Haarlem's Dagblad Düitschland en Turkije sluiten vriendschapsverdrag De poging der Engelschen in N.-Afrika mislukt. De Fransche levensmiddelen positie. De strijd in Noord-Afrika |8e JAARGANG No. 17791 Ugave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- liigaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote putstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- llenst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. elefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 0600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, <825 Soendaplein 12230. De zweminrichtingen te Haarlem. Plannen voor de toekomst. Je Haarlem bestaat reeds lang de overtuiging dat drie gemeentelijke zweminrichtingen twee n de Houtvaart en e»n aan de Kleverlaan niet iloende zijn om aan de behoefte aan zwemgele- iheid in alle opzichten te voldoen. In den ge- «enteraad is jaren achtereen aangedrongen op het uwen van een zweminrichting in het Amster- nsche of het Slachthuiskwartier. Financieele be uren beletten evenwel tot uitvoering der hangen- plannen over te gaan. jiu het warm weer is wordt er weer veel gebruik n de zweminrichtingen gemaakt. Het was er zoo dat opnieuw de wenschelijkheid gebleken is de cmgelegenheid hier ter stede uit te breiden, jaarom hebben wij geïnformeerd hoe het met de unen staat. Wij vernamen dat het plan om de cminrichting aan de Kleverlaan te modemisee- i, dat eenige jaren geleden uitgewerkt was, is ;egeven. De overtuiging bestaat ten Stadhuize dat beter is die inrichting, die bovendien nog goed uikbaar is. ongewijzigd te laten, maar aaarente- zoo spoedig mogelijk over te gaan tot den bouw een nieuwe inrichting. Nu de bebouwing van arlem-Noord zich steeds verder in noordelijke iting heeft uitgebreid, is de zweminrichting aan Kleverlaan ook voor de bewoners van het noor- lijkste deel van Haarlem-Noord te veel afgelegen, arom moet er een nieuwe zweminrichting in de jeving van het Noorder Sportpark komen. Het is evenwel nog niet beslist waar als de ancien het in de naaste toekomst mogelijk ma- i het eerst een zweminrichting zal worden ge- iwd, in Haarlem Zuid-Oost of in Haarlem-Noord, t wordt door de betrokken instantie ingezien dat inwoners van het Amsterdamsche en het Slacht- Êkwartier gegronde aanspraken hebben. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM DONDERDAG 19 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.—, elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17',2 Groentjes zie rubriek De Lichamelijke Opvoeding te Haarlem. Maatregelen voor het Lager Onderwijs. !r wordt thans ten Stadhuize te Haarlem ge- rkt aan de voorbereiding van de toepassing der htlijnen die uit den Haag gekomen zijn voor de rbeteving van het onderwijs in de lichamelijke voeding bij het Lager Onderwijs Tot nu toe werd dit onderwijs in de 5de en 6de use gegeven gedurende een uur per week door r vakonderwijzers. Nu is evenwel anderhalf uur week verplicht, zoodat het noodig is het aantal (onderwijzers met twee te vermeerderen. Om artoe te kunnen overgaan zijn oproepingen ge- latst voor een vakonderwijzer en een -onder- zeres. fet onderwijs in de lichamelijke opvoeding in de ste vier klassen zal gegeven worden door ge ne onderwijzers. Op dit oogenblik wordt een on- rzoek ingesteld wie van het personeel daarvoor chikt is. Iet zal noodig zijn te woekeren met de beschik- -e gymnastieklokalen omdat verschillende oude olen zoo'n lokaliteit missen. Gelukkig zijn in den tsten tijd nog al veel nieuwe schoolgebouwen ge- die natuurlijk alle een flink gymnastieklokaal iben. Het zal noodig zijn dat enkele scholen voor lichamelijke opvoeding het medegebruik krijgen gymnastiekzalen in nabij-gelegen schoolge- uwen. In een school op het Leidscheplein (de noordelijk- wordt een gymnastieklokaal gebouwd door