Vrije Brandstof B O U V Y wdtcütnag zeeóodtout, ?5ctppaAk „Half om" JlU de Omsheken] KdeuUaudel Kml HM. N.V. De Kennemer Bankvereeniging ALLE BANKZAKEN LIPS' SAFE-INRICHTING Franken bakt het WANDGEDIER1 fBucg-ediike Stand M A A SDAG 9 JUNI 1941 "HÏARJE M'S. "D A GBEA D HEEMSTEDE GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der Gemeente Heemstede gehouden op Donderdag 12 Juni 1941 des namiddags om 3 uur. De agenda luidt; 1. Vaststelling van de natulen der vergadering van 24 April 1941. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Benoeming gemeente-ontvanger. 4. Ie Wijziging Verordening gemeentepolitie. 5. Molestverzekering gemeente-eigendommen. 6. Beheer Reservefonds. 7. Aangaan geldleening f 70.600. 8. Verlenging termijn ontruiming perceel Bleekersvaartweg 47. 9. Begrootingswijzigingen 1940 RERUM NOVARUM-HERDENKING. Zondag herdacht de afdeellng Heemstede van den R;K. Volksbond den dag dal 50 jaar geleden was uitgevaardigd de Encycliek Rerum Novarum. Dit feest werd ingezet met een II. Mis in de parochiekerk van den H. Bavo waarna een gemeenschappelijk ontbijt in het R.K. Verenigings gebouw volgde. De voorzitter, de heer H. A. Meeuwenoord, zei dank baar gestemd te zijn, dat men hier in intiemen kring uiting kon geven aan de vreugde, dat deze Encycliek werd uitgevaardigd. Hij schetste de beteekenis er vati en verwachtte, dat ook nu na zooveel jaren de goede ver standhouding tusschen werkgevers en werknemers zal toenemen. De heer F. Spit behandeldehet onderwerp: „Sociaal economisch". Het Kath, Werkliedenverbond is een licht In de duis- ternis", zei spreker; „wij zullen fiere navolgers zijn van hen, dié ons voorgingen, met als ideaal: naar de nieuwe gemeenschap, waarin Christus Koning is." Kapelaan R. Oud, geestelijk adviseur der afdeellng, behandelde de Godsdienstig zedelijke vraagstukken der Encyclieken. Hij eindigde met de spreuk van Henry de. Greve: J,verbeter de wereld, doch begin bij je zelf". Tenslotte voerden nog het woord de heèr E. van Lent namens de Hanze en de heer J. Preyde namens de K. j. k. v. Met pianomuziek van den heer J. Nibbering werden verschillende liederen gezongen. Des avonds had in de parochiekerk aan het Valken- buvgerplein een plechtig sluitingslof plaats met'als feest redenaar den weleerw. heer H. A. J. Drost, Centraal- praesls der Josephgezellenvereeniging. EEN GELDLEENING VAN f 70.600. Krachtens het bepaalde in raadsbesluit van 30 Januari 1936 is op 15 Februari jl. geheel afgelost het restant der 4 pet. geldleening ad f 1000.000.—hetwelk, na aftrek der ten laste van den dienst 1941 komende aflossing, be draagt f 33.600.—. Evenzoo is op 1 April jl. geheel afgelost het restant der 4 pet. geldleening, oorspronkelijk groot f 120.000.—. aangegaan krachtens raadsbesluit van 30 Januari 1936. Dit restant bedraagt, na aftrek der ten laste van 1941 komende aflossing, f 37.000.—. De looptijd van deze beide restanten bedraagt nog 3 Jaar. B. en W. ontvingen dezer dagen een aanbieding voor de plaatsing van een geldleening groot I 70.600.—, zijnde het totaal van beide restanten. De verschuldigde rente Bedraagt 31/, pet. Het komt B. en W. gewenscht voor dat van dit aanbod gebruik wordt gemaakt, zoodat zij den raad voorstellen daartoe te besluiten. DE ONBEWOONBAAR VERKI. AARDE WONING BLEEKERSVAARTWEG 47. Bij raadsbesluit van 25 April 1940 is onbewoonbaar ver klaard het perceel Bleekersvaartweg 47. Óverwegende, dat het den bewoner van dat perceel niet gejukt is binnen den gestelden termijn een passende woning te vinden, stellen B. en W. voor den termijn, "an ontruiming opnieuw met 6 maanden te verlengen. ter vervanging van anthraeïet, brechcokes etc., kunnen wij U heden vrijblijvend aanbieden voor verwarming PRIMA VEEN- KLUITEN, voor zoover hiervan voorradig .tegen den prijs van ƒ4.— per 100 K-G. Franco berg plaats. Levering geschiedt direct in volgorde van de ingekomen bestellirigen. OVERVEEN TELEF. 