Eén bloemkool twee groenten. DIN S D A G 10 JUNI 1941 H A ÏRCEM '5 D A G B E A D" Kanosport Langebaan-kampipeuschapperi. Onder uitstekende omstandigheden organiseerde Watersportvereeniging Stormvogels" te Zaandijk haar jaarlijksche Zaanraee, waaraan ditmaal op verzoek van het bondsbestuur wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op de lange baan waren toegevoegd. De uitslagen luidden als volgt: R. 1. s. dames seniores (300 meter): 1. G. v. d, Horst- Schouten (H. K. V. Haarlem) 1.48.5; 2. A. S. -de Waal Ma- lefyt .Trekvogels, Haarlem) in 1.47.6. R. 4 s. (10 K.M.): 1. Quo Vadts in 43.4.6; 2. Geuzen, Zaan dam. in 46.51.8. R. 1. seniores (10 K.M.): l. J. Hoffman (Geuzen, Zaan- In 51.8; 2. .1. Stad (Quo Vadis) in 51.15.6; 3. W. v. d. Kroft (H. K. V.. Haarlem) in 51.48.7. R. i. seniores (10 K.M,): l. J. Hoffmen (Geuzen, Zaan dam) In 54.15.5; 2. J. Bobeldijk (Quo Vadis, Koog aan de Zaan). R. 2 s. seniores 10 KM: 1. Leeuwerik—Weiss (Zwet- plassers, Wormer) in 48.46.3; 2. Groot—Tates (Geuzen, Zaandam) in 49.16.9. K. 2 seniores (10 K.M.): 1. Gebr. P. en C. Wijdekop (Viking. Amsterdam) in 47.14.1; 2. Bosse—Kuperus (H. K. V.) in 48.9.1. Dammen Maandagavond werd in Restaurant Munniks te Haarlem, de derde ronde van bovengenoemden wedstrijd gespeeld. De uitslagen luiden als volgt,: P. J. van Dartelen (Zandvoort) remise met J. W. van Dartelen (Heemstede); A. de Jong (Haarlem) remise met Chr. Geritsen (Bennebroek); J. B. Sluiter Jr. (Heemstede) tegen Y. de Jong (Haarlem) afgebroken; H. G. Teunisse (Haarlem) tegen W. Lensink (Haarlem) afgebroken. De stand luidt thans: Nos 1 en 2 P. J, van Dartelen (Haarlemsche Damclub) en Y. de Jong (..Oosterkwartier") elk 3 punten uit 2 partijen; no. 3. J. W. van Dartelen (Haarlemsche Damclub) 3 punten uit 3 partijen; nos. 4 en 5 J. B. Sluiter Jr. (Haarlemsche Damclub) en A. de Jong (..Oosterkwartier") elk 2 punten uit 2 partijen; no. 6 Chr. Gerritsen (Haarlemsche Damclub) 1 punt uit 1 partij; no. 7 W. Lensink (Haarlemsche Damclub) 0 punten uit 0 partijen; no. 8 H. G. Teunisse („Oosterkwartier") 0 pun ten uit 2 partijen. A.s. Woensdagavond wordt in het clublokaal der Dam club „Haarlem" de uitgestelde partij A. de Jong—W. Len sink gespeeld. Hengelen „Tusschen liet Riet" 35 jaar. Zondag hieldbovengenoemde Haarlemsche vereeni- ging een grooten vischwedstrljd ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Dat er veel belangstelling voor dezen wedstrijd bestond, blijkt wel uit het feit dat er 170 leden aan deelnamen. Nog nimmer is het in de Haarlemsche geschiedenis voorgekomen dat er zooveel visschers van één vereeniging opkwamen. De Haarlemsche Hengelaars- bond had begrepen, dat dit een zeer belangrijke wed strijd zou worden en stelde hiervoor 30 controleurs be schikbaar, die zeer tot voldoening dezen wedstrijd geleid hebben. De besturen van den H. H. B. cn van den H. B. v. L. en Omstreken waren door het bestuur uitgenoodigd deel te nemen aan dezen wedstrijd. Deze twee groote vereeni- gingen stelden hiervoor ieder een fraaien prijs be schikbaar. Het uitreiken der 170 prijzen zal geschieden a.s. Zater dagmiddag (allen krijgen een prijs) te half 5 in het ge bouw St. Bavo aan de Smedestraat. Wandelsport „AMSTERDAMMER"-TOCHT. De Chr. W. S, V. „Willen is kunnen" te Amsterdam houdt haar jaarlijksche „Amsterdammer Tocht" op Zaterdag middag 28 Juni a.s. over afstanden van 20 en 30 K.M., onder auspiciën van den N. H. W. B. De deelneming staat open voor iedereen al dan niet aangesloten bij den N. W. B. De 30 K.M. wandeltocht voor personen van 14 jaar af en de 20 K.M. wandeltocht voor personen van 12 jaar af. De start heeft plaats te 15 uur bij het gebouw „Nieuwen- dammerham'., Meeuwenplein 2, hoek Adelaarsweg. (Te bereiken met Bus