Haarlem's Dagblad Jieawe bonnen Duitsche luchtmacht bestookt militaire doelen in Midden-Engeland. Zuid en Distributie van vaste brandstoffen Engeische troepen ten Zuiden van Saida (Sidon) tot staan gebracht. |8e JAARGANG No. 17786 iigave Lourens Cosier, Maaischappij voor Courant- iigaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote putstraat 93. bijkantooi Soendaplein 37. Postgiro- lenst 38810 Drukkerij. Zuidei Buiten Spaarne 12. jleloon Directie 15082, Hoofdred 15054, Redactie 3600. Drukkerij 10132, 12713 Administratie 10724, 1825 Soendaplein 12230 in al Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede VRIJDAG 13 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17%. Groentjes zie rubriek. ■GRAVENHAGE, 13 Juni. De secretaris- eraal van het departement van Landbouw en 'cherij maakt bekend, dat de volgende bons zijn (ewezen voor het koopen der daarbij vermelde wenen. RDAPPELEN. on „06" van de Aardappelendistributiebonkaart: t/m 22 Juni, Ij4 K.G. per bon. 21" van de Melkkaart: 16 Juni t/m 22 Juni, '4 Liter per bon. or. „36" en ,.98" van de „Bonkaart Algemeen": Juni t/m 22 Juni, een ei per bon. en .,78" van de „Bonkaart Algemeen": Juni t/m 29 Juni, 100 gram kaas per bon. De ncn blijven geldig tot en met 13 Juli a.s. JESCH. Ion ,.19 vlcesch" van de Vlecschkaart: 16 Juni 23 Juni, per twee bons 100 gram vleesch, been •grepen of een rantsoen vleesehwaren. on ..19 worst, vleesehwaren" van de Vleesch- rt: 16 Juni t/m 23 Juni, per twee bons een soen vleesehwaren. en rantsoen vleesehwaren bedraagt: 75 gram gerookt of gekookt varkens-, runs-, kalfs-, rden- en sehapenvleesch en voor gerookte worst ten, 100 gram voor gekookte worstsooorten, ens en knakworst, 125 gram voor leverartike- tongenworst en nierbrood, 150 gram voor idworst. of 100 gram verduurzaamde kip. eend, of kalkoen, been inbegrepen. ST enz. n ,.43" van de „Bonkaart Algemeen": 16 Juni 13 Juli, 250 gram rijst, rijstemeel, rijstebloem, Igries of gruttenmeel (gemengd meel) per bon. VERMOUT enz. Ion ,,44" van de „Bonkaart Algemeen": 16 Juni 10 Augustus, 250 gram havermout, havervlok- haverbloem, aardappelmeelvlokken, gort, (mout of grutten per bon. RT enz. »n „45" van de ..Bonkaart Algemeen": 16 Juni 110 Augustus, 250 gram gort, gortmout of grut- per bon. liMICELLI enz. >n „54" van de „Bonkaart Algemeen": 16 Juni 10 Augustus, 100 gram vermicelli, macaroni of jhitti per bon. IZENA enz. n „55" van de „Bonkaart Algemeen": 16 Juni 10 Augustus, 100 gram maizena, sago, aard- ilmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder iiddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel be nnet uitzondering van rijstgries (dat eveneens :r de benaming van puddingpoeder in den han- is), welk artikel pp den rijstbon verkrijgbaar is. hoeveelheid puddingpoeders mag verdeeld zijn twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram teel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk hoogste 35 gram zetmeel bevat, de hoeveelheid dingsauspoeders, welke op een bon wordt ge it, mag ongeacht de samenstelling over 'meer dan zes pakjes verdeeld zijn. e bonnen van de bloemkaart, welke gedurende tijdvak van Maandag 16 Juni t/m Zondag 13 a.s. recht zullen geven op een half rantsoen ak of 50 gram brood of 35 gram meel en bloem, en bij afzonderlijke bekendmaking worden aan wezen e bonnen, welke zijn geldig verklaard voor een Zondag of Maandag aanvangende distributie ode mogen reeds den daaraan voorafgaanden erdag worden gebruikt. Duitsch weermachtsbericht Jubileum W. Sterk Jzn. argen, Zaterdag, zal de heer W. Sterk Jzn. den herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als dzetter in dienst trad van