23517 en 24028. (Adv. Ingez. Med.) (Ad,v. Ingez Med.) BLOEMENDAAL OPENBARE LES REIDANSEN. Het Jeugdhuis vulde zich Zaterdagavond met een groote ■chare vroolijke jeugd en belangstellende ouderen voor den openbaren lesavo,nd in reidansen van den heer Henk van der Wateren. Als onderdeel van de Vereeniglng voor Jeugdwerk ls door den heer v. d. Wateren een club voor reidansen ge organiseerd. welke dezen winter regelmatig heeft ge oefend en dan ook een uitgebreid repertoire beheerscht. En over gebrek aan belangstelling in deze folkloristi- Bche dansen viel niet te klagen. De aanvankelijk kleine club is uitgegroeid tol een 60-tal leden, zoodat telkens, in twee groepen gedanst moest wor den, terwijl voorloopig nieuwe leden geweigerd moesten worden. De voorzitter der Vereeniging voor Jeugdwerken Ds. J. C. v. Dijk en verschillende andere bestuursleden woonden den avond bij. De heer v. d. Wateren had een zeer gevarieerd program ma samengesteld, waarbij het publiek niet werd vergeten. Telkens mochten óf de dames óf de heeren „kiezen" en werd een nieuweling of zoms zelfs een „ouderling" in den kring meegetrokken en heusch met het half-ge oefend paar het ging. Van het internationaal programma, dat veel nieuwe dansen bevatte .simpele en zeer ingewikkelde, noemen wij de Monisdansen, nieuwe Zweedsche, Deensche en Duitsche, naast oude bekenden als de begroetingsdans, de 8wedisch .Scottish, de Munchener Polka, „Dropje", de Horlepiep, Schwaben Liesl. Speciaal willen wij noemen de mooie Zonnewendedans, die den last van den winter en het herboren licht sym boliseert; de blauwe vlag, het afscheid van mannen er vrouwen, als de eersten ten strijde trekken en de interes eante Llnnenweversdans, waarvan de bewegingen zeei knap de weefbewerkingen uitbeelden. Mevrouw de Kruyf sprak een hartelijk woord van wel kom en den bekwamen leider werden bloemen aange boden. En de Jeugd, en de ouderen hebben zich dezen mooien zomeravond uitstekend geamuseerd. HILLECOM VISCHWEDSTRIJD. De Zondag gehouden wedstrijd van „De Vroegte Wint' ls geen succes geworden. Er werd in de Leidsehevaart gevischt, waar in totaal slechts 14 stuks werden gevangen. C. keljzer ving den grootsten vlsch. n.l. 37 c.M. DE HILI.EGOMSCHE VEILING. Naar men ons mededeelt ls het voorstel der commls- isle, ingesteld om de flnancleele moeilijkheden op te Jos- aèn,door" de vergadering van aandeelhouders aangeno- -taïerf. Dit'voorstel houdt In dat dé Hillegomsche "VeJJipg HOUTPLEIN 8 TEL. 13829 (3 LIJNEN) (Adv. Ingez. Med.) haar geheel door het Hollandsch Bloembollenhuis wordt overgenomen, waarbij de Ho'baho de verplichting op zich neemt de schulden te voldoen. De kweekers kun nen dus binnenkort het hun toekomende bedrag tegemoet zien. DRIEHUIS Het crematorium op Westerveld. Opening nieuw kantoorgebouw. Het nieuwe gebouwencomplex van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding, een schepping van den architect ir. H. Dudok, is Zaterdagmiddag onder groote belangstelling van de zijde van autoriteiten en leden der Vereeniging geopend. Onder de aanwezigen, die zich in de groote aula van het crematorium verzameld hadden, bevonden zich o.m. burgemeester mr. M. M. Kwint, de heeren J. C. Dunnebier, wethouder van openbare werken, de commissaris van pqlitie J. P Weyburg, ir. J. A. Ver hoef, directeur van Openbare Werken, dr. L. S. Lim- borgh Meijer, directeur van den G.G.D., G. J. Koning, directeur van den Gem, Reinigingsdienst, ir. H. Du- dok, mr. J. E. Holleman, administrateur en dr. ir. M. F. de Bruijne, .technisch adviseur der V. v. f. L., het voltallige hoofdbestuur bestaande uit de heeren dr P. H. Roojen, H. Rietema, J J. Deggeler, dr. E. 