Aitifd W.H. BIERMAN VERPLEEGSTER Verkoopster Nette Leerling besch. Meisje Bakker Broodbezorger Net Dagmeisje Eenige Am. Radiolampen Vermaat's Boe renbrood Vermaat's Moderne Bakkerijen BELASTINGZAKEN HAARLEM - HEEMSTEDE B©ui-fix vraagt drie agenten DONDERDAG 5 JUNI ÏST4T B A" A R' E Ë-M'S D A G BEAD Hit de Omstiekeit OVERVEEN GOED AFGELOOPEN. Woensdagavond kwam de elfjarige P. N. uit Haarlem, die zijn vierjarig broertje op de bagagedrager van zijn rijwiel meevoerde, met snelle vaart van den Tetterode- weg en wilde nog juist den spoorwegovergang passeeren toen de boomen al neergelaten werden. Door de groote snelheid, en het ontbreken van een rem op zijn fiets, was de jongen niet in staat te stoppen. De dalende spoorweg boom kwam tusschen de tv/ee broertjes terecht: het vier jarig knaapje dat achter den boom bleef steken, werd van de flets geslingerd, terwijl de oudste tusschen beide boomen viel. De duozitting van het rijwiel brak af. Beide jongens werden bij omwonenden binnengedragen, waar dr. Drijber de eerste hulp verleende. Hij consta teerde slechts enkele lichte verwondingen. De jongens zijn dus wel aan een groot gevaar ontsnapt. ZANDVOORT SCHAKEN. Woensdagavond speelde de Zandvoortsche Schaakclub tegen H. S. C. uit Heemstede. Er werd gespeeld aan elf borden en Heemstede, dat door verschillende omstan digheden enkele van de sterkste spelers niet in den strijd kon brengen, verloor met 3'/®—7I/2- SALAR1EERING DIRECTEUR. VAN SOCIALE ZAKEN. Naar de meening van B. en W. is het salaris, verbon den aan de betrekking van directeur van Sociale Zaken niet in overeenstemming met de belangrijkheid van deze functie en de eischen. welke met name in de tegen woordige tijdsomstandigheden aan een juiste uit oefening daarvan worden gesteld. Namens den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, deelden Gedeputeerde Staten mede, dat tegen een verhooging tot f 3500—f 4000 (te ver minderen met een vaste korting van 21^> geen bezwaar bestaat.. B. en W. stellen daarom voor, de bezoldiging van den directeur van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken, gerekend van 1 Januari 1941 af op dat bedrag vast te stellen. ARBEIDSBEMIDDELING. De arbeidsbemiddeling is rijkszaak geworden. In verband hiermede stellen B. en W. aan den raad voor eervol ontslag te verleenen aan Mr. M. J. Tjadcn, als agent van de arbeidsbemiddeling, in te trekken de verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling in de gemeente Zandvoort en de commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling op te heffen en de leden dier commissie dank te zeggen voor de bewezen diensten. VERWERKEN BELTVUIL. Het verwerken van het beltvuil gedurende het tweede kwartaal 1941 werd opgedragen aan R. Rudolphus en Q. v. d. Meulen. Daar dit kwartaal binnenkort is afgeloopen, stellen B. en W. voor deze opdracht te verlengen voor het derde kwartaal 1941 voor een bedrag van 700. OPENBARE VERKOOPING. Woensdag had te Zandvoort ten overstaan van Notaris W. A. Dolleman de verknoping plaats van een dubbele villa, Ingericht voor pension .bevattende 30 kamers met groote cn kleine serres, erf en grond, zeer gunstig gelegen aan de Boulevard de Favauge no. 44 te Zandvoort, groot 4.95 Are, met twee daarbij gelegen terreintjes, samen groot 1.72 Are. Een en ander behoorende tot de nalatenschap van den heer John Bückmann. De uitslag der verkooping was: Perceel 1: A. M. Joustra, Haarlem q.q. voor f 19.500; perceelen 2 en 3 H. Oderkerk, IJmuiden q.q. resp. f 1200 en f 520. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Zand voort op Maandag 9 Juni 1941, des namiddags 4.30 uur ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel betreffende de bezoldiging van den direc teur van Sociale Zaken. 3. Voorstel tot aansluiting bij de Molest-risico-ge- 4. voorstel betreffende de opheffing van het agent schap der arbeidsbemiddeling. 5. Voorstel tot verlaging van de huur voor de kiosk aan het Badhuisplein. 6. Voorstel tot aanstelling van een teekcnaar-opzlchter bij den dienst van publieke werken. 7. Voorstel tot het verhuren van een perceel duinreep. 8. Voorstel tot Verhooging van de belooning van den schatter van het vergunningsrecht. 9. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de instruc tie van den secretaris. 10. Voorstel betreffende het verwerken van het beltvuil. 11. Vaststelling van de 9e suppletoire begrooting voor 1940. 12. Behandeling van belastingreclames. MOLESTVERZEKERING. De Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft bij circulaire medegedeeld, dat op grond van de daarvoor gebleken belangstelling kan worden gezegd, dat een molestverzekering voor de Nederlandsche gemeenten het best kan worden uitgevoerd in een organisatie door en voor Nederlandsche gemeenten gesticht. De leden van de nieuwe organisatie zullen zich verbin den om gezamenlijk de kosten op te brengen, die noodig zijn om de schade te vergoeden, die aan de verzekerde eigendommen van de leden mocht worden toegebracht. De aansprakelijkheid der leden is evenwel beperkt. Naast een jaarlijksche voorschot premie van 20 tot 35 cents per f 1000 verzekerde waarde, kan er aan het einde van den oorlog nog een bijdrage van de leden gevraagd worden van f 2 f 3,50 per f 1000 verzekerde waarde. De te verzekeren som voor Zandvoort moet bedragen f 2.228.600, waarin f 207.200 is begrepen voor de eigendom men van de woningbouwvereeniglng Eendracht maakt Macht. In verband met de klasseindeeling wordt de jaarlijk- 6che voorschotpremie berekend op f 494,15. De maximum bijdrage, die de gemeente na afloop van den oorlog hoogstens zal moeten bijbetalen, wordt be rekend op f 49.401. De eigendommen van Eendracht maakt Macht zijn in deze berekening buiten beschouwing gelaten. B. en W. stellen voor te besluiten, dat de gemeente Zandvoort zal deelnemen In deze onderlinge Molest verzekering IJMUIDEN Marktprijzen en Besommingen. IJM.UIDEN 5 Juni 1941. Kabeljauw f 12—f8,50 per stuk; Tarbot f4,40—£3,80 per K.G. Tongen f 4,40—f 3.10 per stuk Zetschol f 112; KI. schol f 100—f56; Pufschol le s. f 51—f 37; Pufschol 2e s. f26—£23; Groote schar f63—£57; Kleine schar f38, Puf- schar f 12—f 11; Kleine gul £74; Poontjes f31; Kleine roode poon £68 Wijting f 35—f 32; Bot f72, alles per 60 K.G. Kotters; E 19 f 8731; HD 40 f129; UK 104 f 732. Loggers: KW 47 £1117; KW 104 f 1064; KW 59 f 1030. VELSEN De uitreiking der Persoonsbewijzen Reeds 6500 Inwoners bezitten er een. In het gebouwtje in de Meervlietstraat, waar de afdeeling Persoonsbewijzen is ondergebracht, is het een komen en gaan van de opgeroepen ingezetenen onzer gemeente, die in de termen vallen een per soonsbewijs te krijgen. Het corps ambtenaren onder leiding van den heer P. Broersen, werkt er op volle kracht om den Vclsenaren van dit papier te voorzien. Vóór