Architectuur. Voorlijkheid. De verbodsbepalingen voor Joden TOBIAS AGENDA DONDERDAG 19 JUNI 1941 H A A" R r E M'S D A' 'G B C A D" Enkele maanden geleden maakte ik een leerzamen loclit. in gezelschap van Ir. G. Friedhoff als des- i Itundig voorlichter, door Haarlem's groote buiten- j wijken eruschreefi toen over wat in architectonischen lin, ten aanzien vooral van den arbeiders-woning- jouw. in deze stad in de laatste tijden bereikt was. Waarbij meer moois te ontdekken viel dan de op- lakkig oordeelende leek geneigd zou zijn, te -eronderstellen. En het trof mij toen bijzonder, j loeveel goeds het werk der Schoonheidscommis- ies uitgewerkt had. De vergelijking van een vóór laar bestaan gebouwde straat in het Amsterdam- che kwartier met vlakbij liggende nieuwe woning complexen gaf daarvan een zoo treffend beeld dat iet mij bijgebleven is en nu ik er opnieuw over ehrijf weer scherp voor oogen komt: de romme lige. grauwe, stijllooze verzameling huizen met de rolkomen-wi 1 lekeurige verschillen in hoogte en laklijnen, armelijk en onbehagelijk aandoend, ne- :ens het frissche, kleurrijke buurtje waarin oor- pronkelijk stijlgevoel en streven naar schoonheid ladden overheerscht en een rustig maar levend jeheel gevormd. Daar heb ik aan gedacht bij de lezing van som- nige passages in een artikel van Ir. Daan Jansen n „Stemmen des Tijds". In dit artikel, dat overi- ;ens aan een veelzijdiger onderwerp is gewijd, na- nelijk „Bestaat er een Nederlandsche Bouwkunst?" nerkt de schrijver op dat de huidige geestesge- teldheid tot sterker verbondenheid heeft geleid net de gemeenschap, waarbinnen wij leven. „Een lis. dat wij bouwen, is voor ons geen op zichzelf taand geval maar een onderdeel van de stad, het iorp. de straat of het plein, waarin of waaraan het is gelegen. Ook als het geheel vrij staat vormt het Sén geheel met de omringende natuur, met het andschap, ten opzichte waarvan het verrijking of intsiering kan beteekenen. Dit geldt natuurlijk in >ij zonde re mate voor een samengaan van oud en lieuw. Onze monumentenzorg is er niet mee ge- >aat als enkel een aantal historische bouwwerken jehouden blijft. Van veel en veel meer waarde is ten ongerept behoud van de karakteristieke schoon- ïeid van oude steden en dorpen, die nog iets van 3e oud-Hollandsche sfeer hebben bewaard. No- jlesse oblige. Wat baat het, om een sprekend voor- jeeld te noemen, of men het stadhuis van Brou wershaven met zorg restaureert en tezelfder tijd toelaat, dat het nevenliggend logement, dat zich poordien zonder pretentie bij het raadhuis aan sloot, tot een banaal café wordt verbouwd dat de geh'eele sfeer van het kleinsteedsche marktpleintje rerstoort!" De juistheid van dit betoog zal tot velen spre ken. Het Brouwershavensche voorbeeld eveneens. Weinigen van ons kennen uit eigen aanschouwing iet stadje Brouwershaven ik heb mij latên ver tellen dat het een zeer groot marktplein bezit, met niddenop het standbeeld van Vader Cats, dat tel ken jare uit ietwat overdreven zindelijkheids overwegingen frisch wit wordt gekalkt maar ledereen kan zich het geval: dat banale café naast een met zorg gerestaureerd oud stadhuis, voor stellen. Want er doen zich veel zulke gevallen voor; ieder kent ze in zijn eigen stad of dorp en zijn oog s er min of meer pijnlijk door getroffen. Al heeft lij er dan niet verder over nagedacht dan in den zin van: er zal wel niets aan te doen zijn. Natuurlijk is er wèl iets aan te doen. Den Haag s al in het bezit van een verordening, die de mo- ïumentenzorg tot een geheele straat kan uitstrek ten en waaronder b.v. de Nieuwe Uitleg valt. Is het niet volkomen logisch dat men de architecto nische schoonheid „met weyden bliek", met oog voor het geheel dient en niet slechts perceelsge wijze, waardoor immers een verzameling bouw werken ontstaat die hier en daar wel ,wat moois kan bevatten maar als geheel bijna