C). Iedere deelnemers, die een dezer wandeltochten volbrengt, ontvangt het bronzen „Amster- dammerkruis". Inschrijvingen kunnen geschieden bij den heer A. J. Vos Jzn., Haarlemmer Houttuinen 44-1 te Amsterdam-C. Dammen De stand na de tweede ronde van de finale om het per soonlijk hoofdklasse kampioenschap van Haarlem en om streken luidt thans: gesp. gew. rem. ver], pnt. Y. de Jong, Haarlem 2 110 3 P. J. v: Dartelen, Zandv. (a) 1 1 0 0 2 J. W. van Dartelen, H'stede 2 10 12 J. B. Sluiter Jr., H'stede 2 10 12 A. de Jong, Haarlem (a) 10 10 1 Chr. Gerritsen, Bennebroek (a) o 0 0 0 0 W. Lensink, Haarlem (b) o 0 0 0 0 H. G. Teunisse, Haarlem 2 0 0 2 0 a) met een uitgestelde partij; b) met een afgebroken en een uitgestelde partij. Wielrijden VAN VLIET WINT TE ANTWERPEN. In het Antwerpsche Sportpaleis hadden Zondag de laat ste wedstrijden vam dit seizoen plaats. Van Vliet toonde weer zyn goeden vorm door in de sprint van de Belgen Scherens, Haerbos en Cools te winnen. De tijdrit over 250 meter leverde een spannenden strijd op tusschen Van Vliet en Scherpns, die tenslotte gelijk over de eindstreep gingen. De totaaluitslag was: 1. Van Vliet 41/2 pnt.; 2. Scherens 6I/2 pnt.; 3. en 4. Cools en Haerbos 9 pnt. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Bovengenoemde vereeniging organiseerde Zondag een wedstrijd over 34 K.M., waaraan voor het eerst ook de renners van Achilles deelnamen, die zooals men weet zich bij de Kampioen hebben aangesloten. De uitslag werd: A-klasse 34 K.M 1. C. Bijster tijd 57 min. 18 2/5 sec,; 2. P. Bakker; 3. T. Ooms. B-klasse: 1. Dhane; 2. Beekhuis; 3. Schweitzer; 4. Voorting. A.s. Dinsdag de eerste gezamenlijke vergadering in het clublokaal, café ,,Du Nord', Rijksstraatweg. Voetbal GEMEENTEREINIGING—INCASSODIENST (6—4) Tusschen de elftallen van de Gemeente-Reiniging en den Incassodienst te Haarlem werd een voetbalwedstrijd gespeeld. Nadat de ploeg van den Incassodienst overrom peld werd en de Gemeente-Reiniging kans zag, den stand op 50 te brengen, scoorde de Incassodienst eindelijk een doelpunt uit een strafschop. Rust 51. Na de rust verscheen de Incassodienst met een verster king op de spilplaats op het veld; het gelukte door middel van nog een strafschop en een fraaien kopbal den stand op 5—3 te brengen. Daarna werd aan beide zijden nog eenmaal gescoord, zoodat de eindstand was 64 voor Ge meente-Reiniging. a*. Hdwn SuttvuxitW***.ftüu. ...n%£4: F" 000S 25 CT. - TUBE 35 CT. O00S 25 CT. TUBE 3 (Adv. Ingez. Med. Golf Dameskampioeiischap van Nederland. Zaterdag en Zondag is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd gespeeld om het Dames-kampioenschap van Nederland, 18 holes match-play. In-dit tournool toonde mevr. A. E. J. Buma— Van Tienhoven van de Kennemer G. C. zich ontegenzeg gelijk de sterkste. Alle partijen won ze met flinke cijfers, in den eindstrijd sloeg ze mevr. Stahl (De Pan) met 3 en 2. De uitslagen luiden: 's Zaterdagsmorgens speelden alleen mevr. Dorhout Mees en mevr. L. Kern. Deze partij werd gewonnen door mevr. V. Dorhout—Mees met 4 en 3. De uitslag van de tweede ronde, die des namiddags ge speeld weid luidde als volgt: Mej. E. Veltman wint van mej. Mees met 1 up.; mevr. Buma wint van mevr. V. Dorhout Mees met 5 en 3; mevr. Steinmetz wint van mevr. van Riemsdijk met 1 up; mevr. Stahl wint van mej. M. Schmidt v, Gelder met. 3 en 2. Zondagochtend verliep de wedstrijd als volgt: mevr. Buma wint van mej. E. Veltman met 7 en 5; mevr. Stahl wint van mevr. Steinmetz met 3 en 1. De finale, die gespeeld werd tusschen mevr. Buma en mevr. Stahl eindigde in een overwinning voor mevr. Buma met 3 en 2. Honkbal SCHOTEN—E. D. O. Voor de eerste klasse competitie van den Ned. Honkbal- bond wordt op het terrein aan den Vergierdeweg