Sp&U ch Wedstrijd®* Ned. Voetbalbond V.S.V. verliest Be Quick van Slotwedstrijd van Martin Hoe de derde klassers speelden Tennisles. Wereldrecord van Harbig to A A N D A G 26 M E I 1941 De Uitslagen. KAMPIOENSCHAP "VAN NEDERLAND. A.D.O.Heracles 32 QuickV.S.V. 32 Promotie 2e klasse: K.F.C.—Z.F.C. 2—0 Tweede klasse B. H.B.C.Volendam 73 VeloxDe Spartaan 31 Derde klasse B. SantpoortRipperda 42 Promotie-degradatie 3/4 klasse. Onze GezellenHalfweg 22 Promotie Res. 2e kl.: Stormvogels 2't Gooi 2 36 Reserve 2e klasse: Volendam IIT.O.G. II 33 Res. derde klasse C. H.B.C. 2Haarlem 3 (op het Haarlem-terrein) 2—2 AFDEELING II. Promotiecompetitie tweede klasse. C.V.V.Overmaas 40 AFDEELING IH. Promotiecompelitie tweede klasse. Go AheadRigtersbleek 23 P.E.C.^-Vitesse 51 AFDEELING IV. Promotie 2e klasse- Picus—R.B.C. StandaardLimburgia 2—1 1—5 Onverwachte nederlaag der Velsenaren In dezen wedstrijd heeft niet het sterkste elftal gewonnen doch wel de ploeg die zich het meest, zelfs tot het uiterste, inspande". Technisch waren de Groningers over het alge meen de minderen der Velsenaren en konden slechts Van der Linden, Hoogenbirk, Kammeijer en van Kooyk aanspraak maken op een goede beoor deeling. Doelman Gernaat en de bekende Pienter hadden zeer zwakke oogenblikken. Bij V. S. V. waren Poulus, de Vries en Michel beneden hun normalen vorm, al heeft laatstge noemde soms briljante dingen gedaan. Stek, die Karrenbelt verving, was in de eerste helft goed doch zakte geleidelijk geheel af. Godschalk, die nu linksbuiten speelde, werd aanvankelijk te veel ver waarloosd, kreeg in het laatste half uur wat m:eer werk en toonde zich toen een gevaarlijk speler. Balvers deed iets meer van zich spreken dan Van der Kuil. die matig was. Kunst was zeer ijverig en deed af en toe verdienstelijk werk. Van der Lugt had al een zeer slechten wedstrijd, terwijl ten slotte de beide backs veel zwakke momenten ver toonden. Kwam dus V. S. V. met invallers voor Van Osch en Sterk die beiden zeer gemist werden in 't veld en waardoor de opstelling totaal veranderd was Be Quick was geheel volledig. Na eenig verkennen komt Be Quick het eerst tot een aanval, die niets oplevert. Bij V.S.V. onder scheidt Stek zich en geeft menigen keurigen voor zet. die echter alle onderschept worden. Als de Groningsche rechtsbuiten Pruis keihard Inschiet stijgt het gejuich reeds op doch Michel weet het vliegende schot meesterlijk te keeren. Be Quick houdt goed vol. Hoogenbirk zet een aanval op en thans is het Van Kooïjlc die zeer hard in schiet, waarbij de bal over den verrasten Michel in het net verdwijnt. (10). V. S. V. neemt dan de zaak geheel in handen. Een goed schot van v. d. Kuil stuit af op doelman Gernaat, dan lost de jonge Stek na een -fraai opge zetten aanval een schot dat keeper Gernaat te machtig is. (11). Nu volgen sensationeele minuten. Blijham plaatst fraai over den uitgeloopen Michel doch de bal komt van de doellat in Michel's handen. Terstond daar na kopt Pienter, bij een V.S.V.-aanval, bijna in eigen doel, doch nu redt de paal Be Quick. De bal wordt weggewerkt. Van Kooyk krijgt dezen in dubieuze positie, geeft fraai over en Boerema brengt den stand op 21. In deze bedrijven was het in de beide verdedi gingen een geknoei van belang. Als Michel reeds gepasseerd is kan v. d. Gevel nog juist redden, ter wijl bij Be Quick keeper en backs den bal zelfs in eigen doel werken en waardoor de rust met gelijken stand (22) ingaat. De tweede helft gaf weinig fraais te zien. Er werd soms zelfs hevig geknoeid. Bij een aanval op het Velser doel wordt de bal driemaal ingeschoten en belandt ten slotte achter Michel. (32). De V.S.V.