JLeftÉew- FRANKEN NOORDERBAD HALF OM" P.H.Borghouts Hollandsch 2de Meisje NET MEISJE Juffrouw voor Kantoor Juffrouw voor Snelbuffet Net Meisje gevraagd flinke Jongens FLINKE WINKELJUFFROUW Te huur AANGEBODEN Dierenvrienden beneden Heerenhuis WOENSDAG 4 JUNI 194t HAARDE M'S D"A"G BEAD 2 [Uit de Qmstieken) HOOFDDORP CREMATIE C. F. J. HEÏNSIUS. Gistermiddag heeft te Velsen onder veel belangstelling de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer C. F. J. Hctnslus, in leven notaris alhier. Namens den Ring Haarlem der Broederschap van No tarissen was aanwezig de voorzitter, de heer R. Ch. A. van CranenbHrgh, notaris te Haarlem, verder waren aan wezig Jhr. F. W. M. van Grotenhuis van Onstein, nota- tis alhier, mr, A. Slob, oud-burgemeester van Haarlem mermeer, nor. J- F. Jansonius. gemeente-secretaris, mr. j. K. Goudsmit alhier, mr. A. G. H. H. Roeffen, Aalsmeer, H. P. Veldhuyzen Sr,. H. P. Veldhuyzen Jr., mr. P. H. F. Bijl de Vr'oe. kantonrechter te Haarlem, namens de Ka mer van toezicht op de notarissen, Jb. Molenaar, E. J. M. Boltje, Jb. van Wijk c. a. Gesproken heeft de heer G. van Holle, notaris te Zaan dam, die hex-dacht hoe hij als candidaat 6 jaar onder lei ding van den overledene heeft gewerkt en veel van hem heeft geleerd. Op de veilingen was hij als een veldheer, die zijn troepen overzag. Als mer.sclx was hij uitbundig In het materieele zijn en dan weer eenvoudig, haast asce tisch. Velen hebben hom als mcnsch en vriend gewaar deerd. Namens den ring Haarlem der Broederschap van Notarissen richtte spr. zich tot de weduwe met woorden van deelneming. Spr. besloot met een regel uit „Bij vaders Bterfbed" van Alb. Verwey: „Hij schreef zijn naam in harten, niet in water." Een zwager herdacht den overledene als een edelmoe dig en braaf mensch, als een man, wlen niets mensche- lvjks vreemd was en vol begrijpen. Spr. dankte tenslotte voor de belangstelling. De organist, de heer G. Robert, speelde Andante van Handel en bij het dalen der kist Adagio van denzelfden componist. HEEMSTEDE 2S-JARIG JUBILEUM. Op 23 Mel J.l. herdacht de heer J. P. J. Prins den dag dat hij 2S jaar geleden in dienst trad van de N.V. Was- scherlj Pecperkorn te Heemstede. Door ziekte van den Jubilaris moest de huldiging eenige dagen uitgesteld worden. Deze had nu Zaterdag 31 Mei plaats. In de cantlne van het bedrijf, waar het geheelc personeel bijeen was, sprak de directeur van het bedrijf, de heer P. Peeporkorn, den jubilaris toe, feliciteerde hem en legde den nadruk op het feit, dat de heer Prins niet slechts zijn werk plichtgetrouw verricht had, maar dit steeds gedaans had met liefde voor den arbeid en spr. besloot met den wensch dat de jubilaris lil goede gezondheid nog vele jaren zijn medewerking aan het bedrijf zou kunnen geven. Hij bood hem namens de directie een gouden horloge met Inscriptie aan. Namens het personeel sprak de heer J. Pronk den ju bilaris toe, en bood hem namens het personeel een gouden horlogeketting aan. Na een dankwoord van den jubilaris werd deze korte plechtigheid beëindigd. BLOEMENDAAL Afleveren zonder bestelling. Een zonderlinge houtverkooper te Bloemendaal. Door de Bloemendaalsche politie werd Dinsdag de 16-jarige Haarlemmer W. S. aangehouden, als ver dacht. van oplichting van verschillende ingezetenen. Het beroep van S. was het venten met kachelhout, doch hij maakte misbruik van de omstandigheden wanneer hij merkte dat oudere personen afwezig wa ren door tegen personeel of kinderen te beweren dat de bewoners al een partijtje hout besteld hadden. Op deze wijze heeft hij bij eenige families, tegen con tante betaling, hout afgeleverd zonder dat hiervoor, naar later bleek, een bestelling was gedaan. Toen hij gisteren deze truc opnieuw wilde toepassen, liep hij tegen de lamp en werd door de politie aangehou den Nadat proces-verbaal was opgemaakt, Is de knaap voorloopig heen gezonden. WIE HEEFT BANDEN GEKOCHT? Donderdag 29 Mei heeft een tot nu toe onbekend persoon, vennoedeiijk een tuinman, des middags te ongeveer half drie op den Kinheimweg te Bloemen daal van een 16 a 17-jarigen jongeman een van dief stal afkomstige binnen- en een buitenrijwielband gekocht. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt den persoon, die deze banden heeft gekocht, zich in zijn eigen belang zoo spoedig mogelijk aan het bureau van politie te Overveen bekend te maken. BEVERWIJK Groot rleel van spinazie uit koelhuis verkocht. Naar wij vernemen is tijdens de Pinksterdagen het meerendeel van de spinazie, die vorige week bij den grooten aanvoer in het koelhuis te IJmui- den werd opgeslagen, naar de drogerijen en fa brieken vervoerd. Het kwantum bedroeg ongeveer 10.000 kisten. „De prijs, die er voor besteed is, valt niet tegen", zei onze zegsman. De Droef, spinazie te bewaren in de koelhuizen, is dus' vrij goed geslaagd. Het is namelijk geble ken, dat het. koelen van goede spinazie geen enkel bezwaar hoeft op te leveren. Voor de verzending naar de fabrieken is eerst gesorteerd, zoodat uit sluitend de beste kwaliteit verkocht is. Demindere kwaliteit spinazie scheen tegen een verblijf in het koelhuis minder goed te kunnen. Bij het sorteeren vielen dan ook kisten uit, die-niet meer geschikt waren voor de consumptie. Niettemin is het een uitstekende gedachte geweest van de veilingbestu- ren, omdat thans heel wat spinazie yoor „door draaien" gevrijwaard is. De aanvoer van spinazie heeft thans reeds de normale proporties aangenomen, zoodat hij gemak kelijk verwerkt kon worden. Uitreiking der persoonsbewijzen begonnen. 16000 Beverwijkers aan den loopenden band. Dinsdagmiddag is de uitreiking van de persoons bewijzen ook in Beverwijk begonnen. Binnen en kele maanden moeten ruim 16.000 Beverwijkers voorzien worden van een bewijs en men begrijpt wel, dat het de ambtenaven, die met de uitreiking belast zijn, heel wat hoofdbrekens heeft gekost om hiervoor een organisatie op te bouwen, die moet kloppen als een bus. Orgelconcert Ned. Herv- Kerk. Evenals het vorige zomerseizoen, zal de organist der Nederl. Herv. kerk de heer G. Moed, dezen zomer een serie orgelconcerten geven, waar van het eerste Dinsdagavond uitgevoerd werd. De organist opende met Handel's orgelconcert in Bes-groot, allegro en larghetto, waarvan laatst genoemd deel bij de welluidende dispositie van het schoone Mullerorgel uitmuntend tot zijn recht kwam door de fraaie vertolking, die de heer Moed er van gaf. Met een groote beheersching en in een juiste opvatting klonk HSndels compositie in deze wijdingsvolle sfeer. In Herzlich tut mir verlangen" van Brahms wist de solist de bedoeling der compositie welbewust tot uitdrukking te brengen. Max Eegers Melodia had ik mij in meer tempo Uitgevoerd gedacht; de accoorden, die in dit werk van den modernen meester diens eigen stijl ver raden, vergen van den speler alsmede van zijn toehoorders, een groote mate van concentratie. Het valt te prijzen, dat de heer.Moed, afwijkend van den sleur van vele orgelconcerten, ook Reger wil vertolken. En hij deed het met varieerend registerspèl, dat den luisterenden een goed inzicht op den rijkdom van het instrument gaf. Ce organist eindigde zijn solistisch werk met het eerste koraal van Hendrik Andriessen, een knappe compositie van dezen grooten Nederlandschen kunstenaar, die tijdens zijn leven gelukkig reeds de waarmeering vindt, waar hij recht op heeft. De soliste Beatrix Schut, zong enkele soli, door den organist begeleid. Zij beschikt over een alt stem van grooten omvang en van een brilliant vo lume, die zij uitstekend weet te gebruiken. Met groote voordracht zong zij Bach's „Kommt, Seelen dieser Tag". Beatrix Schut's optreden in het verdere gedeelte, ik noem bijv. het vol devotie ver tolkte „Höre G.ott, mein Flehen" en het frissche „Singet cin neues Lied" van Anton Dvorak; be wees, dat zij hetgeen zij zingt temperamentvol aanvoelt en het feu sacré der muzen in zich heeft. Ik heb met groote waardeering naar haar zang geluisterd,, alleen de begeleiding was m.i. aan den forschen kant. W. Omzet van de B. E. T.