Woens dagavond half acht gespeeld Schoten—E. D. O. Deze twee negentallen hebben elkaar in dit seizoen nog niet ontmoet. Haarlem en H. H. C. werden al het slacht offer op een Woensdagavond; we vreezen dat ook Schoten dit lot beschoren is. COMPETITIESTAND le KLASSE. Haarlem E. D. O. Schoten V. v. G. A. Blauw Wit Ajax Quick H. H. C gesp. gew. gel. verl. pnt. Zeilen De Hollanilia-wedstrijdeii. (Van i medewerker). Het: zijn zeer interessante wedstrijden geweest op de Brasemer Meer. Er startten 17 Draken, 23 Regenboogen, 27 „O" jollen, 20 sharpies en 19 12' jollen. Met een orkaantje tot slot, waarvan echter alleen de N. N. W. klasse, de 12' jollen en de B. M.'s genoten hebben. De eerste twee uren van den wedstrijd stond er weinig of géén wind. Het was vaak iets meer dan drijven; ver scheidene zeilers waren óf niet gestart, óf halverwege teruggekeerd. Zij hebben ongelijk gehad, want bij de tweede ronde wakkerde de wind langzaam aan en weiden er verschillen de staaltjes van goede zeilkunst getoond. In alle klassen vonden belangrijke verschuivingen plaats, waarbij de bekende zeilers zich tot aan den kop wisten op te werken, voor zoover zij daar al niet lagen. In de „O" jollen startte Court Flcmming op meesterlijke Wijze en lag direct al een tiental Meters vóór, terwijl de Ned. kampioen al draaiende in het middenveld over de startlijn sukkelde. Flemming wist zijn plaats bijna den ge- heelen wedstrijd te behouden. Slechts éénmaal werd zijn positie bedreigd. Daarna wist hij na de eerste ronde zijn voorsprong zelfs nog te vergrooten tot 5 minuten vóór no. 2 (Bollemeyer), die weer 2i/o minuut voor no. 3 (S. de Wil) lag. Flemming arriveerde ten slotte ruim twee minuten voor Bollemeyer, die als tweede over de eindstreep ging, zwaar bedreigd door Jan Bier, die zich tot de derde plaats had weten op te werken. Voorwaar een mooi succes voor de H. J. C. in een veld van 27 schepen. In de Sharpies had de Haarlemmer Hans van Werk hoven zijn dag niet. De noodige „fighting spirit" ontbrak hem, zoodat hij in het middenveld eindigde. Bij de 12' jollen ,,A" kwamen de Haarlemsche deel neemsters, plus de andere deelnemers, allen zwemmende binnen, na den orkaan. Hel was wel een geluk, dat een flinke sleepboot hulp kon verleenen. De ,.B" Jollenzeilers, iets minder optimistisch, hadden tijdig hun zeilen gestreken en waren dus blijven drijven. Goede zeemanschap spreekt ook een woordje mee bij de zeilwedstrijden! De uitslagen waren als volgt: 45 M2-klasse: 1. Janmaat, J. Heinen. Drakenklasse: 1. Jan van Galen, J. A. Vorstelman; 2. „Toch", E. O. Moltzer; 3. Sterna, E. Tims; 4. De vliegende Hollander, A. Warners. Regenboogklasse: 1. Duvel, H. Schrijver; 2. Hollandia, C. v. Staveren; 3. Duke II. J. C. v. d. Velde; 4. Eelko, W. Bergsma. Olympiajollen: 1. Estamtam, C. C. Flemming; 2. Mop, H. Bollemeyer; 3. Beroeboe III, J. Bier; 4, Boreas, S. de Wil. Te Wormerveer zijn Zondag de nationale kanokampioenschappen -1941 voor de lange-baan gehouden, de „Zaanraee 1941". In lange rijen liggen de kano's der deelnemers op den kant langs het water. (Foto Pax Holland) Cricket De overige eerste-klassers. Sparta-V. O. C. Deze wedstrijd is verregend. V. O. C. eerste innings 124 voor 8 (gest.) F. J. Konert 30, E. C. Snel 26 en J. Nieuwen- burg 21. S. C. H. C.-H. C. C. 2. Deze twee clubs speelden een draw. S. C. H. C. 141 voor 6 (gesl.). H. Breuning 43 cn Hooft Graafland 32. H. C. C. II 76 vdor 8 (Van Riemsdijk 20 en v. Oven 13.) Excelsior—V. V. V. Ook deze wedstrijd is gestaakt wegens regen. Excelsior 99 (W. Oosterholt 30, F. Eykenbroek 23, H. Zoetmulder 13). V. V. V. 19 voor 1 (gest.). A. C. C.—Quick (N.). A. C. C. wint met 21 runs op de eerste innings. A. C. C. 118. (H. Lungen 36, P. Sanders 31). Quick 97 (M. den Hartog 30 en J. Faber 19 run out). V. R. A.