altijd leelijk zal zijn? Uit dit groeiende besef zijn de Schoonheids commissies en haar nuttige arbeid reeds ontstaan om het nieuwe in goede banen te leiden. Uit het zelfde besef komt Ir. Daan Jansen's betoog ten voordeele van een goed samengaan van oud en nieuw en een juist toegepaste monumentenzorg voort. Inderdaad is gemeenschapszins de goede grondslag om zulke denkbeelden tot verwerkelij king te brengen. Ik word door dit artikel ook herinnerd aan eigen herhaalde betoogen ten voordeele van het her bouwen van den molen „De Adriaan" tegenover den Koudenhorn. Waarin er de nadruk op' gelegd werd die molen niet alleen en zelfs niet in de eerste plaats vanwege zijn eigen schoonheid gemist werd maar als accent, ja als kernpunt in een kenmerkend stadsbeeld, dat door den brand van de Adriaan werd verarmd en van zijn luister, zijn bekroning ontdaan. Het is heel jammer dat deze herkomst, op zichzelf geen erg kostbare zaak, maar steeds Uitgesteld is: zij geldt het herstel in schoonheid van een typisch Haarlemsch stadsbeeld. De schrijver van het artikel in Stemmen des Tijds houdt in aansluiting bij het bovenstaande citaat nog een pleidooi voor grooter onderlinge verbondenheid, waarbij een zeer grondige selectie van hen, die wet telijk tot bouwen bevoegd zijn, onvermijdelijk is. „Alleen dan is in de toekomst een architectuur in Nederlandschen zin mogelijk, als de architectuur uitsluitend in handen wordt gelegd van hen, die de schoonheid van hun eigen land in het verleden en In den huidigen tijd hebben leeren verstaan. Doch ook dan dient elke bouwmeester te weten, dat het niet enkel zijn taak is een aantal bouwwerken als «ven zoovele getuigenissen van eigen kundigheid te stichten, maar dat hij gave en werkkracht beschei den lijk in dienst heeft te stellen van de volksge meenschap, waarvan hij deel uitmaakt. Ook voor architecten geldt de Paulinische vermaning, dat de een zich niet uitnemender zal achten dan de ander". Tot zoover miin aanhalingen uit dit betoog, dat zeker stof tot nadenken biedt en niet alleen tot de ttannen van het vak is gericht. R. P. Boven Als de merrie moet werken, wordt het veulen veilig op geborgen. om de moeder bij den arbeid niet te hinderen. Doch semmige exemplaren voelen er niet veel voor. om bij mooi weer opgesloten tc worden. Links: De dorpen van den Langendijk hebben in verband met de gasvoorziening ieder een afzonderlijken waschdag aangewezen gekregen. De jeugd leeft enthousiast mee en verzorgt de poppenwasch op denzelfden tijd. (Foto's Pax Holland) (Op de lijst van geslaagden voor doctoraal rechtswetenschappen aan de Universiteit te Utrecht komt ook de naam D. Verloop voor. Het bijzondere van dit geval is dat deze jonge meester in de rechten eerst 20 jaar oud is.) Wanneer men zoo'n berichtje leest. Dan haalt men zich weer voor den geest Hoe d'eigen leertijd is geweest, ('k Zeg men, maar 'k hoorde ik te zeggen) Ik was nou niet zoo'n voorlijk joch Ik haalde het wel meestal nog, Maar om ronduit te spreken toch Nou niet om eer mee in te leggen. Het ging meestpl een tikkie stroef, Soms was ik blij maar dikwijls droef, Wanneer het cijfer van een proef Mij mee of tegen placht te vallen; Ik troostte mij dan met 't idee, Al ben ik dan geen coryphee, Het meerendeel tobt met mij mee, Ik ben er een van duizendtallen. Ik heb het eindelijk gehaald, Nadat ik eenmaal was gestraald, Wie daarvoor leergeld heeft betaald Zal ik maar in het midden laten; Het zij genoeg als ik verklaar, De studie viel me dikwijls zwaai' En tegenwoordig poog ik maar Dat voor mijn kindien goed te praten. Ik zei al, als men dit dan leest Van zulk een jeugdig scherpen geest, Die reeds op 20 jaar als meest -er in de rechten wist te slagen; Denkt men aan eigen jongen tijd' En weet dit meesterlijke feit Tot heilzame bescheidenheid Een nuttig steentje bij te dragen. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit van Amster dam tot arts: mej. M. J. Korthals Altes (Amers foort); mej. A. C. M. van Heys (Amsterdam) en de heeren: D. H. Kranendonk (Delft). J. A. Rod- bard (Apeldoorn) en F. W. M. Suys (Batavia). Geslaagd voor het artsexamen le gedeelte: mej. C. M. J. Velzeboer (Hoorn); mej. M. Polak (Rot terdam); mej. E. van Driest (Batavia) en de heer R. Boomkens (Rotterdam). Bevordert tot doctor in wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „On derzoekingen over de vitamina bl. stofwisseling van vogels". I. S. van Leer. geb. te Amsterdam. Geslaagd voor cand.ex. wis- en natuurkunde J. B. Cramer en F. v. d. Maesen (cum laude). Voor cand.ex. rechten mevr. A. van MourikDrewes en J. H. v. d. Burg, J. van Best en dr. T. L. de Bruin. Riploma G.A. L Ned. Ver. van Gemeentebelangen. Geslaagd voor diploma G.A. I A. de Keulenaar uit Haarlem en M. Kortekaas uit Lisse. Machinisten-examen. Geslaagd voor diploma C 1 J. J. van Laar te Haarlem. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS TE HAARLEM. Toegelaten tot de le klas: K. Borger, A. W. v. Dansik, Th. Dirks, C. Elskamp. A. v. Hengel, A. F. Jansen, J. P. Jongkind, C, Klaver, A. C E. de Könnigh, H. Luijten, C. W. Regenboog, J. B. Val kenberg. R. v. d. Velde (voorw.), P. Verwoerdt, K. v. Wijk (voorw.), N. Verkruissen, J. P. Cronau, H. v. d. Nouwland. Diefslal bij een rijwielhandelaar. Groote partij goederen ontvreemd. In den afgeloopen nacht is ingebroken bij een rijwielhandelaar in Haarlem-Noord. De dief sloeg een bijzonder goeden slag en nam alles mee. wat hij maar zag staan. Zoo is een groote partij rijwiel banden fietslampen en rijwielonderdeelen ontvreemd De gestolen goederen vertegenwoordigen een win kelwaarde van ongeveer f 300. AUSTRALIë EN DEN OORLOG. CANBERRA (Un. Press). Minister-president Menzies heeft een aantal maatregelen bekend ge maakt tot het intensief doorvoeren van de Australi sche oorlogsinspanning. O.a. wordt een scherpe rantsoeneering van benzine ingesteld terwijl verder een controle op het verkeerswezen en de kolenpro- ductie ingevoerd worden. Verder zijn stakingen en uitsluitingen verboden Teneinde oorlogsbesluiten te bespoedigen zijn par lementaire commissies mgesteld. Dr. Selieffelaar Klots overleden. Bekend vrouwenarts en chirurg. In den leeftijd van 72 jaar is te 's Gravenhage waar hij de laatste jaren woonde, overleden P. Scheffelaar Klots, bekend chirurg en vrouwenarts, die o.m. oud-geneesheer-directeur van de Joanna van Lijndenkliniek te Haarlem is geweest. De crematie zal plaats inden Zaterdag 21 Juni in het Crematorium te Veisen, na aankomst van trein 11.46 halte Driehuis-Westerveld. Op 23 October 1897 behaalde de heer Scheffelaar Klots het artsdiploma. Nadat hij zich in de chirurgie en de gynaecologie had bekwaamd vertrok hij naar Zuid-Afrika, waar hij vele jaren vertoefde. Onge veer tegen het einde van den wereldoorlog in 1918 vestigde hij zich in Haarlem waar hij weldra een zeer drukke praktijk had en directeur werd van de Joanna van Lijndenkliniek, die later over is ge- raan naar het Diaconessenhuis. Door zijn groote toewijding aan zijn werk en zijn patiënten verwierf dr. Scheffelaar Klots zich een reputatie, die hem tot ver buiten Haarlem, ja ook buiten ons land. bekend maakte. Voor velen is dr. Scheffelaar Klots in moeilijke uren een steun en een toeverlaat geweest. Gietkoornsclie punters mogen gebruikt worden. De A. N. W. B. deelt mede. dat na overleg tusschen den burgemeester van Giethoorn en de Duitsche autori teiten deze laatsten hebben goedgevonden, dat de z.g. „punters'' te Giethoorn gebruikt kunnen worden voor dezelfde doeleinden, waarvoor zij benut weiden vóór het in werking treden van de verordening op de kustverde diging. Deze belangrijke beslissing maakt het mogelijk, dat Giethoorn zijn voornaamste attractie en daarmee zijn karakter van toeristisch centrum kan behouden. Er