'J- Abrahams, dr. L. A. Rademaker, prof, W. E. Boerman, dr. K. Simon Th,omas en dr. L. J Zielstra. Verder waren .aanwezig namens de N.V. begraaf plaats „Westerveld" de heer F. der Kinderen, namens de Arbeidersvereniging voor lijkverbranding de heer Andries de Rosa, de heer J. van Dijk. directeur van het crematorium, het bestuur der afdeeling Velsen en afgevaardigden van vele afdeelingen uit den lande. In de nieuwe aula heeft dr. P. H. van Roojen, al- gemeen voorzitter der V. v. f. L., de openingsrede uitgesproken. In-officieel is het gebouwencomplex reeds eenigen tijd tot groote tevredenheid van allen, die er werkzaam zijn, in gebruik. Spr herinnerde aan eenige belangrijke feiten uit de geschiedenis der Ver eeniging en der crematiebeweging in Nederland: de eerste crematie, op 1 April 1913, het daardoor tegen de vereeniging gevoerde proces, het in gebruik nemen der nieuwe ovens, aula en colombaria en het steeds stijgende getal- der crematies 1940 sloot met 1061 cre maties en 1941 vertoont wederom een stijgende lijn. De voornemens voor den bouw van dit nieuwe kan toor bestonden reeds lang. Het uitbreken van den oorlog heeft echter het definitieve besluit verhaast omdat men een parallel trok met hetgeen in den we reldoorlog gesghied is met den aanvoer van mate rialen, etc. Het utiliteitscomplex, zooals dr. van Roojen het nieuwe gebouw wenschte te betitelen bestaat uit drie gedeelten: links de groote. fraai uitgevoerde ontvang zaal verbonden met een keukeninrichting voor het verstrekken van vcrverschingen, een middengedeelte waarin gevestigd zijn de modern-ingerichte kantoor ruimten. kleinere ontvangzalen en hoofdbestuurs kamer en een vleugel waar de woning van den direc teur gevestigd is. In een der zalen heeft het hoofdbestuur een bron zen plaquette doen aanbrengen, de beeltenis voorstel lend van wijlen Frank Blaauw, de eerste directeur van het crematorium. Spr. wees op de groote erken telijkheid, die !men voor dezen werker moet hebben De plaquette is een oprechte hulde aan zijn nage dachtenis. Dr. van Roojen zeide, dat te Westerveld door de Vereeniging wel niets meer gebouwd zal worden, maar meende toch te moeten wijzen op het belang van. een go.ede verbinding over den spoorwegovergang Hier lo.open Jde. belangen van de Vereeniging en die der gemeente Velsen parallel, zeide spr. Na nog enkele woorden gewijd te hebben aan de plannen voor het bouwen van een nieuw crematorium te Zwolle,, bracht sfjr. dank aan allen die tot den bouw van het nieuwe kantoor hebben medegewerkt, inzonderheid aan den architect ir, Dudok en de aan nemersfirma van Eesteren. De organist van het crematorium, de heer George Robert, voerde hiei na eenige orgelwerken uit, waar na het gezelschap via een korte rondwandeling over de terreinen de nieuwe gebouwen bezichtigde en nog eenigen tijd bijeen bleef in de groote ontvangzaal, waar ververschingen werden aangeboden. SANTPOORT SCHAAKCLUB „SANTPOORT" KAMPIOEN. Met drie overwinningen en even zooveel ge lijke spelen behaalde de schaakclub i.Santpoort" het kampioenschap van groep B der competitie, welke dezen winter voor vijftallen was georgani seerd door den Noord-Hollandschen Schaakbond. HAARLEMMERMEER FOKKERIJ-SUCCESSEN. Door den landbouwer Q. A. de With werd na loting een zeiveren beker gewonnen, die achtereenvolgens was ge wonnen door de heeren C. A. de With, M. Immink, A Spaans, wed. H. Granneman en den heer J. Hafkamp. Door de héngstenvereeniging „Hoofddorp" is opnieuw een zilveren beker uitgeloofd voor den eigenaar van de beste 3-jarige merrie. De heer A. Prinssen won den beker voor dit-jaar. De heer Prinsen behaalde met zijn 1-jarige merrie Mirza in -Slootdorp den tweeden prijs en met Irene den vierden prijs. Te Hoofddorp won hij met Ida in de rubriek merries van 8—10 jaar den len prijs, 2. Azalea van Kruispolder, wed. H- Granneman, Badohevedorp, 3. Fiorina j/an Lun- tershoek, C. A. de With, Haarlemmermeer, 2. Nelly, J, C. Gehrels, Vijfhulzen, 5. Julia van Zeedorp, gebr. Rip. Vijf huizen, fi. Mina, A. J. Kort, Halfweg, 7. Martha, C. A. de With, 8. Elza, A. J. Koofrd. Nieuw Vennep, Emma, gebr. Hoogmoed, Rijk. 4—7 jarige merries, kleine maat: 1. Jolifteur, M. Im mink, Nieuw-Vennep, 2. Erna v. d. Lente, dezelfde, 3. Flora, D.