-H. B. S. Gewonnen door H. B. S. met 47 runs op de eerste in nings. V. R. A. 94 (D. van Horst 24 not out en W. O. F. Wittebol 15). H. B. S. 141 (L. C. F. Wunder 30, E. F. Broda 25, H. J. Scholten 16). C. V. H.—RIO Gewinnen door C. V. H. met 105 runs op de eerste Innings. R. I. O. scoorde in de eerste innigs 39 runs (J. Vos 10 en extra's 13). A. J. Roodt bowlde 5—19, Th. van der Pas 4—5 en F. Vogelsang 1—2. C. V. H. scoorde 144 runs (F. Seveke 59, A. van Loenen 14, Th. v. d. Pas 11, Th. Kuenen 13, extra's 14). H. Weverlnk bowlde 450, D. van Gemeren 242, W. de Jonge 1—26, P. Schor 1—8 en J. van der Zanden 2—4. R I. O. scoorde in de tweede innings 97 runs voor vijf wickets, waarna gestopt werd (,T. Vos 27, W. Knip 27, n.o., H. Weverink ll.n.o.), A. J. Roodt bowlde 5—28, Th. v. d. Pas 0—20. F. Vogelsang 0—36, F. Seveke 0—2. DISTRICT HAARLEM. C. V. H. 3—ROOD EN WIT 5. C. V. H, trok het eerst naar de wickets en scoorde een poovere 35 punten waarvan de veteraal A. Drees 11, Joh. Faber kwam met de mooie cijfers 6 voor 11 uit den strijd. Ir. F. Thiel, die na 24 jaren weer eens in de flanellen verscheen nam 4 wickets voor 19 punten. Rood en Wit sloot op 67 voor 9. A. J. de Haan droeg z'n bat door de in nings en bleef met 33 n.o. Joh. Faber 18. G. Zeeuwe 5 voor 30. G. van Langelaar 2 voor 19 en A. Eclman 1 voor 9. R. C. H.—HAARLEM 3. Haarlem 3 bracht er op het uitstekende bowlen van Zonneveld en van Roon niets van terecht en voor 22 zat het elftal aan den kant A. van Roon 7 voor 6 en Zonne veld 3 voor 15. R. C. H. gebruikte nog 4 wickets om dit totaal te passeeren en sloot op 81 voor 8. Zonneveld 16, Nieman 12 en J. Paape 12 n.o. Hetem 2 voor 19. Wessel 2 yoor 26. Van de Wal 1 voor 8. A. W. Roggeband 2 voor 8. ROOD EN WIT 3—HAARLEM 2. Gewonnen door Rood en Wit met 41 runs op de eerste innings. Rood en Wit scoorde 80 runs, waarvan H. Panjer 11, H. J. E, Everard 17, W. F. Kruyff 29. B. Dik bowlde 3—24, R. J. Ton 4—33. J. de Boer 2—8 en R. Buissink 1—11. Haarlem 3 scoorde 39 runs, waarvan R. Buissink 10, D. J, de Jong 7—20, H. -Thon 2—12 en J. Chapon 1—2. Kaatsen Nationale wedstrijd van „Frisia". Zondag heeft op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan te Haarlem een wedstrijd plaats gehad van vereenigingen aangesloten bij den Nederl. Kaatsbond en buiten Friesland gevestigd. De lijst van deelnemers was als volgt: 1. J. Wiertsma, Amsterdam; S. Bootsma, Amsterdam; P. Goïnga, Haarlem. 2. J. Kleinschmidt, Zeist; G. Bruining, Koog a. d. Zaan; J. Kuipers, Koog a. d. Zaan. 3. A. Weldering, Amsterdam; P. de Boer, K. a. d. Zaan; Meester, K. a. d. Zaan. 4. A. P. v. d. Sluis, Amsterdam; G. P. Methorst, Amsterdam; H. Roedema Jz., K. a. d. Zaan. 5. D. Dijkstra, Amersfoort; J. Kleinschmit Jr., Zeist; J, de Jong. K. a. d. Zaan. 6. J. Vellinga, Amsterdam: K. Roedema, K. a. d. Zaan; J. Jel- lersma, K. a. d. Zaan. 7. G. Bosma, Amsterdam; J. J. Klaver, K. a. d. Zaan; F. Kuipers, K. a. d. Zaan. 8. J. Hamstra, Amsterdam; R. Glas, Amsterdam; Th. Vos, Haarlem. 9. H. Walstra, Haarlem; P. v. d. Geest, Haar lem; H. v. d Meulen, Bussum. 10. G. Bijlsma, Amsterdam; S. Broer'sma, Haarlem R. Hibma, Haarlem. 11. E. Broers- ma, Amsterdam P. Postma, Amsterdam; R. Muller, Bus sum. 12. G. de Groot, Amsterdam; A. de Vreeze, Haarlem; H. J. de Jong, K. a. d. Zaan. 13. R. Stegenga, Amsterdam; A. Fluit. Haarlem; H. Brijker, K. a. d. Zaan. 14. D. J. Jippes, Amsterdam; M. de Vries," Amtserdam; K. v. d. Velde, Haarlem; 15. S. Tacoma, Den Haag; Alb. Visser, Haarlem; Tj. de Haan, Haarlem. 16. B. v. d. Veen, Den Haag; F. Wijga, K. a. d. Zaan; J. Meester, K. a. d. Zaan. 17. K. Zwier, Haarlem; S. Adema, Bussum; J. Beunder, K. a. d. Zaan. 18. T. v. d. Akker, Den Haag; Bootsma, Amsterdam; Takema, Den Haag. In den eersten omloop werd prachtig spel gedemonstreerd en vielen af de nos. 1. 