Lourens Coster N.V. mede o.a. zijn krachten ging wijden aan de voor- nste uitgave van deze onderneming ons Haarlem's blad. De heer Sterk is niet alleen in ons bedrijf door allen gewaardeerde medewerker, maar als man van de afdeeling handelsdrukwerk is hij in iteren kring bekend en als leidend vereenigings- Itionaris in de typografie is hij onder zijn col tevens een alom bekende en gewaardeerde per- lijkheid. Het zal dezen jubilaris op zijn zilveren enkingsdag stellig niet aan belangstelling ont- gelegenheid van het feit, dat het vandaag iaar geleden is dat de tramdienst Haarlem Öen werd geopend, kregen de trams evenals tossen en gebouwen van de N. Z. H. T. M„ een vlaggentooi. - (Foto De Haas) Woongebouwen te Keulen, Duisburg en Bochum bij Engel- sche luchtaanvallen verwoest. Ook havenwerken aan kust aangevallen. de Schotsche BERLIJN. 12 Juni. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Een duikboot heeft 22.700 br.t. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte tot zinken gebracht. Het luchtwapen deed overdag en in den afgeloo- pen nacht aanvallen op belangrijke militaire doe len in Zuid- en Midden-Engeland, alsmede op ha- enwerken aan de Oostkust van Schotland. In Noord-Afrika werden bij Tobroek Britsche Andries de Braai slaagt voor compositie Aan het Conservatorium te Amsterdam. (Foto Nell Herbert). Donderdag, is de Haarlemsche toonkunstenaar Andries de Braai aan het.Cpnseryatpfi.um te Amster dam geslaagd vör het compositie-eindexamen. Dit staat er zoo eejiyoudig. Maar zoo eenvoudig was dit examen niet., als men bedenkt, dat de heer De Braai in de 57 jaar, dat dit conservatorium be staat, de twaalfde candidaat is, die voor dit examen slaagde. Hij is de eenige Haarlemmer van dit dozijn en in ons heele land zijn er naar schatting nog maar negen in leven. We hebben hem vanmorgen in zijn woning aan de Kopsstraat 14 even opgezocht om hem met dit zeld zame succes te feliciteeren. „Nu, ik moet wel zegen dat het me voor den wind gegaan is", zei hij, „want ik heb uitstekende leeraren gehad, namelijk Willem Andriessen vooi- piano en Hendrik Andriessen voor compositie. Het merkwaardige was echter, dat ik oorspronkelijk niet voor een muzikale opleiding bestemd was. Ik ben 3 December 1909 te Beilen geboren; mijn vader had daar 'n boek- en handelsdrukkerij en hij wilde mij graag in de zaak houden. Ik ben er dan ook van mijn 17e tot mijn 22e jaar werkzaam geweest; kon zetten en drukken en voerde de geheele boekhou ding, maar steeds meer kwam de liefde voor de muziek bij mij boven. In zoo'n kleine gemeente als Beilen kon ik er geen ondei*wijs in ontvangen; daarom studeerde ik maar op m'n eigen houtje en deed dit zoo hard mogelijk. Ik wilde in ieder geval studeeren; daarom gaf ik in mijn vrijen tijd muziek lessen en door heel zuinig te leven werd ik eindelijk in staat gesteld, aan het Conservatorium te komen; ik kwam daar zelfs zonder het afleggen van het toe latingsexamen. Daar heb ik ongeveer drie jaar ge leden het diploma voor piano gehaald. Op aanraden van mijn leeraren en dat was voor mij een on derscheiding, want men mag alleen voor het com positie-examen studeeren als men er talent voor heeft ben ik met de studie voortgegaan. Behalve voor compositie studeerde ik ook voor eenige bij vakken, zooals analyse en harmonie. De compositie studie duurt eigenlijk vijf jaar, doch ik heb het in drie jaar klaar mogen spelen. De examencommissie bestond uit de leeraren Willem en Hendrik Andries sen, Dr. Bern Kempers, Paul Loewe en Dr. Walther Boer (de laatste als vertegenwoordiger van de regeering). Tot mijn genoegen mocht ik onder vinden, dat de heeren tevreden over mij