-v. Dam, Vijfhuizen, 4, Henriëtte, A. Haartsen, Halfweg, S. Dolly, J. Hazekamp, Hoofddorp, 6. Bertha P. Vos, Half weg. 7, Goog, A. Haartsen, 8 Ada, A. J. Koofed, 9. Corrte, X. Hopman, Sloterdijk, 10 Elza, P. Vos, 11. Astrid. A. J. Kofoed. 4—7 jarige merries groote maat: 1. Famiha, J. Hazekamp, 2.- Dora, D. v. Dam, 3. Majara, wed. H. Granneman, 4. Corrie, A. Pruisen, 5. Charlotte, J. C. Gehrels, 6. Arman- dina, P. Vos, 7. Arietta, A. Pruissen, 8. Annie, idem, 9. Jolina, C. A. de.Wlth, 10. Martha, A. Pruisen. 1 Fortuna, A. J. Kort, Hoofddorp. 2-jarige merries: 1. Amelita, D. v. Dam, 2. Hens, wed. Granneman, 3. Anna, idem, 4. Bertha, M. Immink, 5, Cora, Idem, 6.' Marie, C. D. Schouten, 7. Calina, M. Immink, 8. Hildegonda, J. C. Visser, Hoofddorp, 9. Bertha. M. Im mink, 10. Rozaé, Idem, 11. Mersturina, J. C. Gehrels. 3-jarlge merries: 1. Emma, A. Pruissen. 2. Wilhelmlna,.J. Hazelkamp, 3. Aria. G. Kofoed, 4. Juliana, J. C. Gehrels, 5. Cora, H. A. Haartsen, 6. Annemie, M. Immink, 7. Mikkie, P. Vos, 8. Beatrix, D. v. Dam, 9. El'na, P. v. Reeuwljk, Vijfhuizen. VEERTIG JAAR GETROUWD. Het echtpaar Jan de Groot en Trijntje Stapel te Nieuw- Vennep zal op 12 Juni a.s. veertig Jaar zijn getrouwd. De heer de Groot is bij de Vennepers alom bekend als de kastelein van hölel „de Gouden Leeuw". Doch evenzeer ls de Groot bekend bij de landbouwers. Sedert 1918 be zoekt hij de landbouwers als controleur van de Holl. Maatschappij van Landbouw. De bewoners van Nieuw-Vennep schonken de echte lieden een staande schemerlamp, terwijl „De Venneper Ruiters', de plaatselijke -rij vereniging het jubileerend paar een Jjeeldhoüwwerktje schonk. Uit het aantal bloemstukken bleek wel dat de geheele burgerij meeleeft. Op 18 Juni zal verder het echtpaar Kaslander Vreeken vijftig jaar getrouwd zijn..De heer Kaslander ls in land bouwerskringen een békende figuur. Meer dan zestig jaar woont hij In dezen polder en was een der eerste loon- dorschers hier. Nog is de ruim 70-jarige dagelijks werkzaam en geniet evenals zijn vrouw een uitstekende gezondheid. Kampeereu te Zandvoort. Op Zondag1 veel dagtenten. Men schrijft ons uit Zandvoort: Nu de menschen 's nachts niet op het strand mogen blij ven. is er van .het echte kampeeren natuurlijk geen sprake. Er is wel hier en daar slaapgelegenheid voor hen, die voor langere ntijd hun tenten op het strand willen opslaan, doch hiervan wordt, waarschijnlijk in verband met andere moeilijkheden, zooals gebrek aan petroleum! om te koken, geen gebruik gemaakt. Toch ziet het kampeerterrein aan de Noordzijde 's Zondags fleurig genoeg uit. Over het geheele terrein staan, de meestal kleine tenten, verspreid. Dit zijn allen zoogenaamde dagkampeerdevs, die 's morgens hun tentji opslaan en het 's avonds weer opbreken. Op de werk dagen is liet aantal menschen. dat op deze wijze van zon en zee komt kenieten', nog zeer gering. In den vacanlietijd zal het natuurlijk wel grooter zijn, doch een zoo groot aantal als in normale Jaren komt, kan men toch niet verwaenten. Het N. V. V. en de zwemsport. Het N.V.V. deelt ons mede: Ook in Haarlem heeft het N.V.V. op Dinsdag avond van 6.30 tot 10 uur de beschikking over het Sportfondsenbad voor de leden aangesloten bij het N.V.V. en hun huisgenooten, die voor* een zeer lagen prijs deze mooie en nuttige sport kunnen be oefenen. J.l. Dinsdag waren er 300 bezoekers. Maar toch verwacht het bestuur nog veel meer leden Dinsdagsavonds in het Sportfondsenbad. is bij iedereen in de gratie; x Zelfs onbelegd is een snee een tractatie! Nu 17 ets. per 800 gram (Adv. Ingez. Med.) van het dier in levenden toestand vooraf. Boven dien moet men niet zelden bacteriologische on derzoekingen op het laboratorium verrichten om in twijfelachtige gevallen -4e kwestie der deugde lijkheid tot een oplossing te brengen. Nu is alleen .de