den eersten October van dit jaar wil men al len van zulk een bewijs voorzien, zoodat het geen geringe taak is waarvoor deze ambtenaren zich ge steld zien als men bedenkt, dat er circa 35.000 Vel- senaren „de revue" moeten passeeren. De afdeeling begon reeds 1 Mei en sindsdien zijn er 6500 bewijzen uitgereikt. De eerste vier letters van het alfabet zijn nu bijna afgewerkt, zoodat in den loop der volgende week met de E begonnen wordt, Ongeveer 300 inwoners wor den er per dag uitgenoodigd te verschijnen, zoodat de tien ambtenaren per dag persoonlijk 30 personen „behandelen". Rekent men voor iederen bezoeker een kwartier dan is met dit dertigtal de dag zeker wel gevuld. BEVERWIJK Met de coach op reis. Excursie naar historische plekjes in de omgeving. Woensdag hebben Prof. Dr. B. T. Molkenboer en Prof. Asselbergs (A. van Duinkerken) met een aan tal studenten' van de "Nijmeegsche Universiteit een bezoek gebracht aan Beverwijk en omgeving, waar zij tal van historische plekjes bezocht hebben. Het gezelschap reisde op wel zeer origineele wijze van Haarlem naar Beverwijk, nl. met de diligence. Twee paarden trokken het ouderwetsche voertuig plus de studenten, die door het mooie weer allen een plaatsje boven op het voetruig veroverd had den, naar de plaats van bestemming. Alleen de moderne costumes van de reizigers vormden een contrast met de diligence, welke den zeer toepas- selijken naam van „Samuel Pickwick" droeg. Of schoon de heeren geen bakkebaarden en lange pij pen hadden en de dames geen hoepelrokken droe gen trok de „Samuel Pickwick" natuurlijk veel be kijks onderweg. Het eerste bezoek gold het raadhuis, waar de Kennemer Oudheidkamer werd bezichtigd. De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, heeft voor het gezelschap nog een aantal lichtbeelden vertoond, betreffende de historie van Beverwijk. Hierna steeg men weer in de coach voor de be zichtiging van het Wolff en Dekenhuisje. In Heemskerk werd vervolgens de inwendige mensch versterkt, waarna het buitengoed „Mar quette" en het Hulplooneel werden bezocht. Op de terugreis werd tenslotte „Scheybeeck" nog aan gedaan. Op deze historische plaats, waar Vondel eens dichtte, vertoefden de studenten geruimen tijd. De voordrachtenreeks van Elly Beinhorn—Rosenieyer. Duitschlaivds grootste vliegenierster. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. De wereldbekende vliegenierster Elly Beinhorn—Rosemeyer zal een korte reis maken door Nederland en daar eenige voordrachten houden. Velen Nederlanders ligt de naam van deze op het gebied der vliegerij zoo zeer begaafde vrouw in het oor, want in de laatste jaren voor het uitbreken van den oorlog hebben de couran ten hier en in het buitenland de opzienwekkende solovluchten van deze koene vliegenierster in een hel daglicht geplaatst. Bekend werd zij in het bijzonder door haar vlucht naar Afrika, waarheen zij in 1931 te Staaken op steeg. Gelukkigerwijs bereikte zij haar doel, Bolava m Portugcesch Guinea, na 70 uren vliegtijd. Haar terugvlucht werd minder door het geluk begun stigde daar zij o.a. ook een noodlanding in een woes tijn moest ondernemen. Met een ander vliegtuig kwam zij weder in Berlijn aan. In hetzelfde jaar startte Elly Beinhorn te Berlijn voor een wereld vlucht. die zij maakte over Voor-Azië, over het Hi- malajagebergle naar Bangkok, over het eiland Bali, naar Port Darwin in Australië. Als einddoel