wordt echter op gewezen, dat de toegestane verzachting op de verordening alleen geldt voor dp z.g. „punters". WAT POET U MET ONZE JAMPOTTEN? GEEF 2F LIEVER OW WINKELIER TERUff. WU KUNNEN ZE VOOR WAT BETERS GEBRUIKEN! N V. I AMINIAU Eist (Over betuwe) HAARLEMSCHE RECHTBANK UITSPRAKEN-. PROCURATIEHOUDER BEDROGEN. De jonge man die in Maart 1941 onder bedricgelijke •oorwendsels een procuratiehouder te Heemstede had weten te bewegen tot afgifte van geld werd heden door de Haarlemsche Rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van voor arrest. en zijn medeplichtige tot een gevangenisstraf an 6 maanden met aftrek van voorarrest. De eischen in deze zaken luidden onderscheidenlijk 6 maanden en 4 maanden gevangenisstraf. DE NIET UITGEVOERDE OPDRACHT. De expediteur te Haarlem die effecten, welke hij an de erven en den executeur van een nalatenschap had ontvangen om ze naar de vuilverbranding te bren gen. maar deze opdracht niet had vervuld, doch de effecten en bijbehoorende coupons ter verzilvering bij het Agentschap van de Ned Bank in Den Haag had aangeboden werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van 6 maanden echter met deze overweging dat belangrijke gegevens aanwezig zijn voor het ver- leenen van gratie. Het vonnis wordt opgeschort als binnen 8 dagen een verzoek tot gratie is ingekomen. De eisch luidde: 6 maanden gevangenisstraf. RIJWIELDIEFSTALLEN. Een 18-jarige schilder werd wegens diefstal van een rijwiel bij het Badhuis op het Leidscheplein veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf; een 21-jarig los werkman wegens diefstal van 3 rijwielen tot een ge- angenisstraf van 10 maanden; een 21-jarige schilder, ook wegens diefstal van 3 fietsen tot een gevangenis straf van 6 maanden. Een van heling van een gestolen fiets verdachte koopman werd- vrijgesproken. De eisch luidde één jaar gevangenisstraf. GEREEDSCHAP GESTOLEN. Een Rotterdamsche zeeman was in Mei 1941 werk zaam aan een reparatie aan boord van een schip en maakte van deze gelegenheid gebruik of liever mis bruik door van een daar ook werkenden arbeider een kist met timmergereedschap te stelen. Hij deed er nog eenige eveneens gestolen gereedschappen bij en trachtte alles tc verkoopen. Hij kon f 4 er voor ont vangen, maar hij deelde nu de Rechtbank mede dat hij dat geld nooit ontvangen had. Verd. die een volledige bekentenis aflegde, zelde, dat hij den diefstal in dronkenschap had begaan. De Officier eischte 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Tonino, refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Een 23-jarige moeder te Haarlem, wier man in Frankrijk werkt, had alleen de zorg voor haar kinde ren van 1 en 3 jaar. Zij had van die zorg een zeer eigenaardige opvatting. Op 16 Mei 1941 toch ging zij des morgens om 11 uur voor plezier naar Amsterdam, na eerst de kinderen in een ledikant in de woonkamer geplaatst te hebben, waar het kind van één jaar in ieder geval niet uit kon komen Eerst 17 Mei kwam zij des avonds om 10 uur terug. De kinderen hadden na tuurlijk gehuild en buren hadden de politie gewaar schuwd. Een agent vond de kleinen, zooals de moeder ze „verzorgd" had achtergelaten Zij genieten nu een ongetwijfeld betere verzorging in het Kinderhuis aan den Schotersingel. De moeder bekende maar zeide verder niet veel. De Officier vond het heel erg, dat deze moeder slechts aan eigen genoegen had gedacht en eischte een gevangenisstraf van 6 weken. Uitspraak in al deze zaken over veertien dagen. Dc Commissaris-generaal voor de veiligheid maakt bekend: De Nederlandsche vertaling van de officieele be kendmaking van 31 Mei 1941 betreffende de ver bodsbepalingen voor Joden heeft aanleiding gegeven tot eenii.