogen. De Britsche vliegtuigen lieten op verscheidene plaatsen een gering aan tal brisant- en brandbommen vallen, zonder schade van beteekenis aan te richten. Nergens ontstond militaire schade. Vergadering Haarlem's Bloei. Vrijdagavond heeft 't bestuur van „Haarlem's Bloei" vergaderd in het stadhuis onder leiding van wethouder W. J. B. van Liemt. De heer A. van Weerden, die na de goedkeu ring der jaarverslagen aan het woord kwam, was van meening, dat de stichting nog wel wat meer kon doen dan zij op het oogenblik deed. Spreker noemde o.a. het gebruik van de Vleesch- hal als tentoonstellingsgebouw. De directeur der stichting de heer C. S. Th. van Gink antwoordde, dat ook hij reeds aan de Vleeschhal had gedacht maar er is niets van gebleken, dat het gebouw beschikbaar is. Ook de voorzitter was dezelfde meening toegedaan en bovendien achtte hij den tijd voor dergelijke plannen niet erg geschikt. Eenige leden o.w. ook de heer Van Weerden meenden dat de propagandacommissie wel eens met voorstellen mocht komen. Sinds haar instel ling heeft men nidts meer van de commissie ver nomen. In zijn antwoord wees de voorzitter erop, dat de commissie nog steeds niet volledig is er is geen voorzitter doch binnenkort zal de commissie worden aangevuld. Over de plannen tot reorganisatie van hefc Vreemdelingenverkeer werden tenslotte door den heer Van Gink nog eenige mededeelingen ge daan. De overheid zal zich meer met het vreem delingenverkeer bezig houden: dit zal de samen werking tusschcn de verschillende vereenigingen ten goede komen. Plaatselijk zal daarbij toch zooveel mogelijk aan de vereenigingen worden overgelaten. Wat er nog over is van den ouden watermolen aan den Haarlemmerweg, die gesloopt wordt om in Rijpwetering weer te worden opgebouwd. (Pax-Holland) Op een Nederlandsche scheepswerf is de nieuwe motor-strandreddingboot, genaamd C. A. A. Dudok de Wit, te water gelaten. De reddingboot heeft een lengte van 9!; M., een breedte van 2.90 M. en is toegerust met een Hercules Dieselmotor van 4 cyl., 40 P.K. De schroef loopt in een tunnel. Hierboven: de boot B-aat te wate* (Foto Stevens) Megerle over „onbehoorlijke voorstellen". BERLIJN, 24 Mei (D.N.B.) De diplomatieke medewerker van de Berliner Börsen-Zeitung", dr. Karl Megerle, schrijft onder het opschrift „onbe hoorlijke voorstellen" over de pogingen van de Amerikaansche diplomatie neutrale Europeesche regeeringen tot deelneming aan den kant van Engeland te bewegen. Aan de hand van voorbeelden bewijst de bekende Duitsche publicist dan hoe de pogingen tot inter ventie van de diplomatie der Ver. Staten in Portu gal, Spanje, Ierland, de Scandinavische landen als mede in Turkije en het nabije Oosten zonder succes gebleven zijn en ten deele tot min of meer scherpe antwoorden en protesten van de betrokken re geeringen geleid hebben. De beslissende nederlaag heeft Roosevelt echter in Frankrijk geleden, zoo vervolgt Megerle. Zelfs van het standpunt van het Amerikaansche inter- ventionisme bezien, was de hier ingeslagen weg^een slechte politiek. Zij kon Frankrijk slechts in zijn besluiten versterken. Het liet zich noch door den greep naar zijn schepen, noch door de dreigementen tegen zijn koloniën bang maken en liet 'den Ver. Staten weten, dat het zijn bezit met de wapens in de hand zou verdedigen De machtspolitiek der regeering Roosevelt, haar gewelddadige methoden, werden daardoor voor de geheele wereld blootge legd. In Europa is er thans geen punt meer, waar het interventionisme met kans op succes aan het werk kan gaan. De OudeWereld wijst het van de hand, haar lot door Roosevelt te laten bepalen. Zij antwoordt daarop met een nauwere aaneensluitng. NEDERLANDSCHE FILMS VAN JAN DE KONING. HAARLEM, 23 Mei. De Haarlemsche cineast Jan de Koning, heeft dezer dagen de laatste hand ge legd aan de film „Veiligheid" Deze film, die in de voorprogramma's der bioscopen zal worden vertoond, kwam tot stand in samenwerking met de Nederland sche Spoorwegen. Naar wij vernemen is de heer De Koning in het najaar aan deze film begonnen. Hij had hierbij de medewerking van de directie der Nederlandsche spoorwegen, die hem veroorloofde, overal waar dit voor het beoogde doel kon dienen op de film spreken de voorbeelden van voorzorg en veiligheid vast te leg gen. Men ziet aldus de werking der signalen en sei nen. het inwendige van seinhuis, kiekjes in het Spoor wegmuseum e.d. De heer De Koning is bereids aan een nieuwe film begonnen, die oud-Amsterdam in beeld zal brengen. De meest pittoreske piekjes van de hoofdstad zullen hierbij in beeld worden gebracht Als aanvulling van de bioscoopprogramma's zal deze film de aandacht trekken. DIPLOMA-UITREIKING LEERLINGEN IN DE TYPOGRAFIE. Vi^jdagavond had, onder voorzitterschap van Jhr. Mr. B. W. F. van Riemsdijk, in de aula van Drukkerij „De Spaarnestad" de diploma-uitreiking plaats aan de volgende drukkersleerlingen, die met succes den vierjarigen leertijd hebben doorloopen: A. W. J. van Dam. C. J. Heijerman. G J. Huijser, G. J. Molenaar, G Peper en G. van Wijk. Tevens ontvingen het diploma de zettersleerlingen: B van Bilderbeek. W van Dam. G. S. Gaus, A. J. Hartoch, G. J. Hos. A. C Kerkoele. C. van Leeuwen, H. W. Luijsterburg. H Maters. R. den Oudsten, A. F. Smoorenburg. W. J Vesteripg, T. de Wal, F. van Zijl en H. Bartholomeus. Vier candidaten moesten worden afgewezen. Na het officieele gedeelte volgde zang van een mannenkoor, welks leden werkzaam zijn aan ge noemde drukkerij De heer Blauw, controleur van de C.L.C. hield een inleiding over de werking van de D.L.C. in het algemeen Een tweetal leerlingen bracht hun dank aan leeraren en aan de D L C In de pauze werd aan de genoodigden. waaronder patroons, de ouders van de leerlingen en leermeesters gelegenheid gegeven het werk van den avondcursus te bezichti gen. Hierna volgden enkele cultureele films. HEDEN: 12 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1