waren". De heer De Braai deelde ons in den loop van het gesprek mede, dat hij ook al eenige malen een or kest en zangkoor gedirigeerd hheft. Oa. het orkest van het Conservatorium met eigen werkenDaar heb ik ook het lied „De groote vogel" van J. J. de Stoppelaar (door mij op muziek gezet) gezongen. Zes jaar geleden trad ik ook als solist-zanger op bij een Toonkunstconcert te Leiden. En het vorig jaar heeft de H.O.V. een orkestwerk van mij in de Groote Kérk te Haarlem uitgevoerd. Het werd gunstig door de pers beoordeeld. Ook zijn werken \;an mij op gramofoonplaten voor de radio uitgezonden en persoonlijk heb ik daar piano voordrachten gegeven. Ik ben voornemens, veel te componeeren. O.a. heb ik voor Albert de Klerk, die de vorige week aan het Amsterdamsche Con servatorium den Prijs van Uitnemendheid voor orgel voordracht behaald heeft, de Rïcercare over een Psalm-melodie geschreven en aan hem opge dragen. Aan het einde van deze maand zullen op het Conservatorium een paar werken van mij wor den uitgevoerd". De heer De Braai, wiens hoofdvakken compositie en piano zijn, is ook organist van de Geref. Kerk te Haarlem. Aflevering van slaolie of raapolie. 's-GRAVENHAGE, 13 Juni. De secretaris generaal van het departement van landbouw visscherij maakt het volgende bekend: Wegens het feit dat de winkeliers nog niet op alic destijds bij hen ingeleverde, bonnen nr. 17 van de boter- en vetkaart slaolie of raapolie hebben kun nen afleveren, worden zij tot en met 31 Juli a.s. ir. de gelegenheid gesteld, alsnog deze olie aan hun klanten af te leveren. De aandacht wordt er op gevestigd dat de olie uitsluitend mag worden afgeleverd aan degenen die gedurende het tijdvak van 12 Mei tot en met 17 Mei j.l. bon 17 van de boter- of vetkaart bij hun winkeliers hebben ingeleverd. De geldigheidsduur van dezen bon blijft ongewij zigd. zoodat na 14 Juni a.s. op dezen bon geen boter of margarine meer mag worden gekocht. troepen, voertuigen en waterleidingen krachtig on der artillerievuur genomen. Pogingen van den ijand om overdag naar de bezette gebieden te vlie gen, werden reeds boven het Kanaal verijdeld. Jachtvliegers en luchtdoelartillerie schoten daarbij vijf Britsche vliegtuigen omlaag. De vijand liet vannacht op verscheidene plaatsen in Noord- en West-Dultschland brisant- cn brandbommen val len. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. In Keulen, Duisburg en Bochum erden vrij groote verwoestingen aan woongebou wen aangericht. Industriecomplexen en spoorweg emplacementen werden slechts onbelangrijk be schadigd De nachtelijke luchtafweer was bijzonder succesvol. Nachtjagers, luchtdoelartillerie en ma rine-artillerie schoten tien van de aanvallende Brit sche vliegtuigen omlaag. Luitenant-kapitein Herbert Schultze heeft als zesde duikbootcommandant meer dan 200.000 br.t. cheepsruimte vernietigd". DE AANVALLEN OP MALTA. Hot D.N.B. meldt voorts: Naar van welingelichte zijde wordt meegedeeld, hebben de voortdurende zware aanvallen van Duitsch-Italiaansche luchtstrijdkrachten op dc Brit sche eilandvesting Malta, dit sterkste Britsche vlootsteunpunt in het centrale bekken van de Middellandsche Zee van zijn voormalige beteekenis beroofd. In de havenwerken en versterkingen van het eiland werd door de aanvallen der Duitsche cn Italiaansche bommenwerpers overdag en des nachts enorme schade aangericht. De luchtaanvallen op de oorlogshaven La Valetta zijn de laatste maanden voortdurend toegenomen. De Britsche marineleiding durft het niet meer aan, haar groote schepen daar voor anker te laten gaan of ter re paratie in de werven te laten opnemen. Slechts lichte Britsche oorlogsschepen doen nog steeds Malta aan. Nu Malta voor de Britsche vloot in de Middellandsche Zee als steunpunt deels onbruik baar cn te gevaarlijk geworden is, zijn de aanval len van het Duitsche luchtwapen gericht op de beide laatste Britsche steunpunten: Alexandne en Haifa. Engclsclie vliegtuigen boven Duitschland. Acht Britsche toestellen neergeschoten. BERLIJN. 