-veiling. De omzet aan de BET-veiling bedroeg in de af- geloopen maaiid f 50.662.21. Hooge omzet aan de bloemenveiling Ruim ƒ28.000 hooger, In de afgeloopen maand heeft de bloemenvei ling ,,'t Centrum" weer een recordomzet bereikt, namelijk van f 44.993,78 tegen f 16.604,98 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Een stijging dus van f 28.388,40. In April van dit jaar was de omzet f 48.548,36. Sinds 1936 werden de volgende omzetten in de maand Mei bereikt: 1936: f 28.211; 1937: f 29.254; 1938: f 31.435; 1939: f 37.984 en 1940: f 16.604. De hoogere omzet is voornamelijk toe te schrij ven aan de weersomstandigheden, welke in tegen stelling met Mei van het vorige jaar, veel kouder waren. Hierbij mag echter niet uit het oog ver loren worden, dat het omzetcijfer van Mei 1940 buitengewoon ongunstig beïnvloed werd door de oorlogsgebeurtenissen. IJMUIDEN Marktprijzen en Besommingen. IJMUIDEN 3 Juni 1941- Tarbot £3—4,50 per K G.; Tong £4.30—f2,75 per K.G.; Kabeljauw f 10—f 6.75 per stuk. Kleine gul £132—£61; Mid delschol £94; Zetschol f90 Kleine schol £85—f51; Pieter man f 82f 61; Pufschol f42—£31; Pufschol (2) f 26,50 f 15,50; Groote makreel f80—f75; Kleine makreel £26; Horsmakreel f 26—f 19; Groote schar f 50—f 46; Kleine schar £24—£15; Pufschar f 11,50—f 5.50; Wijting 39—25,50; Poontjes f45—£31. alles per 50 K.G. Besommingen: Trawlers: TJM 352 100 manden 1427; I.JM 29 150 man den 3783; IJM 1930 ..Shamrock" 15 manden 1975; IJM 22 „Ika" 85 manden 1629; IJM 118 „Beatrice" 80 manden 1639; IJM 417 „Delica" 185 manden £3812. Kotters: IJM 222 f 8441; IJM 223 f 374. Loggers: IJM 268 f 354; IJM 283 230; KW 173 762; KW I 680; KW 144 f 308; KW 18 853; KW 2 £767; KW 47 329; K W50 320; SCH 402 £742; SCH 106 £361; SCH 443 269: SCH 332 903; SCH 30 £1261; SCI1 245 f 776; SCH 315 239. Nagekomen besommingen. Kotters: HD 125 930; IJM 221 530. IJMUIDEN, 4 Juill. Vandaag; geen aanvoer uit zee. Consignatievisch: tong ƒ4.3.50 per stuk; Bot 67.50— 64.—; Wijting 35.22.—; Versche Ansjovis 40.—; Puf schol 1 42.30.—; Pufschol 2 23.13.—; Pufschar 7.50. alles per 50 K.G. Besommingen open booten: IJm. 397 28.—; IJm. 307 55.—; IJm. 326 14.—; IJm. 370 12.—; IJm. 328 9.—; IJm. 346 6.—; IJm. 386 6.—. Landesgericht. ZANDVOORT VERHUUR VAN FAMILIECABINES, FAMILIEHUISJES en LUXE PAVILJOENTJES. RUSTIG STRAND. (Adv. lngez. Med.) DE EERSTE GRENSLANDREIS VAN „VREUGDE EN ARBEID". ENSCHEDé, 3 Juni. De werkgemeenschap „Vreugde en Arbeid" van het N.V.V. heeft den Tweeden "Pinksterdag haar eerste buitenlandsche reis georganiseerd. De afdeeling „Reizen en va- cantie" organiseerde deze reis, die naar Tecklen- burg, Iburg en Munster leidde. In Munster werd men ontvangen door de „Kraft durCh Freude" organisatie en in de historische vre- deszaal werd het gezelschap door Verkehrsinspektor Breider officieel verwelkomd, namens den Ober- bürgermeister van Munster. Voor de N.S. Gemeinschaft „Kraft durch Freude" sprak Kreiswart Ahrenheuvel, die memoreerde, dat thans de eerste persoonlijke ontmoeting van „Vreugde en Arbeid" en „Kraft durch Freude" was tot stand gekomen. Spreker wees er op, dat het doel van de K. d. F,-organisatie niet slechts is het verschaffen van ontspanning, doch dat de vreugde in den arbeid en in het leven en de levenslust van den ai-beider door deze organisatie moeten worden bevorderd. Veiwolgens deelde dr. Bietenduvel eenige histo rische bijzonderheden over Munster en de vredes- zaal mede en hij wees op den Nederlandsch-Vlaam- schen invloed op de Munstersche bouwwijze. Het gezelschap kreeg daarna gelegenheid de hoogst interessante oude Munstersche gebouwen en kerken te bezien. Des middags werd door een K. d. F.