-voorhoede krijgt nog menige kans dezen stand te veranderen, doch door te kort gehouden spel en slecht schieten wordt geen resultaat verkregen. De Groningers zijn tegen het einde vrijwel allen geheel uitgespeeld, doch V.S.V. weet hiervan niet te profiteeren. RANGLIJST. Heracles A.D.O. P.S.V. Be-Quick V.S.V. 5—6 3—5 5—9 Volendam lijdt fiksche nederlaag Het is voor de populaire Heemsteedsche club H.B.C. Zondag een bijzondere dag geweest, die zeker met gouden letters in de annalen zal worden opgeteekend. Voor het eerst is het'den zwart-wit- ten in een fraaien kamp gelukt een eclatante over winning te behalen op de Volendammers, die als laatste gasten op het Berkenrode-terrein versche nen. Deze wedstrijd moet Arie Martin, die voor de laatste maal meespeelde, daar hij voortaan als trainer zal optreden, wel een bijzondere voldoening gegeven hebben, omdat thans voor het eerst een minder prettige traditie is verbreken. Ter gelegenheid van zijn afscheidswedstrijd had voor de match op het veld een korte maar harte lijke huldiging plaats. Allereerst sprak de voorzit ter van H.B.C., de heer W. van Houten, die A. Martin prees om zijn groote sportiviteit en trouw. ..H.B.C. heeft in den loop der jaren een prachtige traditie uitgedragen," aldus spreker. Overal is ons team graag gezien en ook <Ge laatste jaren hebben wij op de neutrale velden een goed figuur gesla gen. Dit alles hebben wij voor een groot deel te danken aan onzen Arie, dien ik steeds gekend heb als een buitengewoon goed sportman. Aan hem heeft onze ploeg veel te danken en daarom hoop ik ook dat hij voor onze vereeniging niet verloren is". Nadat spreker ook de echtgenoote van A. Martin in zijn dankwoord betrokken had, overhan digde hij hem namens de vereeniging een fraai echrijfgarnituur. De aanvoerder Kick Smit, de voorzitter van de tratningscommissie, de heer J. SVarmerdam en 4e heer S. A. Mulders brachten hierna woorden van hulde en dankbaarheid voor alels, wat A. Martin voor de club gedaan had. Beide laatste sprekers boden den voetballer fraaie bloemstukken aan. Nadat de eere-voorzitter en de oud-voorzitter van H.B.C., resp. de heeren N. J. v. d. Linden en J. v. d Hors! het woord gevoerd hadden, sprak de heer S. Kempens namens „Vo lendam" een hartelijk woord van afscheid. Tot slot dankte A. .Martin het bestuur van H. B. C. voor het fraaie geschenk en de oud-spelers voor hun hartelijke woorden en mooie bloemen. Hierna begon de wedstrijd tegen de wijdbroe- ken, die in de eerste helft den wind mee hadden. Het geheele H.B.C.-team speelde reeds dadelijk met een energie, die wij de laatste weken niet meer gezien hadden. Aanhoudend was de voorhoede in den aanval en het waren vooral Smit en van Ba- kei, die gevaarlijk werden. Tot de laatste minuut hebben de Heemstede naren met vurig enthousiasme gestreden. Onder groot gejubel- van de supporters kwam het einde. Alle zwart-witten hebben dezen middag een goede partij gespeeld. Het was dan ook een der beste wedstrijden, die wij dit seizoen van hen hebben gezien. Voor de rust scoorden v. d. Linden, v. Bakel er Smit, na de rust A. Martin, van Bakel, v. d. Lin den en Smit. De doelpunten van Volendam werden gemaakt door Kwakman, Koning en Sier. HET PROGRAMMA VAN H. F. C. Pr9§rarnma van de promotie-competitie van H.F.C. luidt: 1 Juni (le Pinksterdag): Haarlem: H.F.C.—De Volewijckers. Weesp: Rapiditas—Elinkwijk. 8 Juni: Amsterdam (Ajax-stadion)De Vole wijckers—Rapiditas: Elinkwijk: Elinkwijk—H.F.C. 15 Juni: Elinkwijk: ElinkwijkDe Volewijckers; Haarlem: H.F.C.—Rapiditas. 22 Juni: Amsterdam (Ajax-stadion); De Vole wijckers—Elinkwijk: Weesp: Rapiditas—H.F.C. De overige wedstrijden worden nader vastgesteld. SANTPOORT KAMPIOEN. In een zeer spannenden wedstrijd, die door ruim 1800 toeschouwers werd bijgewoond, heeft Santpoort door een 4—2 overwinning op het zich kranig verdedigende Rip perda het afdeelingskanipioenschap veroverd. De rood- blauwen moeten nu trachten in de promotïematches tegen V v. Z. en Q. S. C. (Wormerveer) een plaals in de tweede klasse te veroveren en te oordeelen naar den vorm, waarin het elftal den laatsten tijd heeft gespeeld, zijn de kansen daar op zeker niet gering. Santpoort werd in 1922 opgericht en kwam allereerst ttt de derde klasse van den D. H. V. B.. een onderafdeeling van den Katholieken Voetbalbond, uit. Na eenige jaren ging de club naar de R. K. F. over, behaalde daarin het kampioenchap der