- misverstand. Een redactie in de Nederland sche taal. die de gerezen onzekerheid buitensluit, wordt derhalve nogmaals gepubliceerd. Ambtelijke bekendmaking; Op grond van de verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied nr. 20,1941 wordt bepaald: Art. 1. Aan de Joden in den zin van par. 4 der verordening van den Rijkscommissaris nr. 189/1940 wordt verboden: a). Het baden in het openbaar in zee-, strand-, zwembaden en overdekte badinrichtingen. b) Het betreden van voor het publiek toeganke lijke parken en localiteiten. alsmede het huren van kamers in voor het publick opengestelde logeerge legenheden (hotels, pensions, logementen), in zee- en strandbadplaatsen en vreemdelingenverkeers- plaatsen. die voornamelijk om gezondheidsredenen bezocht worden: c) Het bezoeken van paardenrennen als toe schouwer. Art. 2. Handelingen, in strijd met dezen maatre gel zijn overtredingen en worden met hechtenis van maximaal zes maanden en met geldboete tot 1.000 gulden of met een van beide gestraft, voor zoover niet volgens andere bepalingen een hoogere straf is bepaald. De afkondiging geschiedt door middel van be kendmaking in de pers. Art. 3 Deze regeling treedt in werking op den dag harer bekendmaking. Voorts wordt op het volgende gewezen: Als voor het publiek toegankelijke parken, waarvan de toegang voor Joden in badplaatsen en vreemde- lingenvcrkeorsplaatsen verboden is. gelden alle plaat sen, die met het oog op het vreemdelingenverkeer ter verfraaiing van de badplaats of van de vreemdclin- genverkecrsplaats of ter ontspanning van den vreem deling zijn aangelegd. Men moet dus onder voor het publiek toegankelijke parken verstaan b.v. strandbou- levards, parken, plantsoenen, dierenparken en -tuinen. Verder wordt er op gewezen, dat niet alle plaatsen aan de kust als zee- en strandbadplaatsen dan wel als vreemdelingenverkeersplaats zijn te beschouwen, doch slechts die gemeenten, waarop het vreemdelingenver keer haar stempel heeft gedrukt en die volgens haar bouwtrant en aanleg op het vreemdelingenverkeer zijn ingesteld, .zooals b.v. Scheveningen, Katwijk, Noord- wijk, Zandvoort, Bergen enz. (Adv. Ingez. Med.) Calculatievoorscliriften voor de tapijtindustrie. Naar het departement van Handel. Nijverheid Scheepvaart bericht, is Woensdag in werking getreden de calculatiebeschikking tapijten no. 1. Naast calculatievoorschriften voor tapijten, tapijtgoed tafel- en divankleeden. waardoor dus de prijzen voor deze artikelen slechts op één bepaalde wijze mogen worden be rekend. bevat deze beschikking ook een verplichting voor de fabrikanten hun administratie zoodanig in te richten dat een controle op de berekende prijzen op eenvoudige wijze kan geschieden. Voorts is de mogelijkheid voor wederverkoopers ge opend het bedrag van een eventueele stijging hunner in koopsprijzen door te berekenen; wanneer hun inkoops prijzen zijn gedaald, dienen zij uiteraard hun verkoops prijzen overeenkomstig te verlagen. (A. N. P.) Meevallertje.... ÉAC Avonturen 111 vijf werelddeelen. 1 Elly BeinhornRosemeyer sprak over haar loopbaan. Voor de werkgemeenschap Haarlem van de Neder- landsch-Duitsehe Kuituurgemeenschap heeft de be kende Duitsche aviatrice Elly Beinhorn—Rosemeyer Woensdagavond in den Stadsschouwburg te Haarlem een voordracht gehouden over haar avonturen in vijf werelddeelen. De voorzitter Mr. F. W. A de Koek van Leeuwen opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de spreekster en de aanwezigen. In het bij zonder begroette hij de gevolmochtigde van den Rijks commissaris voor Noord-Holland. M. Seidel, de ver tegenwoordigers van de Duitsche Weermacht en de bestuurders van provincie en gemeente, van wie o.m. de commissaris der provincie Noord-Holland Mr. A. J. Backer en de regeeringscommissaris-burgemeester van Haarlem de heer S. Plekker aanwezig waren. Thans beleven wij wederom een tijdperk van vor mingen, zoo ging spr. verder, doch thans ls het geen kunstmatige grenzentrekking doch een volkomen lo gische revolutie gebaseerd op de levende volksge meenschappen. De