ee klasse-lokalen daarvoor op te offeren. Foor het onderwijs in de lichamelijke opvoeding de 1c en 2c klasse zal misschien niet steeds een mnastieklokaal beschikbaar zijn. Dan zal men in s'n geval zijn toevlucht moeten nemen tot de bin- nplaats der school of het onderwijs geven in het ivone klasse-lokaal. Daaraan zijn zoo verklaar- onze zegsman geen overwegende bezwaren monden, want die kinderen gebruiken nog geen rktuigen. Sr wordt intusschen wel alles gedaan om zooveel jgelijk gymnastieklokalen ter beschikking te krij- i). De secretaris-generaal van Onderwijs heeft be- ald dat gymnastieklokalen van de gemeente op D dag voor niets anders gebruikt mogen worden n voor het onderwijs. Dit heeft ten gevolge dat Distributie te Haarlem ook moet. afzien van het reiken van distributiebescheiden in het gymnas- klokaal van het Distributiegebouw aan den einen Houtweg-hoek Badhuisstraat. Ook mogen en gymnastieklokalen meer gebruikt worden or het uitreiken van schoolvoeding. In de avonduren blijven de gymnastieklokalen be- likbaar voor vereenigingen. De vöreenigingen ren er wel bij dat hetaantal gymnastieklokalen rgroot wordt want dan kunnen zij meer uren toe wezen krijgen. Daaraan was ook wel behoefte. Plotseling; overleden. De 64-jarige heer S. wonende te Haarlem, die naar nuiden was komen fietsen, wilde in het lokaal van n heer L. iets gebruiken. Voor de toonbank geko- m. viel hij plotseling neer. Doktershulp was spoedig aanwezig. De heer S. bleek iter reeds te zijn overleden. MEVROUW A. H. LOEFF—BOKMA OVERLEDEN. In den leeftijd van 61 jaar is te Haarlem over- den mevrouw A. H. LoeffBokma, die bekend- id genoot als schrijfster van veelal uitnemend ver- rgde bijdragen in bladen en tijdschriften. Vooral lar het gebied van kunst en literatuuur ging haar langstelling it. Als medewerkster van de toen- alige redactrice van het bekende maandblad „De ouw en haar huis", Elis Rogge nam zij bovendien n belangrijk aandeel in de verzorging van dit riodiek. Eenige jaren is mevrouw LoeffBokma bestuurs- geweest van de Haarlemsche gemeente der imonstrantsche Broederschap. Sportterreinen te Haarlem. Het nieuwe terrein aan het Zuider Buiten Spaarne is gereed. De gemeente Haarlem heeft aan den Schalk- ijkerweg te Haarlem een nieuw sportterrein aan legd. De werkzaamheden zijn nu vrijwel afge- open, zoodat het terrein, als ook het grastapijt tdoende vastheid gekregen heeft, in gebruik zal innen worden genomen. Op het veld worden twee voetbalvelden en een jrfbalveld gemaakt. Die velden zullen zooals it steeds de gewoonte van de afdeeling Lichame- ke Opvoeding ten Stadhuize is, aan vereenigingen »r bepaalde dagen en uren in gebruik gegeven orden. Het sportterrein dat nu is aangelegd is slechts n deel van het Zuider Sportpark dat daar in de ekomst komt. Het is namelijk de bedoeling ov nigen tijd het aantal velden te vermeerderen. Uitreiking distributiebescheiden te Haarlem. VRIJDAG EN ZATERDAG DE LETTER B. Voor de uitreiking van de diverse distribui ie-beschei- n is de letter B op morgen, Vrijdag en Zaterdag o de beurt. Als het warm is en dan nog Woensdagmiddag, hebben de zweminrichtingen niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Hoe druk het was in de zwemschool aan de Kleverlaan. (Foto De Haas) Onschendbaarheid van wederzijdsch staatsgebied gewaarborgd BERLIJN, 18 Juni (D.N.B.) Woensdag om 21.00 uur is te Ankara door den Duitschcn Ambassadeur von Papen in opdracht van de rijksregeering en door den Turkschcn minister van Buitenlandsche Zaken, Saradjogloe, na mens de Turksche rcgcering een vriendschaps verdrag tusschen Düitschland en Turkije onder teekend. Het verdrag heeft den volgenden tekst: Het Duitsche Rijk en de Turksche Republiek, be zield door den wensch de betrekkingen der beide landen te basqeren op wederzijdsch vertrouwen en