-gezelschap van leekespelers een extra voorstelling gegeven voor de deelnemers aan de „Vreugde en Arbeid"- reis. Hierna sprak Verkehrsinspektor Breider een slot woord. De heer R. Wagenvoort, leider van de afdee ling „Reizen en vacantie" van „Vreugde en. Ar beid", die de geheele reis meemaakte, beantwoord de de rede van den heer Breider en wees er op, dat het reisgezelschap grooten dank verschuldigd was aan de K. d. F.-organisatié. (A.N.P.) BIBLIOTHEEKWEZEN. Voor het examen van assistente-bibliothecaris slaagde mej. L. Fock; voor het examen van den opleidingscursus B de dames A. van den Berg en M. Warns: voor het examen van den opleidings cursus A Mej. G. Wijnstroom. Al deze dames zijn als leerlingen aan de Stads Bibliotheek en Leeszaal van Haarlem werkzaam. ERGERLIJK GEVAL VAN OPLICHTING. 's GRAVENHAGE, 3 Juni (A.N.P.) Het Duitsche Landesgericht heeft vanochtend een even ernstig als ergerlijk geval van oplichting be handeld. Het betrof hier een zaak tegen een 64- jarigen ambtenaar van het voormalige departement van defensie, die er van beschuldigd werd twee kennissen van hem voor een bedrag van tweemaal duizend gulden te hebben opgelicht. De dagvaar ding vermeldde verder nog twee pogingen tot op lichting. Alle vier gevallen hadden zich in het laatst van het vorige jaar afgespeeld. Ik weet zoo had de verdachte destijds tegen twee kennis sen gezegd dat jullie namen voorkomen op de lijst van hen die bij wijze van represaille voor de behandeling van de in Indië verblijf houdende- Rijksduitschers geïnterneerd zullen worden. Ik kan er echter voor zorgen, dat jullie van deze lijst zullen worden afgevoerd, want den ambtenaar die deze zaken behandelt ken ik goed en hij is er wel voor te vinden jullie namen af te voeren. Dat kost evenwel geld. Wanneer je me ieder duizend gulden geeft, zal ik er wel voor zorgen, dat de zaak in orde komt. De twee kennissen, beiden gepe-ns. Indische ambte naren, vlogen erin en betaalden duizend gulden. Een derde persoon was verstandiger en ging op het verhaal niet in. De vierde oud-Indisch-ambtenaar wien verdach te 'n dergelijk aanbod deed, deed of hij bereid was de gevraagde som van 600 gulden te betalen, doch toen verdachte op 5 December van het vorige jaar het geld wilde innen, deed hij dat in tegenwoordig heid van twee rechercheurs die zich verdekt had den opgesteld en den bedrog plegenden ambtenaar uiteraard onmiddellijk arresteerden. Tijdens het verhoor van den verdaohte bleek, dat hij den laatsten tijd op het verkeerde pad was geraakt en daardoor groote schulden had gekre gen. De Staatsanwalt noemde het een. bijzonder ern stig en ergerlijk feit, dat ee x Nederlander op deze wijze misbruik maakt van den nood waarin andere Nederlanders onder deze bijzondere omstandigheden verkeeren. Ten aanzien van de strafmaat wilde spr. rekening houden met den ouderdom van den verdachte, alsmede met het feit, dat hij gedurende een periode van 47 jaar tot volle tevredenheid van zijn superieuren als ambtenaar werkzaam is geweest. Bovendien aldus spr. heeft verdachte reeds een half jaar in voorarrest gezeten en zal hij bij een veroordeeling het recht op pensioen verliezen. Onder deze omstandigheden vroeg spr. een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar met aftrek van voorarrest. Op grond van dezelfde overwegingen veroordeelde de rechter hem hierna tot negen maanden ge vangenisstraf, eveneens met aftrek van voor arrest. AANNEMINGSONDERZO EK VOOR DE WAFFEN-SS. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Naar de Ergan- zungsstelle Nordwest van de Waffen-SS te Den Haag mededeelt, zullen in het tijdvak van 8 tot 11 Juni a.s. in Nederland aannemingsonderzoeken worden verricht voor de regimenten „SS-West- land" en „SS-Nordwest". Nederlanders en Vlamingen in den leeftijd van 17 tot 40 jaar, met een lengte van minstens 1.65 meter, kunnen voor den duur van den oorlog, voor twee jaar, of voor vier jaar worden geplaatst. Voor het onderhoud der gezinnen (voor zoover het kostwinners betreft) is zorg gedragen. Bewijzen voor vrij vervoer van de woonplaats naar de plaats van het onderzoek kunnen worden aangevraagd bij de Erganzungsstelle Nordwest, Stadhoudcrslaan 132, Den Haag. Bewijzen voor het vervoer terug worden afgegeven bij het onderzoek, ongeacht of de aanmelder wordt geplaatst of niet.. Het schema voor de aannemingsonderzoeken luidt als volgt: 8 Juni: 10 uur Utrecht Deutsches Haus, 16 uur Amsterdam school Iepenweg 13. 9 Juni: 10 uur Leeuwairden huize Schaaf, Breed- straat. 15 uur Groningen Concerthuis, Poelestraat. 10 Juni: 10 uur Zwolle hulpkazerne, school aan de Turfmarkt, 14 uur Deventer Parkweg 2, 17 uur Arnhem Willemskazerne. 11 Juni: 10 uur Eindhoven huize Maria, Kruis straat 53, 17 uur Heerlen rest. Klosen, Emmas'traat. Voor U heeft iets nieuws bedacht: is na dagen nog lekker en zacht „HALF OM" nu 17 cent (vooral dun snijden) (Adv. lngez. Med.) Het N. V. V. Ledental gestegen. De leiding van het N.V.V. te Haarlem schrijft ons: Het valt niet te ontkennen, dat ook in de vakbewe ging de eerste tijd na de oorlogsgebeurtenissen in ons land verschillende schommelingen zich heb ben voorgedaan. Een aantal van degenen, welke lid waren, hebben voor dit lidmaatschap bedankt, daar velen van hen in de meening verkeerden, dat het toch geen zin meer had om het lidmaatschap te doen voort duren omdat door de vakbonden geen actie tot verbe tering der positie van de werknemers mocht worden gevoerd. De verschillende maatregelen, welke in het bij zonder in de laatste maanden door de autoriteiten op verzoek van of in overleg met het N.V.V. werden ge troffen, hebben wel voldoende aangetoond, dat deze gedachten op een misverstand berustten en ook de di verse acties van de verschillende bonden voor verbe tering van de loonen en arbeidsvoorwaarden gaan regelmatig door en met niet onbelangrijk sueces. Het eenige verschil met voorheen is, dat er geeri stakingen mogen plaats vinden, doch daartegenover staat weder het meer positieve, dat de verschillende organisaties thans een ander middel hebben, indien in een bepaald bedrijf de werkgever niet aan de recht matige verlangens wil voldoen en dat is een beroep op het college van Rijksbemlddel&ars, door welk col lege reeds vele beslissingen zijn genomen. Dit alles heeft tot gevolg dat nog meer dan voor heen de oogen der wex'knemers zijn opengegaan en nog opengaan en zij inzien dat het eenige middel om te strijden voor een rechtvaardig mcnschelijk bestaan De Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen op het kantoor van het N.V.V. melden en vragen om raad in allerlei kwesties waar nu eenmaal' de werknemer voor komt te staan. Hier zijn er onder, welke voor enkele maanden terug het lidmaatschap deden beëindigen, maar nu verklaren hierop terug te komen daar zij inzien dat het langs den kant staan niet het middel is om de sociale positie der ar; beidersklasse te verbeteren. Dit laatste kan worden aangetoond met de cijfex-s van het ledental. Telde het N.V.V. te Haarlem op 1 Januari van dit jaar 8158 leden, dit was op 1 April 1.1. gestegen tot 8620, een totale vooruitgang dus van bijna 500 leden in den tijd van drie maanden, uit wel ke cijfers voldoende blijkt, dat het N.V.V. en zijn organisaties het vertrouwen hebben van de werkne- DE WERVING VOOR DE POLITIE. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. In aansluiting op de, ingevolge bevelen der Duitsche overheid, door hem uitgegeven bekendmaking inzake de werving voor de politie (opgenomen in de avondbladen van 28 Mei 1.1.), deelt de wnd. inspecteur-generaal der Ned. politie nader mede, dat het aanbeveling verdient indien de sollicitanten bij het door hen in te vullen afstam- mingsformulier, tevens de mogelijk in hun bezit zijnde afschriften overleggen van de geboorteakten en doopbewijzen van henzelf, hun ouders en groot ouders, alsmede van de huwelijksakte hunner ouders; van de gehuwde adspirant-officieren overeenkomstige bescheiden ook yaa hun echtgenoot®- ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem gegeven op Donderdag 5 Juni a.s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Het programma luidt: Herr, wie du willst, so Schick's mit mir. t G. BÖhrn. Adagio en Allegro uit het Concert F gr. t. (koekoek en nachtegaal) G. F. Handel 3. Pastorale J. S. Bach Schmücke dich, o liebe Seele. J. S. Bach 5. Preludium en Fuga g ld. t. D. Buxtehude 6. Passacaglia d. ld. t. D. Buxtehude NED. CHR. VROUWENBOND. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de leden bijeenkomst niet 18 Juni. maar Woensdag 11 Juni om 7.30 gehouden zal worden. II. G. J. UILKENS OVERLEDEN. Op 72-jarigen leeftijd is te Haarlem overleden cfe heer H. G. J. Uikens, oud-gezagvoerder van de Stoom vaart Maatschappij Nederland. Hij was één der beste kapitein van de Nederland, vandaar dat, toen de J. P. Coen in de vaart werd gebracht, de heer Uil- kens tot commodore daarvan benoemd werd. Voorts was de heer Üiikens redacteur van het tijd schrift De Zee en maakte hij deel uit van de examen commissie voor.stuurlieden. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Woensdag, des namiddags om half één op de begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem, ACADEMISCHE EXAMENS. De heer E. J. Beker te Haarlem slaagde te Utrecht voor het propaedeutisch examen theologie. 25 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. Donderdag a.s. hoopt de heer J. Brouwer te Haar lem het feit te herdenken dat hij 25 jaar geleden als voorslaander in dienst kwam bij de Ned. Spoorwe gen. Morgen zal hem een huldiging van zijn directie en van zijn collega's ten deel vallen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie te Haar lem, Smedeslraat 9, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Schakelai'mband, Vetter. Kamerlingh Onnesstraat 4; Bril Kruyver, 2e Zuid-Polderstraat 16; Honden halsband met penning, Bureau van Politie, Smede- straat; een paar heerenhandschoenen, Grippeling, Schotersingel 55; 1 paar handschoenen, Everdingen, Zoetcstraat 32; 1 paar heerenhandschoenen, Van Rooy,- Graaf Willemstraat 18; Rijwiellamp, Lok, Gier straat 66; Portemonnaie met iixhoud, Bureau van Politie, Smedestx-aat; idem, Welling, Delftlaan 89; Pas ser met lotlood. Lenselink, Parklaan 75 rood; dames- porlcmonnaie m.i., Hemmers, Berkerodestraat 6; Gymnastiekschoen, Zondorp, Oranjeboomstraat 177 rood, Truitje, Koever, Kanariestraat 62; Taschje met inhoud; Bureau van Politic, Smedestraat; Kinder- taschje; Bloem, EendrachtStraat 10; Vulpen, Broek hof, 2e Loosterweg 130, Hillegom. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige, oplaag opgenomen.) Amerikaansche troepen op Groenland? BERLIJN, 3 Juni (D.N.B.) De Britsche Be richtendienst beweert dat Amerikaansche troepen op Groenland zijn aangekomen. Naar men zegt, zouden zij daar vliegvelden willen aanleggen. De Engelschen op Cyprus. NEW-YORKi 3 Juni. (D.N.B.) Associated Press meldt uit Cyprus dat de aldaar wonende En- gelsche gezinnen naar Egypte zijn overgebracht. JUBILEUM G. H. HAGEMANS. Op den eersten Pinksterdag was het vijftig jaar geleden, dat de heer G. H. Hageman in betrekking kwam bij de Naaml. Venn. C. G. van Tubergen, bloembollenhandel aan den Koninginneweg te Haarlem. Hij werd door een deputatie van het Jubileumfonds te zijnen huize gecomplimenteerd. Hedenmorgen had de eigenlijke huldiging plaats. Op het kantoor werd hij op hartelijke wijze namens de directie door den oudsten firmant, den heer J. M. C. Hoog, toegesproken. Deze overhandigde hem bloemen en een geschenk onder enveloppe. In de bloembollenloods werd de jubilaris door de collega's gehuldigd; hij werd toegesproken door den heer A. van der Veldt, voorzitter vanhet Jubileumfonds, die hem een geschenk pn bloemen overhandigde. GEMACHTIGDE VOOR BOSCHWEZEN. Bij beschikking van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van Landbouw en Visscherij en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van 30 Mei 1941 is benoemd tot Gemachtigde voor het boschv\zen. de houtvoorziening en de jacht dr. J. A. van Steyn, directeur van het Staatsboschbeheer, te Utrecht, met bepaling, dat bij diens ontstentenis, afwezigheid of verhindering de functie zal worden waargenomen door drs.. A. Kouwenaar, directeur van het Rijksbureau voor Hout, wonende te Haar lem.. Makelaar Administratie van Vaste Goederen KENAUSTRAAT 5 b Telef. 17150 (Adv. lngez. Med.) Verdacht van moord op zijn echtgenoote. AMSTERDAM, 3 Juni. (A.N.P.) Omtrent den 52-jarigen Amsterdammer die in verband met het vinden van een vrouwenhoofd in het Merwede- kanaal enkele dagen geleden te Rotterdam is aan gehouden, vernemen wij nader, dat de man een werklooze monteur, wonende in Amsterdam-Oost, verdacht wordt van moord op zijn echtgenoote, Deze moet reeds eenigen tijd worden vermist. De arrestant is heden voor den Officier van Justitie geleid. Hoewel de politie zeer bezwarende aanwijzingen t.egen hem heeft, blijft hij tot nu tos hardnekkig ontkennen. BIJ HET SPELEN GEWOND, De zesjarige S. uit Haarlem, die van de Blinkert bij Kraantje-Lek te Overveen naar beneden holde, kwam in onzachte aanraking met een andere knaap. Hij werd dientengevolge vrij ernstig gewond en moest, nadat dr. Bos ter plaatse de eerste hulp had verleend, per taxi naar zijn woning vervoerd worden. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Het tweejarig meisje, dat Vrijdagmiddag in d« ouderlijke woning aan den Vergxerdeweg te Haar lem in brand geraakte en in ernstigen toestand naar de Maria-Stichting vervoex'd werd, is daar Zondag aan de gevolgen overleden. Diefstal en heling van koffie en thee Vonnissen van de Haarlemsche Rechtbank. HAARLEM Dinsdag, De Haarlemsche rechtbank heeft heden een 33- jarigen handelsreiziger, die in den nacht van 5 op 6 Maart uit een pakhuis te Haarlem voor eenige duizenden guldens koffie en thee had gestolen, ver oordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, De eisch tegen hem was 1 Va jaar. Een 44-jarige groentenhandelaar, die de partij eenige dagen had verborgen en daarvoor 200 gul den had ontvangen, werd conform den eisch ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Zijn vrouw, die de koffie en thee had verkocht, kreeg acht maanden gevangenisstraf, twee maanden meer dan tegen haar was geëischt. De broer van de vrouw, die ook verdacht was van heling, werd vrij- gesproken. Tegen hem had het O.M. vier maanden gevorderd. WANDGEDIERTE. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Zuiverings Onderneming „RADICAAL" Gen, Cronjéstraat 135 Telefoon 11657 (Adv. lngez. Med.) ^BucgecCijAeSiandJi HAARLEM, 3 Juni 1941 Ondertrouwd: 31 Mei: J. A. H. Hartmann en M, Polak. 