deskundige, de dierenarts met zijn veelzijdige en gespecialiseerde kennis, in staat een volledige keuring te verrichten en uitspraak te doen. Bij de gewone keuring kan hij worden bij gestaan door personen, die van Rijkswege daar toe in staat gesteld een elementaire kennis van de vleeschkeuring hebben opgedaan en wier be perkte bevoegdheden wettelijk zijn geregeld. Bij dit alles moeten wij goed begrijpen, dat vleesch, schadelijk voor de gezondheid, heel frisch kan schijnen. Het is bijvoorbeeld mogelijk, dat het een mooie, roode kleur vertoont en als men het voelt vast blijkt, terwijl de leek er ook overigens geen afwijkingen van hét normale aan kan be speuren maar dat het gebruik er van desondanks levensgevaarlijk voor den mensch is. Vooral be paalde lagere organismen, bacteriën, zijn aan de vleesch vergiftigingen schuldig.. Deze bacteriën vindt men in vleesch en organen bij zieke dieren van onderscheiden soort. Voor den mensch, die zulk besmet vleesch nuttigt, zijn deze vergiftigin gen in vele gevallen doodelijk. Dikwijls beperkt de ziekte zich niet tot één geval, maar treft zij vele gezinnen tegelijk, die allen van het vleesch van zoo'n dier hebben gegeven. Bovendien zijn er nog bepaalde evenmin als de bacteriën voor het bloote oog zichtbare parasieten die in het vleesch kunnen voorkomen en die den mensch heel wat onaange naamheden en ongemakken kunnen bezorgen, ja soms zi.jn dood ten gevolge hebben. Daarenboven bestaat het gevaar, dat het onge keurde, clandestien in den handel gebrachte vleesch indien het soms op zichzelf al eens deugdelijk is, door de onhygiënische behandeling er van in de clandestiene bedrijfjes ondeugdelijk kan worden. Dit kan geen verwondering wekken als men zich de omstandigheden voorstelt, waaronder de clandes tiene slachtingen meestal plaats hebben. Zij ge schieden vaak in een donkere en vuile omgeving. Na de slachting wordt het vleesch dikwijls met verontreinigd water afgespoeld. Ter voorkoming van ontdekking bewaart en vervoert men het vleesch op een wijze, die spot met elk begrip van hygiëne. Het wordt bewaard onder mest vaalten, in gierbakken, op smerige zolders en in en onder bedsteden. Het wordt vervoerd in kinderwagens, op vuile karren onder onzindelijke bedekking, en- zoovoorts. Misschien zal men het eigenaardig vinden, dat men bij al die frauduleuze slachtingen zoo weinig hóórt over vleëschvergiftigingen of ziekten. Maar dit is nog al begrijpelijk. Want hij die ziek is ge worden ten gevolge van het nuttigen van zulk vleesch zal wel zoo wijs zijn niet aan de groote klok te hangen dat hij zich dat door gesmokkeld vleesch te koopen zelf op den hals heeft gehaald. Zou er iemand ziek worden door consumptie van vleesch dat wel is gekeurd "doch welks afwijkingen over het hoofd zijn gezien, dan zou daarentegen het gebeurde binnen den kortst mogelijken tijd alge-, meen bekend worden gemaakt! Daarom, landgenooten, koopt geen vleesch van frauduleus geslachte dieren. Doet gij het toch, dan zijt gij er mede schuldig aan, dat de menschen van goeden wille minder vleesch krijgen toegewezen. Wie vleesch van frauduleuze slachtingen afkomstig koopt, is zelfzuchtig. En met al zijn egoïsme is het toch mogelijk, dat hij zijn eigen belangen slecht dient cn zich zelf in lichamelijk gevaar brengt. Want door ongekeurd vleesch te eten loopt hij groote kans, dat heel kleine wezentjes, den mensch vijandig gezind, iri zijn lichaam worden binnenge-, smokkeld en daar een, misschien doodelijke, ver woesting veroorzaken. Prof. Dr. H. C. L. E. BERGER, Veterinair Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. Frauduleuze slachtingen een gevaar voor de volksgezondheid Veterinair hoofdinspecteur van de volksgezondheid wendt zich tot het publiek. Op het onsociale karakter van de clandestiene slachtingen van vee rundvee, schapen en var kens is reeds van verschillende zijden de aan dacht gevestigd. Behalve het