oprechte vriendschap, zijn onder voorbehoud van de tegenwoordige verplichtingen van beide landen, overeengekomen een verdrag te sluiten. Hiertoe heeft de Duitsche Rijkskanselier tot zijn gevolmach tigde benoemd ambassadeur Franz von Papen en de President van de Turksche Republiek den minister van Buitenlandsche Zaken Saradjogloe, die op grond van de hun verleende volmachten de volgende be palingen zijn overeengekomen: Artikel 1. Düitschland en Turkije verplichtten zich wederzijdsch de integriteit en onschendbaarheid van hun staatsgebied te eerbiedigen en generelei maatregelen te nemen, die direct of indirect tegen den anderen verdragspartner zijn gericht. Artikel twee. Düitschland en Turkije verplich ten zich in de toekomst om in alle vraagstukken, die hun wederzijdsche belangen raken, met elkaar in vriendschappelijk contact te treden, teneinde bij het behandelen van dergelijke vraagstukken tot overeenstemming te geraken. Artikel 3. Bovenstaand verdrag wordt geratifi ceerd en de ratificatieoorkonden zullen weldra te Berlijn worden uitgewisseld. Het verdrag treedt op den dag der onderteekening in werking en geldt van dat oogenblik af voor den duur van tien jaar. De verdragspartners zullen tc zijner tijd overleg plegen over verlenging van het verdrag. gedaan in tweevoud, in het Duitsch en. in het Turksch, te Ankara, den 18den Juni 1941. Bevordering der economische belangen. BERLIJN, 18 Juni (DNB) Tegelijk met de onderteekening van het DuitschTurksche vriend schapsverdrag zijn de vplgende nota's gewisseld door de Duitsche en Turksche regeeringen over de economische betrekkingen tusschen beide landen. Met verwijzing naar de gelukkige sluiting van het Duitsch-Turksche verdrag heb ik de eer ter kennis van Uwe Excellentie te brengen, dat mijn regeering bereid is zooveel maar eenigszins moge lijk is de economische betrekkingen tusschen Düitschland en Turkije tc bevorderen met inacht neming van de mogelijkheden, besloten in de economische structuur beider landen en met als grondslag de ervaringen, die de beide landen tot De blokkade en de Fransche bodemproductie. VICHY, 18 Juni (A.N.P.) Hier is een officieuse mededeeling gepubliceerd over de Fransche levens middelen-positie, waarin o.a. wordt gezegd, dat als gevolg van de Engelsche blokkade jaarlijks vier millioen ton aan voedingsstoffen voor Frankrijk zijn komen te vervallen. In totaal bedroegen deze invoeren uit het koloniale rijk en uit het buiten land jaarlijks 6.6 millioen ton. Het Fransche kolo niale rijk leverde 27 procent van den toevoer aan levensmiddelen voor het moederland. Het veron achtzamen van de exploitatie van den geheelen bodem van het moederland door de vorige re geeringen is een tweede oorzaak van de huidige slechte voedingsposilie van het Fransche volk, zoo wordt verder in de officieuse mededeeling gezegd. Samenwerking fier Ver. Staten niet Canada. BERLIJN, 18 Juni. (DNB) Naar de Britsche be richtendienst meldt, hebben de Vereenigde Staten en Canada een „Commissie tot onderzoek van de economische samenwerking" ingesteld. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DÜITSCHLAND. BERLIJN, 19 Juni. (D.N.B.) In den afgeloo- pen nacht is de R.A.F. met zwakke strijdkrachten naar Noord-Duitschland gevlogen. Er werd een .aantal brisant- en brandbommen uitgeworpen, welke slechts geringe materieele en persoonlijke schade aanrichtten. wederzijdsch nut met elkaar in den oorlog hebben opgedaan. De beide regeeringen zullen weldra onderhande lingen openen om zoo spoedig mogelijk in een ver drag de grondslagen neer tc leggen voor de uitvoe ring van deze overeenkomst. Voorts is na de onderteekening dc volgende ver klaring door pers en radio van beide landen ge publiceerd: met verwijzing naar de gelukkige slui ting van het verdrag geven de wederzijdsche ge volmachtigden uitdrukking aan den wensch, dat de pers van beide landen evenals de wederzijdsche radio in hun publicaties en uitzendingen steeds rekening zullen houden met den geest van vriend schap en wederzijdsch vertrouwen, die de Duitsch- Turksche betrekkingen kenmerkt. Het vertrek van Josjizawa. „Japan blijft Ned.