4, 5. 8, 9, 11, 13, 16, 18. In den tweeden omloop verloor no. 2 van 3 met den stand 53 en 6—4; 110. 7 verloor na vinnigen strijd van 6, terwijl het sterke Haarlemsche partuur HibmaBroersma no, 12 wist te verslaan met 5—3 en 6—2. Een mooie span nende partij volgde tusschen de nos. 14 en 15. De Am sterdammer Jippes werd hier niet voldoende gesteund door zijn makkers en de Haarlemmers Visser—De Haan hadden als tegenpartij uitstekende momenten, doch 14 sneuvelde evenwel niet* eerder dan dat alle bordjes aan den hang waren 55 en 66. In den derden omloop werd om de prijzen gekaatst; Zwier kon het niet houden tegen het beter spelende par tuur 3 en no. 17 verloor als volgt; 3. 8 8 8 8 4 8 8 52 17. 6.444840= 30 Beter werd er gestreden tusschen de nos. 6 en 10 doch Hibma—Broei sma bleven meester van hel terrein en plaatsten zich door deze overwinning in den eindstrijd. Eveneens gaven het Haarlemsche partuur no. 15 goed partij tegen de Zaandijkers en het werd ln deze partij 4 maal 6 gelijk met wisselende kansen. Het Haarlemsche partuur verloor als volgt: 15. 840808606 40 3. 088686888= 60 De eindstrijd ging toen tusschen de nos. 3 en 10; er werd weinig in deze slotpartij gepresteerd, er zat geen „fut" in het spel. Wel bleef de spaning nog even als de Zaandammers op 6 gelijk den stand nog op 2 om 1 spel wisten te brengen, doch verder brachten ze het niet, en het is al weer de Haarlemmer Hibma die met de eer ging strijken. Het verloop der slotpartij was; 10, 88288688 56 3, 26866824 42 De totaal-uitslag was: le prijs no. 10. Hibma, Broersma, Bijlsma; 2e prijs no. 3, Weldering, de Boer, Meester; 3e prijs no. 15. Taconis, Visser, de Haan. Sharpieklasse: 1. All Weather, J. F. Stap; 2. 't Geusje, B. E. Ott; 3. Pieternel, Ir. v. d. Heyden; 4. Ronny II. C. Overmans. Pampusklasse: 1. Pinquin, Fokke de Jong. Valkklasse: 1. Nimrod. W. Bruynzeel; 2. Sas, L. Loopuyt; 3. Pepita, P. 't Hooft Jr. Waterpolo EEN NIEUW TRAININGSSCHEMA. Aangezien het voor menige zwemvereeniging thans moei lijker is dan in andere jaren, haar leden bij elkaar te houden, heeft de Nederlandsche Zwembond gemeend er wél aan te doen om de vereenigingen bekend le maken met een nieuw schema van waterpolotraining. Het is n.l. de methode, die de bekende waterpolotrainer Frans Kuy- per sinds 1935 toegepast heeft bij de oefening van het Nederlandsch Zevental en waarmede hij dit zevental op de derde plaats in de rij der landen bracht. Het is de be doeling dat de vereenigingen met behulp van dit schema hun polo-oefeningen inrichten. Hierdoor wordt bereikt dat de frissche en levendige clubgeest wordt, gehandhaafd terwijl de zwemers en zwemsters fit blijven. Vele vereenigingen bezitten reeds een eigen trainings schema. De N. Z. B. wil thans hierin eenheid brengen. Hij beschouwt het n.l. als een groot voordeel als alle clubs volgens dit schema zouden oefenen. De spelers raken dan gewend met hel speltype van het Nederlandsch Zevental en de toekomstige dragers van het Oranjewapen zullen dan reeds een goede vooroefening krijgen. Bovendien zal de keuzecommissie dan uit een veel grooter aantal spelers kunnen kiezen. Een ander voordeel van de algemeene toepassing vap het plan is, dat het spelpeil over de geheele linie omhoog zal gaan. In, hel schema worden de drie elementen van het spel, het zwemmen, de bal'techniek en de tactiek uitvoerig be handeld. t Athletiek DRIEKAMP IN DEN HAAG UITGESTELD. De jaarlijksche ahtletiekontmoeting tusschen Vlug en Lenig (Den Haag). Haarlem en Hellas (Utrecht), welke Zon dagmiddag half drie op het terrein Sintelbaan Laan van Poot in Den Haag zou beginnen, is