van haar vlucht bereikte zij over Santiago tenslotte Bucnos-Aires. Op den 31.000 K.M. langen tocht be hoefde zij slechts drie noodlandingen tc maken. In den zomer van 1933 bracht Elly Beinhorn de vroegere Duitsch-Afrikaansche koloniën een bezoek. In de jaren 1934 en 1935 ondernam zij een vlucht door Midden- en Zuid-Afrika. In 1935 vloog zij in 6 3/4 uur van Glciwitz naar Scutari in Klein-Azië. Zij keerde nog denzelfden dag naar Berlijn terug. Ook in de daaropvolgende jaren volbracht zij nog verscheidene topprestaties, zooals bijv. een vlucht van Berlijn naar Cairo en terug. Deze vluchten, waarbij zij ook foto's maakte, gin gen vaak met ontzaglijke moeilijkheden gepaard, die al haar energie en besluitvaardigheid opeischten. Ver meid zij nog, dat Elly Beinhorn ter erkenning van al deze prestaties talrijke onderscheidingen ontving en meermalen door de hoogste autoriteiten van ver schillende landen werd ontvangen. Aangezien de vele persstemmen over haar voor drachten eenstemmig verkondigden, dat Elly Bein horn het niet alleen verstaat te vliegen maar ook aangenaam en boeiend te spreken, kunnen de Ne derlanders die in de luchtvaart belang stellen reke nen op een paar boeiende uren bij de voordracht: Avonturen in vijf werelddeelcn (met lichtbeelden) en bij de film „De Iros vliegt naar Siam" (met voor dracht). (A.N.P.) De dood van ex-keizer Wilhelm. Na een tijdelijke verbetering ontstond verergering in den toestand. BERLIJN, 4 Juni (D.N.B.) De laatste Duitschc keizer, Wilhelm II, wiens overlijden zoojuist gemeld is, is op 27 Januari 1859 als oudste zoon van den toenmaligen prins Wilhelm en prinses Victoria van Groot-Brittannië, dochter van koningin Victoria van Engeland, geboren. Volgens een oud gebruik trad hij in 1869 met den rang van luitenant toe tot het eerste garderegiment te voet, In 1874 werd hij leerling aan het gymnasium te Kassei en van 1877 tot 1879 wijdde hij zich aan de universiteit te Bnnn aan de studie van de rechts- en staatswetenschap pen. Tot 1882 diende de toenmalige prins Wilhelm bij het eerste garderegiment te voet, het laatst als kanitein en leider eener compagnie. Op 27 Februari 1881 trad hij in het huwelijk met prinses Augusta Victoria van Sleeswijk-Holstein- Sonderburg-Augustenburg. Op den negenden Maart 1888 stierf zijn grootvader, Wilhelm I; diens opvolger op den troon wordt de ernstig zieke kroonprins, thans keizer Friedrich III. Doch reeds na honderd dagen bezweek de vader aan een ernstigen kanker en op 15 Juni 1888 besteeg kroonprins Wilhelm als Wilhelm II den troon. Vèrschcidene kanseliers hebben elkaar tijdens de regeering van Wilhelm II na het aftreden van Bismarck op 20 Maart 1890 opgevolgd. De volgende staatslieden hebben het kanselierschap van het Duitsche rijk bekleed: van 1890 tot 1894 generaal Caprivi, van 1894 tot 1900 Fürst Hohenlohe, van 1900 tot 1909 Fürst Bülow, van 1909 tot 1917 Bethmann-Hollweg, in 1917 Michaelis en Graaf Hertling en in 1918 Prins Max von Baden. In de dagen der Duitsche ineenstorting begaf Keizer Wilhelm II zich op 10 November 1918 naar Ne derland, waar in het aldaar gelegen Amerongen op Ex-keizer Wilhelm is Woensdag op huize Doorn overleden. (Foto Pax Holland). 