tweede klasse en promoveerde in 1932 naar de hoogste afdeeling. Reeds in het volgend seizoen eindigde zij op de eerste plaats en mocht dus deelnemen aan de competitie om het landskampioenschaD tegen T. Y. B. B., Nulo (Helmond), S. D. O. U. C. (Delft) en Caesar (Beek). De roolblauwen brachten het tot de derde plaats en zij hebben zich in de latere jaren steeds een dei- sterkste teams in de eerste klasse getoond, getuige het feit, dat zij vier keer als runner-up fungeerden. Dat was ook in het laatste seizoen vóór de fusie met den N. V. B, het geval, toen H. B. C. den titel veroverde en het was voor Santpoort dan ook een groote en begrijpelijke teleurstelling, dat de Heemstedenaren wel en de rood- blauwen niet in de tweede klasse van den N. V. B. wer den ingedeeld. Thans echter hebben zij de kans hun doel te bereiken en het elftal zal zeker niets nalaten om het zoover te brengen. De spelers, die Santpoort het kampioen schap hebben bezorgd, zijn de volgende: C. Nijssen; J. Nijssen en D. Nijssen; A. Maarschalk. C. Tromp en' a! Slok; J. Oosterholt (wegens verwonding in de laatste drie wedstrijden vervangen door Gerritse), T. Tromp, J: Bak- kum, H. Caldenbach en B. Wjjker. Het elftal beschikt over een zeer solide „familie-verdedi ging", heeft twee snelle vleugelspelers en een bijzonder productieven middenvoor. Het zal wel zelden voorkomen, dat een aanvalsleider, zooals in dit geval J, Bakkum. niet minder dan 48 van -de 77 doelpunten in de 20 competitie- ma tches van één seizoen scoort. Tegen Ripperda was Santpoort al spoedig in het offen sief, maar bet duurde tien minuten, alvorens Bakkum uit een voorzet van Gerritse het net wist te vinden. Kort daarna maakten de bezoekers uit een schermutseling voor doel gelijk. Nog voor de pauze had Bakkum wederom succes, toen hij een vrijen schop even buiten het straf schopgebied zeer hard Inschoot. Een kwartier na de pauze bracht Gerritse den stand op 3—1, maar Ripperda gaf zich nog geenszins gewonnen en benutte een wegens hands toegekenden strafschop, om er door middel van haar spil 3—2 van te maken. Eerst vijf minuten voor het einde scoorde Wljker het vierde en beslissende doelpunt en maakte het kampioenschap der roodblaviwen tot een feit. Onze Gezellen speelden op eigen terrein hun eersten de gradatiewedstrijd tegen Halfweg. Reeds kort na het be gin zond de middenvoor der gasten, Van Aalst, een zeer hard schot in, dat echter prachtig door doelman Kiphardt ten koste v»n een hoekschap werd gekeerd. Hoewel Half weg in de eerste helft iets sterker was, kwam de rust met blanken stand. Tien minuten na de hervatting doelpuntte Zoeteman uit een vrijen schop voor de bezoekers, maar linksbuiten Bouma maakte -met een keihard schot gelijk en dezelfde speler gaf de thuisclub een kwartier voor het einde de leiding. De Halfweg-spil Visser wist daarna van een fout van den overigens goed keependen Kiphardt gebruik te maken om den eindstand op 2—2 te brengen; een resultaat, dat de verhouding goed weergeeft. Te Zandvoort speelden Zeemeeuwen en Kinhelm een doelpuntrijken wedstrijd, die ten voordecle der Velgena ren met 5—4 werd beslist, hoewel de stand bij de rust 4—2 ten gunste van de thuisclub luidde. Voor de Zeemeeuwen scoorden Van Loon en Koningbruggen (3). voor Kinheim Verhoofdstad (2), Versteeg (2) en C. Duineveld. De eindstand van deze afdeeling luidt thans: Santpoort 20 16 2 2 77—37 34 Zandvoort 20 15 3 2 67—26 33 Kinhelm 20 12 5 3 53—38 29 Beverwijk 20 11 3 6 66—50 25 Schoten 20 11 1 8 57—50 23 D. E. M. 20 7 3 10 46—48 17 Bloemendaal 20 6 5 9 41—61 17 T. Y. B. B. 20 4 6 10 45—58 14 Ripperda 20 4 3 13 42—50 11 Zeemeeuwen 20 5 1 14 45—72 11 Onze Gezellen 20 2 2 16 32—80 6 In totaal leverden de 110 matches 571 doelpunten op, gemiddeld derhalve meer dan vijf per wedstrijd, zoodat men mag constateeren, dat de voorwaartsen aan de hun gestelde elschen van productiviteit ruimschoots hebben voldaan. DE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. KENNEMERLAND 2 KLOrT TWEEDE JEUGD. De strijd om de onderste plaats