-Indië beschouwen als een bron van het Oost-Aziatisch welvaartsgebied." TOKIO, 19 Juni (Domei) In eigen commen taren bespreken de Japansche bladen de terug trekking van dc Japansche delegatie uit Batavia. Zij laken Ncderlandsch-Indië voor de mislukking van de handelsbesprekingen en dringen er bij de Japansche regeering op aan, haar pogingen voort te zetten om de gestelde doelen te bereiken. De Nitsji-Nitsji noemt het stopzetten van de handelsbesprekingen te Bataviaa geen verrassing, gezien de discrimineerende houding van Neder- landsch-Indië tegenover Japan in het verleden. Hel feit, dat Ned.-Ipdië de door Japan uitgestoken hand heeft afgewezen, zoo schrijft het blad, be vestigt slechts, dat Nederlandsch-Indië besloten is zich te vereenigen met Engeland en de Ver. Staten, welke ernaar streven een groot deel van het Verre Oosten in een kolonialen of semi-kolonialen status te brengen. Wijzende op het feit. dat de Engelsch- Amerikaansche belangen een groote rol spelen in het bedrijfsleven van Nedcrlandsche-Indië, schrijft het blad het volgende: Het Japansche verzoek tot deelneming aan de ont wikkeling van de overdadige natuurlijke hulpbron nen van Nederlandsch-Indië en andere voorstellen in dien geest waren meer dan redelijk. Het feit. dat Nederlandsch-Indië in zijn jongste antwoord op het Japansche voorstel zich het recht voorbe hield, de aan Japan te verschepen hoeveelheid goederen op elk oogenblik naar eigen goeddunken tc verminderen, toont aan, dat Nederlandsch-Indië van het begin af aan niet de minste bedoeling had met Japan tot overeenstemming te geraken. Het blad besluit zijn artikel als volgt: Neder landsch-Indië kan handelen zooals het wil, doch het Japansche volk en de Japansche regeering zul len voortgaan met Nederlandsch-Indië te beschou wen als een deel van het Oost-Aziatische welvaarts gebied en zullen blijven hameren op het consoli- deeren van de handelsbetrekkingen tusschen Tokio en Batavia, ten bate van de in Nederlandsch-Indië wonende zestig millioen inlanders. Duitsch weermachtsbericht: Dinsdag 14 Britsche vliegtuigen neer geschoten. Op den Atlantischen Oceaan 31.939 ton tot zinken gebracht. Boven het Kanaal 21 Britsche jagers neergeschoten. Tengevolge van een luchtaanval verscheidene dooden in West-Duitschland. BERLIJN, 18 Juni (D.N.B.) Het opperbevel an de weermacht maakt bekend: De met het zwaarste gebruik van gepantserde strijdkrachten ondernomen poging van den vijand om door ons front aan de Egyptische grens heen te breken, om daardoor de omsingeling van Tobroek te verijdelen, is onder buitengewoon hevige Britsche verliezen, vooral aan pantserwagens, mislukt. De tegenaanval van het Duitsche Afrika-corps, ver sterkt door Italiaansche troepen, is geëindigd met een volledige overwinning der vereenigde troepen De vijand is v erslagen en trekt zich terug. De bevel voering en de troepen hebben gedurende deze ge- Amerika en de oorlog. De Duitsche nota dreigt niet met represailles. NEW-YORK. 18 Juni. (D.N.B.) Sumner Welles heeft op een persconferentie bevestigd, dat de Duitsche zaakgelastigde hem vandaag de pro testnota heeft overhandigd. Op verdere vragen zeide Welles, dat dc nota niet dreigt met represailles en zich alleen beperkt tot de nota van Maandag be treffende de sluiting van Duitsche consulaten en andere bureaux. Sumner Welles verklaarde voorts, dat er onderhandelingen worden gevoerd om den Duitschen ambtenaren een vrijgeleide te waarbor gen tot Düitschland. Hij hoopte het resultaat