wegens de weers omstandigheden en den toestand der baan te vier uur afgelast. Het Voorlichtingsbureau van den voedingsraad deelt mede: Het is bij ons Nederlanders gebruike lijk, dat wij van bloemkool alleen de „bloem" op tafel zien verschijnen: de omhullende groene bla deren beschouwen wij ten onrechte als afval. De bladeren van. bloemkool zijn minstens even smakelijk als die van groene of boerenkool; bo vendien bezitten ze een grooter gehalte.aan vita minen dan in de „bloem" voorkomt. Er is dus alle reden om én het blanke binnenste én het omhul lende groen van de bloemkool te gebruiken, zooals dit trouwens in verschillende andere streken de ge woonte is. Hoe is dat nu mogelijk. Als er van de bloem kool veel van het omhulsel bewaard is gebleven, wordt dit bestemd als groente voor een tweeden maaltijd; de bladeren worden gesneden en goed fijn gesnipperd, met nerven en al, waarna ze met een bodempje kokend water opgezet en op een zacht vuur gaar worden gemaakt (y2 uur). Het overtollige vocht wordt gebonden met een weinig maïzena of aardappelmeel, waarna door de groente een klein stukje boter geroerd en er naar smaak wat zout wordt bijgevoegd. Heeft de groenteboer, om op zijn kaar ruimte te winnen, reeds een gedeelte van het groen verwij derd, dan is het restje toch nog wel de moeite waard. Het wordt zeer fijn gehakt en/of gesneden en bijwijze van peterselie gemengd met de bloem- koolsaus, die daardoor niet alleen een aardige groene kleur aanneemt, maar ook pittiger van smaak en rijker aan vitaminen wordt. In het bijzonder leenen de bloemkoolbladeren zich ook voor het bereiden van een smakelijke soep. Een gemakkelijk, eenvoudig recept daarvoor is het volgende: Groene bloemkoolsoep (i personen): De buitenste groene bladen van een bloemkool, 1 groote aardappel, 50 gr. (1 theekopje) taptemelk- poeder, 40 gr. (4 afgestreken eetlepels) bloem, 1 liter water, 10 gr. (l/2 afgestreken eetlepel) boter, wat zout, wat peper en nootmuskaat, een paar takjes bieslook of een preitje. Snipper de gewasschen bloemkoolbladereri met de nerven fijn, snijd de gewasschen aardappel in kleine blokjes en laat beide met een bodempje water (ongeveer 20 minuten) samen gaar en droog koken. Roer er de droog dooreengemengde bloem en melkpoeder door en verdun dan geleidelijk hel mengsel met water. Laat de soep nog even door koken, tot ze gelijkmatig gebonden is en maak ze op smaak af met zout, nootmuskaat, peper en fijn gesneden bieslook of prei. De Haarlemsche industrie. Vergunningen en aanvragen ingevolge de Hinderwet. Bij het gemeentebestuur van Haarlem zijn de vol gende aanvragen (ingevolge de Hinderwet) ingeko men; Van C. Jamin N.V. te Rotterdam, om vergun ning tot oprichting van een koelinstallatie voor con- sumptïeijsconserveering in het perceel aan de Rozen straat no. 11 waarbij 3 electromotoren zullen worden gebezigd, met een gezamenlijk vermogen van 6,5 P.K. Van E. J. Booy te Haarlem om vergunning tot oprich ting van een vleeschwaren- en conservenfabriek in het perceel aan de Lange Heerenvest no. 116, waarbij ge bezigd zullen worden 13 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 51,5 P.K. voor het aandrij ven van verschillende werktuigen, benevens een hooge-drukstoomketel met een verwarmd oppervlak van 6 M2 bij 7 alm. druk voor het verwarmen van 4 stuks autoclaven en 4 kookketels en voorts een serie rook- en droogkasten. Bezwaren tegen beide verzoekschriften dienen voor 20 Juni te worden ingediend.' De regeeringscommissaris heeft aan W. Nieuwdorp te Haarlem vergunning verleend tot oprichting van een houtzagerij (klein bedrijf) in het perceel aan den Spaarndamscheweg no. 302 te Haarlem, en aan Jonker's houtzagerij ei& houthandel vergunning tot oprichting van een houtzagerij