13 Juni (D.N.B Britsche bombarde mentsvliegtuigen zijn in den nacht van 12 op 13 Juni naar West- cn Noord-Duitschland gevlogen en heb ben op verschillende plaatsen brisant- en brandbom men laten vallen, welke grootendecls woonwijken troffen. Verscheidene gebouwen leden schade cn verschei dene burgers werden gedood of gewond. Naar het D.N.B verneemt, heeft de Royal Air Force in den afgeloopen nacht acht vliegtuigen verloren. Hiervan werden zes bommenwerpers bij een aanval op Duitsch rijksgebied door nachtjagers en luchtdoel- artillerie, twee vliegtuigen bij de poging om Noor wegen binnen te vliegen, neergeschoten. Duitsche luchtaanvallen op Engeland. Operaties boven het Oosten des lands. BERLIJN, 13 Juni. (D.N.B.) Het communiqué van het ministerie van luchtvaart en van het mi nisterie voor binnenïandsche veiligheid meldt om trent de vijandelijke luchtactie boven Groot-Brit- tannië in den nacht van Donderdag op Vrijdag dat „eenige" vijandelijke vliegtuigen voornamelijk naar het Oosten van Engeland gevlogen hebben en bom men hebben laten vallen, welke „geringe schade" aanrichtten. VIER BRITSCHE SCHEPEN VERNIETIGD. BERLIJN. 13 Juni (D.N.B) Naar het D.N.B. ver neemt, hebben Duitsche gevechtsvligtuigen in den afgeloopen nacht in het Kanaal van St. George vier Britsche vrachtschepen met een gezamenlijken inhoud van 28.000 ton vernietigd. Verscheidene andere groote vrachtschepen werden ernstig beschadigd in hetzelfde Kanaal cn aan dc Noordkust van Schotland. De nieuwe regeling Opgaven worden nauwkeurig gecontroleerd •s-GRAVENHAGE, 13 Juni. Dc secretaris-ge- neraal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt inzake de distributie van vaste brandstoffen het volgende bekend: Zooals bekend, zijn of worden dezer dagen de nieuwe bonkaarten voor vaste brandstoffen uit gereikt. De reden, waarom hiertoe reeds thans is overge gaan, is gelegen in het feit, dat een regeling is ont worpen, waarbij zoo mogelijk de verbruikers in de gelegenheid worden gesteld een gedeelte van het hun toekomende rantsoen tijdens de zomermaanden aan te schaffen. Over de wijze, waarop een en an der zal worden uitgevoerd, zullen binnenkort na dere mededeelingen in de pers verschïjen. Tevens zal net tengevolge van deze vroege uit reiking mogelijk zijn gedurende den zomer op rui me schaal de juistheid van de gegeven inlichtingen en mededeelingen op de enquêteformulieren te controleeren. Indien bij de controle blijkt, dat een verbruiker onjuiste opgaven heeft verstrekt, zullen natuurlijk de bons waarop de betrokkene geen recht heeft, worden ingenomen, terwijl bij frauduleuze opgaven een strafvervolging zal wor den ingesteld. Thans volgen enkele bijzonderheden over de al- gemeene strekking der komende regeling. De verdeeling der verbruikers in de groepen A. B. C. D en E blijft gehandhaafd evenals de onderscheiding of gestookt wordt met haarden en kachels dan wel door middel van centrale verwar ming. Echter heeft de2fe laatste onderscheiding voor het komende seizoen alleen nog maar betrekking op de hoeveelheid vaste brandstoffen, welke wordt toegewezen, en niet meer op de soort. Alle verbruikers ontvangen thans bons of toewij zingen. waarop per eenheid het volgende kan wor den betrokken: 1 H.L. anthraciet of steenkolen of industrie- of eierbriketten (max. 75 K.G of 110 