onsociale karakter het dit euvel nóg een bedenkelijke kant, in ver band staande met de consumptie van ongekeurd vleesch. Er wordt wel eens gevraagd, of aan het nutti gen van „gesmokkeld" vleesch gevaren voor den consument zijn verbonden. Dit is inderdaad het geval. Deze gevaren zijn zelfs zeer groot. Niet zonder reden zijn er in alle beschaafde landen wettelijke maatregelen genomen ter bescherming van de mensch tegen gevaren, waaraan hij bij het eten van vleesch blootstaat. Daarvoor dient 'n vleeschkeuringswet. Zulk een wet heeft een sterk preventieve (voorbehoedende) werking. Dit blijkt, wat Nederland betreft, uit de jaarverslagen, door mij van de inwerkingtreding der algemeene, ver plichte keuring af uitgebracht. Laat mij wille keurig een voorbeeld nemen: het jaar 1937. In dit jaar werden gekeurd; Runderen 359237 waarvan afgekeurd 19487. Graskalveren 78910 waarvan afgekeurd 12622. Vette kalveren 114424 waarvan afgekeurd 2674. Nuchtere kalveren 556502 waarvan afgekeurd 33642. Varkens 1094692 waarvan afgekeurd 32727, Schapen 202545 waarvan afgekeurd 14008. Geiten 11747 waarvan afgekeurd 3785. Eenhoevige dieren 26523 waarvan afgekeurd 7059. Bij deze getallen moeten wij feitelijk nog voe gen als „niet volkomen deugdelijk" de hoeveel heden, welke slechts voor consumptie werden toe gelaten, nadat zij aan een bepaalde bewerking waren onderworpen, d.w.z. de zoogenaamde voor waardelijk goedgekeurde, geslachte dieren. De omstandigheid, dat er in Nederland in den loop der jaren slechts sporadisch' vleeschvergii'ti- ging is voorgekomen, is uitsluitend te danken aan de uitnemende werking van onze vleeschkeurings- diensten, d.w.z. aan de uitvoering van de Vleesch keuringswet. De enkele malen, dat een werkelijke vleesch- vergiftiging zich voordeed, betrof het zoo goed als steeds gevallen die het gevolg waren van „on gekeurde huisslachtingen" of van clandestiene slachtingen, welke laatste overigens vóór de crisismaatregelen in mindere mate voorkwamen. Er zijn nog steeds menschen, die meenen, dat zijzelven vv^l „aan het vleesch kunnen zien", of het deugdelijk voor consumptie is, en dat zij dus de wetenschappelijke keuring wel kunnen mis sen. Dezulken worden er met nadruk op gewezen, dat zij het mis hebben! Onder vleeschkeuring wordt verstaan een des kundig onderzoek: de beoordeeling van het ge slachte dier, met alle organen en ingewanden erbij, met betrekking tot de deugdelijkheid ervan als voedingsmiddel voor den mensch. En aan deze keuring van het geslachte dier gaat, opdat nog grootere zekerheid worde verkregen, het onderzoek geveer 40 cM. in het doek aangebracht. De schilder Van Dongen hef ft verklaard (jj schilderij hersteld kan worden. Het doek in het Palais des Arts Modernes te Parijs.. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplaag opgenomen.) Australisch protest te Londen. Memorandum van den Oorlogsraad.. STOCKHOLM, 6 Juni. (D.N.B.) Volgens Engelsche berichten heeft de Australische oor logsraad na een alleszins langdurige confereri-' tie een memorandum naar Londen gezonden. Naar uit de weinige bijzonderheden blijkt, is dit memorandum een energiek protest. Tijdens de bijeenkomst van den raad zouden volgens Zweedsche bladen zeer booze, opgewonden woorden gevallen zijn, omdat Engeland telkens weer Australische of andere niet-Engelsche "troe pen In hopelooze gevechten werpt', waarbij groo te verliezen geleden worden. Bijzonder bitter ge stemd waren enkele sprekers, omdat alle Engel sche beloften, die na de sombere ervaringen van den veldtocht in Grieeknland waren 'gedaan, niet nagekomen zijn en ook Kreta weer een massagraf van Australische en andere troepen uit het Impe rium is geworden'. Het memorandum aan de regeeving te Londen bevat o.a. den eisch dat Australische en andere niet-Engelsche troepen eerst weer in den strijd ge worpen worden, als hun tevoren ook voldoende steun van het luchtwapen of van de verdediging op den grond gewaarborgd kan worden. Vlooien, Mieren, Ratten, Muizen enz. ver<j wij radicaal. ZUIVERINGSONDERNEMING RADICAA GEN. CRONJcSTRAAT 135 - TELEF. (Adv. Ingez. M\ Inbeslagneming van vreemde «cliepen in do Vereenigde Statn. Wet door president Roosevelt onderteekend. President Roosevelt heeft gisteren, blijkens een D.N.B.