28 November 1918 de formaliteiten van zijn troon afstand vervuld werden. Na den dood van de Keizerin in 1921 trad Wil helm II een jaar later in het huwelijk met Prinses Hermine von Schönaich-Karolath. Sinds zijn vertrek uit Duitschland heeft Wilhelm 11 op het aan een Nederlandsche adellijke familie behoorende kasteel te Doorn gewoond, waar hij heden is overleden. Tijdens den wereldoorlog stond de vroegere keizer m het middelpunt der vijandelijke propaganda, welke vooral op de bewering steunde, dat Wilhelm II de schuld droeg aan den oorlog. Daartegenover hebben de inmiddels door de toenmaals oorlogvoe rende mogendheden gepubliceerde documenten aangetoond dat het het streven der regeering van keizer Wilhelm geweest is, de botsing met Enge land en met de andere vroegere geallieerden te vermijden. Wilhelm II zelf werd door het uitbreken van den oorlog verrast tijdens een reis naar het Noorden. Uit Doorn wordt aan het D.N.B. gemeld: Om trent de laatste uren van den vroegeren keizer wordt nog gemeld dat na een tijdelijke verbetering tijdens het weekeinde, welke een volledig herstel deed ver wachten, er Dinsdag in de late avonduren een aan merkelijke verergering in den toestand van Wilhelm II ontstond. Door een longenembolie ontstond een snel verval van krachten, dat het van nature sterke lichaam van den patiënt verzwakte en een diepe be wusteloosheid veroorzaakte, waaruit de vroegere keizer niet meer ontwaakte. Na de schijnbare verbetering van eenige dagen ge leden, welke bij den patiënt den wensch deed op komen, het ziekbed te verlaten, was een reeks der naaste bloedverwanten, zooals de zoons van Wilhelm II weer uit Doorn vertrokken, zoodat zij de laatste uren niet aan het ziekbed konden doorbrengen. Toen de dood intrad waren aan het ziekbed aanwezig de gemalin van den Keizer, Prinses Hermine, zijn doch ter, de Hertogin van Brunswijk, prins Louis Ferdi nand, kleinzoon en prinses Henriëtte, de gemalin van prins Franz Josef, eveneens een kleinzoon. De tijding van het overlijden van den vroegeren keizer heeft in het dorp Doorn groote ontroering onder de bevolking verwekt, daar Wilhelm II veel voor de plaats gedaan heeft. MAANDAG BIJZETTING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT. De bijzetting van het stoffelijk overschot van den ex-keizer geschiedt aanstaanden Maandagmorgen in de slotkapel van Doorn. Volgens den wensch van den overledene is de kring der deelnemers beperkt tot de naaste familie Toch worden ook enkele delegaties uit Duitschland verwacht. 'TELEGRAM VAN DEN FüHRER. Uit Berlijn: De Führer heeft de gemalin van ex- keizer Wilhelm II en den kroonprins telegrafisch zijn deelneming betuigd. DUITSCHE PERSSTEMMEN. De Duitsche bladen wijden, naar het D.N.B. meldt, groote aandacht aan het overlijden van den Duit- schen ex-keizer. In uitvoerige artikelen wordt de levensloop van Wilhelm II met de politieke gebeur tenis van zijn tijd geschilderd. Daarbij verklaart men dat de politiek van Wilhelm II er niet in is ge slaagd het web van Engeland's omsingeling te ver scheuren. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" be toogt dat in 1914 geen sprake geweest kan zijn van Duitsche schuld aan den oorlog. Steeds herhaalde pogingen om met Engeland tot een vergelijk te komen strandden, zöo schrijft het blad, omdat Enge land nooit bereid was ondubbelzinnig zijn standpunt te bepalen. De Engelschen hebben door hun houding in vorjaar en zomer 1939 bij een overeenkomstige situatie nogmaals bevestigd waarom het hun ook destijds te doen was: Duitschland beletten zich te verheffen en het vernietigen. „Na