K.G. bruin koolbriketten. of 2 H L. cokes, of gascokes, of 150 K G. cokesbries of cokesgruis. of 175 K.G. fabrieks- turf, of 195 K.G. persturf (300 stuks) of 200 K G. baggerturf (450 stuks), of 275 K.G. uit de peel af komstige turf, of 200 K.G. turfbriketten, of 200 K.G overige soorten turf (aanmaakturf is vrijgesteld), of 100 K.G briketten, geheel of gedeeltelijk van uitval en/of afval van vaste brandstoffen (mits niet van turf) vervaardigd, of 250 K.G. briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en afval van turf. Voor de uitreiking van de bonkaarten voor ver bruikers in de categorie A komen alleen in aan merking gezinshoofden, die een afzonderlijke huis houding voeren, dus niet op kamers, of en pension, of in een hotel wonen. Personen, die stoken met haarden en kachels, ontvangen naar gelang hun woning 1 tot en met 4 dan wel 5 of meer vertrekken bevat, een bonkaart J of K. respectievelijk met 15 bons en 20 bons. Onder woningen worden verstaan: het perceel, of perceelsgedeelte, dat door betrokkene wordt be woond. Voor de berekening van het aantal ver trekken worden niet meegerekend: gangen, por talen, trapruimten, toiletten, zolders, kelders en garages. Keukens en bijkeukens tellen tezamen voor een vertrek. In de nieuwe distributieregeling zijn enkele aan vullingen in vergelijking met die van het vorige seizoen, aangebracht, welke, naar aangenomen mag worden, verbeteringen zullen blijken te zijn. In bijzondere omstandigheden zullen extra-rant soenen worden verstrekt. Als zulke „bijzondere omstandigheden" zullen gelden: 1. wanneer men voor kookdoeleinden uitsluitend op het gebruik van vaste brandstoffen al dan niet gecombineerd i met petroleum is aangewezen. Hierover zijn reeds nadere mededeelingen gedaan in de dagbladen van 30 April 1941. 2. Wanneer het groot gezin betreft (bestaande uit zeven tot tien of meer personen). 3. Voor geheel of grootendeels vrijstaande huizen. Wat de tweede groep, die der groote gezinnen, betreft, kan het volgende worden medegedeeld. Voor gezinnen, welke uit zeven tot tien perso nen bestaan, wordt een extra rantsoen van drie eenheden beschikbaar gesteld, gezinnen, welke uit tien of meer personen bestaan, ontvangen daarén- boven nog drie eenheden, dus in totaal zes een heden extra. Tenslotte de derde groep, welke voor een extra rantsoen in aanmerking komt, nl. de bewoners van vrijstaande huizen. Als criterium of men een vrij staand huis bewoont, is gesteld, dat het huis drie of vier buitenmuren moet hebben. De extra bons voor deze groep zullen niet bij de uitreiking der kaarten in ontvangst kunnen worden genomen, doch nadere mededeelingen hierover zullen in de pers geschieden. Hoe is de regeling nu voor hen, die in hun huis een centrale verwarming stoken? Zij ontvangen een bonkaart met 44 bonnen. Hier bij is uitgegaan van een inhoud van 300 M3 van de HAARLEM-BLOEMENSTAD. Nu de voor jaarsbloemen haar tijd hebben gehad, worden de bloembakken aan de Haarlemsche bruggen weer van nieuw groen en bloemen voorzien. (Foto De Haas) Val van Damascus van Fransche zijde tegengesproken. Het D.N.B. verneemt uit Vichy: Omtrent de militaire operaties in Syrië deelt het Fiansche ministerie van oorlog mede dat op 12 Juni de strijdkrachten van den tegenstander, die Woens dag de Litani hadden overschreden, ten Zuiden van Saida (Sidon) tot staan zijn gebracht. Een aanval van pantserafdeelingen op de Fransche stel lingen benoorden Merdzj. Ajoem werd afgeslagen. Ter. Oosten van het Hermongebergte heeft de te genstander, ten Zuiden en Zuidoosten van Kissoeje, ondanks de krachtigste aanvallen de Fransche ver dedigingsstellingen niet kunnen indrukken. In den