-bericht uit Washington de persconfe rentie geopend met de mededeeling dat hij een wet had onderteekend, welke betrekking heeft op het verwerven van vreemde in de Amerikaansche havens of in Kanaalzöne of op de Philippijnen werkloos opgelegde binnenlandsche of buitenland- sche schepen. Voorts heeft hij een beschikking uit gevaardigd, waardoor de federale scheepvaart- overheid wordt gemachtigd deze schepen op eeni- gerlei wijze aan te koopen en of wel zelf te ge bruiken of te vercharteren. Geen schip mag ech ter zonder zijn uitdrukkelijke machtiging onder een vreemde vlag gebracht worden. Daarentegen mo gen de schepen de vlaggen van de Ver. Staten of van Ibero-Amerikaansche landen of andere neutra le staten voeren. Engelsche duikboot verloren gegaan. Mededeeling der Britsche Admiraliteit. Reuter publiceert het volgende officieele com muniqué der Britsche admiraliteit: De raad der admiraliteit betreurt te moeten me- dedeelen dat de duikboot der Koninklijke Marine „Undaunted" over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. De familieleden der slachtof fers zijn in kennis gesteld van het gebeurde. (D.N.B.) Schilderij van Kees van Dongen met een mes bewerkt. Daad van een krankzinnige. United Press verneemt uit Parijs: Door een nog onbekenden dader fs het schilderij van Kees van Dongen „L'Effort" genaamd, met een mes stukgesneden. Het schilderij, heeft naar .schatting een waardè van 100.000 francs. De politie is van meening dat de dader- eep krankzinnige, is., ge weest. Met een schérp mes is een snéde"'van om- HAARLEM, 7 J| Bevallen 5 Juni: C. BeékhuijsCalandt, Juni: D. M. RoozenBarnhoorn, d.; C. M. Zv de Ligt, z.; H. M. van der VeldtSehrama, z, Overleden 5 Juni: J. van EekBoxma, Middenweg: A. Robbeson, 43 j., Maerten Heemskerkstraat. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 6de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 9 Juni 1941 Hooge Prjjzen ƒ25000 12394 "2000 11580 1000 3090, 14710 20410 21053 400 5681 9915 19596 200 4201 8631 10740 21632 21890 100 2142 6122 G5f3 8743 9378 0580 9707 102 16337 11928 16169 16640 17578 21350 Prijzen v in f 70 1071 1102 1111 1252 1257 1420 1586 18 1669 1698 1732 1735 1739 1755 1760 21 2214 2399 2404 2670 2918 3210 3265 3; 3426 3434 3580 3668 3701 3718 3820 38 3928 4081 4144 4428 4543 4585 4610 46 4761 4859 4991 5019 5049 5153 5386 5; 5506 5728 5779 5799 5918 5954 6182 62 6248 6253 6347 6400 6422 6513 6534 67 6770 6778 6805 6810 6825 6844 6916 69 "7008 7065 7277 7420 7475 7542 7675 7( 7695 7731 7938 7999 8161 8180 8381 84 8568 8588 8827 8828 8885 8901 9C04 90 9099 9651 9729 9811 9839 9902 9976 100 10181 10228 10273 10327. 10358 10582 10591 10? 10384 10804 10845 10924 >0985 11073 11197 112 11261 11275 11379 11427 11577 11633 11643 118 11885 12068 12169 12292 12461 12517 12573 120 12641 12795 12847 12894 13011 13037 13135 133 13471 13537' 13589 13621 13666 13802 13843 138 14028 14184 14202 14217 14341 14382 14416 144 14531 14585 14612 14623 14699 14700 14734 148 15026 15136 15232 15253 15260 15575 15615 157 15734 15833 16018 16061 16153 16331 16526 165 16616 16787 16826 16827- 16843 16857 16885 171 17274 17479 17639 17834 17897 17922 17979 180 18046 18331 18343 18414 18481 18485 18766 188 18976 19058 19104 1S130 19161 19168 19294 193 18333 19387 1938S 19441 19494 19516 19721 19750 198 19974 20C91 20097 20103 20190 20278 20313 203 20385 20396 20418 20483 20493 20501 20532 207 20760 20959 21000 21090 21200 21224 21271 213; 21364 21388 21393 21496 21710 21847 21849 Nieten 1006 1007 1017 1034 1046 1136 1148 11 1189 1227 1264 1324 1375 1416 1496 15 1511 1521 1567 1596 1693 1700 1725 17 1771 1894 1931 1980 2042 2050 2064 20 2115 2148 2170 2213 2245 2311 2359 2395 24 2498 2520 2548 2593 2598 2620 2665 26 2759 2785 2861 2872 2889 2954 2967 29 3081. 