den wereldoorlog", zoo vervolgt het blad, „heeft Wilhelm II den op- bouwarbeid van den Führer met bewondering en gloeiende hoop voor de toekomst van het Duitsche volk gevolgd". De „Berliner Börsenzeitung" schrijft: „Het is beter niet te onderzoeken hoe schuld en noodlot in de buitenlandsche politiek van het tijdperk van Wil helm dooreengestrcngeld. waren. Vast staat in ieder geval dat' de leidende Duitsche staatslieden -uit de periode voor den wereldoorlog een politiek van il lusies hebben gevolgd tegenover het gevaar van het Engelsche streven naar omsingeling. Zoo werd de Duitsche bewegingsvrijheid op het gebied van de buitenlandsche politiek steeds mer beperkt, totdat Duitschland in 1914 onder de ongunstigste omstan digheden zonder sterke bondgenooten gedwongen werd tot den strijd om zijn bestaan". Vrouweii uit Haarlem naar Nunspeet- HAARLEM Woensdag Hedenmiddag ongeveer half één heerschte er op het perron van het Haarlemsche station een ge zellige drukte, want daar verzamelden zich 26 vrou wen, die door de zorg der afdeeling Haarlem van Winterhulp Nederland een uitstapje van tien dagen naar het verrukkelijk vacantieoord „Berenbosch'' te Nunspeet mogen maken. De Regeeringscommissaris voor Haarlem, de heer S. Plekker, had in zijn kwaliteit van direc teur van bovengenoemde afdeeling aanwezig wil len zijn om afscheid te nemen, maar hij was door ambtsbezigheden verhinderd en de plaatsvervan gend directeur, de heer S. C. de Haas van Dofsser, was met vacantie. In hun plaats deed derhalve de heer P. D. de la Saussaye Briët, secretaris der afdeeling, het ge zelschap uitgeleide. Namens het Provinciaal Bureau van Winterhulp maakte de heer M. J. G. J. van Leeuwen een gedeelte van de reis mede. Ook de heer J. v. d. Burg, propagandist van „Winterhulp", was aanwezig. De opgewekte stemming werd nog verhoogd, doordat de directie van de Chocoladefabriek „Union" te Haarlem op versnaperingen voor de reis had getracteerd, wat ten zeerste gewaardeerd werd. De leidsters, Mevrouw Van Denderen en Me vrouw Schwier, gaven even voor het vertrek van den trein aan het reisgezelschap de noodige wen ken, terwijl de persfotografen hun werk deden. Te 12.49 uur zette de trein zich in beweging. Het afscheid van de familieleden en vrienden der vrou wen was allerhartelijkst; zij werden nagewuifd zoo lang de trein zichtbaar was. Wij vernamen, dat het in de bedoeling ligt, in dezen zomer twaalf groepen van 25 a 30 vrouwen dit uitstapje naar Nunspeet te laten maken. (^Bucg.edijke Sicmd^j HAARLEM, 4 JUNI 1941. Gehuwd: 4 Juni: H. Roosen en C. T. van Zwol; G. J. Koelemij en M. Martens; J. M. Lutgerink en M. P. Nederstigt; F. J. Nieswaag èn P. H. Schoone A. J. Rutte en J. Schoone; A. A. H. Preusser en G. Pardon; C M. Nooij en H. M. van Emmerik, P. J. Velden en J. J.-Koning; P. H. A. van der Wal en E. Veldhuis; J. Kerkhoff en C. G. Kuiper; W. de Laat en J. H. Smits; A. Officier en J. Coert; G. A. Schrader en W. M. Kuijer; T. Oldenburger cn M. E. Leuver; H. D.,Sierag en Jr-J. C. de Graaf; G. Hage en I. W. Augustinus, P. "Sikkes en W. A. Tuijn: H. van Bucket en M. C. van—Wunnik; A. A. van der Linde en G. Vroege; B. H. Joores en J. C. J. Bakker. Bevallen: 3D Mei: H. HooglugtKok, z„ 2 Juni: M. J. W. Ensink op KemnaEtlers, d., 3 Juni: A. C. Koningsbergerde Jong, z., J. M. Wiegerinck Bamhorn, z., M„ A. T. van den BergJanssen, z. 4 Jun. J. C. Versluis—Bonarius, d., A. G. Kuijpers- van den Berg, z. Overleden: 1 Juni: H. J., 2 j„ d. v. C. H. J. Voss, Vergierdeweg, H.C. van EltenRijbroek, 74 j., Oude Raamstraat, 2 Juni: H, J. van der Woude Zwitser, 73 j„ Lange Heerenvest, A. Tfeleman, 65 j. Hazepaterslaan. B. A. C. Weehuizen. 