blijft spannend. De twee gegadigden hiervoor, Kennemerland 2 en Tweede Jeugd ontmoetten elkaar Zaterdag op het terrein van laatstgenoemde. De versterkte de fensie der reserves van Kennemerland wist stand te houden, waardoor de bezoekers met 21 won nen, nadat de stand met de rust 11 was. Dit was de eenige wedstrijd in de A-afdeeling. Het is uit gesloten, dat de competitie geheel wordt beëindigd, vooral ook omdat de wedstrijden om den Kenne- merlandbelcer nog moeten plaats vinden en er bo vendien nog een wedstrijd door het vertegenwoor digende elftal zal worden gespeeld. Nog nimmer is er in deze competitie zoo lang gevoetbald, hetgeen deels aan de stagnatie en deels aan het groote aan tal wedstrijden moet worden toegeschreven. JIJBILEUMWEDSTRIJDEN „KENNEMERLAND". Tot besluit van de feestelijkheden ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan dezer vereeniging worden a.s. Zaterdag op de terreinen van „Bloe mendaal" een tweetal wedstrijden gespeeld tegen A.F.C. uit Amsterdam. Het eerste elftal der oranjehemden speelt tegen A.F.C. 3 (reserve tweede klasse van den N.V.B.), terwijl de veteranen den strijd aanbinden tegen de oudjes van A.F.C., waarin o.a. Charles Lungen uit komt. Na afloop is er gezellig samenzijn in Hotel „Roo- zendaal" te Overveen. Nederlandsche Voetbalbond Onderafdeeling Haarlem OFFICIEELE MEDE DEELINGEN. De secretaris-penningmeester van den NVB verzoekt den onderafdeelingen dit bericht in haar officieele orga nen over te willen nemen: Bestuursbesluit.. Een schorsing of vervallenverklaring, wegens eontribuüeschuld wordt na verloop van twee jaren niet meer eikend. tenzij één maand vóór afloop van den termijn verzocht is, den termijn met ten hoogste één jaa: te verlengen. Toelating nieuwe vereenigingen. Vereenigingen, welke tot het verband van den NVB wenschen te worden toe gelaten, moeten het verzoek daartoe indienen bij de be- treïende onderafdeeling, onder overlegging in tweevoud van gewaarmerkte afschriften van de Statuten Huish, Reglement.' Betalingen in postzegels. In verband met het feit, dat er veel betalingen plaats vinden in postzegels van hooge waarden, welke voor het frankeeren van brieven dere postzendingen niet te gebruiken zijn, verzoekt de secretaris-penningmeester bij betaling in postzegels slechts zegels te gebruiken in de waarden van 5, 7i/2 en Wijzigingen secretariaten. Het secretariaat van V. V. Concordia is overgegaan in handen van den heer M. J. Kleijn, Jhr. Mockkade 21 Hillegom. Het secretariaat van D.O.A. is overgegaan in handen van den heer A. G. Balk, Glasblazerstraat 29 te Haarlem. Overschrijvingen. Verleend, ingaande 19 Mei 1941. No. 1209 J. H. van Schie naar SV '34. No. 1210 G. Fennis naar DeCeO. No. 1211 J. Koster naar DeCeO. Scheidsrechterskaarten. Zaterdag 31 Mei a.s. (van tot 8.30 uur): Groep A tot en met Z. STRAFZAKEN. Geschorst: G. Wilderom, lid van V.G.S., voor den duur van twee wedstrijden, ingaande 21 Mei 1941, wegens gedrag in den wedstrijd VGS 2—Johez 2 op 15 Maart 1041. W. Teunenbroek, lid van Droste, voor den duur van drie wedstrijden, ingaande 21 Mei 1941, wegens w^igedrag in den wedstrijd SV '34 2—Droste 3, op 28 Maart 1941. P. Win kel, lid van SV '34, voor dea duur van drie wedstrijden, ingaande 21 Mei 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd SV '34 2—Droste 3, op 28 Maart 1941. A. van Putten, lid van Vogelenzang, voor den duur van drie wedstrijden, ingaande 21 Mei 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd Concordia—Vogelenzang, op 30 Maart 1941. J. Verhoofstad, lid van Kinheim, voor den duur van vier wedstrijden, in gaande 21 Mei 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd Terrasvogels—Kinheim 3, op 16 April 1941. W. van Roon, lid van Schoten, voor den duur van twee wedstrijden, gaande, 21 Mei 1941, wegens wangedrag ln den wedstrijd RCH 3—Schoten 2, op 4 Mei 1941. J. Kruïjff, lid van Scho ten, Voor den duur van vier wedstrijden, ingaande 21 Mei 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd..RCH 3- Schoten 2. op 4 Mei 1941. J. .de Jong, lid van DeCeO, uit gesloten voor deelname aan wedstrijden, ingaande 21 Mei 1941, wegens het niet voldoen aan de uitnoodiging zich te verantwoorden omtrent zijn gedrag in den wedstrijd HFC b—DeCeO b jun., op 9 Maart 1941. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR MAANDAG 2 JUNI (2e Pinksterdag). Stads-Editie-beker 3e ronde. De winnende vereenigingen in deze ronde worden uitge- noodigd op Dinsdag 3 Juni des avonds te 9 uur Bondsbureau overleg te plegen omtrent het spelen der volgende wedstrijden: No. 37 DeCeO—OIV, 2 uur, J. H. Mèchelen. No. 38 VSV 3—DEM 2, 12 uur, J. C. H. van der Eem. No. 39 Bloemendaal 3—Droste, 10 uur, J. H. Mar tens Jr. No. 40 TYBB 2—Schoten 2, 12 uur, H. E. Krane- veld. No. 41 WH—Haarlem 3a. 10 uur. J. Fortgens. No. 42 RCH 3—ETO, 10 uur, M. Bloemïnk Jr. Promotie comp. 3C en 3G TYBB 4—DEM 3, 12 uur, terrein Santpoort (grensrech ts P. Th. de Haas en W. P. Nederstigt). Afd. 2 C: WE 2—Van Nispen, 2 uur, -N. Molenaar; HBC -TZB, 12 uur, G. A. Mooijekind. Afd. 2 D: Schoten 3—DeCeO 2, 10 uur, F. Keerwolf Jr.; N. Vennep—VI. Vogels 2, 2 uur, Th. van Kampen, Afd. 3 A: EHS 3—Kennemers 6, 10 uur, L. de Boer; Ter- •asvogels 3—EDO 7, 10 uur, H. Bakker. Afd. 3 B: DSK 3—Sport Vereent 2, 10 uur, I. Notenboom: Beverwijk 4—Bloemendaal Vet., 10 uur, W. Kelder. Afd, 3 D: Kennemers 7—Halfweg 3, 10 uur, W. de Groot Jr.; DSK 2—Spaarndam 2, 2 uur, E. G. Krab. Afd 3 F: Spaarnestad 2Swastika, 10 uur, N. Pannevis. Woensdag 28 Mei. Afd. L Haarlem 3a—RCH 4, 19.30 uur, W. van Loenen. Zaterdag 31 Mei. Adsp. G. TYBB b—O. Gezellen c, 3 uur. VERSLAG VERGADERING AFD EELINGSBE STUUR. In de laatst gehóuden vergadering van het afdeelings- bestuur, heeft de voorzitter, nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, mededeelingen gedaan de besprekingen, welke in Den Haag zijn gevoerd omtrent het "nieuw-ontworpen reglement voor de afdee- lingen. In veel opzichten zal aan de verlangens en be zwaren der afdeelingen tegemoet worden gekomen. Voorlezing werd gedaan van een schrijven aan den N. V. B. inzake het Zaterdagmiddagvoetbal, waarin tot uit drukking is gebracht dat geen behoefte bestaat in den bestaanden toestand wijziging te brengen. De voorzitter deelt vervolgens mede dat pogingen in et werk zijn gesteld evenals het vorige jaar stedenwed- strijden te organiseeren terwij] tevens getracht zal wor den met het plaatselijk elftal nog eenige uit en thuis wedstrijden te spelen. Van het gemeentebestuur van Zandvoort is een dank betuiging Ingekomen voor verleende medewerking aar een wedstrijd te Zandvoort. Nadat inzake een ernstige overtreding wegens het uit komen van niet gerechtigede spelers van gedachte is ge wisseld, eenige verzoeken om ontheffing van opgelegde boeten zijn behanadeld en een aantal strafzaken is be recht. werd een delegatie van de Scheidsrechterscommïs- sie door het afdeelingsbestuur ontvangen. De voorzitter wijst er in zijn welkomstwoord op dat de vraag.'die thans aan de orde gesteld wordt een landelijk karakter draagt doch dat niettemin wij moeten pogen hierop in onze afdeeling een antwoord te vinden. De heer Westerbeek, voorzitter der Scheidsrechters- commissle zette uiteen dat het volgende seiozen de thans bestaande toestand niet bestendigd kan blijven, daar door een nijpend tekort aan scheidsrechters, een aantal wed strijden door niet van bondswege aangestelde scheids rechters moesten worden geleid. De heer Twlsterling gaf uitvoerig rapport van'de wenschen die onder de fun- geerende scheidsrechters leven en zette de oorzaken uit- welke naar het oordeel der commissie tot dezen toe stand hebben geleid. Breedvoerig werd over de wenschen de pogingen tot verbetering van gedachten gewisseld. Aan rechtmatige verlangens zal tegemoet worden geko- tevens zal thans reeds getracht worden uitbrei ding .aan het scheidsrech terScorps te geven. Nadat de volgende bijeenkomst was vastgesteld op 20 Juni a.s. werd de vergadering gesloten. De Uitslagen. Afd. 1 C: Afd. B: OIVVogel enz. 9—0 Terrasv. aEDO b Afd. 2 B: 26—0 Bl.daal 3VSV 5 73 DeCeO aKinheim a Waterloo 2—Kenn. 5 7—1 1—2 Afd. G: Afd. 2 C: DSS c—TYBB b 7—3 MASHBC 3 2—3 DEM aO. Gez. b 70 IEV 2TZB 43 Afd. I: WE 2Hoofd. Boys IEV e—DSS b 26 2—1 TYBB e—IEV b 3—4 Afd. S D: DEM c—Santp. b 10—0 ETO—De 'CeO 2 3—1 ZATERDAG-COMP. Afd. 3A: Afd. A: DeeCO 3—EHS 3 3—0 Tvv. Jeugd—Kennemer- Afd. 3 C: land 2 1—2 BSM 2VCV 4—1 Afd. B: Afd. 3-D: VEW 2Telefonia 2. EHS 4—Halfweg 3 0—0 5—4 Kenn. 7Droste 2 08 Kenn.land 5WRA DSK 2—WH 3 2—2 1—6 Afd. 3 G: SIZO 2Kenn.land 3 NAS 2—Alliance 3 4—8 4—2 Santp. 