3087 3114 3148 3152 3216 3226 32. 3246 3317 3342 3362 3397 3409 3412 34.' 3429 3469 3487 3488 3496 3503 3517 35 3552 3567 3599 3622 3679 3688 3741 37i 3827' 3866 3881 3919 3927 3996 4009 40: .4093 4213 4224 4248 4266 4273 4316 4358 43! 4401 4414 4465 4517 4525 4528 4572 46! 4662 4665 4673 4770 4834 4873 4875 48 4900 4929 4967 4993 5015 5027 5036 50: 5115 5125 5152 5166 5173 5187 5212 52! 5239 5247 5336 5387 5432 5459 5490 55 5526 5563 5589 5628 5670 5675 5746 58: 5816 5849 5869 5871 5906 5921 5937 5S-: 5983 5988 6102 6107 6195 6203 6238 626 6319 6320 6327 6389 6439 6441 6477 65; 6519 6532 6535 6560 6570 6574 6597 661 6612 6652 6664 6694 6699 6756 6765 68: 6817 6822 6856 6919 6986 6989 7046 7CK 7124 7144 7207 7222 7232 7239 7293 731 7340 7341 7376 7425 7435 7456 7466 75 7522 7546 7557 7576 7723 7754 7780 78 7914 7988 8008 8022 8069 8100 8142 82; 8266 8274 8283 8287 8317 8336 8377 83 8417 8455 8460 8476 8493 8527 8619 86 8693 8731 8771 8782 8808 8846 8861 88 8878 8905 8943 8983 8987 9032 9045 90 9073 9080 9100 9131 9219 9294 9357 9416 94! 9459 9474 9526 9555 95T0 9582 9598 96! 9630 9670 9672 9814 9822 9830 9842 93; 9959 9967 9993 10008 10019 10042 10065 1001 10090 10098 10108 10128 10167 10194 10244 102! 10260 10290 10299 10308 10310 10342 10473 1051 10517 10650 10661 10685 10693 10702 10706 1072 10730 10746 1079J) 10837 10842 10844 10849 1086 10870 10894 10953 10955 10970 10995 11041 1106 11174 11183 11191 11192 11214 11216 11240 1126 11382 11383 11412 11413 11506 11512 11557 1157 11622 11626 11645 11678 11738 11742 11822 118: 11894 11900 11935 11949 11954 11956 11958 1196 11974 12007 12014 12064 12092 12177 12269 1235 12368 12372 12382 12478 12497 12511 12546 1257 12635 12654 126Ö7 12760 12773 12850 12982 1301 13012 13020 13203 13230 13232 13312 13323 1342 13445 13447 13482 13484 13551 13564 13582 1366 13609 13610 13680 13684 13726 13737 13822 1386 13929 13938 13972 13973 13987 13988 14006 1401 14021 14041 14064 14097 14109 14116 14148 1411 14195 14281 14316 13436 14355 14393 14394 1440 14453 14487 14501 14520 14532 14575 14587 1459 14622 14681 14693 14715 14726 14737 14739 1475 14811 14847 14896 14909 14920 14926 14932 1494 14986 15000 15019 15031 15037 15102 15135 1514 15219 15227 15267 15285 15289 15294 15335 1533 15342 15360 15468 15558 15560 15621 15687 157! 15743 15755 15766 15777 15778 15808 15867 1.39: 15924 15926 15961 15983 16004 16019 16045 1604 16119 16122 16131 16178 16250 16252 16268 1627 1S286 16292 16328 16338 16359 16432 16453 1654 16545 16578 16632 16687 16715 16782 16783 1682 16866 16888 16912 16921 16952 16974 16985 1699 16995 16999 17005 17009 17016 17047 17060 1708 17141 17201 17205 17212 17299 17326 17331 1733 17340 17355 17358 17372 17421 17430 17448 1744 17458 17493 17497 17526 17544 17551 17556 1757 17581 17582 17607 17620 17625 17651 17659 1769 17729 17733 17790 1782.0 17853 17959 18025 1803 18038 18086 18118 18155 18164 18168 18187 1821 1S272 18334 18390 18395 18436 18471 18479 1856 18583 18636 18721 18723 18726 18751 18786 1387 18909 18915 18964 18971 19026 19039 19048 1905 19069 19079 19121 19143 19195 19203 19210 1924 19253 19302 19304 19350 19370 1.9442 19467 1948 19492 19511 19519 19521 19545 19584 19599 1967 19684 19696 19747 19801 19806 19818 19894 20069 20122 20149 20150 20166 20236 20240 2026! 20272 20281 20306 20386 20455 20462 204T4 2052 20538 20554 20614 20615 20619 20662 20669 2;;68 "0776 20778 20782 20805 20806 20989 21015 21011 U023 21039 21099 21219 21229 21261 21288 21293 71333 21338 21402 21410 21444 21473 21503 21539 21572 21661 21681 21708 21727 21739 21787 2179J 21795 21836 21839 21850 21914 21922 21938 "2I97J

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2