bin nen enkele dagen te kunnen mededeelen. GEHEIME MANOEUVRES VOOR NEW-YORKSCHE HAVEN. NEW-YORK, 19 Juni. (D.N.B.) De Associa ted Press meldt, dat manoeuvres van leger en vloot begonnen zijn met de taak, de haven van New-York tegen een „vijand van buiten" te beschermen. De manoeuvres zijn geheim. De scheepvaart is gewaar schuwd. UITBREIDING VAN DE ST. LAWRENCE RIVIER. WASHINGTON, 18 Juni. (D.N.B.) Dc minister van Oorlog, Stimson heeft vandaag in het Huis van Afgevaardigden een crediet aangevraagd van 285 millioen dollar voor vergrooting van de St. La wrence rivier en de electrische centrales aan deze rivier. De St. Lawrence rivier, zoo verklaarde de minister, -is belangrijk voor het transport van oor logsmateriaal uit het Midden-Westen, terwijl de electrische centrales stroom leveren voor de bewa peningsindustrieën. RESERVISTEN VOOR DE AMERIKAANSCHE MARINE. WASHINGTON, 19 Juni. (D.N.B.) Het mi nisterie van Marine heeft de nog niet opgeroepen reservisten van de Amerikaansche vloot laten we ten, dat zij zich gereed moeten houden. Tevens werd bekend, dat de aanmonsteringscampagne voor de Amerikaansche vloot zal worden versterkt. Men wil zooveel mogelijk 12.000 tot 15.000 Amerikanen bewegen in de komende maanden zich voor de ma rine aan te melden. De tegenwoordige sterkte van de Amerikaansche marine raamt de Associated Press op 265.000 manschappen en officieren. CREDIETEN VOOR DE STEUNPUNTEN. WASHINGTON (Un. Press). In goed ingelich te kringen wordt vermeld, dat Chili den Ver. Staten om een bewapeningscrediet verzocht heeft. Hoe hoog dit crediet zou zijn is nog niet bekend, doch berichten uit Santiago de Chili spreken van een bedrag van 40 millioen dollars. In officieele kringen wordt verklaard dat het ministerie van Buitenlandsche Zaken bijna van alle Latïjnsch-Amerikaansché landen credietenaanvra- gen ontvangen heeft in verband met de steunpun ten. IN DE BOLLENSTREEK BLOEIEN WEER BLOEMEN. Thans zijn het de irissen, die op haar mooist zijn. Hierboven ziet men den irispluk in vollen gang. (Foto Stevens) echten, welke drie dagen duurden, zich in de woes tijn bijzonder onderscheiden en geweldige dingen gepresteerd. Het Duitsche en Italiaansche luchtwa- pen droegen aanmerkelijk tot het succes bij. In den loop van den 17en Juni werden 14 Britsche vlieg tuigen neergeschoten en werd de vijand door on ophoudelijke aanvallen van gevechtsformaties en duikbommenwerpers op verscheidene plaatsen ge noodzaakt te wijken. Duikbooten brachten in het Noordelijke en Cen trale deel van den Atlantischen Oceaan vijf vijan delijke koopvaardijschepen met tezamen 31.939 br.L tot zinken. Duitsche jagers behaalden ook gis teren bij luchtgevechten aan de kust van het Ka naal een overtuigende overwinning op het Britsche luchtwapen. Bij de poging van den vijand om met gevechtsvliegtuigen onder krachtige bescherming van jagers naar de bezette gebieden te vliegen, werden 21 Britsche jagers neergeschoten en wel 15 van het type Hurricane, vijf van het type Spitfire en een van het type Brewster. Het luchtwapen bombardeerde vliegvelden, lucht doelstellingen en havenwerken in het Oosten en Zuidoosten van het Britsche eiland. Ten Oosten van Sunderland geraakte een groot tankschip in brand door de uitwerking van bommen. De vijand liet vannacht met zwakke strijdkrach ten in West-Duitschland brisant- en brandbommen vallen, waardoor verscheidene burgers werden ge dood of gewond. Er ontstond uitsluitend materieele schade in woonwijken. Nachtjagers en luchtdoel- artillerie schoten twee der aanvallende toestellen omlaag. Daarmede verloor de vijand gisteren en vannacht tezamen 37 vliegtuigen. Drie der eigen toestellen gingen verloren. De derde slag om Solloem BERLIJN, 18 Juni (D.N.B.) Ter aanvulling op het weermachtsbericht van vandaag verneemt het D.N.B. het