4—DEM 3 0—1 DEM 6—TYBB 5 6—1 ADSP.COMPETITIE. TZB 2—DEK 2 3—6 Afd. D: IEV 3—O. Gez. 3 2—1 Halfweg—DIO 1—1 Afd. 4 A: Kenn.landTHB a Terrasv. 5DOA 2 52 41 Aid. 4 B: Afd. E: G. Wit 3—HBC 4 1—6 EDO d—WH 11—0 DEK 3—Hoofd. Boys 2 Afd. G: 5—7 O. Gezellen-DEK 1—11 v. Nispen 2Vogelenz. 2 7—2 NOORD-ADSP. JUN. - COMPETITIE. COMPETITIE. Afd. A: Afd. B: Kenn. aBl.daal a Stormv. cKenn.land c 11—0 6—3 BUDDY BAER DOOR JOE LOUIS GESLAGEN. In het Griffith Stadion te Washington verdedigde Joe Louis zijn wereldtitel in de zwaargewichtklasse voor de zeventiende maal. Ook dezen keer slaagde hij er in zijn uitdager, den 16 K.G. zwaarderen Buddy Baer, in de zesde ronde te slaan. In de eerste ronde was Louis uit den ring gestort, doch had zich tijdig hersteld om den strijd voort te zet ten. (A.N.P.), ARIE MARTIN NEEMT AFSCHEID. De populaire H. B. C.-speler A. Martin besloot Zondag zijn voetballoopbaan in den wedstrijd tegen Volendam. Vijftien jaar heeft deze bekende speler de kleuren van H. B. C. verdedigd en 2 jaar van R. C. H. Vóór den wedstrijd had Zondag de huldiging plaats. Op de foto ontvangt Martin een cadeau van den voorzitter van H. B. C., den heer W. van Houten. (Foto De Haas) In weinig woorden wijze lessen In het zoo moeilijk tennisspel, Belust op grootere successen Lezen de tennissers die wel. Ik zou zoo'n les niet kunnen geven, Zelfs niet met maar één enkel woord, Ik slijt getroost mijn tennisleven, Als speler van de krukkensoort. Ik weet slechts: zij die goed serveeren Bedienen d' anderen juist slecht, Die moeten zien te retourneèren, En toch is dat hun volste recht. Wie in het netspel uit kan blinken, Hebt u daar weieens op gelet. Slaat juist, hoe raar het ook mag klinken De minste ballen in het net. Wie goed kan „drijven" is bedreven En ik heb nog een ding ontdekt, Wie ballen vol effect kan geven, Die speelt een tennis vol effect. Het kappen kan soms nuttig wezen, 1-Iet lobben worde bestudeerd, Maar wie tenslotte buiten deze Nog goed volleert, die is volleerd. Honkbal Schoten verliest van V. V. G. A. Blauw Wit en H. H. C. spelen gelijk. SCHOTEN—V.V.G.A. Schoten heeft het niet zoo gemakkelijk gehad als verleden week tegen H.H.C. Nu wogen partijen veel beter tegen elkaar op en tenslotte bleek V.V. G.A. de meerdere te zijn. In het begin nam Schoten een voorsprong, al was het dan een kleine. Al in de eerste inning gaven Van Hetem, Zandstra en.Hoogendijk goede honlc- slagen op het werpen van Meenhorst. Dat tempo bleek echter niet vol te houden hetgeen duidelijk uitkomt in het feit dat Schoten in de overige acht innings nog maar vier honkslagen aan de reeds ge noemde toevoegde. Onder die vier was een keurige homerun van Verkerk, die echter als eerste man aan slag kwam en dus maar één punt opbracht. Bij V.V.G.A. was het slaan beter. De ambtena ren leverden in totaal tien honkslagen. Er was wel geen homerun onder, maar wel van Bouman een drie honkslag en van Donker een tweehonkslag die beide een speler over de plaat brachten. De kleine voorsprong na vier innings (42 voor Schoten) ging in de vijfde beurt door den honk slag van Lammers en de reeds genoemde driehonk- slag van Bouman verloren. Toen kwam V.V.G.A. ook op vier te staan terwijl Schoten voor nul uit ging. Nadat Verkerk als eerste man van de vijfde beurt zijn homerun geslagen had werd Meenhorst als werper vervangen door Nottrot. En al had hij dan niet veel succes met drieslag, zijn werpen was toch den Schotenaren te machtig, te 'meer waar hij door goed veldwerk werd