loop van den elfden Juni heeft het Fransche lucht wapen zijn actie tegen vijandelijke colonnes en con centraties voertuigen voortgezet, welke vooral bij Sanamein ten zuiden van Kissoeje zware verliezen leden. In den nacht van 11 op 12 Juni heeft het Britsche luchtwapen de haven van Beiroet zonder resultaat gebombardeerd. In het communiqué wordt vermeld dat Engeische vlooteenheden door fel artillerievuur de actie der te land opereerende vijandelijke troepen blijven on dersteunen. In militaire kringen alhier werd gistermiddag de door de Engelschen gemelde inneming van Saida nog niet bevestigd. Men geeft evenwel toe dat de positie van de Franschen in dezen sector moeilijk is geworden. De Franschen verliezen worden hoog genoemd. In bevoegde Fransche kringen spreekt men voorts de in een deel van het buitenland in omloop zijnde bewering tegen dat Damascus door Britsche troepen zou zijn ingenomen en dat de Britsche strijdkrachten' in den frontsector van de Libaneesche kust geen Franschen tegenstand ontmoeten. Volgens den Engelschen berichtendienst hebben Britsche afdeelingen in Syrië Merdzj Ajoem bezet OPROEPING AAN DE SYRISCHE EN LIBANEESCHE BEVOLKING. VICHY,, 12 Juni (D.N.B.) De minister van oor log. generaal Huntziger, heeft uit naam van maar schalk Pétain een oproeping gericht tot de Syri sche bevolking, waarin hij zegt dat de schrik van een onrechtvaardigen oorlog, welke ontketend is onder valsche voorwendsels, is gekomen over een gebied, voor welks welvaart Frankrijk steeds gestreden heeft. Ondanks de groote wanverhouding tusschen het aantal aanvallers en dat der verdedigers, bieden de Fransche troepen verbitterden tegenstand aan den indringer die al het mogelijke belooft, maar alleen geweld en ellende brengt. De bevolking van de Le vant wordt opgeroepen haar geloof in Frankrijk te behouden. i vertrekken, welke van een radiator zijn voorzien. Het aantal vertrekken is derhalve geen basis meer voor de toewijzing. Voor woningen, welke een grooteren inhoud dan 300 M3. hebben, alsmede voor huizen met drie of vier buitenmuren zullen nog nadere voorzieningen worden getroffen, welke zoo spoedig mogelijk bekend zullen worden gemaakt. In gevallen, dat centrale verwarming in een huis aanwezig is, zullen geen extra toewijzingen voor voor groote gezinnen worden verstrekt. Voor flat gebouwen is een aparte regeling getroffen. Voor alle categorieën geldt, dat de extra toewijzingen zullen plaats hebben met z.g. periodebonnen of losse rantsoenbonnen. Het is goed er reeds nu op te wijzen, dat het feit dat de bonkaarten J K en L respectievelijk 15. 20 en 44 bonnen bevatten geenszins beteekent, dat al deze bonnen geldig zullen worden verklaard. Van tijd tot tijd zal een bonnummer worden overge slagen., zoodat het afleveren van brandstoffen op bonnen, welke nog niei geldig verklaard zijn, ver boden is. Het is van belang vooral de handelaren hier met grooten nadruk op te wijzen, omdat zij op de overgeslagen bonnen natuurlijk geen herbevoor rading zullen kunnen krijgen. De bonnen van de bonkaarten J. K cn L zullen elk voor het tijdvak, dat zij geldig zijn verklaard, recht geven op het koopen van een eenheid vaste brandstoffen. Indien een handelaar niet in de ge legenheid mocht zijn, om gedurende het tijdvak, dat de bonnen geldig zijn, hierop af te leveren, mag deze aflevering naderhand ook nog plaats vinden, mits de bonnen gedurende den termijn van geldig heid bij de handelaar zijn ingeleverd. Bij de uitreiking van de bonkaarten is geen reke ning meer gehouden met eventueele voorraden, welke nog bij de verbruikers aanwezig mochten zijn. Deze behoeften bij het indienen van het enquêteformulier