65 j,, Klever parkweg, 3 Jtmir M. Monderen-^^Wi-tlam64 j., Timorstraat. 1 Prijzen van ligplaatsen voor booten. Als gevolg van de Verordening die bepaalt, dat alle pleiziervaartuigen uit de kuststrook moeten wor den verwijderd, zijn er vele booten overgebracht naar plassen en meren dieper het land in. Dit heeft o.m. in Reeuwljk een aantal lieden aanleiding gegeven voor de huur van bootenhuizen buitensporig hooge prij zen te vragen. In sommige gevallen vroeg men voor ec-n ligplaats, welke normaal f 35 kost, 200 gulden. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er met na druk de aandacht op, dat dergelijke prijsverlioogingen strafbaar zijn. Men mag niet meer vragen of betalen dan den prijs die op of voor 9 Mei 1940 gebrui kelijk was. Tegenover overtredingen zal zeer streng worden opgetreden. Mocht iemand bemerken, dat hem in een dergelijk geval te veel wordt gevraagd, dan kan hij zich tot de plaatselijke politie wenden o( tot den inspecteur voor de prijsbeheersching in het betreffende gebied. (A.N.P.) OVER ONWEDERS. Voor den Haarlemschen Weer- en Sterrenkun. digen Kring wordt een voordracht door den heet A. J. Aalders, Bussum gehouden over Onweders op Zaterdagmiddag 7 Juni 1941 in het Ned. Herv, Wijkgebouw, Ged. Oudegracht 104 te Haarlem. Op den 3en Juni overleed, in den ouderdom van 65 jaar, onze geliefde Zuster en Pleegmoeder BETSY ANNA CHRISTINA WEEHUIZEN, in leven gep. Directrice van het internaat ter opleiding van Inlandsche Onderwijzeressen te Djokjakarta. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Uit aller naam A. S. TILLEMA—WEEHUIZEN. GEORGE. MAX. Bloemendaal, 5 Juni 1941. Parkweg 12- De begrafenis heeft heden in alle stilte plaats gehad. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Vrouw, Moeder en Groot moeder Louise Susanna van Thiel- van de Ven in den ouderdom van 76 jaar. Haarlem, 4 Juni 1941. Parklaan 77. Haarlem: P. VAN THIEL Overveen: C. A. VAN THIEL R. VAN THIEL— KLOOTWIJK en Kinderen. Bussum: M. VAN THIEL Eg'mond aan Zee A. B. VAN THIEL en Verloofde. De uitvaartdienst en be- aardirig zullen plaats heb ben op Zaterdag 7 Juni a.s. te 10.30 in de Oud-Katho lieke Kerk aan den Kinder huissingel, waarna de ter aardebestelling te 12.30 op dé Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Voor de vele bewijzen van deel neming ons betoond, bij het" zoo plotseling heengaan van onzen ge liefden Man, Vader en Broer, zeggen wij U hierdoor onzen wel- gemeenden dank.' J. JJvMA-RTIN- OTTER F. W. ADRIAANS— MARTIN. A. MARTIN. Haarlem, Juni 1941. Kinderhuissingel 110. Voor Uwe deelneming ons be toond bij het heengaan van on zen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Mr. MARCUS SLINGENBERG betuigen wij U onzen oprechten dank. Uit aller naam: J. C. H. SLINGENBERG— WESSELS. Haarlem, Juni 1941. Florapark 6. Door het verbindend worden dei- een ige uitdeelingslijst is het fail lissement van de N.V. Bloemból- lenkweekerij en Handel v.h. J. Vrugt en Zonen, te Hillegom ge ëindigd. Curator, Mr. J. G. BETTINK. Haarlem, 5 Juni 1941. Kccl-Neus-Oorarts tot MAANDAG 9 JUNI AFWEZIG. Rusthuis Oud-Berkenroedé vr voor