gesteund. Aan de andere zijde zag V.V.G.A. echter wel kans de score nog op te voeren. In de zesde beurt kreeg Van Hetem een, wel moeilijke, vangkans, die hij miste waardoor de honkslag van Pronk een speler over de plaat bracht.'En in Se zevende innings greep dezelfde Sohoten-speler mis op een door Donker hard geslagen bal. Waar op dat. moment drie honken bezet waren kwamen op dezen tik twee spelers thuis! Zoo was de voorsprong van Schoten in een achterstand veranderd. Dank zij een paar gelukjes door een eenvou dige vang kon Kessens op het eerste honk in zijn eentje een dubbelspel noteeren en in de negende beurt ging de laatste man uit doordal hij tegen den bal schopte kon Schoten de V.V.G.A.-score op zeven houden, zoodat ook de eindstand 75 voor V.V.G.A. was. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 1—0—0—1—2—1—2—0—0 7. Schoten: 2—1—0—1—0—1—0—0—0 5. BLAUW WIT—H.H.C. Ondanks het feit dat Wilders, die den geheelen wedstrijd" voor Blauw Wit wiex-p, er uitstekend het. oog in had, heeft H.H.C. Zaterdagmiddag goed partij gegeven en het zelfs tot een gelijk spel weten te brengen. Wilders heeft van de vier en dertig spelers, die hij tegenover zich kreeg, er zeventien met drieslag aan den kant gezet, bovendien nog Verwey uitgevangen en Bronkhorst door een aan gooi doen sneuvelen. En waar hij slechts tweemaal vier wijd gaf en er in het veldwerk van Blauw Wit geen fouten voorkwamen, hebben de Haarlem mers letterlijk de punten bijeen moetèn slaan. Dank zij den tweehonkslag van J. Baas in de tweede innings kon Pijnakker, die van den eersten keer vier wijd geprofiteerd had, het eerste punt scoren, waardoor de stand 10 voor H.H.C. werd. De volgende punten kwamen echter pas in de ze vende beurt. Pijnakker opende deze met een drie honkslag waarna' Mulder en Ter Veen door honk slagen zorgden dat Pijnakker en Mulder over de plaat kwamen. Meer honkslagen werden niet ge produceerd, in de achtste en negende beurt kwam telkens slechts drie man aan slag en dus bleef de H.H.C.-score tot genoemde drie runs beperkt. Bij Blauw Wit. zag het er echter ook benard uit. Tijdens het werpen van Siepel, gedurende vier innings, vielen er wel vier honkslagen en maakte TT C twee fouten in het veldwerk, doch hoewel telkens een of meer honken bezet waren, er kwam geen speler over de thuisplaat. Pijnakker, die Sie- Del opvolgde, wist in de vijfde innings dit succes te behouden. In de zesde echter werd hij eenige keeren flink geslagen. Blom liet als eerste man den bal in het verre veld verdwijnen, waar Ter Veen de vangkans miste. Het stootslagje van Ten Siethoff hielp Blom aan een punt, het eerste voor Blauw Wit. Dit had niet mogen gebeuren, maar Verwey op het eerste honk miste den aangooi. Door honkslagen van Rietbergen en Pot, respectie velijk voor één en voor drie honken, kwamen ook Ter Siethoff en Rietbergen nog over de plaat, waar dóór Blauw Wit na zes innings al drie punten be zat. Een goede vang van Bronkhorst bezwoer het gevaar dat ook Pot nog scoren zou. Hierna kwam Pijnakker er eigenlijk pas goed in! In de drie beurten, die Blauw Wit nog slaan moest kwamen ook van Blauw Wit telkens slechts drie man aan slag en nam Pijnakker achtereenvolgens twee, twee en drie spelers voor zijn rekening, Zooals we reeds zeiden wist Wilders in de laat ste beurten ook de H.H.C.-seore tegen te gaan, zoo- 'nt het einde kwam met een gelijk spel. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 0—0—0—0—0—3—0—0—0 3. H.H.C.: o—l—O—O—O—O—2—O—O 3. DE OVERIGE UITSLAGEN. Ajax: 0 0 0021201 6. Quick: 400000020 6. Wegens een scheidsrechterlijke uitspraak is door Ajax tegen dezen uitslag protest aangeteekend. The Catchers: 0100-02021= 6. j R.C.H. I: 1 3 0 0 0 3 0 0 2 11, D.O.S.: 022501000 10. H.C.K. 1:0 7 4 5 0 0 4 2 0 22. H.C.K. II: 2 0 0 0 0 0 0 1 3 6. li Schoten II: 3 5 3 0 4 6 8 3 4 36. E.D.O. II: 3 0 2 1 0 2 0 0 2 10. f A.F.C.: 166241410 25. H.H.C. II: 0 3 1 0 1 0 2 4 1 12. E.H.S:. 