3 Juni: J. Lennings en C. H. Groenendaal. Gehuwd: 31 Mei: R. S. Bakker en S. C. Meesman. Bevallen: 30 Mei: J. Cardolvan den Brink, d,, W. E. Bouwmande Graaff, d., A. C. SmidtSluis z., 31 Mei: A. H. BroekhuizenHart, z. G. I. Pip poloVenier, z., W. A. BöhmBoon, d„ J. C. Moo- lenaarsKroon, d., E. H. Kamerbeekvan der Keemel, d., H. van HaalemKetting, z., H. M, MentjoxMeijer, d., 1 Juni: E. J. A. PetersBrans d., J. M. Veeningsvan den Berg, d., C. de Groot- Manshanden, d., A. T. HuitemaLeek, d„ G. M, Steenkistvan der P6t, z., M. L. Nieuwenhuizen- Janij, d., W. F. OverzetHeuving, z., 2 Juni: A. M, JoostenLokerman, d., A. A. CramerBakker, z, J. E. de RuiterJanssen, d., E. Pruijkemaker— Wolff, z. Overleden: 31 Mei: T. H. G. M., 3 j., z. v. T. J. H. M. van Beek, Rijksstraatweg. H. L., 14 m., z. v, H. L. Ummels, Lange Poellaan. 1 Juni: S. van He- mertGemser, 69 j., Bakkerstraat. H. G. J. Uilkens 72 j., Kleverparkweg. IJ. de WinterGonggrijp, 84 j., Leidschestraat. 2 Juni A. C. KraakSmeets, j., Anjelierstraat. J. SchornagelBosch, 64 j., Cor- nelissteeg. H. J. Serné, 87 j., Prinsen Bolwerk. VERBETERING. In den Burgerlijken Stand van Haarlem stond Zaterdag o.m.: Bevallen: 30 Mei: M. C. Dweeland— De Boer, d., De eerste naam werd verkeerd gezet en luidt: Dweelaard. Mevr. VATTIER KRAANE, Koe duinweg 2, Aerdenhout, verlangt met 1 Juli een alleszins bekw. 21-30 j. oud, van uitstekende get. v.oorz,, kunnende tafeldienen en strijken, enz. Zich persoonlijk aan melden 's av. na 8 uur. gevr. koken geen vereischte. Zon dags vrij. J. H. v. d. GRAFT, Es- schilderstraat 2 rood. Noorderbad Zandvoort vraagt v. direct hulp voor keuken. pl.m. 17 jaar, van 9-1 u. werkster aanw. Aanm. Morgenavond tuss. 8 en 9 uur. H'st. Dreef 276. Huishoudster Eenv. besch. dame. Weduwe, 45 j. allesz. bekwaam huisvrouw, zou gaarne leiding eener huishouding op zich nemen, Uitst. referenties. Brieven no. 5602 bur. van dit bl. Gevraagd: eenige voor kweekerij en tuinonderhoud Alleen zij die reeds in het vak ge werkt hebben komen in aanmer king. Tuinbouwbedrijf Carl, van Empelen, H'stede, Binnenweg 18. gevr. per 1 Juli a.s. in Boek- an nex Kantoorboekhandel. Br. met ref. en verl. sal. onder no. 5601 bur. van dit blad Noorderbad, Zandvoort, vraagt voor Zondags eenige Hulpkellners of Serveuses en hulp voor buffet. TE HUUR: keurig onderh. middenstandshuis Tetterodestraat 15. Huurpr. f 35. direct te aanv. Te zien Donder dagavond tusschen 7-8 uur. TE HUUR geheel gerestaureerd bovenhuis Jansstraat 87 rd. Bez. Donderdag- middag tusschen 3-4 uur. Besch. Echtpaar met 1 kindje (4 j.) zoekt dito echtpaar (liefst Duitsch) voor Gezellige Omgang Leeft. 30 a 40 j. Omtr, Haarl.-Z. Br. ond. no. 1265 Wensing's Adv. Bur. Haarlem. ruim vrij bovenh., centrum stad, prima stand. Liefstambtenaar e. d. f 30 p. m. Inl. KOEL's Wo ningbureau, Zijlweg 67, Tel. 12818 Electr. Koelcel gevraagd voor huishoudel. gebr. Brieven no, 5604 bur. v. d. blad. TE HUUR GEVR. kleine Villa met tuin H'stede of omgeving. Br. m. voll. inl. en pr. te richten onder no. 5603 bur. v« d. blad. een driewieler verhuurderij, an nex besteldienst te Amsterdam. Prijs f 2750 contant. Verdienste f 52.50 per week. Brieven B 125 Aia, Heerengracht 433, A'dam C, Elecfrische Geyser (boiler) te koop gevraagd. In houd 30 a 40 L. Br. onder no. 5605 bur. van dit blad. Kennel v. 't Zonnestraaltje spec, in dameshondjes Pekingeezen, dw. keesjes, dw. pinchers, York shire terriers. Verl. Koepellaan 4, Bloemendaal. Te huur voor kantoor: op prima stand, bev. 2 groote ka mers en serre. Centrum f 32.50 per maand. Inl. Le Fèvre's Won. Bur., Stuyvesantstr. 79, Tel. 23689 TE KOOP voor geldbelegging Heerenhuis Lakenkoopersstraat, Koopprijs f 11.000 vrij op naam. Lasten f 73. Huurprijs f 660 per jaar. Inl. Le Fèvre's Won. bur. Stuyvesantstraat 79. Tel. 23689. VET ZONDER BON Blanke stoofpaling tegen 'vastge- stelden prijs f 0.52, f 0.84, f 1.04, f 1.31. Vischhandel H. TOL, Ur- sulastraat 1. Tel. 14967,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2