in twee werkplaatsen op een terrein aan de Transvaalstraat 5. STRAATPREDIKING. Hedenavond (Dinsdag) is er straatprediking'van 8.159 uur, uitgaande van de Gereformeerde Evangelisatie en wel op het Spaarnhovenplein in Haarlem (Noord); spreker: de heer C. J. Zemel. Medewerking van het Evangelisatie-zangkoor van Haarlem-Noord; en op het Teylerplein in Haarlem (Oost); spreker: de heer W. Geuzebroek. Medewer king van het Evangelisatie-zangkoor „Zuid en Oost". JUBILEUM. De heer N. Vergunst herdacht heden zijn 12 1/2- jarig jubileum als verkooper bij de firma Heenk, Groote Houtstraat 99 te Haarlem. Genoemde werd daarmede gefeliciteerd door den heer J. C. Wefers Bettink, eigenaar dezer firma; den heer W. C. v. Zutphen, procuratiehouder en namens het perso neel door den heer P. G. Fabel. Geschenken en bloemen werden hem hierbij overhandigd. Zes „Avondstilten" te Haarlem. In de Bcgijnehofkapel. De jaarlijksche serie Avondstilten in de Begijn hofkapel wordt ditmaal, onder het algemeen thema „Wat is geloof?" gehouden op de volgende Donderdagen: 12 Juni: Ds. G. W. van Deth (Gere formeerd in H.V.) over: Abel. 19 Juni: Ds. I. P, van der Waal (Ned. Hei'v. kerk) over: Henoch, 26 Juni: Ds. D. Henstra (Chr. Gereformeerd.)over Noach, 3 Juli: Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen (Oud Katholieke Kerk) over: Abraham. 10 Juli: Ds, G. W. van Deth (Geref. in H.V.) over: Mozes, 17 Juli: Ds. H. J. Drost (Ned. Hervormd kerk) over: Simson. Muzikale medewerking" wordt verleend door Egbert Vos (orgel), T. Ch. van Westering (orgel), J. C. van Westering (orgel), Cath. Hessels (zang), Miep de Geus (zang). Hoogoven Symphonie Orkest e.a. Duur der diensten 8.15—9.15. 1000.- 400.- 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 10 Juni 1941 Hooge Prijzen 1281 20799 20835 9439 17277 200.—: 2330 2591 3621 12409 18101 100.—2020 2129 3451 7292 10568 11215 11725 11860 13596 17758 19595 19949 21007 Prijzen van f 70. 1001 1053 1094 1106 1112 1146 1?06 1334 1367 1409 1426 1613 1770 1883 2003 2089 2094 2147 2249 2304 2356 2597 2601 2797 2818 2886 2897 2934 2970 3231 3233 3279 3292 3602 3345 3685 3395 3786 3497 3917 3544 3931 3550 4106 3551 4138 3556 4180 4202 4437 4743 4809 4817 4841 4847 4898 4999 5004 5014 5281 5362 5470 5510 5687 5727 5730 5740 5908 6016 6067 6099 6170 6553 6575 6641 6725 6762 7067 7157 7308 7334 7459 7529 7596 7631 7642 7871 7952 8007 8062 8090 8115 8134 8154 8269 8322 8335 8786 8442 8961 8522 8965 8540 9023 8559 -9138 8623 9170 8722 9276 8779 9291 9344 9351 9362 9700 9714 9934 9950 10001 10051 10125 10148 10211 10249 10359 10362 10363 10370 10435 10498 10555 10567 10656 10680 10698 10889 11118 11169 11188 11273 11278 11525 11621 11677 11806 11827 11923 12312 12341 12374 12418 12439 12533 12565 12667 12901 12907 12969 12990 13015 13023 13042 13049 13130 13391 13428 13436 13640 13673 13768 13849 13874 13984 14011 14135 14157 14161 14219 14267 14954 15024 15030 15082 15160 15202 15222 15333 15505 15513 15607 15667 15742 15764 15828 15938 15947 15999 16025 16040 16072 16136 16165 16166 16201 16348 16628 16709 16732 16745 16803 17004 17022 17031 17049 17174 17494 17598 17934 18353 18434 18563 18638 18673 18696 18761 18809 18977 18998 19030 19106 19221 19266 19420 19461 19501 19512 19528 1953G 19614 19653 19663 19733 19734 19995 20329 20363 20407 20447 20545 20583 20587 20719 20746 20798 20990 21339 21369 21494 21602 21628 21691 21722 21796 21303 21953 21967 Nieten 1021 1030 1090 1110 1139 1160 1163 1185 1212 1239 1251 1308 1311 1337 1341 1373 1413 1421 1434 1499 1542 1617 1625 1639 1655 1663 1712 1754 1827 1913 1955 1973 2021 2216 2244 2259 2281 2285 **2287 2291 2358 2377 2403 2415 2481 2483 .