derhalve niet te worden opgegeven en hiervoor is ook geen korting op het uit te reiken aantal bonnen toegepast. In alle gevallen, waarin verbruikers, die reeds een bonkaart J, K of L ontvangen hebben, nog voor een extra hoeveelheid brandstoffen in aan merking komen, doordat b.v. aan hun woning een winkel is gebouwd, welke zij exploiteeren, doordat zij kamers verhuren, doordat zij een kantoor aan huis hebben enz., in het algemeen dus de gevallen, waarin het verbruik volgens de categorie A in het zelfde perceel gecombineerd is met een verbruik volgens de categorieën B. C en D. zullen de be trokkenen op nader door de distributiediensten bekend te maken tijdstippen in staat worden ge steld een nieuw formulier (MD 112) in te vullen en de hun toekomende extra bonnen in ontvangst te nemen. Het bovenstaande geldt echter uitsluitend voor die groep van personen, die naast A-verbruiker in hetzelfde perceel levens B-, C- of D-verbruiker zijn. Verbruikers in de categorieën B, C en D. die niet tevens A-verbhruiker zijn, behoeven, indien zij vorig jaar een B, C of D-l'ormulier hebben in gevuld cn dc hierop vermelde gegeven niet zijn gewijzigd, geen nieuwe enquête-formulieren B, C o' D meer in te vullen. Zijn de indertijd vermelde gegeven thans onjuist geworden, doordat zich wijzingen hebben voor gedaan, dan dienen de B-. C- of D-verbruikers zich wèl tot de distributiediensten te wenden ter in vulling van ex nieuw enquêteformulier. Nieuwe verbruikers in de categorieën B. C cn D. die ver leden jaar nog geen enquêteformulier hebben in gediend. kunnen uiteraard eveneens een nieuw enquêteformulier B. C of D aanvragen en in leveren. Verbruikers behoorende tot de categorie E dienen zich rechtstreeks tot de brandstoffencom- missie van hun district te richten. De verbruikers van de groepen B. C en D worden onderscheiden in groot- en kleinverbruikers huis brand. De kleinverbruikers huisbrand zullen thans echter strooken van twaalfperiodebonnen ont vangen tegenover in het vorige distributietijdvak bonnen met 6 penioden bedrukt. De nieuwe periode bonnen zullen van den dag af dat zij geldig worden verklaard tot het einde van het stookseizocn recht geven op het koopen van één eenheid brandstoffen. In verband hiermede is de grens tusschen groot- en kleinverbruikers huisbrand teruggebracht van 25 eenheden op 13 eenheden per periode, hierdoor wordt bereikt, dat zij, die in het afgeloopen distri butietijdvak tot de categorie grootverbruikers ba- hoorden, thans hieronder gerangschikt blijven. Evenals vorig jaar zullen de kleinverbruikers in deze categorieën de bonnen voor he* eeheele stook- seizoen tegelijk ontvangen, terwijl de grootver bruikers in deze categorieën op vertoon van identi teitskaarten dc toewijzingen per periode dienen af te halen. De distributiediensten zullen de verbrui kers tot het in ontvangstnemen van bonnen of toe wijzingen oproepen. Verbruikers in de categorieën B. C en D. die in aanmerking komen voor toe wijzingen voor zomerverbruik hebben deze reeds van de distributiediensten ontvangen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de hun toegewezen hoeveelheid bestemd is voor totale zomerverbruik. AANBESTEDING TE HAARLEM. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het aanbrengen van deklagen van teersteenslag of teerslakken cn koudasfalt op bestaande fundeerinf van beide hoofdrijbanen van weg no. 1 Rijkswegenplan 1°.38, gedeelte Amster damLaren, tusschen KM 5.135 en KM 5.480, on der der gemeente Diemen, met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. v.h. Gcbr. Hogenbirk te Lorcn voor f 7970 HEDEN: 8 EAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1