volgende: Op den voorgrond der gevechten staat de slag bij Solloem, die sinds 15 Juni is ontbrand en gis teren zijn hoogtepunt had bereikt. Het weermacht- bericht van vandaag maakt melding van de volledige overwinning der Duitsch-Italiaansche wapenen. Het Engelsche offensief in Noord-Ai'rika is met zware Britsche verliezen ineengestort, ofschoon de Britten daar met superieure pantserstrijdkrachten aanvie len, lukte hun noch de ongetwijfeld met deze operatie bedoelde doorbraak door het front der spilmogendheden, noch het voor het verwerven van verdere, gunstige stellingen van vertrek nood zakelijke binnendringen. Integendeel moeten be langrijke deelen van de Britsche pantsertroep als verslagen beschouwd worden en komen zij voor een verder gebruik niet meer in aanmerking. Het Duitsche Afrikacorps heeft al zijn stellingen weer ten volle in de hand. De in den strijd geworpen Duitsche en Italiaansche formaties zijn superieur gebleken aan de sterke Britsche offensieve troepen in de verdediging en den tegenaanval. De vijand werd op vele, verschillende plaatsen verslagen met medewerking van in golven optre dende gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers. Deze gevechten bij Solloem moeten worden be schouwd als dc derde slag om Solloem. Alle drie deze slagen zijn geleverd aan gene zijde van de grens van Italiaansch Cyrenaica, op Egyptisch ge bied. De eerste slag om Solloem begon op 15 Sep tember. Het was een Italiaansche aanvalsslag, die leidde tot de snelle ineenstorting van het daar op gerichte Britsche front. Ongeveer een verreljaar later begon een groot Britsch verlichtingsoffensief, in het verloop waarvan op 9 December 1940 de tweede slag om Solloem ontbrandde. Ondanks ver bitterde afweergevechten konden de Italianen de veroverde stellingen niet houden. Het door de Britten veroverde gebied ging weer verloren in den loop van het op 2 April j.l. begonnen offensief van het Duitsche Afrika-corps onder generaal Rommel, waarbij op 15 April ook Solloem weer in handen kwam van de spilmogendheden. Het schijnt, dat de sedert 15 Juni ontbrande derde slag om Solloem voor afzienbaren tijd de verwachtingen der Britten betreffende een definitieve verlichting van hun positie aan het Suezkanaal teniet heeft gedaan. De eerstvolgende tijd zal leeren in hoeverre deze ge voelige nederlaag nog verdere onaangename gevol gen voor de Britsche positie in het Oosten van de Middellandsche Zee met zich mee zal brengen. OMVANG EN VERLIEZEN DER BRITSCHE TROEPEN. ROME, 18 Juni (Stefani). De gepantserde Britsche strijdkrachten, die voor Solloem zijn ver slagen, bestonden uit twee Britsche divisies welke dienst deden bij de defensie van Engeland en zeer kortgeleden naar Noord-Afrika waren overge bracht. Een van deze divisies was de bekende elfde divisie huzaren. Hoewel men nog niet juist den omvang kent van de zeer zware verliezen, die de Engelschen bij Sol loem hebben geleden, raamt men het aantal Brit sche tanks, dat vernield of in handen van de Duit- schers is gevallen bij de Duitsch-Italiaansche om» singelingsmanoeuvre, op ruim 200. DE ENGELSCHE PLANNEN IN NOORD-AFRIKA. BERLIJN, 18 Juni (D.N.B.) Uit buitgemaakte kaarten van den Generalen Staf blijkt, dat het op percommando van het Britsche Nijlleeer met zijn offensief bij Solloem groote bedoelingen had. Pijlen op de kaarten, die de richting van den aanval aan gaven, wijzen in de richting van Tobroek en Derna. DE BRITSCHE LEZING. BERLIJN, 18 Juni (D.N.B.) Een door den Londenschen berichtendienst bekend gemaakt communiqué van het Britsche hoofdkwartier in Cairo meldt, dat in Libye de Britsche strijdkrach ten in felle aanvallen geweken zijn voor den vijan delijken druk en zich teruggetrokken hebben op hun oude stellingen. HEDEN: 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1