vliegerij van na den oorlog kan een machtig middel zijn om de Germaansche verbonden heid nog hechter te maken. Hierna gaf Mr. de Koek van Leeuwen het woord aan Elly Beinhorn, die vertelde, dat haar bezoek aan Nederland eigenlijk een gevolg was van het groote succes van een harer boeken in de provincie Noord- Holland. Op geestige en boeiende wijze vertelde Elly Bein horn hierna over dc avonturen die zij op haar toch ten in vijf werelddeelen heeft beleefd. Over haar loopbaan, die voor een vrouw wel zeer bijzonder is, wist zij smakelijk en zonder ophef te vertellen. Reeds op jeugdigen leeftijd is zij met het vliegen begonnen en het is aan den bekenden Oceaanvlieger Hermann Köhl tc danken, dat zij daartoe gekomen is. Zij hoorde namelijk eens een lezing van dezen vlieger en daar door werd zij zoo getroffen, dat ze besloot vliegenier ster te worden. Reeds haar eerste groote tocht, een solo-vlucht van Staaken naar Bolava in Portugeesch- Guinea teneinde daar aan een expeditie deel te ne men verliep niet zonder pech, want op den terugreis moest zij in de woestijn een noodlanding maken waardoor haar vliegtuig verloren ging. Zij zelf'moest door de woestijn loopcn, ontmoette een negerstam, die nog nooit blanken had gezien en belandde einde lijk weer in de bewoonde wereld. Toch gaf zij den moed niet op en nadat het haar gelukt was opnieuw een machine te bemachtigen maakte zij zich spoedig weer gereed nieuwe tochten te ondernemen. Zoo be zocht zij ook Ned. Oost-Indië, waaraan zij vele mooie herinneringen bewaart. Vandaar besloot zij een langen afstand over zee af te leggen en vloog naar Australië. Boven dc uitgestrekte Australische wouden bestuurde zij haar machine even rustig als boven de grillige gebergten van de Cordillera in Zuid-Amcrika Van hier keerde zij weer naar haar vaderland terug. Aan de hand van vele lichtbeelden en films wist mevr. Beinhorn haar boeiende voordracht nog te verduide lijken cn ccn zeer hartelijk applaus dankte de koene vliegenierster voor den interessanten avond. Elly Beinhorn die nu reeds twaalf jaar vliegt heeft in dien tijd 800.000 K.M. door het luchtruim afgelegd en 4000 uren in de lucht doorgebracht. Zij vloog in 1936 op één dag over drie werelddeelen cn legde daarbij 4000 K.M. in 24 uur af! Vooral haar vlucht naar Jucatan in Midden-Amerika waar de Maya cultuur haar be langstelling had. verdient nog bijzondere vermelding. Na afloop werd de koene vliegenierster een fraaien ruiker bloemen aangeboden, die zij onder hartelijk cn langdurig applaus in ontvangst nam. DONDERDAG 19 JUNI. Stadsschouwburg: „Toontje heeft een paard se- teekend" door het Res. Tooneel. 7.30 uur. Groote Kerk, Haarlem: Orgelbespeling 3—4 uur. Hotel Lion d'Or, Kruisweg 36, Haarlem: Aan deelhoudersvergadering N.V. Haarl. Melkinrich ting „De Sierkan" 3 uur. Palace: „De glazen kogel", 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Droommuziek" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Contrasten", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Yvette", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Alg. Ned. Verbond: Tentoonstelling folklore en heemkunde van Nederland in „De Hoofdwacht". Groote Markt 17. van 2.305 en van 79 uur. VRIJDAG 20 JUNI. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Alg. Ned. Verbond: Tentoonstelling folklore en heemkunde van Nederland in „De Hoofdwacht", Groote Markt 17. van 2.305 en van 79 uur. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zjjn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook od Zondag) geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26. Tel. 13290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, Tel. 10354. Noorder Apotheek, Jan Gijzenkade 181. TeL 23821. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek. Binnenweg 98, TeL 28197.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5