100601000 8. T.Y.B.B.: 100102064 Ajax II: 001234202 Haarlem II: 0800541 Watergr.meer: 22000001= l Quick II: 100200402 9. I T.H.B.: 300210034 13. Verder won H.H.C. III met 25—13 van H.C.K. III en speelden Haarlem IV en Schoten III gelijife 10—10. Athletiek, DRESDEN, 24 Mei. (A.N.P.) Tijdens de avond- wedstrijden van de Dresdener S. C. slaagde Rudolf Harbig er in, een nieuw wereldrecord op de 1000 Meter te vestigen. Met een tijd van 2 min. 21.5 sec. bleef bij 2.1 sec. onder het oude record van den Franschman Jules Ladomègue, gevestigd te Parijs op 19 October 1930. Trainingswedstrijden van de N.A-U. Onder groote belangstelling werden Zondagmiddag op* de Sintelbaan aan het OÏymplapiein te Amsterdam trainingswedstrijden gehouden door de Nederlandsche Athletiek Unie. Een groot aantal deelnemers, waaronder de beste krachten, verscheen aan den start, terwijl ook van de zijde van het publiek de belangstelling uitste kend genoemd kan worden. Tlnus Osendarp startte dezen middag niet op de 100 meter, doch ging zij'n krachten beproeven op de 400 meter. Begrijpelijk bestond hiervoor allerwege bijzonder veel belangstelling. Hijslaagde er in op overtuigende wijze den specialist op dit nummer Bouman te slaan en noteerde op deze afstand den fraalen tijd van 49.5 secon den, hetgeen een belofte inhoudt voor de toekomst. Het Nederlandsch record staat immers op naam van K. Baum- garten in 1938. gevestigd met 48 seconden. Voor onzen nationalen sprinter moet het onder iets gunstiger om standigheden zeer zeker kunnen, dezen tijd te verbeteren. Nu Nota en Osendarp niet aan den start verschenen van de 100 meter werd de beslissing hoofdzakelijk uit gevochten tusschen Schaap en Osta. Reeds in zijn serie toonde de Haarlemmer zieh de snelste door met 11.2 sec. te winnen, terwijl Osta ln zijn serie van 11.4 sec. als eerste aankwam. De 800 meter werd gewonnen door Frits de Ruyter in 1 min. 58.2 sec. voor den Haarlemmer J. de Roode. De 3000 meter bracht een kleine teleurstelling, doordat o.a. de Limburger S. Peilt niel. aan de start ver scheen. Overigens zorgde Meyer voor een niet onwelkome rassing, door zijn clubgenoot Wallher gedecideerd te slaan. Bij de dames won mevr. j. Adema (Zeeburg) op fraaie wijze op de finale 100 meter, terwijl bij het hoogspringen mej. j. de Vries van Athleta een .fraaie prestatie ver richtte door 1.55 meter te springen, daarmede mevr. Van Balen Blanken (Sagitta) overtreffend, die het niet hooger bracht dan 1.50 meter, een hoogte waarmede zij verleden jaar winnares werd van den trainingswedstrijd. 100 M. hardloopen juniores, fin. 1. H. de Ronde (Haar lem) 12.4 sec.; 2. J. J. Lans (Lycurgus) 12.6 sec. Kogelstooten heeren kl. a: 1. A. .T. c. de Bruyn (V. en L.) 13.69 M. Kogelstooten heeren kl. b: 1. C. Appel (Trekv.) 12.17 M.; 2. M. A. Enklaar (V. en L.) 12.12 M.; 3. H. Kluft (Haarlem) 11.86 M. 100 M. hardloopen heeren. eerste serie: 1. H. Geul (V. o L.) 11.6 sec.; 2. Th, Boersma (A. A. C.) 11.6 sec.; 3. H. van Saelutein (F. E. C.) 11.8 sec. Tweede serie: 1. Chr. van Osta (Trekv.) 1.4 sec.; 2. M. Peters (A. V. '23) 11.5 see.; 3. A. Abbenbroek (V. en L.) 11.7 sec. Derde serie: 1. A, Schaap (Haarlem) 11.2 sec.; 2. J. Houtman (A. V. '23) 11.4 sec.; 3. F. Butselaar (Hellas) 11.6 sec. Finale 400 M. klasse a: i. Tinus Osendarp (Trekv.) 49.5 sec 2, Sjabbe Bouman (A. A, C.) 51.1 sec. Hink-stap-sprong heeren kl. c: 1. B. Heyn (A. V. '23) 12.75 M.; 2. G. Takken (Quick) 12.50 M. 100 Meter dames finale kl. a 1. J. Adema (Zeeburg) 13.2 sec.; 2. A. de Vries (A. D. A.) 13.3 sec. 100 M. hardloopen heeren kl. a: 1. A. Schaap (Haarlem) 11.5 sec.; 2. Chr. van Osta (Trekv.) 11.5 sec.; 3. J. J. Hout man (A. V. '23) 11.6 sec. 800 Meter heeren klasse a. Finale: 1. Frits de Ruyter (Quick) 1.58.2; 2. J. J. de Roode (Haarlem) 1.59.2. 3000 M. hardloopen kl. a: 1. J. Meyer (Volew.) 9 min. 8 sec.; 2. J. Walther (Volew.) 9 min. 14,3 sec.; 3. .T. Koop man (Haarlem) 9 min. 22.8 sec. 800 Meter kl. b. Finale: 1. Van Gog (Haarlem) 2 min. 3.3 sec.; 2. D. Koel (Meteoor) 2 min. 3.3 sec.; 3. W. Lenseünls (Haarlem) 2.06.8 sec.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8