-2526 2534 2551 2560 2605 2687 2700 2707 2734 2766 2799 2814 2817 2826 2828 2857 2880 2887 2888 2903 2921 2922 2991 3022 3047 3058 3063 3065 3120 3164 3166 3167 3188 3239 3301 3302 3320 3361 3386 3418 3443 3463 3474 3520 3566 3575 3600 3634 3659 3678 3737 3749 3754 3828 3863 3937 3977 3987 3999 4173 4178 4222 4228 4244 4274 4356 4387 4399 4412 4423 4483 4522 4537 4540 4562 4563 4609 4615 4689 4684 4690 4739 4740 4790 4820 4851 4856 4857 4919 4921 5043 5052 5053 5062 5243 5405 5412 5446 5447 5507 5523 5528 5548 5550 5552 5562 5579 5632 5671 5770 5784 5856 5859 5865 5931 5999 6063 6072 6102 6153 6156 6157 6167 6206 6217 6229 6260 6274 6289 6336 6418 6460 6480 6492 6501 6527 6605 6624 6649 6707 6752 6766 6786 6793 6815 6821 6864 6867 6904 6907 6922 6930 6948 6977 6978 6998 7108 7152 7247 7260 7350 7370 7373 7449 7482 7519 7548 7574 7583 7635 7776 7808 7812 7842 7910 7924 7982 8014 8030 8058 8214 8222 8239 8262 8278 8315 8338 8345 8355 8399 8438 8446 8491 8496 8688 8505 8806 8530 8826 8558 8850 8607 8864 8609 8875 8617 8990 8625 8997 9011 9040 9050 9061 9091 9106 9145 9179 9185 9190 9241 9245 9268 9296 9342 9447 9484 9816 9507 9851 9614 9895 9678 9917 9682 .9931 9690 9948 9711 9989 9741 10013 10043 10062 10144 10159 10174 10179 10217 10258 10261 10300 10317 10353 10360 10410 10477 10478 10522 10530 10566 10593 10597 10617 10618 10626 10627 10632 10679 10709 10710 10781 10784 10791 10846 10855 10892 10908 10910 10929 10951 10956 10974 11000 11015 11017 11161 11176 11199 11246 11272 11281 11310 11465 11491 11495 11501 11520 11535 11549 11590 11597 11601 11620 11630 11632 11635 11661 11686 11693 11706 11715 11730 11760 11777 11791 11831 11853 11904 11910 11931 11944 11976 12026 12074 12104 12106 12131 12188 12228 12232 12259 12266 12290 12310 12358 12362 12365 12393 12403 12413 12426 12472 12537 12552 12582 12590 12651 12711 12712 12771 12810 12815 12897 12899 12909 12914 12920 12932 12949 12961 13013 13029 13054 13079 13089 13157 13190 13204 13229 13275 13276 13285 13300 13333 13410 13420 13425 13463 13497 13531 13538 13550 13576" 13611 13630 13642 13653 13655 13656 13681 13719 13723 13796 13902 13907 13909 13930 13953 13967 13968 13975 14034 14071 14206 14264 14306 14402 14415 14448 14451 14466 14496 14502 14566 14594 14631 14653 14702 14728 14736 14771 14843 14853 14890 14900 14907 14946 15043 10545 15108 15109 15126 15141 15146 15157 15183 15191 15192 15246 15255 15257 15305 15313 15325 15338 15341 15359 15404 15413 15416 15448 15457 15463 15486 15507 15524 15550 15571 15578 15619 15722 15754 15796 15847 15855 15959 15978 15984 15992 16060 16091 16128 16167 16196 16277 16288 16326 16330 16351 16408 16416 16436 16502 16528 16549 16581 16675 16752 16772 16791 16845 16847 16849 16854 16882 16945 16966 16984 17011 17014 17069 17123 17124 17159 17160 17182 17218 17226 17231 17296 17311 17357 17432 17441 17454 17468 17537 17612 17636 17645 17655 17670 17690 17699 17705 17741 17857 17900 17957 17967 18005 18034 18062 18097 18105 18146 18175 18199 18257 18264 18303 18342 18355 18382 18411 18431 18445 18455 18466 18483 18503 18524 18569 18571 18597 18608 18619 18649 18650 18709 18743 18770 18835 18851 18866 18911 18932 18933 19004 19114 19142 19153 19159 19175 19285 19311 19342 19397 19400 19419 19436 19522 19591 19619 19647 39661 19710 19762 19880 19965 19967 19971 2010® 19988 20023 20029 20037 20058 20064 20094 20114 20134 20245 20294 20338 20339 20421 20444 20495 20505 20535 20536 20552 20562 20564 2G603 20609 £0643 20677 20712 20731 20736 20768 20785 20811 20897 20914 20932 20974 21042 21057 21110 21191 21232 21235 21257 21284" 21286 21289 21292 21334 21373 21377 21385 21421 21426 21439 21462 21488 21502 21521 21523 21588 21719 21751 21854 21871 21962 21963 21968 21982 21999

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8