terstond een flinke gezonde P.G., Heerenweg 145, H'stede. zag zich-gaarne gepl. in zaak van huish. art., kleinmeub. of d.e. te Haarlem of omgeving. Brieven onder no. 5610 bur. van dit blad. geyr. voor banketbakkerij. Brie ven no. 5606 bur. van dit blad. HULP i. d. HUISH. Bij alleenwonende dame gevr. v. d. en n. P.G. Leeft. bov. 20 j. Goed k. koken, gen. alle huish. bezigh. Le verr. Aanm. vóór 12 of na 4 uuf. Spiegelen- burghlaan 28, A'hout. Biedt zich aan: speciaal in 't vormen van nieuwe wijken prima verkooper, goede get. eiï ref. tegen 1 Juli. Brieven no. 5611 bur. van dit blad. GEMEENTE HAARLEM Aan de Gemeentelijke Avond school voor Handelsonderwij (middelbare school) is met 1 Sep tember a.s. te vervullen de be trekking van Leeraar in de Engelsche raai (voorloopig tijdelijk). Aantal lesuren waarschijnlijk 5, Salaris volgens Leidraad 1928. Sollicitaties vóór 16 Juni a.i aan den Regeeringscommissarij voor Haarlem. Bezoeken alleen na oproeping gevr. in gezin z. k. van 8.30;5 m middagmaal. Loon f 5 p. w. Aan melden na 5 u. Mevr. Van Kam' pen, Gasthuissingel -64 zw. Handelshuis „De Opbouw" IIENK NEISING Joh. de Breukstraat 1. Zeegras kurkdroog a 15 cent p. p. v. part. wegens overcompl. t< koop o.a. 6 K 7, 6 C 5, 45. Brievei no. 5612 bur. van dit blad. verscli brood! In VERMAAT'S moderne bakkerijen wordt alle dagen, doorloopend van 's morgens vijf uur tot 's namiddags drie uur brood gebakken. Telkens en telkens weer leveren de groote ovens nieuwe ladingen versch brood. Wie graag met versch brood ontbijt en liefst een stel VERSCHE boterhammen meeneemt; voor z'n twaalf-uurtje, moet er voor zorgen dat men bij hem thuis in den namiddag brood neemt van VERMAAT, dan heeft hij nooit een oudbakken boterham. VOEDZAAM EN LEKKER. Het kost aan de carrier 17 ct. winkel 16 ct. PAUL KRUGERKADE 31 TELEF. 11496 Account. Kant. TH. W. BLIKSLAGER ZOON, (TH. BLIKSLAGER Jr., lid Ned. Inst. v. Accts.) KRUISWEG 70, Telef. 11035 POSTLAAN 10, Telef. 2843l| Zij die beschikken over f 100.handels- geld 'genieten de voorkeur. Aanmelden 's morgens tusschen 910 uur. WELTEVREDENPLEIN 53, HAARLEM-NOORD. NETTE MEISJES v- d. mangel gevraagd. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V. Kampersingel 5258. NETTE MEISJES GEVRAAGD. WASSCHERIJ „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 13. STOOMWASSCHERIJ BIJVOET, BLOEMENDAAL, vraagt STRIJKSTERS en AANKOMENDE MEISJES. GOUD EN ZILVER BRANCHE. GEVRAAGD NET, BESCHAAFD MEISJE, Leeft, ongev. 1718 jaar. Br. nr. 5609 Bureau van dit Blad. NETTE MEISJES GEVRAAGD. WASSCHERIJ .BOSCH EN VAART",! Brouwersvaart 24. Bij KOUSENFABRIEKEN HIN N-V. kunnen nog EENIGE HANDIGE MEISJES geplaatst worden voor verschillende werkzaamheden. Aanm-i Vrijdag en Zaterdag van 1012 uur, of na telef. afspraak. Telefoon 11935. Gevr.: STRIJKSTER en AANK. STRIJKSTER. WASSCHERIJ PEEPERKORN, Bleekers- vaartweg 39, Heemstede. Fabriekskantoor vraagt voor direct FACTURISTE, die zelfstandig, vlug en accuraat werkt. Kennis van stenografie en vreemde talen niet vereischt. Brieven met opgaaf van leef tijd en verlangd salaris onder nr. 5607 Bureau van dit Blad. Voor ons filiaal te HAARLEM GEVRAAGD een ACTIEVE COLPORTEUR. Vast loon ƒ10.per week -ƒ provisie en premie. Aanmelden: Vrijdagmorgen van 1010.30 uur. N.V, Electr. Apparaten Mij., Lange Begijnestraat 20 (in gang portiek).

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2